UEFA 32 ve 16 Tur Kurasi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ali Gursel wrote:Gecersek fena değil kura, 16 turunda NEC-Hamburg galibi ile oynuyoruz, ilk mac deplasmanda, ikinci maç ASY'de.

Ali
Bordeaux la ilk mac nerde?
Orada.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ali Gursel wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Ali Gursel wrote:Gecersek fena değil kura, 16 turunda NEC-Hamburg galibi ile oynuyoruz, ilk mac deplasmanda, ikinci maç ASY'de.

Ali
Bordeaux la ilk mac nerde?
Orada.
iyi. Bordeaux iyi takim, iyi maclar olucak.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Iki macida aliriz diyicem Antuvari konusmus olurum diye korkuyorum :) Ben genelde boyle atip tutmayi sevmem ama nedense bu takimi izleyince sanki krali gelse eleriz gibime geliyor.

Allah hayirlara vesile etsin hem beni hem takimi :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Celal Gürcüoglu wrote:Iki macida aliriz diyicem .... :)
Ne iki maci. :)
Hamburg'da dahil 4 maci aliriz.. :)
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Bordeaux maci, Arda'nin rakibe kafa atip kirmizi yedigi mac degilmidi?
Iki turda da ilk maci disarda oynacaksak, gayet güzel.

Ikinci mac icin NEC yerine Hamburg(er) tercih ederim.

Gecen hafta KADIKÖY yolunda köprüye kadar gelmistik,
simdi köprünün Anadolu yakasi gözüküyo :-)
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ahmet Ünaydin

Post by Ahmet Ünaydin »

PSG-Wolsburg--------------------Braga-Liege
Kopenhag-Man.City--------------Aalborg-Deportivo
NEC-Hamburg--------------------Bordeaux-Galatasaray
Sampdoria-Metalist
Braga-Liege
Aston Villa-CSKA-----------------Shaktar-Tottenham
Lech Poznan-Udinese------------Zenit-Stuttgart
Olimpiakos-St Etienne
Fiorentina-Ajax
Aalborg-Deportivo
Bremen-Milan --------------------Olimpiakos-St Etienne
Bordeaux-Galatasaray
Kiev-Valencia---------------------Sampdoria-Metalist
Zenit-Stuttgart
Marsilya-Twente-----------------Fiorentina-Ajax
Shaktar-Tottenham
Last edited by Ahmet Ünaydin on Fri Dec 19, 2008 4:10 pm, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

1- Bordo, gecersek NEC yada Hamburg. GS ın oynayacagı stadların zemını kalıtelı ve bizim kendi topumuzu oynamaga elverıslı. Bu cok onemlı. Kıev de yada St .Petersburg da topu depmekle ınsallah bogusmayacagız. Hertha ya karsı cok ıyı oynayan Lıncoln icin 32 ve 16 lı eslesmelerde zemın problem olmayacak gıbı.
2- 32 ve gecersek 16 lı eslesmelerdekı ılk maclar deplasmanda. Deplasmanda alınan skor ne olursa olsun ASY tam kapasıte dolacaktır. Bıraz olsun kasamıza para gırecek.
3- Dıger eslesmeler de surprız sonuclara acık. CL gıdemedıgımız ıcın uzulurken 16 lı eslesmelerı gorur ve ceyrek fınale cıkarsak kahırdan lutuf olacak.

Ben eslesmelerden memnunum ve ceyrek fınal ıcın umıtlıyım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Güzel bir kura, geçeriz diye tahmin ediyorum ben de. Takım her geçen gün daha da güzel oynuyor, sakat sayımız azaldı, ahh bir de Kewell sakatlanmayacaktı ama olsun.

Bordeaux'yu geçersek bir sonraki turdaki rakipler de dişimize göre. Genel olarak ümitliyim.

Metalist Kharkiv'e de Sampdoria çıkmış. Fransız takımını tercih ederim açıkçası.
Tan Erten
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Geçen sezonki Leverkusen ve bu sezonki S.Bükreş maçlarından ders aldıysak güzel kura...

Çünkü ismi büyük takımlara karşı iyi motive olup çok etkili oynuyoruz ama ismen ve cismen orta şeker takımları küçümseyip ne olduğumuzu anlamadan eleniyoruz.

Burada bile Bordeaux'nun hiçbir maçını seyretmediği halde bir sonraki turdaki Hamburg maçımızı düşünenler var. Aynısını geçen sene de yaşamıştık unutmayın, Leverkusen'i elersek Hamburg'la oynayacaktık, herkes oh oh ne güzel gurbetçiler sayesinde çeyrek final garanti derken gurbetçilere 5 gollü hezimeti seyrettirmiştik.

Biz geçen sene Bordeaux karşısında iyi oynayıp yenilen halimizden daha iyiyiz belki ama adamlar da geçen sezonki durumlarından daha iyiler. Açıkçası W.Bremen'i tercih ederdim.

Daha maçlara 2 ay var, takımların form durumu değişebilir ama Fransa liginin averajla 3.sü yerine Alman lig 8.sini isterdim.
Celal Gürcüoglu

Tan Erten wrote: ahh bir de Kewell sakatlanmayacaktı ama olsun.
2. maca hazir olur bence. Kewell bencede cok onemli bir silah. Futbolu muthis iyi biliyor. Cok zeki. Son vuruslari harika. A.Gucu'ne attigi golu atmak her babayigidin harci degil.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Burak Ayyildiz wrote:Tam bir meta(l)fizik vakasi. Akil-sir erdiremiyorum bu ise!!!
Ne cam bali, ne Marmaris... Normal sartlarda kaybetmen gerekeken 3 maci, 3 gol atarak, hem de 2 sini +80 de, 1 ini +90 da atarak kazan.
Neyse, her seyde bir hayir vardir.
Dinamo Kiev - Valencia / Sampdoria - Metalist Kharkiv

Herseyde bir hayir vardir derken, tam da böyle bir seyi kastediyordum :lol:
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Celal Gürcüoglu wrote:
Tan Erten wrote: ahh bir de Kewell sakatlanmayacaktı ama olsun.
2. maca hazir olur bence. Kewell bencede cok onemli bir silah. Futbolu muthis iyi biliyor. Cok zeki. Son vuruslari harika. A.Gucu'ne attigi golu atmak her babayigidin harci degil.
Skibbe'nin bu hafta verdigi demeçte en geç Şubat sonu maça çıkmaya hazır hale gelecek diyordu. 2. maça hazır olur bence de, ya da en kötü Hamburg maçına :wink:
Bonum vinum laetificat cor hominis
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bordeaux maclari oncesi kart durumu:

BORDEAUX
CEZALI: Chalme
KART SINIRINDA: Chamakh, Gourcuff, Diawara, Jurietti

GALATASARAY
CEZALI: (yok)
KART SINIRINDA: Lincoln, Meira
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Iyi kura. Gecen sene Avrupa'daki kotu halimize ilk yari 4-0 yapabilecekken (Nonda - Karan sagolsun) ikinci yarida yedigimiz hatali gollerle 2-1 yenilmistik. Gecen seneki takimdan daha iyi bir takimimiz var. Gencler daha deneyimli. Savunmamiz daha iyi. Iki on libero tek forvet oynuyoruz genelde. Bunlar hep arti noktalar.

Gecen sene cift ayakli bir eleme turu olsa 2-1'e ragmen ASY'de 1-0 yenerek eleyebilirdik. Demek istedigim iki ayakli eleme turlarinin oyun stratejisi farkli olur.

Bordo'nun abartilacak bir durumu oldugunu dusunmuyorum. Bu sene CL'de Chelsea macini izledim. Kendi sahalarinda iyi bastirdilar ama yine de yenemediler 1-1 berabere kaldilar. Roma'dan iki macta da fark yediler. Chelsea Londra'da dortledi bunlari. Aldiklari diger 6 puan da grup sonuncusu Cluj'dan. Attiklari bes gole karsilik 11 gol yediler.

Cekilebilecek cok daha zorlu takimlar vardi. Subat sogugunda Kuzey Avrupa'ya moskovo'ya, kiev'e falan gitmek vardi isin icinde. Guneye indigimize sevindim. Deplasmanda ikinci macta beraberligin de yetebilecegi, galibiyet veya 1-1, 2-2 gibi sonuclar elde edebilirsek, ASY'de cok da zorlanmadan eleyebiliriz. Nitekim Roma Bordo'yu deplasmanda 3-1 yendi, Chelsea de berabere kalabildi orada. Bordo Hertha, Berlin, Olympiakos'dan cok iyi bir takim degil. Bu sene Avrupa'da oynadigimiz oyunu tutturdugumuz surece Bordo'ya yeter diye dusunuyorum.

Metallika'ya da "aradiklari belayi buldular" diyorum. Cassano'lu Sampdoria Metallika'nin ilaci olacaktir cunku oynadiklari futbolun atasini Italyan'lar 1960'larda kesfettiler. Tereciye tere satamayacaklarini dusunuyorum.

http://en.wikipedia.org/wiki/Catenaccio

Herseyde bir hayir vardir.

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Ozan Ersoy wrote:Cekilebilecek cok daha zorlu takimlar vardi. Subat sogugunda Kuzey Avrupa'ya moskovo'ya, kiev'e falan gitmek vardi isin icinde.
Ozan, ben DK'i istiyordum ama tabii biraz fantazi olsun diye. FB'ye alin iste oyle degil boyle olur demek icin :) Ben DK cikmis olsaydi bile yine eleyecegimizi dusunuyorum. Karli, buzlu zemin olsa bile gotururduk onlari. Havaya girdim farkindayim ama bizim takimida Avrupa'da seyredince havaya girmeden olmuyor ki. Masallah nazar degmesin. Seyrettigim en iyi GS bu sene diye dusunuyorum ama yine tam degil. Olacak olacak o da olacak. Allah utandirmasin Aslanlari.
Post Reply