TSL 14. hafta A.Gücü - GS 0-3 (baros 61,65, kewell 62)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

TSL 14. hafta A.Gücü - GS 0-3 (baros 61,65, kewell 62)

Post by Serif Halimler »

Bu aksamki Hertha Berlin galibiyetinden sonra UEFA'da gruplardan cikmayi garantilemis Galatasaray iki Ankara deplasmaninin ilki icin A.Gücü karsisinda.
A-Gücü TSL'de 13. haftada 14 puan ile 13. sirada.
Galatasaray 24 puan ile 4. sirada.
Yanilmiyorsam A-Gücü sahasi Türkiye'de sunni cimi olan ilk ve tek saha.
Ligin ilk yarisinda zirveden kopmamak icin mutlaka kazanilmasi gereken bir mac.

Haydi bastir Galatasaray
Sampiyonsun Galatasaray
Yönetim, futbolcu, taraftar

Oglum Enis'in (12 yasinda) en cok sevdigi ve hemen her gün söyledigi sarkidir.
Last edited by Serif Halimler on Thu Dec 04, 2008 11:34 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ankaragucu Doberman'in klubudur. Lincoln topu bu sefer kafasinda sektirsin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Serif abi yenilene kadar tum mac basliklarini sen ac, sonra baska bir totem buluruz gerekirse :)

Lincoln, Erman'i da Ridvan'i da Arica'yi da tumunu ustu uste koyar top gibi sektirir. Dunku Hertha mac yazisinda Lincoln'un topuna tek kelime etmemis Seytan.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Son 2 aydır görüyoruz ki ümit ve nondanın takıma verebileceği birşey kalmamış. Takımla ilgili en büyük temennim bu iki futbolcudan kurtulup yeni bir santrafor alınması. Savaşçı özelliğinden dolayı en büyük adayım mehmet yıldız. İsmi sürekli galatasarayla anılıyor, uzun vadede çok işimizi görecektir.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Yildiz gelirse havalara ucarim ama bu aralar gelmesini istemem...
yedekte oturacak adam degil kendisi. Aslinda milli takimin degismez adami,
nedense FT'in gözune giremedi bir turlu. Cok klas bir oyuncu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:Mehmet Yildiz gelirse havalara ucarim ama bu aralar gelmesini istemem...
yedekte oturacak adam degil kendisi. Aslinda milli takimin degismez adami,
nedense FT'in gözune giremedi bir turlu. Cok klas bir oyuncu.
Mehmet Yildiz'i bende cok begeniyorum ama FTnin gozune giremedi demek cok yanlis. Firsat verildigi zaman "0" verim alindi. Artik tecrubesizlik mi yoksa kucuk takimdan geldigi icin "big city boy"larla uyusamdigi icin mi bilemem.

Gazetelere gore biz ilgileniyormussuz. Umarim Kalli'nin istegi dogrultusunda bir hamledir.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Marsan wrote:Umarim Kalli'nin istegi dogrultusunda bir hamledir.
Umarim degildir...Kalli'nin ipiyle kuyuya inilmez.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Hasan Tezcan wrote:Mehmet Yildiz gelirse havalara ucarim ama bu aralar gelmesini istemem... yedekte oturacak adam degil kendisi.
Mehmet Yıldız şahane olur. Yedekte oturması da gerekmez bir çok maçta. Rakip defansı bu kadar yıpratan bir forvet için orta sahadan bir önlibero feda edilebilir, sorun çıkmaz.

Esas sağ kanat için benim Musa Aydın hayalim var ama zor.
Tan Erten
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Arefe aksami bayram oncesi son mac, herkese guzel bir moral olur Insallah.

Bu sefer avrupa maci sonrasi klasik gevseklik olmaz gibime geliyor.

Catir catir cikar farkli kazanirlar.

Tabi bu takim bizi hep sasirtiyor diyoruz hep,

Bu sefer sasirmadan net bir galibiyet sart.

Deplasman maci kazanamiyor bi Kocaeli maci var diyerek dudak buken medya taifesine de kapak olsun INNNSSSSAAAALLLAAAAHHH :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Marsan wrote: Firsat verildigi zaman "0" verim alindi. Artik tecrubesizlik mi yoksa kucuk takimdan geldigi icin "big city boy"larla uyusamdigi icin mi bilemem.
Bir alternatif aciklama da futbolculugunun gurescilik benzeri olup, bizim ligler ve hakemler ile ise yarayip, yabanci takimlarla oyle olmamasi olabilir.

Mehmet Yildiz gecen sezon sonlara dogru bir ara ligin en cok faul yapan (buraya dikkat, adam santrfor, onun kadar faul yapan on libero, stoper yok, Saidou, Batista falan var o listede) ve en cok faul yapilan oyuncusuydu. Bulent Uygun bir roportajda onu ovmek icin guresci Karelin'e benzetti. Bazi seyleri dinlerken acaba dogru mu duydum diyorum kendi kendime, Uygun bunu iltifat olarak soyluyor. Dusunebiliyor musunuz, bu Baros buyuk adam, ayni Hamza Yerlikaya, su Lincoln'e bak be, Resit Karabacak mubarek.

Zaten her seyimiz bir garip. Bir yabanci hoca ve oyunculari dinleyin maclardan sonra: soyle oldu, boyle oldu, bastirdilar, attik, geldi, gitti, bugun kazanmayi hakettik, memnun olduk, tarak kurek anlatip gidiyorlar.

Bizde istisnasiz, ama istisnasiz her yerli hoca ve oyuncu mactan sonra destur deyip basliyor, bugun cok iyi mucadele ettik. Yahu nedir bu, karate mi, gures mi, bir vahsi hayvanla arenaya mi atildiniz, futbol gibi bir oyunda nasil verilen demeclerin 100%unde mucadele anilirken, teknik ve taktigin zikredilme orani 15-20% hatta belki ondan az olur? Turk futbol demeclerinin tamamina yakimi hakem ve mucadele uzerine.

Ha, futbolculugu bir ayininkinden belki biraz daha ince olan bir kabzimal populer futbol yorumcusu olursa uc lafin ikisi mucadele olur, Lincoln'un hareketleri tahrik olarak algilanir, bir santrfotru guresciye benzetmek iltifat zannedilir.

Mehmet Yildiz boyle bir baglamda basarili, kuvvetli, mucadele de ediyor ama Ozan da yazmisti, izlediginiz her mac gorebilirsiniz, ceza sahasi icinde sut atarken istisnasiz onune (yere, ayagina, topa, her neye ise bakiyor). Gol atmasi kalecinin topun gittigi yerde tesadufen olmamasina bagli. Benim gordugum lafi edilecek bir hava ustunlugu yok, ozellikle hizli degil ve de vurus teknigi de kusurlu. Buna karsilik vucudu cok guclu, cigerleri saglam, rakip defansi yipratiyor.

Simdi biraz saskinlik icinde bu haberleri okuyorum: bu adamdan her ciktigi havada bir kafa yukarida olacak, sanirim en az onun kadar kuvvetli ve de onun yasindayken ondan daha hizli, teknigi daha iyi olan Hakan Sukur teneke baglanip zor kovalandi GS'dan, Mehmet Yildiz'a sevinelim diye mi?

Mehmet Yildiz GS'da lig maclarinda is yapar, ozellikle takim Sivas gibi oynarsa. Sonra Arupa'ya cikar uc yer otururuz.

Ha, bu arada bir suru santrfordan daha iyi, ve teklif etseler bugun Umit arti Nonda icin takas ederim, bir de gobek atarim tabii. Ama GS daha iyisine layik.

Ali
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Defansimiz tel tel dokulurken Mehmet Yildiz veya bir baska forvet getirmek bence hata olur.

Emre Gungor ve Linderoth ikinci yarida sahaya cikip 100% verim verecek o bombos kulvarlari tikayacak ise tamam. Su an tablo defans blogu ve onunde cok ciddi hatalar oldugunu gosteriyor...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Herseyden once su var.

Mehmet Yildizin alinmasindan yanayim ben.

1-Adam oyle yada boyle bu ligde 13-14 golun ustune rahat cikiyor. Bunu duzenli olarak2-3 yildir yapiyor. Ayrica 10nun ustunden assiste rahat cikabilir. Piyasada bundan cok yok. Hatta tek. Top vururken kaleye bakip bakmamasi cok onemli degil. Umit Karanda bakmiyor, Baros ve Nonda ise konsantrayonlari olursa bazen buna dikkat ediyorlar.

2-Bunun disinda vucuduyla kaleye sirti donuk topu saklayip takimini hucum sahasina yerlestiriyor. Elimizdeki forvetlerin 4üde bunu yeterince yapamiyor. One touch falan diyorsan ilk once takimin rakip sahaya yerlesecek. Zaten adam gol atsin diye degil, arkasindaki teknik 3luyu rahatlatsin diye alinirsa alinir. Sirti donuk top saklama isinide su an sadece FBli semih yapabiliyor. Forvet tipinde alternatif olarak

3- Kendine bakan, duzgun karakterli, sakatlanmayan, terbiyesizligi olmayan bir adam. Ustelik yerli statusunda

4-) Guresci gibi fiziginin benim icin sakincasi yok. Rooney, Charles Barkley, Rooney, Unal Karaman, Souness, kalin enseli Tanju falan gibi adamlarada kotu sporcu dememiz lazim o zaman.

5-) Turkiye ligi gerceklerinde Ismail gulduren, Lugano falan gibi defansa karsi oynanacagindan cok faul yapmasi bana gore avantaj. Al sana yerli Bouzid. GSnin teknik ayaklarina gelen darbeyi azaltir. En kotu ihtimalle rakip takimlardan birinin kapip kendi defans elemanlarini sertlik olarak zorlama riskini elimine edersin.

6-) Kucuk FB Sivasta oynamasina ragmen GSli olduguna dair bir takim duyumlar var. Eskiden GS maclarina gittitgi bile iddia ediliyor.

7-) Maliyeti dusuk olur. Zaten sozlesmesi bitiyor bu yil sonunda. Sivas cok sey isteyemez. Bence 800K USD/yil civari bir paraya halledersinki bence Ilk once oyuncu ile anlasirim el altindan (yalniz adam Sivas baskanin sozunden disari cikmiyor ve tutturmus Sivasa para kazandiracagim diye)ve ondan sonrada yil sonunda bedava alirim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: .....

6-) Kucuk FB Sivasta oynamasina ragmen GSli olduguna dair bir takim duyumlar var. Eskiden GS maclarina gittitgi bile iddia ediliyor.

.
Evet ben de duydum. GS ruyasi gorurmuyum diye geceleri ustu acik yatiyormus. FB'nin ve BJK verecegi paranin yarisina bile gelir. Ben de bu ise oldu diye bakiyorum zaten. Ergun Gursoy yonetim kurulunda kicima uygun bir sandalye olursa Mehmet'i daga bile kaldiririm demis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu forumda sanırım Mehmet Yıldız konusunda tek ben muhalifim.

GS'da oynayacak (daha doğrusu FB ve BJK'da da) kapasite yok. Küçük takımların iyi oyuncusu o kadar. (Bunu bir kenara not edin)

Hasan bile beğenirmiş, Üstelik havalara uçacak kadar ..(Hasan'ın beğeneceği oyuncunun henüz dünyaya gelmediğine inanırdım :lol: ) ona şaşırdım .
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:Bu forumda sanırım Mehmet Yıldız konusunda tek ben muhalifim.
Ya da diger postlari okumamissiniz. :D

Dedim ya, Kaan ve Nonda yerine hemen alirim (ha, su anda Ajda Pekkan'i da Karan ve Nonda yerine alirim, o da baska), ama bence de GS'in adami degil. Yukarida duruyor.

Zaten sair/teknik direktor satabiliriz diye bas bas bagirirken BJK-FB ya da GS'dan teklif gelmedi.

Ali
Post Reply