Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:" ...
Kendini tanri, takimini Milan, Barcelona ile denk; futbolcularini dunya capinda star olarak gormemek lazim.
Amin. Sonra esekten dusmus hiyara donersin diye eklemen lazim. Demek ki stad yapma ile bu isler olmuyormus. Vizyon lazim transfer filan yaparken. Tuncay uclediginde Aurellio gol attiginda gecen hafta ici ciz etmistir. Bu boku bizim Suren de yemisti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur A. Boztepe wrote: Sampiyonlar liginde 1 yari final 2 ceyrek final bir uefa kupasi ve bir super kupasi olan ayrica uefada duzenli olarak senelerdir 3. tura cikan Galatasaray'in; Uefa kupasini kazandiktan sonra Super kupayi kazanip, ertesi sene SL de ceyrek finale cikan, ondan sonraki sene gene gruplardan cikan takimin bu basarisina tesaduf diyecek cigligi ve hazimsizligi gostermemek lazim.

Avrupanin A'sinin bilmede, tarihinde avrupada basarinin B'si yokken, SL'de ceyrek finale ciktigin bir seneden sonra, Teknik direktoru birak, tesislerin duvar rengini bile degistirmemek lazim.
Ne guzel demissin Ozgur... Benim lafim sabittir. Cok yakin bir gelecekte kendi diktigi statta 50 bin kisi istifasini isteyerek bagiracak.

Sonuca sasirmadim. Kadikoy'de adam gibi bir hakem gelsin bu seneki takimi herkes yener. Buna GS da dahil. Bugun nasildilar ama?... En ufak faulde cart diye caliyordu hakem dudugu. Kedi gibi oynadilar. Ceza sahasinda bize yapilanlarin onda birini yapamadilar cunku adam hakem. "Penalti penalti gibi olmalidir" atasozunden haberi yok. GS macinda neler oldu neler?

Yok bize cok hirslaniyorlarmis, yok GS ayagi tutuluyormus, yok cok muhtesem bir atmosfer varmis, yok stat buyuluymus, yok GS'in sansi hic tutmuyormus... Palavra...

Iki gun once ne demisiz.
Bizim futbolcular ezik mi yoksa baslarina ne gelecegini onceden biliyorlar mi? Bu cocuklari salak saniyorsunuz ama onlar da konusuyorlar aralarinda "herifler yenilirlerse 10 puan geriye dusecekler, lig erken kopar, Fener bunu kaldiramaz. Bizim bu maci kazanmamiza asla izin vermezler" diye gidiyorlar. Maca hizli, istekli arzulu basliyorlar, sonra tiyatro oynanmaya baslayinca, bu isin sonu nedir belli oldu deniyor, ondan sonra yuruyorlar. Oynamaya olanak yok. Psikoloji bu... Yalan mi psikoloji? Bak bugun medyada bir kisi su macta futbol oynanmadigini yazabilmis mi? Kaci GS'in golunun verilmeyisinin buyuk hata oldugunu yazmis? Hepsi bir agizdan yerden yere vuruyorlar GS'i. Porto iki hafta sonra hasir husur gollerini atip yenince gorecegim ben alemin kralini. Sonra da dinamosu var isin icinde.
Dinamo'yu yensinler deplasmanda UEFA'ya katilsinlar simdi. Avrupa'dan elendikleri icin, sadece Turkiye'de oynayacaklari icin de uzulmeyin. Bu sene Avrupa'da ne oynadilar, ne kadar efor harcadilar, Turkiye'de ne oynuyorlar ki dert olsunlar? Onlara gelene kadar Trabzon - Sivas- Besiktas var.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bakiyorum FB sevdiginiz icin agzinizi bicak acmiyor. Ben ise evdeyim bugun tatildeyim. MU macini seyrediyorum. Simdi bilgi sayarima baktim ilk yari hakkinda tek kelime yok. Cok uzgunsunuz biliyorum. Bu Ingilizler Guiza'ya Guita deyip duruyorlar.
Eger Ispanyol ISpanyolcasi ile konusuyorsan, Madrid'li falan isen dogru telaffuz Guitza gibi Guita gibi birsey, garip bir ses o bizde olmayan Ispanyolca'da. Star yurtdisina bloke olmus, ben de Fiorentina-Lyon'u izliyorum, guzel mac.
...Ali
Amerikada Pizza'ya Pitza derler bilirsin. Eminim Italyan gocmenlerden duyduklari olabilir diye dusunsemde Amerikalilarin dili donmeyince byle uydurduklarini da bilirim. Gercek Italyan nasil der bilmiyorum. bu da oyle bir sey olsa gerek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bakiyorum FB sevdiginiz icin agzinizi bicak acmiyor. Ben ise evdeyim bugun tatildeyim. MU macini seyrediyorum. Simdi bilgi sayarima baktim ilk yari hakkinda tek kelime yok. Cok uzgunsunuz biliyorum. Bu Ingilizler Guiza'ya Guita deyip duruyorlar.
icim kan agliyor cengiz bey...yarin ise nasil gidicem diye dusunuyorum :D
Sen de benim gibi yap tatile cik. NJ'de hava cok kotu ama. Bakalim bir seyler yapabilecekmiyim. Degilse sinema ve kitaap okuma ve mac seyretmekle gececek gibi gunler.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Nov 26, 2008 1:29 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci banttan seyrediyorum. Deve Dilaver ilk golu cok pis yemis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
icim kan agliyor cengiz bey...yarin ise nasil gidicem diye dusunuyorum :D
Sen de benim gibi yapma tatile cik. NJ'de hava cok kotu ama. Bakalim bir seyler yapabilecekmiyim. Degilse sinema ve kitaap okuma ve mac seyretmekle gececek gibi gunler.
Atlantadada rezalet, Stone Mountain diye bir yer var burda. Dunyanin en buyuk yekpare tas parcasi. Kapali mekan yaptilar yeni bayagi guzel. Hindi yedikten sonra gitmeyi dusunuyorum... Iyi film yok gidicek, olsa en tatlisi o olur bu havada...
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Abooo Porto'nun ikinci golu kol boregi. Simdi ne olacak? UEFA bu yuz karasini nasil temizleyecek Ali? Huni kabzimal buna ne diyecek? Maci anlatan Ingilizler inanilmaz filan dedilerse de sonradan goremedi hakemler diyorlar. Ustune ustluk bu sahada ev sahibi nasil kaybeder diyerek stadi ve seyrciy ovuyorlar.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed Nov 26, 2008 1:39 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:Maci banttan seyrediyorum. Deve Dilaver ilk golu cok pis yemis.
Cok sansli takim fener. Bilardo gibi cok fazla sektirerek gol atiyorlar. Portonun kacirdiklari 2 tane karsi karsiya pozsiyon var.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Gruptan cikmayi hemen hemen garantilemis, cikamamasi mucizeden de ote olur, Arsenal 87'de o golu atmasa FB Kiev'e turist olarak gidecekti.
Dua etsinler...
Hani oradan bir sey cikaracaklarindan degil ya....
Yine onun bunun kicina basina carpip gol attilar...Sonra didinip durdular beraberlik icin...Ha mac berabere bitse Kiev'de yine galibiyetten baska bir sey kurtarmayacak.Onemli olan karizma...
Burada ayri bir parantez acayim, bunu Arsenal'le ikinci mactan sonrada yazmistim, bugun Fener'le Arsenal kazansaydi ;ki Arsenal kazandi nitekim ;puan durumu 11-7-5-5 olurdu.Bu sonucla bile onlar bu gurupta sonuncu olmaya mahkumdular.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Ozan Ersoy wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Sampiyonlar liginde 1 yari final 2 ceyrek final bir uefa kupasi ve bir super kupasi olan ayrica uefada duzenli olarak senelerdir 3. tura cikan Galatasaray'in; Uefa kupasini kazandiktan sonra Super kupayi kazanip, ertesi sene SL de ceyrek finale cikan, ondan sonraki sene gene gruplardan cikan takimin bu basarisina tesaduf diyecek cigligi ve hazimsizligi gostermemek lazim.

Avrupanin A'sinin bilmede, tarihinde avrupada basarinin B'si yokken, SL'de ceyrek finale ciktigin bir seneden sonra, Teknik direktoru birak, tesislerin duvar rengini bile degistirmemek lazim.
Ne guzel demissin Ozgur... Benim lafim sabittir. Cok yakin bir gelecekte kendi diktigi statta 50 bin kisi istifasini isteyerek bagiracak.

Sonuca sasirmadim. Kadikoy'de adam gibi bir hakem gelsin bu seneki takimi herkes yener. Buna GS da dahil. Bugun nasildilar ama?... En ufak faulde cart diye caliyordu hakem dudugu. Kedi gibi oynadilar. Ceza sahasinda bize yapilanlarin onda birini yapamadilar cunku adam hakem. "Penalti penalti gibi olmalidir" atasozunden haberi yok. GS macinda neler oldu neler?

Ozan Ersoy

Sonuca varmak icin hakem uzerinden Galatasaray macı baglamanız guzel olmus ,sanırım sizde ki bu "hakemle yenildik" sendromu uzun süre devam edecek :)

Oysa bu macta ki hakem hakem olsa Yasin ve Ugur kırmızı yerdi ,2. golde kolla düzeltilen topu gorebilirdi .

Bu hakemle de yenilirdiniz ,sebebi baska yerde arayın .

Eski halimize burunduk komik goller sacma bir cabalayis ve olmayinca olmuyorun kuru avuntusu .Su olsaydı bu girseydi filan falan.Umutsuz vaka oldugumuz icin pek uzulmedim .Super dusunceli ileri goruslu baskanimiza hediyemi olur bu kapak mı olur bilmiyorum ama umarım ( pek ümidim yok ) ders olur .
Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Klasik bir Fenerbahçe mağlubiyeti.Geçen sene iyi dikiş tutturdular, formdaydılar ve şansları da yardım etti...

Her sene formda oldukları dönemde rakip bilmem kaç eksikli Inter olmuyor işte.Hem formsuzlar hem karşısındaki rakipler geçen seneye nazaran daha "taş" gibi(gerçi şanslarına Arsenal sürüsüne bereket sakatla oynadı ya!).Aurelio gitti,Zico gitti ve Fenerbahçe'nin tüm dengesi bozuldu.Bırakın formda olmayı, iyi oynamayı bu takım(!)ın ruhsuz hocasıyla, her boku para zanneden diktatör başkanıyla sahada mücadele bile etmesi imkansız..Ki etmiyorlar da zaten.

Birisi tesadüf mü dedi? :)
el comandante Gheorghe Hagi!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Özgür Kendir wrote:
Sonuca varmak icin hakem uzerinden Galatasaray macı baglamanız guzel olmus ,sanırım sizde ki bu "hakemle yenildik" sendromu uzun süre devam edecek :)

Oysa bu macta ki hakem hakem olsa Yasin ve Ugur kırmızı yerdi ,2. golde kolla düzeltilen topu gorebilirdi .

Bu hakemle de yenilirdiniz ,sebebi baska yerde arayın .

Eski halimize burunduk komik goller sacma bir cabalayis ve olmayinca olmuyorun kuru avuntusu .Su olsaydı bu girseydi filan falan.Umutsuz vaka oldugumuz icin pek uzulmedim .Super dusunceli ileri goruslu baskanimiza hediyemi olur bu kapak mı olur bilmiyorum ama umarım ( pek ümidim yok ) ders olur .
Bu hakemle yenilir miydik emin degilim ama Huseyin Gocek hirti Porto'nun ikinci golunu GS leyhine verseydi, devre arasi o hakemin kapisi kirilirdi kapisi. Aziz amcaniz tekmeleye tekmeleye indirirdi o kapiyi. ;) Ya da bu hakem acaba ceza sahasinda yapilan bariz faulleri es gecer miydi?

Sebep cok haklisin... bu hakem de olsaydi one gecseydik de oyuncularimizin kafasina yagmadik sey kalmazdi, hocamizin kafasi patlar dikisler atilirdi, topcularimiz koridorlarda yoneticileriniz tarafindan tartaklanirdi, yan hakemler ofsaytlari vermezdi, kolonlardan "olecek olecek oleceksiniz... ananizin... goreceksinizzz" gibi nadide tezahuratlar duyulurdu.

Sendrom devam eder. Bundan sonraki maclarin hepsinde FB leyhine para yatiriyorum. Neyse ki sene sonunda genelde biz sampiyon oluyoruz. Boyle sendroma can kurban...

"Super dusunceli ileri goruslu baskanimiza hediyemi olur bu kapak mı olur bilmiyorum ama umarım ( pek ümidim yok ) ders olur ."

Hahaahaaaa.. Yakinda butun stat bagiracaksiniz, teneke baglayip kicina yollayacaksiniz. Nerdesin Savas? Gel de savun buyuk adam Aziz baskani.

Bu arada oyle bir hakem izledim ki Villareal - ManU macinda gelsinler de hoduk ermanla dubuk ahmet hakem gorsunler. Muhtesemdi muhtesem. Bakti Villareal'in niyet kotu Ronaldo her topu aldiginda indiriyorlar, hic cekinmedi faulun sertligine bakmadan cikardi sari kartlarini. Macin sonuna dogru da Capdevilla direk dizine girince "aman yuruyor, kalkti iste, bu gibi fauller her yerde oluyor" falan demeden cart dedi direk kirmiziyi yapistirdi alnina adamin. Sari kart isareti yaptilar, oyunu devam ettirdi. Rooney atti kendini kalk dedi. Rosetti su anda Avrupa'nin en iyi hakemi olabilir. Onunla bizim hakemlerin arasinda Ronaldo'yla Huseyin Cimsir ya da Tjikuzu arasindaki kadar fark var.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB'nin durumu maalesef futbolumuzun durumunun genel olarak iyi olmadigina isaret. CL'de gruplardan cikmak icin bu sezonun Portosu gibi takimlari evinde yenmek lazim, hatta belki disarida dahi yenmek lazim. Tabii FB ile dalga gecerken Persembe ne halt ederiz diye de dusunmek lazim.

FB'nin en onemli oyunculari Alex ve Semih. Guiza simdilik yalan cikti. BJK bu hafta kazanirsa Aragones ve Guiza devri kisa surebilir FB'de. Tabii Hacette'ye yenilsek Skibbe de onlarla havaalaninda olur.

Cengizcigim, GS Steaua'yi eleyip o gruba gitse ne yapardi bilemem, ama bir puandan fazla alirdi, onu bilirim. Kotu bir takima elendik, onemli sebeplerinden biri de hoca hatalariydi. Steaua'da bir numara olmadigi hep belliydi yani.

Simdi gelelim su tesaduf lafina yine. O lafin bir dogru tarafi, iki de falsosu vardi. Dogru tarafi, GS'in basarisi ne bileyim, Milan'in, Liverpool'unkiler gibi degil tabii, hatta Lyon'un, PSV'nin basarilari gibi de degil. Eywallah, dogrudur.

Falsosuna gelince. Birincisi bu Aziz Yildirim'in ustune vazife degil. FB baskani tebrik ederim der gecer, spor yorumcusu degilsin, FB baskanisin, en kabadayisi bir sey soyleme, biz FB olarak Avrupa'da kalici basarilar hedefliyoruz de gec git.

Ikincisi, GS'inki tesaduftu, bizimki degil, olmayacak falan dersen boyle ilk cuvallamadan sonra kicustu oturursun, millet dalga gecer. Sanirim "FB'nin bu seneki basarisindan" sonra gorevde oldugu surece en azindan GS maclarinda bir-iki pankart ile hatirlatirlar o lafi. Futbolda kalici basari bulamama GS'in derdi degil, Turk futbolunun genel derdi, yine en istikrarli olani GS. Bunu kacirir, su veya bu sebepten takim meselesi yapar, kendini de ayirmaya kalkarsan cok uzun surmez maskara olursun.

Tabii kimse Aziz Yildirim'in sportmenlik ve centilmenlik abidesi oldugunu sanmiyordu, oyle de anilmayacak. Ama bu laflari ederken kendimize de bakmak lazim: bu sene basinda FBli bir yonetici (Yildirim ya da Ozdemir) BJK ve GS'ua UEFA'da basarilar ya da iyi sanslar dedi. Dusundum, bizden en son boyle bir laf ne zaman cikti diye.

Son olarak Ozan yazinca aklima geldi: Bu Huseyin Cimsir ne antipatik bir oyuncudur, her mac sari kart goruyor, sonra hindi gibi kabarmalar, rakibi uzerine yuruyerek sindirmeye calismalar falan. Futbolculugu da felaket, tekme atmaktan baska numara yok,en ufak futbol piriltisi hak getire. Bu adamlarin sahada isi ne iyi oldugunu iddia eden bir ligde?

Ali
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Ozan Ersoy wrote:
Bu hakemle yenilir miydik emin degilim ama Huseyin Gocek hirti Porto'nun ikinci golunu GS leyhine verseydi, devre arasi o hakemin kapisi kirilirdi kapisi. Aziz amcaniz tekmeleye tekmeleye indirirdi o kapiyi. ;) Ya da bu hakem acaba ceza sahasinda yapilan bariz faulleri es gecer miydi?

Ozan Ersoy

Kendinizle celismissiniz biraz ,hakem gayet iyiydi demistiniz bir onceki mesajınızda, simdi de verdigi golu elestiriyorsunuz .Sanırım Fenerbahce aleyhine olması golu sizin nazaranızda legallestiriyor :)

Aziz Yıldırım asla o duruma düsmez ,taraftar herseye ragmen onu takdir ediyor, ama bu sezon yaptıklarıyla da kızgınız acıkcası.Kendi egosunu tatmin etmek icin bu denli fevri davranmasının, herseye burnunu sokmasının ceremesini bize ve kulübe cektiriyor ,eminim kendi de cekiyordur ( epeydir tv'de goremiyorum ,geri plana attı kendini ).
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

CL'in flas takimi Kibrisli takim hakkinda internnette skandal aciklamalar var.Yoneticilerinin buyuk bir kismi goz altina alinmis diyorlar.

Irregularities felan deniyor..

Ya gercek yada UEFA derin devleti calisiyor :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply