TSL 12. Hafta Ankaraspor- Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray'ın elle tutulur yanı yok ki.
Sahada çalışmayan, üretmeyen bir takım var. Halbuki yıldızların ayağına kalan takım takım değildir.
Deplasmanlardaki tablo bu yüzden felaket.
İçeride bir şekilde maç kazanıyorsun. Dışarıda kazanmak o kadar kolay olmuyor.
İkinci yarı iki pas, iki organize atak göremedim takımda.
Rüzgar da olumsuz etki etti.
Last edited by Salih Bora on Sat Nov 22, 2008 11:03 pm, edited 1 time in total.
AYRILMAZ İKİLİ
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilk 3 dakikayi izleyememistim, Arda'nin pozisyonu (penalti olan) akillara ziyan, hakemin gozleri onunde oluyor.

Oyun iyidir kotudur baska ama ben bu hakemle takima kabahat bulamam.

GS'in bir an once federasyon nezninde birseyler yapmasi lazim, gormemek bir sey, bu pozisyonu bes metreden izleyip penalti calmamak kasit gerektitir, baska izahi yok. Hayret icinde baktim.

Ali[/b]
Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Ben genelde az sonra yazacağım bu hıncaluluçvari söylemlerden pek haz etmem, aslında maçlar hakkında çok fazla yorum yazmayı da sevmem ama değinmeden geçemeyeceğim bir iki husus var. Maçın hemen başında, daha 2 dakika bile dolmadan yaşanan iki pozisyon var. Önce galatasaray atağında ardayı yan hakemin gözü önünde bariz bir şekilde çekip indiren bir Ankarasporlu oyuncu var. İsmini bilmiyorum. Akabinde bu kez tam tersi, ankaraspor atağında yine yan hakemin gözünün hemen önünde Emre Aşık aynı şekilde bir Ankarasporluyu indirdi. Bu iki pozisyona dünyada sarı kart vermeyecek tek hakem herhalde Türkiye ve Bulgaristan Seria A liginden çıkar. Aynı şekilde Arda'nın ceza sahası içinde indirilmesi var. Bunlar o kadar açık ki görmemek imkansız. Bakın De Nigris'in boş kaleye gönderdiği ve servetin son anda çıkardığı top gol olarak verilse belki bu kadar dehine düşmem çünkü yavaşlatılmış çekimde bile seçilemeyen bir pozisyonu nihayetinde canlı canlı ve hızlı pozisyonda izleyen kişinin de kaçırması çok olası. Ama diğerleri inanılmaz hatalar. Ve buradan da nereye geliyorum, Aynı Emre Aşık 25. dakikada yine hızlı bir şekilde ani atağa kalkan adamı biçiyor ve sarı kart görüyor. İlk dakikada gösterilmeyen o kart galatasarayı belki de tam 75 dakika 10 kişi oynamaktan kurtarıyor. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Ayakları hariç her yeri oynuyor bu oyuncunun. Her maç Sürekli olarak, 25 metrelik pozisyonda bile rakibe şarj yapıp topun dışarı çıkmasını sağlamaya çalışan servet hakkında ise yorum yapmıyorum. Ne kadar doğrudur bilmem, bugün gazetedeki habere göre Gs'den Meira'nın aldığı kadar para istemiş. Takdir sizin.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hasan Tezcan wrote:Aptallarbirligi....saha kenari desen baska bir alem...berbat bir mac izledim
bugun, son senelerin en kötu maci.

Ruzgar esiyor, bizimkiler dandun top oynarlar...yerden olmaz neden,
yetenek yok ki. Ayhan balerin mubarek. Her topu alisinda cevresinden bir
tur atmasa olmaz....Meira'nin pas hatasi gol olsaydi GS icin daha iyi mi
olurdu, diye dusunmuyor degilim...takim maca daha asilirdi belki...Umit
Karan'a görucu gelmis...bundan 3 sene önce Almayaya gittide ne oldu?!
Bosverin onu siz, Allahin kusbeyinlisini kim alir, alsalar GS'in yararina olur.

Arda superstar modunda, biraz sorumluluk alirsa iyi olacak.

Ben en cok neye uzuluyorum biliyormusunuz. Bu takimi bu hale getirmelerine.
Gecen sezon eksikleriyle isleyen TAKIM vardi. Bu sezon gerek TD gerek
yönetimin hamleleri ile bu takimin icine etti. Bu takimda artik Baris'i,
Mehmet Topal'i, Emre Gungör'u
göremezsiniz. Bu takim FB olmak uzere,
legionerler takimi, o zihniyeti tasiyan bir yönetim var zaten...superstar
getirecegiz zihniyeti. Takimda ne ruh kalir ne takat.

Not: Ozan takim kac pas yapmistir acaba...mucadelemi, ne mucadelesi, bosverin siz.
Hasan bey, Assagidan yukariya basliyayim...

1) Bugun takim pas yapamadi, zaten o yuzden kazanamadi.

2) Bu macta 2 aydir sakat oldugu halde gorduk barisi, Topali sakatliktan hemen sonra 2 mactada ilk 11 baslatti. Emre G. zaten sakat.

3) Arda superstar, ulkenin en iyi ve en degerli futbolcusu. Arda hepimizden daha galatasarayli, adam gecen hafta ambulasta iken bile "beni maca geri goturun " diyen bir adam. Turkiye liglerinde senelerdir en cok topla oynayan, en cok sorumluluk alan adam. Fenerbahceye yenildi diye hasta olan bir adam. Topu her aldiginda calima girse bu sefer " neden herseyi kendi yapmaya calisiyor" dersin.

4. Bu takim milli takimin yarisi. Ustune kewell, meira, baros, nonda gibi cok teknik adamlar var. Bu adamlar yeteneksizse, turkiyede yetenekli futbolcu yok.
Bide senin istedigin "11 servet'le" ciksak acaba nediyceksin...

5. Burda bir suru yorum okudum. Katildiklarim oldu katilmadiklarim oldu. Taban tabana zit oldugum insalarin katildigim bir tek cumlesi bile olsa katildigimi belirttim. Ve herzaman kendi dusunculerine ne kadar katilmasamda buraya dokmelerini istedim, zamanlarini burda fikirlerini paylasarak gecirdikleri icin mutessekir oldum.

En son Galatasarayli bir futbolcuya hakareti Fenerbahceli Savas Macun'dan duymustum. Oda gecen seneki 2-1 lik Fenerbahce kupa maci sonras, cok buyuk haksizliga ugradigini dusundugu icin...

Aptal dedigin adamlarin herbiri lisansli profesyonel fubolcu. Futbolla yatip futbolla kalkan adamlar. Bu isten para kazanan adamlar.

Bu adamlarin her biri, yedeklerde dahil, futboldan bizim anladigimizdan cok daha iyi anliyorlar. Eger "aptal" standardini onlara cekersen, biz neyiz?

Acikcasi senin futboldan anlayip anlamadigini bilmiyorum Hasan Bey, cunku bugune kadar "Nefret" yazdigini gordum, " muhalefet" yazdigini gordum, simdi butun futbolculara hakaret ettigini gordum, ama futbol yazdigini gormedim.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Puan siralamasinda uzerimizde olan bir rakipten deplasmanda 1 puan aldik.Siz daha neyi konusuyorsunuz?
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Devre arasina kadar kalan 4 lig macini kazanip, UEFA'da grup'da birinci olursak Skibbe kalir, yoksa gider gibi gelmeye basladi bana. Kadro yeterli, yetersiz degil. Ne kadar eksik olursa olsun.

Kazanilmasi gereken bir macta bu kadar isteksiz bir takim gorunce hemen teknik adami suclamak dogal ve genelde yerinde bir suclama.

Teknik olarak bakinca bugun 90 dakika Volkan ve Hakan Balta'ya basladiklari mevkilerde sabir etti, ama berabere devam eden macta Kewell ve Arda'yi cikardi. Halbuki Ayhan-Kewell-Arda-Aydin 4'u birden oynasa belki birazcik yerden pas yapabilen bir orta saha olurdu. Ruzgar'a ragmen surekli havadan oynamamizda suclu Skibbe. Takim'in genelde isteksiz ve konsantre olmamis olmasinda suclu Skibbe. E zaten CL'de olmamamizin suclusu Skibbe. 6 deplasman'da tek bir galibiyet, toplam 5 puan almisiz, yillardir kazanilacak en kritik sampiyonluk'tan (direk CL'ye katilma var cunku) adim adim uzaklasiyoruz. Benfica maci oynanan her diger mac sonrasinda dahada fazla tesaduf'e benzemeye devam ediyor.

Sezon ortasi teknik hoca degistirmekten genelde hoslanmam. Ama bu kadro ve bu lig'e gore hoca degilmis gibi gozukuyor Skibbe. Bizden cok daha kotu ama kosan ve mucdele eden takimlari yenemiyoruz bir turlu. Bizden cok daha kotu olmayan zaten bir Fener var ligde onlarada farkli yenildik zaten, ne kaliyor geriye?

Onumuzdeki takimlar ciddi sampiyonluk adaylari degil. Ikinci yari Manisa'yi batirdigi gibi Trabzon'uda batirir Ersun Yanal. Digerleri zaten hikaye. Toparlanirsak yetisip geceriz hepsini, gene Fener'le yarisiriz sampiyonluk icin.

Ama bugunden itabaren Skibbe'yle olmayacak maalesef diye dusunuyorum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan'in GS ve GS'li futbolculardan nefret etmesi ya da onlara kin kusmasinin hicbir nedeni olamaz. Bir kere daha yazmistim. Umuma mal olan profesyonel futbolcular, TD'ler, aktorler, aktrisler, ve de her konuda un kazamis kimselerin elestirirken hakarete varan kizginlikla soylenmis seyler olur. Birinci sebebi bunlar oyle yada boyle bir un kazanmislardir. kimisinin hakikaten kabiliyeti vardir kimisinn sansi. Oyle ya da boyle bu unlerinin (bu kelimeyi hic sevmedigim halde Turkiyede cok anlasildigi ve sevildigi icin kullanacagim) ranti yiyerek bazen boyle kolayca koseyi donerler. Ya iste once sey yaotim biraz da idare edelim dedikleri muhakkak oluyordur. Durum boyle olunca isterseniz kiskanclik deyin isterseniz bunlara oldugundan fazla deger vermekten kacinma deyin bularin kotu performanslarinda elestiride doz kacar. Aptal da denir sapsalda denir kusura bakma Ozgur.

Bir anda bu kisilerin insan oldugu unutulur her zaman her sekilde yaptiklarinin en iyisini yapmalari beklenir. Haksizlik olabilir elbette. Ama boyle unleri ile para kazananlar bu tur seylere acik olurlar ve olmalidirllar. Kendilerini kabul ettirmis kendilerinden emin olanlar bu tur belki de normal iki kisi arasinda kavgaya bile donusecek agir eletirilere kulaklarini kaparlar. Hatta dayanamayip bazilari boyle kendilerini rencide edenleri mahkemeye bile verirler ama cogunda da kazanamazlar. Senelerce seyircinin bagina basilan bir iki hata ve kotu performansinda yuhlanir. Bunlar yeni olan seyler degildir. O yuzden unlulerin cogu boyle gunlerin gelecegini bilir. Kimisi kulturlu ve tecrubeli oldugundan maskara olmadan tadinda bu isi birakir ve olunceye kadar bas taci olmayi yegler. Kimisi ise boyle saman alevi gibi unlenir bunu kaldiramaz pacavra olur gider.

Bugunlu maci gorenlerin bilmem kac milyon dolar paraya para demeyen adamlarin ortaya koydugu oyundan memnun kalmalari mumkun degil. O yuzden de bu hosnutsuzluklarini belkide aceleci mizaclari yuzunden aptal saptal diyerek dile getirirler. Uzun uzun yazip ona buna kulp bulanlari da gordukce daha da kizdiklarina eminim. Cunku Hasan'in yaptigini ben de yaparim ve yapiyorum. Neden oynayamadilar sorusu yerine boyle kotu oynamaya haklari olmadigi kanisidir benim ve Hasan gibileri durtukleyip olumsuz sekilde yazmamizin sebebi.

Bizim boyle bir iki iyi oyundan sonra methiyeler duzup kotu oyun sonucunda (bir yere kadar hakli olarak hakem hatasinin oyuna etkisi de olsa) bir suru mazeret gosterenlere katilmamiz mumkun degil. Bu yuzden boyle kessen sari kirmizi akar diyenere bizim gorus tarzimiz ters gelir. Biz taraftar sayilmayip takimlarina bok atan icten kaleyi yikanlar olarak gozukuruz. Ben bunu da anlayisla karsiliyorum. Ama bu sekilde dusunelerin cogunlukta olmasi ne beni ne de Hasan'i yildirir. Eve yuz uzerinden 90 getiren cocuga niye yuz degil diye kizan baba rolu oynadigimiz olur. Benim burada bazen iyi oynadik denilen maclarin aynisini mi seyrettik acaba dedigim cok oldu. GS'in bugunku razalet oyununu hakeme baglamak haksizliktir. Arda evet orada cekilmis ve penaltiyi hakemin vermemesindeki sebeb belkide dususunde olan abartidir. Sari kartla iyi kotu dengelenmistir. Hakemlerin elbette daha iyi olmalarini ben de istiyorum. Nedense bu kadar kabiliyetsizleri bir araya toplamalarina inanmak istemiyorum. Yine de GS gibi takimin eti budu iste bu kadar olan bir Ankaraspor onunde oynadigi oyun icin pak fazla kulp bulup onu bunu suclama yerine asil sorumlularin oyuncu ve teknik kadro oldugu ortada. Ben sakat makat anlamam. Daha ligin 12. haftasi ilk haftadan beri sakat var bu takimda. Kabak tadi verdi bu sakat mazereti. Ikinci yari basinda yemin ederim bir ara Arda'nin oyundan alindigini dusundum. Adamin bir ara ayagna en az 10 dakika top degmedi. Degse ne olacakti orasi da baska bir konu. O penalti verilseydi bu oyunla bu mac GS'yin galibiyeti ile biter mydi sorusuna cevabiniz ne olur? Bugun mac sonucu 0-0 olmasinda ilahi bir adalet yok mu?
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 23, 2008 11:36 pm, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:Hasan'in GS ve GS'li futbolculardan nefret ettmesi ya da onlara kin kusmasinin hicbir nedeni olamaz. Bir kere daha yazmistim. Umuma mal olan profesyonel futbolcular, TD'ler, aktorler, aktrisler, ve de her konuda un kazamis kimselerin elestirirken hakarete varan kizginlikla soylenmis seyler olur. Birinci sebebi bunlar oyle yada boyle bir un kazanmislardir. kimisinin hakikaten kabiliyeti vardir kimisinn sansi. Oyle ya da boyle bu unlerinin (bu kelimeyi hic sevmedigim halde Turkiyede cok anlasildigi ve sevildigi icin kullanacagim) ranti yiyerek bazen boyle kolayca koseyi donerler. Ya iste once sey yaotim biraz da idare edelim dedikleri muhakkak oluyordur. Durum boyle olunca isterseniz kiskanclik deyin isterseniz bunlara oldugundan fazla deger vermekten kacinma deyin bularin kotu performanslarinda elestiride doz kacar. Aptal da denir sapsalda denir kusura bakma Ozgur.

Bir anda bu kisilerin insan oldugu unutulur her zaman her sekilde yaptiklarinin en iyisini yapmalari beklenir. Haksizlik olabilir elbette. Ama boyle unleri ile para kazananlar bu tur seylere acik olurlar ve olmalidirllar. Kendilerini kabul ettirmis kendilerinden emin olanlar bu tur belki de normal iki kisi arasinda kavgaya bile donusecek agir eletirilere kulaklarini kaparlar. Hatta dayanamayip bazilari boyle kendilerini rencide edenleri mahkemeye bile verirler ama cogunda da kazanamazlar. Senelerce seyircinin bagina basilan bir iki hata ve kotu performansinda yuhlanir. Bunlar yeni olan seyler degildir. O yuzden unlulerin cogu boyle gunlerin gelecegini bilir. Kimisi kulturlu ve tecrubeli oldugunda maskara olmadan tadinda bu isi birakir ve olunceye kadar bas taci olmayi yegler. Kimisi ise boyle saman alevi gibi unlenir bunu kaldiramaz pacavra olur gider.

Bugunlu maci gorenler bilmem kac milyon dolar paraya para demeyen adamlarin ortaya koydugu oyundan memnun kalmalari mumkun degil. O yuzden de bu hosnutsuzluklarini belkide aceleci mizaclari yuzunden aptal saptal diyerek dile getiriler. Uzun uzun yazip ona buna kulp bulanlari da gordukce daha da kizdiklarina eminim. Cunku Hasan'in yaptigini ben de yaparim ve yapiyorum. Neden oynayamadilar sorusu yerine boyle kotu oynamaya haklari olmadigi kanisidir benim ve Hasan gibileri durtukleyip olumsuz sekilde yazmamizin sebebi.

Boyle bir iki iyi oyundan sonra methiyeler duzup kotu oyun sonucunda bir (yere kadar hakli olarak hakem hatasinin oyuna etkisi de olsa) bir suru mazeret gosterenlere katilmamiz mumkun degil. Bu yuzden boyle kessen sari kirmizi akar diyenere bizim gorus tarzimiz ters gelir. Biz taraftar sayilmayip takimlarina bok atan icten kaleyi yikanlar olarak gozukuruz. Ben bunu anlayisla karsiliyorum. Ama bu sekilde dusunelerin cogunlukta olmasi ne beni ne de Hasan'i yildirir. Eve yuz uzerinden 90 getiren cocuga niye yuz degil diye kizan baba rolu oynadigimiz olur. Ben burada bazen iyi oynadik denilen maclarin aynisini mi seyrettik acaba dedigim cok oldu. GS'in bugunku razalet oyununu hakeme baglamak haksizlik. Arda evet orada cekilmis hakemin vermemesindeki sebeb belkide dususunde olan abartidir. Sari kartla iyi kotu dengelenmistir. Hakemlerin elbette daha iyi olmalarini ben de istiyorum. nedense bu kadar kabiliyetsizleri bir araya toplamalarina inanmak istemiyorum. Yine de GS gibi takimin eti budu iste bu kadar olan bir Ankaraspor onunde oynadigi oyun icin pak fazla kulp bulup onu bunu suclama yerine asil sorumlularin oyuncu ve teknik kadro oldugu ortada. Ben sakat makat anlamam. Daha ligin 12. haftasi ilk haftadan beri sakat var bu takimda. Kabak tadi verdi bu sakat mazaereti. Ikinci yari yemin ederim bir ara Arda'nin oyundan alindigini dusundum. Adamin bir ara ayagna en az 10 dakika top degmedi. Degse ne olacakti orasi da baska bir konu. O penalti verilseydi bu oyunla bu mac GS'yin galibiyeti ile biter mydi sorusuna cevabiniz ne olur? Bugun mac sonucu 0-0 olmasinda ilahi bir adalet yok mu?
Bu yazinin buyuk bir bolumune katiliyorum. Ben kimsenin kimseye aptal diyemiycegini soylemedimki. Isteyen istedigini yazar. Bende istedigimi yazarim. Okuyucu karar verir kimden ne alicagini.

Senden daha iyi bilecek degilim, ama bir okuyucu olarak benim fikrim; senin ve Hasan bey'in yazidiklari yazilar, yuzeyel ayni gozuksede aslinda cok farkli yazilar ve mizaclar.

Tekrar belirteyim, biz klavye basinda butun bir hafta boyunca bu adamlarin top oynamasini bekliyen, ve attiklari bir pas hakkinda 3 sayfa yazi yazan adamlariz. Bu is bizim eglencemiz. Futbol macinin oncesi sonrasi, sezonun oncesi sonrasi vs..

Biz burda birbirimizle konusarak, bazilarimiz yonetici olarak bu camianin ve bur zevkin bir parcasi olmaya calisiyoruz. Ama o cime ayak basip, o topa vurmadan "mutlak dogru budur, bunu bilmeyen aptaldir" mizaci ile soylenen hersey, kurani okumadan fetva vermekten oteye gitmez.

Bu sadece futbolu bilmemek degil, kendini bilmemektir. Buda hem kendine, hemde bu foruma zevk almaya gelenlere yaziktir. Benimde fikrim budur.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ümit Karan, çok sevdiğim bir oyuncu. Ama dün akşamki halini hiç beğenmedim. Takımın en kötüsüydü. Şut çekemeyen bir Karan hiçbir işe yaramaz. Heralde bu sene bjk yada fb'ye transfer haberleri çıkmaz! Araplara okutursak şanslıyız demektir.

Nonda da pek ümit vermiyor. Elde kaldı tek bir Baroş. Gol atamasada ben Baroş'dan memnunum.

Devre arasında yerli bir forvet ve yine yerli bir sağbek bulabilirsek iyi olur.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

9-34 yas arasi futbol oynadim.
9-28 yas arasi basket.
14-38 yas arasi innebandy...badminton hep oynadim...icraa etmesini en
sevdigim spordur.

Bunun disinda spordan, futboldan anlarmiyim bilemem, ama gördugumu
yazarim. Bana kimse cikip GS dun akilli top oynadi diyemez. Yerden
oynamadilar mesela, bilhassa 2. yari, ruzgara karsi oynadiklari devre.

Oyuncular Skibbe'yi sevecek elbette, neden sevmesinler ki, bilhassa
ilk onbirde sans bulan oyuncular ona asiktir, Ayhan, Meira gibileri...ama dun
Skibbe sinifta kaldi bana sorarsaniz.

GS'da dengeler yanlis kisiler uzerinde kurulu. Takimi transferler bozmustur,
TD tercihi buna dahildir. Ne kisa vade ne de uzun GS basarili olamaz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçın başında verdiğimiz pozisyonda hatalı pas veren kişi Sabri sanıyordum ama TV'den gördüğüm kadarıyla uzun saçlı biriymiş. Yani Meira :D

Ama neyseki pozisyon gol değilmiş. Aslında ilk defa dirinçli bir takıma yenilmedik diye sevinebiliriz :D Üstelik pek pozisyon da vermedik.

Her hafta bir bahane arıyormuşuz gibi görünüyor ama ortada ciddi bir rüzgar faktörü vardı. Tabi bu durum iki taraf içinde geçerliydi. E zaten rakip hiçbirşey yapamadı. 1-0'lık bir maçtı. Golü atamadık.

Perşembe günüde bu mantaliteyle sahaya çıkmak lazım. Çok koşan bir takım lazım olacak bize.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Aptallarbirligi....saha kenari desen baska bir alem...berbat bir mac izledim
bugun, son senelerin en kötu maci.

Ruzgar esiyor, bizimkiler dandun top oynarlar...yerden olmaz neden,
yetenek yok ki. Ayhan balerin mubarek. Her topu alisinda cevresinden bir
tur atmasa olmaz....Meira'nin pas hatasi gol olsaydi GS icin daha iyi mi
olurdu, diye dusunmuyor degilim...takim maca daha asilirdi belki...Umit
Karan'a görucu gelmis...bundan 3 sene önce Almayaya gittide ne oldu?!
Bosverin onu siz, Allahin kusbeyinlisini kim alir, alsalar GS'in yararina olur.

Arda superstar modunda, biraz sorumluluk alirsa iyi olacak.

Ben en cok neye uzuluyorum biliyormusunuz. Bu takimi bu hale getirmelerine.
Gecen sezon eksikleriyle isleyen TAKIM vardi. Bu sezon gerek TD gerek
yönetimin hamleleri ile bu takimin icine etti. Bu takimda artik Baris'i,
Mehmet Topal'i, Emre Gungör'u göremezsiniz. Bu takim FB olmak uzere,
legionerler takimi, o zihniyeti tasiyan bir yönetim var zaten...superstar
getirecegiz zihniyeti. Takimda ne ruh kalir ne takat.

Not: Ozan takim kac pas yapmistir acaba...mucadelemi, ne mucadelesi, bosverin siz.
Ahhh aahhhhhh.. Su yazida cevap verilecek ve yanlis olan o kadar sey var ki... Ama benim kafama takilan "Gecen sezon eksikleriyle isleyen TAKIM vardi." lafi...

Cunku adim gibi hatirliyorum bu forumda Kalli defalarca cok agir elestirildi. Neler dendi neler? Cengiz Akgun her mac sonunda yok bunadi, yok uyudu, yok alzheimer varmis, dustu kafayi mermere vurdu diye diye benim sabir tasimi ortadan ikiye yardi. Bu sene ise Fatih Terim'i kovup Kalli'yi milli takimin basina getirecek kadar "unutkan!!!". Seninse Hasan'cim agzindan pozitif bir sey cikmadigi icin Kalli icin de en ufak olumlu lafin olmamistir. Nedir fark? Sene sonunda sampiyon olmamiz mi?

Cok az yaptigim bir seyi yapip gecen seneki maclardan bazilarini getirecegim buraya...
Kalli'den bag olur ne bahce...gidisat belli. Kötu oynadiklari maci, hakem
kararlari ile aldilar. Ilk gol ofsayt, ikinici penalti golu penalti degil, ustelik
en iyi oyuncularin atilmasina sebep olan pozisyon. GS'da ayakta duran tek
yer defansin göbegi. Macin yorumu bu kadar.
Pananios maci ertesi Hasan Tezcan

http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... c&start=45

Austria Vien macindan sonra
Mehmet Topal'in da problemi belli oldu. Kesici olarak iyi ama oyun kurma, sorumluluk alma konusunda cok cok cok zayif.
Bu sene Topal konusuna kafayi takmis, benimle neden oynatilmadigina dair tartisan Ali Gursel

Ayhan orta sahada ciliz mi ciliz. Mehmet Topal sakat sakat oynatiliyor, halinden
belli. Kurt Kalli kahramanlik pesinde, ne oldum budalasi. Sok bakalim Lincoln'u,
Song'u, Sabri'yi falan. Tukurdugunu yalamak buna denir. Muhtac oldugun
oyunculara ders vermek kim sen kimsin. Bu bir takim oyunu, biraz sevecen
ol.

Orkun laf atmadan edemeyecegim, ve Emre'ye. Firsat verilmis, böyle mi
degerlendirilir. Orkun evladim sen bu ruh haliyle kaleci olamazsin benden
söylemesi. Emre uyuma. Ayhan ayri bir mevzu zaten.
Leverkusen macindan sonra, bu sene Emre'nin neden oynatilmadigina kafayi takmis, adamin 6 aydir sakat oldugunu bir turlu anlamak istemeyen Hasan Tezcan...

Bu liste devam eder de eder... Daha ilk Fener maci, Servet'in orta sahada oynadigi maclar var. Var oglu var. Forumlarin degismeyen tek kurali var. Surekli elestirmek. Kayitsiz ve sartsiz. Ama kayit var iste... Bakin yukariya...

Ben kizmiyorum. Artik alistim... Budur elimizdeki malzeme...

Mac oncesinde yazdiklarimda GS'in bu macta puan kaybedecegini kisir mac olacagini atanin 1-0 alacagi mac olacagini yazmisim. Mac sonu beni sasirtmadi. Takimin cok sakati, cezalisi ve yorgun adami var. Bence isteksizlik yoktu. Cok calistilar. 60. dakikadan sonra zorlanan oyuncularimiz var. Doga sartlarini, rakibin bu sene iyi bir cizgi yakaladigini da eklerseniz, sonuc normal. Bu deplasmana daha Fener-Besiktas gelmedi. Onlari da goruruz.

Onumuzdeki mac cok onemli. Alirsak Hertha maci cerezine mac olur buyuk bir olasilikla. O zaman rahatlariz. Lig maclarina konsantre olmak, butun gucumuzu o maclara vermek, oteki maclarda onemli oyuncularimizi dinlendirmek firsati olur. Kupada zaten son iki macimiz ikinci lig takimlariyla ve 4 puanimiz var. Orasi bitti gibi.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben mi yanlis okudum bilmiyorum ama Mehmet Topal hakkinda o kadar
karamsar bir dusunce gecmedi aklimdan...oyun kurucusu diye bir iddiam
yok zaten. Mehmet'im pirlanta gibi bir oyuncu, onu ekmelerinden korkuyorum.

Neyse...gecen sezon ile bu sezon fark umut, o takimdan birseyler yapilir
umudu icindeydim. Bu sezon yapilan transferler, ve akabinde yapilan tercihler
o takimin icine etti. Benim dusuncem bu, gecen sezon superdik dedim mi
hic, soruyorum sizlere? Adamlarin yaptigi transferler ortada, Meira kazmasi,
KivIIIl bilmem nesi...neden alindi bilmiyorum, anlamakta zorluk cekiyorum.

Ozan sen cok iyi biliyorsun ne demek istedigimi, benim dusuncelerimi kelimeye
dökmekte zorluk cekmem yanlis anlamalara sebep veriyor olabilir ama bu
sezon GS super, 500+ pas yapiyor, rakibi sahasina haps ediyor diyecek
mide yapisina sahip degilim. GS gecekten berbat bir huviyet icinde
top oynuyor, sahada ne yapmak istedigi, ve nasil oynadigi vesayre. Allah
utandirmasin demiyecegim, insallah ikina sikina basarili olurlar ama
olacaklar veya umut veriyorlar diyecek mide yok dedigim gibi...neyse
sizlere iyi uykular...sanki Saftig dönemindeymisim gibi hissediyorum
kendimi...hatta o zaman bu vakit isler bu kadar kötu gitmiyordu...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:
Kalli'den bag olur ne bahce...gidisat belli. Kötu oynadiklari maci, hakem
kararlari ile aldilar. Ilk gol ofsayt, ikinici penalti golu penalti degil, ustelik
en iyi oyuncularin atilmasina sebep olan pozisyon. GS'da ayakta duran tek
yer defansin göbegi. Macin yorumu bu kadar.
Pananios maci ertesi Hasan Tezcan

Buna ayri cevap vermek istedim kusura bakmayin...evet Ozan ne bag oldu...
5 mac kala gitti, degil mi Ozan...sorumluluk tasiyan bir insanin yaptigi hareket.
Ondan evvel Almanyaya gitmeler, hastalanmalar vesayre...oyunculara
ilginc yaklasimi, yönetim ile ahenk ile calismasi vesayre...bosver sen.

Bak yukarda yazdiklarimin arkasindayim ve dogru olduguna inaniyorum.
O mac bir alemdi ayrica.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben hicbir zaman Kalli'nin futbol bilgisini, disiplinini, deneyimini sorgulamadim. Soylediklerim basinda burda filan soylenenlere verdigim cevaplardi. Hatta onun gidisinde ben onu savundum ve onun altini oymak isteyen yonetimi yerdim. Hasan Sas'a dayanamayip duduk atarken ben ona numarayi verdim. Skibbe dun Hasan Sas'i sayikliyordu.

Adam kimseye serefi ile filan oynatmak istemeyen Uzun Ozhan arkasindan atip tutarken ben Kalli'nin yanindaydim. O yuzden de onun milli takimin basinda gormek isterim. Tam ona gore bir is. Kendine iyi yardimcilar sececek herhafta yerine toplu senede birkac ay calisacak. Para da pulda da gozu yok. Sorun olmaz adam sanki bu isi hayir icin yapiyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 23, 2008 11:46 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply