FTK 2. mac Galatasaray-Kayseri 1-0 (Aydin)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Buradaki insanlarin problemi takimi calistiramamaktan falan olmaz, 6 ay kurs gorup bunun Yilmaz Vural kadar yapilamayacak bir tarafi olduguna inanmiyorum.

Ama yonetmek istediginiz her insan grubuna bir sekilde rustunuzu, ehliyetinizi ispat etmeniz gerekir. Rijkaard, Shuster bir takimin basina geldiklerinde karsilarinda cocukken hayran hayran onlari izlemis bir grup bulurlar. Turkiye'de de bu Zico ile olur, Riza, Aykut ile olur, Samet ile olur, Rasit ile olur vs. vs.

Forum yazarlarinin sorunu burada olur, North Carolina'dan Ozan diye bir hoca gelmis, muhendismis, cimbom.org'da yahsi yazarmis, ya da Cengiz baskan olmus, muhendismis, New Jersey'den foruma cekic gibi civi cakmis falan gibi bir tanismadan sonra hocalik yapmaya kalkanin sansi sifir falan olur.

Ben sahsen zaten is tanimimda Sabri'ye birseyler anlatmak olacaksa mesela o isi hicbir maasa kabul etmem.

Bu forumun derdi halkin ortalamasina gore daha fazla okumus bir grup insanin halkin oralamasinin takip ettigi bir faaliyete ilgi duyuyor olmasi. Buradan hoca cikmaz, yonetici de cikmaz, bunlar futbolcudan, daha cemberden gecmis is adamlarindan falan cikar.

Neyse, biz yine kisisel atismalarimiza devam edelim. :lol:

Ozan, bu arada gecen sene olsa sen de Hakan Sukur'u istemez diye listeye girerdin, hatirlamadim sanma.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Bir sen varsin ama biz de bunun nimetini ve kiymetini bilemiyoruz malasef iste. Ama boyle seyleri bedava yapmamani tavsiye ederim.
ahsim adina spor yaptim, antrenman yaptim, cesitli aktivitelerim oldu, işletme yonetiminin yurtdisinda masterini yaptim konumun dünyada iyilerinden birinde, yoneticilik yaptim,
kendi sirketimi kurup birsurude adam yonetiyorum ki hepsini sifirdan yetistirdik. Hayatimizin 3,5 yilida yurtdisinda gecti.
Uzmanlik alanim kulturlerin isyapma sekillerine etkileri .
Burada bildigim konu olan ''TURK tipi rekabetcilikten oturu Galatasarayda oyuncun yapilanmasi '' diye yazarken
sen olurmu oyle sey diyordun? Ben sana dedim mi bildigin konuda konus ne biliyorsun diye?
Turkiyede multicultural laflari bilinmeden 10 sene once yaptim bu isi.
Kendimi bildim bileli
Galatasarayi seyrederim ve izlerim (30 yil). Bu zaman zarfinda okuz olsa iyi ile kotuyu karsilastirir, neden o iyiydi, neden bu kotuydu der, sebep sonuc iliskisini kurar. Eskiden bilgi eksikliginden dolayi yorumlarda yanlislar olabiliyordu, simdi hem medya hemde internet vasitasiyla daha cok bilgi sahibiolup okuyorsun.
Kesinlikle bu forumda herhangi birinin yapamayacagini biliyorum. Ona adim gibi eminim. Bunun uzerine sizin yanildiginiz nokta "kendimin de yapamayacagima %99" inanmis durumdayim. "Ozan bile olsa su takim soyle olurdu boyle olurdu" sizin yazdiginiz cizdiginiz seyler. Kesinlikle son senelerde agzimdan cikmis seyler degil. Hic bir iddiam yok aksine isin zorlugunu, boktanligini, pespayeligini gordukce benim yapmamin olanaksiz oldugunu ogrendim. Belki ilk yazdigim senelerde buradaki genc arkadaslarin naifligine benzer bir safliga sahip oldugum icin yazmisimdir "ulan boyle transfer yapilir mi, boyle hocalik olur mu, boyle taktik verilir mi" diye. Aman yas kemale erdi, boyle bir iddiam yok hele hele GS gibi takimi teknik acidan yonetmem imkansiz.

Hatta birakin beni, seni, onu bu takima soyle isimli bir hoca gelse onun bile isi cok zor. Bir gun gelsin de oyle adam, hepimiz gorelim, neler denecek, neler yazilacak, nelerle suclanacak, kisiliginin, ozel hayatinin neresi kurcalanacak? Her gun kurdugu takim, oynattigi futbol nasil elestirilecek?

Yoneticilik konusu da ilginc konu aslinda. Benim de yoneticilik masterim var, is yerinde de yeterince yoneticilik yapmisimdir. Ama GS'a gelince kazin ayagi biraz degisik. Dernek mantigi ile yonetilen bir kurulusun vakiflar kanunlarina uymasi zorunlu bir yerin profesyonel bir kurulus gibi yonetilmesine olanak yok. Yarisi amator, yarisi profesyonel bir kurumun saglikli ilerlemesine imkan yok. Her kafadan bir ses cikiyor. Hangi sirket biliyorsunuz, onemli kararlari, aylarca tartisiyor, genel kurula aciyor, basinda her detay yaziliyor ciziliyor, hangi sirkette 2 senede bir secim yapiliyor. Hangi sirkette boyle abi-kardes, duayen-muayen iliskisi var? Secme secilme kaygisi var?

Bu yuzden her bildiginiz, her mantik zort diye havaada kaliyor. Koca sirketleri yonetebilen adamlar, ne deneyimlere sahip adamlar coluk cocugun agzinda sakiz olup, kenef yoneticiligi muhabbetiyle hergun elestiriliyor.

Son senelerde gordugum cikis icin olumlu atilimlar atildi, canaydin yonetimiyle gunduz ile gece arasinda fark var. Her yapilan dogru degil, elbette olamaz. Kosullar dahilinde vasatin ustunde ilerleme var.

Yinelemek gerekirse benim hic bir iddiam yok. Bu sartlarda kesinlikle yonetici olarak da TD olarak da bundan iyisini yapamam. Uc asagi bes yukari ayni olur. Sizler buyuksunuz, helal olsun ne diyeyim?

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ..
Forum yazarlarinin sorunu burada olur, North Carolina'dan Ozan diye bir hoca gelmis, muhendismis, cimbom.org'da yahsi yazarmis, ya da Cengiz baskan olmus, muhendismis, New Jersey'den foruma cekic gibi civi cakmis falan gibi bir tanismadan sonra hocalik yapmaya kalkanin sansi sifir falan olur.
...
Ali
Ben hocaliga talibim filan demedim. Sadece klup nasil yonetilir konusunda bugune kadar oraya cikanlara ders verecegimi iddia ediyorum. Klup mu yonettin dersen yonetmedim ama nasil yonetilecegi konusunda bu guruhtan daha fazla bildigime eminim. Bir organizasyon nasil yapilir, kimi, neden, ve nasil secip is basina getirmede ne gibi kistaslar aranir (bu TD'den avukatlik sirketine, ve saglik ekibine kadar herseyi kapsar.) ortaya cikan kotu sonuctan nasil bu isi yapanin kendisi sirketi ve hasthanesi sorumlu tutulur konusunda bir suru olmasi gereken yaptirimlar var. Oyle alip kacmak sonrada ne yapayim ya siz istediniz aldik demek bonlugune son verilmesinin zamani coktan geciyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aydin'i severim...

"Sevmediklerim" sadece bu isimler: Umit Karan (yillardir bas sirada kerata),
Meira (aldigi paranin adami degil), KivIl (ne diye alindi bilmiyorum), Tobias
(acimaya basladim), Ayhan (tempoyu dusurdugu icin).

Bu ara offside'i yorumlamayi es gectiniz bile bile...ama neyse...hakem FB
macinda kötu olduktan sonra Kayseri macinda hata yapmis ne yazar, öyle
degilmi arkadaslar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Aydin'i severim...

Bu ara offside'i yorumlamayi es gectiniz bile bile...ama neyse...hakem FB
degilmi arkadaslar.
Ben biraz degindim ama 'hep bua hep bua (bana degil)" diyen nalinci keserleri Hakem'i zaten kotu bildikleri icin bunu da yan ceplerine koydular.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote: ..
1. Allahin kalasi/kazmasi 90 dakika oynuyor, sanki bir mok var herifte.
Mehmet Topal'dan daha cok kredibilitesi var ama neden? Mehmet'in
sezon basinda verdigi demec dusundurucu. Skibbe ona karsi gercekten
önyargili bakiyorsa bu GS'in zararinadir.
...
Aydin'dan mi bahsediyorsun Hasanim? Sen sevmedigin bir suru adam var takimda. O yuzden cikaramadim.
Meira'dan bahsediyor.

Bak kisaca yazayim:

Ali: Sabri ve Umit'i istemez

Hasan: Meira, Linderoth'u istemez

Mert Tokman: Lincoln'u istemez

Cengiz: Ayhan, Nonda'yi istemez, Arda'yi kisa bacakli bulur

Simdi bunlar bir cirpida aklima gelenler, ama gayet iyi hatirliyorum, Servet, Hakan Balta icin de bu takimda olmaz diyenler vardi. Dunden beri Aydin da listede.

Yani bizim foruma sorarsan bizim takim sahaya

--------------------------de Sanctis---------------------------

---------------------------Emre Gungor-------------------------

--------------------------------------------------------------Kewell

diye cikabilir. Bunlari da istemeyen varsa affola. :lol:
:lol: Kewell'i istemeyenlerden biriyim. Gotunu kaldirmiyor (ciddiyim) Kadro ikiye indirile :lol: Sermet ilk alindiginda alay ediyordum ama beni utandirdi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kerem Tezic wrote:
Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote: Aydin'dan mi bahsediyorsun Hasanim? Sen sevmedigin bir suru adam var takimda. O yuzden cikaramadim.
Meira'dan bahsediyor.

Bak kisaca yazayim:

Ali: Sabri ve Umit'i istemez

Hasan: Meira, Linderoth'u istemez

Mert Tokman: Lincoln'u istemez

Cengiz: Ayhan, Nonda'yi istemez, Arda'yi kisa bacakli bulur

Simdi bunlar bir cirpida aklima gelenler, ama gayet iyi hatirliyorum, Servet, Hakan Balta icin de bu takimda olmaz diyenler vardi. Dunden beri Aydin da listede.

Yani bizim foruma sorarsan bizim takim sahaya

--------------------------de Sanctis---------------------------

---------------------------Emre Gungor-------------------------

--------------------------------------------------------------Kewell

diye cikabilir. Bunlari da istemeyen varsa affola. :lol:
:lol: Kewell'i istemeyenlerden biriyim. Gotunu kaldirmiyor (ciddiyim) Kadro ikiye indirile :lol: Sermet ilk alindiginda alay ediyordum ama beni utandirdi.
De Sanctis de öyle ahım şahım bir kaleci değil. Onu da ben istemiyorum :lol:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Bu ara offside'i yorumlamayi es gectiniz bile bile...ama neyse...hakem FB
degilmi arkadaslar.
Ben sahsim adima cevaplayayim, Cengiz de nalinci keseri falan demis, tabii onu da bilgilendirelim:

Beni GS - Kayseri macinin sonucu ilgilendirmiyor, GS 100-0 kaybetse, hakem 90 dakikada 100 penalti verse aleyhimize umrum olmaz. Turkiye Kupasi ile ilgilenmiyorum, elensek ciddi anlamda sevinirim, GS'i onemli kulvarlarda (lig ve Avrupa) yipratmaktan baska hicbir katkisi, anlami olmayan bir turnuva, kazanacagiz da ne olacak, 15 oldu, TS arti BJK'i bir gectik, Fener'den 10 fazlayiz falan mi?

Bu yuzden bana ne hakemin ne yaptigindan, Eskisehir macinda puan calinmis, FB macinda puan calindi mi bilmem ama inceden takim dogranmis, bunlar beni ilgilendiren seyler, GS Kayseri macinda hakem performansi Stoke City - Bolton maci hakeminin performansi kadar anca ilgilendiriyor beni, ne yapayim?

Kayseri macinda hakem bize ofsayttan gol vermis. Affedin, heyecanlanamiyorum, onemseyemiyorum. Hazirlik macindan farki yok, hatta ondan kotu, yorgunluk, sakatlik siralarinda angarya.

Sezona bakildiginda aleyhimize dahi olmus diyebilirim.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Hasan Tezcan wrote:Bu ara offside'i yorumlamayi es gectiniz bile bile...ama neyse...hakem FB
degilmi arkadaslar.
Ben sahsim adima cevaplayayim, Cengiz de nalinci keseri falan demis, tabii onu da bilgilendirelim:

Beni GS - Kayseri macinin sonucu ilgilendirmiyor, GS 100-0 kaybetse, hakem 90 dakikada 100 penalti verse aleyhimize umrum olmaz. Turkiye Kupasi ile ilgilenmiyorum, elensek ciddi anlamda sevinirim, GS'i onemli kulvarlarda (lig ve Avrupa) yipratmaktan baska hicbir katkisi, anlami olmayan bir turnuva, kazanacagiz da ne olacak, 15 oldu, TS arti BJK'i bir gectik, Fener'den 10 fazlayiz falan mi?

...

Ali
Bu kadar da kotuleme bu kupayi. Bakarsin ucuncu bile olamayip bu kupa sayesinde UEFA gideriz. Bu arada statu filan degisiyor galiba. Sonra Super kupa oynayip azicik parada kazaniyorsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

Gruptan çıkmamız ve Fener maçının moral bozukluğunu üstümüzden atmamız için önemliydi bu galibiyet.İlk yarı maç antrenman maçı kıvamındaysa da ikinci yarı son 15 dakikadaki baskımız üç puanı getirdi bize...

Tribündeki beş dakikalık sessiz protestoya da anlam veremedim."Bağırmıyıcaz beyler" çağrısı hayal kırıklığı yarattı bende.Neyse ki sonradan biraz toparladık tribün olarak...
el comandante Gheorghe Hagi!
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Atılan golde ofsayt yoktu. Medya boşu boşuna şaibe yaratıyor bu golde.
Amaçları, Galatasaray'ın kazandığı kupalarda ve şampiyonluklarda kamuoyunun aklında bir soru işareti yaratmak.
Galatasaray hakem hatalarından hiç yararlanmamıştır demiyorum ama Fenerbahçe'den daha fazla değil.
Arda, orada topa dokunan oyuncu değil. Kaleciyi etkilemek diye bir sav da kabul edilebilir gelmiyor bana. Kaleci, üzerine gelen Aydın'a kilitlenmiş vaziyette. Aynı topa ayak uzatıyorlar. Dolayısıyla kaleci Arda'dan ekstra bir etkilenme yaşamıyor.
AYRILMAZ İKİLİ
Post Reply