TSL 9.Hafta:GS-G.Antepspor 3-1(Kewell, Lincoln,Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Basligin adini degistirelim.Eskisehir-FB macini tartisir olmus herkes. :D

Ya Eskisehir buyuk yara acmis, yada Trabzon macinda Gaziantep'i seyredenler olabilecekleri dusunmek istemiyor.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Ya Eskisehir buyuk yara acmis, yada Trabzon macinda Gaziantep'i seyredenler olabilecekleri dusunmek istemiyor.
İkisi de değil, 8 maçta derbi oynamadan kaybedilen 10 puanın yarası bu, bir sonraki saçma sapan puan kaybında (mesela yarın) ŞL'inden sonra annemizin liginde de bence iddiamız kalmaz, bir UEFA kalır elimizde.

GS epeydir anlamsız sezon yaşamıyordu, daha bugün Kasım'a girdik, sanırım herkesdeki endişe Kasım sonu gelmeden bitebilecek bir sezon endişesi, tek tek herhangi bir maçın açtığı yara değil.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Biz antep'i yenemedikten sonra Eskişehir FB'ye 5 atsada bir işe yaramıyor. Biz 9. oluruz FB de 10. işte bütün fark bu kadarcık :D

Eskişehir'in FB'den puan alması süpriz olur. Bir anadolu takımının FB ve GS'yi art arda yendiğini ben hatırlamıyorum. Kaldıki, Lugano, Alex, Guiza hafta içi maçta oynatılmadı. Kalbimiz Eskişehirle beraber ama zor o iş çok zor!

Neyseki Antep maçı burda oynanacak. Beni umutlandıran tek şey bu.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ben Gaziantep maci kaybedilsede, Galatasarayin sampiyonluk sansi biter demeye katilmiyorum. 7 puanlik fark birsey degil. Ozellikle herkezin ustunde bir takim yokken. Varsada bu kadro ve oyun olarak biz oluruz zaten. Bence besiktas ve trabzon maclarini bir izleyin, bu ligi domine edicek takimlar degiller.

Besiktas zaten Demiroren oldukca, ve kadro zaaflariyla sampiyon olmalari cok zor.

Trabzon zaten saatli bomba, patladi patliyacak. Trabzonspor, trabzonda degilde baska bir sehirde oynasa, sampiyonluk sansi cok az olsada olabilirdi, ama yok.

Lig dengeleri, hakemler ve basinin ligdeki sonuclar ustundeki etkisi malumunuz. Ben Fenerbahce, ve Galatsaraydan baska bir takimin sampiyon olmasini, her ne sartla olursa olsun zor goruyorum.

Esit bir ligde yarissak bile 7 puan cok fark olmaz. Tabii sakatlar duzelirse. ve yeni, su anki gibi "giden, gelmiyor' turu sakatliklar olmazsa.

Ugur ve serkan haric herkezin geri donmesi lazim yarinin sonuna kadar. buda bize 2 kaliteli 11 verir ve kadro derinligi ile sistemden taviz vermeden rotasyon saglanir.

Eger sakatlar duzelmezse, ve yeni uzun sakatliklar olursa, saglik kurulunu orda kimse tutamaz. Kimsede bunun bana sans olduguna inandiramaz.

Bizde doktor diyince akan sular duruyor, sanki tanri adamlar. Doktorda herkez gibi bir isci. Bir programcidan program istediniz, oda yazdi. Ama ordan problem burdan problem cikarsa, ve adam " sans, makine kotu, elektirikler kesindi" diye aciklamalar yaparsa. 3 gunde kodu duzeltirim deyim 2 haftada duzeltemiyorsa, acaba "ben programciliktan" anlamam deyip her soyledigine inanirmisiniz, yoksa bir normu baz alip, isin anormal bir sekilde bozuk gittigini gorup, yeni doktor mu bulursunuz.

Bir isci gurubunun isini dogru yapamadigini gormek icin, ve insiyatif alip gerekli hamleleri yapmak icin, o isten cok anlamak gerekmez, insan tabiatindan, ve is dinamiginden anlamak yeterlidir. Inanin bana; futbol;u bilmek, fiziyoterapi'yi bilmekten daha zor. Ve biz hepimiz burda ahkam kesiyoruz.

Gaziantep macina gelince, yine Mehmet topali ariyacagimiz bir mac. Servet, defanstaki en suratli adam oldugu icin, cakili kalmali, ve meira , emre A. ikilisini forvetle bas basa birakmamali.

Saglikli bir mac trafigi, skorun en onemli anahtari olur. Rolanti oyun, sari kart cezalari almamazi engeller.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Antep macinin cok zor gececegini ben de dusunuyordum ama dun eksikleri gorunce almamiz gerektigini dusunuyorum. Antep iyi bir takim ve calisan duzen oturttu. Zurita, Murat Ceylan orta sahayi goturuyorlar, ilerde Tabata, Beto golleri atiyor, Yozgatli kanatlardan iyi toplar getiriyor. Isler iyi gidiyor, takim makina gibi isliyor ama yarin bu kadar eksik Antep gibi kadrosu genis olmayan bir takimin o makinasini cat pat calismasina yol acar bence.

En onemli eksiklik Murat Ceylan. Bu cocugu Okan Buruk'a Suat Kaya'ya benzetiyorum. Kisa boylu, tiknaz. Cok genc, cok calisiyor sahada, topu kullanisi da gayet iyi. Yarin sari kart cezalisiymis.

Ikinci en onemli eksiklik Murat Sahin. Bu kaleciyi ben Besiktas'dayken de begenirdim. Inanilmaz refleksleri olmayan ama cok az hata yapan bir kaleci. Surekliligi var. Dengesiz hareketleri yok. Deneyimi ile geriden savunmasini iyi yonlendiriyor. Sakatmis buyuk eksiklik.

Mehmet Polat da bizim takimda da oynamis, cok deneyimli bir savunma oyuncusu. Eksikligi hissedilecektir.

Yine sakat Beto'nun da iyi isler yaptigini goruyoruz.

Mac ASY'de. Istanbul'da guzel bir hava var. Biletler tukenmek uzereymis ya da tukenecekmis. Stat dolu olacak. Cok da karamsar olacak bir durum yok.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lincoln kadroda yok diyor CNNTürk. Umarım doğru değildir!

Resmi siteye baktım. Lincoln bu akşam antreman'ın tümüne katıldı diyor. Resmi siteye güvenmek daha makul görünüyor...
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Eskişehir'in eksikleri var ama eksiklere rağmen orta sahada Tabata, Erman Özgür ve Mehmet Yozgatlı çok etkililer. Bu kadro 3 gün önce kupada Trabzon'u hakederek yendi.

Hemen hemen aynı kadronun 1 hafta içinde 2 kere Trabzon'la ve sonunda da bizimle oynamaya kondüsyonu yetmeyebilir.

Tabii Arda ve Kewell'ın da aynı yorgunluk içinde olması üstüne Lincoln'un muhtemel? eksikliği de eklenince bizim de ne yapacağımız mechul...

Olası bir beraberlik beni şaşırtmaz ancak böyle bir ligde daha 9. haftadan şampiyonluğa elveda demek de hiç gerçekçi değil.

Ozan'a katıldığım nokta şampiyonluğun son haftalara kadar belli olmayacağı, ancak bizim açımızdan umutlu olduğum nokta rakiplerin istikrarsız oyunları ve yetersiz kadroları... Yoksa bizim oyun ve teknik kadrodan da çok umutlu değilim açıkçası...
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ersin Taner wrote:Eskişehir'in eksikleri var ama eksiklere rağmen orta sahada Tabata, Erman Özgür ve Mehmet Yozgatlı çok etkililer. Bu kadro 3 gün önce kupada Trabzon'u hakederek yendi.
Soyluyorum.Ama yok diyorlar.Biz fena takmisiz Eskisehir maglubiyetine. :D
Semih Nisanci

Post by Semih Nisanci »

İlk devrenin en önemli maçı şu anda bizim için.Nedenleri şunlar bence,

-Dün Fenerbahçe puan kaybetti ve Arsenal maçı ve derbi öncesi moralman çöktüler.

-Bugün Beşiktaş puan kaybedebilir ve zirve iyice karışabilir.

-İki maçtır kazanamıyoruz,bu şanssızlığı kırmak için de kazanmalıyız bu maçı.Ayrıca Antep'i yenmemizin Trabzon maçındakine benzer bir özgüven oluşturacağına inanıyorum.

-Derbi öncesi hem puan hem de moral olarak rakibe göre artı duruma geçeriz.

İyi mücadele edersek kazanırız.
Yürekten başarılar takımımıza.
el comandante Gheorghe Hagi!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Puan sıralaması hayli ilginç. Akşam kaybedersek Fenerin hemen üstünde 8. sırada kendimizi bulabiliriz!
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Bu maçın önemini anlamayıp,konsantrasyon eksikliği gibi "havadan" nedenlerle puan kaybı yaşarsak çok fena olur... Geçen hafta üstümüzdeki takımların kaybını değerlendiremedik,bu haftanın telafisi olmayabilir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Görgen'in geçtiği kadro aynen çıkıyor....

Bu arada, 2 yıldır Antep'i yenememişiz yahu!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Ersin Taner wrote:Eskişehir'in eksikleri var ama eksiklere rağmen orta sahada Tabata, Erman Özgür ve Mehmet Yozgatlı çok etkililer. Bu kadro 3 gün önce kupada Trabzon'u hakederek yendi.
Soyluyorum.Ama yok diyorlar.Biz fena takmisiz Eskisehir maglubiyetine. :D
Maçtan önce Eskişehirliler :D fair play mesajları verdiler. Erman mesela, hafta içi Galatasaray'ın Avrupa maçı var, hiçbir futbolcu sakatlanmadan oyun sonuçlansın dedi. Benzeri temennileri Bekir de söyledi.

Emre Güngör de Bahri Hava-Civa'ya, sakatlığının geçtiğini, önümüzdeki hafta sadece kondüsyon yüklemesi yapılacağını ve hemen hemen oynamaya yakın hale geldiğini söyledi.

Antep, sezona iyi başladı; bir haftadır da 2 Trabzon maçı yaptı. ASY zemini bugün çok güzelmiş. İlk golü atarsa ivme kazanan bir görüntümüz var; üstünken daha iyi oynuyoruz. Ama bugün ilk golü yesek de korkmuyorum, Antep sertliğe, pisliğe başvursacak bir takım gibi görünmüyor.

2.yarı Kewell-Alpaslan değişikliği olsun; gol bulamazsak son 15 dakika Yaser girsin.

Haydi bakalım.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sakallı Havadır, Adnan'ın yabancılarla görüştüğünü söyledi...

Adnan, Elvan'ı çağırmış :D
Post Reply