Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: FB Aragones'i gönderiyor olsa 'verin paramı' demesine kimse itiraz edemez tabi. Ama istifa ederken para istemek tuhaf geldi biraz. Tabi FB, BJK değil. Para konularında kolay kolay aptallık yapmazlar. 1-2 milyona ikna eder gönderirler...
...
Adami kovmaktan beter ettiler. O da Allah sizi nasil bilirse oyle yapsin; madem oyle bu sene alacagim parayi verin gideyim demis, Ismail. Her gun yuzune tukurulecekse (ki bu onunun bir sucu degil geldiler gore kapa Ispanyada aldigi paranin iki misline kontrat imzalandi) madem oyle gideyim demis iste. Sen olsan "vardim burcak tarlasina, bir opucuk verdim ustesine*" diye en azindan bu sene alacagin parayi birakip gider misin? Adi istifa ama adam madem oyle, sizin de benim de zamanim yanmasin diyor iste. Serefli biri ki diyor. Del Bosque gibi ben anlamam Yeni Koy kasabini filan alacagimi tek kurusuna kadar alirim, vermez iseniz UEFA'da hal ederiz dememis.

*: bunu ben boyle soyleyimde siz anlayin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote: Adami kovmak beter ettiler. O da Allah nasil bilrise oyle yapsin madem oyle bu sene alacagim parayi gideyim demis, Ismail. Her gun yuzune tukurulecekse (ki bu onunun bir sucu degil geldiler gore kapa Ispanyada aldigi parnain iki misline kontrat imzalandi) madem oyle gideyim demis iste. Sen olsan "vardim burcak tarlasina, bir opucuk verdim ustesine*" diye bu sene alacagin parayi birakip gider misin? Adi istifa ama adam madem oyle sizin de benimde zamanim yanmasin diyor iste. Serefli biriki diyor. Del Bosque gibi ben anlamam Yeni Koy kasabini filan alacagimi tek kurusuna kadar alirim vermez iseniz UEFA'da hal ederiz dememis.

*: bunu ben boyle soyleyimde siz anlayin.
Sırf para için gelmiş bir adamın - özelliklede yabancı bir adamın- en azından 1 yıllık ücretini talep etmesine ben birşey demem. Aziz ve yönetimi göndermek isterse adamın eline birkaç milyon sıkıştıracaklar çareleri yok. Aragones'in korkunç hataları olabilir ama sözleşme imzalarken 'ben hata yapmayacam' diye bir madde eklemiyorlar. Puan şartı koşmuyorlar, başarıya endekslemiyorlar. Aziz (yada Demirören) şımarık zengin veletleri gibi 'ben bunu istiyorum, tam gafama göre' diyor, sayıyor paraları alıyor. Sonrada olmadı gönder!

Geçenlerde küçük Hakanla Sergen atıp tutuyordu yine ve bu konuda yabancı TD'lerin doğrusunu yaptığını iddia ettiler. Bencede haklılar. Olan bizim Türk TD'lere oluyor. Yönetimler çok pervasız davranabiliyor TD Türk olunca. Aragones'in yerinde bir Türk olsa çoktan sepetlenirdi. Çünkü tazminat derdi olmayacaktı. Oysa olmalı! Mutlaka olmalı. Yoksa yöneticilik yapan bu zevat '9 yıl çalışacağız' dediği adamı 9 günde gönderemez. En azından seçim yaparken iyi düşünür.

Bunlar bizim yönetim içinde geçerli. İlk Steau maçı hariç Skibbe'ye kızmışlığım yok. Önünde uzun bir zaman varken, o'nu bulup getiren yönetim her konuda bir numaralı sorumludur. Ama tabi, yabancılar genelde kuyruğuna teneke bağlanarak gider bu ülkeden, bizimkilerin Kalli meselesi bu konuda garip bir istisna.

Bursaya puan kaybederlerse Aragones gider. bense gitmesini pek istemiyorum. Malum sitenin girişine Aragones gitmesin demişler, bencede gitmesin, FB'nin geleceği ona emanet edilmeli.

Şu alıntıyı yapmadan edemeyeceğim :D
-- 4-1-2-1-2´de Deivid eski mevkisine çok benzer bir pozisyonda oynayabilir‚ Emre´den başka o mevkide oynayacak oyuncumuz da malesef yok‚ hem iyi pas yapan hem de takım savunmasını iyi yapabilen‚ katkıda bulunabilen bunlardan başka oyuncumuz da yok malesef...

-- Hocam Emre diye bir oyuncumuz yok‚ kandirmislar seni :D

-- ya o değlde adrianoyu niye oynatmıyor hoca.

-- o Senna ile salonda çalşıyor bir süredir sakatlar. Gerekli kondisyonu kazanınca ki tahminimce 3-4 yıl sürer o zaman oynarlar.

-- he pardon pardon! biz onun yerine maldonadoyu almıştık unuttum ya.alex tavisye etmişti zico okeylemişti aziz başkan almıştı aragonesde oynatıyor...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK 1-1 SİVAS

Maçom uzatmalarında seyirci dellendi biraz...

Eskişehiri yenemezsek yazık olacak. Bursa_FB maçınıda düşününce bu hafta ligdeki sıralamamızda değişebilir...

Rıdvan'ı Erman'ı dinlesin şimdi Denizli...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hafta içinde Türkiye kupasında karşılaşacağımız Ankaraspor, Kocalini 4-0 yenmiş...

Denizli-Gençler, 2-2 berabere...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe kurul üyesi Niyego: Kazım'ın bu kulüpte ne işi var?

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan kurul üyesi Eli Niyego, sarı-lacivertli futbolcu Kazım Kazım’ın formasını yere attığını belirterek, "Bu adamın kulüpte ne işi var" diye sordu.
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapılan toplantıda söz alan Niyego, kürsüye sarı-lacivertli formayla çıkıp üyelere formayı göstererek, "Bu forma benim için çok kutsaldır. 4-5 yıl önce burada formasını atan bir oyuncu çok eleştirilmişti. Partizan maçında da aynı şeyi Kazım yaptı. Antrenörüne kızıp bu şerefli formayı nasıl ayağının altına alıp çiğnersin, tekmelersin, ben bunu hazmedemiyorum" dedi.
"Bu adamın bu kulüpte işi ne" sorusunu yönelten Niyego, "Kazım yarın öbür gün milli formayı atarsa, çiğnerse, bizim hiç mi suçumuz olmayacak. Nerede bu adamın cezası... Ceza vermedik" diye konuştu.
Kaleci Volkan Demirel’in 3 ayda 3 tane kırmızı kart gördüğünü vurgulayan Niyego, şunları söyledi:
"Volkan, Hacettepe maçında gördüğü kırmızı karttan sonra üstündeki formayı çıkarmış, yağlı güreşe çıkar gibi hakeme saldırıyor. Bu senin Fenerbahçeliliğine yakışıyor mu? Volkan’ın cezası, Kayserispor maçında kaptanlık oldu. Ayrıca Roberto Carlos gibi dünya çapında bir futbolcu transfer etmişiz. İspanyolca biliyorum, o maçta hakeme söylemediği kalmadı, bence kırmızı kart görmeliydi. Takımın bütün sorumluluğu disiplinsizlik. ’Sen kırmızı kart gördün gel kaptan ol’ dersen, bu takım oynamaz.
İki tane adam gibi adam var takımda, Güiza ve Semih... Bunun dışında sporcu görmüyorum. Bu takım nasıl gidecek sayın başkan? Başarıların ödülü varsa, bunların cezası da olacak."

Geçen günlerde başkanlığa adaylığını açıklayan kurul üyesi Kemal Açıkgöz ise bu sezon futbol takımında başarısızlık olduğunu, ama bunun düzeleceğine inandığını söyledi.

Milliyet

Sinyor Niyego ne diyo böyle yahu? Aziz'in kalbine inecek...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB seyircisi bugünkü maça pek rağbet etmiyormuş...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Maci seyredecegimiz bir yer varmi?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

FB, henüz birşey oynamadı ama maçın başında kornerden golü attı. Büyük FB taraftarıyla bütünleştiler.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Marsan wrote:Maci seyredecegimiz bir yer varmi?
Fazla talep yok galiba, yayın gayet güzel:

http://www.justin.tv/widgets/jtv_live.r ... l=live24_5

Böyle giderse kestane geri dönecek...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fener gol oldu yağıyor.

4-0

Aragones kıymete biner şimdi :D

Neyse, yarınki maçı kazanırsak sıralamadaki yerimiz değişiyor :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vural eseginin takimi Ankaraspor'dan bugun dort gol yemis. Sahada ne hiyarliklar yapti acaba? Kendisi yerine yardimci yorumlar yapti. Cezali filan mi? Anlaraspor son uc haftada mac vermemis. Aykut poitif futbol oynatan adam.

Edit: Vural esegi cezali imis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB'nin lige donmesi GS icin pek iyi olmadi. SL filan adamlari iyice bunaltiyordu. Havlu atilar mi bilmemem ama hala kagit uzerinde ucuncu olabilme sanslari var herhalde. Uc masta 1 puanlari var. Evlerinde bir mac daha oynayacaklar Portekizlilerle. Orada basa bas mucadele veriyorlardi. Porto'nun aldigitek uc puan Fb macindan. FB'nin evinde uc puan alma ihtimalleri var. 2-0 filan gibi yenerlerse Porto'nun onune gecmeleri muhtemel.

Sahsen ben gecsinler istiyorum. Gelsinler UEFA'ya . Fena mi olur?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB lige döndu diye birsey yok...artik kota dolmus, bir galibiyet almalari gerekiyordu,
ve aldilar. Kimse umutlanmasin veya korkmasin.

...sonra GS iyi olmadigi surece ne yazar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Arsenal hezimetinden sonra FB'li futbolcular Bursa maçına onur mücadelesi bakarak çıkmışlar.
Orta sahaları başta olmak üzere, top Bursalı oyunculardayken önde bastılar. Topu aldıklarında vakit geçirmeden hızlı ve dikine paslarla kaleye gittiler.
Yine de çok verimli olduklarını söyleyebilmek mümkün değil.
Fener gollerine bakanlar görür. Akılalmaz savunma saçmalıklarının sebep olduğu goller bunlar.
Bursa keşke Fener'e karşı, tıpkı bize hazırlandıkları gibi hazırlansalardı.
İlginçtir, hafta içi, Bursa'nın Sercan gibi bazı oyuncuları hakkında "FB'ye geliyorlar" spekülasyonları çıkmıştı basında... Tam da Fener'in Bursa maçı öncesi.
Savunmaları elek. Orta sahaları güçsüz. Fener'e çok boş alan verdiler.
Hücumda ise top yapamayınca, topları Yusuf'la buluşturup bütün işi ona havale edince, Yusuf da her FB maçında olduğu gibi bu akşam da kötü oynayınca, ileride de varlık gösteremediler.
Fenerlilere moral oldu bu. Ama o kadar. Daha fazlasını beklemesinler.
Herkes Bursa değil. Herkes sıfır dirençle oynamaz.
Ayrıca Fenerli oyuncular da her maça bu kadar yüreklerini koyarak asılmazlar.
Onlarda usül bu... Yıldan yıla bir bilemedin iki kere elini taşın altına koymak.
AYRILMAZ İKİLİ
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Trabzon Gaziantep macini izliyorum. Trabzonspor'daki durumu bilmesem, ve Trabzonun oz cocuklarinin su anda hissettigi baskiyi anlamasam guzel mac. Ama cok zor is bu futbol bazen.

20 25 yas arasi gencecik cocuklar, bu maci kaybederlerse, butun sehir canlarini okur, sampiyonluk hayal denir, parca parca edilirler. Seyretmesi bile zor.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply