Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.Saraylı yöneticiden F.Bahçe yorumu
A.A. 21 Ekim 2008
1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği gecede konuşan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Yiğit Şardan, sıkıntılı bir dönem geçiren ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin gelecek haftalarda toparlanacağına inandığını söyledi.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (GSİYAD), sezona ezeli rakibi Fenerbahçe'yi yenerek kazandığı Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu ile başlayan Galatasaray Bayan Basketbol Takımı için destek gecesi düzenledi.

Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleştirilen organizasyona Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, yönetim kurulu üyeleri Yiğit Şardan, Ahmet Dedehayır, Cemal Özgörkey, bayan basketbol takımının bazı oyuncuları ile teknik heyeti ve davetliler katıldı.

Geceden elde edilecek gelirin bayan basketbol takımı için kullanılacağı açıklanırken, yapılan açık artırmada oyunculardan Işıl Alben'in forması 50 bin YTL, sarı-kırmızılı futbolcu Arda Turan'ın Trabzonspor maçında giydiği imzalı kramponu ise 25 bin YTL'ye alıcı buldu.

Organizasyona Arda Turan'ın da katılması planlanırken, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in izin vermemesi nedeniyle oyuncunun gelemediği öğrenildi.

POLAT: “KREDİ ANLAŞMASINI HEMEN UYGULAMAYA KOYACAK DEĞİLİZ”

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat yaptığı konuşmada, bayan basketbol takımına destek sağlamak için düzenlenen gece nedeniyle 1905 GSYİAD yönetimine teşekkür ederken, önümüzdeki günlerde düzenlenecek Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'na da değindi.

Ön protokolü yapılan kredi anlaşmasıyla Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleşmesini sağlayıp, kulübün kredi borçlarını orta vadeye yaymayı planladıklarını aktaran Polat, genel kuruldan alınacak yetkinin hemen kullanılacağı yönünde yanlış bir kanı yaratıldığından şikayet etti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krize rağmen bu çalışmayı sürdürmek istediklerini belirten Polat, şunları söyledi:“Yönetim kurulu olarak bizim krediyi onaylama yetkimiz olmasına ve genel kurula götürme mecburiyetimiz olmamasına karşın, daha önce söz verdiğimiz gibi şeffaf bir ortamda bu sorumluluğu genel kurulla paylaşmak istedik. Yetkiyi aldığımız taktirde kredi anlaşmasını hemen uygulamaya koyacak değiliz. En uygun zamanı ve ortamı bekleyeceğiz.”

Konuşmasının ardından Polat, 1905 GSYİAD'ın yeni üyeleri ile bayan basketbol takımı için 10 bin YTL'nin üzerinde bağışta bulunan kişilere plaketlerini verdi.

ŞARDAN'DAN FENERBAHÇE DEĞERLENDİRMESİ

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Yiğit Şardan, sıkıntılı bir dönem geçiren ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin gelecek haftalarda toparlanacağına inandığını söyledi.

Şardan yaptığı değerlendirmede, 3 puanlık sistemde puan farklarının çabuk kapanabileceğini ifade ederek, “Fenerbahçe'nin kaliteli bir kadrosu var. İlerleyen haftalarda yeniden şampiyonluk potasına gireceklerdir. Ama Anadolu takımlarının bu sezon çok daha dirençli olduklarını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu'ndaki rakiplerine de değinen Şardan, güçlü takımlarla eşleştiklerini aktararak, “Tabii ki zor olacak ama gerçek kimliğimizi sahaya yansıttığımız takdirde tüm maçlarımızı kazanabiliriz” dedi.

Teknik direktörleri Skibbe'ye de destek veren Şardan, Alman teknik adamın takımı çok iyi çalıştırdığını ve herkes tarafından sevildiğini dile getirerek, “Daha önce UEFA Kupası'nı kazanan kadromuz geçmiş yılların birikimiydi. Şimdiki kadromuzda daha sonra yapılacak takviyelerle gelecek yıllarda Avrupa'da önemli başarılar kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Şardan ayrıca, Adnan Polat'ın de değindiği Goldman Sachs ile yapılan kredi anlaşmasıyla ilgili olarak Genel Kurul Toplantısı'ndan yetki istemeleri konusunda ise şunları söyledi:

“Kriz dönemi beklenenden kısa da sürebilir, uzun da sürebilir. Ama biz bu dönemde ortaya çıkacak fırsatları kaçırmak istemiyoruz ve yönetim olarak elimizi güçlü tutmak istiyoruz. Olası bir fırsatta genel kurul için yeniden 1,5 ay bekleyemeyiz.”
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'da Feldkamp'a süper yetki
22 Ekim 2008 03:40

G.Saray'da altyapıdan üstyapıya kadar futbolun her kademesinde bir numaralı yetkili Feldkamp oldu.

Teknik direktör Skibbe'nin de üzerinde yer alan tecrübeli teknik adam, "Sportif Danışman" sıfatıyla 20 bin euro (yaklaşık 40 bin YTL) maaş alacak.

20 bin � maaş ve geniş yetki

Sarı-kırmızılı ekipte 'Sportif Danışman' olarak göreve getirilen Karl Heinz Feldkamp'ın 20 bin euro maaş alacağı belirtildi. Konaklama ve ulaşım masraflarının yanı sıra, Almanya'ya gidiş-geliş biletlerini de kulübe fatura edeceği öğrenilen Kalli'nin yetkileri de bir hayli ayrıcalıklı. Alman futbol adamı, altyapıdan üstyapıya kadar kulüple ilgili birçok
konuda gelecek planları yapıp, düşüncelerini yönetime rapor edecek.
Geçen sene Kalli gitmeden öncede bu konuda anlaşmışlardı sanırım. Dönüp dolaşıp aynı yere geldik demekki. Kalli'nin altına hoca koymadılar, ama hoca'nın üstüne Kalli'yi getirdiler bir bakıma. Hayırlı olsun..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu Kalli hakikaten GS'yi ve Turkiyeyi seviyor. Adama o kadar sey yaptiktan sonra hala geliyor. Gecen yil olusturulan plana geri donuldu.
Dogru yapilmistir, katkisi yuksek olacaktir, akillicadir.

Dun galiba FB macina gozlemci olarak gitmis. FBnin yerinde olsaydim korkardim. Gecen sefer geldiginde (15 yil evvel) FB'yi cozduk dediginde 4 atmistik FBye.
Bol bol not tutmus dunku macta. O anlatirda , durgn bakisli Skibbe ne kadar anlar iste onu bilemem.
NO ADNANS, NO CRY !!
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Yonetim, futbolculara yemek vermis.Iyi yapmista.Baska fotograf bulamamislarmi resmisiteye koyacak. :D Ikiside kacamak yapipta paparazziye yakalanmislar gibi bakiyorlar. :D

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Yonetim, futbolculara yemek vermis.Iyi yapmista.Baska fotograf bulamamislarmi resmisiteye koyacak. :D Ikiside kacamak yapipta paparazziye yakalanmislar gibi bakiyorlar. :D

Image
O çubuklarla ne yiyorlar yahu Çin yemeği mi :D
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Hakkasan bir uzak dogru restorani, cubuklar zaruri :)
Yönetim Kurulu'ndan Futbol Takımımıza Yemek

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu, bu akşam futbol takımımız için bir yemek düzenledi. Levent'teki Kanyon Alışveriş Merkezi'nde, Hakkasan Restoran'da düzenlenen yemeğe, futbol takımı oyuncularımız, teknik heyet, sağlık ve destek ekibimizin yanı sıra futbolcu eşleri katıldı.

Yoğun maç temposundan geçen takımımız, bu sayede ailece bir araya gelip sohbet etme fırsatı buldu.
liberta per gli ultras
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

O zaman fotodaki ürkek bakışlar, ulan ben bu mereti doğru tutuyor muyum stresi kaynaklı :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"SARI-LACİVERT GALATASARAY"

¤ Maraton

Galatasaray'ın eski yöneticisi, deneyimli gazeteci Fatih Altaylı, sarı kırmızılı takımın son birkaç yıldır giderek Fenerbahçeleştiğini ileri sürdü!..

İşte Fatih Altaylı'nın yazısı!..

"Galatasaray Sarı-lacivert oldu"

Dün yazacaktım bunu.
Elim varmadı.
Ama dün akşam 2. Başkan Yiğit Şardan’la aynı fikri paylaşınca yazmak farz oldu. Galatasaray artık Galatasaray değildir.
Galatasaray artık eski Fenerbahçe’dir.
Fenerbahçe ise artık eski Fenerbahçe bile değildir.
Galatasaray, yakın zamana kadar bir futbol ekolü idi.
Kökü Derwall’a, hatta belki de Brian Birch’e kadar uzanan bir futbol ekolü.
Belki de Türkiye’nin tek futbol ekolü.
Şampiyon olsa da olmasa da, yense de yenilse de bir Galatasaray tarzı vardı.
Koşan, pres yapan, yardımlaşan, takım halinde oynayan, sahada koşmayan tek bir adama tahammül eden yırtıcı bir futbol ekolü.
Bu tesbiti yapan tek ben değilim elbet.
Rıdvan Dilmen de aynı şeyi söylüyor, Yiğit de.
Ama ben buna farklı bir şey ekliyorum.
Galatasaray, bir kaç yıldır giderek Fenerbahçeleşiyor.
Daha sezon başında teknik direktör tartışmaya başlıyor, yıldızları alıyor, çuvalla para harcıyor, yıldızları atıyor, parayı sokağa savuruyor.
Sahada ise artık bir ekol yok.
Bazen müthiş oynayan, inanılmaz bir seyir zevki veren bir takım oluyor ama o yıldızların canı oynamak istemeyince ortada takım falan kalmıyor.
Galatasaray öyle bir takım oldu ki, olmadık bir rakibe 5 atabilir ve oyuncular akşam bir bara gidip eğlenebilirler. Ve aynı takım olmadık bir takımdan 5 yiyebilir ve aynı oyuncular aynı bara gidip eğlenebilirler.
Yani ortada bir takım yok. Bir yıldızlar karması var.
Bu takım bana bir dönemin Fenerbahçesini hatırlatıyor.
İyi mi kötü mü siz karar verin.

Habertürk
Hali hazırdaki takım sakatlıklar neticesinde zaruri olarak oluştu ama oynana oyundaki istikrarsızlık Altaylıyı haklı çıkarıyor. Ama haklı olmadığı nokta deli danalar gibi pres yapmak uzun vadede başarı getirmiyor. Şimdikinden daha dayanıklı ve basan bir takım olabilirsek, bunu arada oynadğımız söylenen mütiş oyunla süsleyerek harika bir takım haline gelebiliriz. Sakatlıklar daha az olsa bu konuda daha ümitli olabilirdik elbette. Tabi bunlar tahmin sadece...
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Saçmalamış. Şehir efsanesi. Ben 1970'lerden beri Galatasaray'ı izlerim, Derwall öncesi başlı başına bir sistem veya ekol yoktu. Coşkun Özarı da o takımı çalıştırmıştı, Turgay Şeren de, Özkan Sümer de, İviç de.

Derwall'den sadece 2 sene sonra Held geldi. Sadece koşan ve içine kapalı defans yapan acayip bir takım oynattı. Sonra Kalli-Hollman ve Saftig ile koşmayı ve disiplini öğrendik ama Souness ve Terim farklı futbol sistemleri denediler. Bunlar doğrudur yanlıştır; tutmuştur, tutmamıştır ayrı konu. Ama Galatasaray her zaman pahalı transfer yapmıştır, bu ilk değil. Jardel'i Ajax almadı herhalde. Ta Derwall döneminde bile o zaman için çok pahalı bir kadro kurulmuştu, Hosiç'li Seydiç'li Galatasaray'dan Six'li, Savaş Koç'lu, Tanju'lu Galatasaray'a geçilmişti.

Hasan Vezir'i FB'den kaçırdığımızda hangi futbol ekolünü oyunuyorduk acaba?

Hepsi futbola 1987 yılında başladığı için bilmiyorlar, çoğunun hafızası da zaten 2-3 yıllık, zahmet edip sağa sola da bakmıyorlar. Salla gitsin.

Bugünkü kadro asla bir yıldızlar topluluğıu değil; tümü dikkatle seçilmiş kariyeri olan oyuncular. Dikkat edilirse eskiden emeklilik saati gelen adamlara şans kapısıydık, bu sene hem genç hem yıldız oyuncular aldık. Mesele forvetteki yüksek doz kalitenin iyi dağıtılması.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ajanda: 25 Gün, 7 Maç

Galatasaray, 6-30 Kasım 2008 tarihleri arasında 25 günde; 4 Turkcell Süper Lig, 2 UEFA Kupası ve 1 Fortis Türkiye Kupası karşılaşmasında mücadele edecek.

6 Kasım Perşembe günü saat 21:30'da Luz Stadı'nda Benfica ile UEFA Kupası B Grubu ikinci maçında karşılaşacak olan Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında 9 Kasım Pazar günü saat 19:00'da Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek.

Fortis Türkiye Kupası B Grubu 2. maçında 13 Kasım Perşembe günü saat 20:00'da Ali Sami Yen Stadı'nda Kayserispor’u ağırlayacak olan Galatasaray, 11. haftada 16 Kasım Pazar günü saat 19:00'da Ali Sami Yen Stadı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye ile karşı karşıya gelecek.

Ligin 12. haftasında rakip Ankaraspor. 21-22-23 Kasım haftasında Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynanacak karşılaşma sonrasında Galatasaray, 27 Kasım Perşembe günü UEFA Kupası 3. maçında Ukrayna ekibi Metalist Kharkiv ile Ali Sami Yen Stadı’nda karşılaşacak. Galatasaray, 28-29-30 Kasım haftasında ise Ali Sami Yen Stadı’nda Hacettepe’yi ligin 13. hafta maçında ağırlayacak.

Resmi site
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:
Omer K. KOCAOGLU wrote:Yonetim, futbolculara yemek vermis.Iyi yapmista.Baska fotograf bulamamislarmi resmisiteye koyacak. :D Ikiside kacamak yapipta paparazziye yakalanmislar gibi bakiyorlar. :D

Image
O çubuklarla ne yiyorlar yahu Çin yemeği mi :D
Evet - buharda pismis Cin usulu manti - "dim sum" diyorlar...

Image

Image

O hasir kaselerin icinde kaynayan suyun ustunde buharda pisiriliyor - dis milfoy hamuruda pirincden yapiliyor - bir suru degisik cesidi var - icine deniz mahsulu, sebze, domuz veya dana kiyma koyuyorlar genelde. Sonra agzina goturmeden evvel icine bandigin soya sosundan turemis birde sosu var - bazen aci biber sosuna da batiriyorlar.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sarı-kırmızılı takım, 6-30 Kasım tarihleri arasındaki 25 günde, 4 Turkcell Süper Lig, 2 UEFA Kupası ve 1 Fortis Türkiye Kupası olamak üzere toplam 7 maç yapacak.

UEFA Kupası 2. tur (B) Grubu ikinci maçında 6 Kasım Perşembe günü Luz Stadı'nda Portekiz'in Benfica takımı ile karşılaşacak Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 10. haftasında, 9 Kasım Pazar günü saat 19.00'da, FB Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek.

Fortis Türkiye Kupası (B) Grubu 2. maçında, 13 Kasım Perşembe günü Ali Sami Yen Stadı'nda Kayserispor'u ağırlayacak Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında 16 Kasım Pazar günü, yine Ali Sami Yen Stadı'nda, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayacak.

Ligin 12. haftasında (21-23 Kasım) Ankaraspor ile Yenikent ASAŞ Stadı'nda oynanacak karşılaşma sonrasında Galatasaray, 27 Kasım Perşembe günü UEFA Kupası'nda, grup 3. maçında Ukrayna ekibi Metalist Kharkiv ile Ali Sami Yen Stadı'nda karşılaşacak.

Sarı-kırmızılı takım, bu süre içinde son alarak, Turkcell Süper Lig'in 13. haftasında da (28-30 Kasım) Ali Sami Yen Stadı'nda, Hacettepe'yi konuk edecek.

Kaynak:AA
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Galatasaray'ın acı kaybı
Galatasaray Dergisi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Ali Gökaçtı, hayatını kaybetti.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, merhumun bu sabah geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği belirtilerek, ''Merhuma Tanrı'dan rahmet, kederli ailesi ve Galatasaray camiasına başsağlığı dileriz'' denildi.

A.A.

Mehmet Ali Gökaçtı'yı Galatasaray Dergisi'nin Galatasaray tarihini anlattığı makalelerinden ve Radikal 2'deki yazılarından takip ediyordum. Sanırım genç yaşta vefat etmiş.
Nur içinde yatsın.
AYRILMAZ İKİLİ
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Genel Yayın Koordinatörü geçen ay ameliyat olan Mehmet Şenol sanıyordum.

Allah rahmet eylesin...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lucescu'yu Türkiyede bir takımın başına getirme çabaları bitmek bilmiyor. Feneri yenseydik, şimdi Aragones'in yerine adı geçiyor olacaktı. Malum, Denizli BJK'nın ikinci tercihiydi. Şimdide adamı Galatasaray'a kakalamaya çalışıyorlar. Ve ben buna şiddetle karşı çıkıyorum. Bu adamı Galatasaray'ın başında görmek istemiyorum. Yönetimin böyle bir aptallık yapmayacağını umuyorum.

Devre arası geldiğinde ligde ve UEFA'da manzara hoş değilse o zaman hoca değişikliği düşünülebilir belki. Aylarca arayıp tarayıp Skibbe'de karar kıldıysan azıcık arkasında duracak cesareti göserin bari. Lucescuyu getireceğine, Cevat hocayı koy daha iyi. Kallide klubün içinde zaten.
Post Reply