UEFA :Galatasaray-AC Bellinzona 2-1 (Baros,Yaser)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Emre Girici

Post by Emre Girici »

Post'u yolladiktan iki dakika sonra Yaser Yildiz'in kafa goluyle 2-1 one gectik :)
Asist, serbest vurusu kullanan Lincoln.
Emre Girici
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Emre Girici wrote:Besiktas'in 4 yedigi Metalist'e karsi biz ne yapardik, turu nasil gecerdik acikcasi bilemiyorum.
Turu falan gecemezdik. Dynamo Kiev ve Shaktar'in ardindan Ukrayna ucuncusu ve onlara yakin bir takim Metallica, biz tur falan gecemezdik. Biz daha bekleyecegiz eski gunler icin. Yillarin tahribati kolayla gecmiyor, GS gercekten )a inmis, tekrar cikma savasinda, ustunde durmamak en iyisi, yoksa kiziyor insan.

Bu sene gruplardan cikmak iyi olur ama pek umudum yok.

Belki de sakatlik islerinin ardinda cidden baska problemler var, kimbilir.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Emre Girici wrote:Besiktas'in 4 yedigi Metalist'e karsi biz ne yapardik, turu nasil gecerdik acikcasi bilemiyorum.
Turu falan gecemezdik. Dynamo Kiev ve Shaktar'in ardindan Ukrayna ucuncusu ve onlara yakin bir takim Metallica, biz tur falan gecemezdik. Biz daha bekleyecegiz.

Gruplardan cikmak iyi olur ama pek zannetmem.

Belki de sakatlik islerinin ardinda cidden baska problemler var, kimbilir.

Ali
Gunesli Kaliforniyada bir toplantida iki kere maca bakabildim. Birinde Isvicreliler penaltidan ikinciside bizimkiler frkikten gol attilar. Ama ortada oynanan oyun bu sene GS'yi Avrupada tasiyamaz. Ceza sahasinda adami bicen kimdi bilmiyorum ama orada penalti yaptirmaya degecek bir durum degildi. Neyse onemli degil. GS bu oyuundan nasil memnun kaliniyor anlamis degilim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GS ikinci yariya biraz daha atak basladi. Sonra bakti acamiyor, oyunu yavaslatmak istedi o sirada ilk defa cok adamla gelen Bellinzona ceza sahamiza ilk girdigi anda deneyimsiz oyuncumuz Serkan tarafindan dusuruldu. (Ayhan'in da payi var orada ama Ayhan ceza sahasinin disindaydi). Bu gol sacma sapan gerdi takimi, taraftari susturdu, "nasilsa iki gol atamaz bunlar" diye gecistirme, idare etme havasina girildi. O sirada taraftar geri pasi falan yapan takimi isliklayip yuhlamaya basladi. "O kadar para vermisiz bu ne bicim futbol" dendi hakli olarak. O da oyunculari azicik kipirdatmaya yetti. O kipirdanma da golu getirdi. Lincoln'un Yaser'e attirdigi gol Alex'in yillardir, onlarca kez attirdigi gollerden birine benziyordu. Yaser kisa bir oyuncu degil (182) yukselisi, koseye vurdugu kafa vurusu cok cok guzeldi. Yillar sonra ilk kez boyle bir serbest vurustan gol atmamiz olumlu. Ikinci olumlu olay da galibiyet alarak, UEFA puanimizi arttirmis olmamiz. Bu puanlar bir gun bize insallah torba atlatacak. Daha yolun basindayiz pek tabii.

GS Antalya-Kocaeli-Konya maclarindan uzak bir cizgideydi. 3 gun sonra oynanacak zorlu bir deplasman, sakatliklar, karsi takimi "koy takimi" olarak gormek, "bitse de gitsek, aman daha fazla sakatlik olmasin" mantigi, havayi ve tempoyu oldurdu.

Futbol tabii daha iyi oyuncularla daha iyi oynaniyor. Kewell yok, Arda erken sakatlanip cikinca, sahada 2 tane de deneyimsiz (Alpaslan, Serkan), bir tane de aylardir oynamayan ve eski formundan cok cok uzakta olan bir oyuncu olunca (Topal) ortaya cikan cok guzel bir resim degil.

Besiktas'in elenmesine cidden uzuldum. Tek lige odaklanmalari haftada bir mac yapacak olmalari, ayrica puan sayimiza katkida bulunamayacak olmalari kotu oldu. Saglam pismis pismis "hayat devam ediyor, pazartesi lig macimiz var" deyip isi gecistirmis. "Hani Kadikoy'de final oynayacaktiniz, ne oldu emmiler, kartal kartal dendi, kargaya dondunuz, gecen sene 8 bu sene 4, ne demek hayat devam ediyor?" denmeli. Bana duser mi dusmez ama bu camia gercekten afyonlanmis gibi dustukce dusuyor.

Ozan Ersoy
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote:Saglam pismis pismis "hayat devam ediyor, pazartesi lig macimiz var" deyip isi gecistirmis. "

Ozan Ersoy
Baska sey dese sasardim zaten. Hep ayni teraneler. Takunya kafadan bu kadar. Edirne ötesine kafa basmiyor. Bir de bunu milli takima TD falan yaparlar daha sen olacagina bak. Kendi futbolcusunun agzini burnunu kirardim diyen kavati Besiktas'in basina gecirirsen olacagi bu. Turk futbolu da bir tek Lucescu zamani bir de Kalli'nin ilk döneminde GS'in oynadigi ust duzey top ile var onun disi tesaduf tek maclik galibiyetlerle dolu.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Besiktas'in yenilmesinin olumlu yonu de oldu. Everton, Rapid Bukres, Dinamo Bukres, Levski ve Austria Wien gibi ustumuzdeki takimlar elenince grup asamasina dorduncu degil, ucuncu torbadan girecegiz.

Torbalar simdilik soyle (durumu tam belli olmayanlar, yani maci devam ettiginden elenme tehlikesi olanlar parantez icinde)

1. Torba

AC Milan
Sevilla
(Valencia)
Benfica
Schalke
CSKA Moscow
Tottenham
Hamburger SV

2. Torba

Stuttgart
Ajax
Olympiakos
(Deportivo)
Brugge
Spartak Moscow
PSG
Heerenveen

3. Torba

Rosenborg
(Udinese)
Feyenoord
Braga
Slavia Prag
Manchester City
Galatasaray
Sampdoria

4. Torba

Herta Berlin
Partizan
Nancy
(Portsmouth)
Aston Villa
Santander
Kopenhag
Borussia (Udinese'yi elerse)

5. Torba

Guimares (Portsmouth'u elerse)
Dinamo Zagreb
St. Etienne
Wolfsburg
Maritimo (Valencia'yi elerse)
Standard Liege
Twente
Nijmegen
Brann (Deportivo'yu elerse)
Metallist
Lech Poznan
MSK Zilina

Ilerleyen saatlerde updateleriz.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Fri Oct 03, 2008 12:09 am, edited 3 times in total.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Skibbe'ye Arda'yi ve Topal'i sordular. Durumlari cok kotu degil ama Bursa macinda oynayamayacaklar dedi.

Ote yandan, Nonda, Kewell, Sabri ve Aydin'in iyilesme umudu var dedi Bursa maci icin. Hasan'dan bahsetmedi, unuttu mu yoksa onun oynama ihtimali yok mu bilemiyorum. Hem Arda, hem Kewell olmazsa ve tek forvet oynamak zorunda da kaliyoruz, takim pozisyon bulmakta epey zorlaniyor.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kotu oyuna (nerdeyse kaciracagimiz UEFA puanlarina) uzulurken, bir de simdi sakatlara uzuluyoruz... Mehmet Topal koltuk degnekleriyle cikmis staddan, Arda da o da haftasonu oynamayacak demis Skibbe basin toplantisinda... :cry:

MGHA resimlerini de gecmis olayim: :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Özgür
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Kotu oyuna (nerdeyse kaciracagimiz UEFA puanlarina) uzulurken, bir de simdi sakatlara uzuluyoruz... Mehmet Topal koltuk degnekleriyle cikmis staddan, Arda da o da haftasonu oynamayacak demis Skibbe basin toplantisinda... :cry:

MGHA resimlerini de gecmis olayim: :)
Topala arkadan cok gaddarca vurdular. Soluyla kaydi topa degil topalin sol bilegine girdi yetmedi sagini savurdu topalin arkadan sol ayagina.

Ardaninkinde rakibin sert bir mudahalesi yoktu.

Lincolne ve barosada arkadan bacaginin ustune gecridiler ama onlar sakatlanmadi.

Seyircinin isliklamaya hicmi hic hakki yok. Tur gecilmis 11 tane sakat var birak 1-1 e oynasin takim. Sonra biz taraftariz musteri degil derler. daha onceki maclarda nerdeydiniz.

Polat cok cabuk sekilde seyirci profilini degistirmeli. Istenince yapiliyor.

Bu kadar sakatla, ayni oyuncularin arka arkaya mac yaptigi donemde galibiyet mucize. Yeni saglik ekibi bu milli takim arasinda gelir, ondan sonra rahat nefes aliriz.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Kotu oyuna (nerdeyse kaciracagimiz UEFA puanlarina) uzulurken, bir de simdi sakatlara uzuluyoruz... Mehmet Topal koltuk degnekleriyle cikmis staddan, Arda da o da haftasonu oynamayacak demis Skibbe basin toplantisinda... :cry:
GS yumusak oynayip sahada bu islere bilet kesmedigi surece daha cok uzulur sakatlara.

Hakem isini yapmiyorsa ilk gaddarca faulden sonra sen isini yapacaksin, hele hele ASY'de isen.

GS'da son yillardaki en onemli degisiklik bu, yumusak kimlikli, surekli sertlige maruz kalan, karsilik veremeyen takim. Cok yazik, Bouzid'i falan sattilar. Soyle bir macta cikacak sahaya, kirmiziyi alana kadar kiracak, karsidakiler ahmak degillerse cok cabuk keserler sertligi.

Ama GS'da onu yapacak adam bile kalmadi, belki Emre Asik biraz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
GS yumusak oynayip sahada bu islere bilet kesmedigi surece daha cok uzulur sakatlara.

Hakem isini yapmiyorsa ilk gaddarca faulden sonra sen isini yapacaksin, hele hele ASY'de isen.

GS'da son yillardaki en onemli degisiklik bu, yumusak kimlikli, surekli sertlige maruz kalan, karsilik veremeyen takim. Cok yazik, Bouzid'i falan sattilar. Soyle bir macta cikacak sahaya, kirmiziyi alana kadar kiracak, karsidakiler ahmak degillerse cok cabuk keserler sertligi.

Ali hadi Turkiyedekiler kasap Isvicreliler de mi kasapti? Bizimkiler cit kirildim ve muzmin sakat. Patir patir dokuluyorlar. Hagi neden sakatlanmiyrdu. Her macta sari kirmizi alip sertlige sertlikle mi karsilik veriyordu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote:

Ali hadi Turkiyedekiler kasap Isvicreliler de mi kasapti? Bizimkiler cit kirildim ve muzmin sakat. Patir patir dokuluyorlar. Hagi neden sakatlanmiyrdu. Her macta sari kirmizi alip sertlige sertlikle mi karsilik veriyordu?
Cengizcigim, maci izlemedim, ama Isvicre'liler, demek ki duzgun oynamislardir, onlar pek centilmendir falan gibi on yargilarim yok.

Diger konuda sorunun cevabi sorunda zaten. Hagi zamanindaki GS'a cikip boyle tekme falan atamazdin, Hagi'ye de atamazdin, Arsenal macinda neden aldi kirmiziyi, dirsegi yapistirdi herifin tekine, hayati boyunca oyle oynadi. Fatih Akyel de o sahada, Hakan Unsal da, Emre de, daha da onemlisi o takima vurunca cevap geliyordu.

Yoksa Hagi'nin vucudu composite karbon falan degildi, simdikiler et ve kan iken. Ayhan haric ilk 11de oynayan adamlarimizdan icap edince tekmeyi gecirecek, sakatlamak icin vuracak adamimiz yok, bu Turklere karsi Isvicrelilere karsi baska turlu olmaz, ya vardir, ya yoktur. Bizde de yok, yumusak takimiz, o kadar.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
....Ali
Ben de butun Turkiyedeki ve Avrupadaki futbolcularin GS'li yildizlari bicelim anlayisi ile sahaya cikdigi teorisine karsiyim. Topal idi galiba sakatlandigini gordum. Ikili mucadelede dustu Isvicreli ozur bile dileyecek durum yok diye basini salliyip gidiyordu ve yine orada bizimkilerden biri bitti adama zorla ozur diletti. Arday'a ne oldu bilmem ama Pazar gunu sakat oldugu belli oluyordu oyununda, eski formunda degildi.

Hagi'ya gelince o gun adam gibi oynayamadigini bildigi icin sinirli idi. Keskin sirke her zaman kupune zarardir. Hakan Unsal'in Avrupa maclarinda kac kere atildigi da bilinir. Bir Spartak macinda iki kisi birden atilip 9 kisi oynamistik. Sonucta belli idi. Kasdi yaparsin atarlar Avrupada. Hele mimlenmeye gor. Gozu ustunde olur hakemin. Yapacagini bilenler ustune oynar attirirlar. Bunun zarari kendine olur.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Oct 03, 2008 8:51 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kerem Tezic wrote:
Ozan Ersoy wrote:Saglam pismis pismis "hayat devam ediyor, pazartesi lig macimiz var" deyip isi gecistirmis. "

Ozan Ersoy
Baska sey dese sasardim zaten. Hep ayni teraneler. Takunya kafadan bu kadar. Edirne ötesine kafa basmiyor. Bir de bunu milli takima TD falan yaparlar daha sen olacagina bak. Kendi futbolcusunun agzini burnunu kirardim diyen kavati Besiktas'in basina gecirirsen olacagi bu. Turk futbolu da bir tek Lucescu zamani bir de Kalli'nin ilk döneminde GS'in oynadigi ust duzey top ile var onun disi tesaduf tek maclik galibiyetlerle dolu.
Gunun sozu: BJK taraftarlari "Nouma bizi diskoya gotur" den sonra "Hoca bizi camiye gotur" diye bagiracaklarmis. Lucescu'yu dinlese simdi 1-1, 0-0, 2-1 tur atlamislardi. Aslinda Metalik ilk mactan farkli kazanmaliydi, neler kacirdilar Istanbul'da, penaltilari verilmedi, BJK'in golu de offside idi.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozgürün profili degismesi fikrine inaniyorum fakat stadin girisleri ve disi
hala cok kotu. Bircok akli basinda insan sadece bu sebepten dolayi gelmiyor. Mecidiyekoye herkes ulasiyor, iti kopugu ,serserisi, yan kesicisi, karaborsacisi hepsi orada. Giris cikislar kotu. Iceri girende bu kadar pisligin icinden gectikten sonra ici karariyor, basiyor kufuru , yapiyor igrencligi.

Yeni stadda yapilacak ilk sey 100-150 metre yakinina kadar her tarafi kamera ile donatmak. Bu arada dikkatle baktim, benim aldigim bilet Konyalilara ayrilan biletmis. Yani karaborsacilar klub ve biletixin icine kadar islemis.

Ali Gursellede bu direnc konusunda hem fikirim. Galatasarayin su anki genel goruntusu , goze gelecek sekilde guzel oynarim, ama sakatliktan cok tirsarim. Kallide ise sav'uasirim ve direnirimdi. Onemli maclarda 7 teknik oyuncudan en fazla 3 oynamali fikrini savunuyorum. Sakatliklarin sebeplerinden biride bu. Savunma yukunu savunma yapanlarda artiyor . Ondan daha onemlisi ''Kendimi sakinirim, futbol hayatimi uzatirim'' citkirildigimligi lejyonerler kanaliyla takima isliyor. Bir nolook yaparim,
alkisi atarim, bosu bosuna kendimi yipratmam mantigi var. Kallinin gecen seneki ''Hepimiz savasiriz, takimiz '' direnci yok.

Dun De Sanctisle roportaj vardi ki bence bu adamla 3-4 senelik hemen kontrat yapmalilar, cok akilli ve iyi bir kaleci. Short cut tercumesini degil , orijinal dediklerini dinledim. Servet Meira uyumunu sordular, Siz meira-ile Serveti birakin, Barostan bana kadar olan takim savunmasini oturtmaliyiz . Tamam vakite ihtiyacimiz var, yeniyiz ama kuvvetli takimlarla maclar geliyor , bu isi bir an evvel oturtalim dedi. Uefa kupasi dediler , adamda onemli. Final Turkiyede ama bundan evvel kademe kademe dusunelim, gruptan cikmaya bakalim. Ama simdi cok zor takim Buraya konsantre olalim dedi. Sorulara direk cevaplari var. Kalli rasyonalitesini sezdim. Yalniz Konya macinda kendini yirttigi halde , kornerlerde soyledigi yerlere cok gec veya hic gelmiyor takim. 3-4 senelik anlasma yaparim, ondan sonrada yabancilarin kaptani yaparim.
Meirada akilli, Kewell'da akilli. Linderothda oyle ama biraz daha ice donuk. yabancilar genel olarak zeki oyuncular ama biraz tabii lejyoner tavri var.

Yalniz kendisine adam gibi bir tercuman bulunmali. Adam bu Italyanca meselesinden dolayi kacabilir. Biraz takimda yalniz kaliyor. 3-4 senelik kontrat yapildiktan sonra kutur kutur Turkce ogrenecekmis havasi var.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply