2010 DK.Elemeleri Ermenistan-Turkiye 0-2 (Tuncay, Semih)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Cengiz Akgun wrote: Dunya klasmaninda onuncusun ve oyadigin oyuna bak. Baskasi olsa en ez 5 atip soykirimi nasil olurmus goserirdi Erivan'da. Emre sahaneydi canim. Her macta oynatmali cocugu
Bu forumda Staff Member'siniz Cengiz Bey. Korumakla yukumlu oldugunuz kurallarda soyle bir ibare var.

Forumda politik, dini inanc, irk ve cinsiyet konularinda yorumlar yapmak yasaktir.
Kirici, asagilayici, yalan, siddet ve kin dolu mesajlara listemizde yer yoktur.

Yukarda yazdiginiz mesaj son derece kirici ve yanlistir. Ordan bir ermenide "Yunan ordusunun Izmirde Annenize tecavuz ettigi gibi" derse O zaman hepimiz ne hissederiz. ..
Ermenistan disinda Ermenistandaki Ermenilerden cok daha fazla olan Ermenilerin su Dunyada Turkleri ellerinden gelse bir kasik suda bogmaya and ictiklerinden haberin yok galiba. Irkciligi filan nereden cikardin. Asil irkcilikla suclanan atalarin senin farkinda degil misin? Bu yurt disinda yasayan Ermenilerle Ermenistandaki Ermenileri Turkler hakkindaki yaptigi kiriciligi ve asagilayiciligin yaninda benim bu sozum olsa olsa sadece bir kinayedir. Kin ve irkcilik asla degil. Benim Ermenilere kin duyacak hicbir sebebim yok sadece kine karsilik kinaye vermenin disinda.

Turkiyede ailemin ve benim bir suru Ermeni dostu oldu. Kiracimiz oldular. Alisveris yaptik. Bunu klise olarak soylemiyorum. Lisede ve Universitede Ermeni arkadaslarimla yan yana okudum ve buyudum. Hicbirini incitmedigim gibi onlardan da incinmedim. Amerikaya ayak bastigim gunden itibaren gordugum kin ve dusmanligin kemiklesmis olmasini anladiktan sonra bunu bir Dunya savasi sonucu yanlis hesapla ise girisip zararla oturanlarin atama sovup saymasini hosgoru ile bakamam. Osmanliyi Nazi Almanyasindan beter gostermelerine dayanamiyorum artik. Kirici mi olmus sozlerim evet olmustur Turklere karsi hic bir dusmanligi olmayan Ermenilere. Onlara ayip ettim. Ama cuvaldizi kendime batirmaktan da biktim
Turkiyede yasayan hicbir Ermeni ile sorunum yok ve olamaz. Dostluk ile el uzatanin dostluguna da ayni dostlukla cevap veririm. Sozum hala kan davasi gudup Turkiye Cumhuriyetine elinden gelen her turlu zarari eline gecen her firsatta vermeye calisan, Turkleri kana susamis canavar ilan edenleredir. Koskaca Amerikanin politik hayatini santaj ile kontrol altina almaya calisana yaptigim kinayedir bu. Bunu da cok gorme. Bundan utanacagimi saniyorsun yoksa? Burada Amerikan kongresinde calisan arakadasimiz da var. Sor bak nasil isinden etmek icin nasil ugrastiklarini ve neler yaptiklarini anlatsin sana . Sen de Amerikadasin. Bir iki Ermeni ile tanis ne demek istedigimi anlarsin. Yunanlinin dusmanligina fit olursun bu tur kin ve nefreti gorunce.
Soylediklerinizi anliyorum, bazilarinida bire bir yasiyorum. Ve biliyorumki hic birimiz tastan yapilmadik, bir yerden sonra hepimize koyuyor.

Aciklama icin tesekkur ederim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: ..
Subay değil astsubaydı. Senin zihninde birkaç yıldız canlandı galiba :D Sürekli bir ilişkimiz sözkonusu olsa dediklerin bizim durumumuz için de geçerli olabilirdi ama büyük çoğunluk komutanı son kez görüyordu ve bir hatıra bırakalım dedik. Ciddi ve uzun süreli bir ast üst ilişkisi söz konusu olsa öyle birşey yaşanmazdı zaten. Bence senin dediğin şey mesleği askerlik olan insanlar arasında geçerli olmalı. Bizimkisi öğrencilerin öğretmenlerine hediye vermesi gibi birşeydi, hatta daha masumdu. :)
Bu hediye isi her turlu devlet memuru icinde gecerli elbette. Ogretmenin de hediye almasi yasak aslinda. Hic unutmam kardesimin bir ilkokul ogretmeni vardi. 70'lerin basi olsa gerek. Bu hanimi ailece tanirdik. Annem gorusurdu Kocasi da oturdugumuz yerin posta muduru idi. Adami Harbiyede Hilton'un oradaki posthaneye atadilar elbette bu hanim da tayinini cikardi orada bir ilkokula gitti. Annem kendisini bizim oturdugumuz yerde bir ziyarete geldiginde "bilmem ne ogretmen hanim nasil yeni cevrenizden ve okulunuzdan memnun musunz?" diye sorunca kadina "aaa hic memnun olmaz olurmuyum orada ogretmenin kiymetini biliyorlar cok pahali hediyeler aliyorum" demis. Annem agzim acik kaldi dedi kac senedirde bunu anlatirdi "biz bilememisiz hediye vermemiz lazimmis" diyerek. Ogretmene cicek fian verilir erkekse hadi belki cikolata sekerleme filan gibi seyler verilebilir belki am hic verilmese cok daha dogru olur.

Ozel sirketler hediye alisverisi olabilir ama devletle is yapan ozel sirketlerde yine kanun ve kurallara gore hediye verilemez. Bunlar sag duyunun gosterdikleri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Maçın Golleri:
http://www.dailymotion.com/video/x6ofps ... -201_sport

Arda'nın çalımları (Mert'le Gert'i sakın kaçırmayın):
http://www.dailymotion.com/video/x6ocxs ... maci_sport

Şu Tutkuaz-mavi olayını abartmazsak sevineceğim. Turkuaz'ı anladık da mavi ne oluyor?
Aslında benim bir fikrim var. Mavi ve turuncu zıt renkler, güzel gözükür. Şu bizim kırmızıyı biraz açtık mı al sana turuncu! Turkuazla da iyi gider.

Image
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hoca olarak begenin begenmeyin ama su anda canli basin toplantisini izliyorum Terim'in: bu adamin teatral /sahne/showman degerine Turkiye'de bir daha yaklasilmaz.

Mimikler, gulumsemeler, cevaplar falan ayri harikalar.

Simdi Emre Belozoglu ile akrabalik bagi olmadigini acikliyor. Ardindan neden kendisinin Fatih Terim digerlerinin ise gazeteci oldugunu aciklamaya gecti.

Bu adam gercekten harika.

Ali

Edit imkaniniz varsa lutfen izleyin, tam dokturuyor. Bizim insanlarimizin, sporcularimizin, is adamlarimizin, yazarlarimizin cizerlerimizin.......hadi onu da katalim, yurt disindaki meslektaslarindan eksik degil. Organize olamiyoruz, kendimizi anlatamiyoruz.

Hadi onu da katalim dedigi Orhan Pamuk, adini soylemedi ama yazar dedi, durdu dusundu, hadi onu da katalim dedi, biliyorsunuz bir takismisti Pamuk'la milliyetcilik konusunda. :lol: :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hincal nerede yazmis bu Belezoglu olayini? Sabah'da boyle bir sey goremedim. Fotomac filan gibi pacavralara bakmadigim icin bilemedim.

Terim'in basin toplantisi bir yerlerde var mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Hincal nerede yazmis bu Belezoglu olayini? Sabah'da boyle bir sey goremedim. Fotomac filan gibi pacavralara bakmadigim icin bilemedim.

Salı günleri Fotomaç'ta yazıyor. "Arda, Emre'yi futbol diye oynar" şeklinde bir laf etmiş, manşete çekmişler:

http://www.fotomac.com.tr/yaz1290-50160-114.html
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Hincal nerede yazmis bu Belezoglu olayini? Sabah'da boyle bir sey goremedim. Fotomac filan gibi pacavralara bakmadigim icin bilemedim.

Salı günleri Fotomaç'ta yazıyor. "Arda, Emre'yi futbol diye oynar" şeklinde bir laf etmiş, manşete çekmişler:

http://www.fotomac.com.tr/yaz1290-50160-114.html
Gökhan Gönül ile Hakan Balta'nın en büyük özellikleri Türkiye'nin en iyi hücum bekleri olması.
Vay anasını, demek Hakan Balta Türkiye'nin en iyi 2 hücum bekinden biri. Allah beterinden saklasın :D

Daha evvel de "Türkiye'nin uluslararası düzeyde sol ayaklı iki kanat adamı Arda ve Hasan" yazmıştı, bi yaştan sonra cidden beyin uçuyor sanırım.

Ugur
Post Reply