2009 UEFA Kupasi & Galatasaray

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

2009 UEFA Kupasi & Galatasaray

Post by Murat Gökcigdem »

BBC Sports'da kuralari takip etmek http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 587154.stm mumkun.

Hos biz (ABD'de kalkdigimizda) Turkiyedeki arkadaslarin sayesinde Monaco'da cekilen kuralarin sonucunu ve programi http://kassiesa.net/uefabackup/calendar2008.html ogreneyecegiz.
Ozgur Huseyinoglu

UEFA Kupasinda Galatasaray - 1. Tur Kurasi

Post by Ozgur Huseyinoglu »

12 dk ile beni gecmissin Murat Agabeycigim, ben de bu yonde bir baslik acmistim, buranin altina alayim madem... :)

Image

Selamlar,

Skibbe'den daha hinc alinamamisken, buraya odaklanmak erken gelecek bazilarina ama, takimimizin potansiyeline inaniyorsak, bence olumsuzluklarin ustunde cok odaklanmayalim, hele de, gun/maclar gectikce, pozitif yonde gelismeler gordugumuz durumlar da varsa.

:arrow: Bert Kassies UEFA Cup Seeding
:arrow: UEFA.com UEFA Cup

UEFA.com "2008/09 Draw and match calendar" sayfasina gore, kura yarin (29 Agustos) 13:00'te (CET - 14:00 TSI olsa gerek). 18 Eylul, 2 Ekim'de de ilk tur maclari oynanacak. Bizim mac takviminde, ilk ayak Antalya (D)-Kocaeli, 2. ayak Konya (D)-Bursa maclarimiz arasina dusuyorlar.

Bugunki maclarda da ilginc sonuclar yasanmis bir kac tane. Yunanlar, "Besle kargayi oysun gozunu" modundadirlar herhalde, KRK'ne dair! :) 31.525 katsayili AEK'larini, 3.327 katsayili Omonia elemis (Dunki Olympiacos faciasindan sonra). KRK icin bir baska iyi surpriz de, APOEL takimlarinin Kizilyildizi elemis olmasi. Hirvatlarin Koprivnica'si da baska bir Yunan takimi Aris'i elemis. Gecen sene bu zamanlar Yunanlar icin bayramdi, 5 ya da 6 takimlari birden, hem CL'de hem UEFA'da cok basarili sonuclarla turlar gecmislerdi, 1 yilda inanilmaz terse donduler. (Besiktas da bugun 4-0 ile gecmis bu arada, onu da bahsetmis olalim).

Dun bahsettigim gibi, 8 gruba bolunecek bunlar tekrardan ama, muhtemel rakipler de soyle:

Code: Select all

Unseeded teams                 coef.
------------------------ --- -------
Borussia Dortmund        Ger  21.078
Napoli @                 Ita  19.934
Brøndby IF *             Den  18.748
Litex Lovech **          Bul  18.644
Vitória Guimarães ***    Por  18.176
Dinamo Zagreb ***        Cro  17.836
AS Saint-Étienne         Fra  17.380
FC Zürich **             Sui  16.993
VfL Wolfsburg            Ger  16.078
Wisla Kraków ***         Pol  15.973
Maritimo Funchal         Por  15.176
Vitória Setúbal          Por  15.176
Standard Liège ***       Bel  14.810
FC Twente Enschede ***   Ned  14.610
FK Moscow **             Rus  14.437
Petrzalka Bratislava *** Svk  14.070
Unirea Urziceni          Rom  13.398
FC Timisoara             Rom  13.398
FC Vaslui @              Rom  13.398
NEC Nijmegen             Ned  12.610
SK Brann Bergen ***      Nor  12.400
Baník Ostrava            Cze  11.496
Kayserispor              Tur  11.469
Motherwell               Sco  11.013
Metalist Kharkiv         Ukr  10.932
FC Salzburg *            Aut  10.840
Young Boys **            Sui   7.993
AC Bellinzona *          Sui   7.993
Cherno More Varna *      Bul   7.644
Lech Poznan *            Pol   6.973
FC Nordsjælland *        Den   6.748
Borac Cacak *            Srb   5.527
Kalmar FF *              Swe   4.518
MSK Zilina     *         Svk   4.070
Slaven Koprivnica *      Cro   3.836
APOEL Nicosia *          Cyp   3.327
Omonia Nicosia *         Cyp   3.327
Honka Espoo *            Fin   3.176
FBK Kaunas ***           Lit   2.640
St. Patrick's Athletic * Irl   2.420
Arsenal'e Barca'ya filan bakarak SB iyi kura diyorduk ama, bu sefer hepten hepten bir iyi kura gelsin de (hani yani, Dortmund stresine filan gerek yok), takimin hassas donemleri gecmesinde sorun cikarmasin diyelim. Biz uyandigimizda ogrenecegiz gerci, okyanusun bu yanindakiler... :)
Özgür
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Senin basligini nasil kacirdim bilmiyorum Ozgur. Kusura bakma...

Ben senin kadar bu konularda becerikli olmadigim icin foruma yarin cekilecek kuralar hakkinda bir "img" post edeyim diye ugrasirken senin basligini kacirmisim demek ki...

Icimden sanki bir Ermeni veya Rumen takimi cikacak diye bir his var :evil:
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ben Kibris Rum takimi cikmasindan korkuyorum. Rum takimlari bu sene inanilmaz formdalar, catir catir top oynuyorlar.
Ozgur Huseyinoglu

Murat Gokcigdem wrote:Senin basligini nasil kacirdim bilmiyorum Ozgur. Kusura bakma...

Ben senin kadar bu konularda becerikli olmadigim icin foruma yarin cekilecek kuralar hakkinda bir "img" post edeyim diye ugrasirken senin basligini kacirmisim demek ki...

Icimden sanki bir Ermeni veya Rumen takimi cikacak diye bir his var :evil:
Yok, yok, kusura bakacak birsey yok. Sen benden sonra degil (iste, ben orda tablolarla, linklerle filan ugrasirken), ben senden sonra acmistim basligi, sonra baktim sen de acmissin, kendi basligimi silip, yazimi buraya ekledim diyordum... :)

Iki tane KRK takimi var olasiliklarda ama, Ermeni takimi yok muhtemel rakiplerde Agabeycigim (Gerci pardon, Rumen derken, bizi CL'den eleyenlerin vatandaslarini kastettiysen, 3 tane de onlardan var evet). Kayseri haric, 26 degisik ulkeden gelmis ama su an seri basi olmayan takimlar!

Sion'u cektigimiz zaman uefa.com o 10'ar takimlik kura gruplarini aciklamismis gecen sene. Bakalim bu sefer de aciklayacaklar mi?...
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Ozgur Huseyinoglu wrote:Sion'u cektigimiz zaman uefa.com o 10'ar takimlik kura gruplarini aciklamismis gecen sene. Bakalim bu sefer de aciklayacaklar mi?...
Kassies'in tablosu/matrix'ine gore, bir olasilik rakip grubu soyle:

Code: Select all

Dinamo Zagreb ***        Cro  17.836 
Maritimo Funchal         Por  15.176 
Baník Ostrava            Cze  11.496 
Young Boys **            Sui   7.993 
Honka Espoo *            Fin   3.176 
Baros'u ilk takimiyla oynatmayalim mumkunse. Bu Portekiz takimini bilen var mi?!
Özgür
Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

Şu an belli oldu.

Napoli(ITA)
Standart Liege(BEL)
Honka(FIN)
Nijemigen(HOL)
Bellinzona(İsviçre)

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... 43492.html
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Metin Kuruçay wrote:Şu an belli oldu.

Napoli(ITA)
Standart Liege(BEL)
Honka(FIN)
Nijemigen(HOL)
Bellinzona(İsviçre)

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... 43492.html
Bunlardan biri cikacak simdi ?

Italyan'lara hemen AMAN diyelim
Zaten Standart Liege haricinde digerlerini ne duydum ne gordum.
Isvicre-Hollanda takimini gurbetci taraftarlar icin isterim.
Finlandiya takimi cok uzakta , uzak dursun..

Insanin ici aciyor, nerdeydik , nerelerdeyiz diye.. :(
TRUST GALATASARAY
MGC
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Sabah başka takımlar vardı. Napoli yoktu mesela çıkmasını da istemem. Honka tarihinin en büyük başarısı ile gelmiş bir Fin takımı. Son yıllardaki kuzey fobimiz nedeniyle onu da istemem. Hale bak kimlerden çekinir olduk. Geriye kalanlardan en istedigim Bellinzona'dır. Bu takım Kubilay'ın takımı kalmış aklımda...

Başarılar Türkiye
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Osman Kiciman wrote:Sabah başka takımlar vardı. Napoli yoktu mesela çıkmasını da istemem. Honka tarihinin en büyük başarısı ile gelmiş bir Fin takımı. Son yıllardaki kuzey fobimiz nedeniyle onu da istemem. Hale bak kimlerden çekinir olduk. Geriye kalanlardan en istedigim Bellinzona'dır. Bu takım Kubilay'ın takımı kalmış aklımda...

Başarılar Türkiye
Standard Liege de Liverpool'a neler çektirdi az daha Liverpool'u eleyeceklerdi.

Nijemigen ve Bellizona dışındakiler bize uymaz gibi. :lol:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilk listeye baktim, Honka dedim, guzel isim, begendim diye.

Baktim bizim ufak torbaya da dusmusler, bunda bir is olmali.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Ali Gursel wrote:Ilk listeye baktim, Honka dedim, guzel isim, begendim diye.

Baktim bizim ufak torbaya da dusmusler, bunda bir is olmali.

Ali
Abi bak bize SIKINTI olur bu HONKA, sonra soylemedi deme.Gerci TROMSO'yu Juventus gibi gosteriyor bize bu klup ama yok aga ben korktum kuzeylilerden.Bi zamanlar bir KUSUSI LAHTI vardi, varmi hatirlayan ?

http://www.fchonka.fi/

WIKI diyorki;

FC Honka is a Finnish football club, based in Tapiola, Espoo. It was promoted into the Finnish premier division (Veikkausliiga), for the first time in its history, at the end of the 2005 season. The club's manager is Mika Lehkosuo, and it plays its home matches at Tapiolan urheilupuisto. Originally founded in 1953 as Tapion Honka it changed its name to FC Honka in 1975.

FC Honka is largely renowned in Finland for its extensive youth scheme with over 1000 youth players playing in various age groups.

Until the year 2005 FC Honka was thought of as a "nearly, but not quite" team, always underachieving in the Finnish First Division . In the late 1990s the objective was promotion but year after year they failed.

In the beginning of the 21st century FC Honka almost went bankrupt but was saved at the last moment. In early 2005 the club was taken over by Jouko Pakarinen and Jouko Harjunpää, who had a plan to turn FC Honka from underachievers to a UEFA Champions League candidate.

In the first year of their take-over of FC Honka, the management succeeded in assembling a squad which won the First Division with ease and also made the semi-finals of the Finnish Cup where they eventually lost 1-0 to FC Haka.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Sinyor Can BARTU cekiyor kurayi :shock:

Metalist UKRAYNA- BJK TURKIYE

(En zor gruplardan birine dusmus olan )
KAYSERISPOR TURKIYE -PSG FRANSA (Kezman eve donuyor)

BELLIZONA ISVICRE - GALATASARAY TURKIYE
TRUST GALATASARAY
MGC
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Bartu sagolsun en iyi kurayı çekti, ilk maç da orada :lol:
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bolca puan toplamalari lazim artik bu kuralardan sonra. Kayseri bile iyi kura cekti denebilir.
Post Reply