Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

19 Ağustos 2008 Salı, 02:16

ASLAN'A YUNAN YILDIZ

Yönetici Haldun Üstünel, Atletico Madrid’in sağ beki Seitaridis ile cumartesi günü yıllık 1.2 milyon euroya anlaşmaya vardı. İspanyol kulübü 3 milyon euroyu kabul ettiği an Seitaridis getirilecek

Üstünel, İspanya’da işi bitirdi

GALATASARAY, sağ bek sorununa çözümü İspanya’dan buldu. Sarı-Kırmızılılar, Atletico Madrid’in Yunan futbolcusu Giourkas Seitaridis ile el sıkıştı. Geçen hafta İstanya’ya giden Sarı-Kırmızılı Yönetici Haldun Üstünel, Yunan Milli Takımı’nın da sağ beki olan 27 yaşındaki oyuncu ve menajeriyle masaya oturdu.

A.Madrid’ten yanıt bekleniyor

GEÇTİĞİMİZ cumartesi günü yapılan sıkı pazarlıklar sonunda Seitaridis, Galatasaray’ın şartlarını kabul etti ve yıllık 1.2 milyon euroya ‘Evet’ dedi. Yunan oyuncuyu ikna eden Üstünel’in Atletico Madrid’e de bonservis için 3 milyon euroluk bir teklifte bulunduğu belirtildi. İspanyollar’ın öneriyi düşündükleri ve 1-2 gün içinde yanıt verecekleri belirtildi.

Avrupa maçlarında oynayacak

ÜSTÜNEL sonra İspanya’dan Almanya’ya geçip Süper Kupa maçında Başkan Adnan Polat ve yöneticilere bilgi verdi. Atletico’dan olumlu yanıt alınır alınmaz Seitaridis İstanbul’a getirilip imza attırılacak, A.Madrid’in Devler Ligi’ndeki Schalke maçında 18’de yer almayan Yunan oyuncu, Aslan’ın Avrupa maçlarında oynayabilecek.

Harun MUSLU / STAR

------------------------------------------------------

Tam aradığımız sağ bek(wing back). Umarım doğrudur ve gerçekleşir. Atletico Madrid zaten Maniche ve Seitaridis' i satış listesine koymuştu.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Acaba bizim federasyonda bpyle bir uygulama yapacak mi ?
Hakikaten 31 Agustos pazara geliyor, resmi transfer bitisi cuma aksami yani 29 Agustosa geliyor o zaman.
-----------------------------------------------------
BBC

Transfer deadline to be extended
The Premier League has confirmed the first transfer deadline of the season has been extended until 1 September.

The window is scheduled to close 24 hours earlier but, following normal league guidelines, it has been put back because August 31 falls on a Sunday.

The move has been agreed between the Premier League, Football League and Football Association.

Once the deadline passes, teams will then have to wait until January 2009 to sign players from other clubs.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

FB SENNA'da israr ediyormus
http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 56429.html

Yukaridaki Metin'in astigi Giorgios SEITARIDIS haberini STAR buyuk ihtimal 11 Agustos'ta MARCA'da cikan haberi dayandirip vermistir.

Kisaca sali gunu CL eleme maci icin Almanya'ya ucacaklar ve bu yaz elemana yol gozuktu deniyor.Schalke macinda kadroya alinmadigi dogru.

El resto de la plantilla partirá el martes hacia Alemania, en una convocatoria en la que sí está el griego Giorgios Seitaridis, al que el club busca una salida este verano, pero que formará parte de la expedición atlética.

2 Agustos'ta da idmanda kavga etmis, ayrilma asamasina gelmis,

"there was a heated argument between Simão and Seitaridis over a strong challenge by the Greek during a training session. Forlán, Miguel, & Cléber prevented the argument from escalating by pushing the two players away from each other.

Predictably, the rumour is that Seitaridis is frustrated with his current situation. He knows that he doesn’t figure into Aguirre’s 08/09 plan, but he has yet to receive an acceptable offer out of the club."

Bir de son dakika editi:
Soyle bir yorum gordum,

Belki OZAN bize bu sakatligin nasil bir sey oldugunu aciklar,
A$il Tendon mu deniyordu ? Bu ciddi bir sakatlik midir ?
Adam iyilesmis gozukuyor ama suphe uyandirdi simdi...

"One of the best right backs in the world. Since his achilles he has been a lot softer."
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Belki OZAN bize bu sakatligin nasil bir sey oldugunu aciklar,
A$il Tendon mu deniyordu ? Bu ciddi bir sakatlik midir ?
Adam iyilesmis gozukuyor ama suphe uyandirdi simdi...

"One of the best right backs in the world. Since his achilles he has been a lot softer."[/quote
Ozan henuz uyuyordur, ben benimkini 7-8 sene once yirttim, izah edeyim. Asil tandonu alt bacagin arkasinda baldir tabir ettigimiz kasi topuk kemigine baglayan tandon, vucuttaki en guclu tandon diye biliyorum.

Koptugu zaman baldir kasin dizine dogru yukari cikiyor, asagiya baglayan birsey olmadigindan, ayagin da bosta bacaginin ucundan sallaniyor (nahos goruntu, can yakici sakatlik).

Sonra bir ameliyatla tandonu dikiyorlar, ibrisimle (ipek iplikle), kaynama suresi sordugun doktora gore degisiyor, ben iki bucuk ay alcida kalmistim. Kuzenime oldu bir bucuk ay o da yarim alcida kaldi. Ciktiginda bir bacagim digerinden onemli derecede ince idi. Fizik terapi ile kasini, tandonu eski gucune getiriyorsun, tandonun da iyi dikilmisse normal hayata donuyorsun.

Tabii bu normal hayati masa basinda oturmak, yaptigi tek spor uzaktan kumanda kullanmak, Fashion TV seyretmek olanlar icin. Normal hayati ust seviyede profesonel sporcu olanlar icin sanirim iyilesme, tekrar foma girme surecleri epey farklidir.

Benim bildigim kadariyla teorik olarak tamamen eski gucune donmemen icin bir sebep yok (dedigim gibi, ameliyatin duzgun yapilirsa). Yalniz iki sorun var: biri psikolojik, tandonunun oyle koptuktan sonra yere soyle basarken biraz daha dikkatli oluyor insan. Ikincisi diger ayak. Eger Asil tandonlarindan biri koptuysa digerinin kopma ihtimali 10%a falan firliyor, yani bir grup sansli iknsan bu olayi iki kere yasiyor.

Eger kopmamis ama Asil tandonunda problem varsa o neredeyse daha beter bir illet, kopup onarilsa daha iyi yani.

Anestezi ve antibiotikler bulunmadan once, yani ameliyat yokken, bunun tedavisi ayagi balerin burnuna kalkmis gibi ayagi iyice uzatip (tabii ayakta degil yatar durumda) o pozisyonda alciya almak, sonra alti ay tandonun kendi kendine kaynamasini ummak. Sonuc 1/3 basari, 2/3 sakat kalma (tendon baglanmaz ise baldir kasi zamanla eriyip gidiyor, dizin alti bir deri bir kemik kaliyor).

100 sene once apandisitin patlayinca oluyorsun, tendon kopunca 2/3 ihtimal koturum. Ikisini de gecirdim, arada dusunurum 100 sene once gelsek coktan gitmistik, en iyi ihtimal koturumduk diye.

Adamin tendonuna ne oldugu belli mi?

Ozan uyaninca daha bilimsel ve futbolla alakali kisimlarini aciklar herhalde.

Ali
Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

http://forum.atleticomadrid.de/showthre ... 26&page=13

Nasıl haberleri olmuş hayret. Eski mesajlar arasında Atletico' nun satmak istediği oyunculardan birinin Seitaridis olduğu yazılmış.

Bu arada Atletico Madrid 12 milyon€ ödemişti Seitaridis için ve sakatlanmasaydı muhtemelen Real Madrid forması giyecekti. Ayrıca Haziran ayında küçük bir kasık rahatsızlığı geçirmiş.

Son maçı ile ilgili editörün yorumu:

Seitaridis.....he isn't good enough, I hope Perea will deliver at that position. The Greek was poor at the European championships & at the moment no team is ready to buy him, that says all.

http://www.football365.fr/depeches/fili ... idis.shtml
Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

Yunan Radyosuna göre Seitaridis Galatasaray' da...

Temkinli olmakta fayda var. Bekleyelim görelim. :roll:
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Biraz once LigTV'nin http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=43042 haberini izledim.

Aslinda her zaman soylenen seyler ama dedikleri bir iki gun sonra yeni bir(veya iki) transfer olabilir...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Milliyet - ERHAN TELLİ
Galatasaray’da, Hasan ve Nonda’nın, “Golcü lazım” açıklamasına Ümit Karan’dan destek geldi. Tecrübeli yıldız, “Eğer iyi bir forvet bulabilirlerse bu transfer yapılsın. Biz rekabete her zaman hazırız” dedi

Uzun süredir yeni bir forvet arayan Galatasaray’da, “Golcü lazım” diyen futbolculara kaptan Ümit Karan da eklendi.
Yıldız futbolcu, Kayserispor ile oynanan Süper Kupa maçından sonra yeni bir golcü transfer edilmesi gerektiğini dile getiren Hasan Şaş ve Nonda’ya şartlı destek verdi.
Sarı-kırmızılı takımın forvet hattında iki oyuncuya sahip olduğuna dikkat çeken Ümit, “Birimiz sakatlanınca geriye tek forvet kalıyor. Tabii ki sezon uzun ve hakikaten bir forvete daha ihtiyaç var. Ancak alınacaksa iyi bir golcü almamız gerekir. Eğer iyi bir forvet bulabilirlerse, bu transfer yapılsın. Biz rekabete her zaman hazırız” diye konuştu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gurdal Cetin

SABAH

Aslan'a Rumen golcü
G.Saray, Stuttgart'ın Rumen golcüsü Marica ile anlaştı.

20 Ağustos 2008 / 10:02

Yeni sezona hazırlanan Galatasray'da forvet arayışları son buldu. Sarı-kırmızılı yönetim Stuttgart'ın 22 yaşındaki Rumen golcüsü Ciprian Marica ile anlaşmaya vardı.

22 yaşındaki futbolcuya 2.5 milyon euro ödeyecek olan sarı-kırmızılılar, Meira'nın ardından Stuttgart'ın bir başka yıldızını daha renklerine bağlamayı başardı.

Daha önce Dinamo Bükreş ve Shakhtar Donetsk forması giyen Marica, Romanya Milli Takımı'nda da 24 maçta oynayıp sekiz gol kaydetti. Genç golcü son olarak Stuttgart'ın Alman Ligi'nde Borussia Mönchengladbach'ı deplasmanda 3-1 mağlup ettiği ilk hafta maçında da gol attı.

Marica'nın Galatasaray'ın gelecek hafta Steaua Bükreş ile oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu rövanş karşılaşmasından sonra imza atacağı belirtildi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:SABAH

Aslan'a Rumen golcü

Taraftarları ayağa kaldıracak transfer bu değildir heralde :D
Mehmet Gurdal Cetin

Ismail Gezer wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:SABAH

Aslan'a Rumen golcü

Taraftarları ayağa kaldıracak transfer bu değildir heralde :D

Aaaaa niye oyle diyorsun Ismail
Bak cocuk genc daha 22 yasinda onunde uzun bir hayat var

http://www.vfb.de/de/teams/vfb/2008/

http://en.wikipedia.org/wiki/Ciprian_Marica

Mario GOMEZ sigiri da bunlardaymis unutmusum.

Markus Babbel de bunlarda antrenormus bee,
Para teklif etsek gelmez mi? :D

Bu arada takimdaki bazi oyunculari soy adlari bizde SIKINTI yaratirdi ornek:

Ricardo OSORIO (Osuriyo diye soyle bizim spiker)
Arthur BOKA ( boka ortaladi sayin seyirciler)

Yine yon degistirme , manyel haberleri basladi,

Biri geliyor, ama bu herif degil.. :idea:
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Ricardo OSORIO (Osuriyo diye soyle bizim spiker)
Geçen bir kız arkadaş "sizin hoca'nın ismi çok sakat" dedi. :D

Allahtan sempatik bir adam. Yoksa bizim memlekette aleyhine kullanılacak ilk şey ismi olurdu :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Ricardo OSORIO (Osuriyo diye soyle bizim spiker)
Geçen bir kız arkadaş "sizin hoca'nın ismi çok sakat" dedi. :D

Allahtan sempatik bir adam. Yoksa bizim memlekette aleyhine kullanılacak ilk şey ismi olurdu :D
Wallahi ben ilk duydugumda Toschak ve Gotz'u de getirip efsane teknik kadroyu kursak demistim. Sonra Partizan'daki vatandasin ismi gordum, kesin almak lazim diye dusundum.

Hersey illa futbol degil, baska degerler de olmali.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Fanatik de Morientes, Sabah da ise Mario Gomez haberleri var. Biri icin iki yilligina 6.5 milyon digeri icin yilligi 4 milyon avro diyorlar.

Bence bunlar bizimkilerin bir sekilde Valencia ve Stuttgart ile gorustuklerini ogrendiler. Simdi hergun bu takimlardan yeni golcu ismi atiyorlar ortaya elbet biri tutacak.

Dun Zigic ve Marica, bugun Morientes ve Mario Gomez, yarin menu de David Villa ve Cacau olacak herhalde.
Mehmet Gurdal Cetin

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 57020.html

Marca'da bugun cikan haberde, SENNA "Luis beni aradi benimle calismak istermisin diye sordu bende bu sadece bana bagli degil Villa Real'lede anlasin" gibi bir sey demis.

Inanilir gibi degil adamlar sahici sahici 20 M EURO verecekler mi bu adama ? Hadi pazarlik felan neyse de nereden baksan 15 M vermek zorunda kalacaklar. Adam senede 2 M alsa , ki bi de dun ku basinda 3 senelik kontrat istedigi muhabbeti donuyordu, adam bu son transferim (32 yasinda) diye bastiriyormus, 6 M + 15-17 M EURO...

Akillara zarar, benim icim ciz eder boyle paralar vermeye, kimbilir belki buyuk dusunememek benim gibilere mahsus..Bak AY'ye CL kazanacak takimi kuruyor :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply