IKI KAMBUR

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

IKI KAMBUR

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

SKIBBE VE LINCOLN GALATASARAY'DA OLDUGU SURECE PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI MACLARINI SEYRETMEYECEGIM

Daum'a sarlatan diyordum.

Bu da sarlatan.. Cok mu agir oldu.

Acemi ? Niye neden benim takimimin basinda acemilik yapiyor, surucu kursumu bu ?

Sokaktan bir tane ilk okul 5. sinif ogrencisi cevir, sana ilk 11'e cikacak 9 adami net bir sekilde soylesin.Secemedigi o iki oyuncu da muhtemelen, kaleci ve sag bektir.

4 Stoperle maca cikti SKIBBE,Meira, Servet Emreler.Birini On libero yapti digerini sol bek

Nasil ?

Balta sol bekim degilmiydi benim ?

Sol acik gibi ?

Neden?

Servet macin basinda sol bekti ben mi yalnis gordum ?

Ne zaman ?

Ayhan & Baris yok ?

Nicin ?

Aydin sakat mi ?

Resmi site oyle demiyordu ?

Sabri ishal mi olmus ? Bana oldukca saglikli gorunuyordu.

Haaaa pardon TD 'miz Bundesliga'nin en genc TD si idi.Genclere sans vermesi ile taninir.Biz cok severiz genclere sans veren TD'yi, hayalimizdi boyle TD 'ye sahip olmak.

Mustafa DENIZLI bile daha iyisini basaramazdi.O namusu ile 0 cekti geldi.

Mac bitti, GSTV saka gibi yayin yapiyor.

HOSGELDIN MEIRA !!

HOSGELDIN DE SANCTIS !!

HOSGELDIN ERKEK VOLEYBOL TAKIMININ YENI ISPANYOL YILDIZI DE LA FUENTE !!!

HOSGELDIN SKIBBE !!!! (Anama kufretseler bu kadar koymazdi, en kotu gider kufur edenin bogazini sikardim, boyle elim kolum bagli, TV'mi kiramam, param yok yenisini alamam)

Takimi Adnan SEZGIN kursa bu mac farkli biterdi.

Takimi kahveci Ahmet Efendi kursa bu takim farkli olurdu.

GSTV 14 Mayis 2006 'yi gosteriyor, kutlamalar havai fisekler , gecmiste yasiyoruz..

LINCOOOOOLLLNN LINCOOOOOOLLLNN !!!

Bir futbolcu GALATASARAY'in ekmegini hic bu kadar kirletmemistir.

Ama bu taraftar unutmaz seni,

Bu kadar kotu bir takima arsi ASY'de maglupsun,devre arasinda acilar icinde yuzmen gerekirken, aman Allahim FENER gol yiyor,

Goooooooooooooooooollllllllllllllllllllll, Tribunler ayakta.

Eziklik guzel bir duygu herhalde , doyasiya yasiyoruz.

Onlarin ALEX'i var, bizimde Lincolnumuz..

Ahh o Nonda'nin (TU KAKA NONDA) golu girseydi simdi baska yazacaktik degil mi?

Lincoln topuk pasi atar, Lincoln penalti yaptirir (Onundeki topa vurmaz dusurulmeyi bekler , cunku bilir penaltiyi kendisi atacaktir)

Sonra tribunler ,

Bu hocaya soylenmistir, "Put gibi durma, bizimkiler sevmez oyle, bagir cagir, ac telefonu DAUM abine konus, ornek al, ogren bu isleri"

SKIBBE hop oturur hop kalkar.(Bu taraftar Fatih Terim'le ogrendi kameraya kas goz yapmayi, bagirip cagirmayi, biliyoruz yavrucum sen daha cok toysun.)

SKIBBE hop oturur hop kalkar ama ARDA sol beke gelir top cikarmaya calisir.4 Stoper 2 on libero var gibidir oysa.Ama Arda kosar sol beke cunku "sol bek" Servet yoktur orda, nerden bilsin gariban Servetim orada olmasi gerektigini.

10 MILYON EUROLUK macta belki daha 10 sene Galatasaray'da top oynayacak ERHAN SENTURK kurtarici olarak sahaya surulur.

Mehmet TOPAL , AYHAN, BARIS aynı anda sahada degildir ,baski kuracak guclu orta saha bizim isimize gelmez.Ama Lincoln gol silahimizdir.Ayni Emre Gungor sag bekimiz Balta sol acigimiz oldugu gibi.

Palabiyik (Boktan yorumcu BIYIKLARIN EFENDISI )mac basinda bilgisizce kinini kusar "BU KADRO KAZANAMAZ" ama Palabiyik futbolu bilmez ki
kahveci Ahmet efendi kadar....

Mac biter SKIBBE der ki, Lincoln'un penaltisi verilmedi.Bukres 3 haftadir lig maci oynuyor onlar hazirdi (biz hazirlik macinda 30 oyuncu degistirdik) takimimiz hazir degildi.2 hafta sonra ben yine bir shuffle yaparim kazaniriz.2-0'dan beraberligi yakaladik (Buyuk is yaptik diyor minik aklisira) MEIRA on liberoda cok basarili idi.

TOPAL ileri donuk orta sahada basarisizdi (TOPLA gunah kecisi secildi bravo, TOPAL TUKAKA)

GSTV muhabiri soru soruyor.

AYHAN'i sormadi.
SERVET'i sormadi.
BALTA'yi sormadi
LINCOLN'u sormadi
BARIS'i sormadi

Neyi kime sordu biliyormusunuz,

ERHAN SENTURK 'e ilk macinda heyecanlanip heyecanlanmadigini sordu.
Ha tabi unuttuk yine ,TD 'miz Bundesliga'nin en genc TD si idi.Genclere sans vermesi ile taninir.Yine yazalim biz cok severiz genclere sans veren TD'yi, hayalimizdi boyle TD 'ye sahip olmak.

Uzun lafin kisasi, sozun ozu, zurnanin en guzel ZIRT dedigi yere gelelim.

Galatasaray en kisa zamanda bedeli ne olursa olsun sirtindaki bu 2 kamburdan hemen kurtulmalidir.

Yoksa bu yil buyuk husranlara acilara sebeb olacak gibi gozukuyor.Bu ulkenin ZATEN COK OLMAYAN dolarlarina eurolarina yazik.

Basta soyledigim gibi SKIBBE VE LINCOLN GALATASARAY'DA OLDUGU SURECE PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI MACLARINI SEYRETMEYECEGIM.

GALATASARAY benim akil ve beden sagligimdan onemli degildir.Sagligimi daha da bozmamak icin boyle bir karar aldim.Seker ve kemik erimesi bana yeter bir de SKIBBE ve LINCOLN almiiyim. :(
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Mesajini tebrik ediyorum ve arttiriyorum.
Ben 20 yil seyretmeyecegim anca adam olurlar ama o zaman da ben yine 20 yil ileride olacagim maalesef.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

MGC oglum, kambur sayisi 2 degil, 3 . Ama dun sakatti bir kambur.
Nonda yerine saglam olsaydi Umit Karan oynardi,
2-0 yenilgi ve rovesata denemeleriyle maci bitirirdik.

Ben ilk maclarda verdim notu. Hemen yarin Skibbe, Lincoln, ve karan kapi onune.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cok erken...

Ozan Ersoy
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Takimi Adnanlar kuracak
Bukresteki maci gorun.
Herkes oynamasi gereken yerde oynayacak
Surpriz yok sapkadan cikacak baska tavsan yok

Adama tavsan sensin
Keser yeriz diyecekler

Bugun uyarilmistir SKIBBE

Bir musibet bin nasihattan iyidir.
Tur gecilmezse SKIBBE Bukres'ten direk Almanya'ya gecer.
Anlastigimiz baska hoca var diyorlardi hatirlayin.

Allah vere Arda'nin sakatligi cok ciddi olmasin,

Ayhan,Topal,Baris,Aydin-Kewel bu isi bitirir.

Paf takimini gotursun Kayseri macina

DAVALA'nin, Cevat Hoca'nin ,Adnan SEZGIN'in kadro belirlenirken Hoca sen ne yapiyorsun dememesi inanilmaz!!

Acaba dediler mi?

Hic erken degil aslinda Ozancim.

Ama iyi bir uyari ile goz dagi ile bu is cozumlenebilir.
Zaten bu adami yonetimin dogrultusunda olmasi ve az para almasi icin getirdiler.

Uyacaktir, yok ben bildigimi yaparim derse bu Galatasaray yonetimi , Hasan Sas'i Umit Karan'i ayiklasin, Lincoln'u iyi paraya satsin ve takimi Cevat Hoca'ya tekrar teslim etsin.Alt kadro zaten ayni.

Ligte en kotu ikinci olup yine Sampiyonlarligi on elemesi oynariz.

Ekim 2009 'da stad acilisina Galatasaray yeni ve dunya capinda bir hoca ile girer.

Bundan sonraki transfer seneye bu takimin basindaki hoca olacak.Hala cok ciddi ve icten soyluyorum.Ayirsinlar 10-15 M EURO getirsinler dunyanin top 10 TD'sinden birini.

Gelir oyle paraya , verin yillik 5-6 Milyon Euro.

Ben bu takimin basinda HOCA istiyorum, surucu kursunda SOFOR ADAYI degil...
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: IKI KAMBUR

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:SKIBBE VE LINCOLN GALATASARAY'DA OLDUGU SURECE PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI MACLARINI SEYRETMEYECEGIM

Daum'a sarlatan diyordum.

Bu da sarlatan.. Cok mu agir oldu.

Acemi ? Niye neden benim takimimin basinda acemilik yapiyor, surucu kursumu bu ?

Sokaktan bir tane ilk okul 5. sinif ogrencisi cevir, sana ilk 11'e cikacak 9 adami net bir sekilde soylesin.Secemedigi o iki oyuncu da muhtemelen, kaleci ve sag bektir.

4 Stoperle maca cikti SKIBBE,Meira, Servet Emreler.Birini On libero yapti digerini sol bek

Nasil ?

Balta sol bekim degilmiydi benim ?

Sol acik gibi ?

Neden?

Servet macin basinda sol bekti ben mi yalnis gordum ?

Ne zaman ?

Ayhan & Baris yok ?

Nicin ?

Aydin sakat mi ?

Resmi site oyle demiyordu ?

Sabri ishal mi olmus ? Bana oldukca saglikli gorunuyordu.

Haaaa pardon TD 'miz Bundesliga'nin en genc TD si idi.Genclere sans vermesi ile taninir.Biz cok severiz genclere sans veren TD'yi, hayalimizdi boyle TD 'ye sahip olmak.

Mustafa DENIZLI bile daha iyisini basaramazdi.O namusu ile 0 cekti geldi.

Mac bitti, GSTV saka gibi yayin yapiyor.

HOSGELDIN MEIRA !!

HOSGELDIN DE SANCTIS !!

HOSGELDIN ERKEK VOLEYBOL TAKIMININ YENI ISPANYOL YILDIZI DE LA FUENTE !!!

HOSGELDIN SKIBBE !!!! (Anama kufretseler bu kadar koymazdi, en kotu gider kufur edenin bogazini sikardim, boyle elim kolum bagli, TV'mi kiramam, param yok yenisini alamam)

Takimi Adnan SEZGIN kursa bu mac farkli biterdi.

Takimi kahveci Ahmet Efendi kursa bu takim farkli olurdu.

GSTV 14 Mayis 2006 'yi gosteriyor, kutlamalar havai fisekler , gecmiste yasiyoruz..

Bir futbolcu GALATASARAY'in ekmegini hic bu kadar kirletmemistir.

Ama bu taraftar unutmaz seni,

Bu kadar kotu bir takima arsi ASY'de maglupsun,devre arasinda acilar icinde yuzmen gerekirken, aman Allahim FENER gol yiyor,

Goooooooooooooooooollllllllllllllllllllll, Tribunler ayakta.

Eziklik guzel bir duygu herhalde , doyasiya yasiyoruz.

Onlarin ALEX'i var, bizimde Lincolnumuz..

Ahh o Nonda'nin (TU KAKA NONDA) golu girseydi simdi baska yazacaktik degil mi?

Lincoln topuk pasi atar, Lincoln penalti yaptirir (Onundeki topa vurmaz dusurulmeyi bekler , cunku bilir penaltiyi kendisi atacaktir)

Sonra tribunler ,

Bu hocaya soylenmistir, "Put gibi durma, bizimkiler sevmez oyle, bagir cagir, ac telefonu DAUM abine konus, ornek al, ogren bu isleri"

SKIBBE hop oturur hop kalkar.(Bu taraftar Fatih Terim'le ogrendi kameraya kas goz yapmayi, bagirip cagirmayi, biliyoruz yavrucum sen daha cok toysun.)

SKIBBE hop oturur hop kalkar ama ARDA sol beke gelir top cikarmaya calisir.4 Stoper 2 on libero var gibidir oysa.Ama Arda kosar sol beke cunku "sol bek" Servet yoktur orda, nerden bilsin gariban Servetim orada olmasi gerektigini.

10 MILYON EUROLUK macta belki daha 10 sene Galatasaray'da top oynayacak ERHAN SENTURK kurtarici olarak sahaya surulur.

Mehmet TOPAL , AYHAN, BARIS aynı anda sahada degildir ,baski kuracak guclu orta saha bizim isimize gelmez.Ama Lincoln gol silahimizdir.Ayni Emre Gungor sag bekimiz Balta sol acigimiz oldugu gibi.

Palabiyik (Boktan yorumcu BIYIKLARIN EFENDISI )mac basinda bilgisizce kinini kusar "BU KADRO KAZANAMAZ" ama Palabiyik futbolu bilmez ki
kahveci Ahmet efendi kadar....

Mac biter SKIBBE der ki, Lincoln'un penaltisi verilmedi.Bukres 3 haftadir lig maci oynuyor onlar hazirdi (biz hazirlik macinda 30 oyuncu degistirdik) takimimiz hazir degildi.2 hafta sonra ben yine bir shuffle yaparim kazaniriz.2-0'dan beraberligi yakaladik (Buyuk is yaptik diyor minik aklisira) MEIRA on liberoda cok basarili idi.

TOPAL ileri donuk orta sahada basarisizdi (TOPLA gunah kecisi secildi bravo, TOPAL TUKAKA)

GSTV muhabiri soru soruyor.

AYHAN'i sormadi.
SERVET'i sormadi.
BALTA'yi sormadi
LINCOLN'u sormadi
BARIS'i sormadi

Neyi kime sordu biliyormusunuz,

ERHAN SENTURK 'e ilk macinda heyecanlanip heyecanlanmadigini sordu.
Ha tabi unuttuk yine ,TD 'miz Bundesliga'nin en genc TD si idi.Genclere sans vermesi ile taninir.Yine yazalim biz cok severiz genclere sans veren TD'yi, hayalimizdi boyle TD 'ye sahip olmak.

Uzun lafin kisasi, sozun ozu, zurnanin en guzel ZIRT dedigi yere gelelim.

Galatasaray en kisa zamanda bedeli ne olursa olsun sirtindaki bu 2 kamburdan hemen kurtulmalidir.

Yoksa bu yil buyuk husranlara acilara sebeb olacak gibi gozukuyor.Bu ulkenin ZATEN COK OLMAYAN dolarlarina eurolarina yazik.

Basta soyledigim gibi SKIBBE VE LINCOLN GALATASARAY'DA OLDUGU SURECE PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI MACLARINI SEYRETMEYECEGIM.

GALATASARAY benim akil ve beden sagligimdan onemli degildir.Sagligimi daha da bozmamak icin boyle bir karar aldim.Seker ve kemik erimesi bana yeter bir de SKIBBE ve LINCOLN almiiyim. :(
Harika yazmışsın. Biran yazının sonuna baktım acaba bir gazeteden mi alıntı diye.

Emin ol basında bugün senin şu yazına yaklaşacak bir maç yazısı okumadım.Eline sağlık.
Ozgur Huseyinoglu

Re: IKI KAMBUR

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:SKIBBE VE LINCOLN GALATASARAY'DA OLDUGU SURECE PROFESYONEL FUTBOL TAKIMI MACLARINI SEYRETMEYECEGIM
...
"Iki" kamburu bilmem ama, "iki" elin kanda olsa, rovansi seyretmeyeceksin yani, oyle mi (2 hafta icinde Skibbe istifa filan etmeyecegine gore herhalde)?? Emin misin? Buna mac sirasinda canli webcam yayiniyla, veya baska forum katilimcisi taniklarla filan bir ispat almamiz mumkun mu lutfen?
Özgür
Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

Gürdal Bey,

Bu işin içinde biraz olduğum için hemen söyliyeyim. TOP 10 içinde olan teknik direktörlerin Türkiye' ye gelebilmesi için sadece para yeterli değil. Yanlarında çok sağlam kontrat(tazminat vb.), yine çok sağlam transfer bütçesi, modern bir stad ve antreman sahası, geniş yetki ve tam profosyonel yönetilen bir kulüp kriterleri gerekiyor.

Bütün bunların Galatasaray' da varolabilmesi için öncelikle yeni stadımızın yapılması gerekiyor. Yani böyle bir hedef ancak gelecek sezon mümkün olabilir.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

MGC oglum, kambur sayisi 2 degil, 3 . Ama dun sakatti bir kambur.

Post by Serdar Beyazyurek »

Ben de Ozan'a katilarak cok erken diyorum. Eger benzer hatalar Bukresteki macta da tekrarlanip takim elenirse butun kamburlar bir operasyon ile alinip atilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Metin Kuruçay wrote:Gürdal Bey,

Bu işin içinde biraz olduğum için hemen söyliyeyim. TOP 10 içinde olan teknik direktörlerin Türkiye' ye gelebilmesi için sadece para yeterli değil. Yanlarında çok sağlam kontrat(tazminat vb.), yine çok sağlam transfer bütçesi, modern bir stad ve antreman sahası, geniş yetki ve tam profosyonel yönetilen bir kulüp kriterleri gerekiyor.

Bütün bunların Galatasaray' da varolabilmesi için öncelikle yeni stadımızın yapılması gerekiyor. Yani böyle bir hedef ancak gelecek sezon mümkün olabilir.
Metin bey ben de bu MGC'nin bu satirlarini gorunce gulumsedim, ayni seyleri dusundum. Ilk 10 icinde yer alan bir hocanin GS'a gelmesi olanaksiz. O nitelikte bir hocaya neresinden baksan 3-4 senelik sozlesme arti 30-40 milyon dolarlik yatirim gerekiyor. Scolari Chelsea'dan 6 milyon Euro aliyor. Capello Real'deyken 10-12 milyon Euro arasi para aliyordu. Morinho'nun maasi da o civarda. Meslek olarak aslen ekonomist olan Wenger'in de herhalde bu kendisinden kotu hocalardan az alacak kadar salak olmadigini biliyorum. Bu paralara senelik 10 milyon Euro falan, istediginiz futbolcuyu getirebilirsiniz GS'a. Ronaldinho'su da dahil olmak uzere. Ronaldo bile bu kadar para almiyor. Ayrica bu adamlar gelecek dediginiz gibi sunu isteyecek bunu isteyecek, elinin orekesini isteyecek. GS'in butcesi bunu asla kaldiramaz. Daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi ama neye gore? Kime gore? Benim cok istedigim Koeman Valencia'yi sicti batirdi gecen sene, ondan once PSV'den kicina tekme vurmadiklari kaldi. Belki bize gelse GS daha kotu olacakti. Zaten artik sitkim siyrildi bu islerden, hic bir sey onermiyorum. 2 metreden karpuzu yakalayamayacak koca popolu, gobeginden ayagini goremeyenler kalecilik konusunda ekran arkasindan ahkam kesiyorlar. Turkiye budur.

Ben sunu bilirim sunu soylerim. GS yonetimi hocanin arkasinda duracaktir. Iki hafta sonra elense bile elenme durumuna, sekline, takimin oynadigi futbola bakip karar vereceklerdir. Arkadaki ugultu yapan guruhu pek takmazlar. Taksalar 20 sene once Derwall denen adam iki mactan sonra kovulmus, UEFA falan da asla olmazdi. Ruhu isik icinde yatsin, o adam takimi takim yapana kadar 2 sene gecmisti, neler cektirmislerdi bu guruh... Ki o zamanlar GS seyircisi bu kadar sitki siyrilmis, pespaye, acimasiz, bagnaz (fanatik), siddete basvuran, varoslardan olusan seyirci de degildi. Bugunku internet, medya ortaminda olsa bu seyirciyle o Derwall'i ASY'de asmaya kalkarlardi.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Alpay Dedeoglu wrote:MGC oglum, kambur sayisi 2 degil, 3 . Ama dun sakatti bir kambur.

Skibbe en az bu sezon sonuna kadar Florya da. Karan nin da birakilacagini dusunmuyorum. Turkiye icinde ve Turk statusunde alternatifi kisitli. Belki Altintop onu yerinden edebilir. Bu iki elemanin ayrica pek bir piyasasi oldugunu sanmiyorum. Verim almanin yollarini arayacagiz.

Lincoln ise farkli, bu adamin bes asagi on yukari bir piyasasi ve fiyati var. Dun gece oynayan maclarda Spartak Moskova evinde Kiev e 4-1 yenildi, buyuk bir ihtimal UEFA CUP dan devam edecekler.

S. Moskova nin forveti Roman Pavlyuchenko mutlaka CL de oynayacak bir takimda devam etmek istiyormus. Ilk 11 de yer bulmak istiyormus.
Tottenham in bu adami israrla istedigini biliyoruz ama onlarda CL gidemiyorlar. Roman nin degerinin orta ve yuksek 10 milyonlar civarinda gezindigi soyleniyor.

GS miz Romanya dan tur ile gelse, Lincoln u ustune az bir para ile su eleman ile takas edebilsek ne Skibbe ne su ne bu keyfimi kacirir.

Takimimizin oyuncu kadrosu ve kalitesi bu kadar iyi yapilanmisken gereksiz ve luzumsuz bir hata sinirleri gerdi. Roman ilac gibi gelir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozan Ersoy wrote:
Metin Kuruçay wrote:Gürdal Bey,

Metin bey ben de bu MGC'nin bu satirlarini gorunce gulumsedim, ayni seyleri dusundum. Ilk 10 icinde yer alan bir hocanin GS'a gelmesi olanaksiz. O nitelikte bir hocaya neresinden baksan 3-4 senelik sozlesme arti 30-40 milyon dolarlik yatirim gerekiyor. Scolari Chelsea'dan 6 milyon Euro aliyor. Capello Real'deyken 10-12 milyon Euro arasi para aliyordu. Morinho'nun maasi da o civarda. Meslek olarak aslen ekonomist olan Wenger'in de herhalde bu kendisinden kotu hocalardan az alacak kadar salak olmadigini biliyorum. Bu paralara senelik 10 milyon Euro falan, istediginiz futbolcuyu getirebilirsiniz GS'a. Ronaldinho'su da dahil olmak uzere. Ronaldo bile bu kadar para almiyor. Ayrica bu adamlar gelecek dediginiz gibi sunu isteyecek bunu isteyecek, elinin orekesini isteyecek. GS'in butcesi bunu asla kaldiramaz. Daha iyisi olabilir miydi? Olabilirdi ama neye gore? Kime gore? Benim cok istedigim Koeman Valencia'yi sicti batirdi gecen sene, ondan once PSV'den kicina tekme vurmadiklari kaldi. Belki bize gelse GS daha kotu olacakti. Zaten artik sitkim siyrildi bu islerden, hic bir sey onermiyorum. 2 metreden karpuzu yakalayamayacak koca popolu, gobeginden ayagini goremeyenler kalecilik konusunda ekran arkasindan ahkam kesiyorlar. Turkiye budur.

Ben sunu bilirim sunu soylerim. GS yonetimi hocanin arkasinda duracaktir. Iki hafta sonra elense bile elenme durumuna, sekline, takimin oynadigi futbola bakip karar vereceklerdir. Arkadaki ugultu yapan guruhu pek takmazlar. Taksalar 20 sene once Derwall denen adam iki mactan sonra kovulmus, UEFA falan da asla olmazdi. Ruhu isik icinde yatsin, o adam takimi takim yapana kadar 2 sene gecmisti, neler cektirmislerdi bu guruh... Ki o zamanlar GS seyircisi bu kadar sitki siyrilmis, pespaye, acimasiz, bagnaz (fanatik), siddete basvuran, varoslardan olusan seyirci de degildi. Bugunku internet, medya ortaminda olsa bu seyirciyle o Derwall'i ASY'de asmaya kalkarlardi.

Ozan Ersoy
Hep karşı çıkacak değiliz ya, arada da katılalım :)

Skibbe iyidir kötüdür, onun için de çok erken zaten de "Niye Top 10'dan bir hoca değil de Skibbe" diye ne Skibbe, ne de yönetim eleştirilir.

Ha, Skibbe'yi ilk kez stadta izledim, ben de ilk maç itibariyle tutmadım pek ama insaf; ilk maçtan kelle isteyeceksek ben 10. haftayı falan düşünmek bile istemiyorum.

Ugur
Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Forumu Harun'un tavsiyeleri üzerine takip etmeye başladım. Çok da beğendim. Bu kadar seviyeli ve mantıklı yorumlar bulacağımı tahmin etmemiştim. Yaklaşık 1 ay okuyucu olarak kaldıktan sonra üye oldum. Yazmaktan çok okumayı seven biri olarak yazılarım okuduklarıma nazaran güdük kaldı. Lakin, Çarşamba günkü maçtan sonra şiştim, şiştim, MGC nin yazısını görünce artık daha fazla dayanamadım.

Görgen'in dediği gibi yazı gerçekten tek kelime ile harika. İlk kelimesinden son kelimesine kadar katılıyorum. Hangisi ile başlasam bilmiyorum? Sözümona gençlere şans vermesi ile tanınan(!) ama görev aldığı bir klupte ciddi bir başarası olmayan, son görev aldığı klupten kovularak başımıza gelen Skibbe ile mi, Görgen'in ütopya kadrosunda yer almasına rağmen onu bile bezdirmeyi başaran, "kız gibi" top oynamayı kendisine adet edinen, taraflarları afyon vermişçesine kendisine hayran eden(!) Lincoln ile mi, maçtaki yanlış kadro tercihi, 4 stoperin aynı anda oynaması, Ayhan'ın hiç düşünülmemesi, Hasan'ın bitmiş olduğu aşikar olmasına rağmen takımla nasıl oynadığı, hatta en son kaptan olacak kişi olmasına rağmen nasıl kaptanlık pazubandı verildiği ile mi, kalitesiz yayın anlayışını sürdürmekte ısrar eden, böylesine bir maçtan sonra hoşgeldin kliplerini 1000. defa göstermekte abes görmeyen çok değerli televizyonumuz ile mi... Hangisi ile başlanması gerek bilmiyorum. Zira o kadar çok çürük noktamız var ki...

Ben de ivedilikle Skibbe'nin gönderilmesi gerektiğini yüksek sesle dile getirenlerdenim. 8 hazırlık maçında hala takımı tanıyamayan - ki o maçlat eften püften takımlarla yapıldı - ilk resmi maçta hala takımda denemeler yapmaktan kendisini alıkoymayan, ilk 11deki hatalarına oyuncu değişiklikleriyle iyice bir katmerleyen bir hoca ile çok fazla yok katedebileceğimizi düşünmüyorum. Yeni TD adayı olarak yine yeni yeniden Luce diyorum. Shakhtar'daki tazminatı ne kadarsa verip takımın başına getirirsek rovanş maçında turu geçeceğimizden de, CL de başarılı olacağımızdan da, ligde şampiyon olacağımızdan da eminim.

Fanatik "Lincoln Wolfsburg'da" haberini yaptığı için yönetim Fanatik'i idmanlara almıyormuş. Keşke bu haber gerçek olsa da Lincoln'ü 5 mio euro ya satabilsek. Inanın o zaman takımın dengeleri daha da oturacaktır. Lincoln'den çok büyük katkıları olmasına, canla başla oynamalarına rağmen ondan kat be kat az paraya oynayan oyuncuların - en aşikar örnekler Arda ve Servet - bu durumdan hoşnutsuzlukları giderilecek.

Kadro seçimiyle ilgili olarak başka topic lerde de yazıldığı gibi Aykut-Sabri-Meira-Servet-Hakan Balta-Barış-Ayhan-Mehmet Topal-Arda-Lincoln-Nonda 11'inin sahaya sürülmesi gerektiğini eminim maçın başladığı an çoğu insan aklından geçirmiştir. Sahaya çıkan kadro ise tam fecaat! 2.yarıda Mehmet Topal'ın çıkarılması, buna rağmen Meira'nın tüm maçı ön liberoda tamamlaması, Emre Güngör'ün sakatlıktan yeni çıkmasına rağmen kendi mevkisi olmayan bir yerde görev verilmesi, Emre Aşık'ın ve Aykut'un tüm topları ileri doğru şişirmesi, Hasan'a bu kadar süre tahammül edilmesi, Hasan'ın yerine Ayhan gibi orta sahayı toparlayacak birisi yerine hazırlık maçlarında sağbek den tutun forvete kadar farklı yerlerde oynamış Erhan Şentürk'ün sağ açık olarak alınması ve daha niceleri kabul edilmeyecek, çok ama çok pahalıya patlayacak hatalardı. Nonda ve Arda kişisel çabalarıyla bu hataları bertaraf etmeye çalışsalarda bir yere kadar...Burada Arda'yı bir de ben göklere çıkaracağım: Bir insan bu kadar kabiliyetli bir hücum oyuncu olur da, aynı zamanda defansa da bu kadar mükemmel destek olabilir mi? Sol bekte korner direğinin hemen yanında "tereyağından kıl çeker gibi" yatarak top kapmayı hiç mi yüksünmez bu insan?

İlerleyen mesajlarda Skibbe-Lincoln ikilisine Ü.Karan'ın katanlarda olmuş. Her ne kadar Ümit'in bu sene formayı garanti görerek her zamankinden daha laubali oynadığını, deli saçması rövaşata denemelerini bilsem de ve genç futbolculara yardımdan ziyade onların üzerinde baskı oluşturduğunu düşünsem de yeni bir forvet alınana kadar gönderilmesinin yararlı olacağını sanmıyorum. Gelecek senenin temizleme operasyonunda da Sabri, Karan ve Hasan Sas'ın gönderilmesi takım için daha hayırlı olacak kanaatindeyim. Yeri gelmişken yeni alınacak yabancı forvet adayım daha önceki nadir post larımın birinde de belirttiğim gibi Roman Pavlyuchenko'nun alınması taraftarıyım. Biraz zor olsa da denemeye değer.

Saygılarımla,
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yeni arkadaslar katilmislar, veya daha cok yazmaya baslamislar,
yenilgilerin iyiligi burada, biraz tutuk ve cekingen kalanlari kizdirip stimule edip yazmalarini sagliyor. Tesekkurler sfenks sana, en azindan bu konuda.
8)

Birde Gurdal Bey girisini gorunce gulumsedim. Gurdal ismi kendisine:
1-) Cok Mehmet oldugundan dolayi ayirt edilsin ve MGC kisaltmasina katkida bulunsun,
2-)Gencken Latin ulkelerine gittiginde eksiklik hissetmesin(during the manitation process)
diye verilmis olup son 10 senedir kendi annesi-babasi dahil Gurdal Bey diye seslenen oldugu gorulmemistir. Ilk tanisildiginda adami muallakta birakan Gurdal zamanla anlasilacagi gibi ''element neutre'' ve '' motif de decoration '' disinda bir islevi yoktur.
Boyle bir kamu gorevini yerine getirip aydinlatma saglamanin huzuruyla konmuza donelim.

Umit Karandan yasli ve otoriter hoca ile verim alirsin, ama Skibbe gibi bir karizma , tecrube ve disiplin yoksunu sfenks ile olursa(baska bir deyisle susuz getirir, susuz goturur) , hele birde eskiden alemlerin ekurisi oldugu Umit Davala zirhiyla verim alamazsin. Artik klik gidince istedigi gibi at oynatacak. Adnanlarin kulak cekmesine kaldiysa bu is , zor olur. Yillarca cemaatci klikle takisa takisa medyaylada oynamayi iyi ogrendi, kurt oldu, kanka gazetecileri var. Yoksa Kalli ve Luce gibi sert sert veya tatli sert adamlar adam eder. Ama Umit Karanin ortalamasi belli. Yilda 10-15'i ligte olmak uzere ,toplam 20 gol civaridir. Buda striker pozisyonu icin GS'ye yetmez.

Antrenor isi hakikaten zor. Baba adamlari getiremiyorsun, konu salt parada degil. Ama Skibbe veya Saftigten oncede baska alternatifler var var. Ben Skibbenin olasi alt yapi katkisi icin cok umitlenmistim. Ama adama bir suru tecrubeli transfer yapipta verdiler. Ustelik henuz daha adamda organizasyon yetenegi ve cabuk kavrama pariltisi gormedim.
Ee nasil alt yapiyi organize edecek bu adam?

Bu arada GS'de birde tercüman krizi var. ''Politically correct correcter'' Yakoyu, Skibenin tercümani yapmak yanlis. Ingilizce her ikisininde en basarili oldugu dil degil. Birde Yako, Adnanlardan aldigi talimat geregi biraz fazla yorum katiyor. KArdesim bulun bir Alman/Istanbul Erkek mezunu cocuk, kendini kendi dilinde anlatsin bu adam, gorelim bir hikmetini.

Ozancim GS seyircisi hep ayni idi. Ama Derwallin bir agirligi , kariyeri vardi. Umut tas,iyordun yahu. GS lisesine ziyaret ettiginde cok kisa tercumanligini yapmistim. (Fransizcasi vardi, ayni Piontek gibi) , akilli, kulturlu ve zeki adamdi .
Birde bu Skibbeye bakiyorsun ,kiyasliyorsun, cok fark var yahu.

Yahu bu arada Piontek nerelerde? Derwall ve Kalli gibi Trk futboluna katkş yapmis adamlardandi kendisi. Cagirsak gelirmi acaba? (Gerci o da simdi demode kalmis 3-5-2 oynatirdi)

NOT: Bu arada buda rezil gibi bir yazi olmus. Tekrar okyunca farkettim.Konusur gibi yazmis, imla hatasi yapmis, ve cok yabanci kelime kullanmisim. Pardon..
Last edited by Alpay Dedeoglu on Fri Aug 15, 2008 1:13 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply