GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gorgen wrote:Alpaslan sol bek diye alındı ama sanırım solbekten çok daha teknik ve oyunu yönlendirebiliyor.Geleceğin sergen'ini aldık :lol:

Şaka bir yana ben bu çocukta forma kapma hırsı görüyorum.
Webcam vasıtasıyla izlemiş olsakta o çocuğun çabasını bende farkettim. Zaten forma şansı nispeten az olan oyuncuların, fırsat ellerine geçince delicesine mücadele etmemelerini yadırgamışımdır hep..

Şişli belediye başkanı Bülent Serttaş'ı getirmiş yandaki okulda konser verdiriyor. Kafam şişti şimdiden. Pencereleri kapatsak sıcaktan bunalacağız. Çare Bülent Serttaş'ın nağmelerinden keyif almaya çabalamak mı acep? :)
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Mert Tokman wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:
Ismail Gezer wrote:Golü yedik ama ofsayttan iptal edildi. De Sanctis hata yapmamıştır umarım :)
Cok yavas giden bir ara pasini iskaladi de sanctis.
yani hata yapti evet hemde cok kotu.
Ozgur eger o geri pasi olmus olsa ofsayt olur mu?
Topu yere yatarak iki eliyle almaya calisirken iskaladi. Ayakla iskalamadi.
bu durumda geri pasina eliyle atlayamayacagi icin sorun olmaz diyorum.
Birde aykut'un en son munich macinda yaptigi gibi bir cikis yapti sanctis, korner bayraginin orada mudahele edebildi anca.

birakin elde olan kalecilerin kendine guvenini kirmayi, yeni aldigimiz kalecininde guvenini kirmisiz.

yine tekrarliyorum uefa kupasinda basarilar.
skibbe abiyede hemen man management skills takviyesi.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Takim bugun Almanya'da ki maclara oranla cok daha iyiydi diyebilirim - ozellikle macin ilk 30 dakikasindan sonra...

Skibbe'de ayni seyi soyluyor - o ilk 20 dakika dedi ama aslinda 27-28 dakika :D

Meira sakatlanmis galiba :shock:

Steaua'ya karsi Skibbe'nin nasil bir takim cikartacagi soru isareti... ilginc bir karar durumu ortaya cikacak...

Umit'in sakatlik durumu netlesmeden tek veya cift forvetle Steaua karsisina cikariz diyemem dedi... yani hazirsa buyuk bir ihtimalle cift forvet cikacagiz CL on eleme macina...

Hasan'dan memnun degilim bugun dedi... etrafi ile konusmamasi lazim dedi...

Daha tam hazir degiliz ama Bukres icin yeterince hazir oldugumuzu dusunuyorum dedi...
Last edited by Mert Tokman on Thu Aug 07, 2008 11:16 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Mehmet Gorgen wrote:ozan ,
şu nonda ile karan'dan birinin gol atacağı yok ne yapılması lazım
Cem Sultan'in sakatligi var mi?
Var ciddi sakatlik gecirmis sezon sonu. Yaz kamplarina gotureceklerdi goturemediler.

Mehmet, vallahi ilk once bu cift forvet sacmaligindan kurtulunmali. Hic bir anlami ve faydasi yok ve de tersine oyunu kontrol altina alamiyoruz.

Ikincisi Arda'yi kanattan alip orta gobege oturtmak olur. Sivas macinda attigi golleri animsayin. Volkan - Balta sol kanada yerlestirebilir, olmadi senin yeni Sergen denenebilir. Arda sikistigi kanattan gobege gecerse gol sayimizda ciddi artis olacaktir.

Ucuncusu Kewell ve senin adam Lincoln gelmeli. En azindan saglam bir Kewell'la cok farkli olacagini dusunuyorum. En azindan kaleyi tutturur, donen toplari falan tamamlar bu Nonda falan.

Dorduncusu tabii hepsini bir arabaya doldurup yamactan asagiya surup, yeni santrafor almak. Zaten kac senedir neden yapmadigimizi anlamis degilim. Begenmediginiz Gokhan Unal'i bu sene Trabzon'da izleyin. En az 20 golu var. Hos bizim yonetim almak icin cok ugrasti ama olmadi, onlara da kizamiyorum o konuda. Oliviera gelseydi cok farkli olurdu ama ne yapacaksin 20 milyon Euro verilmez bir oyuncuya.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur Ozanguc wrote:
Mert Tokman wrote:
Ozgur Ozanguc wrote: Cok yavas giden bir ara pasini iskaladi de sanctis.
yani hata yapti evet hemde cok kotu.
Ozgur eger o geri pasi olmus olsa ofsayt olur mu?
Birde aykut'un en son munich macinda yaptigi gibi bir cikis yapti sanctis, korner bayraginin orada mudahele edebildi anca.

birakin elde olan kalecilerin kendine guvenini kirmayi, yeni aldigimiz kalecininde guvenini kirmisiz.

Ozgurcum pardon - sen ara pasi yazmissin ben geri pasi okudum :oops:
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:
Mert Tokman wrote: Ozgur eger o geri pasi olmus olsa ofsayt olur mu?

Ozgurcum pardon - sen ara pasi yazmissin ben geri pasi okudum :oops:
O kadar basit bir pozisyon degildi o. Bence Hata yapati denilemez.

Ayrica, takimin kendini bu maca vermemesi iyi. Iyiki vermediki, yorulmadi sakatlik olmadi. Cok angarya mac bu. Kim devam ettirdiyse bu gelenegi 1 hafta sonra sezonun en onemli maci varken cok gereksiz.

Bak umit sakatlandi, bence pafla ciksaydi bu maca. Hem sezon acilisinda gecen sezonun sampiyonu ile oynamanin azmiyle oyniyacak bursa, cok belli, hic luzumu yoktu bu macin. Varsada 2 hafta once yapmak lazimdi.

Skibbenin stiline olan elestirileri anliyorum. Ama takimin kotu futbolunu Skibbe'ye maletmeyi anlamiyorum.Adam 3 ay once geldi. As oyuncularla calismaya basliyali 1.5 ay oldu, onca sakat varken adam nasil taktik oturtsun.

Ben kotumser degilim. S. Bukres'i eleme sansimiz yuksek. Ama elensekte bu Skibbe'ye mal edilemez.

Ayrica son 1 saat iyi oynadik bu macta.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BANA GÖRE ; maçta en hazır oyuncu tam 2 gün önce takımlara antremanlara başlayan Servet'ti.

Adamdaki profesyonellik anlayışına bayılıyorum. Kesinlikle böyle oyunculara daha fazla para verilmeli ki diğerlerine örnek olsun.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.SARAY PİRİNCE GİDERKEN ELDEKİ BULGURDAN OLDU!..

Bursaspor’un sezon açılışı için oynanan hazırlık maçında sakatlanan Galatasaraylı Ümit Karan’dan üzücü haber geldi.

Bursaspor maçında sakatlanarak oyun alanını terk eden golcü oyuncunun arka adalesinde yırtık şüphesi var. Ümit Karan’ın gelecek hafta oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme ilk maçında Steaua Bükreş karşısında sahada olmasının da çok düşük bir ihtimal olduğu belirtiliyor.

Ümit Karan’ın sağlık durumu yarın çekilecek MR’ından sonra netlik kazanacak. Şayet Karan’ın adalesinde yırtık tespit edilirse tecrübeli oyuncunun 1–2 ay arasında bir süre sahalardan uzak kalması bekleniyor.

MARATON.COM.TR ÖZEL
Oooof of!
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozetlerden mahalle maci seyrettim ben. Keltosun hali ne oyle! Nonda'nin kabizligi bulasici anlasilan.

Bir de Topal'in stoperde isi ne yahu? Stoper mi kalmadi takimda? 4 tane super stoper var takimda. Emre G. iyilesti dediydi doktor. O niye denenmiyor?

Bir de Balta'yi orta sahaya koyarak, baltayi tasa vuracak gibi. Topal'i stopere cekince orta sahada sut cekecek adam bulunsun diye bir dehaca dusunceye daldi belki de. Bu adam bu futbolcularin videosunu filan hic mi izlemedi ki boyle sifirdan basliyor herseye!

Ben yine birsey anlamadim bu isten. Gercekten de Denizli taktigi yapiyor belki de. Takimi sakliyor! Hem de cok iyi! Sonra kendi de bulamayacak.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

ALMAN BOGASI-Yazik olmus bir mac gozlemleri

Simdi Alman Okuzu yazsaydim tepki cekerdim.Ayi demek kotudur aslan dedin mi ovuc kaynagidir (kulaklarin cinlasin Cengiz Abi) .Aslinda ikisi de hayvandir.Kuturumuz boyle ne yapalim.

Alpay'in Sfenksi dun aksam azicik tac cizgisine gelip bagirdi.O'da 2 metre uzagindaki Hasan'a..

Hala kurgu ile oynuyor, hala PAF takimi calistiriyor ruyalarinda. 5 gun sonra cikacagi CL macina belki Galatasaray tarihinin kagit ustundeki en parlak kadrosuyla playdooh hamuru ile oynar gibi oynuyor (bunu kim demisti)

Cikardigi kadroya eyvallah,.BARIS sagbek, belki bi cogumuz orada Baris'i Sabri'ye yegleyebiliriz.MEIRA yok, SERVET dondu canim kurban, OK EMRE cok formda , Servet'e acigini kapatmasi icin mac oynamak lazim.Balta, Ayhan,Sas,Topal,Arda,Karan,Nonda,Aykut ideale yakin bir kadro yani..

Sonra ne yapiyor Herr SKIBBE, VOLKAN'a sol beke ,BALTA ??, Ayhan disarda, Emre disarda, Topal geriye.Aman Allahim maca 5 gece kaldi, bizim abi benim adim Maykil ben karistiriyim bi su kartlari diyor.

De Sanchis Allah'tan oynadi.Aklimda Aykut ile ilgili pasli civiler vardi onlari tek tek sokup attim

Arkadasi Aykut'u motive etmek yerinin garanti olmadigini hissettirmek icin almislar. :D

Galatasaray forvetinin gol orucu (kabizligi) devam ediyor.NONDA'nin bir sezonda iki tane golu (biri Almanya'da) boyle kacirabilecegini sanmazdim.Insanoglu yanila yanila ogreniyor.Aslinda hem KARAN hem NONDA fena degildi.ARDA istedigi zaman oynadi.BALTA hep ayni.SERVET'in hala acigi var kendisi de farkinda.Ancak SERVET'in donusunu gorunce tur sansimin %10-15 arttigini hissettim.

AYHAN klasik olarak Bursa seyiricisini cildirtmaya devam etti.Iki tarafta cok gereksiz bir sinirlilik hali ile oyuna basladi.Bursa'da yenilerin kendini taraftara gosterme telasi ve bizdeki anlayamadigim bir sinir vardi.Iil yaridan aklimda kalan en guzel sey TOPAL'in muhtesem sutu.Mac boyunca bir iki kere daha denedi.

Bursa kadro derinligine kavusmus,ama Allah'in sol acigi ROMASENKO olmus sol bek ROMASENKO.Forvetleri G.Amerikali iyi cocuk.Premier liginde oynamis biri olmasi lazim.Gecen sene bize kan kusturan VELI bu macta tutuktu.Kalecimiz AYKUT'un cikardigi cok guzel bir top var.EMRE ASIK Masallah beni sasirtmaya devam ediyor.

Ben tam goremedim ama KARAN'in sakatligi ciddi ise yandik ta tam yandik.

Kafam biraz bulanik.Bu TD'nin kontratinin 1 yillik olmasi bence basarili bir ongorudur.Dogrudur.TURK TELECOM-ASLANTEPE adi her neyse acildiginda basimizda bir HOCA olmalidir.

Benim gorusum TT 'den gelen paranin 2 yilligini pesin alip (20 M) direk ARSENE WENGER'e verilmelidir.Yuzyilin transferi bu olacaktir.Senelik 10 M dan kendisinin dunyanin en pahali hocasi yapsinlar.WENGER bir TD degil bir futbol filozofudur.20 M da iyi paradir, filozoflarda peynir zeytin yer su icer.

Cok ciddiyim, 2 sene TT den bu parayi pesin alip bu kadroyu WENGER'e versinler.Bu froum yazarlari hep beraber CL kupasi ile hatira fotografi cektiririz.(Kazansaydi Arsenal ile kazanirdi diyenleri duyar gibiyim)

Cok sahsi yetenekler on plana cikmazsa , CL on elemesinden cikmak hayal,bu TD ile ligte basari hayal..

08.08.08 tarihini bu lafa dusun.

Atilan havai fisekler
Eskiyanin olumu gibiydi sanki
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilk mac bittiginde Steau'nun hanesinde sifir yaziyorsa tur atlama sansimiz yuksek olur. Bunu son iki macta yaptik, defansimiz iyi. Ama Umit sakatlandiysa (ya da sakatlanmadiysa :lol:) santrfor ihtiyacimiz olur, ikinci maca ve gecersek grup asamasina. Nonda ve Umit ile idare edebilecegimizi umuyordum ama mumkun degil iyice belli oldu, amator kume takimlari haric kimseye gol atamiyoruz.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

GOLCÜ OYUNCU, S.BÜKRES MAÇINDA OYNAYACAK MI?

Dün akşam Bursaspor'un sezon açılışları çerçevesinde oynanan Bursaspor - Galatasaray maçında sakatlanarak oyun alanını terk eden Ümit Karan'dan haber var!

Adale yırtığı şüphesiyle MR'ı çekilen Karan'ın durumunun beklenildiği gibi kötü derecede olmadığı ve sakatlığının kas zorlanmasından ibaret olduğu açıklandı.

Ümit Karan'ın durumuyla ilgili yakın çevresine, "Steaua Bükreş ile oynayacağımız ilk maçta oynamam zor görünüyor ancak kendime iyi bakarak en kısa sürede iyileşip takımımla beraber olmak istiyorum. Ligin başlangıcına ve Steaua ile oynayacağımız 2. maça yetişmeyi umuyorum." dediği öğrenildi.

MARATON.COM.TR ÖZEL

Öte yandan Ümit Karan'ın durumu ile ilgili olarak Galatasaray'ın resmi sitesinden yapılan açıklama da şu şekilde:

Dün akşam deplasmanda oynanan Bursaspor hazırlık karşılaşmasının 65. dakikasında, sağ uyluk arka adalesindeki ağrı nedeniyle maçı terk etmek zorunda kalan Ümit Karan'a bu sabah yapılan ayrıntılı muayene ve MR tetkikinde birinci derece kas zorlanması tespit edildi.

Ümit Karan'ın dün akşam soyuma odasında başlanan tedavisi bu sabahtan itibaren Florya Metin Oktay Tesisleri Sağlık Merkezi'nde günde çift seansla, yoğun biçimde sürdürülüyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

LINCOLN AYRI ÇALIŞTI!..

¤ Maraton

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, 7 Ağustos Perşembe akşamı saat 21.00’de Bursaspor ile oynadığı özel karşılaşmanın ardından aynı gece özel bir deniz otobüsü seferiyle İstanbul’a döndü ve 2008 – 2009 futbol sezonu hazırlık çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde basın ve taraftara açık olarak yaptığı tek antrenmanla sürdürdü.

G.Saray Teknik ekibi Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 10.30’ten itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası’nda yapılan antrenman ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Dün akşam oynanan karşılaşmada ilk onbirde görev alan oyuncular aerobik koşulardan oluşan bir rejenerasyon programı dahilinde çalışırken, diğer oyuncular antrenmanın ana bölümünde dar sahada kalecilerin de katıldığı teknik bir çalışma yaptılar.

Emre Güngör bu antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldı.

Soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlanan antrenman ertesinde oyuncular öğle yemeği için merkez binaya geçtiler.

Cassio de Souza Soares Lincoln ve Harry Kewell, antrenör Cevat Güler yönetiminde sahada takımdan ayrı bir antrenman programı dahilinde çalıştılar.

Boğaz enfeksiyonu nedeniyle Bursaspor maçı kadrosunda bulunmayan Fernando Meira bu sabah sahada fizyoterapistler eşliğinde takımdan ayrı çalıştı.

Aydın Yılmaz takımla birlikte yaptığı antrenmanlardan sonra antrenör Cevat Güler yönetiminde özel antrenmanlarla performansını daha üst seviyeye çıkarmak için düzenli olarak çalışıyor.

Orkun Usak, Mehmet Güven ve Tobias Linderoth tedavilerinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salon ve sahada takımdan ayrı birer çalışma yaptılar.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, 13 Ağustos Çarşamba akşamı Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Steaua Bükreş ile yapacağı ilk karşılaşmanın hazırlık çalışmalarını, 9 Ağustos Cumartesi günü saat 17.30 ve 10 Ağustos Pazar günü saat 10.30’da yapacağı basın ve taraftara kapalı birer antrenmanla sürdürecek.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçı seyretme fırsatım olmadı, fakat yazılanlar hoş değil. Skibbe'nin az adamlı bölgeler için
(sağ bek gibi) deneme yapması normal. Fakat ön libero bolluğunda Balta'nın o bölgede
oynatılması garip. Keşke herkesin kendi bölgesinde oynayıp form tuttuğu bir hazırlık
dönemi geçirebilseydik. Neyse, olan oldu. İnşallah Skibbe artık takımla oynamayı bırakır ve
basit doğruları hayata geçirir.

Ali Kaya
Post Reply