CL 3Q (ŞL 3. ön eleme): GS - S. BUCUREŞTI (2-2 Nonda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Kara wrote:
Leo Bacica wrote:Ok, thanks for the info.

My last (long) post returned some errors. I figured it was too long and tried to put it in chapters. I posted the first part, but then failed to put the second. I kept trying to paste it the last days, but it always returned a strange error message.

SQL works in mysterious ways.
Yes. Our admin posted this in another topic, in Turkish, as part of people trying to post w/o success:

4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 22:59:54 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 23:01:30 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 23:05:13 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-06 08:20:22 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-06 08:21:22 Leo Bacica
Thanks for the note Murat Hocam! :) I've been meaning to drop a PM to Leo as he was affected by these problems, and my explanation on the problem was Turkish, but never got around to it.

Leo, as there is some randomness to the problem, I'd recommend (as you already did) keeping a local copy of your post before clicking the "submit" button, and try again later if it fails due to these problems we've been having. Sorry for the inconvenience, I'll try to work with our web host to get to the bottom of it.
Özgür
Leo Bacica

Post by Leo Bacica »

This is another try. Last part of the first missed post:

Our Latino players... First of all, we the the goalkeeper, Zapata. He's Columbia's national goalie and a certain value. He was named best keeper & best acquisition in Romania by the most popular sports newspaper here.

Then we have Dayro Moreno, a very talented young Columbian attacking midfielder, also in the national team. It's obvious he's a great player, but he still has to prove himself as last season he reached the first 11 only occasionally, as he played on the same position with Dica, the team's star player. However, he scored 5 goals in 12 appearances, mostly as a substitute. He's the one you should watch about.

But other than that, we lost both Jose Moreno and Anders Moreno during the summer, both of them useful players, but both of them coming as loan deals. Instead, we bought a brazilian attacker and another columbian left winger, this Toja guy you talked about. Are they overrated (supraevaluati)? Beats me. We'll have to wait and see.

Mircea Lucescu. Personally, as most of the Steaua fans, I don't like him. His playing and managing career is only related to our rivals, so in no way he'll have our simpathy. We even have a chant about him :D. But the general opinion is that he's one of the best Romanian managers ever, and only the second Romanian manager to have succeded outside the country. The media and the general public hold him in a high position, but things are completely different in the stadium culture.

It's easy to agree on the draw - good for you, bad for us - it's a bit harder to predict the outcome.

My questions for you guys... are you happy with your transfer campaign? Don't you think both Kewell and de Sanctis are sort of a second-hand players?
I saw you lost your last friendly, is that relevant in any way?
How strong is your side compared to Besiktas (that Steaua defeated 1-0 in a close-fought friendly during the summer)?

Now on the becali matter:

You guys should not worry about the Becali prick so much. Just ignore him. We learned the hard way that for now, this is the best way to go.

UEFA punishing Steaua for some stupid pot-head throwing words? Would you feel comfortable to advance on such basis? How about fair-play then?

And, if this is any comfort, aside some jokes and popular folklore, Romanians feel more connected to the Turks than to many of the Western nations (despising those arrogant Frenches, obviously :D).

Stay cool! This is football.

Oh, and you got a name wrong. It's Dayro Moreno, not Dario Moreno. You will learn it better after we get to play.

let's see...
1988/89 Champion's Cup:
Steaua - Galatasaray 4-0
Galatasaray - Steaua 1-1
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Murat Kara wrote:
Leo Bacica wrote:Ok, thanks for the info.

My last (long) post returned some errors. I figured it was too long and tried to put it in chapters. I posted the first part, but then failed to put the second. I kept trying to paste it the last days, but it always returned a strange error message.

SQL works in mysterious ways.
Yes. Our admin posted this in another topic, in Turkish, as part of people trying to post w/o success:

4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 22:59:54 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 23:01:30 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-05 23:05:13 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-06 08:20:22 Leo Bacica
4401 CL 3Q ($L 3. ön eleme 2008-08-06 08:21:22 Leo Bacica
Thanks for the note Murat Hocam! :)
Ozgur, I am currently at the bum end of the earth so I wake up earlier than anyone else and see things earlier and fill the forum earlier.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Leo Bacica wrote: My questions for you guys... are you happy with your transfer campaign? Don't you think both Kewell and de Sanctis are sort of a second-hand players?
I saw you lost your last friendly, is that relevant in any way?
How strong is your side compared to Besiktas (that Steaua defeated 1-0 in a close-fought friendly during the summer)?[/i]

let's see...
Thanks for the response Leo...

I've seen in an interview with Hagi that our ex-goalie Mondragon (who is also Colombian) recommended Zapata to Hagi and Becali - yet another Galatasaray and Steaua connection :D

To answer your questions...

As for Kewell - it's obviously a brand name transfer --- if he can stay away from injuries, he can be productive but he's highly prone to injuries which worries a lot of us since we've already experienced a similar situation with Lincoln who is injured more than he is healthy.

De Sanctis is a transfer that divided the fans - some think that we needed someone like him who has substantial Serie A experience (I'm in this group), while others thought a goalie transfer was unnecessary and our young Turkish goalies would do just fine. My personal opinion is of that our youngsters are not fundementally good enough to wait on any longer to gain more experience. I'm a believer of big time experience in the golie position and that is what De Sanctis is bringing to the table.

We actually draw 0-0 in our last friendly against 1860 Munich - but lost to the brand new Bundesliga team Hoffenheim 2-1 in the match before last. Both Hoffenheim goals came late in the game against our mostly U21 team players. Nevertheless, we had hard time scoring in both games and it is mostly because we missed our injured players (Arda, Lincoln, and Kewell did not play against Hoffenheim - only Arda played for one half against 1860) in the midfield who create the scoring opportunities - but it is safe to say that our scorers Nonda and Umit Karan are not on their best form as well.

It is hard to say how we compare against Besiktas this year - they have a brand new defense and I'm not sure how many of their new guys played against your team. Besiktas seem to throw away a lot of money for flashy transfers lately but had not gotten much of a production from those. Galatasaray does not spend as much as Besiktas or Fenerbahce - our philosophy is to create a team with players that come from our youth ranks like Arda, Ugur, Sabri and Aydin and mix them with high quality Turkish younsters like Mehmet Topal, Emre Gungor, Hakan Balta and Baris Ozbek as well as high quality foreigners like Meira, Linderoth, Kewell, and Nonda... Large number of players that come from youth ranks and Turkish players who were transfered to Galatasaray when they were very young (and therefore have been playing for the club for several years) - these players are the backbone of the TEAM-FIRST Galatasaray spirit that cannot be experienced at either Besiktas or Fenerbahce both of which depend on the production of their star players. Fener's stars are producing so they are fine for now but Besiktas' stars have not produced so far...
Leo Bacica

Post by Leo Bacica »

I posted the italicized text before the game against 1860 Munich and forgot to update it last night, so it was just after the Hoffenheim match.

So, you think Arda will be fit to play against us? I'd rather hope not. :)
1988/89 Champion's Cup:
Steaua - Galatasaray 4-0
Galatasaray - Steaua 1-1
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Leo Bacica wrote:I posted the italicized text before the game against 1860 Munich and forgot to update it last night, so it was just after the Hoffenheim match.

So, you think Arda will be fit to play against us? I'd rather hope not. :)
Hey Leo

Arda is fit now. If he does not get injured in todays friendly or in the training he will.

The doctor declared yesterday that everyone but linderoth and Ugur ucar will be available. I think Lincoln and servet will play, but kewell might sit this one out not because of injury but because he did not practise with us a whole lot.

I have a lot friends from Costanza. Mostly Farul and Steaua fans. And I wathced mosth of the games. They were really bothered by Becali buying out the referies and other teams. Even tough they were die hard fans of Steaua, they did not want Cluj to loose, just because of Becali. I tought that was very admirable.

I think it was not for him, you had a better chance. But now it is 60% us %40 you guys.

The team should look like:

--------------de santis-------------

sabri----servet(emre asik)----meira------hakan

-----------Mehmet-----------ayhan(baris)-------

aydin(hasan)-------Lincoln------------arda--------

-------------------Nonda(umit)--------------------

Frankly, we have never seen our first 11 either...

and by the way; I love the vegetable and fish Chorba. :D

Ozgur Boztepe
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

http://www.galatasaray.org/futbol/florya/haber/1647.php

Sakatliklarimizin son durumlari konusunda ayrintili aciklamalar gelmis doktorlarimizdan. Haberler olumlu. Yakinda takimin buyuk cogunlugu hazir olacak gibi gozukuyor. En iyi aciklama Servet konusunda gelmis. "Hazir su an bile oynayabilir" deniyor. Oyleyse Bursa karsilasmasinda Servet - Meira ikilisi denenmeli. En azindan bir devre. "Lincoln ve Kewell da on elemelerde oynayabilirler" deniyor. Ikinci ayaga hazir olmalari, birinci karsilasmada da en azindan ilk 18'de olmalari bizim icin iyi olacaktir. Linderoth'un yerine 3 tane adamimiz var. Zaten cok uzun zamandir takimda olmadigi icin, yoklugu sorun degil. "Ugur'un dizindeki kirik tamamen iyilesti ama kaslari gucsuz" deniyor ki dogrudur. 1 ay daha iyi calissin, tam hazir gelsin. Bir kac hafta icin tehlikeye atilmasinin hic bir anlami yok. En kotu haberler Serkan Calik ve Semih Kaya hakkinda gelmis. Ikisi de uzun sure takimda olamayacaklar gibi gozukuyor.

Ilk maci 1-0 gibi bir skorla alirsak, dis sahadaki karsilasmada ozellikle Kewell'la hizli karsi atak yapma olasiligimiz olacaktir. Ilk ayakta olum kalim, harala gurele, savasma ama gol yemeden 1-0 gibi bir sonuc bekliyorum.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Ilk maci 1-0 gibi bir skorla alirsak, dis sahadaki karsilasmada ozellikle Kewell'la hizli karsi atak yapma olasiligimiz olacaktir. Ilk ayakta olum kalim, harala gurele, savasma ama gol yemeden 1-0 gibi bir sonuc bekliyorum.

Ozan Ersoy
Bu sezona girerken ilk ümitli olabildiğim nokta bu. Zor gol yiyen bir takım olacağız, hatta sağ bek işi hallolursa çok çok zor gol yiyen bir takım dahi olabiliriz. 2-3 sezon önce Chelsea'nin bir dönemi vardı, çoğunlukla gol yemeyip yediklerinde de sadece 1 tane yiyorlardı. Çok severim öyle takımları, kendi sikletimizde böyle olabiliriz sanki bu sene, ümit verici bir durum.

Kimseyi geri getirmek için zorlamamak lazım, sonu daha kötü sakatlık olur hep. UEFA maddi olarak kötü ama herşeyin sonu demek değil. Çıkıp oynayalaım, gol yemeden bitirirsek ilk maçı ben çok sevinirim. Son 20-25 dakika çok dikkatli olmamız lazım.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote: Zor gol yiyen bir tak1m olaca1z, hatta sa bek i_i hallolursa çok çok zor gol yiyen bir tak1m dahi olabiliriz.
Son oynadigimiz maclarda Sabri'yi seyrettiniz mi?

Ozellikle defansif acidan gayet iyi oynadi. Evet yaninda Paf tan comezler olunca serbest vuruslara falan musallat oldu, ileri cikislarinda yaptigi kotu ortalarda oldu ama artik yerini eskisi kadar bos birakmiyor ve ters kademeyi de bayagi bir ogrenmise benziyor.

Sagbek olmayi kendi kafasinda kabullendikce - burasi benim asil yerim degil demeyi birakip sagbek ozelliklerini gelistirdikce daha da iyi olacak. Umut var. Ugur dondugunde orayi geri almak icin zorlanacak.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:
Ali Gursel wrote: Zor gol yiyen bir tak1m olaca1z, hatta sa bek i_i hallolursa çok çok zor gol yiyen bir tak1m dahi olabiliriz.
Son oynadigimiz maclarda Sabri'yi seyrettiniz mi?

Ozellikle defansif acidan gayet iyi oynadi. Evet yaninda Paf tan comezler olunca serbest vuruslara falan musallat oldu, ileri cikislarinda yaptigi kotu ortalarda oldu ama artik yerini eskisi kadar bos birakmiyor ve ters kademeyi de bayagi bir ogrenmise benziyor.

Sagbek olmayi kendi kafasinda kabullendikce - burasi benim asil yerim degil demeyi birakip sagbek ozelliklerini gelistirdikce daha da iyi olacak. Umut var. Ugur dondugunde orayi geri almak icin zorlanacak.
1860 Munchen maçını izleyebildim sadece.

Mert, Sabri ile problemim bir-iki maçlık değil, gıcık olduğumdan falan da değil ama iyi bir futbolcu olabilmek için gerekli minimum cognitive kapasitesinden yoksun olduğu fikrindeyim, uzun yıllar izleyerek, ona hep umutla bakarak oluştu bu düşüncem, başkaları laf ederken ben savunurdum falan yani, ama ben ümidi kestim. Feldkamp'ın "ona bir şey öğretemiyorum" lafını hafife alma, ardından şampiyon olunca da dönüp "şimdi bakın Feldkamp nerede ben neredeyim" lafını da. Yani "adam doğru söylüyor, ben bir şey öğrenemiyorum" dedi.

Futbolun her pozisyonunun kendine göre güçlükleri var ama kanat savunması başlı başına zor ve de inadına futbol zekası gerektiren bir yer. Karşındaki adamlar eşyanın tabiatı gereği senden hep bir adım hızlı oluyorlar. Tek kapatabilme şansın iyi yer tutmak, ortadaki hatta yeri geldiğinde diğer kanattaki takım arkadaşlarınla uyumlu, doğru yer/adam tutarak falan oynamak.

Feldkamp öğretemiyorum dedi, ben de bu saatten sonra öğrenebileceğine inanamk istesem de inanmıyorum. Yalnız geçen sene izlediğim maçlarda fecaatti sağ bek olarak, Avrupa Şampiyonası'ında bu durum nisbeten daha az sırıttı ama iyileştiğinden değil. Bu seneye düzelmiş olabileceğine de inanamıyorum. Özellikle stadda izlerken kafayı yiyorsun Mert, bir devre önümdeki kanatta oynuyor, bakıyorsun neden nerede, kaptırılan toplar, ardından yanlış yerlere koşmalar falan insan çıldıracak gibi oluyor.

Ben çok yetenekli bulurdum çok da iyi olacağını düşündüm hep, ama bence o yöne gidemedi.

Ali
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Mert Tokman wrote:
Sagbek olmayi kendi kafasinda kabullendikce - burasi benim asil yerim degil demeyi birakip sagbek ozelliklerini gelistirdikce daha da iyi olacak.
Mert hatırlar mısın 2005'te burada seninle ikimiz bunu söylediğimizde kimse pek kabul etmemişti. O zaman konu Sabri sağbek oynayamazdı, şimdi Sabri oynayamaz oldu. Aradaki fark Sabri'nin kendini geliştirme(me)si. Biz o zaman burada oynasın derken, şartları da vardı, kendisini geliştirmesi ve çok çalışması gerektiği. O bunları pek yapmadı, yetersiz görülmeyi de sindiremedi ve az daha toptan yakıyordu kendini. Biraz (!) toy, biraz delikanlı, bolca ve kontrolsüz güçlü.

Ama bence artık herkes görmüştür ki Sabri üst düzey bir takımın orta saha elemanı olamaz. Sağ açık olsa bir devrede en azından bir adam geçer, bir 'cuk' orta yapar. 3 devrede bir ortalaması var, çünkü çabuk olmasına rağman ahım şahım tekniği yok, dar alanda etkisiz oluyor. Final pasları, şutları felaket. Ön libero olamaz çünkü disiplinsiz, futbol zekası o pozisyona göre değil, hep çizgide oynamış bir adam. Garip duruyor ortada. Sağ iç olsa biraz daha hallice ama yanında bir sağ açık/forvet, diğer yanında da gerçek defansif orta saha ile. Yani bir tane 451 versiyonu var uygun olduğu.

O zaman artık Sabri de kabul edecek sağ bek olduğunu, dediğin gibi. İt gibi ters kademe ezberleyecek, disiplinli olmaya alışacak, defansı ilk öncelik olarak belleyecek. Bunları yapamaması için tek sebep kafası. Ali Hocam çok güzel yazmış az önce, neden umudunu kestiğini.

Lakin bazen zorunluluklardan iyi sonuçlar çıkar. Vasat bir sağbeke güvenip ıskartaya çekilecek bir Sabri yerine, 1-2 ayda aşama gösterip vasattan fazlası bir sağbek haline gelen Sabri ihtimali var hala.

Okan Buruk ayağı kırıldıktan 1 sene sonra maçlara çıkmaya başlamasına rağmen (yani Hollmann'la şampiyon olduğumuz 94 senesi) FT'in ikinci sezonuna kadar hiç forma giremedi, her transfer döneminde "abisinin yanına Bakırköy'e gidiyor haberleri çıkıyordu". Okan'ın da kafasındaydı sıkıntısı. Farklı tabi ki Sabri'den, ama o da "bu herif bu takımda oynayamaz" iken takımın değişilmezi oldu. Okan'la Sabri farklı ama klübün yaklaşımı ve aldığı sonuç aynı olabilir.

Bugün amma iyimserliğim tuttu :D
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

BarisCakan wrote:
Mert Tokman wrote:
Sagbek olmayi kendi kafasinda kabullendikce - burasi benim asil yerim degil demeyi birakip sagbek ozelliklerini gelistirdikce daha da iyi olacak.
Mert hatırlar mısın 2005'te burada seninle ikimiz bunu söylediğimizde kimse pek kabul etmemişti. O zaman konu Sabri sağbek oynayamazdı, şimdi Sabri oynayamaz oldu. Aradaki fark Sabri'nin kendini geliştirme(me)si.
Evet Baris hatirliyorum... Ali'nin ona tepkisini de cok iyi anliyorum - cunku ben de ayni tepkiyi verme ile vermeme arasinda cok gittim geldim...

Bana gore gecen sene Sabri ile Kalli arasinda gecen Sabri'nin kendini layik gormedigi bir pozisyona empoze edilmesine bir tepkiydi... Sabri cok akilli falan degil ama sagbek rolu de beyin cerrahisi degil - eger kafasini verse rahatca ogrenebilecegi bir rol - gecen sene olanlar Sabri'nin ben sagbek degilim inadi yuzundendi...

Ama simdi isler degisti - artik sag acikta sansi olmadigini o da biliyor... Onun de comez Aydin var, Hasan abi var, Arda veya Kewell'dan biri var, gereginde Yaser var, Serkan var - var oglu var.... Sabri'nin GS ve milli takimda tutunabilmesi icin tek sansi artik kendini sagbek olarak ispatlamak... Bu yavas yavas kafasina dank etmeye basladi - boyle olunca da ters kademeler falan ogreniliyor - seyrettigim son 3 hazirlik macinda Sabri oynadigi sure icinde defansif gorevlerini dort dortluk olmasa da gayet iyi yapti - daha da iyi olabilecegine inandirdi...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.Saray ve F.Bahçe'nin maçı aynı gün
A.A. 7 Ağustos 2008
G.Saray ve F.Bahçe'nin maçı aynı gün
Futbolda Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Galatasaray ve Fenerbahçe, rakipleriyle ilk maçlarını 13 Ağustos Çarşamba günü yapacak.

Galatasaray'ın Rumen ekip Steaua Bükreş ile İstanbul'da yapacağı maçın başlama saati 21.15, Fenerbahçe'nin Sırp temsilcisi Partizan ile deplasmandaki mücadelesinin başlama saati ise TSİ 21.45 olarak açıklandı.

İki ekip, rakipleriyle rövanş maçlarını ise 27 Ağustos Çarşamba günü oynayacak.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Londra'da maci seyredebilecegim,Turk tv'lerini gosteren bir restoran,pub,vs. bilen var mi?
25-2025

nefvakfi.org
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Steaua macina nasil bir 11 cikar? Skibbe'yi kritik kararlar bekliyor...

Benim Skibbe'nin cikaricagini tahmin ettigim kadro...

----------------------- Aykut ----------------------
Sabri -------- Meira -------- Servet ------- Balta
--------------------- Topal ------------------------
Aydin --------------------------------------- Arda
--------------------- Lincoln ----------------------
------------- Nonda --------- Umit ---------------

Kale icin cok zor bir karar verecek... Aykut cizgisinde kalmakta inat ediyor - bu bir zaman sonra onun kaleyi DeSanctis'e devretmesine neden olacak ama bu Steaua maci olur mu? DeSanctis bugun ku maci hatasiz kapatmis olsa belki ama yaptigi iki hatali cikis bence Aykut'un kaleyi bu macta da korumasnia yeterli olacak...

Sagbek - Baris'in bugun gosterdigi sagbek performansindan sonra Sabri orada yerini garantiledi...

Stoperler - Skibbe Meira'nin Steaua macina kadar donecegini soyledi roportajinda - bugun Servet'in geriden kullandigi yerini bulmayan faul atislarini gordukten sonra Meira'ya ne kadar ihtiyacimiz oldugu goruldu ama Servet'de kendi yaptigi iyi isler ile yerini garantiledi... Asik Servet'i zorlayabilir yanliz bugunlerde...

Solbek - Balta, en kolay kararlardan biri ama Balta hucuma bugun ilk yarida verdiginden daha fazla destek vermeli...

On libero - Skibbe yine roportajinda Lincoln'un donecek olmasindan cok umitli konustu - dolayisi ile buyuk ihtimal ortada baklava 4'lu oynayacagiz... Bu takimda on liberoyu tek basina oynayabilecek tek bir futbolcu var - o da Topal...

Sag acik - Aydin ve Hasan arasinda bir karar verilecek... Hasan bugun bayagi kizdirdi Skibbe'yi yaptigi itiraz, yusuf'la kavgasi ve gordugu sari kart nedeni ile - bence sevdigi Aydin'la baslayacak maca... Ama Aydin'in biraz daha sag kanatta ve ozellikle topsuz oyunda yapacagi bos alan kosulari ile kendini gosterip top almasi lazim... bazen pasif ve top ayagina gelene kadar saklanarak oynuyor Aydin...

Sol acik - Arda...

Forvet arkasi - Lincoln - Skibbe'nin temennisi bu...

Forvet - Skibbe bugun yine ropotaj da Umit'e ne oldugunu bilmeden tek forvete donecegiz demek istemiyorum dedi... Umit'in sakatligi cok ciddi gozukmedi - onun icin cift forvet cikacak diye tahmin ediyorum... Dolayisi ile Nonda-Umit ileride cikariz...

Bana kalsa Nonda'yi tek forvet cikarip orta sahayi Baris veya Ayhan'la desteklemek daha iyi olur... Bugun'de goruldugu gibi Nonda geriden gelen orta saha oyunculari icin cok guzel pozisyonlar hazirlayan bir forvet - evet gol vuruslari cok kotuydu ama iyi yaptigi isler de vardi...
Post Reply