Resmi Transferler 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

İzi Ergil wrote:
Aykut önemli maçlarda rezalet bir performans gösterdi. Kendine çok güveniyor ama, sadece röportajlarda iddialı sözlerde kalıyor bu güven. Yan topları çok zayıf, defansla iletişimi yok. Bana güven vermiyorsa önünde oynayanlara hiç vermiyordur, eminim.

Orkun'a başlarda güvenmiştim ama onun da yan topları zayıf, üstelik dengesiz. Ne yapacağı belli olmuyor. Bir kalecide görmek isteyeceğim en son özellik.
Aynen katiliyorum.Aykut'un ceza alani hakimiyeti cokproblemli ozellikle son haftalarda acikca gozuktu bu.Sivas macini hatirlayalim.Aykut o macta tam bir felaketti .Topa cikmadaki kararsizligi ve buna bagli olarak zamanlama hatasi yapmasi yuzunden sampiyonlugu zora sokabilirdik .Bence gecen sezon bu hatalardan cok canimiz yanmadi.Sans bizden yanaydi ancak tecrubeli saglam bir kaleci bu sezon icin benim de icimi rahatlatirdi.Ne yazik ki bizimle adi gecen Itandje'nin ve De Sanctis'in acigimizi kapatacagi konusunda kuskularim var cok pahali olmalari ise cabasi.Keske su Isaakson isi olsaydi.Neyse bekleyelim bakalim daha zaman var.
her ne kadar ilk başlarda ben de kaleci transferi yapılsın diyenlerden olsam da sanırım artık aykuta güvenme vakti geldi. geçen sene birkaç hatasından dolayı ki en belirgini sivas maçıydı, yine de uzun yıllar mondragonun arkasında bekleyen aykut için bu kez kendini kanıtlama fırsatı verilmeli.

bunun yanında kalecilik diğer mevkilere göre daha çok 'maç tecrübesi' istiyor. bence aykut geçen yılki hatalarından ders çıkarmıştır. kaldı ki altyapısı oldukça kuvvetli bir kaleci ve günümüzde nesli tükenmeye yüz tutan nadir çizgi kalecilerinden... bence galatasaray kaleye transfer yapmayarak bu yıl aykuta güvenmeli.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Murat Uludağ wrote:
İzi Ergil wrote:
Aykut önemli maçlarda rezalet bir performans gösterdi. Kendine çok güveniyor ama, sadece röportajlarda iddialı sözlerde kalıyor bu güven. Yan topları çok zayıf, defansla iletişimi yok. Bana güven vermiyorsa önünde oynayanlara hiç vermiyordur, eminim.

Orkun'a başlarda güvenmiştim ama onun da yan topları zayıf, üstelik dengesiz. Ne yapacağı belli olmuyor. Bir kalecide görmek isteyeceğim en son özellik.
Aynen katiliyorum.Aykut'un ceza alani hakimiyeti cokproblemli ozellikle son haftalarda acikca gozuktu bu.Sivas macini hatirlayalim.Aykut o macta tam bir felaketti .Topa cikmadaki kararsizligi ve buna bagli olarak zamanlama hatasi yapmasi yuzunden sampiyonlugu zora sokabilirdik .Bence gecen sezon bu hatalardan cok canimiz yanmadi.Sans bizden yanaydi ancak tecrubeli saglam bir kaleci bu sezon icin benim de icimi rahatlatirdi.Ne yazik ki bizimle adi gecen Itandje'nin ve De Sanctis'in acigimizi kapatacagi konusunda kuskularim var cok pahali olmalari ise cabasi.Keske su Isaakson isi olsaydi.Neyse bekleyelim bakalim daha zaman var.
her ne kadar ilk başlarda ben de kaleci transferi yapılsın diyenlerden olsam da sanırım artık aykuta güvenme vakti geldi. geçen sene birkaç hatasından dolayı ki en belirgini sivas maçıydı, yine de uzun yıllar mondragonun arkasında bekleyen aykut için bu kez kendini kanıtlama fırsatı verilmeli.

bunun yanında kalecilik diğer mevkilere göre daha çok 'maç tecrübesi' istiyor. bence aykut geçen yılki hatalarından ders çıkarmıştır. kaldı ki altyapısı oldukça kuvvetli bir kaleci ve günümüzde nesli tükenmeye yüz tutan nadir çizgi kalecilerinden... bence galatasaray kaleye transfer yapmayarak bu yıl aykuta güvenmeli.
Bende önceleri sizin gibi düşünüyordum ama çok kritik Avrupa maçları oynayacağız özellikle ön eleme maçları çok önemli bu maçlarda yapılacak bir hatanın nelere malolacağını düşünmek gerek Aykut iyi kaleci ama asla Avrupa kupası maçları için bana güven vermiyo Orkun'da hiç soğukkanlı değil bağırıp çağırıyo ve defansıda strese sokuyo kesinlikle tecrübeli ve isimli bir kaleci alınmalı DeSanctis iyi bir seçim Udinese'de çok iyi maçlar çıkardı (FM'ninde yıldızlarındandır kendisi :D )
Sözün özü üst sınıf bir kaleci alınmalı Aykut'un Sivas maçı hala aklımdan çıkmadı o golleri şampiyonluk maçında yiyen bir kalecinin Avrupa maçlarında hatasız maçlar çıkarmasını beklemek bence hayal
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Yasin Gürel wrote:Bende önceleri sizin gibi düşünüyordum ama çok kritik Avrupa maçları oynayacağız özellikle ön eleme maçları çok önemli bu maçlarda yapılacak bir hatanın nelere malolacağını düşünmek gerek
Cech'e guvenebilir misin?

Veya tersi, Fenerbahce Volkan'la yari finalin esiginden dondu.

Avrupa maclarinda bir hata turu kaybetmene sebep olabilir. O kadar. Bu da hic basimiza gelmemis birsey degil.

Bence Aykut'a yatirim yapilmali, orta ayar bir kaleciden bana daha cok guven veriyor.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Beşiktaş Hakan ve Rüştü'ye, Fenerbahçe 2 Volkan'a güveniyor. Bizim derdimiz farklı denebilirse de ben Aykut'un bu kaleciler kadar iyi olduğunu düşünüyorum. Bir de, peki git al kaleci ama haziranın 1'inde koy takıma. Orkun'la Aykut da küsecekler mi, mücadele mi edecekler, ne yapacaklarsa yaparlar, karar alınmıştır, yoluna devam edersin.

7-8 aydır o kadar çok konuşuldu ki bu iş, artık cılkı çıktı. Bütün kaleciler kötü gol yer. Kahn kaleyi yeni bıraktı ama 2002'de yediği goller neydi? O zaman bu zamandır oynadı. Kendini kanıtlamış olmamaksa Aykut'un eksiği, gene Kahn diyeceğim, 30 yaşına gelen kadar hata yapmadı mı?

Kaleci isteyenler Sivas maçı deyip duruyor. Peki 1-0 FB maçında çıkardıkları, yığınla maçta karşı karşıya kurtardıkları ne olacak?

Orkun da iyi bir yedek bence. Aslında çok yetenekli ama psikolojik baskıya karşı ne tepki vereceğini kestirmek güç. Bazen dengesi bozuluyor gibi.

Bu iki kaleci de pozisyonları için oldukça genç. Kaleciliğin önemli bir bölümü psikolojik hazırlık ve tecrübe olduğu için, bizim de Beşiktaş gibi bir tecrübeli, bir de genç yetenekli kalecemiz olsaydı güzel olabilirdi. Mondi Türk vatandışlığına geçip geri dönse ve Aykut'la dönüşümlü oynasalar mesela. Atıyorum tabi. Belki +2 kontenjanına yaşı 36-38 arası bir kaleci olabilir mesela. Pagliuca, Peruzzi gibi (artık yedek ama efsane) İtalyan kaleciler olabilir örneğin. Bunlar artık bittiyse Chimenti olabilir, Antonioli, Enke olabilir. İsim önemli değil, niyet bu olduktan sonra bulunur, İtalyan/Alman vs. 36-38 yaşlarında ve bazılarımızın "öğretmen transfer" dediği cinsten.

Ne düşünürsünüz? Bir yandan kaleci alıp, Aykut'u da oynatmaya devam etmek olumlu da olabilir, olumsuz da.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Cech'e guvenebilir misin?

Veya tersi, Fenerbahce Volkan'la yari finalin esiginden dondu.

Avrupa maclarinda bir hata turu kaybetmene sebep olabilir. O kadar. Bu da hic basimiza gelmemis birsey degil.

Bence Aykut'a yatirim yapilmali, orta ayar bir kaleciden bana daha cok guven veriyor.
Öncelikle Cech'e güvenirim Euro2008'de bir maçta yaptığı hatayla Cech kalitesinde bir kaleciye güvenim sarsılmaz ayrıca Volkan'la Aykut'u kıyaslama hatasına düşmeyelim Volkan her yönden Aykut'tan daha iyi bir kaleci bence hatta Rüştü'dende iyi bir kaleci .Geçen sezon boyunca hangi maçta Aykut'un takımı kurtardığını söyleyebilirsiniz yada hangi maçta çıkmaz denebilecek bir top kurtardı iyi kalecinin kriteri budur bence Mondragon'u düşünelim adam sezonda en az 6-7 maçta takımı kurtaracak performanslar sergiliyodu Aykut'un daha öyle bir performansını göremedim ben.De Sanctis'in orta ayar bir kaleci olduğunada inanmıyorum Udinese'de gösterdiği performansla İtalya milli takımında bile oynamıştı 1-2 sefer .Büyük hedefelere büyük oyuncularla ulaşılır özellikle kaleci gibi hayati bir pozisyonda acemilerle büyük hedeflere varılabileceğini sanmıyorum.Galatasaray sadece genç yetiştiren ve satan bir kulüp olmamalı ( Ajax gibi ) aynı zamanda büyük oyuncuları kadrosuna katabilen bir takım olmalıki büyük hedeflerine ulaşabilsin.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Vikipedia'da Galatasaray'la sözleşme imzaladığı yazıyor.

Morgan De Sanctis (d. 26 Mart 1977), İtalyan kaleci. Sevilla FC'nin yedek kalecisidir. Udinese Calcio'dan transfer edilen De Sanctis İtalya Millî Futbol Takımı'nın kalesini 2 maçta korumuştur.28.08.2008 tarihinde Galatasaray'la 1 yıllık sözleşme imzalamıştır

http://tr.wikipedia.org/wiki/Morgan_De_Sanctis
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Yasin Gürel wrote:Vikipedia'da Galatasaray'la sözleşme imzaladığı yazıyor.

Morgan De Sanctis (d. 26 Mart 1977), İtalyan kaleci. Sevilla FC'nin yedek kalecisidir. Udinese Calcio'dan transfer edilen De Sanctis İtalya Millî Futbol Takımı'nın kalesini 2 maçta korumuştur.28.08.2008 tarihinde Galatasaray'la 1 yıllık sözleşme imzalamıştır

:lol: :lol: :lol: :lol:
Oliveira'yı da Mersin İdman Yurdu'na mı, Adana Demirspor'a mı ne transfer etmişlerdi. Viki'yle milletçe eğleniyoruz, fenasi gibi oldu artık.
Ufuk Sezekkaplan

Yasin Gürel wrote: Öncelikle Cech'e güvenirim Euro2008'de bir maçta yaptığı hatayla Cech kalitesinde bir kaleciye güvenim sarsılmaz ayrıca Volkan'la Aykut'u kıyaslama hatasına düşmeyelim Volkan her yönden Aykut'tan daha iyi bir kaleci bence hatta Rüştü'dende iyi bir kaleci .Geçen sezon boyunca hangi maçta Aykut'un takımı kurtardığını söyleyebilirsiniz yada hangi maçta çıkmaz denebilecek bir top kurtardı iyi kalecinin kriteri budur bence Mondragon'u düşünelim adam sezonda en az 6-7 maçta takımı kurtaracak performanslar sergiliyodu Aykut'un daha öyle bir performansını göremedim ben.De Sanctis'in orta ayar bir kaleci olduğunada inanmıyorum Udinese'de gösterdiği performansla İtalya milli takımında bile oynamıştı 1-2 sefer .Büyük hedefelere büyük oyuncularla ulaşılır özellikle kaleci gibi hayati bir pozisyonda acemilerle büyük hedeflere varılabileceğini sanmıyorum.Galatasaray sadece genç yetiştiren ve satan bir kulüp olmamalı ( Ajax gibi ) aynı zamanda büyük oyuncuları kadrosuna katabilen bir takım olmalıki büyük hedeflerine ulaşabilsin.
Hata adedi olarak bakarsaniz, Aykut'un gecen sene oynadigi tek bir kotu maci var, o da soylenmekten bikilmayan Sivas maci. Aykut'un FB maclari dahil kotu oynadigi ve takima zarar verdigi ikinci bir mac ornegi yok. Varsa buyrun.

Buyuk hedeflere buyuk oyuncularla ulasilamaz, master planla ulasilir. Ulasilsaydi Fenerbahce ve Besiktas oyuncu transferinde bizden fersah fersah ilerideler, onlar ulasirdi. 11 yerli oyuncuyla Fenerbahceyi yenerken Aykut'la oynayan bu takimdi, SS'de 6 yerken de kalede Mondragon vardi.

Ki bizim kaleci olarak buyuk bir oyuncu alamayacagimiz ortada. Borclar hala duruyor, bilanco matah degil.

Ben flash transfer oyunculu modellere asla inanmiyorum, keske begenmediginiz Ajax gibi olabilsek hatta.

Lunaparka gitmis kucuk cocuklar gibiyiz "onu da isterim anne, balon da al, pamuk helva da isterim, donme dolaba da binelim".
Murat Kara

Post by Murat Kara »

BarisCakan wrote:
Yasin Gürel wrote:Vikipedia'da Galatasaray'la sözleşme imzaladığı yazıyor.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Oliveira'yı da Mersin İdman Yurdu'na mı, Adana Demirspor'a mı ne transfer etmişlerdi. Viki'yle milletçe eğleniyoruz, fenasi gibi oldu artık.
Gordugunuz zaman boyle seyleri gidip silin siz de. viki'ye ekleme yapmak kolay ama silmek daha da kolay. Boylece viki'yle dalga gecenler boylarinin olcusunu almis olurlar ve orasi da copluge donmez.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Büyük ihtimalle Aykut'la yola devam edeceğiz ama inşallah ağustos'taki yoğun maç trafiğinde kalede olmadık sorunlar yaşamaz, transfer döneminin bitimine dakikalar kala fellik fellik kaleci aramayız.

Aykut'a güvenmiyorum. Bence takımın en zayıf halkası. İnşallah benim gibi kendisine güvenmeyenleri mahcup eder. Yoksa, onun içinde bizim içinde pek iyi olmaz!
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Hata adedi olarak bakarsaniz, Aykut'un gecen sene oynadigi tek bir kotu maci var, o da soylenmekten bikilmayan Sivas maci. Aykut'un FB maclari dahil kotu oynadigi ve takima zarar verdigi ikinci bir mac ornegi yok. Varsa buyrun.

Buyuk hedeflere buyuk oyuncularla ulasilamaz, master planla ulasilir. Ulasilsaydi Fenerbahce ve Besiktas oyuncu transferinde bizden fersah fersah ilerideler, onlar ulasirdi. 11 yerli oyuncuyla Fenerbahceyi yenerken Aykut'la oynayan bu takimdi, SS'de 6 yerken de kalede Mondragon vardi.

Ki bizim kaleci olarak buyuk bir oyuncu alamayacagimiz ortada. Borclar hala duruyor, bilanco matah degil.

Ben flash transfer oyunculu modellere asla inanmiyorum, keske begenmediginiz Ajax gibi olabilsek hatta.

Lunaparka gitmis kucuk cocuklar gibiyiz "onu da isterim anne, balon da al, pamuk helva da isterim, donme dolaba da binelim".
:D

Aykut geçen sezon iyiydi ama düşünün kaç tane maçta süper kurtarışlar yaptı Fener maçında iyiydi ama ben başka hatırlamıyorum.Çok yetenekli kaleciler çıkmaz topları çıkaran takım sıkıştığında kalesinde devleşen kalecilerdir (örnek Mondragon,gençliğinde Rüştü ) Aykut'un hala kendini ispatladığını düşünmüyorum.

Ayrıca ben flash transferli takım olalım demedim Ajax gibi tamamen genç yeteneklerin olduğu bir takım değil kendini kanıtlamış yıldızlarında olduğu bir takımı tercih ederim dedim.Ajax modeline karşıyım şahsen yıldız yetiştirmeyi elbette istiyorum ama yıldızlarını teker teker satıp sonrada hiçbir hedefe ulaşamayan takım konumunda olmasını istemem Galatasaray'ın.Bu modelin gelişmiş halini Arsenal uyguluyor onlarda her sene yıldızlarını satıyor ama çok zekice bir zamanlamayla satıyorlar önce faydalanıp performansları düşmeye başladığı anda satıyorlar.(Örnek Viera,Henry)Arsenal'in sistemi bize en uygun sistemdir bence hem yıldız yetiştirip hemde büyük hedeflerinin peşinde koşan bir takım olmalıyız.Bizim için en ideali budur.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Uefa.com daki profilinde Udinese'de 5 sezonda 180 maçın 174'ünde oynadığını yazıyo süper bir istatistik devamlılık açısından ve takımın ondan memnuniyetini gösteriyo bence

Profile

Overlooked as the third-choice goalkeeper for the 2006 FIFA World Cup, Morgan De Sanctis gets his chance to sample major tournament atmosphere for the first time at UEFA EURO 2008™. The 31-year-old was selected by Azzurri coach Roberto Donadoni despite a season spent largely on the bench with Sevilla FC, the club he joined from Udinese Calcio last summer.

* Started out with Pescara Calcio; impressed sufficiently in Serie B to earn move to Juventus but route to first XI blocked by Angelo Peruzzi and Michelangelo Rampulla.
* Moved to Udinese in 1999; made European debut in first season – away to Bayer 04 Leverkusen in UEFA Cup – but second choice behind Luigi Turci.
* Finally became Udinese No1 in 2002/03, amassing 174 Serie A appearances in five seasons (from a possible 180) and 16 outings in Europe including all six of club's debut UEFA Champions League campaign in 2005/06.
* First cap for Italy in March 2005 v Iceland (0-0); second appearance seven months later in World Cup qualifier against Moldova (2-1).
* Back-up to Andrés Palop at Sevilla, making just seven league starts.

Did you know?
After receiving his UEFA EURO 2008™ call-up, De Sanctis said: "I would be happy to go even if I have to carry the team's bags during the tournament." :D (İtalya milli takımında Buffon'un yanında ismim olsa yeter diye düşünüyo herhalde )

http://www.euro2008.uefa.com/tournament ... index.html
Ufuk Sezekkaplan

Yasin, katildigim ve katilmadigim noktalar var. Aykut yeterli degil veya yeterlidir derken elimizde saglikli veri yok. Avrupa'da yuksek esikli maclara cikmadi, sadece FB ile 2 kupa ve 1 lig macinda oynadi. Ancak onun Sivas macindaki 2 hatasini baz alip yetersiz demek ne kadar aceleci ise, bu sansin ona taninmadan degerlendirilmesi de o kadar afaki (yani soyut).

Kalecilik istikrar gerektiren bir mevki, bu istikrari da hep adamdan beklememek ona istikarli olma sansini vermek lazim. Casillas'a verdikleri gibi.

Ajax konusuna gelince, bir model secip gitmek dogru bir yaklasim. Ben yonetici olamam ya kazara olsaydim, secegim ilk modellerden biri Ajax olurdu, nedeni bu modelde sallanirsin ama yikilmazsin. Ajax'in sanssizligi son yillarda Hollanda futbolunun ulke icinde rekabetinin kalmamasi. Biz cocukken Anderlecht, Brugge, PSV, Standart Liege, Feyenord gibi Benelüks takimlari belli olcude Avrupa futbolunu belirlerlerdi, mesela 1985'ten once Avrupa'da Fransa falan yoktu, futbolun Amerikasi gibiydiler.

Son yillarda futbol borsasi Italya, İngiltere ve İspanya'ya (sonra Almanya) bagli kalarak gelistigi icin Ajax orneginde bir oyuncu serpilemiyor. Bu durumda oyuncu ihraci, hem oyuncunun, hem kulubun isine geliyor. Hollandalilar dunyanin en bariscil insanlaridir bir yerde ve oarada TC'deki gibi bir futbol ic dinamigi yok. Star oyuncu icin Hollanda'nin veya Belcika'nin eski cazibesi artik kalmadi.

Yine de bizim oykunmemiz gereken model bana gore bu, Arda yuksek bir deger etti mi onu satmaliyiz ve altyapida Arda olacak birine yatirim yapmaliyiz. Bu cesaret ister. Planlanirsa da hem hedeflere ulasilir hem bilanco adam edilir.

Arsenal bence bizim apartmanin cocugu degil, onu simdilik bir 10 yil ornek almamayi tercih ederim, biz simdilik arka mahallede oynuyoruz, onlar sosyete parkinda.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yasin, katildigim ve katilmadigim noktalar var. Aykut yeterli degil veya yeterlidir derken elimizde saglikli veri yok. Avrupa'da yuksek esikli maclara cikmadi, sadece FB ile 2 kupa ve 1 lig macinda oynadi. Ancak onun Sivas macindaki 2 hatasini baz alip yetersiz demek ne kadar aceleci ise, bu sansin ona taninmadan degerlendirilmesi de o kadar afaki (yani soyut).

Kalecilik istikrar gerektiren bir mevki, bu istikrari da hep adamdan beklememek ona istikarli olma sansini vermek lazim. Casillas'a verdikleri gibi.

Ajax konusuna gelince, bir model secip gitmek dogru bir yaklasim. Ben yonetici olamam ya kazara olsaydim, secegim ilk modellerden biri Ajax olurdu, nedeni bu modelde sallanirsin ama yikilmazsin. Ajax'in sanssizligi son yillarda Hollanda futbolunun ulke icinde rekabetinin kalmamasi. Biz cocukken Anderlecht, Brugge, PSV, Standart Liege, Feyenord gibi Benelüks takimlari belli olcude Avrupa futbolunu belirlerlerdi, mesela 1985'ten once Avrupa'da Fransa falan yoktu, futbolun Amerikasi gibiydiler.

Son yillarda futbol borsasi Italya, İngiltere ve İspanya'ya (sonra Almanya) bagli kalarak gelistigi icin Ajax orneginde bir oyuncu serpilemiyor. Bu durumda oyuncu ihraci, hem oyuncunun, hem kulubun isine geliyor. Hollandalilar dunyanin en bariscil insanlaridir bir yerde ve oarada TC'deki gibi bir futbol ic dinamigi yok. Star oyuncu icin Hollanda'nin veya Belcika'nin eski cazibesi artik kalmadi.

Yine de bizim oykunmemiz gereken model bana gore bu, Arda yuksek bir deger etti mi onu satmaliyiz ve altyapida Arda olacak birine yatirim yapmaliyiz. Bu cesaret ister. Planlanirsa da hem hedeflere ulasilir hem bilanco adam edilir.

Arsenal bence bizim apartmanin cocugu degil, onu simdilik bir 10 yil ornek almamayi tercih ederim, biz simdilik arka mahallede oynuyoruz, onlar sosyete parkinda.
Aykut'un avrupa maçlarında oynayıp değerlendirilmesi gerektiğini söylüyorsun ama Galatasaray gibi büyük bir kulübün kendisi için çok önemli Avrupa kupası maçlarında genç bir kaleciyi kazanmak adına maddi ve prestij olarak kayba uğramayı göze alması bence büyük risk olur eğer bu sene şampiyonlar ligine kalamazsak maddi olarak büyük zarara uğrarız moral olarakta lige çok kötü başlarız.Kalecinin istikrar gerektirdiğini biliyorum ama sormamız gereken soru şu Aykut yetenek olarak Casillas gibi bir sezon boyunca Galatasaray'ın kalesini emanet edecek kadar parıltı gösteriyormu :?:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Aykut yetersiz olabilir diye alabilecegimiz adamlarin hata yapmayacaklari garantisi mi var? Aykut'tan kac gomlek iyi bunlar? Cok iyilerse neden La Liga ya da Serie A'da basalti takimlar bunlara kanca atmiyor da sadece GS'dan teklif var? GS'dan baskasi teklif vermisse kim ne teklif etmis?

Guiza misali, kaziklanmak icin formul bu. Kim ne teklif etmis Itandje'ye, De Sanctis'e? Kac milyon Eurolar verilmis bonservislerine? Verilmemisse neden, kimsenin kaleci ihtiyaci mi yok?

Ben gelecek insanin Aykut'tan birazcik iyi olmasini degil, epey iyi olmasini isterim, yoksa verilecek onca paranin manasini anlamam.

Bu adamlarin ne kadar iyi oldugunu da biz aramizda muhabbetle cozemeyiz, ben iyi derim, biri kotu der vs. Kim ne vermis bonservislerine, bu isin testi odur. Turkiye'ye bir suru sepet kaleci geldi disaridan Runje, Myrrhe benim ilk aklima gelenler. Bunlara verilen paralara yazik degil mi?

Bu Sampiyonlar Ligi riske atilmamali mantigi de Sanctis ve Itandje icin de gecerli. Bu adamlar alinir, ben de bakar arkadaslar ya bu kaleci hata yapar da elenirsek, daha da iyisi alinmali desem cevap ne, yabanci hata yaparsa basimiz ustune, yeter ki Aykut yapmasin mi?

Herkes Sivas macina sarmis. Kim bu bize gelecek kariyerinde kotu mac gecirmemis, her mac iyi oynama garantili adam, soyleyin biz de bilip rahat edelim.

Ali
Post Reply