GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Hey Allah'im... Isimiz is...
Bu isi kendin arandin - ben sana davetiye gondermedim...

1. Benim Ayhan ile ilgili gorus belirttigim kesim kendisinin ipiyle kuyuya inilmeyecegi - dolayisi ile ima edilen onun ipiyle kuyuya inenin enayi oldugunu dusundugumdur. Bunu da sen Ayhan ile ilgili hicbirsey yazmadan evvel ima ettim. Sen bunu gorerek ve bilerek "saglam" Ayhan'i en basta takima koyarim savinda bulundun - yani ben sana enayi demedim, sen benim enayice oldugunu bastan dusundugum bir pozisyonu kendi kendine sectin.

2. Ayhan'in ipi ile kuyuya inilmez - Ayhan'a guvenmiyorum demek... Neden guvenmedigim de acik... sinirine hakim olamayip fevri hareketlerde bulundugu icin... Son macta kirmizi karti gorene kadar ki zaman dilimi de dahil olmak uzere Ayhan'a cok kez katkilari icin kredi verdim bu forumda. Sen buna ragmen kalkip benim lafimi alip cevirip Ayhan'i cabuk astina getirdin. Benim verdigim en buyuk tepki buna... Ben Ayhan'a fevri hareketlerinden oturu guvensizligimi dile getirdim - yoksa takimdan kovulsun, satilsin edilsin demedim. Ustelik sen kendin ayni sozleri (ipiyle kuyuya inilmez) Sabri icin kullandin daha birkac ay evvel --- ben senin bu lafini cimbizla cekip ne cabuk astin bu adami dedim mi?

3. Sen once benim enayice oldugunu dusundugum bir pozisyonu kendi kendine sec ve bana verdigin cevap da benim lafimi cevirip yapmadigim birseyi (Ayhan'i asmak) yapmisim gibi goster - sonra da ben sadece elestiride bulunuyorum sen kisisellestiriyorsun diye uste cik - ben bu foruma dun gelmedim Ozan...

4. Murat abi deyince akan sular durmus bakiyorum... Bunu bildigim icin yazdim zaten... Senin hedefin bastan belli... Benim anlamadigim neden benim yazdigimi "quote" ediyorsun da asil hedefinin soylediklerini etmiyorsun. Yazilanlara tekrar git bir bak. Sen Ayhan hakkinda yazana kadar benim tek lafim "ipiyle kuyuya inilmeyecegi" - eh bu lafi yaptigi hareketten sonra da hak etti bana gore... Murat abi benden daha ileri gidip takim kaptanliginin elinden alinmasini istedi, kendisini tiksindigi bir oyuncu olan Ayman'la bir tuttu, hakareti kendisi etmek istemedi pasi bitiriciligi daha iyi oldugunu dusundugu Cengiz abiye gonderdi. Cengiz abi de aldigi guzel pasa dayanamayip - biraz da abartip - havada donerek rovosata cekip golunu atti. Yani Ayhan konusunda ben daha ileri gidenler mevcut, sen onlarin degil benim soyledigimi sectin. Hedefinin aslinda Murat agabey olmadigini da kendin soyluyorsun - eh geriye bir tek kisi kaliyor...

Haklisin ne diyeyim - hedef Cengiz abi olunca isin is...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
4. Murat abi deyince akan sular durmus bakiyorum... Bunu bildigim icin yazdim zaten... Senin hedefin bastan belli... Benim anlamadigim neden benim yazdigimi "quote" ediyorsun da asil hedefinin soylediklerini etmiyorsun. Yazilanlara tekrar git bir bak. Sen Ayhan hakkinda yazana kadar benim tek lafim "ipiyle kuyuya inilmeyecegi" - eh bu lafi yaptigi hareketten sonra da hak etti bana gore... Murat abi benden daha ileri gidip takim kaptanliginin elinden alinmasini istedi, kendisini tiksindigi bir oyuncu olan Ayman'la bir tuttu, hakareti kendisi etmek istemedi pasi bitiriciligi daha iyi oldugunu dusundugu Cengiz abiye gonderdi. Cengiz abi de aldigi guzel pasa dayanamayip - biraz da abartip - havada donerek rovosata cekip golunu atti. Yani Ayhan konusunda ben daha ileri gidenler mevcut, sen onlarin degil benim soyledigimi sectin. Hedefinin aslinda Murat agabey olmadigini da kendin soyluyorsun - eh geriye bir tek kisi kaliyor...

Haklisin ne diyeyim - hedef Cengiz abi olunca isin is...
Hedef medef yok. Seni yanitladim cunku senin ustune alinip bana enayi diyecegini dusunmedim. Murat abi aklima bile gelmedi ciddiyim cunku Ayhan konusunda genel dusuncelerini animsamadim.

Cengiz Akgun'un dusunceleri benim gozumde genelde degersizdir. Ozellikle futbol konusunda. Benim dusunculerim de onun icin degersiz olmali. Bu demek degil ki birbirmize savas acmisiz. O kantarin topuzunu kacirinca ben araya girerim. Ben kacirdigimda da o giriyor.

Meira konusunda yonetimin tutumu hakkinda onu da yanitladim. Okuyan okudu, kimin hakli oldugu okuyanin gozunde -tabii ki benim veya onun gozunde degil- aciga kavusmustur. Belki de ikimiz de haksiziz. Kime yanit verecegim konusunda cekincemin olmadigini artik bilen biliyor.

Senin su yazdigin yazilar gercekten uzucu, ozellikle ucuncu sahislari araya sokup, fitne fucura girismen veya kendi alinmani baska insanlara da bulastirmaya da calisman. Biraz daha kasisam buzdaginin altindan neler cikacak kim bilir. Ama kalsin... Sen ne dersen oyle olsun Mert'cim.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Senin su yazdigin yazilar gercekten uzucu, ozellikle ucuncu sahislari araya sokup, fitne fucura girismen. Biraz daha kasisam buzdaginin altindan neler cikacak kim bilir. Ama kalsin... Sen ne dersen oyle olsun Mert'cim.
Simdide duygu somurusu mu yapiyorsun Ozan - uzucu falan...

Ucuncu sahislari isin icine sokan ben degilim - sen kendin dedin yazdiginin direk beni hedef almadigini ayni dusuncede olanlari da icerdigini... Bunlarin kim olduguna baktigin zaman ortaya cikiyor...

Ayrica hala daha sana enayi dedigimi de yaziyorsun - ben buna aciklik getirdim yanilmiyorsam...

Bundan sonra birini aklindan gecen birseyle itham etmeden evvel bir sorup sorusturursun artik. Benim Ayhan'i "asmak" niyetinde olmadigimi sorsan anlardin - Ayhan'i asan da belli...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bugun Umit Karan'la soylesi cikmis GSTV'de.

http://www.galatasaray.org/galatasarayt ... r/1543.php

Ilgimi ceken tarafi Kewell hakkinda gorusleri soruldugunda

"Şimdi uzun bir tatilden sonra ilk maçında normal orada eksikleri olacak, yani koordinasyon antrenmanları yapılmadı daha bizde, doğru düzgün maçlar yapılmadı; değerlendirmek doğru değil. Antrenmanlarda yaptığımız taktiksel oyunlarda zaten orada kendini gösterebiliyor, o yüzden buradaki maçlar genelde ölçü olarak değil, sonuçta hazırlık kampı ve bunlar da hazırlık maçları."

seklinde yanit vermesi. Daha dogru durust oyun taslagi icin calismalar yapilmamis. Takimin hazirlik karsilasmalarinda uyumsuz, kopuk gozukmesi bundandir. Daha 3 hafta var. Bir kac gun dinlenip taslari yerine koymaya baslayacaklar. Almanya kampinin ikinci bolumune Umit Davala'nin da katilacagini saniyorum.

Ozan Ersoy
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Emre Gungor'un sakatligindan bahsedilmedi, agrilari nuksedip oyundan cikti denilmisti. Son durumu nedir bilen arkadas var mi?
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Murat Fahrioglu wrote:Emre Gungor'un sakatligindan bahsedilmedi, agrilari nuksedip oyundan cikti denilmisti. Son durumu nedir bilen arkadas var mi?
GSTV'de mac sonrasi roportajini dinledim. Pozisyondan sonra agrisi olmus biraz, gecer mi diye beklemis, gecmeyince de kendi istegiyle cikmis. Pek onemli birseyim yok dedi.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozgur Ozanguc wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Emre Gungor'un sakatligindan bahsedilmedi, agrilari nuksedip oyundan cikti denilmisti. Son durumu nedir bilen arkadas var mi?
GSTV'de mac sonrasi roportajini dinledim. Pozisyondan sonra agrisi olmus biraz, gecer mi diye beklemis, gecmeyince de kendi istegiyle cikmis. Pek onemli birseyim yok dedi.
Sagol Ozgur, sahanin durumu pek iyi olmayabilirdi onun da etkisi olabilir belki bundan sonraki hazirlik maclarini dogru durust yuzeylerde yaparlar ve sakatlari da erken oynatmazlar.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu arada aklima bir sey geldi.Soylemeden edemeyecegim.

Maca kahveye gitmeden evde GSTV'de "mac basliyor" programini seyrettim.Bilirsiniz o programin konugu Turgay RENKLIKURT'tur.Olaylara cok bilimsel acidan baktigi icin (ki aslinda bu dogrusu) beni bayiltir ancak yorumlarini begenirim.

UMIT KARAN'in kaptanligi konusunda , kibar davrandi kibar konustu ama ben Umit KARAN'in kaptanliga yakismadigi gibi nuanslar - kinayeli bakislar aldim.

Umarim basarili olur felan dedi.Umit'in kaptanliginin pek uygun olmadigini dusunenlerdenim. Her ne kadar adamin futbolunu begensem de bunu soylemem lazim.Surekli eli havada itiraz eden adamdan kaptan olmaz.(Bulent'i kaniksamistik ta Umit bu gelenegi bitirmeliydi)

Yas ve tecrube olarak Ayhan-Sas-Umit Karan hala takimda oncelikli olarak gozukseler de , ben en fazla iki sene icinde satilmazlarsa Servet-Topal-Arda'dan birini muhakkak kaptan yaparim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Benim de kaptan deyince aklima hep uluslararasi tecrubesi de olan cool bir adam geliyor. Popescu tarzi biri. O nedenle iyilesir ve istikrarla oynarsa Linderoth kaptan olmali derim.

O zamana kadar Arda da (yasi kucuk) Karan da (temyiz kudreti yok plase yerine rovasata atiyor :D ) benim pek icime sinmiyor, sanki Ayhan olsa kendimi daha iyi hissederim gibime geliyor.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Umit Karan demenizi anlayamiyorum, inanin kucuk dilimi yutacagim. Degil kaptanlik kadroda bile tutmam. Kaptan olacak adam herseyden önce zeki olmali. Aman diyeyim. Yahu bu Umit Karan her hucumu ofsayta duserek kesen adam, önundeki topa vucudunu ters döndurup rövasata atip fiske gecen adam. Lucescu zamaninda beni cildirtirdi. Arkadaslar anlatiyor hala birsey degismemis. Ne göruyorsunuz bunda? Ayhan'a gelince cok begendigim bir oyuncu ama o da ustteki özellikten dolayi kaptan olamaz.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben bu Umit Karan'in tek bir seyini severim, ilk topa vurmasini.Ilk topa istop :D etmeden vurmak gercekten beceri isidir.

Jardel ilk geldiginde sevincten deliye donmustum bu yuzden.Hala baska topcu ismi aklima gelmiyor.Ancak Karakter-ahlak-liderlik konularinda hemfikiriz.

Ufuk'a da kisa bir cevap olarak.Abicim ben uzulerek soyleyeyim LINDEROTH'tan faydalanamayip seneye gonderecegimizi hissediyorum.Bu sakatlik isinin icinden cikmasi zor geliyor.INSALLAH yanilirim. :oops:
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:
Zoban Raftik wrote:Cengiz abi,
Muhafazakarlik etme, IE 7 ve Firefox 3.0.1 kullanmaya yönel bence.
Galatasaray.org'daki Flash video player, bugun yuzlerce sitede kullanilan ve sik rastlanan, kolay calisan bir video-modulu.
Izlerken sorun olmamasi lazim. Siyah gozuken ekran icin bir kere daha refresh edersen...
...
Kac kere refresh yaptim. Bende Flash Player da var iE ile embeded. Hem de yeni version'u 9.0. Is yerinde Adobe'nin 8.0'lisinin emniyet
duzenl bozuk diye udate de yaptirdilar. Ama sizin sayfa acmiyor IE 6 ile oyle duruyor. "1 item remaining" dedi ve kaldi. Browser'da belki de bir ayar edilecek yer var olabilir. Bilemiecegim.
Zoban demek birileri el atiyorsa oluyormus. Bugun baktim senin Sari Kirmizi Medya penceresi IE6 filan demeden canavar gibi calisiyor Bu isi yapanlaradan biraz yaptiklari ise kiymet vermelerini rica edecem. Sen biliyorsun herhalde kimler olduklarini. Yaptiklari isleri IE6 ile de test etsinler.

IE7 de ayni Vista gibi husran. Koca bir rogram yukleniyor ama orta kazanilan fazla bir sey olmadigi gibi eskiye uyarli degil. MS eline yuzune bulastirmis vaziyette. Yukleyenler sokup atiyor. Firefox'i yukledim. Evet oldukca hafif. "Trusted site" ve Encryption secenekleri ciddi islerde yeterli olmadigi icin pek buyuk sirkeylerdeki IT bolumlerinde neden tutulmadigi ortada.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Zoban demek birileri el atiyorsa oluyormus. Bugun baktim senin Sari Kirmizi Medya penceresi IE6 filan demeden canavar gibi calisiyor Bu isi yapanlaradan biraz yaptiklari ise kiymet vermelerini rica edecem. Sen biliyorsun herhalde kimler olduklarini. Yaptiklari isleri IE6 ile de test etsinler.
Herhangi bir maintenance yapilmadi :)
Ariza senin client'inda abi :)
IE7 de ayni Vista gibi husran. Koca bir rogram yukleniyor ama orta kazanilan fazla bir sey olmadigi gibi eskiye uyarli degil. MS eline yuzune bulastirmis vaziyette. Yukleyenler sokup atiyor. Firefox'i yukledim. Evet oldukca hafif. "Trusted site" ve Encryption secenekleri ciddi islerde yeterli olmadigi icin pek buyuk sirkeylerdeki IT bolumlerinde neden tutulmadigi ortada.
Internet banking'den, turlu e-commerce islerine kadar hepsinde FFox kullaniyorum. Herhangi bir sikinti yasamadim. IE'ye gore daha guvenlidir Firefox.

Sari-Kirmizi Medya'da 2 yeni video var, gozat(in)
Hagi ve Milan maci-nostalji, Jardel+Hasan
liberta per gli ultras
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Zoban Raftik wrote:
Herhangi bir maintenance yapilmadi :)
Ariza senin client'inda abi :)
Ben de hic update filan yapmadim. Daha iki gun once baktim ayni duruyordu. "God works mysterious ways" dedikleri gibi "software works mysterious ways" o zaman. "Tanri mucizeler yaratir" gibi bir sey Turkcesi.

Senn FFox ilk faulu download edilmis Adobe Flash Player'i fark etmeyip once plug-in olrak automatik yuklemeye hazirlanmasi sonrasinda da yapamayacagim "manual" download et demesi ile basladi. Options'larda IE6 oldugu gibi her zaman guvendigin siteleri ve bunlarla ilgili "https" ile disinda hicbir baglantiya kabul etmeyecegin bir 'Trusted sites" listesi goremedim. IE6 binlari belirliyorsun. Eger "encrypted" baglanti yapiyorsan sertifakalarini listesini de koyacak bir option da goremedim. Bu yuzden isimle ilgili bir iki siteye FFox ile baglanamadim. Daha "help" kismini iyice okumadim. Ama "options" kisminda bunlar sip diye bulunmuyor ve ben olmadigini saniyorum.

Onun disinda hizli evet. Eh IE 27-28MB. Firefox 6.7MB yuklendiginde. Bu kadar olacak. O yuzden de hafif dedim zaten. Normal islerde iyi calisyor.

[/quote]
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

>Tools > Options > Security > Exceptions'da
Allowed Sites list olusturabilirsin.

Firefox'uın Add-on dunyasina da bir gozat
Isine yarayabilir eklentiler bulabilirsin.
IE'nin bole bir mecrasi yok ve IE7 resmen bitik bir browser oldu artik.
liberta per gli ultras
Post Reply