Resmi Transferler 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Boyle "ben demedim oyle bitti filab demedim, kim yazmissa ona sorun" olur sonunda. Hadi bakalim daha cok firin ekmek yiyeceksiniz bu adamlari tanimak icin.
Hocam sagolasin ogut icin ama, ben yine de onca firin ekmegi yemek yerine (kilolar cok zaten, hamur isine, fazlasina hic gerek yok! :roll:) , yalanciligi, uckagitciligi bariz olmadikca, insanlara oncelikli olarak guvenmeyi tercih edecegim...
Adam'i boyle soyledi diye haber yapiyorlar hem de ".." icinde ve de birkac gazetede. Arkasindan bugun Hurriyet'de vardi buraya da gectiler "ben boyle transferi bitti filan gibi bir sey demedim, kim yazmisa ondan sorun" diyor. Buradan ne cikariyorsun sen? Birinden biri yalan soyluyor, degil mi? Haberi yazanin boyle "..." icinde soylenmiyen bir seyi yazmasinin olasiligi ne sence?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu tur transferler insani iyi gaza getiriyor, taraftar olarak guzel sartlaniyorsun...
öyle taraftarsan tabii. Evet cok ucuza gelmis, gercekten :D Bravo Stuttgart'a
free transfer olmadan yollamis, ustune para kazanmis. Neden yollamis
acaba. 'Alamanci' arkadaslar var aramizda, bir yorum yapsalar diyorum. Yasi
tam kivaminda, tecrube kokuyor mubarek. Aykut ile birlikte podyuma
cikarlar yakinda. Bu adamin saclari hep islakmi böyle?

Gercekten bomba transferler...Tobias su an sakat, 'KivIl' dun antrenmanda
sakatlanmis...Meira ciksin o da sakatlanir kesin...sonra Lincoln'e bok atin
durun...adam hic olmazsa biraz mac oynadi.

Bas bas paralari Leyla'ya, bir daha mi gelecegiz dunyaya...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Adam'i boyle soyledi diye haber yapiyorlar hem de ".." icinde ve de birkac gazetede. Arkasindan bugun Hurriyet'de vardi buraya da gectiler "ben boyle transferi bitti filan gibi bir sey demedim, kim yazmisa ondan sorun" diyor. Buradan ne cikariyorsun sen? Birinden biri yalan soyluyor, degil mi? Haberi yazanin boyle "..." icinde soylenmiyen bir seyi yazmasinin olasiligi ne sence?
Bu benden alinti yaptigin kismin ustunde Yasin Hocam'a cevabimda o konuda ne dedigimi soylemistim... %95 != %100 ya da %95 <> %100 ... (Programlama dili kokeni olanlar icin! :) )
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Adam'i boyle soyledi diye haber yapiyorlar hem de ".." icinde ve de birkac gazetede. Arkasindan bugun Hurriyet'de vardi buraya da gectiler "ben boyle transferi bitti filan gibi bir sey demedim, kim yazmisa ondan sorun" diyor. Buradan ne cikariyorsun sen? Birinden biri yalan soyluyor, degil mi? Haberi yazanin boyle "..." icinde soylenmiyen bir seyi yazmasinin olasiligi ne sence?
Bu benden alinti yaptigin kismin ustunde Yasine Hocam'a cevabimda o konuda ne dedigimi soylemistim... %95 != %100 ya da %95 <> %100 ... (Programlama dili kokeni olanlar icin! :) )
Ama olayin verilis seklinde ayrintilar var. Gazete yazarlari Radiosport'daki soylesiye mi referans veriyor belli degil ki. O yuzden ben Yasin'e verdigin cevabi ustume almadim cunku orda Radyosport olayini ilk defa gordum. Bitmek uzere lafi elbette kabulum. Bitmek uzere ile bitti arasindaki farki anlamayacak kadar anlayissiz ve bunu Ustunel'e bel altindan vurma icin kullanacak kadar gozu donmus biri degilim.

Benim yazili basinda gordugum demec "transferi bitti her an imzalayabilir" gibi bir alinti idi. Su ana kadar da ondan bahsediyordum ben. Herhalde neye itiraz ettigimi anlatabildim.

Neyse artik alinmis hayirlisi olsun.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Bir yandan, sakatlik, sari kart derdi yuzunden Ozan'in stopere oncelik verirken dediklerini anliyorum ama, ote yandan, tutup da Sabrinin cezali/sakat olmasi durumunda da, Leverkusen facialari yasamayalim diye dualarimiz bol olacak herhalde... Hadi aslanim Ugur, iyiles bir an once yahu!
Aslinda bu ilginc bir konu. O zamanlarda da sozunu etmistim. Leverkusen'den yedigimiz golleri bir daha izleyin. Herkes Baris'i falan sucladi ama Ugur olsaydi o da deve adamlarin arasinda kisa kalip kafa vuramayacakti. Ayni sekilde Sion macinda yedigimiz goller de benzerdir ve Ugur sag bekti o maclarda. Leverkusen'in gollerinin iki tanesinde lokum gibi kafalari vurdurduk. 190 boyunda iki tane adamimiz olsa alti pastan o golleri yer miydik? Veya iki pasla iki stoperi de oyundan dusurduler arkaya top attilar. Bu gibi durumlarda deneyim isin icine giriyor iste. Oyun okuyabilen oyuncu topu tasiyan rakibe degil, arkadan kacan oyuncuya yapisiyor, ara pasi olasiligini kapatiyor.

Sonucta ozellikle yan toplara hic cikmayan Aykut ve bazen cikislarinda kisa kalan veya zamanlama hatasi yapan Orkun'la oynayacagimizi dusunursek, 190 boyunda iki stoper oldukca ise yarayacaktir.

Ozan Ersoy
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Iyi hadi bakalim. Arda'nin yerine Kewel, Emre'lerin yerine Meira. Takimdaki en iyi elemanlarin yerini dolduruyoruz basariyla. Simdi sirada Balta ve Topal olmali. Gerci Topal pek sorun olmaz. Linderoth var.

Sag bek, kaleci ve santrafor transferlerine gerek yok. Oradakiler en iyi eleman kategorisinde degiller nasilsa.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Murat Kara wrote:Iyi hadi bakalim. Arda'nin yerine Kewel, Emre'lerin yerine Meira. Takimdaki en iyi elemanlarin yerini dolduruyoruz basariyla. Simdi sirada Balta ve Topal olmali. Gerci Topal pek sorun olmaz. Linderoth var.

Sag bek, kaleci ve santrafor transferlerine gerek yok. Oradakiler en iyi eleman kategorisinde degiller nasilsa.
Benim dusuncem soyledigin oyuncular icin ogretmen getirdiler. Topal hatta soylemisti surekli linderoth'u gozlemliyorum nerede duruyor nasil davraniyor diye. Kewel gibi orta yapmasini ogrensin arda ve aydin daha ne isterim bilmem. emre gungor, sabri, hatta 137 yasinda ki emre asikta birseyler ogrenebilir meira'dan.
Hagi ayakkabilarini nasil giyecegini ogretti emre belozogluna ama insanligi ogretememis orasi ayri. umarim insan futbolcu yetistiririz.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur Ozanguc wrote:Benim dusuncem soyledigin oyuncular icin ogretmen getirdiler.
Ozgur pozitif dusunmene sapka cikariyorum. Ama bir arabanin sag arka lastigi patlaksa ve gaz pedali tutuk, fren arada sirada bosaliyorsa o zaman direksiyona Formula 1 sampiyonu adami koymanin ve yanina da cok iyi bir ogretmen oturtmanin pek anlami yok.

Herseyde oldugu gibi oncelik meselesi onemli. Yapilan transferlerin kalitesi yuksek ama bugun hava atacam diye boyle transferler yaparsan yarin o patlak tekerlek virajda cikip gittiginde uzulursun.

Tekerlek dustugunde gaz ve fren nasilsa calisyor, iyice ogrenip kaza yapmayacak sekilde durumu kurtaririm deniyorsa o zaman tekerlegin dustugu sirada gaz ve frenin tam olarak calisacaklari farz ediliyor demektir.

Buna havanda su dovmek derler. Havan altindan yapilmis olsa da farketmez.
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Yasin Gürel wrote:Haldun Üstünel akıllı bir insana benziyordu hem nasıl RadyoSpor'a "oynucuyla anlaştık kulübüyle ufak pürüzler kaldı bitmek üzere" diye konuşup sonrada ben bitti demedim diyebilir madem bitmediyse bu laflara ne gerek var ?
"ufak pürüzler kaldı bitmek üzere" demek ile, "bitti demedim" laflari birbiriyle celiskili mi, benim Turkceyi anlama kabiliyetim mi azaldi? "%95, %100" demek degildir" demis Ustunel, bunda cok kizacak bozulacak birsey goremedim ben ama...
Cengiz Akgun wrote:Boyle "ben demedim oyle bitti filab demedim, kim yazmissa ona sorun" olur sonunda. Hadi bakalim daha cok firin ekmek yiyeceksiniz bu adamlari tanimak icin.
Hocam sagolasin ogut icin ama, ben yine de onca firin ekmegi yemek yerine (kilolar cok zaten, hamur isine, fazlasina hic gerek yok! :roll:) , yalanciligi, uckagitciligi bariz olmadikca, insanlara oncelikli olarak guvenmeyi tercih edecegim...
Transferin gerçekleşmesine çok sevindim ama bu laflara cevap yazmalıyım dikkat ederseniz ben orda Haldun Üstünel'in hem radyospora bitti sayılır gibi bir açıklama yapıp spor medyasının bunu bitti diye vereceğini bile bile bu açıklamayı yapıp sonrada ben bitti demedim gibi transferin olmayacağına yönelik açıklamalar yapmasını yadırgadığımı söyledim elbette bende bitti demediğini biliyorum ama madem bitmediyse bitti sayılır cinsinden açıklamalara ne gerek var diyorum Neyse bu konu gereksiz artık çünkü ben o yazıyı transferin gerçekleşmeyeceğini düşünerek yazmıştım şimdi sözlerimi geri alıyorum Haldun Bey'i ve Adnan Beyleri tebrik ediyorum gerçekten çok çok iyi bir futbolcu aldılar.
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

GS taraftari ya da buraya yazan kismi ilginc. Takimdan Bouzid ve Carrusca yollanmis, bir de iyi oyuncu olsa da pahali Song ayrilmis. GS icin onemi kadar ayrilmasi sorun yaratabilecek efsane bir isimle cok surtunme olmadan belki de olabilmesi mumkun en az hasarla yollar ayrilmis. Harry Kewell, Meira alinmis. Butun bunlar makul rakamlarla gercelestirilmis.

Bazi tepkiler hala Turk flmlerinin felaket sahneleri gibi, takim kor oldu trafik kazasi gecirip, yakinda da pavyone duser tadinda. Sanki 50 senedir her mevkinde dunya karmasi adayi adamlar oynayan takimdik da, simdi neden sag bekimizin yedeginin yedeginin kuzenin karisi iyi kademe yapamiyor derdine girmisiz.

Ilginc, cidden ilginc.

Ali
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Fazla transfer ile saadet olmaz. Denk gelirse iyi ve tecrübeli bir kaleci alıp
transferi bitirmek lazım. Forvet falan istemezük.

Ali Kaya
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ali Gursel wrote:Sanki 50 senedir her mevkinde dunya karmasi adayi adamlar oynayan takimdik da, simdi neden sag bekimizin yedeginin yedeginin kuzenin karisi iyi kademe yapamiyor derdine girmisiz.
Ilginc, cidden ilginc.

Ali
Cok iyi yorum. :D
En iyi kademeye giren yengeler FB'de demeden gecemiyorum.

Su ana kadar yonetim bizi sasirtti.
Ama ben yine de 31 Agustos(yoksa 31 Temmuz muydu) gecesi saat 23:59'da bir transfer bekliyorum :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ali Gursel wrote:Sanki 50 senedir her mevkinde dunya karmasi adayi adamlar oynayan takimdik da, simdi neden sag bekimizin yedeginin yedeginin kuzenin karisi iyi kademe yapamiyor derdine girmisiz.
Ilginc, cidden ilginc.

Ali
Cok iyi yorum. :D
En iyi kademeye giren yengeler FB'de demeden gecemiyorum.
Mehmet, cok guzel gercekten guldum.

Bu arada yalnizca bir kisilik yabanci kontenjanimiz kaldi. Umarim iyi kullaniriz.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Murat Fahrioglu wrote:Bu arada yalnizca bir kisilik yabanci kontenjanimiz kaldi. Umarim iyi kullaniriz.
Sahada 6, kadroda 6+2.

Mevcutlar:

Kewell
Linderoth
Lincoln
Nonda
Meira

1 Kaleci + 1 Forvet ile = 7 olur.
Nonda benchte iken sahada 6 yabanci yer alabilir.
6+2'nin ikincisi de bir sagbek alinirsa, Linderoth'un sakatligi nedeni ile (yari randiman) benchde oturacak olmasindan oturu.
liberta per gli ultras
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kontenjani doldurmak gerekli mi? Butun bu transferler ters teperse, yuzde
olarak kötu netice alinirsa sorumlusu kimler olacak??? Gidisat öyle...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply