GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hazirlik maclarinin sonuclarina,oyun kalitesine cok bakmamak lazim.Onemli olan takimin 2-3 hafta sonraki durumu.

Kampa katilan/katilmayan genc oyuncularla ilgili Murat Biricik'in yorumlarina katiliyorum.GS'da hangileri gorev yapar,hangileri gorev yapamaz tahmin etmek cok zor.Bu oncelikle onlarin gosterecekleri gelismeye bagli.Yetenekliler ama yetenekli olmak GS'da oynamayi garanti etmiyor maalesef.

Transferler konusunda Mehmet Gorgen'in yazdiklari mantikli.Bu sezon icin tasarlanan butce nedir bilmiyorum.Ama transfer yapilacaksa(ki yapilacagi soyleniyor)fazla vakit kaybedilmesin.Carrusca,Bouzid,Barusso gibi oyuncular transfer edilmesin.Bosa harcayacak zaman ve paramiz yok.
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İKİNCİ KAMP 31 TEMMUZ'DA...

Yeni sezon hazırlıkları için Almanya'da bulunan Galatasaray, bu sabah yaptığı antrenmanla çalışmalarına devam etti.

Duisburg Spor Yüksek Okulu sahasında yapılan antrenmanda, futbolcular kondisyon çalışması yaptılar. Antrenmana Servet, Linderoth, Anıl, Murat ve Türkiye'de bulunan Serkan katılmazken, futbolcular daha sonra topla çalışma yaptılar. Soğuk ve yağmurlu havada gerçekleştirilen antrenmanda, teknik direktör Skibbe'nin top sürme konusunda futbolcuları uyardığı gözlendi.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel'in de izlediği antrenmanda, Üstünel'in, Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile bir süre baş başa görüşmesi dikkati çekti.

Öte yandan, Galatasaray'ın ikinci hazırlık kampı için 31 Temmuz'da, İstanbul'dan Frankfurt'a hareket edeceği bildirildi.

1 Ağustos'da Mannheim'da Bundesliga'ya bu sezon çıkan Hoffenheim ile Carl Benz Stadyumu'nda karşılaşacak sarı-kırmızılılar, 2 Ağustos'ta Münih'e hareket edecek. 3 Ağustos'ta Allianz Arena'da 1860 Münih ile karşılaşacak Galatasaray'ın, İtalya Seri A takımlarından Fiorentine ile de bir hazırlık maçı yapmayı planladığı, görüşmelerin sürdüğü ifade edildi.

MARATON
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gecen gun de aklima takilmisti. Bu Almanya'ya gidip gelmenin anlami nedir? Futbolculara mola mi? Ortada bu turlu sacmaliklar var. Bunlri gorunce hangi gudubet bu lanlari yapiyor diye uzulmemek elde degil. Iki uc gunlugune Istanbula donulup oradan yine Almanya. Git gel yollar issiz kalmasin hesabi. Ulan madem kamp yapiyporsun bitir ve gel. Ucaklar bedava mi goturup getiriyor? Denilecek ki otele verilecek parayi ucaga verecekler. Ayni hesap. Bencedegil. Cunku ortada bir bolnme var. Yol yorgunlugu o su bu su. Boyle gidip gelinen kamp olayini goren ya da duyan var mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:abiiki macida kurtaran Baris, Arda, Emre Asik, Nonda
Hakan Balta, Arda, Mehmet Topal.

Bu arada Yaser, Semih, Volkan niye oynamadilar anlamadim.
???
Igneleme mi var, Hasan Tezcan Alpay'in sifresini asirip Alpay adina mi yazmis, son gunlerde Turkiye'nin durumu Alpay'in da kafasini mi bozmus, isler kotu mu gidiyor, evde cocuk mu hasta? Cozemedim... Vallahi cozemedim.

Ozan Ersoy

Mesela...

Hasan cok ayip sana . Sifremi alip niye boyle seyler yaziyorsun..

dermisim:-))

Turkiyenin durumu nanay, isler ancak idare ediyor, ev ve cocuk iyi , nazar degmesin, Ozan amcasinin nazari hic degmesin (Tabii amca diyorum, agbiyi geceli cok oldu).

Davalayi bilmiyordum, atlamisim pardon.

3 hazirlik macinida seyrettim. 6 aydir Skibbe bu hazir takimi seyrediyor,
iyi bir takim ele almis vaziyette, bu hatalari yapmasin. ''Kulturlerin is yapma uzerine etkileri'' konusunda saplantili oldugumu bilirsin. Hocanin durusu yanlis. Turk futbolcusunun saha kenarindan stimule olmaya ihtiyaci vardir. Yilmaz Vural gibi takla atsin, veya Terim gibi pandomim yapsin demiyorum, ama oyunun icinde olsun, cosku ve istek pompalasin. Kenara baktiginda etkilensin oyuncu. Ki Almanyada bile bu tepkisizliginden, pasifliginden ve oyuna mudahale etmeyisinden kaybetmis. Iste sana duzeltmek icin harika bir Akdeniz/Dogu kulturu. Kipirda bagir biraz.
O kadar bagirarak konusuyoruz ki insanlarin sizi dinlemesi icin bile bir ton yuksekten konusmamiz lazim.

Iskandinav kilisesi satranc takimi degil bu.

Son bir umidim var, belki Istanbula tasindiktan sonra degisime ugrar. Trafik, hava kirliligi , lakaytlik, elektrik ve su kesintisi, dalgalanan ekonomi, vs.. gibi faktorler adami biraz harakete gecirir belki. Bagir , cagir, ellerini kullan kardesim, rahatlarsin. Atma icine..

Sonra hoca ile arkadas gibiyiz muhabettine sinir oluyorum. Antrenor, ogretmen,patron, genel mudur ve baba arkadas degildir, pozisyonlari uymaz. Zaman zaman sicak bir tutum olabilir, ama arkadas gibi degil kardesim. Yaparsan sonra Lincoln ve Karan gibileride tepene cikar.

Genclerin secimi yanlis. Belki elinde defans oyuncusu kalmadigi icin kimi varsa yolladilar, ama bir jenerasyonun hakki yendi. Ferdi icin yapilan takas felaket. Ates oynardi.

Ozgur kardesimde benimle ayni fikirde degilmis. Ne yapalim cani sagolsun.Insallah agbi ben sana demistim, bosu bosuna cellallenmissin diye yazmakta kismet olur ona.
NO ADNANS, NO CRY !!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay TD tavri konusunda sana kesinlikle katilmiyorum bunu da aksi bir örnekle destekleyeyim: Voleybol'da Eczaci'nin gerek Turkiye gerek Avrupa'da basaridan basariya kostugu dönemi hatirlarmisin bilmem. Cengiz Göllu idi (ki bana göre gelmis gecmis en kaliteli voleybol TD'udur)TD ve yuzunde mimik olmazdi. Macin en heyecanli gectigi dönemde bile buz adam gibi mola alirdi. Oyunu da felaket iyi okurdu. Ben sahsen kenara baktigimda soguk ve oyunu okuyan zeki bir TD'u tercih ederim ve guven duyarim.

Takimi seyretmedim tabii diger dediklerinde dogruluk payi olabilir ki sen genelde bosa konusmazsin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kerem Tezic wrote:Alpay TD tavri konusunda sana kesinlikle katilmiyorum bunu da aksi bir örnekle destekleyeyim: Voleybol'da Eczaci'nin gerek Turkiye gerek Avrupa'da basaridan basariya kostugu dönemi hatirlarmisin bilmem. Cengiz Göllu idi (ki bana göre gelmis gecmis en kaliteli voleybol TD'udur)TD ve yuzunde mimik olmazdi. Macin en heyecanli gectigi dönemde bile buz adam gibi mola alirdi. Oyunu da felaket iyi okurdu. Ben sahsen kenara baktigimda soguk ve oyunu okuyan zeki bir TD'u tercih ederim ve guven duyarim.

Takimi seyretmedim tabii diger dediklerinde dogruluk payi olabilir ki sen genelde bosa konusmazsin.
Soylediklerine katiliyorum ama Voleybolcular hala Turkiyenin en iyi egitimli sporcu grubu. Benim voleybolcu arkadaslarima bakiyorum (tamami yuksek tahsilli) simdi: dev sirkelerde ust yonetici, doktor ki hepsi cerrah, akademisyen vs..
Kaldiki Voleybolda mola imkani oldugu icin taktigi degistirip oyuna mudahale edebilirsin. Amerikan futboluda oyle mesela. Oyle bagirip cagirmana gerek yok.

Ama futbol oyle degil. Elinde cok popularize ve medyatik olmus, tamamina yakini varos-tasradan cikmis bir guruh ve Akdeniz-Dogu kulturu var. Dikkat edersen dogrusu ve idealidir bu demiyorum, eldeki malzemeye ve sartlara uymaz diyorum.
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bugunku antreman kondisyon agirlikli yapilmis.

Alpay bak, eli kolunu gostermeye basladi :wink:

Image

Image

Image

Image

Begendigim uclu :wink:

Image

Image
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ama futbol oyle degil. Elinde cok popularize ve medyatik olmus, tamamina yakini varos-tasradan cikmis bir guruh ve Akdeniz-Dogu kulturu var. Dikkat edersen dogrusu ve idealidir bu demiyorum, eldeki malzemeye ve sartlara uymaz diyorum.
Futbolda degil her takim oyununda gazin onemi var kesinlikle. Buna isteklendirme, yonlendirme (motivasyon) deniyor. Calismalarda, mac oncesi, devre arasi, hatta karsilasma sonu yapilan konusmalar onemlidir. Bunun illaki kopurerek, surat kizartarak, disleri gostererek, yumruklari masaya vurarak, seslerin kisilararak yapilmasi gerekmiyor. Agirbaslilik, yuz hareketleri (mimik), gozlerin icine bakis, ses tonunu ustalikla kullanmak, vurguyu onemli yerlerde yapmak, sozcuklerin soylenis bicimleri hepsi onemli. Bunlarin etksini, daha yapilip yapilmadigini hazirlik maclarinda goremeyiz.

Mac sirasinda da istedigini yapmayan adami, aksayan adami cekip alirsin, yerine girene, "sunu sunu yap, bundan sonra forma senin" dersin, maci kazanir isini yaparsin. Maymunluga gerek yok. Bizim Skibbe takim dokuluyor, 90 dakika kulubede oturuyor ise, o zaman herkes gibi ben de derim diyecegimi. Bakalim neler olacak? Simdiden kestirmek ve elestirmeye baslamak bence hem zamansiz hem de yaniltici olur.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk once Skibbeye su kavga cikartma cumlesini ogretmeliler:
''Sen once o elini indir bakalim'' :lol:

Ozancim , haklisin ama sanada su Nasrettin Hoca fikrasi ile yanit veriyorum:

Hoca oglunu su doldurmaya cesmeye yollamis, ama yollamadan evvel
2 tokat cakmis. Kirma diye tembihlemis.

''Hoca niye vurdun?''
''Testileri kirmasin diye''
''Ama daha gitmediki cesmeye''
'' Olsun. Kirdiktan sonra vursan ne ise yararki? '' demis.

Fikradaki siddet kisminamkatilmadigimi , ama olay olmadan onlem almak gerektigi fikrine uygun olarak , Skibbenin onceki sicilinden oturu biz uyarimizi onceden yapalim derim.

Bu arada tanidigim bir Musevi bir kere bahsisi yemekten once garsoan verdigini soyledi. ''Sen ne yapiyorsun'' dedim
''Yemekten sonra ne ise yararki ? Once vereceksin dedi''.

Bende simdi araba yikatirken yikamadan once veriyorum bahsisi .
Biraz alisilmadik ama ise yariyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ozan Ersoy wrote:Calismalarda, mac oncesi, devre arasi, hatta karsilasma sonu yapilan konusmalar onemlidir. Bunun illaki kopurerek, surat kizartarak, disleri gostererek, yumruklari masaya vurarak, seslerin kisilararak yapilmasi gerekmiyor. Agirbaslilik, yuz hareketleri (mimik), gozlerin icine bakis, ses tonunu ustalikla kullanmak, vurguyu onemli yerlerde yapmak, sozcuklerin soylenis bicimleri hepsi onemli. Bunlarin etksini, daha yapilip yapilmadigini hazirlik maclarinda goremeyiz.

Mac sirasinda da istedigini yapmayan adami, aksayan adami cekip alirsin, yerine girene, "sunu sunu yap, bundan sonra forma senin" dersin, maci kazanir isini yaparsin. Maymunluga gerek yok. Bizim Skibbe takim dokuluyor, 90 dakika kulubede oturuyor ise, o zaman herkes gibi ben de derim diyecegimi. Bakalim neler olacak? Simdiden kestirmek ve elestirmeye baslamak bence hem zamansiz hem de yaniltici olur.

Ozan Ersoy
Bizim Arizona Basket takımının koçu efsane Lute Olsen'in lafıdır, "maçta zırt pırt bağıran, çağıran antrenmanda işini tam yapmamıştır" der. Final four harici kenarda el-kol halinde göremezsiniz kendisini. Sadece sezon başı değil, Skibbe'nin GS kariyerinin de başı olduğundan futbolculara ileteceği herşeyi sakin ve pozitif vermesi en güzeli. Hele şampiyon takımın başına geçmiş genç bir hocaysan heralde hazırlık kampında bu adam olmak iyidir

Bir de şu boyutu var, sık sık bağırarak motive eden, azarlayarak uyaran adamın gerçekten önemli bir noktada sesini yükseltmesi gereken etkiyi yapmayabilir.

Bunları Skibbe geldi onu haklı çıkarmak lazım diye söylemiyorum. Aklı başında sakin hocaları severim genelde, Benitez'ler, Lippi'ler gibi.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Biraz sakin ve sabirli olun. Uc tane geyik hazirlik maci yapildi daha, butun genc oyuncular ve teknik ekip'in kellesi istenmis bile. Biz kendi icimizde boyle dusunuyorsak ligler basladiktan sonra AY medyasi neler yazar?

Yorumsuz kalayim dedim, dayanamadim.
Eskiden bodrum'da kusadasi'nda olurdu barlarin onunde ziplayan dans eden kolundan tutup iceri almaya calisan bar maymunlari. Yahu sen kac yasina gelmis teknik direktor olmus adamsin sen ziplayip hoplarsan o kadar hirs yaparsan, ya da mourinho okuzu gibi dizlerinin uzerinde kayarsan futbolcu sahada ne yapar?
hizli ayaga sert tek top oynayacak takimda sinirlerin gerilmemis olmasi ve sakin olunmasi lazimdir.
genc oyuncularin a-takimda oynadiklarini ve onlarin birer insan olduklarini ve ustune ustluk inanin yada inanmayin duygulari ve hisleri oldugunu unutuyorsunuz. heyecan yapiyor belkide cocuklar nereden biliyorsunuz.
bunlari kiralik gonderin sunlari asin, bunun ayagindan guzel somine odunu olur kesin atin vs vs.

Cok uzulerek okudum yazilari.

biraz daha sakin ve sabirli olmak lazim diyerek bitiyorum.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Ucuncusu Skibbe'den buyuk bir istekte bulundu yonetim. Genc takimlara onem vermesi ve A takim buyuk amaclara kosarken, genclerden en iyilerini takima uyarlamasi. Bunun icin alt yapi hocasi Boekamp bile getirildi. Guclu bir rakibe karsi en az bir karsilasmada oynamalarini Boekamp bile istemis olabilir. Izin verin de bir 45 dakika oynasinlar. Niye o getirildi, bu getirilmedi, Cafercan nerede, falanca nerede? Birileri getirilecekti, getirildi. Butun PAF takiminin getirilmesi hem buyuk gider, hem de amacini asip calismalari baltalayacak, hocalarin ilgisini gereginden fazla dagitacak bir karar olurdu. Kimi izleyecek, kim taniyacak 20 gunde? Ne taktik calismasini yapacak bu kadar oyuncuyla? Simdi hocalar 15-20 gunde oyunculari taniyabilecekleri kadar tanidilar, yonetimle karar verecekler, kim geri gidiyor, kim kaliyor, kim kiralaniyor.

Ozan Ersoy
Ozan nin “ hem buyuk bir gider hem de amacini asip calismalari baltalayacak" bir seruven olarak nitelendirdigi noktaya aciklik getireyim. Ben bu konuda kendisinden farkli dusunuyorum.

GS A takimi yanilmiyorsam cok uzun sureden beri sezona iki etaptan olusan kamp programi ile hazirlaniyor. Ilk etap kampini bazen TC de bazen yurtdisinda, ikinci etap kampini ise hemen hemen her zaman yurtdisinda yapiyor.

Ilk ve ikinci etap donemi yeni TD nin klubu genel manada macro duzeyde gorup tanidigi, az zamanda cok sey ogrendigi bir surec. Iki etaptan olusan hazirlik bolumu yaklasik 30 - 40 gunluk bir surec. TD icin iyi bir oryantasyon sureci diyelim. Bu sureci takiben, micro duzey diye adlandirabilecegimiz, birincil hedefe odaklanlanmis bir teknik heyet var. A takimin basarisi, hedefe kilitlenilmesi, basarili uygulama ve sonuc alinan icraatlar teknik heyetin oncelikleri.

Benim dinlendirdigim tez, A takiminin ilk etap hazirlik kampina -min 10 gun, max 15 gun- kiralik gonderildikleri takimlarda asama kaydeden oyuncular ile GS PAF takiminin katilmasi.

Katilmak deyince ayni sahada antreman yapmalari ve ayni calisma programina tabii tutulmalari soz konusu degil. Gectigimiz senede PAF ile A takim ayni gunde sezonu actilar. A takim Jupp Derwall antreman sahasinda ayri bir program ile, PAF takim hemen yan sahada ayri bir program dahilinde calisti.

Yapilacak olan genc oyuncularin ayni kamp ortamini solumalari, sahiplenme duygusunun her genc oyuncuda daha da pekismesi, kendilerine deger verildigini ve sans verilecegini iliklerine kadar hissetmeleri. A takim ile beraber ogle ve aksam yemeklerini yerler, belki bir gun belki iki gun beraber mangal partisi yaparlar, bos ve dinlendikleri zaman suresince az da olsa bir iki laf etme firsati bulurlar. 10 gunluk sure icerisinde A takimi ile iki hazirlik maci yapilir, bu kadar.

Boyle bir calisma ve kamp ortaminin ne artisi mi vardir? Saymakla bitmez!
Teknik heyetler acisindan, PAF takim teknik heyeti ile A takim teknik heyeti butun sezon bulduklari zamandan cok daha yogun ve verimli fikir alisverisinde bulunma sansi yakalarlar. Hem de hazirlik surecinin basinda!Ne ligin ortasinda ne de ligin sonunda. Ne lig sureci boyunca bir hafta sonraki rakip takim incelemesi var, ne A takimdaki yada PAF lardaki sakatliklar var, ne rutin roportajlar var, vs. Bu iki teknik heyeti rahatsiz edecek, vakitlerini alacak dis etkenler minimum seviyede.

Boyle bir calisma ve kamp ortami suresince, genc oyuncularin hem bireysel hem sporcu huviyetlerine yansiyacak gelismeleri alt alta siralamaya gerek var mi? Ozellikle hepsinde mevcut sahiplenme duygusu daha da pekisecektir. 10 – 15 gunluk ilk etap hazirlik kampini A takim ile ayni kamp ortaminda gecirmis bir genc oyuncu, iki haftasonra kiraya Antep e yada Rize ye gonderilirse acaba ne duygu ve dusunceler ile bu yeni surece baslangic yapar? Boyle bir sahiplenme sureci yasamis genc oyuncunun, takip eden yeni surecte, veriminin artmasini beklemek hayalcilikmidir? Boyle bir sureci ve sahiplenmeyi her oyuncusuna esit uygulamis GS klubunun, kiraya verecegi oyuncularin kiraci klup neznindeki izdusumu sizce nasil sekillenir? Kiralayan klup sizce nasil bir tavir takinir?

Boyle bir sureci hem buyuk bir gider hem de amacini asip calismalari baltalayacak bir seruven olarak nitelendirmek bence dogru bir bakis acisi ve degerlendirme degil. Gider kismini irdeleyince (18-20 PAF oyuncu, 5-6 kiralik gonderildikleri takimlarda asama kaydeden oyuncu ve teknik heyet) 30 kisilik bir ekibin harcamalarindan soz ediyoruz. Masrafinin – 10 gun icin - 60.000 Euro civarinda olacagini tahmin ediyorum ( 12.000 ucak, 30.000 konaklama, 3.000 ic ulasim, 15.000 diger masraflar).

Bana gore bu gider kalemi hatta daha fazlasi “money well spent” kategorisine cuk oturuyor. Yonetici olsam Divan da olsun Olagan Genelkurul da olsun bu icraat ve harcamayi uyeler ile zevkle paylasirdim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:abiiki macida kurtaran Baris, Arda, Emre Asik, Nonda
Hakan Balta, Arda, Mehmet Topal.

Bu arada Yaser, Semih, Volkan niye oynamadilar anlamadim.
???
Igneleme mi var, Hasan Tezcan Alpay'in sifresini asirip Alpay adina mi yazmis, son gunlerde Turkiye'nin durumu Alpay'in da kafasini mi bozmus, isler kotu mu gidiyor, evde cocuk mu hasta? Cozemedim... Vallahi cozemedim.

Ozan Ersoy

Turk futbolcusunun saha kenarindan stimule olmaya ihtiyaci vardir. Yilmaz Vural gibi takla atsin, veya Terim gibi pandomim yapsin demiyorum, ama oyunun icinde olsun, cosku ve istek pompalasin. Kenara baktiginda etkilensin oyuncu. Ki Almanyada bile bu tepkisizliginden, pasifliginden ve oyuna mudahale etmeyisinden kaybetmis. Iste sana duzeltmek icin harika bir Akdeniz/Dogu kulturu. Kipirda bagir biraz.
O kadar bagirarak konusuyoruz ki insanlarin sizi dinlemesi icin bile bir ton yuksekten konusmamiz lazim.
Isin bu tarafini atlamisim, cok dogru. Bakalim bizim turk oyuncular EURO 2008 den sonra mental olarak ne seviyediler. Umarim o acigi soyunma odasindaki pozitif motivasyon ve Umit Davala kapatir. En azindan adama soylerler durumuki ona gore hareket etsin...

Skibbe'ye teklifin aylar once yapilmis olmasi, ve adamin bizim maclari izlemesi iyi. Umit Davala zaten hepsini izlemistir.

Yukarda almanyadan bir arkadas Skibbe ancak Davala'nin yardimcisi olur demis. Aslinda bunda gerceklik payi var. UEFA Davala hakkinda defalarca ovucu yazi yazdi. Umit milli maclarini seyrettigim Amerikan kanalini spikerleri bile taniyordu adami. Bu adamda is var. En azindan Skibbe olmazsa -ki bence olucak- B planimiz var.

Bu sabah bir gazetede " Emre' den iyi Servet'ten Kotu haber" diye bir baslik altinda, Servetin 13 Agustos'a yetisemiyecegini yazdi. Servet bugun takimla birlikte idmanlara basladi.(resmi site)

Serkan, Linderoth, Ugur ve Anil disinda sakatimiz yok. Anil ve Linderoth macta aldiklari darbelere bagli sakatliktan. Serkan; bag zorlanmasinda sakat. Ugur'u zaten hepimiz biliyoruz.

Linderoth ilk iki hazirlik macinda 90 dakika durmadan kosarak oynadigina gore eski sakatligi iyi durumda sanirim. Bu yeni sakatlik mac eksigi olan bacaklara gelen darbeden dolayi. Tahminim 2 haftada gecer.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Cengiz Akgun wrote:
Zoban Raftik wrote:Cengiz abi,
Muhafazakarlik etme, IE 7 ve Firefox 3.0.1 kullanmaya yönel bence.
Galatasaray.org'daki Flash video player, bugun yuzlerce sitede kullanilan ve sik rastlanan, kolay calisan bir video-modulu.
Izlerken sorun olmamasi lazim. Siyah gozuken ekran icin bir kere daha refresh edersen...
...
Kac kere refresh yaptim. Bende Flash Player da var iE ile embeded. Hem de yeni version'u 9.0. Is yerinde Adobe'nin 8.0'lisinin emniyet
duzenl bozuk diye udate de yaptirdilar. Ama sizin sayfa acmiyor IE 6 ile oyle duruyor. "1 item remaining" dedi ve kaldi. Browser'da belki de bir ayar edilecek yer var olabilir. Bilemiecegim.
Mehmet Marsan wrote:Bu tur video seyretme problemi bende de var. Bazen video seyrek icin basiyorum Adobe 9 lazim diyor, tama yukle diyorum, yukluyor gibi oluyor, bir Active X in yok mesaji cikiyor, ondan sonra olum sessizligi. Mesela Baris Tokat'in verdigi Sivas-Braga macinin linkinde o problem cikti, seyredemiyorum.
Bendeki sorun da pek çok videonun yarıda kesilmesi.
Örneğin şu an sitedeki en son video olan Murat ve Sinan'la röportaj 2:30 dk. gözüküyor ama bende 15. saniyede kesiliyor.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Eray Tunç wrote:Bendeki sorun da pek çok videonun yarıda kesilmesi.
Örneğin şu an sitedeki en son video olan Murat ve Sinan'la röportaj 2:30 dk. gözüküyor ama bende 15. saniyede kesiliyor.
Buna bir "+1" de ben yapmis olayim. Simdiye kadar hic sorun yasamamistim ama, bu baslikta lafi gecen Skibbe roportajini dinlemek icin, inanilmaz kasmam gerekti. Normalde FLV dosyasi 40+ MB iken, bana sadece 7MB'i gelip kesilmis, ve bir turlu otesine gidemiyordu. Zoban'in dedigi hesap, cache'den URL'ini filan bulup (Ozan dovecek beni simdi bu cumleden sonra.. :) ), direk indirmeye calistim ama, onda da bayagi bir naz yapti. Sonra komut satiri (perl) kokenli bir yol ile indirebilmis oldum FLV dosyayi da, izledim tamamini. Dedigim gibi, daha once olmuyordu, ve, asil sorunun benim IE6 (kokenli) browser ile ilgili olma olasiligi da yuksek ama, Web sunucusu da, cok standart sekilde sunmuyor bu dosyalari sanirsam...
Özgür
Post Reply