Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Sivas cok gol pozisyonu yakaladi ama atamadi. Ilk yarinin son dakikasinda yedi bir tane. 0-1

Ben maci burdan izliyorum http://de.justin.tv/tayfunts61

Yayin gayet akici. Ayrica orada ligtv maclarini (korsan yayin olarak bedava) vereceklerini anons ediyorlar. www.ligtv.de.vu
Quo vadis, Galatasaray?
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Hayda, Sivas 0-2 geride. Acayip bir gol yediler. Bu nasil kaleci yahu? Uzun bir top geldi, yere sekti ve kalecinin üstünden kaleye. Etrafta hic kimse yok. Gercekten ender görülen bir gol.
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dandik bir takıma 1-0'la elenmektense sağlam ve ünlü bir takıma 5-0'la elenmeyi tercih ederim...
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ismail Gezer wrote:Dandik bir takıma 1-0'la elenmektense sağlam ve ünlü bir takıma 5-0'la elenmeyi tercih ederim...
Orasi öyle ama böyle dandik dandik goller de yememek lazim. Pisipisine verdiler maci. Uefa'ya direk katilacak takim simdi intertoto'da sürünüyor. Yazik.
Quo vadis, Galatasaray?
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Sivas'in maci kaybetmesi Turk antrenorlugunun sorunudur bana gore. Bizim hocalar kafa olarak da arzu olarak da hep iceri oynuyorlar. Bulent Uygun kac senedir bu takimin basinda ve gorece olarak cok iyi kadroya sahip ama takima bu duzey bir macta nasil sogukkanli oynamak gerektigini ogretememis. Hep motivasyon ve sark usulü gazlama ile iste bu kadar.

Macin neredeyse tamaminda sogukkanli, yerden ve bilincli oynayan Braga'yi, Sivas surekli cok ters faullerle durdurdu. Adam adama oynamayi beceremediler ve muhtemelen hocalari rakip takimi, oyuncu bazinda izlememis ve cozmemisti. Bana gore en az 2 kirmizi kartla Sivas aleyhine bitecek macti.

Fatih Terim'i gunahim kadar sevmesem de bu maci izlerken forvet tercileri konusunda hak verdim. Mehmet Yildiz tipki Gokhan Unal gibi, TC liginin bir eşik ustundeki maclarda tutuk; ayagina gelen her topu acele kullaniyor, ortalama defanslarda rahatca marke edilebiliyor. Ankaraspor'a efsane goller atabilir ama Avrupa'da sansi yok. Big in Turkey.

Kalecinin yedigi golden cok, gol sonrasi hareketleri beni rahatsiz etti. Ne var ulan, alt tarafi futbol bu, yediysen hatali golu yedin. Sanki yemesen, forvetlerin deplasmanda Braga'yi 4'leyecekler.

Yok yere atlamalar, kazagin icine kafayi sokup saklamalar, kamera ona dondukce kafayi direklere vurmalar. Bu cocugun psikolojik bir rahatsizligi yoksa bu kadar artistigi 2 nedenle yapiyor olmali; ya hocasi onu soyunma odasinda esasli dovecek veya Turk hocalarindan bu cocuklar ogrene ogrene (Yilmaz Vural, Terim, kendi hocasi gibi) kameralar dondugunde saklabanlik yapmanin matah birsey oldugunu ogrendiler.

Inter Toto bu duzeyde takimlar icin bana gore mukemmel bir antrenman programi. Ama kiymeti bilinmiyor.

Avrupa kupasinda balla gelen 3.luge cok fazla kendimizi kaptirmamiz icin yukaridan gonderilen kucuk bir mesaj oldu bu Turk futboluna, bana gore.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de yazdim ama ciknadi herhalde. Bulent efendi daha cok ekmek yiyecek Avuada oynamak icin, Gecen sene bir tarafini yirtti idi bizi sampiyon yapmazlar diye Sampiyon yapilmaz olunuru ogrendi mi bilmem. Simdi de Avrupada nasil oynanacak onu ogrenecek. Isi zor yani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

16 temmuzda basina "iyi yonetilirse Fenerbahce acik ara sampiyon olur" diye demec verecegine biraz kendi takiminin ustune dusmesi lazimdi.

Gelde simdi Alpay'in aylarca once Sivasspor ve bu adamcagiz hakkinda yazdiklarina katilma...
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Bu macta kalecinin ilginc goller yedigini "okudum". Bunun bence iki nedeni olabilir.

1) Bundan yaklasik 9 sene once annesi turk babasi ingiliz bir arkadasim ile turkiye'de muhabbet ediyorduk. Tabii ki futbol uzerine. Bizim burada ki lise sahalarimizi ve amator sahalarimizi gormustu. Hatta beraber bir Genclerbirligi maci seyretmistik. Bana soyledigi, "Benim okudugum lisenin 4 tane tam sahasi var ve 80 tane cim antreman sahasi var. Sizin burada cakil uzerinde kaleci yetistirmeniz cok zor" demisti. Kendisi Cambridge'ten political science uzerine okul 3'su oldu sonra.

2) Bizim ulkede adamakilli egitimli kaleci antrenoru oldugunu sanmiyorum. Nezihi Bologlu ne kadar kaleci yetistirebilir? Bakiniz amerika'daki arkadaslar size guzel bir web sitesi. Ben texas'taki kurslara gidecegim.

http://www.nscaa.com/
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Ozanguc wrote:Bu macta kalecinin ilginc goller yedigini "okudum". Bunun bence iki nedeni olabilir.
Bir neden de ben ekleyeyim... Yonetim! Petkovic mi yedi, yoksa onun uzun sakatliginda cok iyi maclar cikaran Akin mi yemis bu golleri diye bakinirken, baktim ki bir gun once kiralamaya karar verdikleri Volkan Unlu kalecileriymis. Bir onceki eleme turu maclarinin da buyuk kisminda o oynamismis aslinda. NTVSpor'dan ilgili kisimlar:
Maçtan 1 gün önce yönetim kurulu tarafından başka bir takıma kiralanması kararı alınan, ancak Petkovic ve Akın'ın yokluğunda kaleyi devralan Volkan Ünlü, yediği 2 hatalı golle maça damgasını vurdu.

Sivasspor, SC Braga karşısına, Avustralya Milli Takımı kadrosunda bulunan kaleci Michael Petkoviç, sakatlıkları süren Mohammed Ali Kurtuluş ve Sezer Badur'dan yoksun bir kadroyla çıktı.

Teknik direktör Bülent Uygun, 2. turda Karadağ'dan OFK Grbalj ile yapılan ilk maçın büyük bir bölümüyle ikinci maçın tamamında kaleyi koruyan Volkan Ünlü'ye, bu karşılaşmada da ilk 11'de şans verdi.

Uygun, OFK Grbalj ile yapılan ilk maçın ilk yarısında kırmızı kart gören ve cezası nedeniyle Sivas'taki rövanş maçında forma giyemeyen kaleci Akın Vardar'ı yedek soyundurdu.
Ayni mantigi bizim hemso Erciyes icin soyluyordum, onlar utandirdi gerci beni, Israil takimini idi sanirim, elemislerdi. Ama ayni sekilde, tutup da UEFA'ya cikip, 0 cekmektense (takimlarinin gucu/motivasyonu oyle gorunuyorsa), Intertoto'dan elenmeleri ulke puaninin daha cok hayrina olur, toplam puanin bolunecegi takim sayisi bir eksik kalacagi icin...
Özgür
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Sivas bu gidisle ulke puanina %25 civarinda bir katkida bulunacak demek ki. UEFA puanlari 5'e bolunecegine 4'e bolunecek.

Kendilerine ise yuz karasi katkisi yapmislar bile. Sen mactan iki gun once kaleciyi satis listesine koy, ondan sonra hayir bekle. Sanatcilari yakan mantiktan cok uzak bir mantik degil bu da. Duz, cahil ve Allaha havale...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB - Shaktar macini seyretmeye basladim...

Iki takim da orta alanda buyuk bosluklar bulup hizli ataga kalkiyorlar - bizim maca oranla cok daha hareketli geciyor...

46. dakika da Semih Ugur Boral'la yaptiklari atak da guzel bir gol atti --- Semih her gecen gun daha iyi oluyor... Guiza ise Kezman'a benziyor kacirdigi pozisyonlarla :)

Boral yerine Gurhan girdi - onu sol taraf icin hazirliyorlar galiba...

Simdi Semih'in kaleciden donen guzel sutunu tamamlayip golunu atti Guiza - adam firsatci :roll:

FB bugun tam takim MTK icin hazirlaniyor...

Bugun ortasi baklavali 4-4-2 oynuyorlar...

Kalede Volkan; savunmada Gokhan (Onder), Lugano, Edu, R. Carlos (Ali Bilgin); on libero Selcuk; sag da Kazim, sol da Ugur (Gurhan); orta da Alex
(Maldonado); ileride Semih (Burak) ve Guiza (Kezman)

Bu takim boyle cift forvet oynayacaksa - tonla para verilen Emre nerede ve kimin yerine oynayacak merak ettim dogrusu...

Brandao atti 2-1 oldu simdi...

Gurhan solbeke, Ali sol aciga gecti...

FB 2-1 kazandi maci...

sadece 2. yariyi seyredebildim... bu yari da Shaktar bir Lucescu takimindan beklenmeyecek kadar acik oynadi ve FB ye bos alanlar birakti - boyle olunca FB kolay pozisyona girip kolay gol atan bir takim gibi gozuktu ama kalesinde de bayagi pozisyon verdi... kisacasi Fener ayni pek bir degisiklik yok... kapanan takimlara karsi yine zorlanirlar ilk golu atana kadar...
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Mert Tokman wrote:
sadece 2. yariyi seyredebildim... bu yari da Shaktar bir Lucescu takimindan beklenmeyecek kadar acik oynadi ve FB ye bos alanlar birakti - boyle olunca FB kolay pozisyona girip kolay gol atan bir takim gibi gozuktu ama kalesinde de bayagi pozisyon verdi... kisacasi Fener ayni pek bir degisiklik yok... kapanan takimlara karsi yine zorlanirlar ilk golu atana kadar...

Shaktar sert ve ciddi oynadı ilk hazırlık macı yenilgisini almıslar bu sene icin .
Image

Herkes gibi benimde gözüm Guiza'daydı az da olsa tatmin oldum diyebilirim, özellikle Aragones'in Zico gibi tutucu sistem aritmatiginde kalmayıp önde daha fazla oynayacak sekilde takımı dizme cabasının ilerde daha iyi olabilecegini düsünüyorum .Ama bir kac önemli rotus gerekiyor ki Aragones bununda farkında ve oraya spektakuler bir oyuncu yerine en azından is yapacak bir adamı getirtecektir (Kezman ve Maldonado'dan kurtulabilirsek ha bir de Appiah olayı var bir Aziz Yıldırım bir Appiah bir de Allah biliyor mevzuyu ).

Emre benim de kafamı karıstırdı su diziliste oynayacagı tek yer Selcuk'un pozisyonu ama anladıgım Aragones orda düsünmüyor düsünmedigini de "Selcuk o pozisyonda yalnız" diyerek kamuoyuna deklare etti.O halde akla alısageldik Zico dizilisi geliyor ,Selcuk defansın önünde Emre onun önünde ve Alex'e yakın Semih yine kenarda .İçimi acıtıyor Semih'in durumu oyunun fazla tası gibi ilk planda onu dısarı koyuyoruz umarım Aragones benden daha komplike düsünür ve bize mac öncesi kadro kurarken acaba Semih oynar mı sorularını sordurtmaz .

Gürhan ve Burak beklenmedik sekilde katkıda bulunacak gibi özellikle Gürhan umut verici duruyor ve ilginctir sol kanatta oynattıgımız oyuncular zaman zaman acık zaman zaman bek oynuyorlar .Ugur Boral Vederson'dan sonra Gürhan'da bunlara katıldı .Oyun icinde önlü arkalı oynayan oyuncuların her iki pozisyonuda oynayabilmeleri avantaj.

Aragones tüm yapıyı yıkıp bastan yapma telasında değil akıl neyi gerektiriyorsa onu yapıyor .Zamanında Fatih Terim Lucescu'nun takımını dagıtıp hayal kırıklıgına ugramıstı ve ugratmıstı .Aragones üste eksik olanı koyma isteginde ,mevcut oyunculardan istedigi verimi alabilir mi;! henüz bu sorunun cevabı icin erken ,ama korku daglarımın üzerindeki karları simdilik eritti .
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

FB bu sene gecen seneye oranla cok daha hizli oynuyor goze guzel gozukuyor ara ara hizli paslastiklari zaman. Gecen seneki sampiyonlar ligindeki bazi maclarinda yaptiklari gibi ayaga hizli tek pas.

Bir GS'li olarak iyi bir FB, BJK, TS ve diger tum takimlarin olmasi ve onlari geride birakarak sampiyon olmak daha buyuk bir zevk veriyor. Gecen sene FB turkiyede cok sonuk kalmisti maalesef.

GS ve FB maclari inanilmaz hizli gecebilir eger sinirler gerilip kirmizilar cikmazsa, hakem cildirmazsa vs. vs.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sivas'ın halini "patlayan balon" olarak niteleyenler haklı çıktı. Maç devam ediyor ve bizimkiler yine 2-0 geride...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Sivas'ın halini "patlayan balon" olarak niteleyenler haklı çıktı. Maç devam ediyor ve bizimkiler yine 2-0 geride...
Hayrola Kayseride 2-0 ile madar olduktan sonra Bulent'in "Daha hersey bitmedi" lafi seni bayagi etkilemise benzer.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply