GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Maci seyredebilenler anlatsin lutfen

Kayinvalidelerdeyim - bilgisayarin oldugu odada bebek uyuyor. Onun icin sizi telefonla takip ediyorum.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Baris Tokat wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:cografi olarak kendine yakin bolgeyi sectin mi?
Evet sectim. Avrupa 600kbps olarak sectim. Buna ragmen hizli anlarda sadece enstantaneler görebiliyorum.
Windows Media Player'in buffer ayarlarini yaptin mi? Ben 1 dakikaya ayarladim. Bunun disinda internet hatti hizi nedir?
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Mert Tokman wrote:Maci seyredebilenler anlatsin lutfen

Kayinvalidelerdeyim - bilgisayarin oldugu odada bebek uyuyor. Onun icin sizi telefonla takip ediyorum.
Iki yariya farkli 11'lerle ciktik. Ilk yarida stoperler ve linderoth haric ideal 11 oynadi. Orta sahada 5 kisi oldugu icin cok guzel paslastilar, top surekli bir o kanattan bir bu kanatta bir bakmissin Umit Karan'a ara pasi olmus. Lincoln-Kewell-Arda bu sene defanslarin basini cok dondurecek. Simdiden bu kadar uyumlularsa sezon icinde cosarlar. Insallah sakatliklar olmaz bu uclu icinde.
Mehmet Topal daha bir kendine guvenli oynadi cok begendim. Bu arkadasin Malatya Belediyespor'daki hocasi ile tanisma firsatim olmustu. O cocuga dikkat et iki ayagiylada mesafe tanimaksizin cok sert ve isabetli vurur dedi ve ekledi, "Biz onu Canakkale Dardanel'e 3000(ucbin)YTL'ye vermistik".
Sabri'nin kafasina kuyruklu piyano dusmus sanirim eskisi gibi sol acikta pres yapti bir ara, topuda kapti.
(Aha FB'de guiza ilk 11'de)

Ikinci devre cikan 11'de maca bayagi asildi ve sadece 1 pozisyon verdi. Bende dusunmeden edemedim. Ikinci 11'de ilk uc'e oynayabilir turkiye liginde.
Iki devrede de topu surekli rakip takim sahasinda oynadik. Ben onumuzde ki sezondan cok umitliyim. Orta sahanin super top dolastirmasina Umit karan'in ofsaytlari olmasa ilk devre cok daha fazla pozisyon olurdu.
Alex ferguson'un inzaghi icin soyledikleri aklima geldi, "dogarken ofsayt'a dusmus" demisti
Bu yilin bomba transferi eger boyle devam ederse Lincoln olacak gibi gozukuyor. Eger forvetlerimiz bitiriciklerini konusturursa hem turkiyede hemde avrupada cok can yakacagiz bu sezon.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

[quote="Mert Tokman"]Maci seyredebilenler anlatsin lutfen

Kayinvalidelerdeyim - bilgisayarin oldugu odada bebek uyuyor. Onun icin sizi telefonla takip ediyorum.[/quote]

Iste gercek taraftar...:)

Gecen yazdigim 11 de hata yaptim... irfan ilerde ayhan geride oynadi...

1-1 bitti mac. sagdan serbest atista, baris kafayla atti . DK.90 ve mac bitti.

ikinci yari ortada gecti. Baris aydin iyiydi. Ayhan defansa cok yakin oynadi. Nonda cok dolasti ve ayagindaki topu kaybetmedi. Ilk yaridaki heycan ve pas trafigi yoktu ikinci yardi.

ahmet cizgiden cok guzel bir top cikardi, yoksa 2 yi yiyorduk. Emre Asik'a milli takim yaramis. Yasli masli ama cok buyuk avrupa tecrubesi var ve bu farkedildi bugun.

ayhan defansa yakin oynamasa daha etkili olabilirdi bence. Tabii biraz daha ilerde oynayan Baris dedigim gibi iyi oynadi.

aydin ve ferdi bugun biraz daha silikti ama bu normal. Lokomotif Sofia cok ciddi ve taktik faulle oynadi.

Ilk yari gercekten iyiydik. kewell lincoln ve arda cok hareketli oynadi. Sabri be balta kenarlarda defansif olarak iyiydiler. Sabri akillanmismi ne...?

Allah sakatlik vermesin. Bu tip tek pas, kalabalik ve kewell lincoln ve ardali ofansif ora sahaya faul yapamsi daha zor olur umarim. Lincoln, gecen seneden daha kuvetli ve daha cok kendini koruyacaktir. Ayrica ayhan aydin gibi alternatiflerde var bu sene. Emre Toroman, TJikuzu, Ayman, Ismail Gulduren gibi adamlar kime vurucagini sasiracak bu sene. Tek pas ve akilli oyunla bu sertlikten kendimiz koruyabiliriz insallah.

Skibbe ferguson stili kenerda cok sakin oturuyor hazirlik maclarindan. Ben oyunculara insiyatif vermekten yanayim.

Kewell o kadar yetenegine ragmen calima girmedi. iyi paslar verdi, kuvvetli gozuktu. Bunlar sevindirici.

Guven etkisizdi ne yazikki.

Sonuc olarak Barcelona stili 4 1 1 1 2 1 oynuyoruz....yarni 4 3 2 1 de ortadaki 2'linin biri digerinin biraz daha onunde, 3 lunun ortasindaki lincolde biraz daha forvet yerine ortaya yakin oynuyor...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozgur Ozanguc wrote:

ilhan parlak ve kezman da 11'de alex yok. 3 forvet oynuyor bu sefer. Bakalim ne olucak...:)
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ozgur Ozanguc wrote:
Baris Tokat wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:cografi olarak kendine yakin bolgeyi sectin mi?
Evet sectim. Avrupa 600kbps olarak sectim. Buna ragmen hizli anlarda sadece enstantaneler görebiliyorum.
Windows Media Player'in buffer ayarlarini yaptin mi? Ben 1 dakikaya ayarladim. Bunun disinda internet hatti hizi nedir?
zaten öyle ayarli. hattim cable dsl 2000. yeterlidir herhalde :-)
sansima küseyim o zaman. hemen aboneligi iptal ederim olur biter.

bu arada güiza ilk golünü atti.
Quo vadis, Galatasaray?
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:

ilhan parlak ve kezman da 11'de alex yok. 3 forvet oynuyor bu sefer. Bakalim ne olucak...:)
Aha Guiza atti dakika dokuz
Arka direkte kafayi vurdu bos pozisyonda
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

İlk basta Skibbeden baslamak istiyorum.
Kalliden sonra hayal kirikligi yaratacak gibime
geliyor. Donuk donuk eli cenesinde mac seyrediyor.
Ne ilk 11'nin anlamini cozdum, nede ikincisinin. Dengeli 2 ayri takim degil,
1. takim ve 2.takim hic degil.Kallinin gecen seneki kazanma hirsiyla
dolu takimi gitmis, Iskandinav kilisesi satranc takimi gelmis.
Mümkünse 0,5 yil+ 1,5 yil kontrat yapsalardi da
yari yilda yollayip Cevat Hocaya teslim edilseydi. Bu arada
Umit Davalayi goremedim. Yahu biz Alman olarak Daumu,
Lowu , Kalliyi gorduk, ama bu adam donuk yahu hareketsiz.
Takimin ne kazanma hirsi kalmis, ne coskusu kalmis,
nede takimdasligi. Sfenks gibi adam , suratina bakinca hirsin gider.

Eli cenesinde bakar bakar, dusunur , ama neyi dusunur anlamadim.
Sonra neden bir dolu genci cagiriryorsun, daha 4 yabanci gelecek,
bu cocuklara niye umut veriyorsun, olmayacak duaya amin diyorsun.

Gozlemler:

1-) Umit Karan: Bu yilin en buyuk problemi. Cok ofensif bir orta sahada
kolay olani yapip duvar olacakken, kah ofsaytta kaldi, kah abuk sabuk sut cekti, kah kisitli yetenegiyle adam gecmeye kalkti. Golnoktasininn uzaginda, ortalarin seviye olarak altinda kaldi.

2-) Adnan Sezgin: Yahu 2 yildir yaziyoruruz. Uzun boylu forvet ve sag bek. Takimin en buyuk ihtiyaclari icin 2 senedir transfer sezon bitimi mostralik kovaliyorsunuz. Yahu alin adam gibi basta birini, varsin olsun adi duyulmamis olsun, birderece alt kalitede olsun. Erken erken girsin takima, alissin. Yok , pantalon olmadi, gomlek verelim.

3-) Lincoln: 2 mactir laubaliligi yuzunden mac kaciriyoruz. Gecen gun penalti, bugun bosu bosuna varyete yuzunden kacan pozisyon.
Bulmuslar vernelle yumusatilmis eli cenesinde sfenks antrenoru.
Umit Karanla Lincoln laubalilikten ornekler veriyor.
Biri caliyor, oburu oynuyor, Davala-sfenks kenarda seyrediyor
Varken piyasalari verin ikisinide , forvet falan alin bari yol yakinken.

4-) Ferdi: Simdilik bosu bosuna alinmis gibi. Takasta bonservisleri ile verilen sag bek cocuga yanarim.

5-)Sabri: her yerde idi ama klasik olarak yedigimiz golde yerinde degildi.

6-)İrfan: Ayaginda cok top tutuyor zayif.

7-) Erhan , Ahmet, Murat, Anil, Firatvs..: Bu yil geciniz olmaz.

8-) Kewel : Laubalilik ittifaki onun dilinden anlarlarsa oynayacak.
Sfenks bey akil edip Nonda ayni takima koyarsa anlayacagiz katkisini.
Yalniz Arda sagda olmuyor, solu istiyor, nasil olacak bilmiyorum.

Begendiklerim: Tabiiki macida kurtaran Baris, Arda, Emre Asik, Nonda
Hakan Balta, Arda, Mehmet Topal.

Bu arada Yaser, Semih, Volkan niye oynamadilar anlamadim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:İlk basta Skibbeden baslamak istiyorum.
Kalliden sonra hayal kirikligi yaratacak gibime
geliyor. Donuk donuk eli cenesinde mac seyrediyor.
Ne ilk 11'nin anlamini cozdum, nede ikincisinin. Dengeli 2 ayri takim degil,
1. takim ve 2.takim hic degil.Kallinin gecen seneki kazanma hirsiyla
dolu takimi gitmis, Iskandinav kilisesi satranc takimi gelmis.
Mümkünse 0,5 yil+ 1,5 yil kontrat yapsalardi da
yari yilda yollayip Cevat Hocaya teslim edilseydi. Bu arada
Umit Davalayi goremedim. Yahu biz Alman olarak Daumu,
Lowu , Kalliyi gorduk, ama bu adam donuk yahu hareketsiz.
Takimin ne kazanma hirsi kalmis, ne coskusu kalmis,
nede takimdasligi. Sfenks gibi adam , suratina bakinca hirsin gider.

Eli cenesinde bakar bakar, dusunur , ama neyi dusunur anlamadim.
Sonra neden bir dolu genci cagiriryorsun, daha 4 yabanci gelecek,
bu cocuklara niye umut veriyorsun, olmayacak duaya amin diyorsun.

Gozlemler:

1-) Umit Karan: Bu yilin en buyuk problemi. Cok ofensif bir orta sahada
kolay olani yapip duvar olacakken, kah ofsaytta kaldi, kah abuk sabuk sut cekti, kah kisitli yetenegiyle adam gecmeye kalkti. Golnoktasininn uzaginda, ortalarin seviye olarak altinda kaldi.

2-) Adnan Sezgin: Yahu 2 yildir yaziyoruruz. Uzun boylu forvet ve sag bek. Takimin en buyuk ihtiyaclari icin 2 senedir transfer sezon bitimi mostralik kovaliyorsunuz. Yahu alin adam gibi basta birini, varsin olsun adi duyulmamis olsun, birderece alt kalitede olsun. Erken erken girsin takima, alissin. Yok , pantalon olmadi, gomlek verelim.

3-) Lincoln: 2 mactir laubaliligi yuzunden mac kaciriyoruz. Gecen gun penalti, bugun bosu bosuna varyete yuzunden kacan pozisyon.
Bulmuslar vernelle yumusatilmis eli cenesinde sfenks antrenoru.
Umit Karanla Lincoln laubalilikten ornekler veriyor.
Biri caliyor, oburu oynuyor, Davala-sfenks kenarda seyrediyor
Varken piyasalari verin ikisinide , forvet falan alin bari yol yakinken.

4-) Ferdi: Simdilik bosu bosuna alinmis gibi. Takasta bonservisleri ile verilen sag bek cocuga yanarim.

5-)Sabri: her yerde idi ama klasik olarak yedigimiz golde yerinde degildi.

6-)İrfan: Ayaginda cok top tutuyor zayif.

7-) Erhan , Ahmet, Murat, Anil, Firatvs..: Bu yil geciniz olmaz.

8-) Kewel : Laubalilik ittifaki onun dilinden anlarlarsa oynayacak.
Sfenks bey akil edip Nonda ayni takima koyarsa anlayacagiz katkisini.
Yalniz Arda sagda olmuyor, solu istiyor, nasil olacak bilmiyorum.

Begendiklerim: Tabiiki macida kurtaran Baris, Arda, Emre Asik, Nonda
Hakan Balta, Arda, Mehmet Topal.

Bu arada Yaser, Semih, Volkan niye oynamadilar anlamadim.
???
Igneleme mi var, Hasan Tezcan Alpay'in sifresini asirip Alpay adina mi yazmis, son gunlerde Turkiye'nin durumu Alpay'in da kafasini mi bozmus, isler kotu mu gidiyor, evde cocuk mu hasta? Cozemedim... Vallahi cozemedim.

Ozan Ersoy
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Attilar fenere dakika 45 kornerden gelen ortaya kafayi cakti (bombos pozisyonda). Fener'in ikinci defansi iih-ih olmamis.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Macdan benim begendigim resimleri sizle paylasmak istedim.

Image

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Gokcigdem wrote:Macdan benim begendigim resimleri sizle paylasmak istedim.

Image
Maaşallah geçen bahsi geçen dev mi bu acep? Etrafındakilerde pek ufak tefek adamlar değil hani...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Image

Image

Image

Image

Lincoln ikinci yari maci kenardan izlerken...
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ismail Gezer wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Macdan benim begendigim resimleri sizle paylasmak istedim.

Image
Maaşallah geçen bahsi geçen dev mi bu acep? Etrafındakilerde pek ufak tefek adamlar değil hani...
TFF sitesindeki bilgiler guncelse,bu sezon sonunda Irfan Basaran'in sozlesmesi bitiyor,uzatilmasi lazim.Ayrica,Gur Ege Gurel ve Sinan Osmanoglu(acilen!!!) ile de sozlesme imzalanmali.

Sinan Osmanoglu ismini bir kenara not edin.Stoper olarak oynuyor,yanlis duymadiysam 1.98 boyunda.Boyuna ve cussesine ragmen agir ve yavas degil.Iyi calisirsa cok iyi yerlere gelebilir.Bu konuda GS Kulubu'ne de onemli bir gorev dusuyor.(3 Mayis 2008 ,"Genc takimlarimizdan gelen oyuncular"basligindaki yazimdan)
25-2025

nefvakfi.org
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçı seyretmedim, fakat Alpay Dedeoğlu'nun yazdıkları beni korkuttu. Lincoln ve Ümit şımarmaya gayet elverişli adamlar. Tecrübesiz ve takımda ne kadar kalacağı belli olmayan Skibbe'yi yer bunlar.

Arda+Lincoln+Kewell üçlüsü oynayacaksa orta saha defans yönü kuvvetli iki adamla takviye edilmeli. Bunlar muhtemelen Topal ve Linderoth olur. Form durumlarına göre Barış ve Ayhan bu ikiliyi zorlar. Bu durumda M. Güven muhtemelen kiraya verilir ya da gönderilir. İnşallah Aydın'da kendini göstermek için forma şansı bulur, Arda ya da Kewell'in iyi oynamadığı zamanlarda görev alabilir.

Tek forvet olarak kesinlikle Nonda oynamalı. Aslında Nonda bile tek forvet oynayabilecek güçlü yapıya sahip değil, fakat orta sahada oynayan ofans yönü sağlam üç adamımız bu açığı kapatır.

İlk yarı oynayan takım ideale daha yakın. Fakat bu takımın gol yiyip "yedek" takımın gol atması düşündürücü (tabii bu sadece skor üzerinden yapılmış erken bir yorum).

Neyse, daha yolun başı, bakalım neler olacak.

Ali Kaya
Post Reply