Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Tezic wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Gecen hafta is icin Selanike gittim. Adamlar bu balik isinde cok iyi kardesim onu bunu bilmem.
Ege gozumde tutuyor ama Turkiye artik benim kulturumun ulkesi degil bizleri yetistiren idealist insanlar yerlerini maymunlar cehennemine birakti. O yuzden Selanik'e yerlesmeyi kafamdan gecirmiyor degilim. Zaten koklerim orali. Kendimi evimde hissedecegime eminim.
Valla Kerem seni seviyorum ama bazen kizmiyor da degilim.

Kacip gitmek niye,
Selanik'te daha mi mutlu olacaksin ?
Oralari daha mi guzel ?
Guzellik sadece cayir bayir deniz degil kendin de biliyorsun

Haricten gazel okuyorsunuz
Sen de Ozan' da.
Oradan Turkiye soyle Turkiye boyle
Tu kaka

O zaman degistirmek icin bir seyler yapin
Oradan internetten yazarak olmuyor bu isler
Gel buraya bir olusuma katil o zaman
Toplantilar duzenle, gelin Turkiye'ye yerlesin
Bu takunyalilara kirolara maymunlara karsi birlesin
Savasin..

Insanlar meydanlarda toplandi bayraklari ile
Mitingler duzenledi

Realiteye katilin o zaman
CHP yada sizi fikrinizi ifade eden bir siyasi olusuma destek verin
Yani demek istedigim yilda bir ay ile Gokceada,Bozcaada Datca tatili ile istediginiz idealinizdeki Turkiye'ye kavusamazsiniz.Internetten bilinclendirme olmuyor.Artik hersey sokakta, manavda, okulda, tatilde macta oluyor.Cocuklarini olmasini istedigin ideal TC vatandasi gibi yetistirip ulkeni idealindeki ulke olmasi icin calismak icin burada olman gerekiyor.

Ben buraya kesin donus yapinca anladim.Yurtdisinde beyhude, sadece kendine calisiyorsun.Esas yer burasi.Seni yetistiren insanlar yerini maymunlar cehennemine birakti demissin.Sen kimleri yetistiriyorsun.

Nerdesin ? Niye ordasin ?

Ama Turkiye'de bazi dengeler degisti daha dogrusu bozuldu, iyiye gitmiyor.Resmen kamplasmalar var gunduz gozu ile goz gore gore.Mahalle baskisi dedikleri olay bu ..

Al sana kucuk bir ornek, Bodrum'da otelde acik bufe yemek sirasinda bekliyoruz hanimla.Otel musterilerinin %90'i Turk.Yabanci hic yok.Kuyrukta arkamiza basortulu bir kadin geldi tabagini aldi sira beklemeye basladi.

Hemen arkasinda soyle 50'li yaslarin sonunda bir bayan resmen YUKSEK sesle ben KULAKLARIMLA DUYDUM.

"Buralara da geldiler" dedi

Simdi bu basortulu kadin kendini bozmadi.Yemegini aldi ve masasina gitti.Ama ben cok bozuldum.O kadina iki kelime laf etmek istedim ama Cigdem musade etmedi.Karimi genelde dinlerim.

Simdi bazi gercekler

1-Oncelikle benim karim basortulu degil bikinili :D

2-Tatil koyune gidenler bilir restorana kadinlar alt taraflarini kapatmak icin pareo deyu bir sey baglarlar.Bu genelde tatil koyu otelin yazilmamis kurali gibidir.Yani Normal sekilde kimse direk bikini ile yemege gitmezler.Gidende vardir elbet, benim kaldigim otel de oldugu gibi..Neyse fazla uzatmayayim bu teyzenin gogusleri diz kapagina inecek buyuklukte idi ve yemek sirasinda bikini (EVET BIKINI) ile siradaydi.Kimse donup bakmadi.Kimse rahatsiz olmadi (ben biraz oldum ,yas dolayisi ile burus burus bir et yigini esliginde yemek yemek istemem) ne calisanlardan ne de misafirlerden bir tek kisi bile ses cikarmadi.

3-Neden basi kapali bir kadin bu bayani rahatsiz etti, beni etmedi karimi d etmedi.? Giydigim kiyafeti baskalarina sormak benim hayat tarzim degil.Karim basortusu takmaz ve takmayacaktir.Ama giydigi mini etek cok kisa gelirse gozume "git daha uzun bir sey giy" derim.Sebebi din iman degil ahlak boyutur."Elin adamlarinin ustune atlatma beni" der git degistir" derim.

Ben Cuma gunu cuma namazina giderim ama cuma aksami raki icerim bunun hesabini soracak Allah'tan baska bir varlik tanimam.

Bu insana diger bir insanin kiyafeti icin boyle bir yorum yapma hakkini kim veriyor ? Yoksa insanlar kendilerine bir gorev mi cikariyorlar ?

4-Tersi olsa ne olurdu ? Olay gazetelere kadar gidermiydi ? Kendi tabiri ile (yemegini alip donerken yanindaki baska bir kadina boyle diyordu) ATATURK KADINI boyle seylere tepki vermeli imis.

5-Allah biliyor ya, kadin kutsal varliktir dovulmez sovulmez, ama bu kadini esek sudan gelinceye kadar dovmek istedim icimde...Bunlar gibi binlerce var, muslumana islama karsi tiksinir gibi bakan..

LAIKLIK DINSIZLIK DEGIL VE
KEMALIZM DE BIR DIN DEGILDIR
BIRBIRIMIZE OCU GIBI BAKIYORUZ

Sonra kizdim kufrede kufrede masaya gittim
Hanima donup
"ATATURK KADINI KOY BI RAKI DA SENLENELIM " DEDIM :D

Durum budur
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Datça'dan bir transfer haberi alayım diye foruma girdim.

Crespo hala gelmedi mi be arkadaşlar. Para da hazırdı. :lol:

P.S.Ben Datça'nın içinde Villa Datça'da kalıyorum ama Aktur da hakikaten güzel. Tüm koylar mesudiye, palamutbükü heosi ayrı güzel. Şimdiye kadar Marmaris'e kadar gelip de datça'ya niye gelmemişiz diye kendi kendime yakındım.

Adnan abiler!!!
Acele .Crespo'yu alın ve İstanbul'a öyle dönün..

Image
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sevgili Mehmet en azindan Selanik'te Ege kulturune ihanet edilmiyor. En azindan Sokrat'in ciktigi topraklar. En azindan Turkiye ile mukayese ettiginde sacma sapan dini dogmalara dayali ahlak(!!!) normlarina göre insanlar cok daha az yargilaniyor gunluk yasamda. Iki sene evvel Roma'ya gittik o zamanki isimle. Kendimi evimde hissetmistim ayni 30 sene evvel Istanbul'da evimde hissettigim ama su an hic hissetmedigim gibi. Adeta cocuklugumdaki Istanbul'un insanlarini gördum. Cok acikcasi benim sirf nufus cuzdaninda TC vatandasi yaziyor diye insanlarla ortak yanim olacak diye birsey yok. Cocuklugumda agzi acik gördugum hayran kaldigim Ege sahillerini bitiren, oralari imara acan bir zihniyet ve onu basa getiren zihniyetle benim isim olmaz. Yazinda neden basörtusu falan konularina girdin bilmiyorum. Benim balkan göcmeni rahmetli babaannem ve buyukbabam haci. Kendimin ise din kitaplari ile hayatta isim olmaz ama bunu bir varlik sorunu olarak görup dine inananlara da saygim var. Sorun bu degil ki. Elin kus beyinli herifi bana kendi sicirik ahlak degelerini dayatmaga kalkar, inci gibi koylara sicip naylon posetlerini birakir, gobegini kasiya kasiya, osura osura 'suraya da bir kat cakah' derse ve bu insanlar tepeden tirnaga ama tepeden tirnaga ulkede ezici sekilde cogunlukta olursa benim de onlarla yasamam icin neden kalmaz. Zaten kakalak surusu gibi 3-4-5 doguruyorlar. Yakinda kendi boklarinda yuzecekler haberleri yok. Mucadele edene falan ne zorbaliklar yapiyorlar göruyoruz. Benim burda en yakin dostum Bafa'li. Bafa gölunun ne hale geldigini anlatiyor ve dedi ki Bodrum'da tek basina yasli bir amca hukuk mucadelesi veriyormus kacak yapilasmaya karsi ama gel gör ki Turk gencligi hangi milli futbolcu ne araba kullaniyor sabah kacta kalkip tuvalette kakasini yapmis onlarla ilgili. Son gelisimde de dedim sadece ana babami görmege gidiyorum. Bodrum'daki devre mulku de satiyoruz artik. Seytan görsun yuzunu oralarin . Mazi gibi bir koyu bile bitirdiler icine ettiler. Denize toprak yigip otel diken herife, medeni bir ulkede degil turizm bakani, otopark kahyasi olamayacak zatlar odul bile verdi. Mumkun degil yahu mumkun degil adimimi atmam. Geldigimde zaten evden cikmiyorum yoksa gunluk yasama girsem bir kac kisi elimde kalack sokakta. Alsin göbegini kasiyan ayilar hayrini görsunler. Kisacik hayatimi zehir mi edecegim. Surda Norvec sinirinda Dalsland diye bir yer var, tatilde al oltani, zumrut yesili gibi yesil, her taraf göl, insanlar gurultu yapmiyor zira baskasinin varligina saygili benim icin cok daha cazibeli. Turkkiye'de yapilasmayi, kirliligi gectim, gurultu kirligi var herseyden önce. Ayrica dunyayi gezmek cok daha cazip geliyor ulkede hep ayni yerde gittikce bitirilen yerleri görup icin icin kahrolmaktansa. Benim dunyayi algilayis bicimim farkli ve ne yaptigimi gayet iyi biliyorum acikcasi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Kerem Tezic wrote:Sevgili Mehmet en azindan Selanik'te Ege kulturune ihanet edilmiyor. En azindan Sokrat'in ciktigi topraklar. En azindan Turkiye ile mukayese ettiginde sacma sapan dini dogmalara dayali ahlak kurallarina göre insanlar cok daha az yargilaniyor gunluk yasamda. Iki sene evvel Roma'ya gittik o zamanki isimle. Kendimi evimde hissetmistim. Adeta cocuklugumdaki Istanbul'un insanlarini gördum. Cok acikcasi benim sirf nufus cuzdaninda TC vatandasi yaziyor diye insanlarla ortak yanim olacak diye birsey yok. Cocuklugumda agzi acik gördugum hayran kaldigim Ege sahillerini bitiren, oralari imara acan bir zihniyet ve onu basa getiren zihniyetle benim isim olmaz. Yazinda bazi seyler karismis. Neden basörtusu falan konularina girdin bilmiyorum. Benim balkan göcmeni rahmetli babaannem ve buyukbabam haci. Kendimin ise din kitaplari ile hayatta isim olmaz ama bunu bir varlik sorunu olarak görup dine inananlara da saygim var. Sorun bu degil ki. Elin kus beyinli herifi bana kendi sicirik ahlak degelerini dayatmaga kalkar, inci gibi koylara sicip naylon posetlerini birakir, gobegini kasiya kasiya, osura osura 'suraya da bir kat cakah' derse ve bu insanlar tepeden tirnaga ulkede cogunlukta olursa benim de onlarla yasamam icin neden kalmaz. Mucadele edene falan ne zorbaliklar yapiyorlar göruyoruz. Benim burda en yakin dostum Bafa'li. Bafa gölunun ne hale geldigini anlatiyor ve dedi ki Bodrum'da tek basina yasli bir amca hukuk mucadelesi veriyormus kacak yapilasmaya karsi ama gel gör ki Turk gencligi hangi milli futbolcu ne araba kullaniyor sabah kacta kalkip tuvalette kakasini yapmis onlarla ilgili. Son gelisimde de dedim sadece ana babami görmege gidiyorum. Bodrum'daki devre mulku de satiyoruz artik. Seytan görsun yuzunu oralarin . Mazi gibi bir koyu bile bitirdiler icine ettiler. Denize toprak yigip otel diken herife, medeni bir ulkede degil turizm bakani, otopark kahyasi olamayacak zatlar odul bile verdi. Mumkun degil yahu mumkun degil adimimi atmam. Geldigimde zaten evden cikmiyorum yoksa gunluk yasama girsem bir kac kisi elimde kalack sokakta. Alsin göbegini kasiyan ayilar hayrini görsunler.
Kerem,

Elin adami da Trafalgar Meydanindaki Nelson Heykeline de grafitti ile "SCUM" yazmişti.Selanikli bir akrabamin evinin onune gencler sirf eglence olsun diye cop dokup yakmislar.(Bu arada benim de kokenim Selanik).Dogaya zarar vermek se ingiliz genclerinin aksam saatlerine dogru Londra Regent's Park civarinda yaptiklarini gor.Gecen ay Munih'te MESSE'nin girisinde arabasindan inerken copunu yere attigini gordugum kisi bir Turk degildi.

Dogaya cevreye insanlara ve oncelikle kendine saygi aile egitimi ile olur.Bence kisiseldir.Sonra toplum duzeyine yayilir."Okulda sana aile toplumun en kucuk yapi tasidir" diye bir cumle ogretmediler mi ? Bana oyle ogretmislerdi.Biz cocuklarimiza bu isin dogrusunu burada ogretmezsek bir sonraki kusak ve daha sonrakiler birbirlerini dahada yozlastiracaklar.

Yani onlemek bizim elimizde ama mucadeleden kacmak sadece seni kurtarir.Senden sonrakilere eziyet etmis olursun.Cocuklarin Isvec'te dogar iyi egitim ve kariyer yaparlar ama Turkiye'ye her geldiklerinde o kultur farki siddeti artan bir tokat gibi yuzlerine carpar.

Cevremizi guzellestiren yada cirkinlestiren bizleriz.Ingiltere'de annesi ile yasayan oglum Levent yere cop atinca kulaga cekilir (hem Ingiltere'de hem Turkiye'de tatillerde) cop kutusuna kadar kulak elde gidilir.Eski esim ingiliz ve ben bir turkum ama temizlik konusunda ayni fikirlere sahibiz.Buyuk ihtimal Levent'in ogluda ayni muameleye maruz kalacaktir.Ama ogrenecektir.Ben en azindan 70 Milyondan dort kisinin hayatinda yere tukurmeyecegini yere cop atmayacaginin garantisini verebiliyorum.

Bodrum ve cevresindeki yozlasma bugun olmadi.Sagolsun Bodrum'un "EGELI" mumtaz esnafinin dukkanlarini arsalarini sehir disindan gelen "GOCMEN"lere peskes cekmesinden dolayi Bodrum bitti.Gelenler kendi kulturlerini cahilliklerini hayat felsefelerini getirdiler.Daha gecen hafta Bodrum'un barlar sokaginda aksamustu 5 gibi esimle yururken elimdeki bos pet siseyi atacak cop kutusu bulamadim.En sonunda dayanamayip magazanin birinin icine girip rica ettim.

Nerde mutluysan orada yasa tabi bu senin en dogal hakkin ancak Londralar Selanikler Romalar senin ulkenden cok daha iyi degiller.En azindan ben oyle dusunuyorum.

Kimse kimsenin din ahlak anlayisini sorgulamaz , sorgulamamali ha$a ben de seninkini sorgulamadim ama o basortusu turban pece ne dersen de, bugun cok buyuk gerilime yol aciyor buralarda.

Din olayinin ne ilgisi var demissin ya var var hem de cok var.
Siyah beyaz mucadelesi, kulturunde, sokakta, okulda hayatin heryerinde din baskisini hissedersin.Muhim olan baskisiz sevebilmek, inanabilmek.Kendi dinini kulturunu a$kini doya doya kimseden korkmadan ve kimseye dikte etmeden yasamak.

Benim cevre-kultur-din-laiklik anlayisim da bu.

SON DAKIKA: ROMA'LI GIULY PSG'ye gitmis galiba
http://www.corriere.it/ultima_ora/notiz ... BF5618A%7d

Bu basliga baska seyler yaziyoruz Hasan Tezcan Aman Diyim :D
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Fri Jul 18, 2008 5:07 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet aslinda yazdiklarina cok eklemem olacak ama acikcasi hassas konular ve yalanci degil gercek isimle yazdigim icin cekiniyorum. Ben de burda bir takim uyaniklar gibi sahte isimle yazsam epey sey eklerdim dediklerine (sözum meclisten disari elbet sana degil kesinlikle). Yalniz Ege ve Akdeniz'de talanin bugune dek gorulmemis bir yapilasma ve talan yasaniyor ben her gittigimde cok net goruyorum bunu. En son cikan yasalarla paragözlere altin madenini gösterdiler adeta ve buralari yagmalayin dediler. Ama muzik zevki Ibrahim Erkal ve Mehter marsindan olusanlarin yonettigi bir ulkede bunlar seni sasirtiyor mu diyene elbette sasirtmiyor derim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Mehmet Gorgen wrote: P.S.Ben Datça'nın içinde Villa Datça'da kalıyorum ama Aktur da hakikaten güzel. Tüm koylar mesudiye, palamutbükü heosi ayrı güzel. Şimdiye kadar Marmaris'e kadar gelip de datça'ya niye gelmemişiz diye kendi kendime yakındım.

Image
Villa Datca'yi babamin eski sirketi annemin hala calistigi Kiska yapti, neredeyse bizimkilere de ucuzundan satacaklardi, sonra bizim zaten Aktur'da evimiz oldugu icin vazgecti bizimkiler. Villa Datca'da ne cocukluk yaz asklari yasadik, ne yaramazliklar yaptik...

Palamut ve Mesudiye guzeldir, ozellikle Mesudiye'de babamin zipkinla dalmaya bile gerek duymadan koca koca orfozlari avladigini hatirliyorum. Sonra biz buyuduk, dalmaya basladik, ama o orfozlar yok oldu.

Bir ara da yabanci yatlar gelip, demir atarlardi, giderken de pisliklerini bosaltirlardi. Bir keresinde babamin koylulerden birinin motoruyla yat kovaladigini annem anlatir durur.

Bu arada, Datca Aktur'un tadi bambaskadir. Dunyanin hicbir yerinde tek bir site, bu kadar guzel iki koya sotalanmamistir herhalde. Aktur'lular da sitenin bozulmamasi icin adeta fanatik bir bicimde tutucudurlar, degisikligi sevmezler. Bence gidip gor, dedigim tekne turuna da cik vaktin olursa.

Sevgili Ozan Kaya, yasin kac? Benim evim de D mahallesinde, seninkine iki adim. Biz tanisiyor olabiliriz yaslar yakinsa...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Benim Anne tarafi da Serezli bu arada.

Karadenizli arkadaslarin affina siginarak Selanikte yasadigim
bir komik aniyi anlatayim hemen.
Otelin lobisinde toplanti yapiyoruz, masa 4 kisilik 2 onlar 2 biz,
Ingilizce bilmeyen onlardan
5. kisi laptopla yan masaya gecti.
Ben '' Masayi ceksin, o da yanimiza gelsin ''dedim.
Hemen ona ''filan falan ponti filan falan'' dediler.
Ne dediniz ona dedi? Demislerki'' Yahu sen ponti misin, oraya oturacagina
masayi cekcesene buraya''. Sonra bana Pontinin nedir bilirmisin dediler,
bende bilirim, bizdeki versiyonlarina ''Laz'' denir dedim . (Etnik olarak farkli,
yoreyi kastediyorum). Olay bununlada bitmedi. Ben buna benzer Laz fikralari oldugunu soyledim, onlarda Ponti fikralari var dediler.
Hemen atladilar, sana bu konuyla ilgili bir tane Ponti fikrasi anlatacagiz diye.
Tamam dedim. Basladilar : ''Bir gun bir Ponti Amerikaya gitmis , yillar sonra cok unlu bir piyanist olmus '' demeye getirmeden ,
ben '' konserde sandalyeyi piyanoya yaklastiracagina,
sandalyeyei oturup piyanoyu kendine cekmis degil mi dedim''
Gozleri faltasi gibi acilip, ''Nereden bildin '' dediler ,
aynisinin Laz versiyonu var bizde dedim.

Bunuda boyle rahat anlatiyorum (belki yanlis boyle bir halka acik forumda bunu yapmak) cunku benim Karadenizli arkadaslarim
bunu konuda oldukca rahat ve asmislardi. ''Yahu sen ne bakiyorsun bana saat 12yi gectin, uyarsana beni'' diyen arkadaslarimi bilirim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Alpay Dedeoglu wrote:Benim Anne tarafi da Serezli bu arada.
.
Yahu burda Murat Biricik sen ve ben akraba cikacagiz bu gidisle. Anne tarafi Serez baba tarafi Manastir. Babam son gidisinde eski evin sokagini hatta cesmeyi bile bulmus. Kazaz cesmesi imis adi. Balkanlarin gözunun yagini yiyeyim. Sen de benim karisimdansin yanlis hatirlamiyorsam.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bu foruma yeni katıldığım ve iyi tanınmadığım için bu tip çetrefilli konularda çok yazmak istemiyorum fakat bazen yazılarda gördüğüm çelişkiler beni şaşırtıyor (bu arada bende Selanik kökenliyim, belirteyim).

Mesela Kerem Bey 30 yıl öncesinin insanlarını özlediğini söylüyor. Ben o yıllarda daha çok küçük olduğum için Bodrum nasıldı, insanların temizlik anlayışları nasıldı, göbeğini kaşıyan adamlar varmıy dı yokmuy du tam bilemiyeceğim. Fakat okuduklarımdan 70'li yıllarda insanların sağ/sol olarak bölünmüş olup birbirlerinin gırtlaklarına fena bastıklarını, "devletin" vatandaş/halk ayrımı yaptığını, daha derin politik konulara girersek resmiyette Kürtlerin dağ Türkü olarak görüldüklerini (maalesef bugünkü terör sorununda bu çarpık anlayışın payı büyük), alevilerin a'sının kabul edilmediğini vs. biliyorum. Tabii bu yazdıklarımdan bugünkü durumdan memnun olduğum anlamı çıkarılmasın, Kerem beyin özellikle çevre konusunda yazdığı birçok şeye katılıyorum. Fakat bana sorarsanız inşallah o yıllara bir daha geri dönmeyiz diye dua ederim.

Avrupa meselesine gelince; belki tek tek kişi olarak kıyaslandıklarında bizden daha "medeniler". Fakat medeniyet biraz da maddi rafahla ilgilidir, aç kalmış adama çevre bilinci aşılamak zordur. Bu açıdan bakıldığında medeniyet sınavında Avrupa'nın sömürdüğü ülkelerin hesabını vermesi imkansız. Keşke Avrupalılar kelaynakların hayatlarına verdikleri önem kadar Avrupa kıtası dışında yaşayan insanların hayatlarına değer verselerdi de dünya bir bütün olarak daha güzel daha yaşanır bir yer olsaydı.

Bu yüzden bende MGC gibi düşünüyorum, memleketim insanı belki biraz kırodur, hırbodur ama özünde iyi kalplidir, az bir eğitilse bunlar da törpülenir. Çoğunluğu oluşturan saf Anadolu insanını da başka hiçbir insan çeşidiyle değişmem.

Neyse, başlığa bağlamak için son olarak Crespo transferine hayır deyip bitireyim.

Ali Kaya
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Artk burasi gibi transfer filan ilgili konulari kendi haline birakip bu tur hangi balikti, nerde yasayalim, veya Datca'dan sevgilerle cesnisini Yolculuk/Muzik/Konu Disina aktarsaniz iyi olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yahu Ali'nin yazdiklarini görunce bu yuzden yazmak istemiyorum aslinda. Sanki batili uygar bizimkiler kiro falan dermisim gibi bir sonuc cikartilmis. MGC'de laiklikten falan girmis. Inanamiyorum nasil böyle bir sonuc cikarildi. Daha dun Murat'a Kierkegaard'dan bahsediyordum, oraya referans yapan birisi olarak nasil böyle bir ayirim yapabilirim? O yuzden en iyisi bana soru sormayin ben de cevap vermek zorunda kalmayim. Kafasizlik bende kisacik yerde hem de bir futbol forumu gibi abuk yerde hic hayatta yuzunu gormeyip iki kelime etmedigim insanlara meramimi anlatmaya calisiyorum. Gidip beylik söylemlerle yorum yapan birisi degilim ve bu tur beylik yorumlar, önermeler burda girla gidiyor, rica ediyorum benim yazdiklarima yorum yapmayin soru da sormayin. Ne guzel haftalarca ara vermisim elim kopsaydi da yorum yapmasaydim. Vakum gibi burasi yahu eli sokuyorsun kol gidiyor.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Kerem kardesim Absurd Man'den bir basamak oteye gecmen lazim. Soylediklerine katiliyorum. Ona diyecek birsey yok.

Neyse, Besiktas'a yakin bir isimden aldigim habere gore, Adnan Polat zaten Ibrahim Toraman ile anlasmis, ve onu GS'a alabilmemizin tek yolu olan kadro disi birakilip satilik listesine koyulmasi oldugu dusunuldugunden boyle bir kavga vs ortami cikarilmis.
Ne kadar dogrudur bekleyip gorecegiz.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Haricten gazel okuyorsunuz
Sen de Ozan' da.
Oradan Turkiye soyle Turkiye boyle
Tu kaka
Asil uzucu olan bizim disardan bakip ne dedigimiz degil, dedigimizin ne yazik ki dogru olmasi. Hangimizin Turkiye'nin durumundan, kendi vataninda insan gibi yasamamaktan sikintisi yok? Hangimiz gelecegimize mutlulukla, iyimser gozle bakiyoruz? Hadi kendin icin bakiyorsun, bir dus icindesin, kopuk balonunun icinde yasiyorsun diyelim peki kimin cocuklari icin endisesi yok? Geleceklerine emin gozlerle kim bakabiliyor? Kimin Turkiye'de basina bir bela gelip mahkemelerde surunmekten korkusu yok? Kimin bir kaza gecirip, hastaneye yetisememekten korkusu yok? Kimin yargiya, polise, devlete guveni var? O zaman Turkiye'nin durumundan konusuldugunda insanlara koyan kimin nereden konustugu degil, konunun gercekle uzaktan yakindan ilgisinin olup olmamasidir.

Ulkeye donus kosullari herkesin degisik. Kimi babasinin fabrikasinin basina gecmek icin donuyor, kiminin anasi hastalaniyor donuyor, kimi green card alamiyor, isinden oluyor donuyor, kimi kendine es bulamiyor, "vatana gideyim anam hamamda kiz begensin eversin beni" diyor, kiminin nisanlisi var donuyor, kimi yurtdisinda buyuk paralar yapmis, zengin olmus, "Kazandigim parayla 5-6 tane gayri menkul alir, kirasindan gecinirim, emekli olur, kebap yaparim" diyerek donuyor, kimi devlet bursuyla geldigi icin zorunlu olarak donuyor, kimi de yesil sermaye bursuyla geldigi ve sahibine borcunu ulkeyi yikarak, kendi duzenini kurarak odeyebilecegi icin bir tur militan olarak donuyor. Kerem'in dedigi gibi "idealist" olup, gercekten vatana millete yararli olmak icin donen kac kisi var?

Her nedenle olursa olsun, sonucta Turkiye'ye donenin de kosa kosa dondugunu hic gormedim, endiseler, cekinceler, zorluklar icinde donuyor. Yanilmiyorsam sen de cok isteye isteye donmemistin, sartlar zorladigi icin dondun. Kendi adima su anda sartlarin olusmadigi icin donmem soz konusu degil. 6 ay icinde, 1 sene, 2 sene sonra ne olur kosullar bilemem.

Dogrusun, disardan turku soyleyerek, fazla bir katkimin olmadigi gercek ama ben eminim ornegin cogunuzun 5 bazilarini 10 yilda vergi olarak odedigi parayi ben bir yilda Amerika'ya vergi verdikten sonra kalan kazancimdan Turkiye'ye yollayarak veya bir sekilde Turkiye'de harcayarak vatana kazandiriyorumdur. (Turkiye'de herkesin bordrolarini yalan gostererek kacirdigi vergilere dayanarak soyluyorum bunu). Eh benim de parasal veya somut olarak yapabildigim bu. Ovunc duyulacak bir sey olmayabilir ama "disarda yasiyorum" diye utanc duymuyorum en azindan. Yani sadece kendi yasamimi, zevkimi dusundugum yanlis bir varsayim.

Icerde olanlarin da pek bir yararinin oldugunu gormuyorum. Turkiye'de cok iyi yasam suren bir, bir bucuk milyon kadar insan var. Bunlarda da hem guc hem para var. Ama ne yazik ki bunlarin bir cogunun iyisi kendi cebini ve keyfini iyilestirmek icin, kotusu, haini ulkenin sonunu getirip Turkiye'yi batirmak icin calisiyor. Geriye kalanin bilgili, aydin olaninda ne para ne guc var, cahili de koyun surusu iste.

Bunun disinda ben icerde olsam ve etkin olarak ulke siyasetine katilsam da ne yapabilecegim bilinmez. Buyuk bir olasilikla dincisi, Turkiye Cumhuriyeti dusmani, ikinci cumhuriyetcisi, liberali, kirosu, ayisi, dayisi, mafyasi, hadi bunlardan kurtarsak, derin devleti, cia'yi, mossad'i boku pusuru cok fazla yasatmaz bok yoluna niyazi olur giderim. Su iki gunde olan tartismalari gordum de bir kez daha anladigim sey devrimlerin neden nasil yapildigidir. Neredeyse 100 sene sonra 2008 senesinde hala kavrayamayan ve tartisan bir halka baska turlu hic bir seyi yaptirmanin olanagi yoktu. Bunu bir kez daha anlamis durumdayim. Yapanlarin ruhu sad olsun, isik icinde yatsinlar, Allah yerlerini cennet etsin, gunahlarini affetsin. Buyuk is becermisler. Gecmiste bunun ornegi benzeri yok, yakin gelecekte de olacagini sanmiyorum.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fernando meira Galatasaray'a geliyor haberleri Alman basınında manşetlerde

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... el/380933/
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Fernando meira Galatasaray'a geliyor haberleri Alman basınında manşetlerde

http://www.kicker.de/news/fussball/bund ... el/380933/
Gecen yil 28 lig, 6 sampiyonlar ligi, 4 kupa karsilasmasina cikmis Stuttgart formasiyla ve takim kaptani. Avrupa kupasinda Portekiz takiminda yer almis. 52 kez ulusal takima secilmis. Alman ligi 6.sinin ve Portekiz ulusal takiminin bir oyuncusunu kucumsemek yanlis olur. Transfermarkt.de degerini 10 milyon Euro olarak belirlemis. Genelde %30 abarti oluyor bu sayilar. Yine nette gecen soylentilere bakilirsa, Liverpool, Sevilla ve Juventus Meira ile son zamanlarda ilgilenmisler.

Stuttgart'da toplam 173 macta 11 golu var. Yilda ortalama 35 karsilasmada yer alan surekliligi olan bir oyuncu olarak geciyor. Son iki yilda Stuttgart kaptanligi yaptigina gore sahadaki onderligi, savasma gucu, oyun anlayisi begeniliyor demektir. 1:90 boyunda, 30 yasinda. Servet ile eslestiklerinde havadan gol yememiz cok zor olacaktir. Gecen yil Avrupa takimlariyla olan karsilasmalarda kalecilerimizin de yanlis veya hic cikmayisi da eklenince epey kafa topu yedik. Bu acidan yarari cok olacaktir 190 boyundaki stoperin. Yerden ne kadar hizli bilemeyecegim. Alman ligini surekli izleyen arkadaslar daha iyi yorum yapabilirler. Benim bir kac karsilasmada izlemem gerek karar verebilmem icin. En buyuk guvencem Skibbe'nin uzmani oldugu ligden geliyor olmasi, begendigi stoperlerden biri olmali.

Benfica 4 yil once 7,5 milyon Avro'ya satmis Meira'yi Stuttgart'a.

Yapabilirlerse takima katkisi cok olacak bir transfer gibi gozukuyor.

Ozan Ersoy

Kaynaklar:

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... daten.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Fernando_Meira
Post Reply