GS Sezon öncesi hazırlık maçları (BURSA - GS 0-0)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bugun gs tv'de linderoth roportajina denk geldim. artik ceviri azizligi mi tam duyamadim ama soyle cevrildi linderoth'un bir sozu: "bu yil cok daha taktiksel oynayacagiz".

hazirlik maclarini seyredemedim ama bu cumleyle maclardaki oyunun alakasini kurabilecek var mi?
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Fatih Mutlu wrote:bugun gs tv'de linderoth roportajina denk geldim. artik ceviri azizligi mi tam duyamadim ama soyle cevrildi linderoth'un bir sozu: "bu yil cok daha taktiksel oynayacagiz".

hazirlik maclarini seyredemedim ama bu cumleyle maclardaki oyunun alakasini kurabilecek var mi?
Dandun yok artik demeye calisiyor herhalde.
Ozgur A. Boztepe

Ozgur Ozanguc wrote: Iki maci ust uste seyredince bizim mac super bir tempoda oynanmis gibi gozuktu ama yinede fener macinda, "iste tempo yukseliyor yine, eveeet eveeet" diyerek kendini yirtan spiker arkadas gitmis yerine GS macinda ki arkadas, "tempo yine dustu" yahu gazeteleri, yazarlari bitirdi maci anlatan elemanlara da dadanmislar. Ama dogru unutuyorum, Turkiye'de hersey ve herkes satilik; parayi veren dudugu caliyordu degil mi?
Genelde soyledigin cok dogru ama fener macini anlatan adam her maci real- barca maci gibi anlatir zaten.:D Futbol asigi herhalde. Ama genel aynen soyledigin gibi.
Ozgur A. Boztepe

Galatasaray.org da sag altta attigimiz golun videosu var.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Fatih Mutlu wrote:bugun gs tv'de linderoth roportajina denk geldim. artik ceviri azizligi mi tam duyamadim ama soyle cevrildi linderoth'un bir sozu: "bu yil cok daha taktiksel oynayacagiz".

bende dandun benzetmesine katiliyorum ve ekliyorum artik Hakan Sukur etkisi yok takimda. sisirme top yok. Dikine kaleye oynamak var ama bu hic bir zaman defanstan ileriye 50-70 metrelik pas seklinde degil. Bu demek degil ki hic uzun top oynanmiyor eger musait adam varsa onune uzun toplar atildigini da gordum.

Bu arada son macta soylemeyi unutmusum, aydin inanilmaz agirlik calismis, super bir ofansif sag kanat ol(mus)acak. Okan'in iyi zamanlari gibi. Kisa ve yere saglam basiyor. Ayni sekilde ferdi elmas'inda calismasi lazim biraz. O'da fena degil ne de olsa ajax altyapisi var.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Image

Image
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kaynak: alisamiyen.net
yazici: Yalcin Mecoglu

Onlarin sayesinde mac ozeti http://ivirzivir.free.fr/video/Galatasa ... rborn.html izlenebilinir.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ümit Karan'da Hakan'ın gidişiyle, Yaser'de ise yeni transfer olmanın ve kendini gösterme isteğinin etkisiyle bencillik var gibi gördüm.Rakip takımın kalemize geliş şekli bizim için pek iç açıcı değil,Servet ve Emre çabuk toparlanır umarım.

Ama sonuçta bu bir hazırlık maçı.İdeal 11 için gerekli defans ve orta saha oyuncularımız hala yok.Dolayısıyla yorum yapmak için erken.

Uğur-Servet-Emre-Hakan defansını ve Aydın-Linderoth-M.Topal-Arda orta sahasını görmek lazım.İlerde Lincoln-Nonda veya diğer alternatiler var.Bunları bir arada görmeden birşey söylemek pek yerinde olmaz.
Last edited by Can Ergun on Thu Jul 17, 2008 3:27 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dun aksam maca biraz baktim.Tabi tam kadro olmadigindan henuz pek heyecan verici bir futbol oynanmadi.

Padernborn ucuncu lige dusmus, bu yaz 17 adam almis, 21 adami gondermis.Spikerin yalancisiyiz.

O toplama takim 4 yada 5 pozisyon buldu.Savunmaci Volkan adamini iki kere kacirdi.

Umit Karan'in biraz laubali oynadigini dusunuyorum.Belki "artik kral benim" diye dusunuyor yada karsi takimlarin zayif oldugundan dolayi kendini kasmiyor.

Hoca, yedekleri ve gencleri deniyor ve goruyor.1 ay sonra hava cok degisik olacaktir.

Skibbe bir isik gormus olacak ki , "onceki mactan daha iyi oynadik ve cok guclu bir takima karsi oynadik" :shock: dedi

Hazirlik macidir , hazirlik yapilir.Lay lay luy luy olur bu isler.

Ancak Umit KARAN ve LINCOLN'un idmanlarda fazla laubali olduklarini goruyorum, bilmem benimle ayni dusunceye sahip olan var mi?

Iki uc gundur isten geldigim gibi, GSTV'i acip saatlerce idmanlari izliyorum.Bazen yemek yerken gazete okurken gozumun ucu ile bazen oturup ciddi bir sekilde.Her seferinde ayni kaniya variyorum.

GSTV maci vermiyor ama 90 dak boyunca macin canli anlatimi sirasinda gunduz idmanlarinin goruntulerini veriyor.Tum idmani seyredebiliyorsunuz.

Herkes tabiki savunma oyuncusu alinsin diyor ama bence alternatif bir forvet cok onemli.Bugun basinda ZEBINA laflari SIKLIKLA dolasiyordu.Klasik fotomac uydurmasidir diye dusunuyorum.Futbolcu ile anlastilar sira klubunde geyigi..

Hersey yalan, bir sag bek ve bir forvet ihtiyaci gercek.
TRUST GALATASARAY
MGC
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hersey yalan, bir sag bek ve bir forvet ihtiyaci gercek.
Aynen

Oliveira lafı geçip duruyor. Az buz bir adam değil. Özellikle Avrupa'da önemli bir kontraatak silahı olur. İçeride çok kapanan takımlara karşı 2. forveti yanına sürersin, gene bitiriciliğiyle çok iş yapar. Ümit de artık onun yedeği olur. Son dönemde aldığımız çoğu malum yabancı gibi sorunlu olabilecek bir adam ama üst düzey golcü olduğu kesin. (Milan macerası çok fena ama, bu bir kriter değil, Henry'yi de gördük Milanda)

Doğru dürüst bir sağ bek almaları gerek. Malesef Uğur'un durumu da belirsiz, Sabri de güven vermiyor. Ama bu bölge için Neill dışında pek bir aday görünmüyor. ScoutGSciler Chimbonda diye sayıklayadursun Valencia heralde kaptı sayılır onu. Böyle Kewell gibi aniden kalburüstü bir sağ bek gelsin isterim. Zebina'yı çok beğenmiyorum. Defansif olarak evet ama ASYde 7-2-1 oynayan rakiplere karşı oynatmamak gerek mesela.

Kaleci de eğer almayacaklarsa ona göre davranmaya başlamaları gerek. "Eğer CL elemesinde hata yaparsam kaleci alır bunlar" diye kaleye geçmesin ne Aykut ne Orkun. Zaten en büyük sıkıntısı -ikisinin de- özgüven eksikliği ve korku. Bir de hem kalene geçirip adamı hem de kılıcı tepesine asıyorsun.

Oliveira-Neill-Sorensen cumaya kadar bitsin :D
Mehmet Gurdal Cetin

Kamptan taze rapor
RESMI SITEDEN

17.07.2008 15:41

Sağlık Raporu

Galatasaray Profesyone Futbol Şubesi doktoru Murat Çevik, Almanya kampında sakat futbolcular hakkında resmi sitemize açıklamalarda bulundu.

Serkan Çalık: Oynadığı maçta sonrası ağrıları arttı. Yapılan tetkikler sonrası tedavi ve kontroller için İstanbul'a gönderirldi.

Tobias Linderoth: Dün akşam oynanan maçta sol arka adalesine darbe aldı. Tedavisine devam ediliyor. Bugünkü antrenmanlara katılamayacak ve otelde dinlenecek.

Aydın Yılmaz: Sol ön üst adalesinde darbe nedeniyle ağrı var. Tedavisine devam ediliyor. Bugünkü antrenmanlara katılamayacak ve otelde dinlenecek.

Mehmet Topal: Sol dizinin arka bölümünde ağrı var. Sabah antrenmanıda çıkmadı,dinlendi. Tedavisi yapılıyor. Akşam antrenmanında Cevat Güler ile birlikte koordinasyon çalışması yapacak.

Semih Kaya: 2 gün önce sağ kaval kemiğine aldığı darbe nedeniyle ağrısı var. Çekilen MR sonrası kaval kemiğinin diz başında ödem tespit edildi. Tedavisi sürüyor.

Emre Güngör: Takımla koordinasyon idmanlarına başladı.

Servet Çetin: Tedavisi normal seyrinde devam ediyor. Çalışmalarını fitness salonunda ve sahada hafif koşu yaparak sürdürüyor.

Uğur Uçar: Son 4 günde tedavisinde iyi bir aşama gösterdi. Fitness salonunda ve hafif koşular ile çalışmalarını sürdüyor.

Doktor Murat Çevik, Servet, Uğur ve Semih'in fizyoterapistler eşliğinde fitness salonunda, Emre ve Mehmet Topal'ın ise sahada takımdan ayrı olarak antrenör Cevat Güler ile çalışacağını söyledi. Linderorth ve Aydın ise oteldeki tedavilerinin ardından günü dinlenerek geçirecekler.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Her iki hazırlık maçını seyrettikten sonra bennim gibi bu kadar erken bu yorumları yapabilecek başka bir salak var mı bilmiyorum.

1- Ferdi Elmas Carrusca'dan daha kötü bir oyuncudur. Hiçbir özelliği tam değildir. Futbol adına tüm yönlerden kendisinde eksiklik görüyorum.

Eksik olan özellikleri
1- Oyunu iyi okuyamaması
2- Kaleye şutları ne isabetli
3- Gereksiz çalımları.
4- Overmars gibi çok hızlı olduğunu söylemişti. Sanırım kendisini overmars'ın 45 yaşındaki haliyle kıyaslamış.
5- Ortaları iyi değil
6- Kaleye sert şut atma falan gibi bir özelliği de yok.
7- Nerde duracağını ve oynayacağını da bilmiyor. Ara sıra sol beke yardımcı ol demişler kendisine. Tüm 2 maç boyunca sol bek Volkan'ın yanında oynadı.
Sonuç :Carrusca'dan üstün bir oyuncu değil sadece Türk olduğundan yabancı kontenjanını boş yere dolurmayacağını düşünüyorum.

Kısaca Ferdi karşılığında Çağrı ve Uğur Akdemir'i vermek Galatasaray adına yanlış yapılmış transfer işlemi olmuştur. Özellikle sağ bek'e acil ihtiyaç duyduğumuz şuanda Uğur Akdemir gibi güçlü ve hızlı bir sağbekin enazından yedek olarak takımda tutulmasında fayda olacağını düşünüyorum.

2- Gelelim Yaser Yıldız'a
Ferdi'nin tam tersi düşüncelere sahibim.
Olumlu yönleri.
1- Güçlü öyle kolayca yere düşmüyor. Fiziği mükemmel.
2- Pivot santrafor olarak da oynayabiliyor ayağına hakim.
3- Şutları genelde isabetli toplara sert de vurabiliyor.
4- Hızlı , ara paslarına kaleciyle başbaşa kalabiliyor.
4- Kafa toplarına genelde iyi çıkamıyor veya iyi ve etkili vuramıyor.

Ben kendisinden çok umutluyum. Böyle devam ederse çok kısa sürede A milli takıma seçileceğini düşünüyorum.

1 tane "Negatif" ve 1 de " olumlu" transferler yaptık diye düşünüyorum.

2 maçta bu kadar kesin görüşlere nasıl sahip oldun diye soracak olanlara
cevabım "zaman neyin ne olduğunu yine gösterir" diyeceğim. Ukalalık olmasın ama seyrettiğim 1 maçla Bouzid'in GS'da oynayacak kapasitede olmadığını da söylemiştim.

Kewell'ın da olumlu olarak katkıda bulunacağını düşündüğümden şuanda
3'te 2 transferler olumlu diye düşünüyorum.

Ayrıca 2 maçla ilgili görüşlerimi de söyleyeyim.

2 kalecimiz de gayet formda.
ilk maçta yaser, aydın, linderoth gayet iyi oynadılar. Dünkü maçta da Barış ve Mehmet Güven çok iyiydiler. Her ikisi de her topa ilk basan oyunculardı. Mehmet Güven ,inşallah böyle devam ederse, bizim için süper olur.

Ümit karan çalışkan fakat çok savruk oynadı. Çok basit goller kaçırdı.

Şuanda orta saha olarak Türkiyenin en iyi ve formda oyuncularına sahip olduğumuzu söyleyebilirim.

Arda,Sabri,Ayhan, Topal, Mehmet Güven, Linderoth, Mehmet Güven,Aydın,Lincoln gibi 9 çok iyi oyuncuya sahibiz. Başkalarında 3-4 tane bile yok.

Bu arada tatilde bol bol GS tv'de GSın geçen sezon ki PAF maçlarını seyrediyorum. Semih Kaya bana GS'da uzun yıllar oynayabilcek bir stoper görüntüsü verdi.Ki 4-5 maçını seyrettim. Sadece oyuna topu sokuşu genelde iyi değil. Onun haricinde mükemmel bir stoper görüntüsü veriyor. Dünkü maçta ilk kez seyrettiğim Sinan ve Murat için böyle bir yorumda henüz bulunamayacağım.

İnşallah Galatasaray olarak Semih Kaya ismini de Türk futboluna kazandıracağız.

Kısa bir not: Takımın acil olarak bir sağ beke ihtiyacı var. Yama ile bu işler olmuyor.
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Jul 17, 2008 4:39 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

iki kere gondermissin
iki kere gondermissin :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:iki kere gondermissin
iki kere gondermissin :D
Sağlam olsun dedim :lol:
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gorgen wrote: ....
1- Ferdi Elmas Carrusca'dan daha kötü bir oyuncudur. Hiçbir özelliği tam değildir. Futbol adına tüm yönlerden kendisinde eksiklik görüyorum.
...
Ferdi 2 senedir ortalarda yoktu. Rize'de oynarken bir anda yonetimle ters duserek geri plana itilmisdi. Sebeplerden birisi Avrupa'da buyumus olmasinin ve Turkce sorunu yasamasi olabilir. Sonra bir Ankara takiminda cok silik bir goruntu izlerken fark ettim. Buyuk ihtimal kiralik oynuyordu.

Benim sahsen umudum yok. Gelismesi donmus olan oyunculardan uzak durulmasi gerektigini dusunuyorum. Bence bir oyuncu 20-23 yaslarinda devamli oynayacagi bir ortam bulup kendini fiziken ve zihnen futbolun gerceklerine uydurmasi gerekir. Genc yasda yedeklikden kurtulamayan veya ikinci plana itilen oyunculardan pek hayir gelmez. Fatih Akyel gibi devamli oynamasi gereken donemde AYnin parasi pesinde kostu ne oldugunu anlayamadan Kasimpasa'yi boyladi. Demec vererek oynamasamda parami alacagim demisti. Kendisine 2. ligde basarilar.

Umarim beni utandirir. 2-3 once Rize'de seyretigim cikisi yakalayip devam eder. Aklima hep Rize'nin FByi 2-1 yendigi macta guzel bir kontra atak golu geliyor.
Post Reply