Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

ADNSZGN HAVALIMANINDA KONUSMUS

Galatasaray futbol takımının kamp yapmak için Almanya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Sezgin, İbrahim Toraman ve Itandje transferlerine açıklık getirdi.

Itandje'nin transferinde küçük detayların kaldığını belirterek, ''Belli olduktan sonra zaten kulüpten bir açıklama yapılacaktır. Bu konuda çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Bunlar doğru değil. Aslında kulübüyle anlaştık, kendisiyle de anlaştık. Menajeriyle diğer menajerler arasında bir sorun olduğu için bu kadar uzadı. Bugün yarın size sağlıklı bilgi vereceğiz'' diye konuştu.

KAC MENAJER VAR BU ISTE YAV ? :evil:

Bir basın mensubunun İbrahim Toraman ile ilgili sorusuna Adnan Sezgin, ''İbrahim Toraman ile ilgilenmedik. Sorun yaşadı Beşiktaş'ta, o da kendi aralarındaki bir sorun. Transfer etmek istediğimiz futbolcular arasında yok'' cevabını verdi.

Adnan Sezgin, Türkiye'den herhangi bir futbolcuyu almayı düşünmediklerini dile getirerek, ''Gazetelerde her gün çeşitli spekülasyonlar yapılıyor. Ama Türkiye'den kadromuza katmayı düşündüğümüz bir oyuncu yok. Alacağımız 3 ya da 4 tane yabancı olacak'' dedi.

Yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını İstanbul'da tamamladıklarını ve ikinci etap için Almanya'ya gittiklerini hatırlatan Sezgin, şunları kaydetti:

''Almanya'da 4 hazırlık maçı oynayacağız. Daha sonra Türkiye'ye döneceğiz. Bir etap daha başlayacak tekrar Almanya'da. Bunun için de 3 müsabaka planladık. Bizim için bu sene çok önemli. 13 Ağustos'ta Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı oynayacağız. O zamana kadar çok iyi hazırlanıp Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Umarım bütün planladıklarımızı çalışmalarımıza yansıtırız. İyi bir kadromuz olduğunu düşünüyoruz. Dolayısıyla kadromuzun bizim koyduğumuz hedeflere ulaşacağından hiçbir endişemiz yok.''

(A) Milli Takım'da sakatlanan futbolcularıyla ilgili sorular üzerine Sezgin, ''Milli takım müsabakaları da çok önemli. Hepimizi ilgilendiren müsabakalar. Gönül isterdi ki, sakatlıklar olmasın ama maalesef oldu. Onlar da en kısa zamanda takıma katılacaklar. Şu anda tedavileri sürüyor'' ifadelerini kullandı.

Takımdan gönderilecek futbolcularla ilgili soruya da Sezgin, ''Nihai kadro hazırlık aşamasından sonra belli olacak. Ama ilk aşamada da değişiklikler olabilir'' karşılığını verdi.

AA
TRUST GALATASARAY
MGC
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Hasan Tezcan wrote:'Guven nerede Topal nerede' diyenlere cevabim..Tobias neredeydi olacak...
Bu; raporlu deliye "Aklin yok mu senin?" demeye benziyor. Tobias'da ender rastlanan bir sakatlik oldu. Ne yapsaydi? Cikip sakat sakat mi oynasaydi?
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:'Guven nerede Topal nerede' diyenlere cevabim..Tobias neredeydi olacak...
Bosverin siz, yabanci aski ile yanip tutusuyorsunuz, sanki bir mok var
heriflerde.

Bakin bu sezon misyonum alinan yabancilari takip etmek olacak...oynarlarsa...
İyi de Hasancığım, biz yabancı aşkı ile yanıp tutuşuyorsak Topal, Arda, Uğur falan gibi adamlara neden bayılıp Güven'e bayılmıyoruz? Eğer yabancı aşkıyla yanıyor olsak Kewell gelince, ohhh, yaşasın Arda da oynamasın, Kewell oynasın yerine falan demiyoruz. Nedense yabancı aşkımız bir Mehmet Güven söz konusu olunca depreşiyor. Song gitti Emre Güngör kaldı, nerede bu yabancı aşıkları ah be, Song gönderilir miydi diyen?

Yazdım yukarı, bir maç söyle, tek bir maç, Güven çıktı oynadı de, biz yabancı hayranı olalım.

Ara sıra hiç kendinin Linderoth düşmanı olabileceği fikri geliyor mu herkes yabancı hayranı oalana kadar?
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ali Gursel wrote:
Bosverin siz, yabanci aski ile yanip tutusuyorsunuz, sanki bir mok var
heriflerde.

Bakin bu sezon misyonum alinan yabancilari takip etmek olacak...oynarlarsa...
İyi de Hasancığım, biz yabancı aşkı ile yanıp tutuşuyorsak Topal, Arda, Uğur falan gibi adamlara neden bayılıp Güven'e bayılmıyoruz? Eğer yabancı aşkıyla yanıyor olsak Kewell gelince, ohhh, yaşasın Arda da oynamasın, Kewell oynasın yerine falan demiyoruz. Nedense yabancı aşkımız bir Mehmet Güven söz konusu olunca depreşiyor. Song gitti Emre Güngör kaldı, nerede bu yabancı aşıkları ah be, Song gönderilir miydi diyen?

Yazdım yukarı, bir maç söyle, tek bir maç, Güven çıktı oynadı de, biz yabancı hayranı olalım.

Ara sıra hiç kendinin Linderoth düşmanı olabileceği fikri geliyor mu herkes yabancı hayranı oalana kadar?
Linderoth gecenlerde guzel laflar etmis isvec televizyonuna turkiye icin. Isvecte insanlar hep soru sorup islere karisirlar, burda herkez kendi isine bakiyor demis. Herhalde burayi okudu Hasan bey'in gozune girmek icin soyledi :)...

Linderoth'dan nefret etmenin mumkun oldugunu dusunmuyorum, agiz var dili yok adamin. Bir kere konusmus ondada memleketi ovmus.

Mehmet guven o jenerasyondaki futbolcularimiza gore grubun en yeteneklisi. Baska takimda ilk 11 yarar ona. Topal ise ap ayri bir adamdi. Geret zamaninda kosusundan durusundan belliydi buyuk topcu olacigi. Mantalite cok saglmadi. Bu kuvvetli mantaliteyi Mehmet Guvende daha goremedik. Yetenek ise haydi haydi var.

Bilen bilir, profesyonel dunyada tek basina yetenegin pek bir faydasi yok.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Celal Gürcüoglu wrote:Mehmet Guven'i ben cok begeniyor(um)/(dum). Yerden, ileriye dogru, risksiz oynayan bir oyuncu ama gel gor ki ondan bekledigim ilerlemeyi bir turlu yapamadi. Guven'e gerekli sanslarin verildigini dusunuyorum, en azindan Topal'a verildigi kadar. Topal nerde Guven nerde? Sadece buna bakmak bile herseyin cevabini veriyor. Bence satilmasin ama oynayacagi takima gidip asama kayit etsin. Yoksa su andaki takimda ona hic her yok. Hatta 18'de bile olmasi zor bence.
Bence Mehmet Guven 500 bin degil de soyle 1 milyon falan verene satilsin. Dun Umit milli takimla bir ay once oynadigi Italya macinda da izledim. Buyuk hayal kirikligi. Mehmet Guven her oynadigi takimda on libero (DM) olarak oynatiliyor ama alakasi yok o isi yapmakla. Rakibe basarken gec kaliyor, cok fazla mesefaler bos alanlar birakiyor rakibe, gereksiz fauller de cabasi. Bir Anadolu takiminda oyun kurucu olarak oynayabilir, 2-3 sene icinde Altan, Selcuk Inan, Ugur Inceman olabilir. GS'in su andaki kadrosunda boyle bir firsati bulmasina olanak yok. Ona gelene kadar kac tane oyuncumuz var oyun kurucu oynayacak.

Mehmet Guven GS alt yapisina cok gec gelmis bir oyuncu. GS onu cocukluktan yetistirmedi digerleri gibi. Gelismesi beklendi ama firsatlari bir turlu kullanamadi. Gecen sene Topal'in yaptigi cikisin oncesinde Topal kadar sans bulmustur. Ama on libero olmadigi icin hep kotu gozuktu. Topal on libero icin bicilmis kaftan savunma yonu cok kuvvetli, cigeri iyi, cok kosuyor, savunmaya yonelik oyun okumasini da yavas yavas ogreniyor. Guven'de bu ozelliklerin hic biri yok. Dedigim gibi bir Anadolu takiminin generali olabilir 2-3 seneye. GS'da kaldikca hic bir sey olmayacak cunku asker olarak oynatiliyor kendisinde de asker olacak hic bir ozellik yok.

Kendi adina ayrilmasi cok cok iyi olur.

Ozan Ersoy

Not: Ayrica yasinin kucultuldugunu dusunuyorum. Guven 23-24 yasinda olabilir cok rahatlikla. Ilk geldiginde GS PAF takiminin icinde cok goze batmis olmasi bu nedenden olabilir. 16 yasindaki cocuklarin yaninda 19-20 yasindaki adam elbet goze batacaktir.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ozan Ersoy wrote:
Bence Mehmet Guven 500 bin degil de soyle 1 milyon falan verene satilsin. Dun Umit milli takimla bir ay once oynadigi Italya macinda da izledim. Buyuk hayal kirikligi. Mehmet Guven her oynadigi takimda on libero (DM) olarak oynatiliyor ama alakasi yok o isi yapmakla. Rakibe basarken gec kaliyor, cok fazla mesefaler bos alanlar birakiyor rakibe, gereksiz fauller de cabasi. Bir Anadolu takimda oyun kurucu olarak oynayabilir, 2-3 sene icinde Altan, Selcuk Inan, Ugur Inceman olabilir. GS'in su andaki kadrosunda boyle bir firsati bulmasina olanak yok. Ona gelene kadar kac tane oyuncumuz var oyun kurucu oynayacak.

Mehmet Guven GS alt yapisina cok gec gelmis bir oyuncu. GS onu cocukluktan yetistirmedi digerleri gibi. Gelismesi beklendi ama firsatlari bir turlu kullanamadi. Gecen sene Topal'in yaptigi cikisin oncesinde Topal kadar sans bulmustur. Ama on libero olmadigi icin hep kotu gozuktu. Topal on libero icin bicilmis kaftan savunma yonu cok kuvvetli, cigeri iyi, cok kosuyor, oyun okumasini da yavas yavas ogreniyor. Guven'de bu ozelliklerin hic biri yok. Dedigim gibi bir Anadolu takiminin generali olabilir 2-3 seneye. GS'da kaldikca hic bir sey olmayacak cunku asker olarak oynatiliyor kendisinde de asker olacak hic bir ozellik yok.

Ozan Ersoy

Not: Ayrica yasinin kucultuldugunu dusunuyorum. Guven 23-24 yasinda olabilir cok rahatlikla.
Oh ya, tamamen düşündüğüm şeyleri yazmışsın. MG ön libero değil. Volkan Arslan bile ondan iyidir ön libero olarak, ki Volkan da nihayetinde bir küçük takım generalidir. Ayrıca sağ içte ve kanatta da hep ağır gözüktü. Toplu-topsuz, karar verirken, karambol kovalarken, yavaş.

Anadolu takımının generali olmak için de aynen dediğin gibi 2-3 sene ilk 11 oynaması lazım. Belki ilk senesi daha küçük bir takımda olabilir daha çok forma şansı bulması için. Sivasta Kayseride kesilir hala. Eskişehir Kocaeli filan daha iyi olur. Beyazrusya ise gereksiz bir macera herhangi bir 21 yaşındaki Türk futbolcu için bana göre, Rusya olsa neyse ama belki de ukalalık ediyorumdur. Gittiği yerde minimum 30 maç 90 dakika oynasın ama zaten belli olur o zaman ne olacağı. Böyle kontenjandan dakika gelsin diye bekleyerek olmaz.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Mehmet Guven'i ben cok begeniyor(um)/(dum). Yerden, ileriye dogru, risksiz oynayan bir oyuncu ama gel gor ki ondan bekledigim ilerlemeyi bir turlu yapamadi. Guven'e gerekli sanslarin verildigini dusunuyorum, en azindan Topal'a verildigi kadar. Topal nerde Guven nerde? Sadece buna bakmak bile herseyin cevabini veriyor. Bence satilmasin ama oynayacagi takima gidip asama kayit etsin. Yoksa su andaki takimda ona hic her yok. Hatta 18'de bile olmasi zor bence.
Bence Mehmet Guven 500 bin degil de soyle 1 milyon falan verene satilsin. Dun Umit milli takimla bir ay once oynadigi Italya macinda da izledim. Buyuk hayal kirikligi. Mehmet Guven her oynadigi takimda on libero (DM) olarak oynatiliyor ama alakasi yok o isi yapmakla. Rakibe basarken gec kaliyor, cok fazla mesefaler bos alanlar birakiyor rakibe, gereksiz fauller de cabasi. Bir Anadolu takiminda oyun kurucu olarak oynayabilir, 2-3 sene icinde Altan, Selcuk Inan, Ugur Inceman olabilir. GS'in su andaki kadrosunda boyle bir firsati bulmasina olanak yok. Ona gelene kadar kac tane oyuncumuz var oyun kurucu oynayacak.

Mehmet Guven GS alt yapisina cok gec gelmis bir oyuncu. GS onu cocukluktan yetistirmedi digerleri gibi. Gelismesi beklendi ama firsatlari bir turlu kullanamadi. Gecen sene Topal'in yaptigi cikisin oncesinde Topal kadar sans bulmustur. Ama on libero olmadigi icin hep kotu gozuktu. Topal on libero icin bicilmis kaftan savunma yonu cok kuvvetli, cigeri iyi, cok kosuyor, savunmaya yonelik oyun okumasini da yavas yavas ogreniyor. Guven'de bu ozelliklerin hic biri yok. Dedigim gibi bir Anadolu takiminin generali olabilir 2-3 seneye. GS'da kaldikca hic bir sey olmayacak cunku asker olarak oynatiliyor kendisinde de asker olacak hic bir ozellik yok.

Ozan Ersoy

Not: Ayrica yasinin kucultuldugunu dusunuyorum. Guven 23-24 yasinda olabilir cok rahatlikla. Ilk geldiginde GS PAF takiminin icinde cok goze batmis olmasi bu nedenden olabilir. 16 yasindaki cocuklarin yaninda 19-20 yasindaki adam elbet goze batacaktir.
Dikkat et sende de yabancı hayranlığı belirtileri görmeye başladım, başkalarından kaçar ama Hasan ile benden kaçmaz bu illet :lol:

Aurelio'nun ayrılması ile FB'nin gidişatının kötü olduğu fikrine ben de katılmaya başladım (ama Senna falan gelecek diyorlar, o zaman büyük iş yapmış olurlar gerçekten).

ŞŞ'na bir pano hediye etmeyi düşünüyorum, Semih'in bir golu 100,000 Avro, Güiza'nın bir golü 1 melyon Avro, kongrede ne halt etmeye Zico'yu yollayıp Aurelio'yu kaçırıp Aragones ile bu Guiza'yı aldınız sorularına Aziz Yıldırım'ın cevabını dinlemek: Priceless. Bazı şeylerin fiyatı olmuyor :lol: for everything else, tabii ki there's MasterCard.

Ali
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Gursel wrote:Aurelio'nun ayrılması ile FB'nin gidişatının kötü olduğu fikrine ben de katılmaya başladım (ama Senna falan gelecek diyorlar, o zaman büyük iş yapmış olurlar gerçekten).
Eger Senna'yi alirlarsa bence yilin transferini yaparlar. Bence EURO 2008'in en iyi 3 futbolcusundan biri. Muthis bir adam. Aurelio'yu ben diyim bes sen de on. Oyle birseye katlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Guven önliberoda oynar demedim, sonra sag bek veya sag af ise
hic olmaz :) Cocuga verilen sans bu kadar....bir sezon daha kalirsa
sol bek yaparlar herhalde. Bence Ozan'nin dedigi gibi bir oyuncu olur ancak,
asker olmama özelligi onun icin bir dezavantaj degil.

Turk oyuncusu yamala görevini her zaman ustlenmistir. Yabanci antrenör
'genclere önem' verir olur, yamalama görevini ustlenmis oyuncuya ne
olur...satilir elbette :-)

Tobias'in 'sansiz' diye nitelendirilen sakatligi bir bela aslinda. Fredrik
Ljungberg gecirdi buna benzer bir sakatlik, bugun onu naprapatlar ayakta
tutmakta...West Ham'da ne yaptigi ortada, merak eden bir göz gezdirsin.

Bu sezon cok doluyum, benden cekeceginiz var inanin...Itandje olsun,
Kewell olsun...bakin cok iddialiyim, yandiniz!
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Aurelio'nun ayrılması ile FB'nin gidişatının kötü olduğu fikrine ben de katılmaya başladım (ama Senna falan gelecek diyorlar, o zaman büyük iş yapmış olurlar gerçekten).
Eger Senna'yi alirlarsa bence yilin transferini yaparlar. Bence EURO 2008'in en iyi 3 futbolcusundan biri. Muthis bir adam. Aurelio'yu ben diyim bes sen de on. Oyle birseye katlar.
Senna ispanya ikincisinde, villareal de oynuyor. Degeri 15-20 milyon euro. Sampiyonlar ligine direk katilicak villareal. ve 3 oyuncu satti 5 oyuncu aldi. Bu transferin olabilir tek yani oyuncu 32 yasinda. Ve belki aragones.

Tartiya kondugunda zor transfer, ve eger fenerbahce sessizce 1 2 ay onceden baslamadiysa ise gec kalinmis bir transfer.

Quelle: www.gazetefutbol.de (Status: vage)
Die spanische Zeitung "AS" berichtet, dass Fenerbahce am 47-maligen portugiesischen Nationalspieler Maniche dran sein soll. Die Kanarienvögel hätten dem Mittelfeldspieler auch schon ein Angebot unterbreitet.

Maniche soll aber ungewillt sein, in die türkische Süper Lig zu wechseln. Er präferiere einen Wechsel nach England oder Frankreich. Der 30-jährige wurde zur Rückrunde der Saison 2007/2008 von Atletico Madrid an Inter Mailand ausgeliehen, wo er nicht zu überzeugen wusste.

Bei Atletico Madrid plant man nicht mehr mit Maniche. Da sein Vertrag nur noch ein Jahr läuft, wollen die Spanier noch eine Ablöse für den Spieler, der vom portugiesischen Nationaltrainer Scolari nicht in den Kader für die EM berufen wurde, kassieren

Buda fenerbahce maniche ile ilgileniyor haberi. Adam bosta. Hemde yildiz isim. Bence fener icin tam isabet olur ama.... aurelionun yaptigi isi yapamaz maniche... oda ayri

edit: duzeltiyorum, maniche bosta degil satis listesinde...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Dun Umit milli takimla bir ay once oynadigi Italya macinda da izledim. Buyuk hayal kirikligi. Mehmet Guven her oynadigi takimda on libero (DM) olarak oynatiliyor ama alakasi yok o isi yapmakla.
Ben de oturdum seyrettim hanim yattiktan sonra - bu aksam da ayni saatte bu sefer Fildisi sahilleri macini gosteriyorlar - onu da kaydedip seyredicem - iyi ki varsin DVR :D

Dun ku mactan aklimda kalanlar...

1. Aydin - arada sirada konsantrasyonunu kaybedip yok olabiliyor ama parladigi anlarda takimin hucum yukunu ustlenen isimdi - Nuri, Zafer Yelen, Ozer Hurmaci, Caner gibi kendisinden daha fazla konusulan topcularin hepsini golgede birakti.

2. Sagbek Durmus Bayram (Kayseri). Hatirlarsaniz bu cocugu bizim Kayseri macindan evvel dikkatle izleyecegim demistim - o macta ilk 11'deydi... macta cok vasat gozuktu, acemice oynadi ve mactan sonra hayal kirikligimi dile getirmistim. Fakat dun izledigim macta bir o kadar iyiydi - Italya onun tarafindan hic gelemedi ayrica Aydin'a da hucumda destek verdi. Almanya altyapisi var, teknigi duzgun, yeterince suratli - birtek ozguveni ust duzeyde tutmasi gerekiyor - bence transferi dusunulebilecek bir futbolcu GS icin sagbek bolgesine.

3. Stoper Orhan Sam (Genclerbirligi). Ben cok begendim - pozisyon alisi, mudaheleleri, topu oyuna sokarken ki kendine guveni ile beni etkiledi ve bence sahanin en iyilerindendi. Saniyorum istedik ama Cavcav hayir dedi. Oftas'tan Gencler'e geciyor bu sene. Bu sene de orada oynasin da seneye mutlaka alalim derim. Orhan'in yaninda ki Eren Gungor'de fena degil (bu sene Kayseri kapti onu) ama Orhan daha bir insiyatif alarak oynuyor.

Begenmediklerim - Caner aynen Sabri'nin sagbek oynamasi gibi Caner'de ben solbek oynamam diyor. Ilk gol onun kanadindan geldi - zaten Italyan'larin hemen hemen butun ataklari oradan geldi... Mehmet Guven'de hirs yok, oynama azmi yok - yetenegi varsa bile o azim eksikliginden bu pek ortaya cikmiyor - kazanma hirsi insanin icinde vardir ogretilmez onun icin ben Mehmet Guven'den fazla birsey beklemiyorum. Scoutgs.com'da cok ovulen Zafer Yelen'de de fazla bir numara gormedim - biraz artist bir tip. Nuri sol cizgiye cok yakin oynadi ve oyuna pek girmedi - Ozer ise ortada hatta oyunu geriden kurma gorevinde oynadi ne iyi ne de kotuydu - bence Nuri ve Ozer yer degisseler daha etkili olabilirdik - hatta Serdar Ozkan girip sola gecip Nuri ortaya gecince bayagi etkili olduk kirmizi kartlar cikana kadar... Serdar Ozkan'da girince kalitesini gosterdi - Davala onu niye ilk 11'de baslatmamis hayret...

Takimin en kotusu de yine kalecimizdi - Onur Kivrak. Spikerler bile dakikalarca ilk golde yakin diregi nasil kapayamadigindan bahsettiler. Belki ilk secim degil - Vestelli Ufuk sakat olmasa o oynardi falan ama kalecilerimizde ki temel eksiklikler cok bariz. Dilimde tuy bitti - altyapilara temel egitim verecek yabancilar getirin - onlar bir ogretsin sonra biz kusakatan kusaga aktaririz :wink:
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yaklasik $8milyon...http://www.thisislondon.co.uk/sport/art ... article.do

Az para degil...
Mehmet Gurdal Cetin

FOTOSPOR dimaglarimi zorluyor

Essien için geri sayım :D 5-4-3-2-1

CHELSEA’NİN Ganalı yıldızı Michael Essien ile ilgilenen Fenerbahçe, bu futbolcu için girişimlerine devam ediyor. İngiliz ekibine bu futbolcunun fiyatının sorulduğu ve ardından teklifin yapıldığı bildirildi. Premier Lig’deki performansıyla taraftarın gönlünü fetheden Essien de Fenerbahçe’ye sıcak bakıyor. :D Yönetimin önümüzdeki günlerde cevap gelmemesi durumunda Chelsea’ye ikinci bir teklif yapacağı, anlaşma sağlanamama durumunda ise yeni arayışlara başlanacağı bildiriliyor.

-----------------------------------------------------------------------------

Govou unutulmadı (IZMIR'TE BIR KERHANE ISMI VARDI "UNUTAMA BENI" ) :D

SAĞ kanat için dört koldan arayışlarını sürdüren Fenerbahçe’nin listesindeki isimlerden biri de Govou. Fransız futbolcu için Lyon ile görüşmeler sürüyor. Sidney Govou, Fransız ekibindeki performansıyla dev kulüplerin de listesinde bulunuyor. Bilindiği gibi Fener daha önce de Govou’yu istemiş ancak transfer olmamıştı...

------------------------------------------------------------------------------
Fener’li Morientes

Carvaja, “Morientes’e Fener ve G.Saray’dan teklif geldi” dedi. Yıldız futbolcunun birinci tercihi Luis Aragones’ten dolayı Kanarya...

İSPANYA futbolunun dünyaca ünlü yıldızı Fernando Morientes Fenerbahçeli oluyor!.. Bu oyuncunun menajeri Gines Carvaja, Fenerbahçe ve Galatasaray’dan transfer teklifi aldıklarını açıkladı. Carvaja, “Fener’den dolaylı öneri geldi. Galatasaray ise direk teklif yaptı. Morientes 32 yaşında ve belki de bu nedenle futbol yaşantısının son sözleşmesine imza atacak. En iyi teklifi değerlendirmek istiyor” dedi. MORIENTES’İN hangi kulübü seçeceği konusunda herhangi bir açıklama yapılmazken, İspanyol yıldızın Fenerbahçe’ye çok daha sıcak yaklaştığı bildirildi.

Aragones’in çalıştırdığı takımda forma giymenin önemli olduğunu dile getiren Morientes’in yakın çevresine, “Üstelik Güiza da orada. Aragonis isterse Fenerbahçe’ye seve seve imza atarım” dediği de iddialar arasında yeralıyor. BU arada Morientes’in kulübü Valencia’nın ise bu futbolcu için 9 milyon euro bonservis ücreti istediği bildirildi. Fenerbahçe’nin 6 milyon euroyu gözden çıkardığı ve pazarlıkların devam ettiği öğrenildi. İspanyol golcünün sözleşmesi önümüzdeki sezon sona erecek. Valencia Morientes’i şimdi satmadığı durumda önümüzdeki sezon yıldızdan para kazanamayacak... (ULAN HANI ADAMIN SON TRANSFERI IDI)
---------------------------------------------------------------------------------
Ruben gözaltında
F.Bahçe, Real Madrid’in başarılı futbolcusu için harekete geçti...

FENERBAHÇE, Marco Aurelio’nun Real Betis ile anlaşmasının ardından arayışlarına başlarken, sarı-lacivertli takım, Real Madrid’in başarılı ismi Ruben de la Red’e göz koydu. Sarı-lacivertliler, bu futbolcuyu alıp Marco’nun boşluğunu doldurmak istiyor.

REAL Madrid’den Getafe’ye transfer olan, ardından sergilediği başarılı performansla yeniden Madrid’e dönen Red, Euro 2008’de de boş geçmedi. Güiza’nın yaptığı asistle ağları sarsan başarılı futbolcu 23 yaşında ve 1.85 boyunda... Arsenal de onu istiyor.
-----------------------------------------------------------------------------------

İntikam zamanı! :D

FENERBAHÇE, Mehmet Aurelio’yu renklerine bağlayan Real Betis’ten intikam almak için harekete geçti. Yönetim, İspanyol kulübünün Brezilyalı yıldızı Sobis’in peşine düştü. Görüşmeler devam ediyor. REAL Betis kulübünün sambacı için 8 milyon euro bonservis ücreti istediği, Fenerbahçe’nin de cazip bir teklif yaptığı iddialar arasında. Bu arada Betis Sobis’i kesinlikle vermek istemiyor ancak mecbur kalabilir.

ADAMA DEMEZLER MI MADEM ISTIYORDUNUZ A SALAK OGLUM NIYE AURELIO ILE TAKAS ETMEDINIZ

----------------------------------------------------------------------------------

Bunu yazan O.C. haberi kavga diye vermis, bu arkadas hic kavga gormemis, bende Adana SEZGIN'in yerinde olsam "yok ananin Itanjesi derdim" :D

Aslan’da kavga

GALATASARAY’DA ilginç bir gün yaşandı... İlk bomba havaalanında patladı!.. Bir taraftar, kafileyle Almanya’ya gitmek üzere havaalanına gelen Adnan Sezgin’e, ‘Biz Aykut’tan memnunuz” deyince, oldukça imalı bir şekilde “Sen hiç İtandje’yi oynarken gördün mü!” yanıtı aldı.

FOTOSPOR BU SENE BASIN OSCARLARINA ADAY GOSTERILSIN VE ALTIN DILDO ODULU ALSIN. :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu da Ingiliz The Guardian'da cikan bir yazi

Son dedikodular, icinde Topal ve Neill'de var.

Friday's football transfer rumours:

Everton spending spree?
Today's rumours reckon a reverend shouldn't say such things
Ben McFarland guardian.co.uk,

Friday July 11, 2008 Article history
David Moyes, distraught at Andrew Johnson's departure.

The Mill awoke this morning, lurched from its stain-splattered scratcher, tottered on its blistering, seeping bunions through a sea of discarded Choc-Dip cartons, gawked forlornly at the ash-ridden face before it – as droopy as a pill-less Pele with nay a glimmer of hope in its blood-shot eyes and muttered to itself: "Things are bad, really bad, but at least I'm not in the shoes/ankle support of Cristiano Ronaldo".

Hellsapoppin', the virtuous vitriol for Ronny in today's papers is quite something. It's just lucky that the winking-winger of woe will be too busy smashing rocks and wailing angst-ridden gospel songs with the rest of his browbeaten chain-gang chums to read about his sorry £120,000-a-week shackled existence.

Or indeed, other tear-jerking tales of fettered footballers. The merchant doing the most in today's merciless man market is Mr Moyes. Much like Olly Reed in the film Gladiator, the wide-eyed trader is prodding, pinching and slapping the thighs of Mehmet Topal from Galatasaray, Darren Fletcher of Manchester United, Michael Johnson of Manchester City and João Moutinho and Serbian keeper Vladimir Stojković of Sporting Lisbon.

Before he buys that lot, however, he'll have to persuade Steve Bruce that the shiny-pate of Andrew Johnson is worth five camels, half a dozen serfs and a handful of gold sovereigns to the tune of £8.5m.

Watford's Dan Shittu, who looks a lot like Russell Crowe's mate in Gladiator just less equipped to fight lions and better at corners, is off to Glasgow Rangers while neighbours Celtic are going to By George! … Samaras. Hang on … that should read 'buy George Samaras'. For £1m.

More George news: McCartney of West Ham doesn't want to return to Sunderland. More return news: Didier Drogba isn't going back either - not at this rate anyway. Fans at his former club Marseille have organised a whip-round to bring the £22m Ivory Coast striker back but, at the last count, they'd only raised 5,000 euros.

Zut alors, what a daft plan. But not as daft as this: Paul Ince is going to sign Robbie Fowler. Really. He's actually training with them. Let's move on to other rumours and let that one sink in shall we?

Blackburn's American goalminder and £2.5m-rated Tom Waits look-a-like Brad Friedel is joining up with Mark Hughes at Man City, four-and-a-half of Mike Ashley's dwindling millions are being splashed on Birmingham's Sebastian Larsson while Lucas Neill is beeping loudly on the radar of Galatasaray and Stoke's £1m offer for Anthony Gardner has been met by Spurs with a big bag of Shhhhhhhhhhhhhshes.

And lastly, one of the following is NOT being linked with the assistant manager role at Manchester United: Mick Phelan, Tony Adams, Brian McClair, Robert Mancini, Michael Laudrup and the duplicitous monkey in a waistcoat from Raiders of the Lost Ark.

No. Seriously. Paul Ince wants to buy Robbie Fowler.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Post Reply