Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben Toraman'in yaptigi penaltilari, kacirdigi adamlari hatirliyorum. Milli
takimda ki performansini vesayre. Sadece rakip takima 'gol' atmak icin
aliniyorsa yaziklar olsun diyorum. Ben bircok oyuncuyu begeniyorum, listeyi
verdim daha önce. Sabri hakkinda göruslerimi biliyorsunuz ac cok. Ona kus
beyinli sifatini verdigimi hatirlatmak istiyorum. Sabri'de potansiyel var ama
kafasi noksan garibimin. Umit Karan'da mesela ne potansiyel ne de kafa var :)
Adam sirk artisti. Golculugunu degil futbolcu kimligini tartisiyorum ben.

Arda tembel dedim, evet tembel. Mac icinde kaybolup gidiyor, gidip
gelmiyor...vesayre. Servet ile arasi bu yuzden acildi bir ara...

Not: Harry Kewell ve anglosaxonlar hakkinda kendi ismim kadar eminim, göreceksiniz...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote: Hasan rezalet futbolcu olsun formasi icin savassin genelde begenir. Sabri mesela.
Hasan'in GS'da en begendigi oyuncularin basinda Bulent Akin gelir :D

Onu da yedirdin bize dimi Hasan :wink:

Hayir hepsini gectim de senin gibi dusunene bir insan Lincoln'e nasil arka cikar onu anlayamiyorum... kendi icinde celiski yasiyorsun gibi geliyor bana...

Arda'ya tembel de ondan sonra Lincoln'e arka cik - bu nasil is?
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan Tezcan wrote:Ben Toraman'in yaptigi penaltilari, kacirdigi adamlari hatirliyorum. Milli
takimda ki performansini vesayre. Sadece rakip takima 'gol' atmak icin
aliniyorsa yaziklar olsun diyorum. Ben bircok oyuncuyu begeniyorum, listeyi
verdim daha önce. Sabri hakkinda göruslerimi biliyorsunuz ac cok. Ona kus
beyinli sifatini verdigimi hatirlatmak istiyorum. Sabri'de potansiyel var ama
kafasi noksan garibimin. Umit Karan'da mesela ne potansiyel ne de kafa var :)
Adam sirk artisti. Golculugunu degil futbolcu kimligini tartisiyorum ben.

Arda tembel dedim, evet tembel. Mac icinde kaybolup gidiyor, gidip
gelmiyor...vesayre. Servet ile arasi bu yuzden acildi bir ara...

Not: Harry Kewell ve anglosaxonlar hakkinda kendi ismim kadar eminim, göreceksiniz...
Hasan Tezcan nin, Toraman ve Sabri icin paylastiklarina aynen katiliyorum. Toraman nin Konya ya transferi yaziliyor, ciziliyor. Konya ya yakin bize uzak olsun.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

MARATONDAN HABERLER....

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'ın, Harry Kewel'ın ardından, kaleci Itandje ile defans oyuncusu Lucas Neill'in transferini de bitirdiği öğrenildi!..

3 gündür İngiltere'de bulunan Galatasaray Yöneticisi Haldun Üstünel'in, West Ham United'ın kaptanlığını yapan Neill ve kulübüyle her konuda anlaştığı öne sürülürken, imzaların dahi atıldığı iddia edildi.

Daha önce İstanbul'da getirilen ancak menajerinin yüksek komisyon istemesi nedeniyle vazgeçilen Liverpool'un Fransız kalecisi Itandje için de anlaşmanın sağlandığı öğrenildi. Fransız kalecinin, İngiltere'de bulunan ve Galatasaray'ın kongre üyesi olan bir doktor tarafından da sağlık kontrolünden geçirileceği belirtildi.

Bu arada Itandje transferinde daha önce sorun olan 900 bin dolarlık menajer komisyonunun ise 200 bin dolara kadar çekildiği de gelen haberler arasında.

MARATON.COM.TR
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan Tezcan futbolcuyu sevmesi icin:

1-)Teknik ve bileklerinin iyi olması,
2-) Futbol zekasinin olmasi,
3-)Kendi gucunu sahada zorlamasini,
4-) Calisma ahlakina sahip olmasi

gerekir.

Ozanin soyledigi gibi ustune biraz Iskandinavya havasi,
biraz muhendis realizmi ve idealizmi, az birazda pesimizm(totemsel ihtiyatla beraber), ve 2 tutam Arnavut damarı ekledinizmi tamam.

Istanbula tatile gelsin, havasi degisir. Yazan Hasan ile konusan Hasan arasinda daglar kadar fark vardir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote: Hasan rezalet futbolcu olsun formasi icin savassin genelde begenir. Sabri mesela.
Hasan'in GS'da en begendigi oyuncularin basinda Bulent Akin gelir :D

Onu da yedirdin bize dimi Hasan :wink:
Bulent Akin'in nesi vardi? Sadece ben degil, onu Hagi'de begenmisti. Bence
kalsaydi GS'da is yapardi ama barinamadi gitti. Ayni sey Berkant icinde
gecerli.

Yöneticiye endeksli kimin kalacagi kimin gidecegi. Adnan'lar bu sezon
anglosaxon aski ile burunmus. Önumuzde ki haftalar bakarsiniz
mukavelesi bitmis baska oyunculari da bulup getirirler, mega transfer
ilan ederek...taraftar hava limanini basar kucaklarinda tasir Allahin kici kirigini.
Aptal, bilgisiz taraftar iste. Ulan adamin ismini söylemesini bilmiyorsun,
belki hayatinda ilk kez görmussun ne kucaklara aliyorsun ahmak herif.
Insan bu kadar kucuk duser mi, ne bicim sevgi gösterisi bu. Harry'nin
aklindan geceni biliyorum, kolonial kimligi agir basiyorsa ne dusundugunu
tahmin edebiliyorum. Yöneticilerin caka atmasina ne demeli? 'Bu bir ekip
calismasi ile gerceklesmis'...lafa bak...sana soran oldu mu? Ne calismasi,
sen öncelikle GS'a bir yuk getirdin, asi tutar mi tutmaz mi bak ondan sonra konus.
Ben olsam dört bucak kacardim, sorulara cevap vermezdim. Bunlar gunesleniyorlar...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:Bulent Akin'in nesi vardi? Sadece ben degil, onu Hagi'de begenmisti. Bence
kalsaydi GS'da is yapardi ama barinamadi gitti. Ayni sey Berkant icinde
gecerli.
Nesi mi vardi? Senin deyiminle tahta bacaklar diyarinin prensiydi kendisi :wink:

Berkant icin ilk geldiginde bende cok umitliydim - hatta yabanci bir web sitesi icin (footballtransfers.co.uk) o zamanlarin Turkiye'nin genc yeteneklerini listelemistim - Berkant'da Emre Belozoglu ile beraber listenin baslarindaydi... Ikisinde de yanildim... Kendilerini bir gram ilerletemediler... Hatta siteye "Hagi+Lacatus, Savicevic+Pancev, Stoichkov+Kostadinov gibi Balkanlardan gelen muthis ikililer Turkiye'den Emre+Berkant ile devam edebilir" diye yazmistim... ikisi o zamanlar umit milli takimda muthis uyumlu cok iyi performans gosteriyorlardi - ama dedigim gibi kendilerini ilerletemediler - ayni yerde kaldilar hatta Berkant kendi agzi ile seneler sonra itiraf ettigi gibi Istanbul'un gece hayatina dalinca Emre'nin de yaptiklarini yapamayip kaybolup gitti...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maldonado'yu Alex tavsiye etmiş diye okuyunca, Hagi'nin Bülent Akın bombaı geldi aklıma. 3-2'lik Real maçını saymazsak, ödenen korkunç bonservis ziyan oldu resmen. Alex'te Hagi gibi futbolcudan anlamıyor belkide.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ismail Gezer wrote:Maldonado'yu Alex tavsiye etmiş diye okuyunca, Hagi'nin Bülent Akın bombaı geldi aklıma. 3-2'lik Real maçını saymazsak, ödenen korkunç bonservis ziyan oldu resmen. Alex'te Hagi gibi futbolcudan anlamıyor belkide.
Yaw Bülent'i Cansun Lucescu döneminde getirmedi miydi? 2002 şampiyonluğu sırası. Hagi mi önermişti? Ben Emre Aşık'ı önerdiğini hatırlıyorum da Bülent'i bilmiyordum. 6 Milyon falan gibi uçuk bir para vermiştik hatta Denizliye mi ne, hacizler macizler rezalet. Bu arada Hagi'yi referans göstermenin sakıncası olabilir, zira Saidou'nun suratına bakmamıştı. O da ayrı deliydi yahu.

Beceriksizliğinden yuhalandığı bir maçta Fenere 2. golü atmıştı da herkes küfürünü yuttuydu. Sene sonu da bedavaya İngiltereye gitti. Vay be bak değerini bilemedik derken eridiii gitti, varlığıyla yokluğu belli değil son kaç senedir, ufak takımlarda oynamasına rağmen TSLde.

O sene Lucescu o yetenek fukarası takımın %110unu kullandıydı, Bülent Akın dahil olmak üzere.
Hasan Tezcan futbolcuyu sevmesi icin:

1-)Teknik ve bileklerinin iyi olması,
2-) Futbol zekasinin olmasi,
3-)Kendi gucunu sahada zorlamasini,
4-) Calisma ahlakina sahip olmasi

gerekir.
Hiçbir itirazım yok :)
Ama o zaman sevmek ve faydalanmak olarak ayıralım bunları. Mühendislik okumadımsa da realizmse realizm yani :)
Sergen'i, Hasan'ı, Ümit'i, hatta Prekazi'yi sevmeyebilirsin ama onlardan faydalanıp sevinebilirsin (mi? yanlış mı anladım?)

Hasan Baba, umarım yanılıyorsundur Anglosaksonlarda ve aşı tutar. Hem şu yukarıdaki 4 maddeye de uyuyor gibiler.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ne kadar guvenilir bir kaynak bilmiyorum ama

FLAŞ Galatasaray'ın Güven'i gidiyor

Belarus (Beyaz Rusya) takımı Dinamo Minsk Mehmet Güven'i kadrosuna katmaya hazırlanıyor.
10 Temmuz 2008 / 02:00

ENSONHABER.COM/ÖZEL

CİMBOM'UN GÜVEN'İ GİDİYOR (MU)
Ön libero mevkiinde oynayan Galatasaray'ın genç yıldızına Dinamo Minsk takımından 500 Bin euro verildi. Genç yıldızın menajeri Ali Sapan'ın yaptığı görüşmeler sonuç verirken, Galatasaray AŞ Genel Sekreteri Adnan Sezgin'in Dinamo Minsk takımı yöneticileriyle kamptan sonra görüşeceği bildirildi Mehmet Güven'in ise bu teklife sıcak baktığı ve UEFA kupasında mücadele edecek bir takımda oynamaktan memnun olacağını söylediği öğrenildi.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tobias gibi bir 'kaya' varken neden tutsunlar, adam Isvec milli takiminda falan
oynuyor...gönderin bakalim...simdi aranizda birileri cikip 'bu cocuk bunca sene
a-takim ile calisiyor, ama hicbir gelisme göstermedi', diyecek. Onlara lafim
'insaf artik' olacak.

Skibbe zaten dunden hazirdir göndermeye, bir sorun daha eksildi, diye bakar
olaya...

Sakin 500K euro guzel para demeyin, anadolu kulupleri kici kiriklar icin kapiyi
1.5M eurodan acmakta...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Tobias gibi bir 'kaya' varken neden tutsunlar, adam Isvec milli takiminda falan
oynuyor...gönderin bakalim...simdi aranizda birileri cikip 'bu cocuk bunca sene
a-takim ile calisiyor, ama hicbir gelisme göstermedi', diyecek. Onlara lafim
'insaf artik' olacak.

Skibbe zaten dunden hazirdir göndermeye, bir sorun daha eksildi, diye bakar
olaya...

Sakin 500K euro guzel para demeyin, anadolu kulupleri kici kiriklar icin kapiyi
1.5M eurodan acmakta...
Hasan, benim de sana bir lafım olacak, hakikaten insaf artık. Bir adamı beğenmiyorsun diye adamın her yakınında oynayan oyuncuya Pele muamelesi yapma lütfen.

Ne gelişme gösterdiğini bilmem ama Topal'ın ne gelişme gösterdiğini biliyorum. Güven'in defalarca forma verilip bırak Topal'ın gösterdiğini göstermek, onda birini göstermediğini de biliyorum, gidip gözümle seyrettim, yok işte bir şey, olacaksa da kiralandıktan sonra faydasını görürüz, Arda gibi döner faydalı olur.

Hangi maçta ne oynamış, bilgilendir bizi, çıktı takır takır oynadı, formayı aldı de, bizim de haberimiz olsun hangi maçlarmış bunlar, kiralık verilmesine beraber üzülelim.

Yani şükür diyorum, biraz daha hızını alamasan Linderoth'u kötüleyeceğim diye canım Carrusca gitti, Arjantin milli takımı ona hazırlanıyordu falan diyeceksin.

500,000i beğenmedin mi, daha fazlasını kimler vermiş Mehmet Güven için? Yaz, seninle birlikte bu gelişmeyi farkeden yöneticiler kim onu öğrenelim.

Biraz bu oyuncu üstünden inatlaşmaları boş ver, herkes hem Linderoth'u hem Güven'i gördü, kusura bakma, aynı cümlede isimlerini kullanmak dahi garip kaçıyor.

Ali
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mehmet Guven'i ben cok begeniyor(um)/(dum). Yerden, ileriye dogru, risksiz oynayan bir oyuncu ama gel gor ki ondan bekledigim ilerlemeyi bir turlu yapamadi. Guven'e gerekli sanslarin verildigini dusunuyorum, en azindan Topal'a verildigi kadar. Topal nerde Guven nerde? Sadece buna bakmak bile herseyin cevabini veriyor. Bence satilmasin ama oynayacagi takima gidip asama kayit etsin. Yoksa su andaki takimda ona hic her yok. Hatta 18'de bile olmasi zor bence.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cok fazla kasmaya gerek yok.Tamam Mehmet GUVEN iyi olabilir ancak alacagi dakika onemli.

TOPAL sans eseri bir cikis yakaladi.Linderoth iyi olsaydi ve oynasaydi belki bugun giden TOPAL olurdu.Sansini mukemmel kullandi.

Bir de yanlis anlasilmasin biraz ozguven ve one cikma isi var.

TOPAL'in ilk roportajini hatirlayin, bizim dergide cikmisti.

Kendisini Mehmet TOPUZ'la karistiranlara

"ISMIMI EZBERLETMEYE GELDIM" demisti.

Sagolsun ezberbozan yapti herkesi.

GUVEN iyidir hostur da su an itibari ile yeri dolabilecek bir adamdir.Ustelik onunde iki kisi var.Bak O'da gencim beklerim dememis, futbolcu oynamak ister, 34 hafta yedek kalma yerine 34 hafta oynar hem uzak kalmaz hem piyasasini yapar.

Belki de atesleyecek bu Mehmet GUVEN'i..
Amacin daha iyi takim, amacin milli takim, Dunya kupasi Avrupa sampiyonasi ise oynayacaksin.

ALTINTEPSI de bile oynarsan oyna yeterki oyna

O yuzden haber dogru ise hayirli olsun, ben sevindim.
YURUYEDUR MEHMET GUVEN
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Guven nerede Topal nerede' diyenlere cevabim..Tobias neredeydi olacak...
Bosverin siz, yabanci aski ile yanip tutusuyorsunuz, sanki bir mok var
heriflerde.

Bakin bu sezon misyonum alinan yabancilari takip etmek olacak...oynarlarsa...
Post Reply