Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Haklisin Mert, geri dortlu nasil olur diye amatorce dusunurken Lincoln'u yazmayi unutmusum.

Yanlizca Lincoln-Kewell-Arda her ne kadar yuksek top kontrolu ve isabetli paslari ile yuzdeleri yukarda olacaksada orta sahamizin Alpayin da dedigi gibi yumusak olur diye israrla Baris'in ustunde duruyorum.

Arda cok caliskan mutlaka geriye donup yardimci olucaktir ama Allah korusun sakatlanmasina izin vermemek lazim.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:Haklisin Mert, geri dortlu nasil olur diye amatorce dusunurken Lincoln'u yazmayi unutmusum.

Yanlizca Lincoln-Kewell-Arda her ne kadar yuksek top kontrolu ve isabetli paslari ile yuzdeleri yukarda olacaksada orta sahamizin Alpayin da dedigi gibi yumusak olur diye israrla Baris'in ustunde duruyorum.

Arda cok caliskan mutlaka geriye donup yardimci olucaktir ama Allah korusun sakatlanmasina izin vermemek lazim.
Orta sahaya Topal'la beraber dinamik bir adam daha koyarsak bence yeterince "sert" oluruz - Topal'in yanina kimin oynayacagina Linderoth, Baris, Ayhan ve Mehmet Guven'in form durumlarina bakarak karar verilebilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Haklisin Mert, geri dortlu nasil olur diye amatorce dusunurken Lincoln'u yazmayi unutmusum.

Orta sahaya Topal'la beraber dinamik bir adam daha koyarsak bence yeterince "sert" oluruz - Topal'in yanina kimin oynayacagina Linderoth, Baris, Ayhan ve Mehmet Guven'in form durumlarina bakarak karar verilebilir.
Ya arkadaslar bu takim gecen senenin %90'inin cift santrafor tek on libero oynadi da yumusak olmadik, son 6 haftada iki on liberoya donduk de sampiyonluk geldi. Simdi buyuk bir olasilik bastan 2 on libero oynayacagiz herkes tutturdu cok yumusagiz, yumusagiz cozebilmis degilim. Topal-Ayhan-Linderoth'u yikadilar mi nedir? Henry - Eto - Messi'nin arkasindaki on liberolar cok mu sert? Ayrica Arda-Kewell-Lincoln sizin dusundugunuzden daha fazla savunma yapiyorlar. En azindan bir Alex, Delgado, Ricardinho degiller.

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Ersoy wrote:Topal-Ayhan-Linderoth'u yikadilar mi nedir? Ayrica Arda-Kewell-Lincoln sizin dusundugunuzden daha fazla savunma yapiyorlar. En azindan bir Alex, Delgado, Ricardinho degiller.
Ozan Ersoy
Yumos ile yikanmislar Ozan :) Neremiz yumusak bende anlamis degilim. Kewell'i seyretmedik, Arda icin defansa nitekim yardim ediyor diyebilirim ama kizdigim Lincoln bugune kadar TR'ye yildiz sifati ile gelmis defansina yardim eden yegane adamdir. Hagi'nin bile bu kadar adam kovaladigini hatirlamiyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Gökcigdem
Staff Member

Peki ogle olsun arkadaslar :wink:

Galatasaray resmi sitesine biraz once goz attim. Antreman goruntulerini http://www.galatasaray.org/index.php koymuslar.

Ilk video segment'ini izlerken guldum sonra eyvah dedim Hasan Tezcan bu klipin 57"saniyesinden 1'10'nunu gormemesi daha iyi dedim.

Demekki rovasata ve diger goze hos gelen vuruslarinda antremani varmis :lol:

Onun altindaki ikinci klipde ise Lincoln'u takimi ile kosarken ve Linderoth'u kafa sutu idmanindaki stilini gorunce icim biraz rahatladi.

Taffarel'in bir zamanlar dedigi gibi "chok quezel, sok guzell"...
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Emre ve Servet'in yokluğunda defans şöyle olabilir:

Sabri----Topal----H.Balta---Volkan.

Emre Aşık da var elimizde ama bilemiyorum.Milli takımda bana çok güven vermedi,hatırlayamadığım bir maçta bu adamda çok ciddi görme problemi var dediğimi hatırlıyorum,ya da refleksler o kadar zayıflamış ki bunu dışardan bir göz,görme problemi var sanabiliyor.ŞL ön elemesi gibi ciddi bir ortamda alınmayacak bir risk Emre Aşık.Bir stoper alınması şart...

Arda gayet rahat sağ kanatta oynayabilir,sağ ayaklı bir oyuncu.Bu kanattan daha rahat orta yapabilir ama gol vuruşları sol kanattaki kadar etkili olmayabilirBarış yerine Aydın veya Arda sağ kanat oynamalı.

Defansımız bu kadar eksikken 4-5-1 den başka düzen kullanılmamalı,4 lü defansın önünde 2 defansif orta saha şart gibi görünüyor,aksi fazla risk almak olur.Ofans delisi hocamız knockout etmesin takımı aman derim...

Parantez içleri o pozisyon için alternatifleri gösteriyor,özellikle Arda ve Kewell her iki kanatta da oynayabilir,Aydın ve Lincoln de... defans dışında çok canavar bir orta sahamız oldu,hayırlı olsun.

------------Aykut-----------

Sabri----Topal----H.Balta---Volkan

-----Linderoth----Ayhan(Barış)----

--Arda(Aydın)-----Lincoln(Arda)----Kewell (Arda)

----------Nonda(Ümit)------------
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Arkadaki dev'in adı Sinan Osmanoğlu imiş. PAF Takımdan.. Maaşallah :D
Murat Gökcigdem
Staff Member

Ozgur A. Boztepe wrote:29 hazirandan 4 - 5 hafta sonrasi 29 temmuz la 6 agustos eder. O arada condisyon calismasi yapar, bence 13 agustosta oynar. Insallah tabii. Ugur almanya kampinda takimla anremanlara basliycak denmisti 1 ay once.
Hakliymissin Ozgur. Bu habere cok http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=49472 sevindim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Image

Kaleci mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:

Kaleci mi?

Breh Breh Breh, 1,81 lik umiti cuce yapmis adam...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

13 maçta 1 gol atmış. Kaleci değildir heralde. Defans oyuncusudur diye tahmin ediyorum.

18 yaşında. En az 2 metre var heralde boyu. Olmazsa basket takımına alırlar :D
Last edited by Ismail Gezer on Tue Jul 08, 2008 5:30 pm, edited 1 time in total.
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Cengiz Akgun wrote:

Kaleci mi?
Kaleci olmadigini biliyorum, defans oyuncusu galiba. 4-5 numara giyiyor, Galatasaray ve Milli Takimlarda..

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=718571
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Seckin Tascioglu wrote:
Kaleci olmadigini biliyorum, defans oyuncusu galiba. 4-5 numara giyiyor, Galatasaray ve Milli Takimlarda..

Derhal kaleci olarak calistirmaya baslasinlar. Defans oyuncusu ise cabuk ogrenir yasida kucuk.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Seckin Tascioglu wrote:

Derhal kaleci olarak calistirmaya baslasinlar. Defans oyuncusu ise cabuk ogrenir yasida kucuk.
Cengiz, buna yerden şut atarak sen ben bile gol atarız, yere eğilmesi 3-4 dakika sürer.

Yalnız boyu iki metrenin de üzerinde duruyor, yani 2.10 falan gibi eğer fotoğrafta bir yanıltmaca yoksa, maşallah dedim.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bir de resmin en sağında kısa boylu bir Peter Crouch var sanki, o kim?
Post Reply