Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Doldursunlar bakalim, dediklerimi hatirlamanizi rica ediyorum...dikis tutmayacak...
ingilizlerden topcu o-l-m-a-z...aha buraya yazdim.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:Doldursunlar bakalim, dediklerimi hatirlamanizi rica ediyorum...dikis tutmayacak...
ingilizlerden topcu o-l-m-a-z...aha buraya yazdim.
Butun ingilizleri neden ayni kefeye koydun anlamadim

Gerci bahsi gecenler Avustralyali ama hadi diyelim hepsi ayni kakanin soyu- bunlarin hicbiri iyi futbolcu olamaz demek bir onyargi

Steven Gerrard Arjantinli falan mi yoksa o da mi yaramaz sana gore?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ingilizler pazarlamayi cok iyi yaparlar. Kici kirik Beckham bile 'dunyanin en
iyi futbolcusu' ilan edildi ve benimsendi buyuk bir kesim tarafindan. Onlarin
borusu kendi liglerinde öter. Gecmise bakarsaniz ne demek istedigimi
anlarsiniz. Bence verilen paralara yazik. Hangi yönetici onu taktim ettiyse
yaziklar olsun derim. Mirel'i TR'ye getirmek gibi birsey bu gözumde.

Sizleri bile kandirmis herifler, aman ne hos maclar oluyor, tempolu geciyor
diyorsunuz :-) Gecin lutfen...

Tobias ne olacak...guzelim takimin icine ettiler, edecekler. Zannetmeyin ki
Skibbe en formda olana sans verecek. Suc onda degil, bu kadroyu yaratan
futbol özurlusu olan yönetimde.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hasan Tezcan wrote:Ingilizler pazarlamayi cok iyi yaparlar. Kici kirik Beckham bile 'dunyanin en
iyi futbolcusu' ilan edildi ve benimsendi buyuk bir kesim tarafindan. Onlarin
borusu kendi liglerinde öter. Gecmise bakarsaniz ne demek istedigimi
anlarsiniz. Bence verilen paralara yazik. Hangi yönetici onu taktim ettiyse
yaziklar olsun derim. Mirel'i TR'ye getirmek gibi birsey bu gözumde.

Tobias ne olacak...guzelim takimin icine ettiler, edecekler. Zannetmeyin ki
Skibbe en formda olana sans verecek. Suc onda degil, bu kadroyu yaratan
futbol özurlusu olan yönetimde.
Hocam ne yaptin yahu... Ya yaniliyorsun yada bizim bilemdigimiz birseyler biliyorsun :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:
Hasan sadece bizi degil butun dunyayi kandirmis bu Ingiliz'ler cunku dunyanin en fazla izlenen (tv yayini olarak) ligi su anda Premier lig. 4-5 sene once La Liga idi simdi Ingiliz'lerde o unvan.

Ha bir de son 4 senede 2 Ingiliz takimi CL de sampiyon olmus, her sene en az bir Ingiliz takimi final oynamis, gecen sene de 4 yari finalistin 3'u Ingilizmis, bunlardan ikisi de final oynamis gibi garip bir durum var. Nasil cikarsin isin icinden, bu isi nasil cozersin bilemeyecegim.

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Finallere kalmis takimlarin oyunculari yabanci TD leri de. Nasil cikabildim mi
isin icinden?

Milli takimlari nasil, avrupa kupalarinda neredeydiler? O kadar finallere
kalmis, avrupada kupa kaldirmis takimlari var...

Kewell transferine olumsuz bakan yegane kisi olarak kendimi guclu hissediyorum,
cunku hakli cikacagima 100% eminim. Cikmasam da GS kazanmis olacak,
it is a win win situation bu bakimdan :-)
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hasan'a katildigim noktalar Ingiliz futbolcularin genelde overrated olmasi ve de kalin belli olmasi. Ama tabii Ingiliz liginden gelenden bize hayir gelmez anlamina gelmiyor. Saunders, Ferdinand, Walsh gibi adamlar iyi is yaptilar. Tabii Ingiliz olmayipta Anglo sakson olanlar daha iyi olabilir. Iskoclar(Sir Alex Ferguson, Ulubatli Souness), Avustralyalilar (Petkovic), AMerikalilar (Friedel), Irlandalilar (Gigs) daha iyi olabilir. Kaldiki Avustralyalilar, Yeni Zelandalilar, Guney Afrikalilar bize daha uyumlu.

Kazim Kazim bile amator kume topcusu olarak geldi ,iyi is yapiyor Turkiyede ki cok ham, ruhsuz ve cocuksu.
Kewel enteresan bir tip. Oyuncu olarak bir kere cok teknik. Sol ayagi cok iyi. Pek tahta bacak degil Hasan. Ben bazi hareketlerini ve tarzini Gigs'e benzetiyorum. Anladigim kadariyla biraz deliligi ve hirsi var.
Havaya girdimi yurekten oynuyor.
Leeds'teki dillere destan genclerin takim ruhunu olusturan oyunculardandi ve Leeds'te bilindigi carpisa carpisa oynardi. Ondan sonra gittigi Liverpoolda yurekten oynayan ve ruhu olan bir takimdi.
Gerek Galatasaray, gerekse Milli takim bu yil oyle oynadi. Zaten gelir gelmez '' Milli Takim beni etkiledi. Benim icin yeni bir challenge onun icin geldim '' dedi.

17 yasindan baslayip 13 sene Premier Liguede oynayan adama laf etmeyelim. Hemde 1.8m euro/yil. Bilgi icin Emre Belezoglu 3,5 m euro/yil, 8 milyon euro bonservis, boru gibi 4 sene kontrat, . Aralarinda 1 yas fark var. Son 2 ay icinde Emreyi dogru durust top oynarken gordunuzmu ? Hayir. Kewell Milli takiminin kaptani olarak (O da ayri bir konu, milli takim kaptani aliyorsun) takimini ipten alan adam son 2 aydir oynayan adam.

Benim cekincelerim takimin orta sahasinin gecen yila gore biraz yumusamasi ki CL maclarina Lincoln, Arda, Kewell biraz yumusak kacar.
O maclarda ancak yukaridakilerin 1'i, bilemedim 2'si oynar.

Birde tabii olasi kapris olaylarida var. Basimizda Lincoln/Nonda varken boyle birde Kewell eklendiki burada Skibbeye is dusuyor. Biraz Phil Jakson okumasi lazim Skibbenin ''Stars managing'' icin.
NO ADNANS, NO CRY !!
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Bazı sitelerde hayalgücümüzün sınırlarını zorlayan bir haber var ama Kewell transferinden sonra herşeye inanmaya hazırım işte haber yorum sizin :)

¤ Maraton | iddaa ¤ REAL'İN YILDIZI TÜRKİYE'YE Mİ GELİYOR?

Liverpool'un yıldızı Harry Kewell'ı renklerine katarak transferde bombayı patlatan Galatasasaray, bir dünya yıldızına daha kanca attı!..

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat'ın, Real Madrid'in Brezilyalı yıldızı Baptista'yı transfer etmek için girişimlere başladığı öğrenildi!..

Bu transfer için yoğun çaba harcayan Polat'ın bu sabaha karşı saat 04.30'a kadar yıldız oyuncunun menajeriyle bir görüşme yaptığı ve bu konudaki gelişmelerin şu an için çok olumlu olduğu gelen haberler arasında...

MARATON.COM.TR ÖZEL

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=49124
http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=40897
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Fenerbehçe, Real Madrid ve Barcelona ayarında bir takım" demiş dedefendi.

Erken bunama belirtileri bunlar.. :D
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:"Fenerbehçe, Real Madrid ve Barcelona ayarında bir takım" demiş dedefendi.

Erken bunama belirtileri bunlar.. :D
Yine bir Gulnihal, aldi bu gonlumu :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Finallere kalmis takimlarin oyunculari yabanci TD leri de. Nasil cikabildim mi
isin icinden?

Milli takimlari nasil, avrupa kupalarinda neredeydiler? O kadar finallere
kalmis, avrupada kupa kaldirmis takimlari var...

Kewell transferine olumsuz bakan yegane kisi olarak kendimi guclu hissediyorum,
cunku hakli cikacagima 100% eminim. Cikmasam da GS kazanmis olacak,
it is a win win situation bu bakimdan :-)
GS'in hocasi da yabanci. Son 4 senede final oynamis , Rooney, Terry, Lampard, Gerard, Scholes, Ferdinand, Ashley Cole, Joe Cole, Hargreaves gibi Ingiliz oyuncularin hic biri tahta bacak degil. Ingiliz milli takiminin Avrupa kupasina katilamamis olmasi onlarin kotu oldugunu gostermez. Adamlar son 50 senede kac kupaya katilamamis bir ona bak, bir de Turk milli takimina bak. Ingiliz'lere yaramaz diyebilmemiz icin daha kirk firin ekmek yememiz lazim. Ingiliz milli takimindan herhangi 2 oyuncu GS'a gelsin, GS CL'de en az ceyrek final oynar. Istedigini sec begen Ingiliz'in 11'inden.

Ayrica sadece Ingiliz futbolculari degil butun ligi de elestiriyor, kotuluyorsun "yok temposu iyiymis vs" diyerekten. Tam tersi Ingiliz liginin su anda dunyanin en zevkli en hizli, en iyi ligi olduguna dair genel bir kani olusmus durumda.

Hakli cikabilirsin su acidan. Kewell 2 mac oynar 10 mac yatarsa paralar bosa gitmis olabilir. Ama yine de oynadigi zaman faydali olacagina eminim. Bunun kotu futbolcu olmasiyla alakasi yok. Ortada alinmis bir risk var. Eger 5 sene onceki Kewell olsa Liverpool zaten birakmazdi. Biraksa bile bize degil, ManU ya falan giderdi. Beklentileri biraz azaltmak lazim. GS bu sene insallah 50'ye yakin mac yapacak. Bana gore en onemli derbiler, CL maclari dahil olmak uzere 30 mac oynasin GS parasini cikarmis demektir. Gerisinde de genc Aydin'imiz oynasin ne var canim? 4 sene oyuncu donusumunun en fazla yapildigi takimdan geliyor. Eskisehir deplasmaninda yedekte oturmayi sorun etmez.

Alpay orta sahamiz biraz yumusadi demis. Arda - Lincoln - Kewell orta sahasinda tek on libero oynamayacagimiz %100. Tek forvet cift on libero oynayacagiz. O yuzden sorun yok. Bu hucum gucunun, hizin, paslasmanin karsi takimlarda yaratacagi sorunlari dusunup, tatli bir gulumsemeyle keyif alalim. Ozellilkle kivrak olmayan, agir stoperleri olan takimlarimiza karsi.

Ozan Ersoy
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ozan Ersoy wrote:
GS'in hocasi da yabanci. Son 4 senede final oynamis , Rooney, Terry, Lampard, Gerard, Scholes, Ferdinand, Ashley Cole, Joe Cole, Hargreaves gibi Ingiliz oyuncularin hic biri tahta bacak degil. Ingiliz milli takiminin Avrupa kupasina katilamamis olmasi onlarin kotu oldugunu gostermez. Adamlar son 50 senede kac kupaya katilamamis bir ona bak, bir de Turk milli takimina bak. Ingiliz'lere yaramaz diyebilmemiz icin daha kirk firin ekmek yememiz lazim. Ingiliz milli takimindan herhangi 2 oyuncu GS'a gelsin, GS CL'de en az ceyrek final oynar. Istedigini sec begen Ingiliz'in 11'inden.

Ayrica sadece Ingiliz futbolculari degil butun ligi de elestiriyor, kotuluyorsun "yok temposu iyiymis vs" diyerekten. Tam tersi Ingiliz liginin su anda dunyanin en zevkli en hizli, en iyi ligi olduguna dair genel bir kani olusmus durumda.

Hakli cikabilirsin su acidan. Kewell 2 mac oynar 10 mac yatarsa paralar bosa gitmis olabilir. Ama yine de oynadigi zaman faydali olacagina eminim. Bunun kotu futbolcu olmasiyla alakasi yok. Ortada alinmis bir risk var. Eger 5 sene onceki Kewell olsa Liverpool zaten birakmazdi. Biraksa bile bize degil, ManU ya falan giderdi. Beklentileri biraz azaltmak lazim. GS bu sene insallah 50'ye yakin mac yapacak. Bana gore en onemli derbiler, CL maclari dahil olmak uzere 30 mac oynasin GS parasini cikarmis demektir. Gerisinde de genc Aydin'imiz oynasin ne var canim? 4 sene oyuncu donusumunun en fazla yapildigi takimdan geliyor. Eskisehir deplasmaninda yedekte oturmayi sorun etmez.

Alpay orta sahamiz biraz yumusadi demis. Arda - Lincoln - Kewell orta sahasinda tek on libero oynamayacagimiz %100. Tek forvet cift on libero oynayacagiz. O yuzden sorun yok. Bu hucum gucunun, hizin, paslasmanin karsi takimlarda yaratacagi sorunlari dusunup, tatli bir gulumsemeyle keyif alalim. Ozellilkle kivrak olmayan, agir stoperleri olan takimlarimiza karsi.

Ozan Ersoy
Çok doğru ingilizlerin bu turnuvaya katılamadığına bakıp aldanmamak lazım kadro kalitesi olarak hala avrupada ilk 5'e rahat girerler şöyle bir kadro düşünün Gerrard-Lampard-Terry-Ashley Cole-J.Cole-Rooney-Ferdinand-Scholes-Walcott-Ashley Young-Peter Crouch benim hatırladıklarım bunlar unuttuklarımı ekleyebilirsiniz :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aurelio'nun Betis'le anlaştığını yazmış FB'nin gayr-i resmi yayın organı..

Milliyet
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Confirmado: Aurelio, nuevo jugador del Betis

Los detalles del contrato son los siguientes, adelantados por Radio Marca:

El Real Betis ya ha cerrado de forma definitiva su primer fichaje de cara a la temporada próxima y Paco Chaparro cuenta con su centrocampista defensivo. El acuerdo con el futbolista turco Mehmet Aurelio es total, según han adelantado los compañeros de Radio Marca, y ya sólo falta el reconocimiento médico que está previsto para el próximo el martes, mientras que sería presentado ese mismo día.

El contrato tendrá una duración de tres años, pero si la última temporada juega 25 partidos el centrocampista ampliaría automáticamente por un año más. Cabe recordar que Aurelio jugaba en el Fenerbahçe y que había quedado libre de contrato a sus treinta años. Es internacional con Turquía.

http://www.betis.com.es/index.php?optio ... &Itemid=58

Burda transferin kesinleştiği yazılmış Çok güzel bir haber bence Aurelio Fenerbahçe için çok önemliydi ama onlar bunun farkında değil :)
Post Reply