EURO 2008: ISVICRE-TÜRKİYE 1-2 (Semih- Ardaaa)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Arda'nin gosterdigi/soyledigi "beş"in (ve kutu/daire gibisinden yaptigi hareketin) anlami aciklanmis mi bir yerlerde, goren olursa geciversin bir zahmet... :)
Sevgili Ozgur

Yazilana gore

Umutlarımızı yeşerten gol sonrası eliyle '5' işareti yaparak yedek kulübesine koşmasının sebebini anlatan Arda, attığı golü sakatlığından dolayı yedek kulübesinde oturan Emre Belözoğlu'na hediye ettiğini kaydetti. Yıldız futbolcu, "Emre ağabey 5 numaralı forma giyiyor. Ben de golü atınca elimle beş beş yaparak yedek kulübesindeki Emre ağabeye koştum." dedi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: Umutlarımızı yeşerten gol sonrası eliyle '5' işareti yaparak yedek kulübesine koşmasının sebebini anlatan Arda, attığı golü sakatlığından dolayı yedek kulübesinde oturan Emre Belözoğlu'na hediye ettiğini kaydetti. Yıldız futbolcu, "Emre ağabey 5 numaralı forma giyiyor. Ben de golü atınca elimle beş beş yaparak yedek kulübesindeki Emre ağabeye koştum." dedi.
Yalaklik yine girla gidiyor desenize. Turkiyede arkada kalan Hakan agabeysine bir sey yok mu imis?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Gursel wrote:Bir de Gokhan Zan var ki, ne diyecegimi bilemiyorum, adam sakatlanmasina Portekiz macinin kirilma noktasi dedi, saka gibi, sakatlanana kadar iki hatasindan iki kere diregimizden top donmustu, cidden saka gibi, kirilma noktasi dedi.
Ben bu yazini atlamisim Ali. Ben bunu duyunca herhalde dedim kafayi yedi bu adam. Kirilma noktasi derken herhalde, oyunda kalsaydi 5 olurdu demek istedi.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Gokcigdem wrote: Umutlarımızı yeşerten gol sonrası eliyle '5' işareti yaparak yedek kulübesine koşmasının sebebini anlatan Arda, attığı golü sakatlığından dolayı yedek kulübesinde oturan Emre Belözoğlu'na hediye ettiğini kaydetti. Yıldız futbolcu, "Emre ağabey 5 numaralı forma giyiyor. Ben de golü atınca elimle beş beş yaparak yedek kulübesindeki Emre ağabeye koştum." dedi.
Yalaklik yine girla gidiyor desenize. Turkiyede arkada kalan Hakan agabeysine bir sey yok mu imis?
Herseye Hakan'i karistiriyorsun Cengiz abi. Benden mi ogrendin? :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Emre Belezoglu'nun bese dorde ihtiyaci varmis gibi. Kedi olali bir fare yakaladiklarinda bu viciklik yapilmasa olmaz. Oburu de oyle devamli attigi golleri sehit analarina ikram ederdi. Sanki bir faydasi varmis gibi. Isine bakmasi lazim isine. Pazar gunu kim kime ne ikram ediyor gorecegiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Asiklardan akillisi (Kardesi Metin Asik) yumurta topuk Kumbet Kafa'yi tarif etmis.

Melih Aşık
Açık Pencere
m.asik@milliyet.com.tr

Fatih Terim...
Fatih Terim’in İsviçre maçında saha kenarındaki performansı olağanüstü idi... Avrupa sahaları bugüne dek böyle teknik direktör herhalde görmemiştir... Sağa sola hamleler, dayı dayı yürümeler, sahaya şifreli işaretler, boşluğa vole atmalar, kaçan fırsatların ardından protestolar, yardımcılarına takımı şikâyet etmeler...
Kimileri bu şovu başarılı bulmuş olabilir...
Bir futbol adamı dostumuz gerçeği söyledi:
- Kamera onu komik bulduğu için sürekli gösterdi, Avrupa’ya komik olduk, dedi... Sonra da Terim’in hareketlerini yorumladı:
- Bu hareketlerle saha dışına “futbolcular benim istediklerimi yapamıyor” havası basıyor. Onları seyirciye şikâyet ediyor. Böylece kendisini alınacak kötü sonuçtan sıyırıyor...
- Başka?
- Tabii bu arada futbolcularına maç öncesi söylemesi gerekenleri ancak maç içinde akıl ettiği izlenimi de veriyor...
Fatih Terim zirveye Galatasaray’ın UEFA şampiyonluğu ile çıktı. Ertesi yıl gititği İtalya’dan başarısız olup döndü. O gün bugün sistemli bir yeniden çıkış sağlayamıyor. Acı gerçek bu...
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jun 13, 2008 11:16 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Fatih Terim bu hareketleriyle iyice Yilmaz Vural'a benzemeye basladi. Yakinda yerlerdeki cimleri yolup, yanindakileri tekme tokat dovmeye baslarsa sasirmam.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Bir de Gokhan Zan var ki, ne diyecegimi bilemiyorum, adam sakatlanmasina Portekiz macinin kirilma noktasi dedi, saka gibi, sakatlanana kadar iki hatasindan iki kere diregimizden top donmustu, cidden saka gibi, kirilma noktasi dedi.
Ben bu yazini atlamisim Ali. Ben bunu duyunca herhalde dedim kafayi yedi bu adam. Kirilma noktasi derken herhalde, oyunda kalsaydi 5 olurdu demek istedi.
Wallahi ben kulaklarımla duydum, maçın kırılma noktası Gökhan'ın sakatlandığı andı dedi.

Yalnız UEFA.com'da Tümer sakatlandı ama Terim'e müjde, Gökhan Zan ful idman yaptı gibi bir makale var. Servet oynayamazsa işler zaten kötü ama hele bir de Gökhan Zan - Emre Aşık ihtimali var ki düşünmesi bile dumura uğratıyor insanı. Belki de 3-5-2 oynarız. :lol:

Yalnız biraz önce farkettim, Çek Cumhuriyetini penaltılarla eleyerek çeyrek finale kalabiliyoruz, sadece İsviçre'yi yenerek. Yine Hırvatları penaltılarla yenerek yarı final. Aynen devam edelim, sadece İsviçre'yi yenerek 90 dakika sonunda Avrupa şampiyonu olma ihtimalimiz var. Yunanistan tarih yazmıştı, bizimki tarihin bittiği nokta olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Asiklardan akillisi (Kardesi Metin Asik) yumurta topuk Kumbet Kafa'yi tarif etmis.

Melih Aşık
Açık Pencere
m.asik@milliyet.com.tr
Senin Melih Aşık Nihat Özdemir'le akraba olmuş galiba :D

http://www.sabah.com.tr/haber,B391DADC5 ... D030C.html
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:Asiklardan akillisi (Kardesi Metin Asik) yumurta topuk Kumbet Kafa'yi tarif etmis.

Melih Aşık
Açık Pencere
m.asik@milliyet.com.tr
Senin Melih Aşık Nihat Özdemir'le akraba olmuş galiba :D

http://www.sabah.com.tr/haber,B391DADC5 ... D030C.html
Yine eline yuzune bulastirmis yazacam diye. FB'den kiz aldik diyor kumbet numero dueo. Metin Asik GS'li. Oglu Murat neci bilmem. Belki Fb'lidir. Nihat Ozdemir'in kizinin adi Ebru demis. Asiklarin aldigi kizin adi Esra. Carsafa dolamis yine. Kimin kiminle evlendigi kimin kizi oldugu filan belli degil. Laf olsun torba dolsun diye yazmis iste. Iyi olmus Fb'liler dugune geldigine pisman etmisler. Yuzune bakmadiklarini soyleyememis. Sadece tadsizlik filan ile gecistirmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Cengiz Akgun wrote:
Yine eline yuzune bulastirmis yazacam diye. FB'den kiz aldik diyor kumbet numero dueo. Metin Asik GS'li. Oglu Murat neci bilmem. Belki Fb'lidir. Nihat Ozdemir'in kizinin adi Ebru demis. Asiklarin aldigi kizin adi Esra. Carsafa dolamis yine. Kimin kiminle evlendigi kimin kizi oldugu filan belli degil. Laf olsun torba dolsun diye yazmis iste. Iyi olmus Fb'liler dugune geldigine pisman etmisler. Yuzune bakmadiklarini soyleyememis. Sadece tadsizlik filan ile gecistirmis.
Metin Aşık eski FB başkanı, oğlu Murat da fanatik Fenerlidir. Melih Aşık kardeşlerin okumuşu, Metin de zenginidir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BarisCakan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Metin Aşık eski FB başkanı, oğlu Murat da fanatik Fenerlidir. Melih Aşık kardeşlerin okumuşu, Metin de zenginidir.
Beni sasirtan Ismail oldu. Burada yazisini astigim Melih Asik ve kendisi GS'li oldugunu kac kere yazdi kardesim FB'li demesine ragmen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
BarisCakan wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Beni sasirtan Ismail oldu. Burada yazisini astigim Melih Asik ve kendisi GS'li oldugunu kac kere yazdi kardesim FB'li demesine ragmen.
Anlamadım! Ben kimsenin FB'liği yada GS'liğinden bahsetmedimki.. Nihat Özdemirle kurulan akrabalığa işaret ettim.. Herhangi bir imada da bulunmadım.. Mesaj kaygım yoktu yani..
Post Reply