EURO 2008: ISVICRE-TÜRKİYE 1-2 (Semih- Ardaaa)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ortada giden (hatta kendi adımıza endişelenmeye başladığım) maçta Portekiz 8. dakikada 1-0 öne geçti...

Ama Çekler hiçde bizim gibi oynamıyor.. Heran gol atabilirler

Ve attılarda.. 1-1

Manzara iyi değil..

İsviçre karşısında 90 dakika ezilen Çekler Portekiz karşısında resmen coştu!
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Türkiye maci oynamadan kaybetmistir.
UEFA evsahabi Isvicrenin devam etmesini isteyecektir.

Ikinicisi Fatih Terimin sacma sapan Kadrosuna dayalidir.
Servet hücumda oynarsa, hic sacmam.
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Portekiz'in Cekleri iki farkla yenmesi bize cok yaradi. Simdi eger Isvicreyi iki farkli yenebilirsek Cekler'e karsi alacagimiz bir beraberlik ile ceyrek finale cikabilecegiz. Eger Isvicreyi tek farkli yenersek yada berabere kalsak bile Cekleri yendigimiz takdirde ikinci tura kalma sansimiz var. Bundan iyi sonuc olamazdi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hadi gecmis olsun. Adam gibi bir orta saha var derken onda da yagmur erdi yetisti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yagmur imparatora mazeret oldu... hadi bakalim...

Kafayi calistirip fiziken kuvvetli oyuncularini sahaya surmesi lazim - saha havuz oldugundan beri orta saha da fizikman eziliyoruz... Statuleri uysa milli takima almayacagimiz adamlarla yeniyorlar bizi...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Akıllı bir hoca şu anda duruma bakıp fiziksel olarak yetersiz Gökdeniz ve Tümer'in bu sahada hiç bir şeye yaramayacağını görür ve ikisini de oyundan alır. Benim tercihlerim bu sahada oluşabilecek karambolleri tamamlayabilecek Semih ve orta sahada İsviçre'lilerle güreşebilecek ve uzaktan şut çekebilecek Mehmet Topal olurdu. Nihat'ı sağa Tuncay'ı sola Arda'yı Semih'in arkasına yollardım.

Uzun top oynamak gerekiyor. Herifler de öyle gol attılar. Şut çekmek lazım herifler çekiyor.

Tahminim Terim Arda'yı çıkarır oyuna Sabri'yi falan sokar. Böyle gitti bir turnuva daha.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Akıllı bir hoca şu anda duruma bakıp fiziksel olarak yetersiz Gökdeniz ve Tümer'in bu sahada hiç bir şeye yaramayacağını görür ve ikisini de oyundan alır. Benim tercihlerim bu sahada oluşabilecek karambolleri tamamlayabilecek Semih ve orta sahada İsviçre'lilerle güreşebilecek ve uzaktan şut çekebilecek Mehmet Topal olurdu. Nihat'ı sağa Tuncay'ı sola Arda'yı Semih'in arkasına yollardım.

Uzun top oynamak gerekiyor. Herifler de öyle gol attılar. Şut çekmek lazım herifler çekiyor.

Tahminim Terim Arda'yı çıkarır oyuna Sabri'yi falan sokar. Böyle gitti bir turnuva daha.

Ozan Ersoy
Tam Mehmet Yildiz'lik mac oluyor aslinda...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Yagmur imparatora mazeret oldu... hadi bakalim...

Kafayi calistirip fiziken kuvvetli oyuncularini sahaya surmesi lazim - saha havuz oldugundan beri orta saha da fizikman eziliyoruz... Statuleri uysa milli takima almayacagimiz adamlarla yeniyorlar bizi...
Evet Derdiyok ve Yakin. Bir de Iranli Behrami. Yagmurdan once biraz hareket vardi. Simdi bana kizacaksiniz ama bu Arda da hicbir zeka elameti yok birader. Inek gibi bir sey melul melul bakiyor. Bu sadece kabiliyet isi degil biraz da zeka olacak insanda. O vurdugu kafa ne idi oyle. Kayboldu gitti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Akıllı bir hoca şu anda duruma bakıp fiziksel olarak yetersiz Gökdeniz ve Tümer'in bu sahada hiç bir şeye yaramayacağını görür ve ikisini de oyundan alır. Benim tercihlerim bu sahada oluşabilecek karambolleri tamamlayabilecek Semih ve orta sahada İsviçre'lilerle güreşebilecek ve uzaktan şut çekebilecek Mehmet Topal olurdu. Nihat'ı sağa Tuncay'ı sola Arda'yı Semih'in arkasına yollardım.

Ozan Ersoy
Turnuva ilk mactan gitmisti. Ilk mactan cikar sacma sapan takimi, arkasindan duzeltecegim diye Nihat, Gokdeniz, Tuncay, Arda, Tumer falan, savunmayi kim yapacak? Ha, pardon, savunmaya gerek yok.

Bu kadar dehset verici iki 11 daha hatirlamiyorum Turk milli takimi tarihinde.

Neyse, Hakan Yakin ikinciyi de atsaydi ikinci yari tam rezalet olurdu, simdi ikinci gol gecikirse daha az rezil oluruz.

Bir yerlere yazmistim, bu urnuvayi gol atmadan bitiririz biz, ama cok ciddi hucumcularla oynuyoruz, Torres, van Nistelrooy falan, tabii hic biri yedek kalamiyor.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:

Evet Derdiyok ve Yakin. Bir de Iranli Behrami. Yagmurdan once biraz hareket vardi. Simdi bana kizacaksiniz ama bu Arda da hicbir zeka elameti yok birader. Inek gibi bir sey melul melul bakiyor. Bu sadece kabiliyet isi degil biraz da zeka olacak insanda. O vurdugu kafa ne idi oyle. Kayboldu gitti.
Amma yaptin Cengiz abi - Arda saha havuz olana dek sadece takimin degil sahanin en iyisi... vurdugu kafayi gozu kapali vurdu - cekistirmelerin arasinda - zaten ya tutarsa diye uzatilmis bir kafaydi - kalecinin tokatladigi top kafasina geldi - kizilacak bir durum yok - top koca kale dururken gitti diregin disina vurdu...

Behrami de Iran'li degil Arnavutmus...

Arda su topu zeka ile oynayan nadir Turk oyunculardan - onu sana yem etmem :wink:

Git Nihat'a Tuncay'a falan et edecegin lafi - Arda en son kizilacak adam... Ustelik FT dururken topculara satasmaya hic gerek yok... Prensi Emre Asik nerelerdeydi acaba gol olurken?
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Sahaya dizilişimizi yazar mısınız, ben maçı izleyemiyorum.

Çok iyi haber, ikinci yarıya Topalla başlıyormuşuz:
Tümer -> M. Topal
Gökdeniz-> Semih
Last edited by Eray Tunç on Wed Jun 11, 2008 10:51 pm, edited 1 time in total.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy
Aslan teknik traktorum benim! FT okumus devre arasinda seni! :P Hadi senin taktikle yenelim sunlari!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:

...
Her ikili mucadelede yerde idi. Olumlu attigi tek bir pas ya da ah dedirtecek olayi soyle bana. Yildiz oyuncular calimla filan is gormuyorlar. Adami mumkun oldugu kadar yanina yaklastirmiyorlar. Ben sahsen begenmedim o kadar da ovduler ESPN de adami.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan,

Imparatora kopya vermeyi birak.

Tumer - out Semih - in
Gokdeniz - out Topal - in
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

G :D :D :D :D L :!: :!:

Orta Nihat'tan Gol Semih'ten!
Dakika 57

Umarım kırmızı kart almayız 3 oyuncunun sarı kartı var.
Last edited by Eray Tunç on Wed Jun 11, 2008 11:42 pm, edited 1 time in total.
Post Reply