Kuyruk acisi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Celal Gürcüoglu

Kuyruk acisi

Post by Celal Gürcüoglu »

Bakiyorumda bazi eskiler kuyruk acilarinin acisini cikarmaya calisiyor.
Galatasaray Hakan Sukur’e Okan’a ne yapmis? Bir tek Bulent’e yapilan haksizlik var ki onu kendi bile basinda konusmuyor. Hakan Sukur, Okan bugun geldikleri noktalara Galatasaray sayesinde gelmis futbolcular. Onlari ne Inter ne de BJK adam yapti. Bunlarin hepsi nankor. Istiyorlarki biz kotu olsakta bizi takimda tutun. Yani diyor ki Hakan Sukur 50 yasina kadar oynamak istiyorum dese, onu takimdan gondermeyeceksiniz, yoksa yanlis olur. Bunlarin hepsi cakal. Kulup 103 yillik tarihinde hangi futbolcuya Hakan Sukur’e yaptigi teklifi yapmis? Birakin bizim kulubu dunyada hangi kulup boyle bir teklif yapmis futbolcusuna? Okan ile Emre bedavaya giderken birsey yok ki biz Okan’i ustelik BJK’ye gittigi halde geri alinca yine nankor Galatasaray. Sadece Emre gitmistir, hayirli olsun demek varken yok bilmem neye boyle yapildi, bilmem neye soyle yapildi deyince cakalligin ortaya cikiyor.
"Emre'den vefa beklemek yanlış olur"

Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Ünsal, Premier Lig ekibi Newcastle United'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Emre Belözoğlu'nun profesyonelce davrandığını belirterek, "Galatasaray'ın Hakan Şükür'e, Okan'a ve diğer futbolculara yaptıklarından sonra Emre'den vefa beklemek çok doğru değil" dedi.

Hakan Ünsal, Emre'nin Fenerbahçe'de çok iyi bir performans sergileyeceğine inandığını kaydederek, "Bu tür transferler gündemi çok meşgul eden ve önemli transferler oluyor. Emre'nin Fenerbahçe'de zorluk çekeceği aşikar. Ama ben bunun saha içinde olacağını sanmıyorum. Emre'nin Fenerbahçe'de çok iyi oynayacağına inanıyorum. Dünyada bu tür transferler artık çok fazlasıyla yapılıyor. Son yıllarda ülkemizde de artık bunlar yaşanmaya başladı. Bunu kimsenin ölüm-kalım meselesine, kan davası haline getirmesine gerek yok. Galatasaraylı taraftarlar tabii ki üzgünler, ama şunu da bilsinler ki, Fenerbahçe tarafından Emre'ye sunulan şartları Galatasaray maalesef verecek bir yapıda değildi şu anda. Bu transferden kendilerinin de bilgisi vardı" şeklinde konuştu.

Emre'nin, Fenerbahçe'ye transferinde profesyonelce davrandığını söyleyen Hakan Ünsal, "Galatasaraylılar Emre'nin Sarı-kırmızılı takıma gelmesini isteyerek bir anlamda vefalı davranmasını bekliyordu. Ancak Galatasaray'ın Hakan Şükür'e, Okan'a ve diğer oyunculara yaptıklarından sonra Emre'den bu vefayı beklemek çok doğru değil. Ki Emre buna rağmen o şekilde yapmadı, yapması gerekeni de yaptı zaten. İnsanların doğruları bilmesinde fayda var. Emre, Maldonado'dan çok daha iyi bir futbolcu. Fenerbahçe ihtiyacı olan bölgeye transfer yapmış oldu. Appiah'ın sakatlığını da düşünürsek çok önemli bir yere ciddi bir transfer yaptı Fenerbahçe" ifadelerini kullandı.

HERKES PARA KAZANIYOR

Hakan Ünsal, Fenerbahçe'nin transfer etmek istediği bir diğer milli futbolcu Nihat Kahveci ile ilgili olarak, "Takımı Villarreal kendisini bırakır mı? Ne kadar bonservis ister? Nihat'ın eşi bu transferi ister mi? Bunlar bir çok sorular. Olmaz diye bir şey yok. Sonuçta Emre de, Nihat da, Tuncay da bütün futbolcular bu işi para kazanmak için yapıyor. Belli bir yaştan sonra da zaten bırakıyorlar. Çok ciddi bir teklif gelirse Nihat da bunu doğal olarak kabul edebilir" dedi.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri'nde A Milli Takım'ın, Cumartesi günü Portekiz ile yapacağı maçla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine de Hakan Ünsal, "Portekiz çok iyi bir takım gibi gözüküyor. Ancak bizim de bir avantajımız var. Eğer bizi ciddiye almazlarsa, bu bize artı olarak dönebilir. Portekiz takımının ofansif ve defansif oyuncularının fazlalığı onları favori gösteriyor. Ancak grupta bizim asıl rakibimiz Portekiz değil. Çek Cumhuriyeti ve İsviçre maçından sonra guruptaki yerimiz belli olacak. Bir galibiyet ve bir beraberlik alabilirsek gruptan çıkarız" diye konuştu.

KORKMAZ: "EMRE F.BAHÇE'DE BAŞARILI OLUR"

Galatasaray'ın eski takım kaptanı Bülent Korkmaz ise Emre Belözoğlu'nun Fenerbahçe'ye transferinin her iki tarafa için de hayırlı olması dileğinde bulunarak, "Emre benim her zaman takdir ettiğim ve beğendiğim bir oyuncu. Bu sene Newcastle United'da sakatlıklarından dolayı çok fazla maç yapamadı. Galatasaray'da yetişmiş, sonra yurt dışına çıkmış ve tekrar Türkiye'ye dönerek Galatasaray'ın ezeli rakibi Fenerbahçe'ye transfer oluyor ve bu da tepki ile karşılanıyor. Bunlar her ülkede oluyor. Önemli olan oyuncunun vereceği performans. Emre ile İngiltere'de görüşme imkanım oldu. Milli Takım'da da çok iyi oynayacaktır. Fenerbahçe de de başarılı olacaktır" dedi.

Fenerbahçe'nin, Emre'nin ardından Nihat Kahveci'yi de transfer etmek istemesiyle ilgili olarak Bülent Korkmaz, "Nihat bana Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini söyledi. Nihat kendini geliştirmiş çok iyi ve önemli bir oyuncu. Benim çok beğendiğim, severek izlediğim, zevk aldığım bir oyuncu. Transferi yaparlarsa çok büyük bir transfer olur bu. Villarreal'de sakatlığı yüzünden çok fazla oynayamamasına rağmen 18 gol attı. Nihat'ın vereceği bir karar, ama Villarreal Kulübü'nün kabul edeceğine inanmıyorum. Kabul etse bile Fenerbahçe çok yüksek bir bonservis bedeli öder" şeklinde konuştu.

Bülent Korkmaz, Türkiye-Portekiz maçıyla ilgili olarak da, "Artık her şeyi bir kenara bırakıp Milli Takımımız'a destek olmamız gerekir. Biz eski milli oyuncular olarak onları her zaman destekliyor ve onlara dua ediyoruz. Ülke futbolu ve insanı için çok önemli. Umarım başarılı olurlar, tek dileğimiz bu" ifadelerini kullandı.

PENBE: "EMRE'YE PSİKOLOJİK BASKILAR OLACAK"

Uzun süre Galatasaray'da forma giydikten sonra futbol yaşamını Gaziantepspor'da sürdüren tecrübeli futbolcu Ergün Penbe de Emre'nin profesyonelliğin gerekliliğini yerine getirdiğini belirterek, "Ona hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Ülkemizde bu tür transferlerde bir çok problemler oluyor. İnşallah Emre bunu yaşamaz. Emre'nin başarılı olmasını her zaman istiyorum. Fenerbahçe için iyi bir kazanç, iyi bir transfer. Ama ülkemizde, Emre'ye karşı bir takım psikolojik baskılar olacaktır. Fenerbahçe'ye gittikten sonra tabii Galatasaraylı taraftarların tepkisini alacaktır, ancak zaman içinde bunlar düzelecektir. Zaman geldiğinde her şey unutuluyor, bu da unutulacaktır" dedi.

Fenerbahçe'nin, Nihat Kahveci'yi transfer etmeyi çok istediğini kaydeden Ergün, "Nihat iyi bir futbolcu. İspanya'da da güzel işler yapan bir isim. Bir çok kulübün de peşinde olması gayet normal. Ama ben, Nihat'ın Türkiye'ye döneceğini düşünmüyorum. Çünkü orada çok mutlu olduğunu biliyorum. İleride tabii Türkiye'ye dönecektir. Türkiye'ye geldiğinde de zaten 4 büyüklerde forma giyebilecek kapasitede. Daha orada yapacak işleri olduğuna inanıyorum. Onun için bu transferin gerçekleşeceğine pek inanmıyorum" şeklinde konuştu.

Ergün, Türkiye-Portekiz maçıyla ilgili olarak da, "Şu anda herkes Portekiz'i favori görüyor. Herkes, Portekiz'in gruptan lider olarak çıkacağını düşünüyor. Ama bu tam tersi bir etki yapabilir. Orada bulunan futbolcuları aşırı motive edip bu maçtan galip gelmemizi sağlayabilir. İnanıyorum ki, çok iyi mücadele ed ofansif ve defansif oyuncularının fazlalığı onlaip maçı kazanacağız. Burada 70 milyon insanın yüreği onlarla birlikte atacak. İnşallah kazanırız" ifadelerini kullandı.

05.06.2008
Kaynak : İHA
http://www.sporx.com/futbol/superlig/113133/
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bazı oyuncuların medyada ayağı olabilir.
Hakan Ünsal gibiler, futbolu bırakır bırakmaz TV'de yorumculuk yapmaya başlıyor. Neden? Engin futbol bilgilerinden halkımız istifade etsin diye mi?
Ben bunu hep merak etmişimdir.
Mesela hep, Hakan Şükür çok eleştiriliyor, yerden yere vuruluyor derler. Hakan'ı eleştirenler toplasan üç kişidir. Silahşörlüğünü yapanlar, bir hamlede 10 tane sayarım. Başta Hıncal.
Spor yazarları Hakan'ı linç ediyormuş efsanesi yarattılar. Yok öyle bir şey. Bana kalırsa gereğinden bile fazla büyüttüler.
Geçenlerde Ergün de canlı yayında resmen ağlıyordu.
Galatasaray'a vefasızlık damgası vuranlar, ne ilginçtir, eski oyuncuları.
Kulübün anahtarını ele geçirmesine izin verilmeyen çakallar isyan ediyorlar.
Celal hocam doğru özetlemiş. Bunlar UEFA Kupası'nı alan kadroda bulundular diye sonsuza kadar Galatasaray forması giymek istiyorlar. Canımız ne zaman bırakmak isterse o zaman bırakırız diyorlar.
Bülent'e jübile teklif edildi, zahmet edip telefonlara çıkmadı.
Arif ve Hakan Ünsal desen pek farklı değil.
Geçen yıl Ergün.
Son olarak, Hakan Şükür.
Oynayabilseler içim yanmayacak. Oynayan oynuyor. İtalya'da Maldini öyle. Adam bıraktım dese, Milan onu bırakmayacak.
Bizimkiler hem çaptan ve güçten düşüyor, hem de öyle olduklarını kabul etmiyorlar, canları çekene kadar oynamak istiyorlar.
Git nerede oynamak istiyorsan oyna. Galatasaray seninle devam etme kzorunda mı?
Galatasaray'ın daha ne yapması lazım, anlamıyorum ki. Memnun değilseniz trafnsfer döneminde sonsuz süreli kontrat imzalasaydınız.
Bu kadar nankörlük olur mu?
AYRILMAZ İKİLİ
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Ne yazik ki UEFA kupasini kaldiran oyuncularimizdan bazilarinda psikolojik problemler bas gostermis.Hakan Sukur'e vefasizlik mi yapiliyormus? Buna kargalar guler ..Bir jübile fobisi olusmuski sormayin gitsin.Nedir yahu bu jubile? idam gibi birsey sanki.Galatasaray'da futbolu birakmayanlar,oynamaya(!) devam edenler ne yaptilar? surunduler ve biraktilar.
Emre'nin Fener e gitmesine kizanlari anlayamiyorum. Emre konusunda o kadar musterihim ki .Emre zaten buydu.Galatasaray kulubunun kapisindan bir daha iceri girmemesi gereken biridir bence ve umarim da giremeyecektir bundan sonra da.Emre'nin kararini hakli gostermek icin Galatasaray'i karalamaya calisan futbolcu eskilerine soyleyecek soz bulmak zor.Acikca nankorluktur bu.Artik kendilerini yari-tanri olarak gormekten vazgecmeleri gerekiyor.Yalniz bu aciklamalari yapanlarin ve konu icinde gecen faal futbolcularin bir zamanlar gruplastiklari iddia edilen futbolcular oldugu da gozden kacacak gibi degil.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Al bir acili vatandas daha :) Sahiden ne koymus bunlara GS'dan gonderilmek.
"F.Bahçe forması Emre'ye yakışacaktır"
Galatasaray, Fenerbahçe,Trabzonspor ve Avrupa'da birçok takımın formasının giymiş ve geçen sezonu Kasımpaşa'da tamamlayan Fatih Akyel DHA'ya özel açıklamalar bulundu. Şu anda birkaç kulüp ile görüştüğünü ifade eden Fatih Akyel "3 - 4 kulüp ile görüşüyorum. Hepsi ile temas halindeyim ve içlerinden en uygun olan kulübe şartlar uygun olduğu taktirde anlaşacağım" şeklinde konuştu.

Ufak yaşta futbola başladığı için pek çok kişi tarafından yaşlı olarak görüldüğünü belirten Akyel "Galatasaray'da 17 yaşında profesyonal oldum. Bunun için insanlar beni yaşlı zannediyor. Hatta 34-35 yaşında bile benzetenler var" diye konuştu.

Fenerbahçe'den hoca nedeniyle ayrıldığını söyleyen 29 yaşındaki milli futbolcu "Ben Fenerbahçe'de çok güzel günler ve şampiyonluklar yaşadım. Ben Fenerbahçe'den Daum ile anlaşamamamız nedeniyle ayrıldım. Kesinlikle kendi isteğim ile ayrılmadım. Hiçbir futbolcu Fenerbahçe'den ayrılmak istemez. Fenerbahçe'den gelecek bir teklif ile herkez Fenerbahçe'de seve seve oynamak ister. Şu anda herhangi bir teklif yok ama gelmesi halinde tabi ki seve seve oynarım" dedi.

"FENERBAHÇE FORMASININ EMRE'YE YAKIŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Fenerbahçe'nin Emre Belezoğlu transferini herkezin olgunlukla karşılaması gerektiğini söyleyen Akyel "Herkes Emre Belezoğlu transferini olgunlukla karşılamalı çünkü Emre profesyonel bir futbolcu ve parasını futboldan kazanıyor. Emre çok büyük bir camiaya geldi. Bence Emre Fenerbahçe'ye gelerek en mantıklısını yaptı. Herkezinde bunu profesyonelce karşılamak zorunda. Ben Emre'nin Fenerbahçe'ye gelmesine çok mutlu oldum. Çünkü Fenerbahçe çok büyük bir takım ve Emre de çok büyük bir futbolcu, birbirlerini tamamlayacaklardır. Fenerbahçe formasının Emre'ye yakışacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Emre Belezoğlu'na gösterilen tepkiyi doğru bulmadığını ifade eden milli futbolcu "O zaman Galatasaray, Fenerbahçe'den önce davranıp Emre ile anlaşıp alamaları gerekiyordu. Ama Fenerbahçe daha önce davrandı ve şartları çok iyi sundu. Fenerbahçe kulübünün imkanları Galatasaray'a göre daha iyi ve Fenerbahçe imkanlarını kullandı ve aldı. Bu yüzden tepki göstermeye gerek yok. Herkez bir futbolcuya talip olur isteyen alır. Galatasaray'ında maddi imkanları iyi olsaydı Emre'yi alabilirdi."şeklinde konuştu.

"MİLLİ TAKIMDAN YILDIRAY BAŞTÜRK'ÜN ÇIKARILMASINA ÇOK ŞAŞIRDIM"

Milli takımın EURO 2008'deki durumunuda değerlendiren Fatih Akyel " Benim gönlümden geçen ilk olarak tabiki milli takımın gruptan çıkmasıdır. Ama zor takımlar var. Zaten şuan grubun favorisi olan Portekiz ile oynayacağız. İşimiz çok zor ama bizimde yetenekli futbolcularımız var. Fatih hocada elindeki en iyi kadroyu kuracaktır. İşimiz gereçekten zor ama futbol bu futbolda hiçbirşey belli olmaz. " dedi.

Milli takımdan Yıldıray Baştürk'ün çıkarılmasına çok şaşırdığını belirten Akyel " Bende gerçekten Fatih hocanın çıkardığı oyunculara çok şaşırdım Özellikle Yıldıray Baştürk'e çok şaşırdım. Çünkü Yıldıray 2002 Dünyü Kupasındada en iyi futbolculardan bir tanesiydi ve şuanda Almanya'da en iyi performansa sahip olan futbolculardan birisi durumda.Ben Yıldıray'ın kadrodan çıkarıldığının yanlış olduğunu düşünüyorum. Bize çok yararlı olabilirdi" diye konuştu.

Milli takımda golcü sayısının az oluşuna değinen milli futbolcu "Fatih Tekke, Ümit Karan ne kadar yaşlı denilse de Hakan Şükür'ü oynayabildiği her süre içerisinde ben olsam kadroya alırım. Çünkü saydığımız isimler futboldan yana tecrübeleride var. Bence bu isimler milli takımda olmalıydı." dedi.

Milli takımın kadro yapısının çok zayıf olduğunu dile getiren Fatih Akyel "Euro 2008 giden kadro biraz bana zayıf geldi. Bana kalırsa Uefa kupasını kaldırmış olan Fatih Tekke, şampiyonlar liginde çeyrek final oynamış olan Halil Altıntop gibi isimler milli takıma alınabilirdi." şeklinde konuştu.

06.06.2008
Kaynak : DHA
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yillar once futbol oynamis Prekazi, Hagi, Taffarel, Hosic,
vs.. yabancilar gayet vefali ve olumlu bahsederken GS'den
ben bunlarin yaptiklarina inanamiyorum.

Umit Davala ve Suat Kaya disinda yerlilerden adam gibi birakmasini bilen cikmadi.
NO ADNANS, NO CRY !!
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Böyle bir fark var gibi gözüküyor ama Prekazi'nin "(savaşlar oldu vs.) beni kimse bir kez bile aramadı" diye serzenişi bir-iki yıl önceki bir röportajdan aklımda.
Onun dışında Hagi de Taffarel de çok profesyönel adamlardı, hele Tafo örnek insandı. Klüp iyi de yapsa kötü de yapsa o değişmezdi, değişmedi. Bütün futbolcuların da en çok sevdiği adamdı. Bu listeye ilk geldiğindeki çiğliği attıktan sonra adama dönen Mondi'yi de eklemek mümkün.
Az önce "Okan Buruk ayrıldı" haberini okurken "eeeh lan o da mı?!" diyordum ki farkettim Okan buruk ayrılmadı, Okan Buruk ayrıldı :D
Alpay Dedeoglu wrote:Yillar once futbol oynamis Prekazi, Hagi, Taffarel, Hosic,
vs.. yabancilar gayet vefali ve olumlu bahsederken GS'den
ben bunlarin yaptiklarina inanamiyorum.

Umit Davala ve Suat Kaya disinda yerlilerden adam gibi birakmasini bilen cikmadi.
Post Reply