Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Valla ben Emre'yi Memre'yi bilmem.Kime giderse gitsin aldigi parayi haketsin.Helalde hos olsun.Ben bize gelmesini istemezdim gelmedi iyi oldu, kendisi ve FB icin en kotusunu Allah'tan dilemekten baska bir sey gelmez elimizden :)

Cok iyi paraya gitmis, bende giderdim.3 M Euro bu, 3-4 sene oynar sonra ver elini Belediye - Manisa - Larissa..

Hic kizmadim , kizmam da.O'nu hala bu klube sokmaya calisanlar utansin

Bugun AY buyuk bir ihtimal, Emre ve Kanoute transferlerini aciklar.Iki haftadir bangir bangir yayin yapip AY konusacak, toplanin diyorlar. :)

Imam ve cemaat olayi :) Alem su FB TV.

Ama isin onemlisi, atladigimiz ciddi bir konu var.

FB bu sene neredeyse tum branslarinda basarili,
Kiz baskette sampiyon oldular,
Keza erkek basket yarin obur gun sampiyon olacak,
Erkek Voleybol takimi sampiyon,
Dun Galatasaray Tv'de biraz izledim sanirim Buyuk erkek kurek takimi da Sapanca'da bizi gecmis (ki bu kurek isinde futbol kadar ciddi bir rekabet var)
Erkek Futbol takimi (Avrupada oyle yada boyle ceyrek final oynadi) ve bayan voleybol takimi finalde sampiyonlugu rakiplerine kaptirip 2.oldular.

Yani olaya totale tasirsan FB tum branslarda kotu bir sene gecirmedi.
Biz futbol da isi goturmesek, kopekler yemiyecekti.

Sonra Engelli Basketbol Takimi Sampiyonlar Ligini Kazandi diye gezinirdik.

GalatasarayTV 'de gecenlerde O.Lyon'lu JUNINHO'nun hikayesini Adnan SEZGIN anlatti.

"O kadar para aliyorsa bugun bize borclu "dedi

Yedigim yesil erik burnumdan cikiyordu :)

Bu Skibbe isi olmazsa ne olur bilmem,

Abi bi skibbe :) ne olur !
TRUST GALATASARAY
MGC
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben Ismail'in aksine Emre'nin Fener adina kotu bir transfer oldugunu dusunuyorum. Faydali olacak olsa Avrupa'da kalirdi.

Onun aksine Kanoute epey iyi bir transfer. Bu iki transferle Aziz Yildirim Musluman takviyesi yapmis olacak takima. Diger acidan bakarsak Hakan Sukur-Hagi ikilisini Kanoute-Emre ile saglamaya calisiyor sanirim. Bu sekilde Avrupada bir kupa alma hesaplari yapiyor olmali.

BUtun bunlarin yaninda bu iki transferle EURO 2008 baslayana kadar sadece Fener konusulacak, milli takimin bile onune gececek. Fener bu isleri iyi yapiyor. Benim icin cok sorun degil, bu isler lafla yurumuyor. BIz iyi bir teknik direktorle, forvet ve kaleciyle yine en buyuk aday biziz, avrupa'da da yukselis senemiz olur.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Bu adamların haberlerine güvenilmez ama, lig tv'ye göre Önder işi bitmek üzereymiş.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=39304

Umarım doğrudur. Önder hem sağ bekte hemde defansın göbeğinde oynayabilir. Takim içinde iyi bir alternatif olur.

Ali Kaya
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ali Kaya wrote:Bu adamların haberlerine güvenilmez ama, lig tv'ye göre Önder işi bitmek üzereymiş.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=39304

Umarım doğrudur. Önder hem sağ bekte hemde defansın göbeğinde oynayabilir. Takim içinde iyi bir alternatif olur.

Ali Kaya
Eger Ugur gelen sezona hazirsa, Onder herhalde bizde de yedek kalir. Bizim acimizdan iyi bir olay, Ali'nin dedigi gibi hem sag bekte hem gobekte iyi bir alternatif. Ama FB'den ayrilma sebeplerinden biri de zaten hep yedek kalmasi degil mi? Yani oturdugu kulube degisecek, ama tabii Zico ile problemliyim onun icin ayriliyorum, kendime guveniyorum GS'da takima girerim derse o baska.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Onder iyi oyuncuda pek ilk 11e girebilecek kivamda degil. Turkiye'de o ayarda yari fiyatina bir suru oyuncu var.

Umarim Adnan Polat manasiz sidik yarisina girip Fener'den Onder hatta Aurelio alma gafletine kapilmaz.
Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Marsan wrote:Onder iyi oyuncuda pek ilk 11e girebilecek kivamda degil. Turkiye'de o ayarda yari fiyatina bir suru oyuncu var.
Umarim Adnan Polat manasiz sidik yarisina girip Fener'den Onder hatta Aurelio alma gafletine kapilmaz.
Merhaba Mehmet,

Oncelikle Adana Polat oyle bir sidik yarisina girmeyecektir diye dusunuyorum.Taraftarda oyle bir celallenme yok, benim gorduklerim kis kis gulup sirtlan gulusu ile "FB'ye hayirli olsun "diyor.Belki acik tribunden bir kac kisi homurdanmistir ama kimse oyle Galatasaray'a atlatip transfer yapmadi.Adnan Polat'ta dersini aldi belki istemeden. :)

Onder TURACI konusuna gelince.Ugur'suz Galatasaray topiciginde lafi gecmisti.Kor oldu badem gozlu oldu demistim.Tek bir Ugur'a guvenemeyiz.Formuna ne zaman ulasir bilinmez.En formda oldugu zaman bile onun kanadini darmadagan olup otoyola dondugunu de gormustuk.

TURACI cok iyi bir yedek olur.Haaa cok daha iyi olur da Ugur UCAR'i keser se ?

Kessin kardesim amman kessin de Galatasaray daha iyi olsun,
Isımlerle isimiz yok gonlumuz renklerde dermisim :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmetcigim,

Onder kotu oyuncu demiyorum. Verilecek paraya degmez diyorum. Tercihleri olmasi, bonservisinin olmamasi eline verilecek parayi artiriyor. Yedek belki ilk 11 oyuncusu olabilecek gelismesi artik durmus oyuncu alip ne yapacaksin. Terbiyeli, efendi futbolcu lazim diyorsan o baska.

Ha! Servet icinde ayni seyi soylemistim, beni utandirdi. :lol:
Mehmet Gurdal Cetin

Adamlarin gunlerce bekledigi aciklama , sohbet yapilmis.

Yeni bir sey gormedim ben, adam bunlari zaten yillardir soyluyor :)

http://www.ensonhaber.com/news_detail.php?id=132648

Bir iki kisa baslik,

Denizli'de kaçan şampiyonluktan çok, bu yıl kaçan şampiyonluğa daha çok üzüldüm :) Bu Alpay'la benim teorimi dogruladi, harbiden cildirin cildirtin .

Türk futbolunda radikal kararlar alınmalı. Futbolun içinde her konuyu masaya yatırıp yeniden düzenlemeler getirilmeli buna hakemlerde dahil.
Bir gun her hakem Fenerbahceli olacak !

Galatasaray maçında bir kalecinin sakat sakat oynaması bir yandan fedakarlık ama bir yandan da profosyonel olamamak. Sakat sakat oynayıp hatalı bir golle Galatasaray maçında yenilmemiz bir yılın emeğini boşa çıkarttı.
Bu cumlenin sonunda Salak diyecek sandim Volkan'a ama dememis.

Başkan soyunma odalarına gidiyor söylentilerine de sert tepki göstererek, ben yetkilerimi kullanıyorum böyle bir sorumluluk sahibi olduğumu düşünüyorum.
Soyunma odasina girer soyunurum arkadas demis :)

Yıldırım: Ben Fenerbahçe medyasını bir türlü çözemedim. Bir yıl şampiyon olmamamız çok uğraşıldı. :) Bizde cozemedik.

Forbes Dergisi'ne konu olan Yıldırım, Bütçenin 300 trilyon olduğu ve gelecekteki hedefin bu bütçeyi 1 milyar dolar yukarıya çıkarmak istediklerini düşündüğünü sözlerine ekledi.
Bir milyar dolar iyi para, hesabinda 1.000.000 klup uyesi ve ortaya atacaklari 1000 dolar var.

Ben yabancı oyuncu hayranı değilim :) Hah simdi cusssssss !! Yabanci dedigi guney amerika disindan..

Geçen sene kaybedilen şampiyonluğu kabullenemiyorum.Burda herkesin suçu var. Zico ile anlaşabilirizde anlaşamayabilirizde henüz netlik kazanmadı.
Ingiltere'de Manchester City'nin Taylandli eski basbakan sahibi Zico'yu getirecem demis gazeteler azmis.Ben yazmadim valla...

Bir yerli golcü alacağım ama Türkiye'den olmayacak bu transfer.
Men Tekke tukku ?

Eto'o sorusuna ise ' Kamerunlu golcünün bonservisi 40 milyon Euro. Birisi alıp bize hediye ederse hayır demeyiz ' diyerek bu transferin F.bahçe Kulübü tarafından pahalı bulunduğunu açıkladı.Shevchenko tranferi bizim bütçemizi aşar.

Hem akilli hem mutevazi aferin :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
:D:D:D

Ilah Aziz'e tapanlar boyle agizlari acik aval aval dinlemislerdir. Ben bu demecleri iki hafta once GS'in sampiyonluk kutlamalari sirasinda bekledim ama herhalde Emre transferi gecikti, o yuzden yapamadi.

10 sene daha baskan kalsin Aziz baba, 4. yildizi takar GS. Ama bir iki sampiyonluk daha giderse Hazreti Taayyup ve ekibi kenarda sirtlan gibi bekliyor, onun postu da tehlikede.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

onder transferi haberi gecince yazayim dedim; haberin dogrulugundan emin degilim ama konuyla ilgili diye geciyorum:

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=96
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Fatih Mutlu wrote:onder transferi haberi gecince yazayim dedim; haberin dogrulugundan emin degilim ama konuyla ilgili diye geciyorum:

Tedavi geregi girip bakmislar. Milliyet atiyor serefsiz...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:
:D:D:D

Ilah Aziz'e tapanlar boyle agizlari acik aval aval dinlemislerdir. Ben bu demecleri iki hafta once GS'in sampiyonluk kutlamalari sirasinda bekledim ama herhalde Emre transferi gecikti, o yuzden yapamadi.

10 sene daha baskan kalsin Aziz baba, 4. yildizi takar GS. Ama bir iki sampiyonluk daha giderse Hazreti Taayyup ve ekibi kenarda sirtlan gibi bekliyor, onun postu da tehlikede.

Ozan Ersoy
Özlemisim kendisini, verdigi 'carpici' aciklamalar beni cok, ama cok
endiselendirmistir :D Kurumsallasma, stat, sampi liglerinde ceyrekler
falan...gecmiste ilk turlar da elenirlermi ama simdi baska...FB cok iyi
yolda gercekten....iiii iiii iiiii i uyu guzelim iiii iiii i.

Emre'yi pek sevmesemde, bir insan olarak aciyorum gercekten.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:Emre'yi pek sevmesemde, bir insan olarak aciyorum gercekten.
Hasan,

Neyine aciyorsun. 3 senede 10 Euro alacak.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:
Fatih Mutlu wrote:onder transferi haberi gecince yazayim dedim; haberin dogrulugundan emin degilim ama konuyla ilgili diye geciyorum:

Tedavi geregi girip bakmislar. Milliyet atiyor serefsiz...
Milliyet'in yorumu ne kadar abarti ve felaket habercisi seklinde.

Bu arada ben de kendi yorumumu yapayim. Ugur'un dizinde bir sikinti var ki girip bakmislar. Oyle bosu bosuna atroskopi yapilmaz cunku bu ameliyatlar ufak bile olsa, scope yani sadece gozlemleme amaciyla olsa da dizde trauma yaratir. Iyilismesi haftalar alabilir. Gerekli olmadikca kacinirlar, demek ki agrisi var ki bakilmis. Neyse ki ciddi bir sey cikmamis.

Su da bir gercek ki Ugur'un gecirdigi sakatlik hafif bir sakatlik degil. Kemik agrisi derindir, agirdir. Psikolojik etkisi de vardir. Fizyolojik hic bir sey olmasa dahi, beyin norolojik olarak agrinin devam ettigi mesajini alabilir. Ugur'un buna alismasi, antrenmanlarina devam etmesi gerekiyor.

Onder Turaci sampiyonlar liginde oynayacak GS icin iyi bir transfer olur. Seneye zorlu maclarimiz olacak, Sabri satilabilir. Ugur CL maclarina tam formda giremeyebilir. Song gidici olduguna gore stopere de ihtiyacimiz var. Iki pozisyonda oynayabilen Onder iyi bir transfer olur. Hava toplarinda etkili, gol atabiliyor. Cok iyi performans gosteren Gokhan'in arkasinda kalmasi onun sansizligi.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: ..
Soyunma odasina girer soyunurum arkadas demis :)
....
Yok sen yalnis duymususun. Soyunma odasina girer giydiririm demis aslinda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply