Tesekkurler Kalli ... (OLMADI KALLI...)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ne yazikki futbol disi islere daha cok zaman ve efor harciyordu son yillarda. Bu hareketlerde onlarin devami. Hic hos degil. Zirvede birak iste. Muhtesem jubilen olsun, sonra gene git oyna disarida (Yasin, Beckham gibi). Donemin gecti iste artik, cocugun yasindaki cocuklardan o hasarli vucuda tekmeler yiyip duracakmisin bir sene daha. Ne kaldi basarilmadik?

Kalliyi tam anlamadim. Bence gelenekler geregi Almanyadan daha cok saygi gordugu Turkiyede tek bagi Zaman Gazetesi. Bunu mu kacirmak istemiyor acaba?. Halbuki BJK maci sonrasi kadro disi birakan kendisi, o mactan sonra Hakanin ona yaptiklarina karsi da onu kadroda istememek en dogali. Kim antrenor olsa istemez Hakani o kadar demec ve afra tafrayla. Birde gittikten sonra sanki tek sorun Kalli imis gibi takimi toplama falan. Balik hafizali degiliz cok sukur.

Ama yonetici olarak kaygan zeminlerde satranc oynamayi Adnan Polat daha iyi becerir. Bir sonraki hamlesi olacak muhakkak. Uzucu olan FB'nin kaosta oldugu zamanlarda Passat medyasina firsat cikti. Cikacak Adnan Polat , yahu oyle soylemedik, biz onu antrenor yapacaktik, oyle olacakti, boyle olacakti deyip hamlelerini politik olarak yapacak. Evladimizdir, biz onun Floryada kalip agbilik yapmasini istedik, telefonlarmiza cikmadi, davet ettik Floryaya gelmedi falan diyecek.

Bu arada Hurriyete daha dogrusu Ertugrul Ozkok'e haddini bildirmesi lazim yeni yonetimin. Ertugrul Ozkok GS taraftarina ismiyle hedef gosterilmeli. Net olarak resmi internet sayfasinda. Artik patronlara ve yonetime ragmen gemi aziya aldi. Ya yollayacaklar yayin yonetmenliginden son zamanlarini yasiyor, yada bunadi eceli geliyor. Dogan Grubunun gelecek veliahti Yalcindagin kardesi su anki yonetimde ,ama hala bu EO, damadiyla GS'ye karsi yalakalariyla adi konulmamis bir savasa devam ediyor. Grup ici bir guc savasinin yansimasimi, kendi ifade ettigi gibi guc karsisinda suratli bir sekilde donebilmesinden mi bilemiyorum. Akil alir gibi degil.
Ser cephesi Ertugrul Ozkok-Yakup Yilmaz- Zafer Mutlu (GS VATAN gazetesine karsi hamle yapip bunu halletti)- Ergun Babahan olarak devam ediyor. Bu dort ayagin her birine isim zikrederek darbe vurulmali. Bu yonetimden bekliyorum bu hareketi.

Yeni stadla birliktede FBnin yaptigi gibi, medyada (ara ve alt seviye) insan etkilemeye?! belli bir fon ve kadro ayirip oyunu ona gore oynamali GS. Ayrica yeni stadin muhtesem localari buyuk islerin baglandigi, is ve politika dunyasinin biraraya geldigi bir cazibeye kavusturulmali. Turkiyenin finans ve is merkezi Buyukdere Caddesi buraya akmali. Prestijli golf merkezlerinin yerini almali.

Hakan meselesinden nereye geldim ama bende yazmaktan biktim artik tekrar tekrar ayni konulari.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:
ADNAN POLAT BASLADIGIN ISI BITIR. Ya simdi ya da hic !!!

Ozan Ersoy

Bence de Adnan Polat başladığı işi bitirmeli ve bitirecek de.

Hakan ne bekliyordu acaba. Hakan'ın bu sezon son sezonu olduğunu heralde hakan'dan başka herkes biliyordu. Bu süpriz olmadı.

Ozan'ın dediği gibi Hakan'ın konuşmaları incelerseniz çok çelişki bulursunuz.

37 yaşında futbola devam etmek istiyorsa kendi bilir.Fakat GS'ın da Hakan'a para vermeme sözleşme yapmama hakkı var.

Bu adam 27-28 yaşında değil. 37 yaşında .Kusura bakmasın paraya ihtiyacı varsa başka kapıya buyursun.

Kendisinin yaptığı hizmetleri kimse inkar etmiyor ama GS'ın da kendisine verdiklerini hatırlamasında fayda var.

Hakan şimdi tv tv dolaşmaya başlar kendisine haksızlık yapıldığını falan atlatmaya kalkarsa kendi kaybeder.
Efendi efendi oturup işine baksın. Geleceği ile ilgili kararlarını alsın.

Gün olur devran gelir bir bakarsın yolu yine Florya'ya düşer. O zaman Floryanın kapısından gönül rahatlığıyla içeri girmek istiyorsa şimdi artık sussun.

Yoksa o gün geldiğinde , konuştuğu bugün sarfettiği cümlelerin önüne konulacağını unutmasın.

Hakan adam gibi futbolu bırak.

Çok konuşma da sana olan sevgimiz saygımız azalmasın.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Hemen yapmak istiyor ama kupanin acilis macini bekliyor. Tabii bu benim tahminim.
....
Jubileni yapalim yok oynayacagim dersen sen bilirsin demesi icin Avrupa maclarini beklemeyi pek anlamadim. Adam sIk bogaz etmis iste ya. Ya kontratimi bir sene daha uzatin ya da ben gidecem diye resti cekmis iste. Daha ne maci ne kupasi Ufuk.

Bu adamin agzinin kapatilmasi lazim. Utanmamis ben GS'dan baska yerde hicbir zaman oynamak istemedim ve teklifleri geri cevirdim demekle. Interden kovuldu Ingiltereden kovuldu ve yapamadi. Agla sizla Floryalara gelip antremana filan cikmalar. Kimi kandiriyor. Madem oyle al sana 300bin dolar deseler yuzlerine atar o parayi benimle dalgami geciyorsunuz diye. Terim unutmadi o cip olayini asla. Yine en az 1M dolardan kapi acacak cocuklarimi dusunuyorum diye masaya otururlarsa. Para muhim degilmis. nasil muhim degil yahu.O zaman neden Hagi'ya 2.5M dolari mac basi demeden verdiniz bana vermediniz diye Inter'e cekip gitmesi ve arkasindan oburlerini yol acmasi. Yetti artik herkez bikti bu yalanlarindan. Neresini isterse oraya buyursun. GS da 37 yasinda oyuncu olarak verecegi bir sey kalmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Hemen yapmak istiyor ama kupanin acilis macini bekliyor. Tabii bu benim tahminim.

Adnan Polat devre arasinda Hakan'i gondermeyi kafasinda netlestirdi. Gundemin tek bir konuya odaklanacagi Avrupa Kupasi maclarini bekliyor. Kupa maclarinin havasina girildigi anda kafasindakini yapacak. Hoca aciklamasi da bunun hemen ardindan gelecek.

Turkiye'de Hakan Sukur'un hatiri sayilir bir lobisi var. Hincal'dan, Yakup Yilmaz'a, Kemal Belgin'den, Altan Tanrikulu'na kadar ayni masada oturmasi mumkun olmayan tipler bu polemigin dalagina degdirecekler.

Ama bunun gunun birinde olmasi kacinilmazdi. Bakalim Adnan Polat bu krizi idare edebilecek taktik bilgiye sahip mi? Bana bu konularda cok yetenekli gibi gelmeye basladi.

not: Bu konunun derin bir krize donusmesini beklemiyorum. Son sampiyonuz. Iyi bir hoca secimi hepsini unutturur. Yonetimin hocayi da belirlemis olmasi ihtimali yuksek. Avupa Kupasi maclari, CL kuralari derken lig takvimi gelir. O kadar kotumser olmayalim derim.
Ben de Ufuk'a genel anlamda katiliyorum. Bu isin en sessiz en politik anlamda halledilmesi gerekiyor. Simdi basin yoluyla cevap verilirse, Hakan'a cevap hakki dogar. O da uzattikca uzatir, dilini hepimiz biliyoruz. Hatta o cok sevdigi GS'ini bozuk para gibi harcamaktan cekinmeden dolaptaki kirli camasirlari da "kendi acisindan" yalan yanlis anlatmaya, basina aciklamaya da kalkar. Butun bunlar GS'in gelecek senesini de etkiler.

Ozelden toplanti yapilirsa, bu herif yine cikar, ayrintilariyla soylenenleri anlatir, basin yoluyla cevap verir. Yesil sermayenin kalemsorleri GS dusmani Passatci basinla birlesir, GS'i lig baslamadan didik didik, ligme ligme ederler. Oyle bir hale gelir ki birakin su anda takimda oynayanlarin huzurunun kacmasini, onumuzdeki sene icin yapilacak transferler bile tehlikeye girer. Butun bu karmasa. spekulasyon GS itici bir kurum haline getirir.

Iyisi mi, biraz daha bagirsin cagirsinlar, yonetimden hic kimse sesini bile cikarmasin. Aciklamalari en aza ceksinler ama ayni zamanda operasyona derinden derinden teker teker ve hizlica devam etsinler. Sabri satilacaksa satilsin, Carrusca yollanacaksa yollansin, deli Hasan'a yeter artik seni cektigimiz denecekse densin isi bitirsinler. Bu isleri Avrupa kupasi zamaninda mi, FB bomba transfer yaptiginda da mi yapacaklar, zamanlama nasil olacak artik bilmem. Hic kimseye hesap vermeden, burasi GS, bizim borumuz oter deyip, bildiklerini okusunlar. It urur kervan yurur. GS kimselere kalmadi, Hakan'siz da basarili olur.

Fatih Altayli'nin Fatih Akyel'le grdigi agiz dalasini hatirlatirim. Zarar goren GS oldu. Bu hatayi yapmasinlar. Hakan'a verilecek en ufak cevap veya temas buyuyerek zehir hale donusup GS'a geri donecektir.

Ozan Ersoy
Murat Kara

Post by Murat Kara »

"Mantıklı ve düşünerek hareket etmek zorundayım" demis Hakan efendi. Hah, nihayet jeton dusuyor. Biraz daha zorlarsa nirvanayi bulacak.

Basin da boyle duygusal adami bulmus fokur fokur kaynatiyor cadi kazaninda. Arabesklestikce ustune gidiyorlar, ustune gidildikce arabesklesiyor o da. Bulunmaz hint kumasi.

Hakan'in soylediklerinden ben bu adama yonetimden hic bir zaman bir gidim onemli bilgi sizdirilmadigi izlenimi edindim hep. Yani ortaya dokecek kadar bir bilgisi oldugunu hic zannetmiyorum. ABD baskani Bush gibi. Kimse bu adama onemli seyleri soylemez, ortaliga doker sacar diye. Belki dincilerin bazen allah adina utanmadan yaptiklari gibi kapi dinlemeler filan yapmamissa, ogrenemez onemli seyleri.

Kendisinin icinde bulundugu "onemli" olaylar da zaten Hakan tarafindan hemen basina dokulmus seyler. Elinde hic bir koz kalmamistir bana kalirsa. Konusur konusur sonra gider. Kimler gitmedi ki!

Bir de futbol federasyonunda gorev almak isterim demis. Tilkilerin arasinda bir sican! Hayal gucu de yerinde masallah!
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben hatırlayamadığım kadar uzun bir süredir Anti-Hakancı olduğumdan konuya ilişkin objektif yorum yapamayacağımı belirteyim ve yazdıklarım bu doğrultuda okunsun 8)

Hakan önceki sezona göre daha iyi bir sezon geçirmese, bir sezon daha oynama kararı alır mıydı? Tabi iyi sezondan kastım, önceki yıla göre daha fazla gol atması. Yoksa her maç hızının azaldığını bakan görüyor. Yalnız Alpay da yazmıştı sanırım, gaddar Türk defanslarının yumuşak müdahele ettiği oyunculardan Hakan, böyle bir şansı var.

Polat'ın politikayı öğrenip öğrenmediğini gösterme zamanı geldi. Ancak umarım Hakan'ın gönderilmesinin altında yatanın, en son kutlu doğum haftası demeci olduğuna falan getirmez Polat konuyu. GS camiası, uzunca bir süredir bazı oyuncularının özel yaşamları ve malum Hodja ile birlikte anılmalarından muzdarip. Ama bunu dışa aksettirmeden, -yen içinde- temizlemeli, bitirmeli. Gerçekten inancı için idmanını aksatmadan ister mescide, ister camiye, ister Hodja'ya gitsin futbolcular! Amma Hakan abileri gibi olur olmaz her durumda direk ya da endirek, ağırlıklı olarak malum cemaatin yayın organlarına konuşacak başka oyuncumuz da varsa neşter onlara da vurulsun. Özellikle Sabri konusu önemli bir test olacak...

Allahtan Terim Hakan'ı kadroya almadı: Forvetlerin ve takımımızın başarısızlığı halinde Şükür / Polat / Kalli üçgeninin, milli takım üzerinden Şükür tartışmalarına oranla daha az raiting alması yüksek olasılık...
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Yukarıda "balık hafızası" tabirinin kullanılmış olması çok hoşuma gitti.

Hafızamızı hafif tazelersek forumda çok değil 3-4 ay önce Hakan-Kalli-Yönetim hakkında ortaya atılmış teorileri hatırlayabiliriz. (Kalli'nin Hakan'dan kurtulmak istemesinden, bunu yönetimin engellediğine oradan son haftalarda takımı Hakan'ın yaptığına kadar saymakla bitmeyecek iddia hala yazılı duruyor bu forumda). Bütün bu iddialar fos çıktığı halde aynı ciddiyet ile teorilere devam. Tabii burası bir futbol forumu aslında geyik muhabbeti olması gayet normal, fakat desteksiz iddialı atmanında bir sınırı olmalı herhalde.

Birde "bakın Hakan konuşacak" deyip, aha bakın konuştu haklı çıktım faslı var. İyide Hakan nerede konuşmuş, Galatasaray TV de (STV'de yada Zaman'da değil) . Yazdıklarınız doğruysa bu Polat'ın salak olduğunun ispatı (Polat salak olmadığı için burada mantığın tersten işletilmesi gerekiyor-olmayana ergi). Bu arada Hakan zaten bu konularda açıklama yapacağını söylüyor. Yani konuşacağı garanti.

Birde olayın bakın şimdi saldırmaya başlıyacaklar-başladılar kısmı var. İnternetten Zaman'ın spor sayfalarını incelemek zor değil. Kalli'nin yaptığı açıklamalar dışında (ki oda bence bir gazetecilik başarısıdır, sonuçta herkes son haftalarda takımda neler olduğunu merak ediyor) yönetim hakkında yapılan olumsuz haber sayısını buraya bir geçiverinde saldırının boyutlarını öğrenelim.

Benim gördüğüm yönetimin Hakan konusunda kararsız olduğu. Yoksa operasyon falan gibi niyetleri olsa çoktan Hakan gel sana jübile yapalım derler ve bunu kamuoyuna açıklarlardı. Hakan bunu ister kabul etsin ister etmesin, sonuçta yönetim vefasını göstermiş olurdu.

Operasyon yapacağını iddia ettiğiniz Polat'ın geçen sene Okan'ı takıma geri aldığını da unutmayın. Sezon başında bir TV programında Okan transferi Polat'a sorulduğunda transferin sadece saha içi nedenlerle yapılmadığını, Okan'ı gençlere abilik yapması için takıma aldıklarını söyledi (bu yazılı basın haberi değil, bizzat kulaklarımla duydum, bu durumda Polat tam geri zekalı oluyor-yine olmayana ergi).

Hakan'ın takımdan futbol içi nedenlerle ayrılması gerektiğini savunanları anlarım. Fakat Hakan'a kurtulunması gerekli bir virüs olarak bakılmasını anlamıyorum (buda körlüğün bir sonucu herhalde).

Ben size asıl tehlikenin ne olduğunu söyleyeyim. Şu an başımızda hocanın işine karışma potansiyeli olan bir yönetim var. Bu yönetim tarzı bizi son 6 hafta hocasız bıraktı (Ali Sami Yen'deki aslan olayıda bu tarza güzel bir örnek olay). Yönetim-Hoca gerginlikleri önümüzdeki dönemde genç iskelet kadronun dağılması sonucunu doğurabilecek en büyük tehlike. Bu olmazsa Galatasaray yeni bir Avrupa kupası alabilecek potansiyele sahip. Yeterki ilk kupada olduğu gibi herkes işine baksın.

Ali Kaya
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Kaya wrote:Yukarıda "balık hafızası" tabirinin kullanılmış olması çok hoşuma gitti.

Hafızamızı hafif tazelersek forumda çok değil 3-4 ay önce Hakan-Kalli-Yönetim hakkında ortaya atılmış teorileri hatırlayabiliriz. (Kalli'nin Hakan'dan kurtulmak istemesinden, bunu yönetimin engellediğine oradan son haftalarda takımı Hakan'ın yaptığına kadar saymakla bitmeyecek iddia hala yazılı duruyor bu forumda). Bütün bu iddialar fos çıktığı halde aynı ciddiyet ile teorilere devam. Tabii burası bir futbol forumu aslında geyik muhabbeti olması gayet normal, fakat desteksiz iddialı atmanında bir sınırı olmalı herhalde.
hocam algoritma basit aslinda, pseudocodeunu soyle yazabiliriz sanirsam:

construct initial_conspriacy_theory;
set current_theory=initial_conspiracy_theory;
get next_speech;
if next_speech supports current_theory{
cout<<"gordunuz mu?"}
else{
construct new_theory;
set current_theory=new_theory;
cout<<"bak gor bu dediklerim nasil cikacak, sunlar sunlar olacak"}

bu pseudocodedaki temel esas construct edilen teorilerin hepsinde hakan'in ne denli bir virutik varlik oldugu, ne kumpasci oldugu, ne kimil zararlisi oldugu, ne isler cevirdigi ozellikle vurgulanmali; ve bu anafikri desteklemek icin yeni gelen aciklama kullanilmali.

ancak, pseudocodeun bir eksigi var; guncelleme yaparken celiski var mi yok mu bakmiyor pek. nefret tikamis o kontrol metodunu.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Osman Kiciman wrote:Ben hatırlayamadığım kadar uzun bir süredir Anti-Hakancı olduğumdan konuya ilişkin objektif yorum yapamayacağımı belirteyim ve yazdıklarım bu doğrultuda okunsun 8)
Aynen bende o yuzden susuyorum. Yoksa Ali ile Ozgur basima cullanir valla :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ali Kaya wrote:Ben size asıl tehlikenin ne olduğunu söyleyeyim. Şu an başımızda hocanın işine karışma potansiyeli olan bir yönetim var. Bu yönetim tarzı bizi son 6 hafta hocasız bıraktı (Ali Sami Yen'deki aslan olayıda bu tarza güzel bir örnek olay). Yönetim-Hoca gerginlikleri önümüzdeki dönemde genç iskelet kadronun dağılması sonucunu doğurabilecek en büyük tehlike. Bu olmazsa Galatasaray yeni bir Avrupa kupası alabilecek potansiyele sahip. Yeterki ilk kupada olduğu gibi herkes işine baksın.
Polat'in yedigi bu TD'ye karisma halti artik kulup siyaseti olacak. Bir sure once Polat icin AY-musvettesi gibi adam turunden bir cikarim yapma ihtiyaci duymustum burada. Yani AY gibi ona buna karisacak ancak ticaret isinde AY kadar becerikli olamayacak.

Burada soylenenlere gore ticaret konusunda epey gayretli. Ne var ki gayret ve iyi niyet yeterli degildir ticaret icin. Adamini bulup, herseyi punduna getirmen gerekir. Daha Kalli'yi bile yonetemeyen ve herseyi eline yuzune bulastiran birisinden bu tur bir ust duzey yetenek beklemek biraz saflik olur. Simdi de Hakan konusunda herkese bir yigin malzeme veriyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Burda işler biraz böyle yürüyor. Önce işkembeden sallanır. Kişisel garez, ideolojik saplantı yada aşağılık kompleksi! Ne palavralar atıldı da sonra "yanılmışım" diyen pek çıkmadı..

Ali Kaya wrote:Yukarıda "balık hafızası" tabirinin kullanılmış olması çok hoşuma gitti.

Birde "bakın Hakan konuşacak" deyip, aha bakın konuştu haklı çıktım faslı var. İyide Hakan nerede konuşmuş, Galatasaray TV de (STV'de yada Zaman'da değil) . Yazdıklarınız doğruysa bu Polat'ın salak olduğunun ispatı (Polat salak olmadığı için burada mantığın tersten işletilmesi gerekiyor-olmayana ergi). Bu arada Hakan zaten bu konularda açıklama yapacağını söylüyor. Yani konuşacağı garanti.

Birde olayın bakın şimdi saldırmaya başlıyacaklar-başladılar kısmı var. İnternetten Zaman'ın spor sayfalarını incelemek zor değil. Kalli'nin yaptığı açıklamalar dışında (ki oda bence bir gazetecilik başarısıdır, sonuçta herkes son haftalarda takımda neler olduğunu merak ediyor) yönetim hakkında yapılan olumsuz haber sayısını buraya bir geçiverinde saldırının boyutlarını öğrenelim.

Benim gördüğüm yönetimin Hakan konusunda kararsız olduğu. Yoksa operasyon falan gibi niyetleri olsa çoktan Hakan gel sana jübile yapalım derler ve bunu kamuoyuna açıklarlardı. Hakan bunu ister kabul etsin ister etmesin, sonuçta yönetim vefasını göstermiş olurdu.

Operasyon yapacağını iddia ettiğiniz Polat'ın geçen sene Okan'ı takıma geri aldığını da unutmayın. Sezon başında bir TV programında Okan transferi Polat'a sorulduğunda transferin sadece saha içi nedenlerle yapılmadığını, Okan'ı gençlere abilik yapması için takıma aldıklarını söyledi (bu yazılı basın haberi değil, bizzat kulaklarımla duydum, bu durumda Polat tam geri zekalı oluyor-yine olmayana ergi).

Hakan'ın takımdan futbol içi nedenlerle ayrılması gerektiğini savunanları anlarım. Fakat Hakan'a kurtulunması gerekli bir virüs olarak bakılmasını anlamıyorum (buda körlüğün bir sonucu herhalde).

Ben size asıl tehlikenin ne olduğunu söyleyeyim. Şu an başımızda hocanın işine karışma potansiyeli olan bir yönetim var. Bu yönetim tarzı bizi son 6 hafta hocasız bıraktı (Ali Sami Yen'deki aslan olayıda bu tarza güzel bir örnek olay). Yönetim-Hoca gerginlikleri önümüzdeki dönemde genç iskelet kadronun dağılması sonucunu doğurabilecek en büyük tehlike. Bu olmazsa Galatasaray yeni bir Avrupa kupası alabilecek potansiyele sahip. Yeterki ilk kupada olduğu gibi herkes işine baksın.

Ali Kaya
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yorumsuz

Kral'a sürpriz teklif!

G.Saray yönetimi Hakan Şükür konusunu masaya yatırdı ve kararını verdi!... Hakan Şükür'e Galatasaray yönetiminden sürpriz bir teklif geldi. Galatasaray Başkanı Adnan Polat bir süre önce G.Saray'dan ayrıldığını açıklayan Hakan Şükür'e sürpriz bir şekilde 5 yıllık teklif yaptı!..

Ancak bu teklif Hakan Şükür'ün futbol oynamasını kapsamıyor. Polat Yönetim olarak Hakan'dan Futbol Akademisi projesinde yer alacak. Yönetim Kurulu'nda Hakan Şükür ile ilgili bir karar daha alındı. Toplantıda Hakan Şükür'ün Florya'ya heykelinin de dikilmesi kararlaştırıldı... Sosyal sorumluluk projelerinde Hakan Şükür'ü değerlendirmek isteyen G.Saray futbol okullarına ise Hakan Şükür Futbol Okulları ismini verecek. Öte yandan Adnan Polat kendi adına yapılan kamp tesislerini Hakan Şükür Kamp Tesisleri olarak da değiştirmek istediklerini bildirdi.

Jübile hakkında ise Adnan Polat "Önümüzdeki 3 yıl içerisinde ne zaman isterse jübilesini yapmak isteriz" dedi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Yorumsuz dedik ama yorum yapamadan gecemeyecegim.

Harika bir strateji oyunu var ortada.

Bir kere daha futbolu GS'de oynayamacagi gercegi, dozajı cogaltılmıs bir onore mekanizmasi ile gizlenmis. Vefa nosyonu abartilarak verilmis ki vefasizlik suclamasi oldukca havada kalir. Olmeden heykel, ve tesis ismi verilmesi cok onemli. Hele Adnan Polat isminin degistirilmesi ise super hamle. 3 yil icinde ne zaman jubile istersen yaparsin ile Katar ve Amerika secenegi ozendirilmis.

Burada alinan bir risk var. Hukumet ve federasyon iliskilerin bozulmamasi adina ve stadin sag salim bitirilmesi maksadiyla , Futbol Akademisi Projesinin dahil edilmis ki eger bu alt yapiyi da kapsiyorsa, belli bir risk alinmis. Ama o da kabul edilebilir bir risk.

Simdi ben Hakandan obur arkadaslara vefasizlik hamlesi bekliyorum ki o da onlar icin ulufe gibi dagitilacak onore mekanizmalari ile havada kalir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote: Harika bir strateji oyunu var ortada.
Polat ve ekibine hic kredi vermiyoruz ama hepimizi suya goturur susuz getirir.

Yalniz burada kilit nokta ne kadar para teklif edildigi... Eger yillik 500 bin Avro arti jubile, senden "Futbol Akademisi projesinde" gorev almani istiyoruz dedilerse, buyuk hata yapmislar cunku Hakan buna havada karada atlar ve ondan sonra alt yapida gorev yapacak bir Hakan'in GS'a verecegi zarari dusunemiyorum. Yaziklar olsun derim yoneticilere sadece.

Eger senede 50 bin Avro arti jubile, boyle vapurdaki saticilar gibi hadi yetmedi yanina heykel, tablo, pano, daha yetmedi uzerine de yakisikli bir resmin, gel Futbol akademisinde gorev al, kurbanimiz ol, gozumun yagini ye dedilerse (ki buyuk bir ihtimal boyledir) Hakan "hadi len" deyip solugu Katar'da alir. Boylece hem ondan, bahsedilen risklerden, hem de kamuoyunda kotu taraf olma derdinden kurtulunur. Hakan'in surakasina "Hakan gibi birine ayip ettiler" diyerek aglama sizlama hakki verilmemis olur. Oyle ya yasarken kimin heykeli dikilmis Florya'ya? Redederse Hakan'in bilecegi is. Teklif GS'dan reddetmesi Hakan'dan. Sonunda muhtesem bir hamle olmus olur.

Hadi bakalim top Hakan'in sahasinda... Yiyor mu yemiyor mu?

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

SUPER MUKEMMEL BIR YAKLASIM. YONETIMI CANI GONULDEN KUTLUYORUM. Yonetim ortayi yapti. Bakalim Hakan buna voleye mi yatar, kafayi mi cakar yoksa iskalar mi gorucez.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Post Reply