Florya'nın satışı ve Büyükçekmece Projesi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Can Ergun

Florya'nın satışı ve Büyükçekmece Projesi

Post by Can Ergun »

Herkese selamlar,

Daha önce konuşulmuştur mutlaka ama ayrı bir başlık halinde göremediğim için bu konuyu açma gereği duydum...

Florya'da antreman yapılan arazinin değeri için değişik rakamlar telafuz ediliyor. 600M $ gibi rakamlar duydum,ne kadar gerçekçi bilmiyorum.Ama antreman için oldukça pahalı topraklar olduğunu bilmek için emlak simsarı olmaya da gerek yok.

Bir yerlerde, Büyükçekmece gölü kıyısında planlanan,içinde su sporlarından,kapalı spor salonuna,5-6 adet çim sahadan,diğer tüm branşları içeren oldukça büyük bir tesisin çizimlerini görmüştüm.Daha sonra bu proje resimlerini bulamadım.

Konu hakkında bilgisi ve belgesi olan varsa bizlerle paylaşırsa ne hoş olur.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Açıkçası stat projesi gibi bir ihale açılsa önce ihaleyi alan firma büyük çekmece de tesisleri yapsa (diyelim maliyeti 300 milyon usd) sonra da floryayı boşaltıp taşınsak ve buradaki inşaatlar de bitince arsa değeri 600 milyon usd ise bunun 300 milyon usd'sini bile alsak bence çok büyük rakam .
GS'ın tüm borçlarını tek başına kapatabilecek proje olur.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hurriyet'e verilen habere gore AP gayri menkullerin degerlendirilmesi icin ekip kurmus. Asil haber UPS CEO'suyla toplanti yapilacak olmasi. Bilmeyenler icin soyleyelim UPS dunyanin en buyuk kargo sirketi. Senede yaklasik 50 milyar dolar cirosu var. Turkiye'de 3-5 senelik bir gecmisleri var bildigim kadariyla ama potansiyel cok buyuk. Turkiye'deki gelmis gecmis en kotu kamu hizmetlerinden biri postadir. Galatasaray'i Turkiye ve orta dogu icin bir pazarlama basamagi olarak kullanabilirler. Stad isimi gibi cok onemli sponsorluk firsatlari var.

Cok guzel gelismeler bunlar... UPS gibi bir sirketin CEO'su GS'in ayagina kadar geliyor.

Mike Eskew kimdir?

Ozan Ersoy

Başkan, diğer yandan da sarı kırmızılı kulübün geleceğini kurtaracak menkul değerleri kıymetlendirmek ve yenilerini bulmak için de Adil Emecan’ı görevlendirdi.Camia içinde kendisine ’jokerimiz’ dediği Emecan, önce Çekmece’de bulunan alanı, bugün de Sapanca’da Galatasaray’a ait arsayı değerlendirmek için harekete geçecek. Emecan burada yapcağı incelemeler sonrası hazırlayacağı raporu daha sonra Adnan Polat’a verecek.

Bu arada önümüzdeki cuma günü Kalamış Tesisleri’nde bir gece organize edilecek. Geceye UPS Başkanı ve CEO’su Mike Eskew’in yanı sıra Türkiye patronu Haluk Ündeğer de katılacak. Yöneticiler, Eskew-Ündeğer ile sponsorluk konusunda masaya oturacak.
Umut Icten

Post by Umut Icten »

Gelmislerken bir de forma reklamina el atsinlar. Biktim artik su tek tip sponsordan. Bir dünya firmasi yakisir bize.
Post Reply