Galatasaray Sampiyon Sampiyon Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Su an itibariyla soz ettigi kaleci Bolton Kalecisi Jussi Jaaskelainen herhal.
1.91 boyunda ve kontrati cumartesi bitti.

Sirt problemi yuzunden 6 Mart'tan beri oynamiyordu.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 300339.stm

Soyle bir haber vardi bir ara .

"Many fans think he has played his last match for the club as he has refused to sign a new contract, he apparently requested around £45,000 a week which would make him one of the highest paid players in the clubs history, if not the highest"

GBP 45.000 x 34 Lig maci
GBP 45.000 x 10 Kupa maci
GBP 45.000 x 8 CL maci (on eleme ile birlikte-bi tane mi oynuyorduk ?)

yaklasik 2.340.000 GBP yapar yani 2.950.000 bilemedin 3.000.000 EURO senelik yapar.

Hemserimin indirime gitmis olmasi lazim , yoksa bu parayi biz veremeyiz gardas olur.

Senin pala biyik , is tamam diyo..

Bende Allah saklasin diyorum
Sirt agrisi oyle kolay kolay gecmez diye bilirim.

EDITLEME YAPALIM

Ben finlandiyaliyi yazdim ama daha once GORGEN'in dedigi Ali HAPSİ miydi neydi Bolton'un Ummanli yedek kalecisini unutmustum.Hafta sonu Chelsea'ye karsi da oynadi galiba seyredemedim.

Kontrati bitmiyor ama kural geregi 300.000 GBP cakarsan free oluyor deniyor.

Boyu da 1.94 :)
Topu degaj yapacak
Bagiracak YALLAH YALLAH :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: ..
Senin pala biyik , is tamam diyo..
...
Birak o beyinsizi Allah askina. BJK Kazim Kanat'i neyse bu palabiyikta GS'yin Kazim'i anlayacagin. Onun lafina ne bakiyorsun. Deli yerine koyup boyle agzina gevelesin diye bir iki sey veriyorlar. Maksat o da ekmek yesin. Yarisi zaten kendi hayal mahsulu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Simdi bu biraz magazin olacak ama yazmazsam icimde kalir :)

Bizim Servet dansoz Asena ile beraber.Birlikte iki kere gunun cok erken saatlerinde :) (bi tanesi Atasehir'de bir yerlerde digeri nerde bilmiyorum)
kahvalti ederken kameralar yakalamis.Servet orali bile olmamis diyorlar.

Maclarda % 100 unu veriyor bu kadar guc bu kadar efor + Asena

Abicim ne yiyor iciyorsan bize de soyle be :lol:

Biz de yiyelim icelim cosalim
:D:D Mesir macunu olabilir, manisaya gidip toplamak lazim...
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Duzenli ve normal bir seks hayati saglik acisindan cok onemli, tipki duzenli ve iyi beslenmek gibi. Yeterki hatunlar kafa bulandirmasin, bir de alkollu gece hayati olmasin...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kalli epey icini dokmus bu son yazisinda. Teknik direktore ihtiyac olmayabilir diyerek de inceden dalgasini gecmis.

Hakan konusunda da ne demek istedigi acik.
Galatasaray'ın yeni bir antrenöre ihtiyacı var mı?

Galatasaray'ın sezonu şampiyon bitirmesi benim için çok olumlu bir gelişme. Mutlu oldum. Çalıştırdığım bir takımın ulaştığı şampiyonlukta biraz payım olduysa bu, bana gurur verir. Bu takımda emeğim olduğuna inanıyorum. Sezon sonunda hedefe ulaşmak; Burak, Nezihi ve Cevat hocalar ve Ahmet Akcan ile birlikte iyi bir ekip çalışması yaptığımızın göstergesi. İşi ilk maçtan itibaren ciddiye almamızın meyvesi.

G.Saray'dan sezon bitmeden ayrıldıktan sonra geldiğim Almanya'dan da gelişmeleri takip ettim. Takımın maçlarını izledim. Kamuoyuna yansıyan bilgileri takip ettim. Şayet bir futbol takımında kazanılan şampiyonlukta antrenörlerin fazla emekleri yoksa Galatasaray'ın gelecek sezon için antrenör bulmasına gerek olmayabilir. Ekonomik sıkıntıda bulunan bir kulüp için bu, önemli bir tasarruf unsuru da olabilir.

Galatasaray'daki şampiyonluk kutlamaları biraz daha sürecektir. Bu kutlamalar bittiğinde takımda başarıdan sorumlu olanlar kulüpte çok yeni bir dönemin başladığını fark etmeli. Özellikle menajer ve yönetim için başlayan bu dönem hiç de kolay olmayacak. Takımın antrenörü iken ocak ayında yapmak istediğimiz bazı transferleri ekonomik nedenlerle gerçekleştiremedik. Takım şimdi Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak. Şampiyonlar Ligi'nden para gelecek. Ancak bu paranın mevcut takımı güçlendirmek için yeterli olup olmayacağını göreceğiz.

Kulaklarıma gelenler ve okuduklarım doğru ise Hakan Şükür önümüzdeki sezon devam etmek istiyor. Hasan Şaş da devam etmek isteyebilir. Adnan Polat ve Adnan Sezgin, yeni sezonda bu oyuncuların takımı ne derece güçlendireceklerini iyi hesaplamalı.

Averajı kötü olan ön sıraya çıkarıldı

Türkiye'deki antrenörlük günlerimde şahit olduğum bazı yanlışları okuyucularımla paylaşmak istiyorum. Bu yanlışların Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından da dikkate alınmasını arzuluyorum. Belki bazıları düzelir. Bunlar düzeldiğinde Türk futbolu daha seyredilir, daha zevk alınır hale gelir.

Öncelikle şu sorunun cevabını bulalım. Sivasspor'un averajı Beşiktaş'tan daha iyi olmasına rağmen Anadolu takımı neden ligde 4. sırada kaldı? Beşiktaş 32 gol yedi. Sivas 29 golü kalesinde gördü. Beşiktaş 58 gol attı, Sivas 57 gol kaydetti. Matematiği bilen herkese göre bu durumda Sivasspor'un averajı Beşiktaş'tan daha iyi. Bir gol fazla attı diye toplamda averajı daha kötü olan takımı bir ön sıraya çıkarmak futbolun gerçekleri ile açıklanamaz.

Türkiye Süper Ligi'nde futbolu çok olumsuz etkileyen olaylardan biri de bire bir kıyaslama. Örneğin Fenerbahçe, ilk maçta Galatasaray'ı 2-0 yenmişti. İkinci maçta Galatasaray 1-0 galip iken Fenerbahçe maçın son 15 dakikasında adeta fark yememek istedi. Çünkü puanların aynı olması durumunda bire bir averaj uygulaması ile Galatasaray'ın önüne geçecekti. O zaman 64 gol atan ve sadece 23 gol yiyen Galatasaray'ın defans başarısı cezalandırılmış olmuyor mu? Kalesinde 37 gol gören Fenerbahçe'nin averajı Galatasaray'a göre daha kötü olmasına rağmen puanlar eşit olsa Fenerbahçe şampiyon olacaktı. Bu da Türk futbolunda düzeltilmesi gereken hatalardan biri.

Türk futbolseverler ile paylaşmak istediğim ikinci önemli problem, antrenörlerin maç öncesi kendi evinde oynanan maçta bile oturacağı yeri seçememesi. Önce deplasman takımının ant-renörü kulübe seçimini yapıyor. Önemli bir maç öncesi bu kargaşanın yaşanması antrenörlere olumsuz yansıyor.

Bir de boynumuza asmak zorunda olduğumuz ucube kartlar var. Ben Feldkamp olarak, Fenerbahçe antrenörü Zico ve Beşiktaş antrenörü Ertuğrul Sağlam ancak boyunlarındaki bu kimlik kartları ile maçlara girebiliyor. Kendilerini bu kartlar ile tanıtabiliyor. Kışın rüzgârlı havada bu büyük ebatlı yapılmış kartlar tokat gibi suratınıza vurabiliyor. Bu kartı unuttuğumuzda ceza alabiliyoruz. Bu, çok gülünç bir bürokratik hastalık değil mi? Dünyada Türkiye dışında başka bir ligde olduğunu sanmıyorum. Federasyon bu ucube uygulamayı durdursun. Türkiye Süper Ligi'nde yer alan 18 antrenörü stadyum görevlilerinin tanıması uzun zaman almaz.

Bir de seyircisiz oynama cezaları var. Ankara'da oynadığımız bir maçta bir grup kötü sözler sarf etti diye biz İstanbul'daki Gaziantep maçını seyircisiz oynadık. Futbola bu kadar ağır darbe vurabilecek bir ceza olmaz. Bugün hâlâ bu cezayı bize verenlerle yüz yüze gelip bunu bir konuşmak istiyorum. Hangi düşünce ile bunu kaleme aldılar? Cezalarda seyircisiz maç oynatma yerine kulüplere ağır para cezaları verilsin. Bu para altyapı çalışmalarında ya da engelli sporcuların gelişimi için kullanılsın. Almanya'da bu sezon bunun örneği yaşandı. Frankfurt-Nürnberg maçında sahaya yanıcı madde atıldı. Neredeyse maç iptal edilecekti. Ancak televizyon görüntüleriyle bu işi yapanlar isim olarak tespit edildi. İki kulübe ağır para cezası verildi. Bir sonraki yazımda Türkiye Milli Takımı ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na konsantre olacağım.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Fenerbahçe Başbakan'ı üzdü, Galatasaray Baykal'ı sevindirdi.
19 Mayıs 2008 / 18:25

F.Bahçe'li olan Başbakan Erdoğan, Kasımpaşa ve Ç.Rizespor'un küme düşmesiyle üzülürken, CHP lideri Baykal, G.Saray'ın şampiyonluğu ve Antalyaspor'un Süper Lig'e yükselmesiyle sevindi.

Meclis’te sık sık karşıya gelen AKP ve CHP’nin futboldaki yarışından CHP galip çıktı. Başbakan Erdoğan’ın taraftarı olduğu Fenerbahçe’nin şampiyonluğu CHP Lideri Baykal’ın maçlarını kaçırmamaya özen gösterdiği Galatasaray’a kaptırması, AKP kanadını üzdü.

Galatasaray'ın şampiyonluğunun ardından Meclis'te yapılan ilk grup toplantısında Başbakan Erdoğan, Süper Lige çıkması kesinleşen Antalyaspor ve Kocaelispor'u kutladı. Galatasaray'ı kutlamayan Erdoğan, Galatasaraylı milletvekillerinin "Galatasaray" sesleri üzerine Erdoğan, Galatasaray'ı daha önce kutladığını söylemekle yetindi ve grup toplantısında kutlamamayı tercih etti. Erdoğan, Galatasaraylılara, "Seyrantepe'yi unutmayın" diyerek espri yaparken aynı gün CHP Genel Başkanı Baykal grup toplantısına sarı kırmızı kravatıyla katıldı. Baykal, konuşmasına Galatasaray'ı kutlayarak başladı.

ERDOĞAN'IN FUTBOL ÜZÜNTÜSÜ
Fenerbahçe'nin şampiyonluğu yitirmesinin yanı sıra yine Turkcell Süper Lig’den küme düşen Kasımpaşa ve Rizespor da Başbakan Erdoğan’ın üzüntüsünü katladı. Partisi hakkındaki kapatma davası ve siyasi tartışmalar nedeniyle gerilen Erdoğan bu sezon futbolda da aradığını bulamadı. Erdoğan’ın, bütün takımları sezonu başarısızlıkla kapattı. Öte yandan, CHP Lideri Baykal ise bu sezon futbolda çifte mutluluk yaşadı.

Önce Galatasaray’ın şampiyonluğu kazanması daha sonra da Antalyaspor’un Turkcell Süper Lig’e yükselmesi Baykal’ın, geçen yılki talihsizliğini tersine döndürdü.

ÇANKAYA'DA EN SON SEZER SEVİNDİ
Bu yıl üzülenler arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de vardı. Çankaya Köşkü'nde 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’le başlayan 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le devam eden Çankaya Köşkü'ndeki siyah-beyaz gelenek bu yıl da sevinemedi.

Cumhurbaşkanlarının tuttuğu takım olması nedeniyle "zirvenin takımı" yakıştırması yapılan Beşiktaş, birçok nedenden dolayı şampiyonluk ipini göğüsleyemedi. İyi bir Beşiktaş taraftarı olarak bilinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisi için siyasi başarılarla dolu geride bıraktığı bir yılda, taraftarı olduğu Beşiktaş’ın son dakikada UEFA’ya katılmasıyla teselli buldu. Çankaya Köşkü'nde en son 2003 yılında Beşiktaş'ın şampiyon olması nedeniyle sevinen 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer oldu.

BÜYÜKANIT SEZONU BURUK KAPATTI
Emekliliğine gün sayan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ise, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu yitirmesi nedeniyle sezonu buruk kapattı. Beşiktaşlı olduğu bilinen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bu sezonu buruk kapatan isimlerden oldu. Beşiktaş’la üzülen Bahçeli, Adanaspor’un yükselme ligine çıkmasıyla teselli buldu.

ANKA
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Murat Gokcigdem wrote:...Erdoğan, Galatasaraylılara, "Seyrantepe'yi unutmayın" diyerek espri yaparken...
:shock:
Ne espriymiş ha, kanım dondu resmen...

Mecliste konuşulan konuların ve ciddi haber kuruluşlarının hazırladığı "haber" lerin bunlar olduğunu görünce insan spordan da iyice soğuyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizim Aslan olayının beteri yaşanmış 19 mayıs'ta. Öküz getirmişler öküz :D

Hayvanlar korkup sağa sola saldırmış..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Insallah tekrar sampiyon oldugumuzda yoneticilerimiz Antalyadan aslan getiricigine acaba laser show yapan bir firmayi kiraliyabilir mi acaba?

Biliyorum paramiz yok ama http://www.youtube.com/watch?v=WMjFZuSGi3k yapilan laser showda eger dikkat ederseniz 1:00dk'da kosan at yerine veya ucan guvercinler hatta 2:19dk civarinda yapilan laser show -eger iyi yapilarsa- bence bayagi sukseli olur.

Yanlizca bir fikir :idea:
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Murat Gokcigdem wrote:Insallah tekrar sampiyon oldugumuzda yoneticilerimiz Antalyadan aslan getiricigine acaba laser show yapan bir firmayi kiraliyabilir mi acaba?

Biliyorum paramiz yok ama http://www.youtube.com/watch?v=WMjFZuSGi3k yapilan laser showda eger dikkat ederseniz 1:00dk'da kosan at yerine veya ucan guvercinler hatta 2:19dk civarinda yapilan laser show -eger iyi yapilarsa- bence bayagi sukseli olur.

Yanlizca bir fikir :idea:
Evet, usulca süzülen güvercin yerine kükreyen bir aslan ve fonda Bocelli yerine bizim Çıldırıııın Çıldırııın'la iyi bir gösteri olabilir ama bence o parayla Lincoln'le 1 sezonluk sözleşme yapılır :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunlar parasizliktan degil beceriksizlikten yapilamiyor. Narnia diye bir filmin generiginde CGI ile yapilmis koskoca bir aslan var. Kukredi mi sinema salonu inliyor. Mecdiyekoy'u ayaga kaldirirdi o kukreme. Zavalli kuyrugu kesik hayvani once kisinin icine cikarip ambele etmeyi ancak boyle izansiz kademsizler dusunebilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Eray Tunç wrote:Evet, usulca süzülen güvercin yerine kükreyen bir aslan ve fonda Bocelli yerine bizim Çıldırıııın Çıldırııın'la iyi bir gösteri olabilir ama bence o parayla Lincoln'le 1 sezonluk sözleşme yapılır :)
Aslinda o satirlari yazarken paramiz yok diye basliyacaktim.

Neyse, gecen sene Washington DC 'de yaklasik 30 dakika suren July 4th havai fiseklerleri+laser show yaklasik $28bin dolara mal oldu. Tabi bu masrafin "aslan payi" Amerikada yok sigorta idi yok portatif tuvaletler yok tutalan alan kirasi veyahut gorevli polislerin masrafi derken $28K oluyor yoksa catapatlarin o kadar masrafli oldugunu zannetmiyorum.

Ama Eray espiri karisik ciddi bir konuya deginmis anlasilan...evet Lincoln'un bu sene takima verdigi >$28K ya vardir yada yoktur herhalde :roll:
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu habere cok guldum :)

Fenerbahçe TV'de sarı-kırmızı gece

Fenerbahçe TV'de takımlarıyla ilgili program izlemek isteyen taraftarlar, Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarıyla karşılaşınca camia karıştı.

Çarşamba günü sabaha karşı Fenerbahçe TV'de "Filede Bu Sezon" programını izlemek isteyenler, Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarını görünce gözlerine inanamadı.

Taraftarlar, olay üzerine FB TV’yi telefon yağmuruna tuttu, tepkilerini internet sitelerinde dile getirdi.

Fenerbahçe Televizyonu Genel Müdürü İhsan Topaloğlu, olayın bir personelin görevi başında uyuyakalmasından kaynaklandığını açıkladı ve camiadan özür diledi.

İhsan Topaloğlu, olayda ihmali bulunan personelin işine de derhal son verildiğini duyurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/9000648 ... 9&sz=79665
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Gökcigdem
Staff Member

Celal Gürcüoglu wrote: Fenerbahçe Televizyonu Genel Müdürü İhsan Topaloğlu, olayın bir personelin görevi başında uyuyakalmasından kaynaklandığını açıkladı ve camiadan özür diledi.
Ucuz kurtulmuslar bu adamlar kendi stadlarinda mac berabere giderken LigTV'nin kablolarini kemirip yayini durdurmuslardi.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply