Ercan Saatçi denen...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Ergun

Ercan Saatçi denen...

Post by Can Ergun »

Bazı insanlara ne kadar küfür etseniz,eleştirseniz,uyarsanız değişmeyeceklerdir,çünkü pislik, damarlarının iç çeperlerine kadar işlemiştir.Tribünde yapılan karton showda yeşil sahayı temsil eden yeşil kartonlardan, yanında sarı ve kırmızı olduğu için,tam bir ezik fenerli fanatiğin yapacağı gibi sonuçlar çıkartmış.Bugün yayınlanan yazsının virgülüne dokunmadan kopyalıyorum.

Sarı kırmızı kartonları anladık da yeşil ne oluyor?

Ercan SAATÇİ

FENERBAHÇE’nin başlattığı bir çok aktivite diğer kulüpler tarafından da takip ediliyor ... Fenerbahçe taraftarı, her türlü özel karşılaşmada mutlaka tribünlerde bir aktivite yapar. Buna özen gösterilir. En ince ayrıntısına kadar düşünülür... Güzel ve manalı bir fotoğraf çıkar ortaya ...

Dün, hemen Fenerbahçeli taraftarların oturduğu kale arkasındaki G.Saraylı taraftarlar da bu derbi için bir organizasyon yapmışlar... Üstelik oldukça renkli bir karton gösterisi organize etmişler ! Sadece renklerle ilgili biraz kafam karıştı... Sarı ve kırmızı kartonları anladım ama yeşil rengin sarı kırmızıyla aynı tribünde olmasını anlayamadım? Arada biraz da beyaz renkli kartonlar vardı... Meksika bayrağı desem sarı var o yüzden değil... G.Saray’ın renkleri desem o da değil, yeşilin ne işi var orada ? Anlayamadık... Maçtan önce F.Bahçe taraftarının o trübüne yaptığı tezaruhatı yazmayacağım, ama manidardı doğrusu...

Bu arada Galatasaraylı futbolcular sahaya "Burası Samiyen burda küfür yok !" Pankartıyla çıktılar. Ama nereye ve neye kadar ? Fenerbahçe stadındaki genel teammülleri yakalar mı bu rica acaba? Futbolcuların elinde ki pankart, sanki bari bu maçlığına küfür etmeyin, ceza yemeyelim der gibiydi. Ben o pankartı öyle okudum.

Maldonado mu o da ne ?

TAMAM isim karizmatik ama o nasıl bir futbol anlayışı. Ne o aldığı topu ayağında hiç tutmuyormuş... E tamam da bu topa bile dokunmuyor. Dokunduklarını da öldürüyor. Takım atağa çıkıyor, top kazayla Maldonado’ya gelse kaleciye geri pas veriyor. Vallahi futboldan soğudum seyrederken. Zaten Fenerbahçe ne istediğini ortaya koyamadı. Kazanmak mı istiyor yoksa kaybetmemek mi? Bu futboldan birşey anlayamadım. Saçma sapan bir golle bu şampiyonluk giderse, geçtiğimiz yıllarda Denizlide giden şampiyonluktan ne farkı kalır ? Gerçekten böyle bir takımın kaybettiği puanları düşündükçe çileden çıkıyorum. Böylesine kritik bir karşılaşmanın sonucuun böyle bir gol mü belirlemeydi ? Yazık...

Ailece Derbi seyretmek...

HAYATIMIN her anlamda en kötü maçını izledim. Sahadakiler de evde maçı izleyenler de beni çileden çıkardı. Milleyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Beşiktaşlı Sedat Ergin sürekli "bu çocuk kim ... Bu nerden geldi... Bunun adı ne?" gibi kritik sorularla konsantrsayonumu dağıttı. Üstüne bir de kayınvaldemin öldüren soruları... Spiker "dünya derbisi" diyor, G.Saray taraftarı Kayınvalidem Tansu, "o ne demek" diyor...

Top taça çıkıyor Tansu "gol mü oldu?" diyor... Bir de Ertuğrul Özkök’ün felaket tellağı, saptamaları ve öngörüleri... "Bittik, mahvolduk... Biz bu maçı hayatta alamayız" vs...Evdeki kakafoniyi düşünebiliyor musunuz?... Bu maçı işte böyle bir ortamda izledim, bu nedenle eğer bir hatam olduysa affola...
Yaptığı yorum desen yorum değil,saçmasapan bir yazı,beyin kusmuğu...
Hatta üzerine konuşulacak bir "şey" bile değil.Ama seyircimize ve camiamıza attığı taşa itafen cevap vermek boynumun borcu.

AA oluyor Ercan AA !
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Damat kontenjanından yazar yapılırsan, fanatik olursan, bir de üstüne Doğan grubunda yazarsan ortaya anca böyle birşey çıkar...

Senin ambleminde niye yeşil kırmızı var diye mi sorgulayalım biz de? Çimi mor mu yapalım, ne yapalım :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ertuğrul ÖZKÖK ne kadar "adamsa", Ercan Saatçi de o kadar yazardır...
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Antu gorselindede soylenmis, nasil bir mantik, nasil bir suclama. Bu isi mahkemeye tasimak gerek. Kiyamet koptu kadikoyde, haftayada gencler macinda bir beraberlik, bir yenilgi asil o zaman gorun kudurmalari, simdiden salya sumuk akiyor resmen. ayden bir istifa bekliyorum bu senede.

ercan saatcinin iq su zaten 70 zorlasa 75 olur ancak.
Can koymus lafi zaten, aa oluyor ercan aa. Guzel bir pankart olur bu.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bizim oranin adetleri, meshurdur cinayetleri diye sarki yazan Bagdat Caddesi serserisinden bahsediyoruz burada. Yaldizi kaziyin,
altindaki bildigin merkep iste.
Yurekte yok sadece ima ediyor. Ne demek istiyorsun acik soyle.
PKK rengi mi? Yoksa dinci yesilimi? Neyi ima ediyorsun.?

Boyle laflar ettinmi, kayindiraderli, ic guveysili, iyi sevmeli laflarada
muhatap olursun. Siddetten besleniyorsan, hosuna bile gider.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozgur A. Boztepe

Re: Ercan Saatçi denen...

Post by Ozgur A. Boztepe »

Can Ergun wrote:Bazı insanlara ne kadar küfür etseniz,eleştirseniz,uyarsanız değişmeyeceklerdir,çünkü pislik, damarlarının iç çeperlerine kadar işlemiştir.Tribünde yapılan karton showda yeşil sahayı temsil eden yeşil kartonlardan, yanında sarı ve kırmızı olduğu için,tam bir ezik fenerli fanatiğin yapacağı gibi sonuçlar çıkartmış.Bugün yayınlanan yazsının virgülüne dokunmadan kopyalıyorum.

Ercan SAATÇİ

FENERBAHÇE’nin başlattığı bir çok aktivite diğer kulüpler tarafından da takip ediliyor ... Fenerbahçe taraftarı, her türlü özel karşılaşmada mutlaka tribünlerde bir aktivite yapar. Buna özen gösterilir. En ince ayrıntısına kadar düşünülür... Güzel ve manalı bir fotoğraf çıkar ortaya ...

Dün, hemen Fenerbahçeli taraftarların oturduğu kale arkasındaki G.Saraylı taraftarlar da bu derbi için bir organizasyon yapmışlar... Üstelik oldukça renkli bir karton gösterisi organize etmişler ! Sadece renklerle ilgili biraz kafam karıştı... Sarı ve kırmızı kartonları anladım ama yeşil rengin sarı kırmızıyla aynı tribünde olmasını anlayamadım? Arada biraz da beyaz renkli kartonlar vardı... Meksika bayrağı desem sarı var o yüzden değil... G.Saray’ın renkleri desem o da değil, yeşilin ne işi var orada ? Anlayamadık... Maçtan önce F.Bahçe taraftarının o trübüne yaptığı tezaruhatı yazmayacağım, ama manidardı doğrusu...

Bu arada Galatasaraylı futbolcular sahaya "Burası Samiyen burda küfür yok !" Pankartıyla çıktılar. Ama nereye ve neye kadar ? Fenerbahçe stadındaki genel teammülleri yakalar mı bu rica acaba? Futbolcuların elinde ki pankart, sanki bari bu maçlığına küfür etmeyin, ceza yemeyelim der gibiydi. Ben o pankartı öyle okudum.

Maldonado mu o da ne ?

TAMAM isim karizmatik ama o nasıl bir futbol anlayışı. Ne o aldığı topu ayağında hiç tutmuyormuş... E tamam da bu topa bile dokunmuyor. Dokunduklarını da öldürüyor. Takım atağa çıkıyor, top kazayla Maldonado’ya gelse kaleciye geri pas veriyor. Vallahi futboldan soğudum seyrederken. Zaten Fenerbahçe ne istediğini ortaya koyamadı. Kazanmak mı istiyor yoksa kaybetmemek mi? Bu futboldan birşey anlayamadım. Saçma sapan bir golle bu şampiyonluk giderse, geçtiğimiz yıllarda Denizlide giden şampiyonluktan ne farkı kalır ? Gerçekten böyle bir takımın kaybettiği puanları düşündükçe çileden çıkıyorum. Böylesine kritik bir karşılaşmanın sonucuun böyle bir gol mü belirlemeydi ? Yazık...

Ailece Derbi seyretmek...

HAYATIMIN her anlamda en kötü maçını izledim. Sahadakiler de evde maçı izleyenler de beni çileden çıkardı. Milleyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Beşiktaşlı Sedat Ergin sürekli "bu çocuk kim ... Bu nerden geldi... Bunun adı ne?" gibi kritik sorularla konsantrsayonumu dağıttı. Üstüne bir de kayınvaldemin öldüren soruları... Spiker "dünya derbisi" diyor, G.Saray taraftarı Kayınvalidem Tansu, "o ne demek" diyor...

Top taça çıkıyor Tansu "gol mü oldu?" diyor... Bir de Ertuğrul Özkök’ün felaket tellağı, saptamaları ve öngörüleri... "Bittik, mahvolduk... Biz bu maçı hayatta alamayız" vs...Evdeki kakafoniyi düşünebiliyor musunuz?... Bu maçı işte böyle bir ortamda izledim, bu nedenle eğer bir hatam olduysa affola...
Yaptığı yorum desen yorum değil,saçmasapan bir yazı,beyin kusmuğu...
Hatta üzerine konuşulacak bir "şey" bile değil.Ama seyircimize ve camiamıza attığı taşa itafen cevap vermek boynumun borcu.

AA oluyor Ercan AA !
Sevgili Can Ergun

Soylediklerine aynen katilmakla beraber, ben cok zevk alarak okudum bu yaziyi.

Ercan Saatci'nin ne yazicagi zaten onceden bellidir. Bende bu sabah gittim sirkete aldim Kahve ve Kurasan'imi. Soyle bir yayildim koltuga...

Once actim buyuk usta sair yazar filozof futbol adami, hayat idolum Selcuk Yula'yi. Guzel bir okudum, hemen keyiflendim.

Sonra actim Ercan Saatcinin bu yazisini. Bir okudum, biraz daha keyiflendim.

Sonra girdim dun aksam kapatilan antu.com'un forumuna, hala okuyorum arada bir. 5 6 diyenler, 20 sayfa besmele cekenler simdi ne diyor diye.

Bunlar kizilicak seyler, ozellikle Ercan Saatci. Serdar Akbiyik diye bir adam vardi starda, oda boyle yazardi ama bu mac hakkinda yazmamis sanirim.

Bunlarin yarisi fanatik, yarisi parali asker. Sende biliyorsun bu duzen boyle olmasa ne fenerbahce "dunya takimi" olurdu, nede 2-0 dan sonra IBB oyunculari arda ve lincoln'u kasten sakatlamaya calisirdi. Ben dalga gecip keyfini cikartiyorum, sende oyle yap.

Tabi macro anlamda dusunursek, bizim takima genelde zarar veriyor bu medya, ama adnan polat, yigit sardan ve yeni yonetim carki terse cevirecektir.

GS hakkinda inanilmaz anlatilmaz yalan haberler yayinlayan hurriyet, bir anda gercegi yazmaya baslar sen merak etme. O zaman zaten lincoln'e arda'ya bir anda sert girmemeye baslar rakipler, o zaman bir anda hakli kazandigimiz basarilar icin paye aliriz. Biz bu medyaya karsi sampiyon olduk, bu sisteme karsi stad yapiyoruz.

Benimde eskiden kafam bozulurdu ama bosver, gul gec kudursunlar.

edit: bu arda ultraslan in Hareketli street figter tribun sovunu cok begendim, cok orjinal olmus. Tebrik ederim.
Ozgur Huseyinoglu

Re: Ercan Saatçi denen...

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Sevgili Can Ergun

Soylediklerine aynen katilmakla beraber, ben cok zevk alarak okudum bu yaziyi.

Ercan Saatci'nin ne yazicagi zaten onceden bellidir. Bende bu sabah gittim sirkete aldim Kahve ve Kurasan'imi. Soyle bir yayildim koltuga...

Once actim buyuk usta sair yazar filozof futbol adami, hayat idolum Selcuk Yula'yi. Guzel bir okudum, hemen keyiflendim.

Sonra actim Ercan Saatcinin bu yazisini. Bir okudum, biraz daha keyiflendim.
...
Benimde eskiden kafam bozulurdu ama bosver, gul gec kudursunlar.
Adasimla, ismimizden ote, bu konudaki yaklasimlarimiz da ayniymis! :)

Bu hafta (bilimum Lincoln kasimalari olasiligina da ragmen) keyif haftasi olacak. Mesela simdi itinayla LigTV'yi actim, az sonra baslayacak "Arka Sayfa" icin. Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Cem Şengül hafta boyu, "FB cok daha kaliteli takim, kendimden gayet emin sekilde soyluyorum, FB yenecektir" mealinde yorumlar yapip duruyordu. Simdi onun kivirmalarini izlemek ayri bir keyif olacak. Sabah Gazetesi Spor Müdürü Serdar Ali Çelikler, "ASY'deki kupa rovansini GS almisti, bu maci diger takim (FB) alir" tipinde yorumlar yapiyordu, onu da dinleyecegim zevkle (gerci, onun "Gercek FB'li/GS'li oyuncular" gibi bir tanimlamasi da vardi, hani altyapidan beri gelen, veya takimi tam olarak sahiplenmis oyunculara dair. Ordan bir cikis noktasi bulacaktir kendine)...

Neyse, uzun lafin kisasi, "Dunya takimi", kalitesi bizimkinin kat kat ustunde diyenlerin kivirmalarindan zevk alin diyorum, hic keyfinizi bozmayin. Diger taraflarda yazildigi hesap, hakemden yana aglaklik yapma firsatlarinin olmamasi da ayri bir mutluluk olacak. Gerci, Yula'nin yazisini filan henuz okumadim, kesin yine bahaneler uretmislerdir ama, ne uretirlerse uretsinler, azcik kafasi calisan, sagduyu sahibi okuyuculari isin aslini goreceklerdir.

Sakasi bir yana, "Eglencelik" ba'binda bu fanatik FB'li yazarlarin yazilarini da bir toparlamaya calisayim ben, zamanim olursa... :D
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ercan'in ne bok oldugu belli degil, para kazanma azmi ile her ise el atmis
durumda :D Gazete de yazarlik seruveni FB'li kimligi ile basladi. Ozan cikip
yazmaya baslasa onu kat kat katlar...gerisini dusunun siz :D Olmaz olsun
böyle cigirtkan insanlar, rezilsiniz rezil.
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Hasan Tezcan wrote:Ercan'in ne bok oldugu belli degil, para kazanma azmi ile her ise el atmis
Hasan abi, o seruven damatlikla basladi..
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hasan Tezcan wrote:Ercan'in ne bok oldugu belli degil, para kazanma azmi ile her ise el atmis
Eyvah, dunku macin en onemli adamlari Umit Karan, Arda'dan sonra ben de nasibimi almisim, Ercan Saatci hiyariyla ayni kefeye konmusum. Bir de gerisini dusunun demis Hasan'im.

Demek ki iyi yaziyorum ve Hasan aslinda beni seviyor. 8)

Ozan Ersoy
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan yazilarini begeni ile okuyorum. Kelimelerle aran iyi, analizlerin tam isabet
(her zaman degil ama genelde ;) ). Iyi ki varsin yani...
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ben de bu hıyardan bozma yazarları okurken sizin pencerenizden bakmaya çalışayım.adam olmadıkları ortada bari eğlence kaynağı olsunlar.Ömer Çavuşoğlu geldi aklıma GALATASARAY bayrağını yırtıp kolunu sokmuştu ve bir gazete bunu manşet yapmıştı haliyle.Bu adam bir kanalda çıkıp yorumculuk yapabiliyor,konuşturuyorlar.Şimdi bi pankartlık laf daha çıkacak ellerimden,neyse...

Böyle pisliklerin arasından sıyrılarak,kanırta kanırta şampiyon olacağımız için çok mutluyum.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Allahin moronu sormus, yesil nereden cikti diye...simdi dikkatle baktim,
meger yesil sahanin yesili gördugu...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Can Ergun wrote:Ben de bu hıyardan bozma yazarları okurken sizin pencerenizden bakmaya çalışayım.adam olmadıkları ortada bari eğlence kaynağı olsunlar.Ömer Çavuşoğlu geldi aklıma GALATASARAY bayrağını yırtıp kolunu sokmuştu ve bir gazete bunu manşet yapmıştı haliyle.Bu adam bir kanalda çıkıp yorumculuk yapabiliyor,konuşturuyorlar.Şimdi bi pankartlık laf daha çıkacak ellerimden,neyse...

Böyle pisliklerin arasından sıyrılarak,kanırta kanırta şampiyon olacağımız için çok mutluyum.
Mactan once de yazmistim, FB antipatim yok, ama bu sampiyonluga cok sevinmek icin en onemli sebebim su basina giren cikan meselesi. Bu tip zavallilari bence de eglenerek okuyun. Sonra da bunlara kimin neden kalem ve sayfa verdigini derin derin dusunun.

Ali
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bence bizimkilere bir eksi puan. Bu akil fukarasi, fanatiklik gozlerini kor etmis elemani ciddiye alip, resmi siteden ozur istemisler. Adamin kendi spor muduru bile, "bok yemis, ne yaptigi belli degil, ama, yazarlarimiza karismiyoruz hakaret olmadikca" mealinde seyler soylerken, bu asagilik herifi gundemde tutmaya hiiiiic gerek yoktu:
Resmi Site wrote:29.04.2008 20:38
Ercan Saatçi Galatasaray Taraftarından Özür Dilemelidir

Pazar akşamı Ali Sami Yen Stadı'nda sadece Galatasaraylılar değil tüm Türkiye'nin takdir ettiği üzere sahaya yüreğini koyan Aslanlarımız bileğinin hakkıyla ezeli rakibimiz Fenerbahçe'yi mağlup etmiş ve ligin kalan iki haftasına lider olarak girmiştir.

Ancak üzülerek şahit olmaktayız ki; asıl amacı sahadaki 90 dakikayı analiz etmek, futbolu yorumlamak olan spor yazarlığı mesleğini asli mesleği müzisyenlik yanında hobi olarak sürdüren Ercan Saatçi, büyük bir gaflet ve delalet içinde Galatasaray tribünlerinin karşılaşma öncesinde hazırladığı ve ezeli rakibimize hiçbir şekilde hakaret içermeyen tribün şovuna iftiraya varan bir yorum getirmiştir.

Karşılaşmayı Ali Sami Yen Stadı'nda değil, evinde televizyondan seyreden "fahri spor yazarı" Ercan Saatçi'yi bir sonraki yazısında konu hakkında özür yazısı kaleme almaya davet ediyor ve bu yazıya kaynak olacak söz konusu tribün şovu hakkında bilgilendirmeyi dikkatine sunuyoruz.

Galatasaray taraftarının el emeği ve uzun uğraşlar sonrasında hayata geçirdiği koreografide tüm dünyanın yakından tanıdığı "Street Fighters" adlı bilgisayar oyununun karakterleri yer almaktadır. Ercan Saatçi'nin "sorguladığı" yeşil renk ise yine tüm dünyadaki sporseverlerin yakından tanıdığı "saha zemini"dir.

Futbolu, yeşil zeminden uzaklaştırıp, renkleri sorgulayanlara, 103 yıldır sarı-kırmızı formayla yeşil zeminde futbol oynayan Galatasaray’a bu iftirayı atmaya cüret edenlere cevabımız pazar akşamı skor tabelasında yazandır.

Galatasaray Spor Kulübü olarak, derbi karşılaşması öncesinde yaptıkları tribün şovlarıyla ezeli rekabetin tadını çıkartan ve 90 dakika boyunca sahadaki Aslanlar'ı hiç susmadan destekleyen Büyük Galatasaray Taraftarı'na teşekkür ediyor ve onlarla gurur duyduğumuzu bir kez daha yinelemek istiyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü
Ikinci bir "Denizli" kivaminda olacak bu sene insallah, ondan buyuk darbe mi olur bunun gibi beyinlerini rafa kaldirmislara, ne diye muhatab aliyorsunuz ki kendinize...
Özgür
Post Reply