TSL 31. hafta : iBB - Galatasaray 0-3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Soylenenin aksine ben bugun Ayhan'i iyi buldum. Bence su anda takimda banko oynayacaklardan biri, ozellikle bu kadar sakatlik problemi cekerken.

Bir de yan hakeme bagirmasinin abartildigini dusunuyorum. Futbolda bu kadar bagirma ve "hadi len" gibi bence masum protestolar asiri karsilanmamali. Ayhan sinirle protesto etti, sonra da kalkti ve oyununa devam etti, 10 dakika boyunca itirazda falan bulunmadi.

Bunun disinda Sabri de bugun daha ciddiydi, o kadar elestirdik, bugun hakkini yemeyelim diye dedim.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Iste bu cirkefi bu yuzden sevmem ve sevemem. Gozumde sifirdir. Ne zaman takima yararli olacagi tutsa boyle bir itlik yapar. Hani it bok yemege tovbe eder mi dediklerini ispat etmek icin.

Ben olsam atirirdim onu yan hakem olarak. Duymamis olmasina imkan yok. Koca stad duymus bu hayvanin bogurmesini. Orta hakeme bu hayvani attin attin atmaz isen al bu bayragi ..... sen dur burada der o sahayi terk ederdim.

Cengizcigim, simdi Ayhan'i "hadi lan" dedi diye atarsan hic bir mac takim maci tam kadro bitiremez. Oz elestiriye tamamda senin cekic hep bize donuk yahu. Sana tavsiyem bir maci (Fener veya BJK) bastan sona dikkatle izle, garanti veriririm her mac buna benzer seyler isiteceksin. Guccuk a ve Tortora da tek lafim var HADI LAN...

Utanmayin beyler, Ayhan'i organize suctan iceri alin diyen Apsua Cemal
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Felakete dogru surukleniyoruz. TDe dayali sistemden oyuncuya dayali sisteme gectik. Hakan Sukur'un kendini ilk 11e yazarak kankalari ve Fetullah hoca ile kurdugu bu duzen GSimizin kisa zamanda sonunu getirecektir. Baris, Umit gibi Hakan duzenine uymayan oyuncular yerine Hakan ve Lincoln gibi tarikatcilikleriyle on plana cikmis oyuncular tercih edilerek takim baltalanmis ve garanti sampiyonluk kacirilmaktadir.

Son yillarin butun ciddi kazanimlari, Avrupa'da son 4-5 yilda gelinen onemli nokta, hepsi birer birer yitiriliyor.

Bu olaylarin sorumlusu olan Hakan Sukur'u, daha sonra Hakan Sukur'u ve tabii inceden butun bu gelismeleri planlayan Hakan Sukur'u kiniyorum, bir an once kankasi Lincoln ile bu takimdan uzaklastirilmasini diliyorum.

Bu kadarcik takilma kimseyi kizdirmaz umuyorum.

Dun maci izleyemedim (ozetler haricinde). Ama soylemeye luzum dahi yok, onemli bir mac kazandik. 3-0 gibi bir farkla kazanmamizin da ayrica not edilmesi lazim. FB macini 2-0 kazanir isek avearaj onemli olacak, cok buyuk ihtimal olmasa da yok sayilamaycak kadar ciddi bir ihtimal. Maci 2-0 biterse bize son iki haftaya FB'den +1 daha iyi avreajla girme sansi verir.

FB maci yine de zor olacaktir. 4-5-1 dogru dizilisti, forum okumalarina da gerek yok, aklin yolu birdir demek daha isabetli aciklama herhalde. Ben de Okan'in donusunun faydali olacagini dsusunuyorum. Baris hem 60.tan sonra yorulan Okan'i dinlendirmek hem de onde olmamiz halinde yatarak vakit gecirmek acisindan kritik olabilir.

Kadro hemen hemen belli gibi (bir-iki ufak rotus lazim, saglam ise Volkan Balta yerine tercih edilmeli hem hucum gucu hem de bir stoper sakatliginda Balta'nin yedekten gelebilmesi icin, bir de Okan Baris'in yerine oynamali), takimda iyi bir hava yakalanmis, seyirci de gecen seneki sacmaliklardan uzak duracaktir umuyorum.

Klupten kimsenin forumu okudugunu zannetmesem de iki onerim var:

1) Macta once tribunler dolasilarak her bolgeye su duyurulmali:

- Sahaya yabanci madde atmak icin maca gelmis olan FBliler olacagi duyumunu aldik (tabii boyle bir duyum falan yok). Eger yakininizdan herhangi biri sahaya yabanci madde atarsa kendisine provokator FBli muamelesini yapmanizi rica ediyoruz. Eger bu maddeyi atan kisinin essek sudan gelinceye kadar dovulmesini icap ettiriyorsa, maalesef misafirperverlik falan demeyip bunu da yapmaliyiz.

Bu lafi duyduktan sonra hala sahaya bir sey atan birileri zaten dayagi hakediyor demektir, tabii ki FBli GSli degil mesele.

2) Sanirim 17. kez falan yaziyorum ama tekrar edelim, dunku macta ozetlerden gorduklerim ve burada yazilanlardan sonra rakibe mac basinda su mesaji vermek lazim: futbol disi faul olursa biz artik hakemlerden herhangi bir sey beklemiyoruz, ama en onemli yildiziniz kimse bacagini kirar cikartiriz disari. Bir tane daha olursa iki numarali adaminizin bacagini kirar disari cikartiriz. Biz bir-iki kirmizi kart gorur sampiyonluktan oluruz, sizin de kirik bacakli yildizlariniz olur, ha arada bir capraz bag falan yirtilirsa Aralik falan gibi duz kosuya baslar yildiziniz deyip birakmak lazim. Dun gozuktu bu durum, GS'a karsi yapilan bir hareket ne kadar bariz sari kartlik olursa olsun,hakemler bunu gostermiyorlar. Hakemler islerini yapmiyorlar, sebebi neyse ne cok da onemli degil, ama birilerinin GSli oyunculari korumasi lazim, Bozuzid ve Barusso oyuna alinarak halledilir bu is.

Tabii en samimi dilegim son uc haftada herkesin cikip sahada futbol oynamasi, hakemlerin de islerini yapmalari. Ben hala FB'nin sampiyonluk sansi bizden fazla diye dusunuyorum, ama cikip calisarak kazanmalari lazim. Umarim herkes futbol icinde kalarak sampiyon belli olur.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali'cim; Hakan Sukur mesajin yeteri kadar alindi; ama unutma kisa vadede iyi olan haplar, uzun vadede yan etki yapar, sonra bir bakarsin ayagindaki sisligi agri kesici ile gecireyim derken, beyninde odem olusmus. Saka tabii (bu konuda o kadar evhamliyiz ki her satirda saka vurgusu yapiyoruz).

Hos bana bu durum sempatik degilse bile fantastik gelmeye basladi, bir tur komunizm oncesi safhada oldugumu hissediyorum. Isci sinifi (futbolular) zincirlerini kirdilar ve yonetime el koydular, sadrazami surgun ettiler, mulkiyet ortak oldu. Bu birinci asama.

Bundan sonra -muhtemelen bu kis- Adnan Polat'i da devirip genel yonetimi ele alacaklar. Yani sosyalizmden komunizme gecilecek.

Stad projesi, sponsorluk, yayincilarla iliskiler, mac taktigi tek elden belirlenecek. Maaslari biri dagitacak. Dagitimlar elbette cumadan cumaya olacak. :?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ali'cim; Hakan Sukur mesajin yeteri kadar alindi; ama unutma kisa vadede iyi olan haplar, uzun vadede yan etki yapar, sonra bir bakarsin ayagindaki sisligi agri kesici ile gecireyim derken, beyninde odem olusmus. Saka tabii (bu konuda o kadar evhamliyiz ki her satirda saka vurgusu yapiyoruz).

Hos bana bu durum sempatik degilse bile fantastik gelmeye basladi, bir tur komunizm oncesi safhada oldugumu hissediyorum. Isci sinifi (futbolular) zincirlerini kirdilar ve yonetime el koydular, sadrazami surgun ettiler, mulkiyet ortak oldu. Bu birinci asama.

Bundan sonra -muhtemelen bu kis- Adnan Polat'i da devirip genel yonetimi ele alacaklar. Yani sosyalizmden komunizme gecilecek.

Stad projesi, sponsorluk, yayincilarla iliskiler, mac taktigi tek elden belirlenecek. Maaslari biri dagitacak. Dagitimlar elbette cumadan cumaya olacak. :?
Sevgili Ufuk, kisa vadeli kazanimlara bakip uzun vadeli dogrulari unutmamak lazim, cok cok haklisin. Ben de zaten durumu sempatik bulmakla beraber dogru buluyorum demek istemedim.

Hakan konusunda uzun vadeli problem olmasi mumkun degil, Hakan uc hafta sonra GS formasi ile son macini yapacak. Bence tum camia olarak elimizden gelen en iyi sekilde ugurlayalim, o kadar.

Diger konularda ise sorun surada: maalesef bu sene Kalli ile uzun vade olamayacagi anlasildi. Yani civi ciktiktan sonra uzun vadeye bakamiyorsun, cunku ortada uzun vade yok, civi cikmis, garip bir durum var. E o zaman ya keyfine bakacaksin ya agit yakacaksin. Benim mesajlarim Hakan ile ilgili degildi, takim 2 macta 6 puani aldiktan sonra ortaliga genelde hakim olan yandik, battik, bittik, oluyoruz, bayiliyoruz havasinaydi. Yani agit yakmaya basladik, bence madem takim kazaniyor keyfine varmak lazim.

Hayatta hic bir seyi gereginden fazla ciddiye almamak lazim. Disaridan bakinca hocasi gitmis, oyuncularindan baskanina takimi herkesin kurdugu iddia edilen, bu arada resmen uc teknik direktor tarafindan calistirilan bir takim var ortada, hakikaten aglayabilirsin. Ama cikiyorlar, oynuyorlar, kazaniyorlar. Hepsi bizim cocuklar, tum gunah ve sevaplariyla. Ugur Sahin'e katilmama ragmen, Sabri de dahil bunlara. O da bizim cocuk.

Ben haftaya muhtemelen kaybedecegimizi dusunuyorum maalesef. Ama en azindan birkac hafta keyif yaptik, heyecan yasadik, her konuda kat kat onumuzde denilen rakibimiz (stad yaptilar, forma satiyorlar, hatta Avustralya'da FB formasi giyip ziplayan kangurular gorulmeye baslanmis, 1.222.387 kupa almislar, Hillary ve Obama gizlice FB'yi inceliyorlarmis, secilirlerse Amerika'yi FB gibi yoneteceklermis, McCain zaten Aziz Yildirim'a baskan yardimciligini teklif etmis bile, Aziz ben yasliyim, bu baskanligi cikaramam, Amerika'nin sana ihtiyaci var demis, Ronaldinho geliyor, Eto'o gidiyor, Chelsea'ye sahayi da ettiler vs. vs) ile ayni puandayiz. ha, bence hala daha iyi takim onlar, ama olsun, biz de keyif yapiyoruz, guzel bir yaristayiz. Muhtemelen en kotu ihtimal CL'e gidecegiz.

Bizim icin is bu yaz hoca secimiyle basliyor, bence o zaman kadar keyifimize bakalim, sonuc ne olursa olsun, cocuklar cikip ellerinden gelei yapiyor. Sampiyonluk primi istememisler, Avrupa'da nereye gideyim dertleri yok, GS formasi ile ma yapmaktan zevk aliyorlar.

Benim mesajim butun bunlara bakmak yerine Kalliymis, Hakanmis diye kendimizi uzme egilimimize idi. Hakan konusunda saflar cok onceden alinmis, degismez de, ama sezonun son gunlerinde biraz daha elenmek konusunda sanirim hala anlasma zemini var.

Ali
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

eger arda'nin kerim'e yaptigi faulse, macin ilk yarisinda gol vurusu yapan lincoln'e kerim'in yaptigi mudahale - ki yamulmuyorsam, burada yazilanlara gore lincoln'un kramponu bu pozisyonda yirtilmis- faulun onde gideni. penalti + direk kirmizi kart gerektirecek cinsten.

macin tamamini seyredemedim, ozetlerde gosterilen lincoln'un bazi pozisyonlarda abartili dususleri var. ama bunlar biraz da kendini korumak icin gibi geldi bana. zira, ikinci yarida tam ceza sahasi cizgisi uzerinde dusuruldugu bir pozisyon (vinicius mu neydi) ve de golu attigi andaki maruz kaldigi faullere bakilirsa Allah yaratti demeden girivermisler adama. ama hepsinin otesinde oyle bir hareket var ki, tjikuzu'nun yaptigi, hakem faul bile vermedi ama tv goruntulerinden 3-4 maclik ceza verilmesi gerekir bu harekete. adam, kesinlikle topla alakasiz, gostere gostere tekme savurdu lincoln'e. gs yonetimi mutlaka bunun uzerine gitmeli ve bu yaratiga hakettigi cezanin verilmesi icin muracaatini yapmali. futbol sahalarinda boyle terbiyesizlerin yer olmamali artik.

dereli'yi cumartesi gunu ankara'da gormustum. kucuk cocuguyla parkta dolasmaya cikmisti. huzurlu bir goruntusu vardi. mactaki kararlarina da sirayet ettigini dusunuyorum. tv'den gorebildigim kadariyla mac oncesi saclara bir boya attirmis sanki :)
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ilk once sunu yazalim. GS'nin FB ile SS'de berabere kalip zorladigi
macta gene 4-4-1-1 oynamisti ve de galibiyeti kacirdi.
Yani GS bunu ilk defa oynamadi.
O gunku takim Ugurun olmasindan vede daha diri olmasindan dolayi daha iyi oynadi.

Geretsin vede Kallininde zaman zaman oynadigi fazla forvat oyunculu ve ofansi futbol bize Turkiyede Anadolu takimlari karsisinda avantaj sagladi.
Ziconun buyuk maclari alip kucuk maclarda puan birakmasinin sebebide bu. Eger bir takim rakibine gore bu donusumu becerebilirse basarili olur.
GS artik bu donusumu yapacak cunku geriye kalan 4 macindan 3'u buyuklerden puan alan ve iyi alan paylasimi yapan IBB, FB ve Sivas
yani 4-4-1-1'e uyumlu maclarimiz var.

Ali Gursel herseyi soylemiste niye Hakan Sukurun ilk 11'de baslamamasinin ve de Okanin olmamasinin dunku galibiyetteki etkisi anlatmamis. Rakibi sindirelim derken Barisin top kayiplarina ragmen
mucadelesini ve alanini korumasini soylememis. Bu arada Hakan Sukurun herkes dayak yerken elini kolunu sallayarak rahat dolasmasinda Arifin katkisi yok degildir demeyin bana. Evet dokunmayin dememistir elbet ama antrenor yardimcisinin kankasi olmasi ona karsi sert oynanmamasinin bir psikolojik sebebi olmustur elbet. Tabii Sabrinin GS'nin su andaki en buyuk degeri Mehmet Topala yaptigi cirkinligi ve de daglara taslara ortasini bir Sabri klasigi olarak notta ettik.

Dunku oyuncu degisikliklerini prensip olarak begendim. Forvet cikar forvet girer, orta saha cikar orta saha girer, defans cikar defans girer ama oyun kalibi bozulmaz.
Ben gerci Umitin yerine Nondayi -:)) , Sabrinin yerine Barusso ile baslardim ( Sas sakatmis fena halde orada yanildik , ozelikle dun IBB'nin zenci oyunculari kasaplik yapip bizi sindirmeye calisirken Baruso lazimdi) .
Diger degisiklikler dogru. Ozelikle Ardanin arkasina daha defansif Hakan ile baslanmasi mantikli vede sonradan Volkana donulmesi.

FB'li Kerimin kendi kalesine golu atmasi gunun hoslugu olarak not edilmistir.

Dun Selcuk Dereli yeni Federasyona ne kadar degistigini gostermek istercesine kasap havasina musaade etti. Tabii birde cok ani ve hizli gelen ilk goldeki faul olma ihtimali macin diger yarisinda yaptigi kasap havasi eyyamciliginin sebebi olmustur.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Alpay Dedeoglu wrote:Ali Gursel herseyi soylemiste niye Hakan Sukurun ilk 11'de baslamamasinin ve de Okanin olmamasinin dunku galibiyetteki etkisi anlatmamis. Rakibi sindirelim derken Barisin top kayiplarina ragmen
mucadelesini ve alanini korumasini soylememis. Bu arada Hakan Sukurun herkes dayak yerken elini kolunu sallayarak rahat dolasmasinda Arifin katkisi yok degildir demeyin bana. Evet dokunmayin dememistir elbet ama antrenor yardimcisinin kankasi olmasi ona karsi sert oynanmamasinin bir psikolojik sebebi olmustur elbet..
Takımı Hakan ve arkadaşları kuruyor palavrasından Hakan "dayak yiyen" arkadaşlarına sahip çıkmıyor yalanına! Bu ciddi bir değişim. Tamda yeşil sahalarda görmek istediğimiz kıvrak hareketler bunlar.. Barış'ın sarı kart gördüğü pozisyonda onu rakiplerinden ayırmaya gelen ilk kişinin Hakan olduğunu görmemek heralde at gözlüğü takmanın yan etkisi falan olmalı! Bakalım daha ne komiklikler okuyacağız
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Tekrar ediyorum okudugunu anlamamak
zeka ve egitim problemidir eger arkasinda
baska bir iliski yoksa.

Benim kastettigim , ki acik bir sekilde yazilmis,
Hakanin oyuna girince rahat hareket edip etkili olmasinin sebeplerinden biri IBB'li oyuncularin diger oyunculara sert girmlerine ragmen Hakani sert marke etmemeleridir. Bununda sebeblerinden biri karsi takimin yardimci antrenorun (Arif) yardimci antrenor olmasidir.
Hakani elestirdigimiz seylerden biri agresif oynayan deanslara karsi silinip gitmesidir. Dun bu acidan rahat mac cikardi.

Hakanin sertlik goren arkadaslarini korumamasi gibi bir iddia hangi satirdan cikti?
Kaldiki ondan boyle birseyde bekledigimiz yok, bu bir suclama sebebi olamaz.
NO ADNANS, NO CRY !!
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

düm aksam iBB - GS maci öncesi LigTv'de yayinlanan Cola Turka reklamini youtube'ta bulamadim, nerede bulabilirim bilen var mi?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cemal Savas wrote: ...
Cengizcigim, simdi Ayhan'i "hadi lan" dedi diye atarsan hic bir mac takim maci tam kadro bitiremez. Oz elestiriye tamamda senin cekic hep bize donuk yahu. Sana tavsiyem bir maci (Fener veya BJK) bastan sona dikkatle izle, garanti veriririm her mac buna benzer seyler isiteceksin. Guccuk a ve Tortora da tek lafim var HADI LAN...

Utanmayin beyler, Ayhan'i organize suctan iceri alin diyen Apsua Cemal
Herifin yuzunden zehir akiyordu. Ha kufur etmis ha da hadi len demis. Sikiysa UEFA macinda yan hakeme gulerek "you jerk" de bakalim ne yapiyorlar. Beni hic ilgilendirmiyor FB ve BJK. Bu adam daha gecen hafta cok dikkatli olmaliyiz sakatliga ya da bir aksilik karsisinda kaybedecegimiz her arkasimiz bizim icin buyuk kayip olacak derken sahada yan hakeme boguruyor. Ben atirirdim sahsen. Orta halem sari kart mari kartla ile gecistirmege kalkarsa da dedigim gibi o bayragi atar cikar giderdim soyunma odasina.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Apr 21, 2008 5:33 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:Ilk once sunu yazalim. GS'nin FB ile SS'de berabere kalip zorladigi
macta gene 4-4-1-1 oynamisti ve de galibiyeti kacirdi.
Yani GS bunu ilk defa oynamadi.
O gunku takim Ugurun olmasindan vede daha diri olmasindan dolayi daha iyi oynadi.
Alpay'cim, hafizan seni yaniltiyor gibi. O maca GS, forumdan aldigim su kadro ile cikmisti.

xxxxxxxxxx Orkun xxxxxxxxxx
Ugur x Emre x Servet x Volkan
Serkan x Baris x Topal x Arda
xxxxx Karan xxx Sukur xxxxx

Bu diziliste iki on libero var diyebilirsin (Baris ve Topal) ama 4-4-1-1 diyemezsin. Karan mi yoksa Sukur mu orta sahada oynadi o macta? Aslinda o macta orta sahanin gobeginde iki cok kosan genc oynamasi bile ne kadar farkettirmisti ama sahada tek forvet yoktu.

Fener'in falan kucuk takima karsi ne yaptigini bilmem. Ama GS'in kucuk takimlara karsi cift forvet oynamasi gerektigine katilmiyorum. Kasimpasa, Antep, Ankaraspor, Belediye butun puan kaybettigimiz maclarda GS cift forvet oynadi. Hatta bazilarinda sonlara dogru forvetleri ucledi bile. Sonuc malum. 4-5-1, 4-2-3-1, 4-4-1-1 bunlarin hic biri defansif, kisir oyun anlamina gelmiyor. Onemli olan bir duzeni oturtup, cok adamla saldirip, cok adamla savunma yapabilmek. Bunlar icin de dizilisteki oyunculari dengeli secmek ve rakibin zaaflarini kullanabilmek icin iyi bir taktik plan yapmak gerekiyor. Oyle 4-4-2 kurabilirim ki size, orta saha kazmalardan olusur, iki forvetinize top bile gelmez, farkli yenilirsiniz.

Forvet dediginiz adam bir orta saha oyuncusu gibi savunma yapmamali. Yaparsa kale onune geldiginde vuracak takati kalmaz son 15 senedir GS'da izledigimiz gibi. Ne Henry'si, ne Messi'si, ne Torres'i, ne Ronaldo'su. Hangisi orta sahalara kadar adam pesinden kosturup, kiran kirana mucadalelere giriyor? Forvet oyuncusunu cita gibi dusunun. Onlarin herkesden hizli, kivrak, saliseler icinde karar verecek kadar cabuk dusunmeleri gerekiyor. Bu az is degil.

Bu durumda forvet sayisini arttirdiginda maci karsi tarafa yikabilecek, topu kontrol edip, oyunun hakimiyetini ele gecirecek oyuncularinin sayisini yani orta sahanin gucunu azaltiyorsun. Butun is bu matematik denklemde aslinda.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hafiza konusunda seninle asik atmam ama benim net hatirladigimi zannettigim Umit Karanin hic gelmedigi kadar geriye gelmesiydi. Baska maclarlada karistiriyor olabilirim fakat Karan cok gerilere geldi. Evet bu geriye gelisi daha ziyade defansifti yani serbest gezen bir forvet arkasi 10 gibi degildi fakat genelde Hakanin hizasinda degilde, gerisinde kaldi gibi kalmis aklimda. Hatta Karandaki bu degisime sasirmistik. Ama daha sonraki maclarmi idi onu hatirlamiyorum.

Senle cok farkli dusunmuyoruz. Ikimizde son vuruscunun skorer ve de mac boyunca diri kalmasini istiyoruz. Ikimizinde tercihi hem savunma , hemde hucum oynayan yani yani oyuncularin hepsinin oyunu cift yonle oynayabilmesi. (ozellikle orta saha) . Ama bu zor. Bunun olmadigi durumlarda tercihlerimiz degisiyor. Ben ofansif ve 2 forvetli oynayan takimlari (Gerets, Fatih Terim, vs..) sen ise statik alan daraltmali tek forveti ( Lucescu , Zico...). Olay birazda kisilik ve beklenti ile ilgili. Yani ben futbolu ve golu seviyorum, sense ekonomik olup kazanmayi.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote: Ali Gursel herseyi soylemiste niye Hakan Sukurun ilk 11'de baslamamasinin ve de Okanin olmamasinin dunku galibiyetteki etkisi anlatmamis. Rakibi sindirelim derken Barisin top kayiplarina ragmen
mucadelesini ve alanini korumasini soylememis. Bu arada Hakan Sukurun herkes dayak yerken elini kolunu sallayarak rahat dolasmasinda Arifin katkisi yok degildir demeyin bana. Evet dokunmayin dememistir elbet ama antrenor yardimcisinin kankasi olmasi ona karsi sert oynanmamasinin bir psikolojik sebebi olmustur elbet. Tabii Sabrinin GS'nin su andaki en buyuk degeri Mehmet Topala yaptigi cirkinligi ve de daglara taslara ortasini bir Sabri klasigi olarak notta ettik.
Soz okudugunu anlamaktan acilmisken :lol: , ben yazdigim bir iki seyi tekrar buraya koyayim, belki sorularin cevabi orada olur:
Ben 4-4-2 yerine 4-4-1-1 (tek forvet) ile maci kazanma yani sampiyonluk sansimiz daha yuksek olabilir mi diye dusunuyorum:

-------------------------------Aykut---------------------------------

Sabri----------------Servet-------------Emre--------------Volkan

Okan---------------Topal----------------Ayhan------------Arda

--------------------------------Lincoln---------------------------------

--------------------------------Karan------------------------------------
Bunu TS macindan sonra yazmisim, yani tek forvet oynayacak olsak Umit'i baslatiyorum kendim kadro kurarken, Hakansiz baslamanin etkisini daha neden yazayim? Kendimle kavga mi edeyim?

Diger konulara ise yine alintilarla cevap vereyim:
Dun maci izleyemedim (ozetler haricinde).
Yani ozetler haricinde forumda yazilanlara bakarak yorum yapiyorum demisim, onlar Baris hakkinda soyle diyor:
Baris kendini yere atip duruyor yine..
Topal, Baris ve Karan'la 3 sut denedik, hepsi fezaya gitti.
Bence Volkan yerine Balta olmasindan cok Okan yerine Baris'in olmasi, daha kotu etkiledi. Baris'in su ana kadar herhangi bir olumlu hareketi yok. Faul yapiyor, adam gecemiyor, hep yerde. Sabri de zaten Baris'dan kotu oldugu icin sag kanat fazla islemiyor.
Iceri bir pas cikardi Baris. Hakan uzerinde atladi topun sol carprazdan Lincoln iceri girdi. vurusu aslinda kotu.. uzak koseye plase yapacagina yakin koseye vurmaya kalkti. Yanilmiyorsam Kereme yine carpti top Hasagici kontrpiyede birakti tingir mingir gitti top ve gol...
3.golde Baris'in sorumsuzlugu var, Arda 2 saniye bekledi ofsayttan ciksin diye, cikmadi. Hakem ofsayt kaldirabilirdi.
Ayrica baris yerine okan tipi bir oyuncu, sabri yerine ugur tipinde bir oyuncu ile, yani mevcut oyucularimizla daha basarili olucagini dusunuyorum... Veya topal yerine linderoth, baris yerine topal.

Code: Select all

Direncli orta sahamizda Baris siritti. Devamli kendini yerlere birakiyor, adaminin yaninda golge kosusu yapip birakiyor. Okan nin Baris yerine ilk 11 e girmesi ile GS orta sahasinin hem verimi hem direnci daha da artacaktir. 
Barış'ta çok iyi değildi. Gerçi Barış orta sahada çok mücadele ediyor.
Fakat ben olsam Sabri'nin önüne Okan'ı koyardım. Sabri'yede maçta göz
kulak olma görevini ona verirdim. İnşallah FB maçında Okan sahada olur.
Alpay, kacirdigim olmus olabilir ama tum Baris yorumlarini koymaya calistim. En az 5-6 kisinin yorumu bu. Baris konusunda olumlu bir sey yazan tek kisi sensin. Bence benim neden oyle yazdigimi dusunmek yerine kendin neden boyle yazdigini dusun derim, herkes Baris yerine Okan demis, istisnasi yok.

Son olarak, Hakan konusunda her hafta senden inci bekler oldum. Arif kenarda oturuyor diye IBBli oyuncularin Hakan'a musamaha gosterdigi (Arif mactan once oyunculara, Abdullah Avci tuvalete gitmisken bana bakin Hakan' ayumusak girin falan mi diyor, sonra o oyunculardan saygi bekleyecek, ya da bunu soylemeden mi hissttiriyor antremanlar falan sirasinda?) de ilgin inciler arasinda yerini alacak. Sanirim hem gol atip hem de bir golun hazirliginda yer aldigi icin oyununa laf etmek mumkun olmayinca bu sefer de rakip kiyak gecti ondan boyle oynadi demissin. Ne diyeyim wallahi, buna da eywallah olsun.

Hakan'la ilgili yorumlar genel olarak:

Ilk 11 baslar (iyi ya da kotu oynar): Bu adamin ilk 11 oynamasina inanamiyorum. Yedek olunca takimi sabote ediyor.

Yedekten oyuna girip kotu oynar: Lutfen git artik bu takimdan, Abdurrahmancan, Selahattincan ve Yeteneksizcan ziyan oluyorlar.

Yedekten girip iyi oynar: Tabii, rakip boyle kiyak yaparsa kenarda Arif oturuyor diye ben de oynarim.

Hakan sakat, oynamiyor: Kimbilir yine ne hinlik pesinde Hakan klubede oturmus, kesin bir seyi yoktur..

Hakan sakat sakat oynar: Kardesim, dus su takimin yakasindan, sakatsin, neden oynuyorsun?

Uzar gider, ama her hafta bir yenisi ekleniyor, zevkle izliyoruz.

Ali
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bende Okan yerine Baris olsun diyenlerdenim. Ustelik Baris'i hem begenmiyor olmama hemde son zamanlarda formsuz olmasina ragmen. Cok sallapati birde cins cins yere dususu yok mu. Ben sahsen anlamiyorum bu tip hareketler icin teknik veya idari kadrodan uyari gelmiyor mu, yapma oglum atma boyle kendini cuval gibi yerlere diye. AMA bu adam deli bir adam, cok dinamik. Habire saldiriyor saga sola. Dunku oyununu gordukten sonra tekrar koyar miyim? Evet AMA dunku gibi bir ilk yari cikarirsa direk Okan'i oyuna alirim ve yine uzun sure yedege cekerim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Post Reply