TSL 31. hafta : iBB - Galatasaray 0-3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ozgur A. Boztepe wrote:Ulan erman, ilk golde arda kereme arkadan dokund faul dedi. 10 dakika anlatti neden top unundeki oyuncuya arkadan en ufak dkonus herseyi bozar, kerem gibi topcu o topa oyle vurmaz diyor faul olmasa..

Lincoln e yapilan her harekete devam diyen toroglu nasil ayni pozisyonda baskasi icin cark etti.
Canını hiç sıkma. Erman'ı tanıyoruz.
Daha bunlar ne ki? Paralı kalemşörleri bir hafta boyunca baskı kuracak. Abdullah Avcı'ya, Necati'ye küfürler edecekler. (Çatlasınlar)
Bunlar haramzadeliğe alışmış.
Sen hiç dünyada siyasal iktidara paralel başkan seçen bir kulüp gördün mü?
İttihat Terakki döneminde başkanları Dr. Nazım. Tek parti döneminde başkanları Ş. Saraçoğlu (eşzamanlı olarak başbakanlık yapıyor bu şahıs). DP döneminde Medeni Berk... Kastelli'lerin, Ali Şen'lerin, Cankurtaran'ların başkanlık yarışı yaptıkları bir kulüp.
Peşkeşlere, avantalara, satışlara alışmışlar. Medyada kurulu düzenleri var. 20 yıl önce de aynı filmi sahneye koyarlardı. 20 yıl geçti, ben büyüdüm, halâ aynı oyunlar.
Şimdi kalemşörleri kana susadı.
Ama ne çare.
Onları hazin bir son bekliyor. İkinci 14 Mayıs.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçı televizyondan seyredebildim. Aslında çok iyi oynadığımızı söylemek
pek mümkün değil. Fakat özellikle ilk yarı İBB ceza sahamıza bile
giremedi. Bence bu çok önemli. Şov ile karışık 4-5 farklı bir galibiyet
yerine böyle bir galibiyeti tercih ederdim. Fener maçında bize gerekli olan
bu.

Takımın sağ kanadı hala çok sorunlu. Sabri yerini çok kaybediyor. FB'nin
bundan faydalanmaya çalışacağını düşünüyorum. Ellerinde sağ kanadımızı
dağıtabilecek Uğur Boral gibi adamlarıda var. Eğer FB maçında Sabri
oynayacaksa hafta içinde sağ kanadın savunması için özel olarak
çalışılmalı.

Nedense Ayhan çok tutuktu. Yerine giren M. Güven'e şans vermek lazım.
M. Topal gibi onunda çok başarılı olacağını düşünüyorum. Gerçi FB maçına
M. Güven ile başlamak çok riskli olur. Muhtemelen Ayhan ilk 11 başlar.
Fakat kenarda iyi bir yedeğin olduğunu bilmek güzel.

Barış'ta çok iyi değildi. Gerçi Barış orta sahada çok mücadele ediyor.
Fakat ben olsam Sabri'nin önüne Okan'ı koyardım. Sabri'yede maçta göz
kulak olma görevini ona verirdim. İnşallah FB maçında Okan sahada olur.

Tek forvet olarak benim tercihim Nonda olurdu. Fakat şu andan sonra
Ümit/Hakan yada Nonda çok farketmez.

FB maçına stres olmadan hazırlanmak lazım. Sonuçta onların üzerindeki
baskı çok daha fazla olacak. Özellikle Zico'nun. Teknik heyetsiz bir takıma
karşı oynayacaklar. Bunu psikolojik olarak kullanmak lazım.

Ali Kaya
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Murat Biricik wrote:... FB nin oynayacagi maclar cantada keklik cinsinden mi. GS a ASY e geliyor, Gencler ile evinde, TS deplasmanina gidiyor. Eger sampiyonluk son maca kalirsa FB ikinci Denizli husranini yasamasi surpriz olmaz...
FB'nin son maçnn çok zor olacağı düşüncesi daha önce de bazı arkadaşlar tarafından dile getirildi ama Trabzon şu haliyle, hiçbir iddiası kalmamışken bence FB'ye fazla direnemez. Geçmiş senelerde de lig sonlarında Trabzon'un FB'yi yeneceğinden umutlandığımı ama FB'nin bu maçları kazasız atlattığını hatırlıyorum. Vaktim olursa ufak bir araştırma da yaparım belki.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rıdvan yine hıyarlığını yaptı. GS'lilerin pozisyonlarında bize kırmızı kartları cömertçe dağıttı. Jakuzi midir cukuzi midir nedir adı bilmiyorum, o hayvanın pozisyonuna hiçbirşey demedi, Güntekin'in onca ısrarına rağmen :D
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu macta hersey iyi guzel de taraftar sinifta kaldi. Sampiyonluk icin cok cok onemli bir macta tribunlerin genis bir kisminin bos kalmasi yanlis.

Oraya giden taraftar icin degil sozum... hakemin binbir kiskirtmasina ragmen kufur etmeyip takimi destekleyerek alkisi haketti oraya gidenler. Benim sozum orayi doldurmayanlara...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

FB'nin son maçnn çok zor olacağı düşüncesi daha önce de bazı arkadaşlar tarafından dile getirildi ama Trabzon şu haliyle, hiçbir iddiası kalmamışken bence FB'ye fazla direnemez. Geçmiş senelerde de lig sonlarında Trabzon'un FB'yi yeneceğinden umutlandığımı ama FB'nin bu maçları kazasız atlattığını hatırlıyorum. Vaktim olursa ufak bir araştırma da yaparım belki.
Sevgili Eray Tunc,
Eger sampiyonluk son maca kalirsa, TS en kotu kadrosu ile FB ye kok sokturur. Bu benim tahminim. Trabzon lu dostum, arkadasim, calisma arkadaslarimdan duydugumu ben sizinle paylasiyorum. Derler ki: Sampiyonluk son haftaya kalirsa sen bizim tarafa cel.

Maca gitmek belki bahane olurda baharin son gunlerinde Kackarlari, Uzungolu, Ayder yaylasini bir daha doyasiya gezirim. Gitmeyenlere hararetle tavsiye ederim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Oyunumuzu futbol tanrıları beğendi galiba... Attığımız 2 golde de şans bizden yana oldu.Tek forvet olarak Nonda'yı görmek isterdi gönül ama Hakan gol atmışken,Ümit fb maçlarında bu kadar etkiliyken,önümüzdeki hafta Nonda yine kenarda kalacak gibi görünüyor.

Ayhan olumlu birşey yapmadığı gibi,hakeme "Hadi len" diye anırdı.Sabri yine Mehmet Topal'a bağırdı.Uğur ve Linderoth bu isimlerin yerine (Sabri&Ayhan) oynadığında, takım harika işler yapacaktır.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Kaya wrote: ....
Takımın sağ kanadı hala çok sorunlu. Sabri yerini çok kaybediyor. FB'nin
bundan faydalanmaya çalışacağını düşünüyorum. Ellerinde sağ kanadımızı
...
Yaaa. Ugur Boral'i nasil durduracak bu duduk, bicerek mi bir de bunu Adnanlara fisildayiverseniz iyi olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Murat Biricik wrote:
Sevgili Eray Tunc,
Eger sampiyonluk son maca kalirsa, TS en kotu kadrosu ile FB ye kok sokturur. Bu benim tahminim. Trabzon lu dostum, arkadasim, calisma arkadaslarimdan duydugumu ben sizinle paylasiyorum. Derler ki: Sampiyonluk son haftaya kalirsa sen bizim tarafa cel.

Maca gitmek belki bahane olurda baharin son gunlerinde Kackarlari, Uzungolu, Ayder yaylasini bir daha doyasiya gezirim. Gitmeyenlere hararetle tavsiye ederim.
Ben Trabzon'da gorev geregi 6 ay kalmistim, bizim kuluplerin Avrupa maclarinda birbirini destekledikleri bir zamanda (1996 yilinda) FB, Real Betis'e elendiginde, aksam 9-10 arabanin konvoya ciktigini gordum. Sabah bize cay getiren cayci, aksam sevincinden kac kursun sıktığını anlatiyordu.

Ama su da var, futbol tarihimizde 1 istisna disinda (2006 sezonu) son haftaya kim lider girmisse, sampiyon olmus.

Bence de son maca kalirsa FB sampiyon olur.

Gitmisken Hamsikoy'e ugrayip sutlac yemek fena olmaz. Veya Husrev'de kurufasulye, Suleyman'da hamsi tava, ya da Sato'da Akcaabat koftesi...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote: ...
Gitmisken Hamsikoy'e ugrayip sutlac yemek fena olmaz. Veya Husrev'de kurufasulye, Suleyman'da hamsi tava, ya da Sato'da Akcaabat koftesi...

Aaa Hamsi koy. Hamsi ile alakasi yok elbette. Zigana gecidinin tepesinde Hamsi ne gezer. Hamse'den geldigi soylenir. 1974'de Ikinci Kibris herakati zamaninda ikiye bir ogrenci olaylari yuzunden acilip kapanan ITU tatile girince, rahmetli enistemin onderliginde ailecek Ege gemisi ile Istanbul Hopa gezisi duzenlenmisti. Amac Hopa'ya kadar gidip donmekti. Ama ikinci herakaat gemi Rize'ye yanasmadan cikinca hava raporu alamiyorum diyen kaptan yan cizdi. Bizleri Rize'de gemiden indirdi. Amac Hopa'ya kadar gitmekti. Eniste bey aklina koydugunu yapardi. Gitti bir minibuscu ile anlasti bizi Hopa'ya attirdi. Hayatimda yesilin bu kadar tonunu gormemistim Hopa'da 340-350 gun yagan yagmurla tropical ortulere burunmus bu daglari gormeden once. Hawaii yaninda halt eder. Rus sinirina dayandigimizda Rus askerleri kuskulandilar idi bunlar miniusle geldiler bir halt yiyecekler galiba diye.

Neyse artik minibusun tadi alinmis ve geriye donusu ufak minibus gezileri ile yapmaya baslamistik. Rize'de kumsalda denize girmeyenler bizi gorunce bunlar turist sedilerdi. Cay fabrikasi gezildi. Rize'nin en modern otelini biz acmistik. Botanik bahceyi de gezerken limandan Ege gemisinin kalktigini gorduk. Annem yikadigi donumuzu gomlegimizi rutebetten kuratamamisti. Sonra ki durak Trabzondu. Orada Sumera manastirina cikmistik. Biz gencler ve cocuklar yahu yuruyerek cikmak cok zor dediklerinde gulmus keci gini daga tirmanmaya baslamistik. Yari yolda ne dediklerini anlamistik. Biz tepeyi manastiri buldugunuzdan bir kac saat sonra babalar arkasindan analar sokun etti. Canim ikonalarin ustunde cenikler ve yazilar vardi. Hatira hatira niye verirsin katira deyisinden bize elalaemin Rum Pontus'undan kalan gavur seylerinin kiymeti ne olabilirdi.

Iste o gunlerin birinde buraya kadar gelip Hamsi koyde sutlac yemezsenz sayilmaz dediler. Yine tutulan mininusle eski Zigana gecidine sarsirdigimizda soferun yaninda oturan babamin saclari dokulen basindan bulgur bulgur terler geldigini gorup cocuklar iyice sarki ve turkuye verdiklerinde a asagidaki inege bak filan denildiginde babamin donup goz kas hareketleri ile ofkelenisine bir turlu akil erdirememistik. Universiteli genclerin calistirdigi lokantaya girdigimizde babam yakaladiginin kulagini cekiyordu. Pantolunun arkasi su olmustu. Aaa isedi mi bu adam filan diye saka yaptigini sananlara "ulan onumde kamyonun arka tekerlegi iki komyan karsilasinca bosta donuyor siz esek sipalari bir de sofore asagiya inege bak filan dedikce herifte bakiyor bir asagiya dussek parcamizi bulamazlar demisti adam. Inerken soforun yanina kimseyi oturtmadi kendi de arkada dagdan inerken kestigi kamci gibi bir sogut dali ile zibidilik etmege kalkani oksadi.

Sutlac mi? Degdi. Sapsari idi sutun ustundeki krema. Bir de carsida etli pilav yapiyorlardi. Erken gidip yenmezse ogle dogru bitiyordu. Meshur Trabzon yagi ile. Onu da yedikti.

Karadenizde o zaman gordugum en modern sehir Ordu idi. Istanbul usulu pasthane orada vardi. Diger yerlerde pastahaneye benzer bir sey grmemistik. Lazlarin tatli ile baslari pek hos degildi herhalde. Rize cok tutucu bir yerdi. Daglarda kadinlar cay topluyor sehirde kocalari kahvahanede cay icip oyun oynuyorlardi. Laz kadinlarinin neden boyle ciltlerinin parlak ve beyaz olusu ise Rize'nin rutubeti ile alakali oldugu birgercek. Ingilterede gunes yuzu gormemis kadinlarin beyazligida buna bagli olsa gerek. Bir keser bir rende ile adamlar kayik ve taka yapiyorlardi.

Giresunda findik yiyecegiz diye kabuklarini kirmaktan dis minelerini catlatip dolgu yaptiracagimizi soyleyen eniste bey yine hakli cikti idi. Fisko birligin o zaman yeni kurdugu findik urunleri fabrikasinda findik ezmesi cikolata filan gibi seyleri yedik. Ama Giresun iclerindegordugumuz ensonuk sehirdi o zaman Karadeniz sahilinde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Maca gidip, macta olmus 3 golun sadece bir tanesini gorebilmek hangi ulkede mumkun? Cevap veriyorum: Turkiye

Arkadastan aldigim kombine kartlari ile Bati tribununun otoparkina dogru yonelmistik ki polis bizi (Bati otoparki rahat oldugu halde) nerdeyse Dogu tarafinin otoparkina yolladi. Ordan Bati kismina yurumek epey bir yol. Neyse ceyrek kala kapiya gittik. Kart okuyucularinin bir kismi bozulmus. Sira o bicim. Turnikelerde bir o kadar yavas derken mac 1-0 oldu! Iceri girdik neyse. Yerlerimize baskalarinin oturdugundan bahsetmiyorum bile (sahiden artik bu insanlara gayet normal geliyor).

Maca donelim;
Acikcasi ben takimda pek birsey gormedim. Mucadele var ama yine cok zor pozisyona girme, devamli bir kopukluk. Goze hos gelen pek birsey yok AMA FB macini kazanma sansimizin bu mactan sonra daha cok artigini soylebilirim. IBB'ye dogru durust pozisyon vermedik. Ustelik IBB iyi top ceviren, varyasyonlar yapabilen bir takim. Tabii ki FB ne olursa olsun pozisyona girecektir ama bu sekilde oynayabilirsek bu sayiyi bayagi bir dusururuz. Yine tabii ki Alex'lik yerlerde faulsuz oynamak onemli.

Peki 3. golu nasil kacirdik? AOS'un muthis trafigine girmemek icin biraz erken cikinca son golde kacmis oldu. Bu arada arabaya yururken milli takim kurmaylarini gormeyeyim mi, Oguz kullandigi arabaya Terim'ide almis. Soyle bir baktim yandan triplere falan girmis yine; eli yuzu oynuyordu. Komik adam ya :)

Yalniz gunun en keyifli ani mac donusu oldu. Actik arabanin ustunu, pufur pufur. Dolunay'a baka baka eve geldik. Biraz oncede Hamsikoy olmasa bile guzel bir sutlac yedik :)

Haftaya bakalim kim sampi... olacak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin, sayin Ugur Sahin mudireyetten araniyorsunuz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adnan rakibe bakip durumu degerlendirdik demis. Bunu ne kalli ne de Gerets yapti. Hatta Hagi'nin ypatigi da bazi maclarda supheli idi. Simdi mi aklina gelmis Adnan'in rakibe bakarak takimin hazirlanmasi. Kalli bile hocan olsa. Takimin manajerligini yapiyorsun. Kalli kadar sorumlusun sonuctan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ligtv sitesine girdim, maçla ilgili 4 başlık var:

"G.Saray'ın golünde faul var mı?": 'Arkadan itiyor hocam, yoksa o oyuncu topa öyle vurmak istemez, niye kendi kalesine vursun?'
"Necati Ateş ne yaptı?": Necati çok kötü performans göstermiş, 'Hiç şut çekmedi' imiş. Haber altında fanatik yorumları: 'Tabi abi, GS oyuncusu zaten', 'ASY'de Necati de kurtaramayacak sizi' vs.
"Arda, Kerim'e faul yaptı": IBB başkanı tribünden faul gibi görmüş.
"Hadi lan!": Ayhan "hadi lan" dedi hakem sarı kart göstermedi. 'Yarın FB maçında gol atarsa, güzel bir asist yaparsa hakem ligin kaderini değiştirecek hocam'

Ne denir şimdi buna yahu. Tamam Ayhan'ı, Arda'nın pozisyonunu yorumla, eleştir ama şu sözü edilen Lincoln'e, Arda'ya, Barış'a yapılan fauller hakkında da bilgi ver, görmek istiyorum yahu.
"Fenerasyonun hakemleri, kutsal ittifak" falan diye bağırmak için değil maç hakkında bilgi edinmek için istiyorum, spor değil mi bu?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote: Ayhan "hadi lan" dedi hakem sarı kart göstermedi. 'Yarın FB maçında gol atarsa, güzel bir asist yaparsa hakem ligin kaderini değiştirecek.'
...
Iste bu cirkefi bu yuzden sevmem ve sevemem. Gozumde sifirdir. Ne zaman takima yararli olacagi tutsa boyle bir itlik yapar. Hani it bok yemege tovbe eder mi dediklerini ispat etmek icin.

Ben olsam atirirdim onu yan hakem olarak. Duymamis olmasina imkan yok. Koca stad duymus bu hayvanin bogurmesini. Orta hakeme bu hayvani attin attin atmaz isen al bu bayragi ..... sen dur burada der o sahayi terk ederdim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply