TSL 31. hafta : iBB - Galatasaray 0-3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hakan Balta Aydin'a faul yapti, yan hakem ozellikle uyardi, Dereli cart sari kart...

90 oldu. Oyun iyice sogudu. 3 dakika uzayacak.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

bu mac anlatilmaz...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

GOOOOOOOOOOOLLLLLLL

ARDA'dan nefis bir asist ve HAKAN'dan 3. gol
Ozgur A. Boztepe

ardanin ara pasainda hakan guzel gol atti..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakem kicindan faul ve sari kart uydurdu. Bu faulse ve sari kartsa IBB'nin 9 kisi kalmasi gerekiyordu. Balta sari kart gordu.

Istanbul'da nefis bir mehtap var, dolunay cikmis.

gooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

3-0...

Soldan Volkan cizgiye indi. arkaya ardaya cikardi o . Arda bekledi bekledi sagiyla defansin arkasina giren hakana cikardi sag ayagiyla. Hakan girer girmez soluyla uzak koseye vurdu...

Bu sene IBB'yi ilk yenen takim oluyoruz uc buyukler arasinda.

Bu macta GS'da Arda ve Lincoln'un sakatlanmamasina cok sevindim. Ozellikle ikinci yarida sahada hayvanca fauller yapan 3-4 oyuncu ve bunlara goz yuman bir hakem vardi. Umit Karan sakatlandi ama sanirim o bir kas cekmesi. Planlar tutmadi bu maci en az hasarla atlattik.

4-5-1'in nimetleri... GS karsi takimi kalesine yaklastirmadan, planli, gecmis maclara nazaran cok daha duzenli ve mantikli oynayarak 3 farkli yenmeyi becerdi. En son 3 farkli ne zaman kazandik arkadaslar cikarirlar ben hatirlamiyorum. Ankaragucu maci mi? En az 2-3 ay olmustur.

Haftaya guzel mac olacak. Baris yerine Okan yetisebilirse cok umutluyum.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

3.golde Baris'in sorumsuzlugu var, Arda 2 saniye bekledi ofsayttan ciksin diye, cikmadi. Hakem ofsayt kaldirabilirdi.

Net sonuc. Kimse spekulasyon yapamaz, ucusan tekmeleri gorduk.

Sari kart ve sakatlik olmamasi guzel (Karan sakat degildir diye umuyoruz). En buyuk kazancimiz tek forvet kalabalik orta saha modelinin cok saglikli sonuc vermesi oldu. Emre-Servet geride, Aykut kalede mukemmeldiler. Orta saha ilk dakikalardan itibaren yuksek top calma istatistigi ile oynadi. Necati ve I.Akin'in oyundan alinmasinda onlara iyi top gelmemesi ve bunda kalabalik orta sahanin cok sorumlu oynamasi neden oldu.

Mehmet Topal da tipki Servet ve Emre gibi cok ahlakli, ciddi ve profesyonel; gun gectikce taraftarin kalbinde degeri artiyor.

Lincoln'un ne kadar istekli oldugu 90 artida maci kenardan seretmesinde belliydi. Hakan'i bulusturdugu "no look" pas bence macin hareketiydi.

Ama, Lincoln yuzunden sanki Arda bana biraz daha az insiyatif aiyor gibi geliyor, gecen hafta Trabzon macinda tum pas trafigini Arda yonetiyordu, bugun biraz daha az top aldi gibime geldi.

Ha bu arada rezil bir hakem yonetimi izledik, simdi ozetlerde gordum, adam topu koluyla surukluyor, orta hakem devam ettirirken yan hakem IBB lehine 15 saniye bayrak kaldiriyor. Bana gore o pozisyonun devaminda Lincoln arkadan itildi ve penaltiydi.

Hakem konusu hafta arasi gundeme getirilmeli ve FB maci oncesi psikolojik tedbirler alinmali.

Takim simdi ve derhal FB macina konsantre olmali.
Last edited by Ufuk Sezekkaplan on Sun Apr 20, 2008 9:02 pm, edited 1 time in total.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Takimimizin mucadele gucu ve oyuna konsantresyonu yerinde. Cok sevindim

Mac esnasinda Emre, Servet Arda ve yaptigi tek haraketi ile Aydinnin sutunu onleyen Aykutu cok begendim. Tebrikler Galatasaray
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB macina kayip gozu ile bakabilirsiniz. Hakan gol atmissa direk oynar artik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hic yorum yazmadan - maca dogru durust konsantre olarak seyretmek istedim bugun...

Oncelikle sunu soyleyim - bence Lincoln geldiginden beri en iyi macini oynadi - beklenen Lincoln budur... simdi bunu sezonun genelinde yapacagina inandirsin beni... Tabii Lincoln'un bu performansinda 4-3-2-1 dizilisinin ve guzel zeminin de rolunu unutmamak lazim.

FB macina da herhalde ayni taktikle cikilir artik.

IBB'de Aydin cok iyi oynadi - sakatligini tamamen atlatmis ve fiziken cok guclenmis gozuktu... Serdar Ozkan'in kopyasi gibi Aydin... Ozer'i falan bosversinler seneye bu Aydin varken.

Neyse hadi artik FB maci muhabbeti baslasin :D
Ufuk Sezekkaplan

Ridvan Dilmen NTV'de 4-5-1'e ovguler yagdiriyor. Gecen haftadan once FB'nin cok rahat pas yaparak oynacagini dusundugunu, bu mactan sonra ise fikrinin degistigini ve ASY'deki macin artik FB acisindan zor olacagini anlatti. Bu sistemin Lincoln'e fayda sagladigini soyluyor. Ibrahim ve Necati'nin orta saha yuzunden top alamadigini vs vs vs anlatiyor.

Guntekin Onay, bu kararin Genclerbirligi macindan sonra alindigini anlatiyor. Ridvan da oturmus konusmuslar ve dogruyu bulmuslardir diyor.

Gercegi bir bilseler :D
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ozan Abi'nin 4-5-1'i tuttu.
Rıdvan da onu anlatıyor şimdi NTV'de.
Diyor ki, Fenerbahçe haftaya rahat pas yapa yapa kazanır diyordum, şimdi bu taktiği gördükten sonra maç 50-50 ortadadır.
Hem Hakan hem Ümit verimli olmuyordu zaten.
Güçlü orta sahayla hem takım savunmamız güçlendi, hem Lincoln yeniden doğdu.
Ama kendini çok yere atıyor.
Müthiş bir pres, kazanma azmi, hırs gördüm takımda. Özellikle Servet'te. Bir ara üç kişiyi çalımlayarak orta saha çizgisine gelip ara pası bile attı.
Hakem konusu ilginç... Dünkü de bugünkü de kartını çıkartmamak için yemin etmiş gibiydiler. Dün Selçuk'un ceza sahasında yaptığı hareket penaltı+kırmızı kart'lıktı, tık yok. Bugün bir penaltımız verilmedi. Belediyesporlu oyuncuların sarılık-kırmızılık kasaplıklarına oralı olmadı. Bizden de Ayhan'ın kırmızı görmesi gerekirdi.
Ozgur A. Boztepe

Umit buyuk ihtimal fener macinda oyniycakmis...

Mac yazisini simdi yazicagim. Bir daha seyretmeden maci. Bu mac bir daha seyredilmez cunku.

Fenerbahce macina kadar ne yazi yazicagim, nede lig tv seyredicegim.

Takim butun olarak iyi oynadi, bireylere girmeyecegim...

Ilk defa bu duzende oynadigi macin baslarinda cok siritti ama ikinci yarida orta saha oyuncularida gerekli kosulari ceza alanina yaparak sistemin ofansif carklarini dogru isletti. Sert faullerle kesilene kadar cok guszel paslasmalar ve ucgen oldu. 5 mac daha bu sistemele oynanirsa cok daha iyi olucaktir. Gelicek mac bile bu mactan iyi olucaktir, ikinci yarinin ilk yaridan daha iyi oldugu gibi.

Ayrica baris yerine okan tipi bir oyuncu, sabri yerine ugur tipinde bir oyuncu ile, yani mevcut oyucularimizla daha basarili olucagini dusunuyorum... Veya topal yerine linderoth, baris yerine topal.

Her hafta guney amerika ligleride dahil bir ton mac seyrediyorum. Sert oyun var, ama boyle bir hakem ve boyle oyuncular hic kimse yok. Italyan ligide boyledir demeyin her haftasonu seyrediyorum.

Maci izleyen seyirci, taraftarmidir yoksa musterimi sorusu cok soruldu bu aralar.

Ben biliyorumki ben, ve buyuk cogunluk musteri degil taraftardir. Cunku galatasaray aski olmadan bu rezillik seyredilmez. Bu sinir cekilmez.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Salih Bora wrote:Ozan Abi'nin 4-5-1'i tuttu.
Kendi adima konusuyorum, bilgi ve ogrenmeye hasret kalan bir Galatasarayli olarak bu forumda akli basinda insanlarin yazisini okuyup sahada da bu fikirler yansiyinca taraftarinda coskusunu hissedince futbol insana cok zevkli geliyor :)
Ozgur A. Boztepe

Ulan erman, ilk golde arda kereme arkadan dokund faul dedi. 10 dakika anlatti neden top unundeki oyuncuya arkadan en ufak dkonus herseyi bozar, kerem gibi topcu o topa oyle vurmaz diyor faul olmasa..

Lincoln e yapilan her harekete devam diyen toroglu nasil ayni pozisyonda baskasi icin cark etti.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

3 puani birakin, su macta Arda ve ozellikle Lincoln u sag saglam soyunma odasina goturebildigimiz icin sadaka vermeliyiz. Futbol oynamamak uzere sahaya cikmis kasaplarin sari ve kirmizi kartlar gormeden 90 dk bitirmesi bana gore skandaldir. Bu olacak kepazelik degil.

Direncli orta sahamizda Baris siritti. Devamli kendini yerlere birakiyor, adaminin yaninda golge kosusu yapip birakiyor. Okan nin Baris yerine ilk 11 e girmesi ile GS orta sahasinin hem verimi hem direnci daha da artacaktir. Okan pres yapmasini Sukur ile en iyi bilen ve sahaya yansitan oyuncu. Arkasindaki Sabri nin performasi da daha artacaktir.

Yorumcular simdiden panikledi, atip tutyorlar. GS in zor maclari varmis. FB nin oynayacagi maclar cantada keklik cinsinden mi. GS a ASY e geliyor, Gencler ile evinde, TS deplasmanina gidiyor. Eger sampiyonluk son maca kalirsa FB ikinci Denizli husranini yasamasi surpriz olmaz. Ben onumuzdeki hafta GS in FB yi, bu oyun kurgusu ve oyun istahi ile, rahat gececegini dusunuyorum.

Aklin yolu bir, GB maci dogrulari hocalarimiza gosterdi. Kalan maclarimizi bu duzen ile oynariz. Kaldi uc mac. GS kupayi kulpundan yakaladi, insallah cekip, sokup alacak.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply