2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ismail Gezer wrote: Hocam bak gör sen, fenerin rezil medyası nasıl gerecek ortamı, nasıl gaz verecekler AA'ya. Onur maçı diyecekler, gurur maçı diyecekler.

Belki bizim için daha iyi olacak bilmiyorum!
Keske. Ve hatta daha iyi olur. Yonetim bu sene -tabii ki farkinda olmadan-2 tane acayip is yapti.

1) Cevat Guler'i getirdi. Bu oyle psikolojik bir hamle ki tabiri caizse yuzyil oturulup dusunulse kimsenin aklina gelmez. Tarihte ancak Napolyonun boyle psikolojik hamleleri varsa vardir.

Simdi tum FB camiasinin, hocasiz takim sampiyon olur mu diye dudaklarinda yaralar cikti. Simdiden tezler yaziyor. Ingilizcesi "burden" herhalde, oyle bir kambur yukledik ki bulabilecekleri bir cozum yok.

Bir de Cevat Hoca kamuyoundan buyuk bir sempati aliyor; bu sempati takima da yansimaya basladi. Yani son 2 hafta ruhani iklim tam tersine dondu. Avrupa Fatihi Fener dusunsun bu hafta Kezman'i veya son 20 saniye topu saklamayip degaj yaparak gol yedirten kalecilerini basindan nasil koruyacaklarini.

2) Abdullah Avci'ya yapilan teklif. Bu 2 sene once Genclerbirligi kafaya oynarken FB'nin Ersun'a yapildigi soylenen teklif gibi oldu. Hatirlarsan Ersun, soylentilere cevap vermekten, iflah olamamasti.

Basin simdi AA'yi gazlarsa, zaten adamin dagilmis konsantrasyonu iyice bozulacak. Ona buna cevap yetistirene kadar mac biter.

Ben buna Adnan Polat sansi diyorum. Ilk geldiginde Tanju FB'ye gitmisti, herkes agliyordu; sampiyon olduk. 2. geldiginde 20.45 diye salladi, sampiyon olduk.

Aha yine oluyoruz.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Ali'nin yazisini okuyunca bana bir GS'li olarak takimdaki kalitesinin yetersizliginden bahsettigini dusunudum. Bundan ne Fener'in ite kaka sampiyon yapilmasinin istemi, nede FB'nin sampiyonlugu hak edip etmemesi sonucu cikarmayi dusunmus. Bir bakima takimizin analizi gibi bir sey.

Gelecek sene icin planlar cok iyi yapilmali, takimdaki eksikler iyi tanimlanip gerekli yatirimlarin yapilmasi gerek. Bu sene farkin acilmamasinin tek sebebi FB'nin Avrupaya konsantre olup ligde sorunlar yasamasi. Bu gecmiste bizim basarili oldugumuz donemde Fenerlilerin ne yapip yapmadigini gundeme getirmek, ayni hatalara bizimde dusmememiz acisindan onemli oldugu gerceginin disinda beni pek ilgilendirmiyor. Arada ciddi bir kalite farki var. Iyi hoca bu farki kapatabilirmi tartisilir ama epey calismamiz gerek bu bir gercek.

CL ayarinda bir takimiz degimi bence cok iyimser. Kisisel fikrim, Alinin bahsettigi gibi bu cok kisitli kadro, iyi bir hocayla bile CL'ni kaldiramaz. Ciddi bir planlamayla kadro zenginlestirilmeli, basinada kaliteli bir hoca getirilip en az bir sene sabir edilmeli yoksa Fener bu ligde tek kalir bu gercek...
Her ne kadar Fenerden nefret dahi etsem, Bunu soylemekten gocunmam cunku gercek tum aciligiyla karsimda duruyor.

Apsua Cemal
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cemal Savas wrote:Ali'nin yazisini okuyunca bana bir GS'li olarak takimdaki kalitesinin yetersizliginden bahsettigini dusunudum. Bundan ne Fener'in ite kaka sampiyon yapilmasinin istemi, nede FB'nin sampiyonlugu hak edip etmemesi sonucu cikarmayi dusunmus. Bir bakima takimizin analizi gibi bir sey.

Gelecek sene icin planlar cok iyi yapilmali, takimdaki eksikler iyi tanimlanip gerekli yatirimlarin yapilmasi gerek. Bu sene farkin acilmamasinin tek sebebi FB'nin Avrupaya konsantre olup ligde sorunlar yasamasi. Bu gecmiste bizim basarili oldugumuz donemde Fenerlilerin ne yapip yapmadigini gundeme getirmek, ayni hatalara bizimde dusmememiz acisindan onemli oldugu gerceginin disinda beni pek ilgilendirmiyor. Arada ciddi bir kalite farki var. Iyi hoca bu farki kapatabilirmi tartisilir ama epey calismamiz gerek bu bir gercek.

CL ayarinda bir takimiz degimi bence cok iyimser. Kisisel fikrim, Alinin bahsettigi gibi bu cok kisitli kadro, iyi bir hocayla bile CL'ni kaldiramaz. Ciddi bir planlamayla kadro zenginlestirilmeli, basinada kaliteli bir hoca getirilip en az bir sene sabir edilmeli yoksa Fener bu ligde tek kalir bu gercek...
Her ne kadar Fenerden nefret dahi etsem, Bunu soylemekten gocunmam cunku gercek tum aciligiyla karsimda duruyor.

Apsua Cemal
Sevgili Cemal, benim yazim aslinda gecen haftaki "FB nasilsa sampiyon olacak, bizden iyi takim, daha iyi oynuyorlar. Boyle dandik kararlarla kazanmasi bir sey degistirmiyor, zaten hakkettiler adamlar ya da ihtiyaci yok boyle seylere Fener'in" soylemine karsi yazilmis bir yaziydi.

Fenerbahce'nin bizden iyi takim oldugunu ben de biliyorum. Hem derinlik acisindan hem kalite acisindan. Ama bu farkin ciddi fark olduguna kesinlikle katilmam. GS'in ManU'yla, Arsenal'le, Barcelona'yla, Milan'la, Liverpool'la ciddi farki var. Fersah fersah. Ama Fener'le yok. Iki takimin da ciddi zaaflari var. FB bu sene 10 tane maci iyi oynadi. Gerisinde ozellikle ligde idare etti. FB 2 on liberoyla oynamasina ragmen GS'dan neredeyse 10 gol fazla yedi. FB'nin yasli, 90 dakikayi cikaramayan adamlari var. FB'nin en buyuk silahi ayni zamanda takimin en yumusak noktasi. Kitledin mi takim kitleniyor. FB'nin golculeri yeterli degil. Ilk kupa macinda da gordugumuz gibi FB'nin Brezilya'lilarina biraz bastin mi, biraz fiziginle yuklendin mi kumdan kale gibi yikiliyorlar, kalene bile gelemiyorlar. Ayrica bu takimin arayi acacagina falan da inanmiyorum. Bakin gorursunuz bir iki sakatlik, bir iki yanlis transfer ya da kilit bir iki oyuncunun Avrupa'ya kacmasi nasil tepetaklak edecek bu takimi.

Manchester'la GS'i karsilastirdin mi Ronaldo, Rooney, Tevez gunlerinde degilseler belki 5 yemeyiz diyebiliyorsun ancak. Kalite farki orada goz onune cikiyor. GS'in Avrupa'da derdi iyi bir hoca. Maceroya girmeden su takim cift on libero oynasin, sadece iyi bir santrafor transferi bile GS'i farkli bir seviyeye getirecektir.

Bariz sampiyonluk sansi varken, bir takim itelendi mi, herkesin gozu onunde sahtekarliklar yapildi mi, izleyeni biktiriyor. Yarin ASY'de GS yenemezse ama FB'ye boyle kiyaklar devam ettigi icin averajla sampiyonluk kacsa ne olacak? Ne olacak? Kos kos "firsat vardi yenemedik, sampiyonlugu haketmedik" diyecegiz. Kanaat notuyla sinifta kalacagiz. Ama futbol bu boks degil. Benim bildigim hakem karariyla mac kazanilmiyor futbolda.

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Ayrica bu takimin arayi acacagina falan da inanmiyorum. Bakin gorursunuz bir iki sakatlik, bir iki yanlis transfer ya da kilit bir iki oyuncunun Avrupa'ya kacmasi nasil tepetaklak edecek bu takimi.
Tuncay gibi "kilit" sayilabilecek bir oyuncularinin kaybini cok aramamis olmalarini takdir etmekle birlikte, bu yukardaki satirlar benim de katildigim, ve FBlilerin bu derece emin olmalarini sorgulamalarini gerektirecek noktalar.

FB Q3'te Anderlecht'i cektigi zaman muhtemel rakipleri arasinda, simdiki yari finalist Liverpool, baska bir ceyrek finalist Arsenal, son 16'da eledikleri, ama, o zamanki kendine guven/form durumlariyla yine cok da kolay rakip diye yaklasamayacaklari, Sevilla, ayrica, Valencia, gibi takimlar vardi. Simdi katsayilarinin yukselmesiyle, seribasi olma sanslarini da arttirdilar ama, kura sansi her zaman oyle yanlarinda olmayacaktir herhalde...

Bir de, bu, "her sene bir yildiz" transfer politikasi cercevesinde (gerci, bizim Lincoln'den aldigimiz verim goz onundeyken, bize cok laf soylemek dusmez, ama, konu FB diye yazmis olalim) alacaklari adamlar, (gerci simdi uzayan sakatligiyla biraz golgelenmis oldu onunki bile ama) hep R. Carlos seviyesinde olmayabilir. Arada, Anelka'lar Kezman'lar, Ortega'lar da cikacaktir ister istemez (Maddi olarak kayba neden olmasalar bile takima katkilari acisindan).

Yukardaki tartismada da, aslinda dediklerinizin birbirinden cok farki yok ama, asil vurgulamak istediginiz seyler farkli diye, "tartisma" devam ediyor gibi gorundu bana, disardan bakan birisi olarak, kusura bakmazsaniz... :)
Özgür
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

NECMİ KEPÇETUTAN - Milliyet
Başkan Aziz Yıldırım’ın, maç sonrası soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Halis Özkahya’ya, “Utanmaz herifler. Maçı nasıl 35 saniye fazla oynatırsınız” diye bağırdığı öğrenildi

Fenerbahçe’nin Ankaraspor deplasmanında sergilediği futbol ve aldığı skor Başkan Aziz Yıldırım’ı çileden çıkardı. Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte büyük bir hışımla soyunma odasına giderek tepkisi ortaya koydu.
Yıldırım’ın, kaçan penaltı sonrasında son saniye golüyle gelen beraberlik nedeniyle çok sinirlendiği ve soyunma odasında futbolcuları eleştirerek bir hayli sert çıktığı bildirildi.
Yıldırım’ın gazabından, soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Halis Özkahya da nasibini aldı. Yıldırım’ın, Özkahya’ya “Utanmaz herifler. Maçı nasıl 35 saniye fazla oynatırsınız” diye bağırdığı öğrenildi. Hakem Özkahya’nın da yanıt vermeye niyetlendiği ancak daha sonra bundan vazgeçtiği, araya giren güvenlik güçlerinin de Yıldırım’ı sakinleştirdiği ifade edildi. Bu arada federasyon temsilcilerinin Yıldırım’ın sözlerini raporlara yazdığı ve Fenerbahçe başkanına ceza geleceği ifade edildi
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Murat Biricik wrote:NECMİ KEPÇETUTAN - Milliyet
Başkan Aziz Yıldırım’ın, maç sonrası soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Halis Özkahya’ya, “Utanmaz herifler. Maçı nasıl 35 saniye fazla oynatırsınız” diye bağırdığı öğrenildi

Fenerbahçe’nin Ankaraspor deplasmanında sergilediği futbol ve aldığı skor Başkan Aziz Yıldırım’ı çileden çıkardı. Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte büyük bir hışımla soyunma odasına giderek tepkisi ortaya koydu.
Yıldırım’ın, kaçan penaltı sonrasında son saniye golüyle gelen beraberlik nedeniyle çok sinirlendiği ve soyunma odasında futbolcuları eleştirerek bir hayli sert çıktığı bildirildi.
Yıldırım’ın gazabından, soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Halis Özkahya da nasibini aldı. Yıldırım’ın, Özkahya’ya “Utanmaz herifler. Maçı nasıl 35 saniye fazla oynatırsınız” diye bağırdığı öğrenildi. Hakem Özkahya’nın da yanıt vermeye niyetlendiği ancak daha sonra bundan vazgeçtiği, araya giren güvenlik güçlerinin de Yıldırım’ı sakinleştirdiği ifade edildi. Bu arada federasyon temsilcilerinin Yıldırım’ın sözlerini raporlara yazdığı ve Fenerbahçe başkanına ceza geleceği ifade edildi
Bana cok dogru gelmedi bu haber. Mac bitmeden 2-3 dakika once AY'nin stadi terkedip otomobiline bindigini gosteriyordu dun Lig TV. Sonra geri donup soyunma odasina mi girmis. Yoksa once sinirle bos soyunma odasina girip, futbolculari bekleyip, fircayi atip sonra mi arabasina binmis.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Murat Biricik wrote:NECMİ KEPÇETUTAN - Milliyet

Bana cok dogru gelmedi bu haber. Mac bitmeden 2-3 dakika once AY'nin stadi terkedip otomobiline bindigini gosteriyordu dun Lig TV. Sonra geri donup soyunma odasina mi girmis. Yoksa once sinirle bos soyunma odasina girip, futbolculari bekleyip, fircayi atip sonra mi arabasina binmis.
Maç sonu yapılan yayınlarda (muhtemelen NTV'de) AY'ın soyunma odasına girdiği söylenmişti.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ankara cok gol kacirdi. Bir suru sutlari var.
FB'nin attigi 2 golde kismet golu.Ilkinde Karambolde top onunde kaliyor,
oburundede 18in disindan sacma vuruyor,
kaleci manasiz yumurtluyor.

Gene gundem degistirmek icin is penalti ve uzatilan sure
bahane ediliyor. Hayir FB iyi oyunculari ile dun kotu oynadi.
Kezman sorunlu, Semih yetersiz.
Birde gozden kacirilan baska bir sorun var.
Lugano kontratindan once Juventuse gidebilmek icin
davranislariyla hakeme '' beni at'' moduna gecmis vaziyette.
Tartismalari sebepsiz ve abarti uzatiyor. Yani iyi oynuyor ama sorunlu damgasi yemek istiyor. FBden gitmenin en garanti yolu nedir? Son duzlukte sampiyonlugun gitmesini saglayacak bir kirmizi kart.
Kezmandan once Lugano yakarsa yakar.
Maldonado'nun Deniz , Aurelio, Selcuk varken yanlis transfer oldugunu zaten soylemistik.

Bu arada cift on libero , 2 cakili stoper, milli bek, Roberto Carlos ve de milli kalecilerle nasil GS'den 11 gol fazla yiyorlar.? Yani 31 gol . MAc basina 1 gol demek.

Ah keske biz adam gibi kadro ve ozgur kuran bir dogru teknik heyetle oynayabilseydik.
Servet Semihi hirpalayacak, Alexide done done alan savunmasiyla tutacaklar, sansimiz olabilir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bülent Yavuz adlı karakter "uzatmaların uzatılamayacağını" iddia etmiş. Bana tuhaf geldi. Hakemin buna yetkisi yokmuş! Ama Biri sakatlanınca kronometre durdurulur ve daha sonra maç kaldığı yerden devam edermiş. Eee, fark nedir, ben anlayamadım :D

Image
Ufuk Sezekkaplan

Ismail Gezer wrote:Bülent Yavuz adlı karakter "uzatmaların uzatılamayacağını" iddia etmiş. Bana tuhaf geldi. Hakemin buna yetkisi yokmuş! Ama Biri sakatlanınca kronometre durdurulur ve daha sonra maç kaldığı yerden devam edermiş. Eee, fark nedir, ben anlayamadım :D
Dun Erman tam tersini soyledi; sakatlik varsa, oyun duruyorsa, ek surenin o bolumu oynanmamis sayilacagi icin elbette uzatma olur dedi. Yani oyun icinde kaleci topu geciktirirse, gec oyuna sokarsa, baraj gec kurulursa falan uzatma olmuyor ama sakatlik varsa oyun suresine mutlaka ekleniyor.

Mesela uzatmanin 1.saniyesinde stadin elektrikleri kesilse ve isiklar sonse ne olacak?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Olmaması mantıksız zaten. Dakikalarca sürebilecek bir sakatlık, yada daha tuhaf bir durum yaşansa, örneğin taraftarın biri sahaya dalsa, deli danalar gibi sahada cirit atsa, yakalanıp dışarı çıkarıldığında hakem kronometresine bakıp "Aaa maç bitmiş haydi eyvallah" mı diyecek? :D

Uzatmaların uzamayacağı gibi bir kural olsa, o uzatmaların bir şekilde içine edilir..

Elektrik örneğinide şimdi gördüm. Evet o da mümkün :)

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ismail Gezer wrote:Bülent Yavuz adlı karakter "uzatmaların uzatılamayacağını" iddia etmiş. Bana tuhaf geldi. Hakemin buna yetkisi yokmuş! Ama Biri sakatlanınca kronometre durdurulur ve daha sonra maç kaldığı yerden devam edermiş. Eee, fark nedir, ben anlayamadım :D
Dun Erman tam tersini soyledi; sakatlik varsa, oyun duruyorsa, ek surenin o bolumu oynanmamis sayilacagi icin elbette uzatma olur dedi. Yani oyun icinde kaleci topu geciktirirse, gec oyuna sokarsa, baraj gec kurulursa falan uzatma olmuyor ama sakatlik varsa oyun suresine mutlaka ekleniyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün maçtan önce fanatik fenerli bir tanıdık, şampiyon olamazsak çıldırırım diyordu.

Bugün msn'de şöyle bir manzarayla karşılaştım:

Image

Bunu yazan şahıs asker arkadaşım. Kadıköyde oturuyor.

4 gün önce kendilerini avrupa fatihi(!) zannetmeye başlayan insanların 4 günde ne hale geldiğini görüyor musunuz? :)

Gençler maçını kazanmamız, psikolojik üstünlük açısından çok önemli..
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Bülent Yavuz ne demek istemiş anlamadım ben de :D

Lig TV sayfasından uzatmalar net seyrediliyor. Sakatlık 39 saniye sürmüş, Ankara'nın golü de 35. saniyede gelmiş! Bülent Yavuz hem hakem sakatlık olursa kronometreyi durdurur diyor, hem de uzatmanın uzatması olmaz diyor???

Sanırım Yavuz yazısında da eyyam yapmış :lol:
Ufuk Sezekkaplan

Evet ben de o yuzden diyorum ki 4 hafta su Hakan, Umit, Sabri tartismalarini bir yana birakip konsantre olmak gerekli. FB forumlarinda dun vakit gecirmeyi bilmeyen kalecilerinden (hakkaten topla 20 saniye sevisse mac bitecekti; 24 saniyede gol yediler) sagda solda gezen Deivid'e; Zico'dan, Kezman'a, hatta Roberto Carlos nedeniyle saglik ekibine kadar saydirmadik adam birakmadilar. Ne ilginctir, "forvetsiz oynuyor bu takim" diye gormediysem 20 yazi gordum.

Tadini cikaralim; boyle zamanlarda sakin olan, sirf sakin oldugu icin kazanir.

"Hocasiz takimla sampiyon olduk" diyecegiz diye yariliyor adamlar. Aralarinda "ben ikinci bir Denizli faciasini kaldiramam, intihar ederim" diyen hangisi; "ben kanser oldum simdiden, biz ne arabesk takimiz" diyen hangisi...
Murat Kara

Post by Murat Kara »

SL satafati sirasinda medeni bir kisi olarak goklere cikartmaya basladiklari AY, tekrar normale donup sevenlerini mahcup etme moduna girmis demek ki. Bir hakeme kisisel saldirida bulunma hikayesi umarim dogru degildir ama insan ne de olsa yapmaz bu adam diyemiyor. Mesela Canaydin icin boyle bir haber ciksa kimse inanmaz. Ama AY icin cikinca inanilir bir durum soz konusu.

FB sampiyon olamaz ise yine cok gumburtu kopacak. Kimse girtlaginin elverdiginden daha guclu bagiramaz elbette ama belki AY bu siniri delip gecebilir o zaman.
Post Reply