TSL 30. / Galatasaray Trabzon 1-0 (Arda dk 50)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Re: TSL 30. / Galatasaray Trabzon c.tesi 19:00

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:
Murat Gokcigdem wrote:
Mert Tokman wrote: Lincoln'un yerine de Hasan Sas oynar.
Biliyorum Lincoln hic hosuna gitmiyor Mert. Her isde bir hayir vardir. Trabzonsporda oynayan o Ayman denen eskiya mutlaka bilincli bir sekilde bizimkine sert girer uzun bir zaman sakat kalirdi.

Bu macda hakemlerin 50-50 kararlarinin hepsinin Trabzonun lehine olacagini dusunuyorum...Insallah sinirlerimize sahip cikar disiplinli bir sekilde oynariz.
Lincoln'e karsi cikmamin nedeni futbol kabiliyeti nedeni ile degil sporcu ahlaki sebebi ile ilgili Murat abi. Ilk yari da kadro disi kaldigi BJK maci ile yok olmasi ve Kalli'nin gidisinden sonra ki ilk macta tekrar ortaya cikmasi bana gore tesaduf degil Lincoln'un sporculuk ahlakina ve profesyonellik anlayisina guzel bir ornek. Adami neden sevmedigim bir kez daha ortaya cikti.

Takim da kalacaksa Scolari veya Lucescu gibi yildizinin gururunu oksayan, ayricaliklar taniyan bir hoca gerekiyor - onune de dilinden ve oyun stilinden anlayan Kevin Kuranyi gibi bir buddy. Yoksa yine sert bir sistem hocasi getirirsek - yine ayni durum ortaya cikacak. Ama acikcasi ben sirf Lincoln'den yararlanilsin diye sistemden ve disiplinden taviz veren bir TDnin gelmesine iyi gozle bakmiyorum - boyle yapinca genc, altyapidan gelen oyunculara yazik ediyoruz. O yuzden de ileriye donuk bir sisteme yatirimi, Lincoln'e yapilacak zamani belirsiz, getirisi belirsiz bir yatirima tercih ediyorum.
Ben kalliyi her zaman sevdim. Verdigi hic bir idari karar bana yanlis gelmedi. Kardo disi birakmalarinda hep hakliydi bence. Bende is hayatinda boyle mudurleri severim, ve anlasirim. Performansim artar.

Ama herkez boyle degil. Bazi isciyi motive etmek lazim, bazisini korkutmak, bazisina ise mesafeli yaklasmak. Ben ne kadar disiplini sevsemde sahip oldigum sirkette her isciye degisik davraniyorum. Cunku yonetici olmak demek, yonettigin gruptan us duzey yarar sagliyabilmek demek. Bunun icin birebir yaklasim ve anlayis sart. Sirket benim olasada tek basima veya tehditlerle sirketi yurutemem. Her ne kadar yonetici aksi gibi davransada, yonettigi insalara mecburdur. Zaten bu baglantiyi iyi suzen ve anlayan isci basarili olur ve degerini bulur.

Bu yuzden bazen duymamazliktan gelmek ve birebir yumusak bir yaklasim, disipsinsizlik demek degildir. Bir yonetici lincoln'u mutlu ederken, onu mum gibi yapabilir. O yuzden her insan yonetici olamiyor, cunku bu bir sanattir. Ve o yuzden buyuk klup menejerleri futbolculardan daha fazla kazaniyor.

Ben bu baglamda Dechamp gibi, Tigana gibi bir antronorden yanayim. Tabii alinicak hoca, klubun parasina bakar. BJK del' bosque yi getirebiliyorsa bizde Kone'ye ayrilan paraya cok kaliteli ve yonetmeyi bilen bir teknik direktoru getirebiliriz.
BarisCakan

Re: TSL 30. / Galatasaray Trabzon c.tesi 19:00

Post by BarisCakan »

Murat Gokcigdem wrote:Benim arzu ettigim kadro ise

Code: Select all

Aykut

Hakan Balta   Emre    Servet    Volkan

Mehmet Topal

Okan                 Arda              Baris

Umit K.     Nonda
Sevgili Murat Abi, ben de seninle aynı 11'i çıkartırdım. Ortasahayı ama farklı dizerdim:

Aykut

Hakan Balta    Emre      Servet     Volkan

Barış      Okan          M.Topal        Arda

Nonda         Ümit
Hakan Balta hep sanırım sol bek oynamış ama sağ ayağı iyi, hatta emin değilim hangisini (pozisyona göre değerlendirmezse) tercih ettiğinden.

Öte yandan Okan kariyerinin 2.yarısını hep gitgide içeriye dönük oynadı. Artık sağ açık oynamak için hızı da kondüsyonu da pek yok gibi, ama Mehmet'in zaten çok yük kaldırdığı ortada yardımı olur, ileriye iyi stealth çıkışlar yapabilir. Arda da kanadında kalır. Bence illa oyun-kurucu-ofansif-merkezi-orta-sahaya gerek yok :)

Bu benim seçimim olurdu ama korkarım Mert haklı çıkacak (o zaman da Sabri'nin ortasına Hakan'ın kafasına diyelim, kalan 5 haftada ikisi de kahraman olup kulübe tutunmayı düşlüyordur)
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Dun aksam gec yattim.Saat 01:30'da Galatasaray TV'de gunduz idmanindaki cift kale maci seyrettim.

SUKUR'u pek bir isteksiz gordum, gozume carpanlar icinde BARUSSO, LINCOLN, BARIS, KARAN vardi.

Ve LINDEROTH'u kosarken seyrettim.Insan gorunce inaniyor, saclarini kisa kestirmis, belli bir tempoda duz kosu yapiyordu.Valla ARDA'yi goremedim.

Hakan Sukur kirgin yorgun gibiydi.Umit karan sag acik gibi oynadi.Sabri bildiginiz gibi , saga sola yardirdi durdu.Gorunuse bakilirsa bu hafta da sag bekimiz Sabri...

LINCOLN idmanda iyi.Bayag kostugunu gordum, paslari cok akillica, inanilmaz adam eksiltiyor.NONDA'yi cok iyi gormedim, paslar mi gerisine dustu yoksa bizimki mi pozisyon alamadi anlamadim.

Idmani seyretmeye basladigimda BARUSSO sag ortada idi , abartmiyorum 2-3 dakika adama pas atmadilar, ya sure bana uzun geldi yada gercekten top atmadilar.Taktik icabi oyun soldan oynanmis olabilir ama BARUSSO bayag bir sure o kanatta 20 metrekarelik bir alanda gitti geldi.Sonra iceri gecti bek gibi oynadi bir sure.Top ayagina gelince kaybetmiyor ustelik paslari adami buluyor.Mesafe tanimadan sut atmasini hepimiz artik biliyoruz zaten.BARUSSO sene de dusunulmeli.Mac yaparak bunyeye alisacaktir.

Bence ROMA O'nu bu sene geri istemeyebilir, GEORGE SOROS bu hafta sonuna kadar AS ROMA 'yi satin aliyor.Yonetimleri degisecek.BARUSSO icin Roma ile konusulmali.
TRUST GALATASARAY
MGC
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Mehmet umarim Barusso dedigin gibidir.Benim gordugum zaman diliminde bana hic ic acici gozukmemisti tabii o sirada mac kac kacti nasil oynaniyordu filan hatirlamiyorum psikolojik faktorler de beni ekstra kotumserlige itmis olabilir. 2 modum var .Kotumserlik ve ekstra kotumserlik :D
Mehmet Gurdal Cetin

Ben hakem konusuna biraz takintiliyim bu mac.

Bence bu hafta bizim maca Selcuk DERELI yada Bulent DEMIRLEK'i verecekler.

DEMIRLEK Kayserinin BJK 'yi ,Kayseride 2-0 (SUBAT) yendigi mactan beri superlig maci yonetmiyor.ULUSOY doneminden kalan hakem oldugu icin mi mac alamiyor yoksa TELLO'yu kirmizi ile atmis olmasindan mi bilinmez.Ama artik mac yonetir diyorum hele hele Ismet ARZUMAN'in hakemligi biraktigini aciklamasindan sonra bence mac alacaktir.

DERELI ise baska bir kronik vaka.Son yonettigi Vestel Manisa-Caykur Rize (2-1) Macinda 8 sari kart cikardi.

Cuneyt CAKIR 2-1 lik kupa macini yonettigi ve cok yakinda Ankaraspor-Trabzonspor macini yonettigi icin bizim maca verilmez diye dusunuyorum.

Firat AYDINUS Kadikoydeki 0-0 lik maci yonetmisti, bence bunu da vermezler.Bu haftaki Konya-Bursa macina bekliyorum bu hakemi.Yada Kasimpasa-Rize macina.

Bunyamin GEZER (1-0 lik BJK-GALATASARAY macinin hakemi ) pek ala kisa listemde ucuncu adam olabilir.

Son bir edit: Yukarida saydigim isimlerden biri ASY'deki FB macinin hakemi, AYDINUS FB MACİNDA favorim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:SUKUR'u pek bir isteksiz gordum, gozume carpanlar icinde BARUSSO, LINCOLN, BARIS, KARAN vardi.
Insan görmek istedigini görurmus ;-)
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Trabzon macinin 11'i ni bir secim belirliyicek.

11 yattarayi durdurmak icinmi yapilicak yoksa kendi oynamak icinmi.

Benim tercihim ardanin yerini degistirmektense, ardayi solda oynatip, topali o Yattaraya yakin oynatmak. Zaten onlarin sagina hakan ve volkani koysak dahi bu sefer adam kanat degistiricek veya ortadan oyniyacak. Cunku Yattara tek tabaca, baska adam yok.

Bu arada song un sakatliktan kurtuldugunu unutmayalim..

---------------Aykut---------------

Song------emre---servet----Volkan

sas--------okan-----Topal-----arda

----------Umit--------Nonda---------
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Benden de bir deneme:

Aykut
Barusso(Song/Balta) Emre Servet Volkan
                    M. Topal
Okan(Hasan/Barış)  Arda    Ayhan
                  Nonda Ümit
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Yattara'dan ziyade bence Baris Memis e dikkat etmek gerekecek bu onemli macimizda, Ersun Yanal acik ve hucum futbolu sevdalisi oldugu icin bol gollu bir mac olacagi kesin. Defansi saglam tutarsak fark atariz.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ben bu antreman sonralari http://www.trabzonspor.org.tr/manset.as ... erID=38654 taraftardan ikram edilen baklava yemegi hic anlamadim.

Yurt disinda olunca galiba insana tuhaf geliyor...Allah korusun bizim takim olsun diger takimlar olsun futbolcular hic zehirlenmeden, icine konulan findik istik, surupdan rahatsizlanmaktan, olur ya kotu niyet olur korkusu var mi acaba?
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ben hakem konusuna biraz takintiliyim bu mac.

Bence bu hafta bizim maca Selcuk DERELI yada Bulent DEMIRLEK'i verecekler.
Dun haberi vardi Demirlek'in yan baglari kopmus antrenmanda, ve sezonu kapatmis... Gecmis ola...

Hakem kart fobisine sahip Yunus Yildirim. Murat Agabey'in dedigi hesap, belki de "Lincoln iyi ki oynamiyor" demeliyiz. Yoksa Ayman bacagini eline verirdi herhalde bu hakemle:

Image

Arda ve Song (ve Orkun da) hala takimla calismaya baslayamamislar. Servet (engin tıp bilgisiyle :P) "Arda yetisir herhalde" diyordu!
Resmi Site - Florya Günlüğü: 10 Nisan 2008 Perşembe wrote:Antrenmanın ana bölümünde iki takıma ayrılan oyuncularla dar alanda minyatür kalelerin kullanıldığı teknik bir çalışma yapıldı. Kaleciler ise kaleci antrenörü Nezih Ali Boloğlu yönetiminde özel bir çalışma yaptılar. Okan Buruk ve Sabri Sarıoğlu tedavisinin ardından antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldı.

Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular öğle yemeği için merkez binamıza geçtiler.

Sağlık ekibimiz Arda Turan, Orkun Usak, Okan Buruk, Rigobert Song ve Sabri Sarıoğlu’nun tedavilerini günde ikişer seansla sürdürüyor. Tedavilerinden sonra Arda, Song ve Orkun fizyoterapistlerimiz eşliğinde salon ve sahada özel çalışmalar yaptılar.
Trabzonspor'da son gunlerde bahsedilip duran Yattara, resmi olarak sozlesmeyi uzatmis (1 yil zaten varmis, toplam 3 yil uzatmislar). Murat Agabey'in gectigi linkte de bahsedilen, Moawad ve Serkan Balcı getirilmeyecek deniliyordu.
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:30 saniye kufur edildi bir mac sahamiz kapatildi (Denizli)

Bursaspor -Manisa macinda hakemin annesi ile 10 dakika 20.000 kisi dansetti (kirmizi kart pozisyonu ve sonrasi) ne bir anons ne bir ceza.Levent KIZIL'in tossack'i yetiyorda bizimkilerin mi yetmiyor ?

BJK-FB macinda hic kufur olmadi mi? Kufurler munferit miydi ?

Genclerbirligi macinin basinda federasyona kac saniye kufur edildi ?

Bu olay seye dondu hani filmlerde cep telefonu ile arayan eleman telefonunun FBI tarafindan 20 saniye icinde taranip yerinin tespit edilmemesi icin 19.saniyede telefonu kapatir ya aha iste o hesap.

Kufredin ama tam 30.saniyeye gelince susun, ceza yazmiyorlar. :) Cok sinirliyim bu ise hepsinin AK. diyerek konuyu unutmak istiyorum.

Trabzonspor'u yenebilirlerse gercekten buyuk basari olacak, ikincilik acisindan cok onemli bir 3 puan olur.
Erman pek bir kolluyordu bizim seyircinin Ankara'da kufurlerine maruz kalan bu Yunus Yildirim'i. PFDK da, sadece ona edilen kufurlere ceza veriyor herhalde, RAMASHENKO disinda ceza verilmemis o macta: PFDK Kararları - 10.04.2008

Senin 30 sn hesabi, ben de bir 14 saniye "sihirli rakam" limit duymustum ama, hakemine, kufredenine bakiyor demek ki, suresinden ote...

Bu arada, "iFB"leri filan uyariyorduk, sen de onca yillik cimbom.org'cusun Mehmet'im, hele biraz sansurle su kisaltmalarini filan...
Özgür
Mehmet Gurdal Cetin

Son durumla ilgili guzel bir analiz

http://touchline.onthespot.co.uk/guardi ... Team_Stats
TRUST GALATASARAY
MGC
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kadro aciklandi:

Aykut
Sabri-Emre-Servet-Volkan
Okan-Topal-Arda-Ayhan
Hakan-Umit

Tek supriz Hasan'in oynamiyor olmasi :roll: Yattara'dan tirsip sol tarafi Volkan-Ayhan'la kapatalim dediler herhalde.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yine Sabri, yine Hakan :evil:

Küreme bakıyorum, görüyorum.. Evet görüyorum:

Dk. ? Sabri'den kritik bir hata, bordo-maviler az adamla yakaladı, Emre son anda araya giriyor..
Dk. ? Sabriden Hakan'ın bulunduğu bölgeye doğru bir orta daha ama top epey farkla outa çıkıyor
Dk. ? Sabri geliyor, Ümit müsait pozisyonda ama görmedi, Şuuuut! Çok kötü bir vuruş 7-8 metre farkla dışarda..
Dk. ? Hakan kaleciyle karşı karşıya! Çalım atmak isterken kaleciyi geçemiyor... Yerleri dövüyor hakan, şimdi kalktı nasıl kaçırdığına o da inanamıyor...
Dk. ? Sabri'den bir pas hatası daha ve şimdi çok sert bir hareket, Hakem tereddütsüz kırmızı kartını çıkarıyor Sabri'ye...
Dk. 80+ Hakan çıkıyor, Nonda giriyor, bakalım bu değişiklik GS'yi ayağa kaldırabilecek mi...
Post Reply