Önce UEFA ve SUPER KUPA'yı alında sonra artistlik yapın.....

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ufuk Elekler

Önce UEFA ve SUPER KUPA'yı alında sonra artistlik yapın.....

Post by Ufuk Elekler »

Biz o ceyrek finalden yillar önce geçmiştik. Çeyrek finali UEFA CUP ve SUPER CUP ile eşdeger tutan zavallillar size denecek kelime TÜRK alfabesinde yok maalesef.
GO CHELSEA GO
Ölüm nerede gelirse gelsin,
Topragimda SARI KIRMIZI güller acacaksa, Mezar tasimda GALATASARAY'li yazacaksa,
el-fatiha'dan sonra GALATASARAY MARSI okunacaksa öyle ölüm hos gelmis sefa gelmis..!
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

CL ceyrekfinalinin uefa kupasindan daha degerli oldugunu dusunenlerden biriyim. bu forum'da baska yerlerde buna benzer yazilar yazmisimdir zaten. CL'de ilk 16'ya giremedigimiz icin kazanilan kupalar hem uefa hem super kupa. hedef ilk 16'ya girmek olduguna gore, giremeyen bir takimin basarisi daha ust olamaz.

FB bugun turu gecseydi bizim simdiye kadar yapamadigimiz bir sey yapmis olacakti, o da CL'nin simdiki sisteminde ilk 4'e kalmak. Yapamadi, ve simdi bizim yapamadigimiz bir sey yaptik diyemezler, ama CL ceyrekfinali zavallilarin kaldigi bir yer degil. oyle dusunursek bir daha bir yerlere asil biz gidemeyiz.
Ufuk Elekler

Post by Ufuk Elekler »

Deger göreceli bir kavramdır. Yeri gelir bir fotograf paradan daha degerli ve anlamlıdır. Benim anlamadıgım özellikle Türkiyedeki fenerlilerin G.Saray'ın zamanında o ceyrek finali oynadıgını görmezden gelip bu olay ilk defa oluyormus havalarında olmaları. Unutmayalım tarih kupa sahiplerini yazar ceyrek finalistleri degil.
Ölüm nerede gelirse gelsin,
Topragimda SARI KIRMIZI güller acacaksa, Mezar tasimda GALATASARAY'li yazacaksa,
el-fatiha'dan sonra GALATASARAY MARSI okunacaksa öyle ölüm hos gelmis sefa gelmis..!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Merhaba Ufuk,

Ben FB icin ceyrek finali cok buyuk bir basari olarak goruyorum.Ha ustune koyup daha iyisini yapabilirler mi onu tartisiriz zaten tartismaya da gerek yok onumuzdeki yillarda hep beraber goruruz.

Sen yapilan geyiklere degil realiteye bak.

SORU : O kazandigimiz iki kupayi ne kadar paraya cevirdik.?
CEVAP: 0 (Yazi ile sifir, hatta son duydugumda 180 M borc vardi)

SORU: FB bu ceyrek finali kac paraya cevirdi.
CEVAP: Cevirdi , ceviriyor, cevirmeye devam edecek.(Dun aksam ustunde Chelsea-FB amblemli ceyrek final maci yazan hatira atkilari vardi FB taraftarinin ustunde)

Sana kisa bir hesap sirf CL mac ve TV gelirleri ile 15-20 M EURO arasi kazandilar,FBTV reklam gelirleri haric.Iki farkli forma sattilar FENERIUM para basiyor, ortalama 32.000 kombine ve ben bu sayi seneye 40.000 olur diyorum.

AY cikti "FB taraftar kart uygulamasini hayata iyice gecirelim ve 1.000.000 kart satalim gelin klube uye olun RONALDINHO gibi adamlar alalim CL 'de ancak boyle Sampiyon olabiliriz "dedi. adam basi 100 YTL olsa (bu kartlari kac YTL ye satiyorlar bilmiyorum ama su ana kadar 100.000-yuzbin adet satildigi soyleniyor-soyleyenin yalancisiyim )100.000.000 YTL yapiyor bugunku kurda 49 M EURO.

Galip sayilir bu yolda maglup UFUK,

Gerisi kapali ortasi muhabbeti

Selamlar
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Wallahi bu bana da ilginc geliyor, cok tekrarlanan yalanlarin gercek oldugu misali, GS bu kupada, daha zor bir formatta (iki grup birden gecerek) ceyrek final oynadi.

Ayni FB gibi ilk yarisini yenik kapattigi bir macta ikinci yari donup Real'i yendi, hem de uc atarak.

Bu yazdiklarim CL'de ceyrek finalde oldu, dun FB'nin oynadigi seviyede, FB'nin yaptigi ilk diye yazanlar FBli olsa anlayacagim, GSlilar neden yaziyor bunu?

GS'in oynadigi yari finale gelince, futbol baska olabilir, format degisik olabilir falan da bu neden bu basariyi daha onemsiz yapiyor?

Turkiye de baska idi, GS'in yari final oynadigi donemde birak yari finali, ceyrek finali ilk turu zor geciyordu Turk takimlari. Futbol baskaydi, Turk futbolu cok daha baskaydi (negatif anlamda). Boyle bakilirsa belki de o yari final Dunya Kupasi 3.lugu ile Turk futbol tarihinin en buyuk basarisidir.

Futbol o zamanlar baskaydi deyip bu isi kucumsemek Jesse Owens'in sanirim 1936 Olimpiyatlarinda aldigi bilmem kac altin madalyaya bakip ama bugun daha hizli kosuluyor demeye benziyor. Olabilir, ama o gun en hizli Jesse Owens kosuyormus. Buna baska turlu bakmak tarihi anlamda basarinin icini bosaltmak demek, cunku 10 sene sonra da futbol bugunkunden farkli olacak, eee, ne diyecegiz o zaman, aman canim o zaman futbol baskaydi, ne olmus FB CL'de ceyrek finale cikip Chelsea'ye elendiyse mi denecek?

Real 9 tane CL kazanmis, ama o zamanlar futbol baska turlu oynaniyordu, hepsini bos verelim? Bu yaklasim akliniza yatiyor mu cidden?

GS yari finale kaldi. Cok ciddi basaridir, UEFA Kupasi aldi, o da cok ciddidir, devaminda CL'de ceyrek final oynadi, o da cok ciddidir.

Bunlari ilk GS'in yapmasi belli zihniyette FBliler icin ustesinden gelinemez bir yaradir. Bu tipler helal olsun, tebrikler, biz daha iyisini yapalim demek yerine, kucuk dunyalarinda yapilani karalayarak kendilerini rahatlamak ister.

O yuzden cok tekrarlanan yalana inanamayin. O donemin basarisi onemli degil, UEFA tesaduf, o zart, bu zurt ama nedense bu tesadufler, onemsiz basarilar 50 sene onlara olmamistir.

Bu konuda FB'nin buyuklugunu anlayan zihniyet Ali Sen'inkidir (adami baska acilardan sevin sevmeyin burasi onemli bir nokta): 5-0lik Neuchatel macimizdan sonra cikan macin tekrari kararinin iptali icin gidip ugrasmistir, ardindan GS UEFA kazaninca elinde GS bayragi bayrak sallamistir. BU FB buyuktur, GS'in basarisi altinda ezilmez, onunla rekabet eder zihniyetidir. Ali Sen stad yapmamistir, bir suru tarafini begenmezseniz ama GS ve rekabet konusunda benim istedigim FBlilik durusunu gostermistir.

Bunun karsisinda stad yapan, gelir arttiran, Roberto Carlos, Anelka getiren ama GS karsisinda ezilip, tebrik ederim diyemeyen, tesaduf falan gibi muhabbetlerle kendini avutan zihniyet var. Maalesef su siralarda FB ve taraftari icinde de cok hakim olan.

Bunlarin yalanlarina inanamyin. Avrupa Kupalari tarihi gecen sene baslamis gibi gosterme cabalarina kanmayin. Bu bir ideoloji, kendilerinin cok tekrarlayarak inanmaya calistigi. Bu kisiler Anelka'nin Konya kalecisini doverek attigi gol nizami deyip, Semih'in Arif'in meshur golu ile ayni dakikada, hem de ofsayttan attigi gole sevinip, Arif'in golunun dakikasini arttirma gayretinde olanlarla ayni kisilerdir.

Yalanlara inanmayin. Arif ve Semih'in golleri dakikalar 96 iken oldu. Ustelik Arif ofsaytta da degildi. Bunlari tekrarlayin. FB icinde de gunun sonunda ozguvenli, rekabete saygili, degerini anlayan anlayis galip gelecektir.

Ha, aman arada biz de klup olarak diger zihniyete gitmeyelim, FB'yi karalayarak, basarilarini kucumseyerek kendimizi rahatlatmayalim.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bir ust baslikta Kerem'de yazmis, orayami buraya mi karar veremedim.Seni sectim Ali :)

Turkiye'nin dunya kupasi ucunculugu ile ayni cizgide denmis ,dunku FB ceyrek finaline kadar oynadiklari kluplerin herbirinin muzesinde 1 yada 2 Avrupa Kupasi var.Ha o kupalarin orta cagda alinmis olanlari da var gecen sene olanida..

Dunya kupasinda afrikalilarla uzakdogulularla oynayarak 3.olduk.Brezilyayi yenmeyi basarsaydik Dunya sampiyonuyduk o sene Kerem'in deyisi ile "Altta olmayan istikrarli cizgi"'ye ragmen..

FB'in Chelsea'ye elenmesi normal sonuctur elbet, kadrolardaki farklilik hepimizin gozunun onunde.

Peki ben bu konuda fazla iyimser oldugumu kabul ediyorum, ama ayni zamanda gercekci bir insanim.Ben FB'nin bu sene yurtdisinda mac oynama becerisini arttirdigini kazandigi tecrube ve ozguvenle uzun sure bize rahat vermeyecegini dusunuyorum.

Bu ozguveni yikmak en kisa vadede 27.04.2008 Pazar gunu ASY 'de onlari yenmek ve ligi kazanip CL 'e katilma hakki elde etmekle gerceklesebilir.Bu mac sonunda FB'nin ceyrek finalini abartan Galatasaraylilar mi Fenerbahceliler mi hepimiz gorecegiz.

Umarim onlar abartiyorlardir, cunku sezonu kupasiz ve CL'a katilamadan bitirmek istemiyorum.

Birde son bir konu var, FB'nin basarisi karsisinda Galatasaray'in kazandigi kupalari (ve daha oncesi oynanan 10 seneye yakin CL tecrubesi) kimsenin kucumsedigi yok, ozellikle Galatasaraylilarin.

HINCAL felan gibiler diyorsan o baska,

Benim gibi Kopenhag hacisina Londra Umresi VIZZZZZ GELIR :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply