FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Orada sinsice bir laf edilmis sanki.. bizdeki hata idi.F.b macindaki bilincli kasitli yapildi demek istiyor.Hakem guzel mac yonetti diyecegini sanmiyorum
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

İzi Ergil wrote:Orada sinsice bir laf edilmis sanki.. bizdeki hata idi.F.b macindaki bilincli kasitli yapildi demek istiyor.Hakem guzel mac yonetti diyecegini sanmiyorum
Orada SL hala sansi olanlar icin boyle seyler olur demekten cok (cunku cok iyimser olup Polat'a buyuk bir kredi vermek gerekiyor bu iyimserlikte) boyle seyler bize olunca hata FB'ye olunca hata degil diye kinaye vermis. Yani GS baskanindan beklenilen cevabi vermis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB'nin sansi donuyor mu?

Dune kadar kaleye gececegi soylenen CECH tekrar sakatlanmis .5O dikis atmislar.

Cech has surgery after accident

Cech had been on the verge of a comeback after nine games out
Chelsea will be without Petr Cech for a fortnight after the keeper had surgery to his lips and chin following a collision with a team-mate in training.

BBC Sport understands Czech goalkeeper Cech, 25, required 50 stitches.

Cech has missed the last nine games with an ankle injury and will now miss Tuesday's Champions League quarter final second leg against Fenerbahce.

"He has been unlucky with injuries this year," said Chelsea boss Avram Grant. "But this is football - it happens."
=========================================

Remarkable record
Chelsea's remarkable home record – unbeaten in 63 matches in all competitions – and their greater experience, with this being their fourth UEFA Champions League quarter-final in five seasons, point to a likely victory for the Londoners.

Bakalim FB bu rekoru bozabilecek mi ?

Bu arada ilginc bir istatistik ekleyelim.Son anda editim geldi.

http://www.uefa.com/competitions/ucl/st ... index.html

CL'de en cok faul yapan birinci ve yapilan ikinci oyuncu M.AURELIO, Assist krali ALEX DE SOUZA.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne acıdırki şu fener avrupa şampiyonu olsa Türk Milli Takımına vereceği oyuncu sayısı taş çatlasa "5".
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fenerbahçe’nin Brezilyalı teknik direktörü Zico, hayalinin İngiltere veya İspanya ligindeki takımlardan birinde teknik direktörlük yapmak olduğunu söyledi.
İspanya’nın Marca gazetesinde bugün yayımlanan demecinde Zico, sezon sonunda Fenerbahçe ile sözleşmesinin biteceğinin hatırlatılması üzerine "Dünya futbolunun başında olan İngiltere ve İspanya’da bir gün teknik direktörlük yapmak her teknik adamın rüyasıdır. La Liga’da yaşanan futbol hoşuma gidiyor. Fenerbahçe’ye de teşekkür etmek istiyorum. Onlar,
kalmam için görüşmeleri tamamlamamızı istiyorlar" dedi. Teknik direktör olarak kendisine en fazla etki eden ismin Tele Santana olduğunu ifade eden Zico ayrıca, Brezilya Futbol Federasyonu’nun başında Ricardo Teixeria olduğu sürece Brezilya Milli Takımı’nın başına geçme olasılığı olmadığını söyledi.

Kaynak: Zilliyet

Bakalim dunya kulubu Fenerbahce hocasini ve oyuncularini nasil tutup, sureklilik saglayacak? Baksana ruyasini simdiden soylemis Zico efendi. Haksiz da degil. Su sahalara, takimlara, seyirciye, basina, hakemlere, federasyona bakinca kim kalmak ister? Buyuk ozveri ($$$) gerektirir bu is. Ilk firsatta kacmak en iyisi. Tesadufcu Aziz giden gider bende para olduktan sonra getiririm yenisini diyor ama kazin ayagi oyle degil iste. Takim dagilip seneye elemelerde kotu bir takim cekip elendin mi gorurum tesadufu.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Her tur gectikce FB'nin önümüzdeki yilki bordro masrafina +3-5 milyon euro ve kacan 1 oyuncu ekleniyor. Bakmayin Baskanda cok para var, herkesi alir martavalina. Oyle olsa verirdi 3 milyon euro/yil ucret Tuncaya o da 3-4 yillik mukaveleye imza atardi. Lugano, Semih, Alex, Aurelio ve Zicodan kacan her birinin yeri zor dolar. Kontratlari ne durumda bilmiyorum ama bu yeni 28 yas ve 3 yilini doldurma kuralina gore bazilarini zor tutarlar. Semih, Zico ve Aurelio gidici, Alex kalabilir, Luganoda kontrat var.
Ben Ronaldinhoyu bile alirim diyorsan yukaridakiler ayda 3-4 milyon euro rahat isterler. (Carlos ve Kezman 4 civari aliyor)
100 milyon dolar (asagi yukari o kadar) butce klubun butcesi hersey dahil, git hepsini futbol takimina ver demiyorlar.
NO ADNANS, NO CRY !!
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Fenerbahçe'nin şansı olduğuna inanıyorum. Chelsea 3 bile atsa, 'ya gene olursa'yla bile 3-2 yapabilirler. Neticede duran top kazanmak için süper top oynamak gerekmiyor. Bunu Chelskinin de hesaplayıp, kendini bozmaması lazım.

Ne olursa olsun fazla heyecanlı değilim, gidip Chelsea'ye duacı olmam, olana da karşıyım, büyük GS resminde asıl rakip Chelsea'dir benim gözümde, Arsenal'dir, Real Madrid'dir. Fenerbahçe benim yapmaya çalıştığımı yapabiliyor diye kıskanıp sinirlenmem. Samimi bulun ya da bulmayın, hakediyorsa FBnin sevinmesi beni o noktaya getirmiyor. Bizim senelerce yaptığımız böbürlenmeden muzdarip, şimdi kendilerini kaybetmiş vaziyetteler, bunu da anlayabiliyorum.

Öte yandan Fenerbançe elenirse de bunu kutlamam, geçen tur elenmeleri lazımdı zaten derim, biter.

Haftasonu olan hakem saçmalıkları da bu hislerimi hiç etkilemedi. Her sene her takımın lehine ve aleyhine bir ton hata yapılır ama hep şampiyonun kayrılmış olduğu baki kalır. Biz ya da BJK şampiyon olursa FB hakemlerin baskı altına alınarak şampiyonluklarının çalındığını söyleyecek, Sivas sezon başından beri İstanbul-Anadolu edebiyatı yapmakta, FB şampiyon olursa herkesin neler söyleyeceği belli. Hep aynı şeyler yaşanıyor, aynı laflar ediliyor, federasyonlar, mhk'ler geliyor gidiyor aynı terane.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mert Tokman wrote:Maci bedava seyretmek isteyenler icin:

http://www.channelsurfing.net/

biraz asagi scroll edip FB macina tiklayin...
Eyvallaaah Mert Hocam. Ordaki ikinci link, "TVUPlayer" diye bir ActiveX istiyor, onunla ugrasmak istemezseniz, Windows Media Player (WMP) ile calisiyor ilk link:

http://www.channelsurfing.net/watch-zee-sports-2.php

Bu da direk WMP icinde acilabilecek bir link.
Star'da yayinlanan maclarda klasik oldugu uzere, gizleyip saklamadan, macin videolari/resimleri asiliyor:

:arrow: kralspor
:arrow: ensonhaber
:arrow: videonuz.com/spor
Mert Hocam'in gecen sefer linkini gectigi site, Z-Sports'un bu maci da yayinlayacagi seklinde hazirlamis sayfasini. Yukardaki linklerden, "direk WMP icinde acilabilecek bir link" ve haliyle "kralspor", ve "ensonhaber" linkleri gecersiz/eskimis halde, onlari da yenilemis olalim:
:arrow: Direk WMP icinde acilabilecek bir link (Calismazsa, yukardaki "Z-Sports" sayfasini acip, kaynak kodunda "FileName" aramasi yaptirip, calisacak bir link bulabilirsiniz)
:arrow: kralspor
:arrow: ensonhaber
:arrow: Uefa.com Match Centre

Bana memleketimizin "Dunya Kulubu"nun burnunun surtulme zamani geldi gibi geliyor artik. Biz UEFA'yi aldigimiz zaman, Deniz'in dedigi hesap, tezahurattaki denilen "Avrupa'nin Krali" olmamistik hakkatten, sanki biraz daha mutevaziydik gibime geliyor yahu. Bilmiyorum tarafli bakiyorum belki. Tamam bu CL ama, hele bir yari final oyna, Zico'nun dedigi hesap mac-mac dusun/ilerle de, ondan sonra Moskova+Kupa hayalleri kur. Hic olmaz degil tabii, zamaninda, Monaco+Porto bilimum buyukbaslarin arasindan nasil siyrildiysa, belki FB de siyrilir ama, Kadikoy'deki ilkyarinin bir daha hic yanina bile yaklasmamalari lazim...

Iki taraf da gol atinca "GOOOOL" diyebilecek bir doneklikte :twisted: :oops: seyredecegim maci. FB atarsa, babam ve diger sevdigim Fenerliler adina sevinmis olacagim. Chelsea atarsa da, burnundan tuy aldirmayan, kendini dunya alemin krali goren, biz zamaninda onlara Juve, Barca formalari giydirirken, simdi benzerini yapanlara karsi "vatan hainleri" havasinda yaklasabilecek kadar ikiyuzlu/karaktersizleri uzecegi icin sevinecegim. Dogruya dogru, "Avrupa Fatihi" sifatimizi, yayla/coca-cola kupasi gibi fasulyeden seyler disinda hic bir zaman gecememis olan FB'nin gecmesi de koyacak isin dogrusu. Ama, gecen gun yazdigim gibi, onun da bizim yonetime, oyunculara ekstra motivasyon olarak donmesini bekleyecegim...
Özgür
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

5 olur :)

Basarilar Fenerbahce
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Candar ama kafasi tamdar. Bu hiyari (kusura bakmayin hakkinda dusundugumu boyle bey beyefendi gibi adaba ve kibarliga uysun diye saklayamam dogrusu) kose yazarligi yaptiginda da okurdum. Biraz once NTV'de Emre Kongor'dan FB'ye basarilar dileme centilmenligini gosteremedin diye girisince Kongar agzinin payini verdi. Kongar GS'li.

Tamdar bunun uzerine "ben milliyetcilikten nefret ederim bana ne FB'si ben Chelsea'yi tutarim deseydiniz de olurdu ve anlayisla karsilardim" dedi. Istebu kadar cig ve hamhalat adamlar bunlar. Kongar "o ne demek oyle benim GS'liligim FB'ye yurekten basarilar dilememe engel olmaz. Ama bunu boyle daha programi acar acmaz dayatarak benden istemenize pek akil erdiremedim" dedi. Ben olsam madem oyle ne diye soruyorsun senin icin fark etmiyorsa derdim.

Hincal filan da bu kafa yapisindadir. Bu dar kafa yapisidir zaten Turkiye de yobazligi sadece din temelinde degil takim, parti. ve siyasi akim uzerinde de yapip dogruyu, iyiyi, ve guzeli gorunce kabullenemeyen ve bir mazaret bulabilen bagnazlar. Yani yanildiklarinda ozur dileyemezler. Kendisi gibi dusunmeyeni asagalamak alay etmek en temel silahlaridir. Bunlar kabile yasam tarzini severler. Illa sevdikleri biri bunlari gudecektir. Yanlis yapsa da ucurumun kenerina geirse de onemli degil. Kisisel dusununleri zarali bulurlar. Hemen bu bizden bu bizden degil diye yaftayi yapistirip bu tur karmasa dan kendilerine bir cikar saglamaya calisirlar. Bunlara guven de olmaz. Bakmayin bir ideal pesinde kosuyor gibi gozukseler de kendi menfaatlari icin dun kara dediklerine bugun beyaz demeleri cok kolay olur. Tek dusunceleri parsa kapmaktir.

Bu method kultur duzeyi bir standardi tuturamamislar arasinda cok tutulur ve arkalarindan goygoycu bulurlar. Takim tutup takim tutma adina her turlu bagnazlik icine girebilen ben milliyetcilikten nefret ederim demesi de ayri bir komedi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Alpay Dedeoglu wrote:Her tur gectikce FB'nin önümüzdeki yilki bordro masrafina +3-5 milyon euro ve kacan 1 oyuncu ekleniyor. Bakmayin Baskanda cok para var, herkesi alir martavalina. Oyle olsa verirdi 3 milyon euro/yil ucret Tuncaya o da 3-4 yillik mukaveleye imza atardi. Lugano, Semih, Alex, Aurelio ve Zicodan kacan her birinin yeri zor dolar. Kontratlari ne durumda bilmiyorum ama bu yeni 28 yas ve 3 yilini doldurma kuralina gore bazilarini zor tutarlar. Semih, Zico ve Aurelio gidici, Alex kalabilir, Luganoda kontrat var.
Ben Ronaldinhoyu bile alirim diyorsan yukaridakiler ayda 3-4 milyon euro rahat isterler. (Carlos ve Kezman 4 civari aliyor)
100 milyon dolar (asagi yukari o kadar) butce klubun butcesi hersey dahil, git hepsini futbol takimina ver demiyorlar.
Bu tarz zorluklar belli donemde tum takimlarin basina geliyor, Besiktas Gordon'dan sonra, mesela Trabzon 1980'lerin ortasinda kadroyu birden bosaltinca agir sendelemisti.

Ama bence FB'de temel risk sadece Alex... Aurelio, Lugano, Semih, Kezman, Deivid bireysel olarak kolaylikla yerine adam ikame edilebilir futbolcular. Alex ise oyunun unutuldugu anlarda birden skor degistiren tuhaf bir oyuncu.

Tuhaf, cunku mesela Hagi gibi hirsli, agresif degil. Ribery gibi patlama yapmiyor, seyirciyi alevlendirmiyor. Ama sonucu belirleme yetenegi olan en nitelikli oyuncu bizim ligde.

FB'nin bu sene Avrup basarisi da % 70 Alex'in bu karakter ozelliginden dogdu; herkes oyundan umudunu keserken mesela o, o kadar cool kalabiliyor ve hep ayni oynayabiliyor ki ancak bu psikolojide biri neticeyi degistirebilir.

Bazen onu Michael Schumacher'e benzetiyorum. MS de herhangi bir yaris oncesinde nabzi 1 ritim artmayan, adrenalin hissetmeyen, neredeyse sinirleri alinmis bir yarisciydi. O mekanikligi sayesinde yarattigi baski yarisin herhangi bir aninda, bir diger yarisci ustunde ezici bir psikoloji kuruyordu.

Alex'in varligi da bunun gibi. Cok cool, cok statik ama neticeye donuk.

O yuzden temposu cok iyi bir Ispanya'da ve Italya'da -bence- bes kurus sansi yok. Akli varsa, buradan emekli olur.

Ve yine bence bu sene Alex olmasaydi, tum insani yeteneklerine ragmen Zico birinci Inter macinda yolcu edilirdi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mactan once stadda konusuyorlar, bu konusmaları dinleyen ve konu hakkında bilgisi olmayan birisi sanki ilk defa bir Türk takımı çeyrek finale kalıyor zannedecek. 1989daki yarı finali saymıyorum bile.

Maça gelirsek, bence Fenerin ciddi çansı var. Ben Avram Grantın nasıl bir TD olduğunu pek bilmiyorum. Ama Zico'nun belli bir taktiği var, 60.dakikadan sonra bastırıp maçı alıyor. Hep aynı şeti uyguluyor , ama tutuyor. Bizim kupa maçında da 11e 10 olmamıza rağmen az daha kaybediyorduk. 60dan sonra Feldkamp seyretmişti. İyi bir teknik direktör bunu etüd edip önlemini alır. Fener açısından ise ilk maç yaptığının aynısı yapıp maçı bırakmamak ve fiziksel üstünlük sağlamak durumundalar. Fener'e başarılar.
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:5 olur :)

Basarilar Fenerbahce
Ballack kafayla atti. Bakalim kac olacak 90 dakikanin sonunda.

Ikinciye direk izin vermedi simdi.

Alex'in drese teslim ikinci duran topunda da cok kotu vurdu FB oyuncu. FB gol atabilir boyle giderse duran toptan.

Deivid santra yuvarlagi civarindan kaleyi yokluyor simdi :D

chelsea kalecisi degaj yaparken sakatlandi. Deivid'e gun dogdu, artik her yerden vurur.
Last edited by Mehmet Daskiran on Tue Apr 08, 2008 10:14 pm, edited 4 times in total.
Mehmet Daskiran
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Mactan once stadda konusuyorlar, bu konusmaları dinleyen ve konu hakkında bilgisi olmayan birisi sanki ilk defa bir Türk takımı çeyrek finale kalıyor zannedecek. 1989daki yarı finali saymıyorum bile.

Maça gelirsek, bence Fenerin ciddi çansı var. Ben Avram Grantın nasıl bir TD olduğunu pek bilmiyorum. Ama Zico'nun belli bir taktiği var, 60.dakikadan sonra bastırıp maçı alıyor. Hep aynı şeti uyguluyor , ama tutuyor. Bizim kupa maçında da 11e 10 olmamıza rağmen az daha kaybediyorduk. 60dan sonra Feldkamp seyretmişti. İyi bir teknik direktör bunu etüd edip önlemini alır. Fener açısından ise ilk maç yaptığının aynısı yapıp maçı bırakmamak ve fiziksel üstünlük sağlamak durumundalar. Fener'e başarılar.
Gol oldu. Ballack atti.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ikinciyi direk onledi.

Ozan Ersoy
Post Reply