2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote: Ozan, bu konuda bence biraz fazla kendi gorusunu evrensel egilim zannetme hatasi yapiyorsun. Ben de FB Avrupa'da mac yaparken epey heyecanla FB'yi destekliyorum. Kayseri macinda hakem FB'ye bir uc puan verdi diye bunun neden degismesi gerekiyor?
:D Azinliktasiniz. Sessiz cogunluk var yazmayan. Yazip da bu konuda yorum yapmayan bir suru insan var. Cunku oyle dese samimi olmayacak, boyle dese ayiplanacak. Su tiyatroyu gorup midesi bulanan bir suru insan da var. Bir suru yarim agizla tebrik eden var ya da alenen hepsiden nefret ediyorum diyen de var.Sizler samimi olabilirsiniz ama kesinlikle azinliktasiniz. Asil dogrunun bu oldugunu yazip kendi dusuncelerinizin evrensel oldugunu sanan sizlersiniz.

Bugunku durumun insan psikolojisinin nasil etkiledigini ve nasil anti-FB, anti-GS yarattigini yazdim. Ben de bunu normal karsiladim. Bu asagilik, bu kendini begenmis, bu gucluyu kayiran ortamin karsi tarafta olumlu duygular dusunceler olusturmasina imkan yok dedim. Dun GS bugun FB de olsa durum yanlistir dedim. Ilk yazdigim yazi din ve ahlak hocamin tepki gosterdigi yaziyi bir daha okuyuver.

Ozan Ersoy
Azinlikta olabiliriz, saymadim, sample etmedim, ama var iste bizim gibiler de, yani anti-FB olmayi reddedenler diyelim.

Butun yazilari okudum, ondan bazi seyleri soruyorum. Arif kendini yere atmasa da sampiyon olurduk, Deivid atmasa da FB olur, bunlari soylemekte neden sakinca var (aman yanlis anlama o tartismada araya karismak istemiyorum ama bu kismi dikkatimi cekti)?

Dun GS, bugun FB de olsa durum yanlis ama bizim kulturun cok icine islemis bir durum bu. Kimse sistem duzelsin diye sikayette bulunmuyor, herkes ben kayrilayim diyor. Avrupa'da kupa kazaniyorsun, adamin kimyasi bozuluyor, nasil bok atacagini sasiriyor. Bu haleti ruhiyedeki adamlara hakemler bize kiyak geciyor, biz de rahatsiz oluyoruz mu diyeceksin? Adamin derdi zaten sistemin duzelmesi, hakemlerin iyi olmasi falan degil ki, Anelka kaleciye alti pas icinde kunde atti, sesleri cikti mi adalet arayicilarinin? Yooo, o zaman memnunlar. Boyle bir ortamda kimse ozelestiri yapmaz, cunku karsindaki iyi niyetli degil, o yuzden Cengiz'in soyledikleri bana garip gelmiyor, GS'i hakem kayirdi 96-2000 arasi dediklerinde, hadi len, takiminda kim vardi da kayirmasaydi ne yapacaktin, git MTK'yi yen once diyor insanlar mecburi olarak, ne desinler, evet abi, haklisiniz, biz kayriliyoruz, siz ise bakmayin MTK'ya elendiginize, fezayi kendinize hayran birakmak uzeresiniz mi desinler?

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Azinlikta olabiliriz, saymadim, sample etmedim, ama var iste bizim gibiler de, yani anti-FB olmayi reddedenler diyelim.

Butun yazilari okudum, ondan bazi seyleri soruyorum. Arif kendini yere atmasa da sampiyon olurduk, Deivid atmasa da FB olur, bunlari soylemekte neden sakinca var (aman yanlis anlama o tartismada araya karismak istemiyorum ama bu kismi dikkatimi cekti)?
O zaman hala ne seyrediyorsun Ali hocam maclari? Madem daha iyi takim olan hatta daha iyi oynayan her zaman sampiyon olacaksa? Ne bileyim o zaman bizim Milan'i Arsenal'i yenip UEFA sampiyonu olma sansimiz da yok. FB'nin ligde dogru durust oynadigi da yok. Canlari isteyince oynuyorlar. Dunku macta kiclarini kaldiracak halleri yoktu cogunun. Futbol bu. 10 topun direkten dondugu bir atakta gol yediginiz maclar bile olur.

Konustukca daha da mantiksizlasiyor is. Olay oyle basit bir hakemin sempati empatisi falan degil. Kimin nasil yapacagi, hangi hakemin hangi maca atanacagi, nasil karar verecegi bile belli bu ligde. Bak nasil bildim Kuddusi'nin herkesi susturacagini, herkesin agzina emzik verecegini.

Ozan Ersoy
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

TRT'nin "Stadyum" programi disinda maclarin özetini veren bir tv kanali var mi online izleyebilecegim?

TRT'nin internet yayini nedense hep Stadyum olunca calismiyor... :?
Quo vadis, Galatasaray?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote: Azinlikta olabiliriz, saymadim, sample etmedim, ama var iste bizim gibiler de, yani anti-FB olmayi reddedenler diyelim.

O zaman hala ne seyrediyorsun Ali hocam maclari? Madem daha iyi takim olan hatta daha iyi oynayan her zaman sampiyon olacaksa? Ne bileyim o zaman bizim Milan'i Arsenal'i yenip UEFA sampiyonu olma sansimiz da yok. FB'nin ligde dogru durust oynadigi da yok. Canlari isteyince oynuyorlar. Dunku macta kiclarini kaldiracak halleri yoktu cogunun. Futbol bu. 10 topun direkten dondugu bir atakta gol yediginiz maclar bile olur.

Konustukca daha da mantiksizlasiyor is. Olay oyle basit bir hakemin sempati empatisi falan degil. Kimin nasil yapacagi, hangi hakemin hangi maca atanacagi, nasil karar verecegi bile belli bu ligde. Bak nasil bildim Kuddusi'nin herkesi susturacagini, herkesin agzina emzik verecegini.

Ozan Ersoy
Futbol bu, boyle tek tek bir suru mac olur, hatta turnuvalarda daha iyi olmayan takimin kazandigi da olur ama 34 maclik serilerde daha iyi takim, daha derin kadro sampiyon olur. 100% olmasa da 95% oyle olur.

Ugur Ucar sakatlandi, Sabri bize sac bas yolduruyor, hatta Sabri'den once bir de Baris sag bek ileyip puan kaybettik.

FB'de Roberto Carlos sakatlandi, Vederson ve Boral devam ettiler, Chelsea icin dahi farketmedi. Gokhan Gonul cezali, Turaci cikip oynuyor, daha derin ve daha iyiler, sampiyon olmalari normal.

Bir sey oynamiyorlar diyorsun, oynadiklari derbilere bak, bir-iki hakem ittirmesi de olsa, hepsii kazandilar, daha onemlisi o maclarda iyi oynuyorlar, kiclarini kaldiriyorlar.

Simdi neden izliyorsun maclari sorusu, cok hakli, cunku dun Arsenal - Liverpool macini seyrettim, ayni soruyu sordum, yahu ben neden bizim ligi seyrediyorum, bu admalarin oynadigiyla bizim oynadigimiz arasinda 20-30 sene fark var, belki daha fazla, sanki farkli oyun oynaniyor sahada diye.

Ama cevabi var tabii: bir, bazi senelerde takimlar daha denk oluyor, yani her sene bir takim daha iyi olmuyor.

Iki, gonul bagi olmus.

Uc, ama belki de en onemlisi, bizim camia olarak yapmayacagimizi umdugum ama yapmaya basladigimiz bir yanlis: Sampiyonluga endeksli degilim Ozancigim. GS da sampiyonluga endeksli olamaz. Iyi ve genc bir takims eyrederim diye izliyorum, Hakan'i son maclarinda GS formasi ile izlemek icin seyrediyorum, sampiyon olmasalar da GS'i seyrediyorum.

Ama soru hakli, Arsenal - Liverpool varken neden zor soru.

Ali
Bulent Yesilyurt

Post by Bulent Yesilyurt »

Ali Gursel wrote:
Bulent Yesilyurt wrote:Fenerbahcenin amaci iyi futbol oynarak sampiyon olmak.
Iyi futbol oynayarak Dunyayi kendine hayran birakmak..
Zaten oyle, butun dunya Fenerbahceyi konusuyor. Meksikasindan, Arjantinine, Brezilyasindan, Avrupasina, Japonyasindan, Cine, Filipinlerden, Libyaya....

Turkiyenin en iyi, en duzenli, en organize takimi Fenerbahce. Sadece Futboldada degil. Basketbolda basarili, Bayanlar bugun yine sampiyon olmus, diger branslarda oyle...

Her sey bilincli yapiliyor...

Gs ve Bjk ne kadar bir birinin bildirilerini copy paste yaparak aciklamalar yapsa da, Fenerbahcenin gucu karsisinda korkuyorlar. Gercek bu. Buradaki yorum yapan arkadaslar da oyle.

Fenerbahcenin emin adimlarla, kulubuyle, taraftariyla, gelirleriyle, tesisleriyle, emin adimlarla ilerledigini gormek korkutuyor sizleri.

Yoksa yukarida yorum yapan arkadaslar gibi ''8-0 ondeyken, frikiginiz verilmemis, youtube a koymussunuz'' aciklamalari yapmazdiniz...Evet o videodaki tum goruntuler mac 8-0 ken verilmeyen frikik pozisyonlaridir...

Besiktas bu rezil futboluyla mi sampiyon olsun?

Yoksa G.Saray Servetli forvet hattiyla mi?

Olacaksaniz olun, tebrik ederim. Ama Fenerbahcenin basarilari karsisinda daha guzel yorumlar beklerdim sizden...

Sizleri rahatsiz eden ofsayt diye nitelendirdiginiz gol, veya penalti pozisyonu degil. Sizi rahatsiz eden Fenerbahcenin emin adimlarla yolunda ilerlemesi...

9 kisi bir takimi son saniyede kupadan elemek, hemde birilerinin sayesinde elemek size yorum yaptirtmaz. Sadece sevinirsiniz. Bu da Fenerbahcenin ne kadar dogru yolda oldugunu gosterir.

Gerisi hikaye...
Yaz, yaz, kainat size hayran, herkes sizi konusuyor, Gerrard dun Liverpool istemem, yeter ki Aziz baskan beni alsin yedek oturmaya raziyim demis. Avustralya'da da aborijiniler FB formalari giymis, FBli olmuslar.

26 senedir kupa kazanamamissiniz, Turkiye kupasi tarihinde GS'i iki mi uc mu ne yemissiniz 20 kere yenilip (yasiniz son kupayi hatirlamaya musait mi?), utanmadan 9 kisi muhabbeti yapariniz. Ama 7 kisilik takimi 1-0 zor yenerken Ali Aydin'la (hangi Ali Aydin dersen, hani Rize macinda kural hatasiyla sampiyonluklarinizdan birini hediye eden Ali Aydin) kazandiginiz mac icin Bagdat Caddesinde dolasirsiniz.

Kupada 11-11 Kadikoy'de de gorduk sizi, ne yaptiniz da 9 kisi bahane oldu?

Ben sana hikayeyi anlatayim: Kisi herkesi kendi gibi bilirmis. Senelerce kudurdunuz GS'in Avrupa basarilari ile, ezildiniz de ezildiniz, Haluk Haluk diye kendinizi teselli ettiniz, MTKlara bilmemkime elenirken, sizden fersah fersah ileri takima laf edip futbola su hazimsizligi soktunuz, cok buyuksunuz ya. Tabii devran dondu, Haluk zamanindan beter penaltilar, ofsayt goller, voleybol takimi kuracak kadar elle oynayan oyuncular falan, yuzunuz yok laf etmeye, kafa karistirmak icin klip hazirlarsiniz.

GS 20 sene once Sampiyon Klupler'de yari final oynadi, 8 sene once UEFA kazandi, 7 sene once sizin bugun geldiginiz yere geldi. Istanbul'da ilk macta uc attigi takimda muzesinde 9 Sampiyon Klupler Kupasi olan Real Madrid'di. Sizin neyinizden korksun GS?

Neyse, ben tekrar sorayim, yuz kizarana kadar soracagim (ama senin gibileri internetten tanirim, cevap yazamayacagini biliyorum bu sorulara, maksat bunu tekrar tekrar vurgulamak):

Cevap verir misin, Manisa macinda kac ofsayt golunuz var, Kazim'in elledigi top neydi, dun Deivid ne kadar kotu itildi degil mi? Bunlara cevap vermezsiniz, konuyu hep baska taraflara getirmeye ugrasirsiniz, senelerce Ulusoy diye agladiniz, ayni seyler kendi basiniza geldi mi buyduk, Meksika, Patagonya muhabbetine baslarsiniz.

Rezil futbolla sampiyon olmaktan yana derdiniz olsa 1996-2000 arasinda sabah aksam niye agladiniz, rezil otesindeydiniz rezil de degil.

Dedim ya, herkesi kendiniz gibi biliyorsunuz.

Bu sene takiminiz gayet iyi, tebrikler, insan begenerek izliyor, ozellikle Avrupa'da. Futbolu futbol diye sevip kendi ezikliklerini tamir vasitasi olarak gormeyenler icin bunu soylemek kolaydir. Ama dedim ya, git internetten bana bir FB forumu bul, GS sizden fersah fersah otedeyken tebrikler diyen 3-5 adam olan.

Bulamazsin, arama. Ulusoy, UEFA'ya faks, oraya yuruyus, buraya protesto muhabbetindeydiniz kendi rezil takiminizla.

Neyse, son uc hafta kac puan goturdunuz, onu yaz, sonra devam ederiz.

Ali
Sevgili Ali Gursel,

11e - 11 de gorduk sizi filan demissin..
Bayagi bir kizmissin yahu yazdiklarima.

Kabul edemiyorsun galiba, ama gercekler bunlar...

11 e 11 de gorduk

10 a - 11 de gorduk. Neyse buraya o tahrik edici skoru yazmayacagim ama sen anlamissindir...

Daha cok begenerek izleyeceksiniz bizi...

Diyorum ya emin adimlarla gidiyoruz.

Birde Zico hocamiz Bursa Ankara gucu ve bir kac macta daha yedek oyunculari oynatmasaydi sampiyonlugumuzu bu hafta ilan etmistik... Ama olsun futbol bu, biraz zevk alalim.

Sampiyon olamayabiliriz de, ama herkesi (seni bile ) kendimize hayran birakan futbol oynuyoruz. Her yerde. Her dalda...

Biz spor kulubuyuz.

Diger branslarda kume dusen bir takimin taraftari olarak senin 16 bucuk yas grubu su balesi sampiyonlugunu kucumsemen normal.

Ferencvaros filan da 20 kusur yil once kupalar kazanmisti...

Onemli olan her zaman orada kalmak.
Uefa kupasinda gelenden gecenden fark yiyen bir takim olmamak.... Uefa kupasinda bir ust tura cikmak icin yunan takimindan medet ummamak. kendi isini kendi gormek filan...

Neyse cok sinirlenmissin yazdigima. halbuki ben gercekleri yazmistim....

Dedigim gibi bu ortamda sampiyonluk yine elimizden alinabilir....

Bjk nin Gs ye yattigi ortamda (sergenin 5 e 2 yakaladiklari pozisyonda topu kalecisine kadar geri pas vermesi vs.), birlikte bildirilerin yayinlandigi ortamda, demirorenin, amacimiz Fenerbahce yi sampiyon yapmamak aciklamalarindan sonra zaten sampiyon olmayalim, farketmez bizim icin...

Herkes oynanan futbolu goruyor, herkes goze hos gelen, makina gibi futbolu goruyor. Birde diger takimlara bakiyoruz, yakismiyor, yakismiyor...Boyle futbol yakismiyor, ne Bjk ye ne G.Saray a...
Bulent Yesilyurt

Baris Tokat wrote:
Bulent Yesilyurt wrote: Soylenecek cok sey var ama neyse.
Fenerbahce soyleyeceklerini sahada soyluyor, ve soylemeye devam edecektir...

G.Saray ve Besiktas in bu ortak bildirileri Fenerbahcenin ne kadar buyuk oldugunu bir kez daha gosterdi...

Biz buyumeye devam ediyoruz.... Sonsuza dek...
Bulent Yesilyurt wrote:Fenerbahcenin amaci iyi futbol oynarak sampiyon olmak.
Iyi futbol oynayarak Dunyayi kendine hayran birakmak..
Zaten oyle, butun dunya Fenerbahceyi konusuyor. Meksikasindan, Arjantinine, Brezilyasindan, Avrupasina, Japonyasindan, Cine, Filipinlerden, Libyaya....

Turkiyenin en iyi, en duzenli, en organize takimi Fenerbahce. Sadece Futboldada degil. Basketbolda basarili, Bayanlar bugun yine sampiyon olmus, diger branslarda oyle...

Asagilik kompleksinden dogan bir megalomani örnegi veriyorsunuz burada efendim.
"Biz büyümeye devam ediyoruz" derken kimi kastediyorsunuz? Yani sizin de mi sahsen payiniz var bu sözde büyümede? :lol:
Baskasinin basarisina kendini dahil etmek zavalliligin cok acik bir belirtisidir. Demek hayatiniz o kada anlamsiz ve bos ki, bir futbol kulübün basarisi sizi bu kadar tatmin ediyor.

Aklim nedense Recep Ivedik filminin bir sahnesine gitti. Hani otel sahibinin karsisinda oturuyor ya. Diyor ki: "Bu ne sacma hayat, bu ne dingil hayat ya...bu ne kopuk hayat, bu ne manyak yasam tarzi?" :lol:
Hakaret etmeden yazamiyorsunuz galiba... Demistim, bu yazdiklarim sizi sinirlendirir ama gercekler budur...

Sahsen benim ve benim gibi 30 milyon Fenerbahcelilin payi var bu buyumede. Aldigimiz kombinelerle, (35 bin kombine), aldigimiz taraftar kartlarla (120 bin), aldigimiz fenerium urunlerimizle, takimimiza verdigimiz destekle....

Siz 1 taraftarin bir takim icin ne kadar onemli oldugunu bilmeyecek kadar futbolu takip etmiyorsunuz galiba. Bilmediginizden oturu G.Saray in borc durumu ve yonetilme durumu icler acisi....

Ben futbolla dogdum, yillarca futbol oynadim, babam teknik direktor, futboldan para da kazandim, Fenerbahce ye gonulden bagliyim. Bunun bir sakincasi mi var.

Pardon sizin hayatiniz Recep Ivedik filmini ornek gosterecek kadar cok anlamliymis....

Mesela Aziz Yildirimin hayati da bosmus, baskaniniz Adnan Polat in da, tribunde deplasmana ve her macina giden taraftarinizin da hayatlari bosmus...Cok ciddiye aliyorlar degilmi... Ne isiniz olur otobuse binim saatlerce yol cekmeye... Veya Amerikada, is yerinde bilgisayarin basinda takiminizin maclarini takip etmeye calisan insanlarin hayati ne kadar bosmus... Halbuki yapilacak cok daha iyi isler var.

Mesela Recep Ivedik i izlemek gibi.

Kusura bakma biz boyleyiz. Ama hayatlari boyle olan insanlar icin hayatiniz bos demeniz, yukarida yazdiginiz ''asagiliksiniz'' tarzi yaziniza cok uymus, vallahi tebrikler...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bulent Yesilyurt wrote:Sevgili Ali Gursel,

11 e 11 de gorduk

10 a - 11 de gorduk. Neyse buraya o tahrik edici skoru yazmayacagim ama sen anlamissindir...

Birde Zico hocamiz Bursa Ankara gucu ve bir kac macta daha yedek oyunculari oynatmasaydi sampiyonlugumuzu bu hafta ilan etmistik... Ama olsun futbol bu, biraz zevk alalim.

Sampiyon olamayabiliriz de, ama herkesi (seni bile ) kendimize hayran birakan futbol oynuyoruz. Her yerde. Her dalda...

Biz spor kulubuyuz.

Diger branslarda kume dusen bir takimin taraftari olarak senin 16 bucuk yas grubu su balesi sampiyonlugunu kucumsemen normal.

Uefa kupasinda gelenden gecenden fark yiyen bir takim olmamak.... Uefa kupasinda bir ust tura cikmak icin yunan takimindan medet ummamak. kendi isini kendi gormek filan...

Bjk nin Gs ye yattigi ortamda (sergenin 5 e 2 yakaladiklari pozisyonda topu kalecisine kadar geri pas vermesi vs.), birlikte bildirilerin yayinlandigi ortamda, demirorenin, amacimiz Fenerbahce yi sampiyon yapmamak aciklamalarindan sonra zaten sampiyon olmayalim, farketmez bizim icin...

Herkes oynanan futbolu goruyor, herkes goze hos gelen, makina gibi futbolu goruyor. Birde diger takimlara bakiyoruz, yakismiyor, yakismiyor...Boyle futbol yakismiyor, ne Bjk ye ne G.Saray a...
Sevgili Bulent, butun papagan gibi ideoloji tekrarlayanlar ben gercekleri yaziyorum derler. Butun safsata pesinde gidenler ben gercegin pesindeyim derler.

Yazdiklarinda kendini ele veriyorsun, onun icin dikkat et. Beni skor tahrik falan etmez, futbolda her skor olur, her takim her takimi yener. Ha bazilari bunu hazmeder, rakibi tebrik eder, bazilari her kayiptan sonra oraya buraya saldirir, bahane bulur, bir turlu rakibim benden iyiydi diyemez. Iste o tipler skordan tahrik olur. Futbol bu, her skor olur, bu bir oyundur sonunda diyenler icin skor soylemek tahrik olmaz.

Ayni sekilde, sizi begenerek izlemekten yana benim bir derdim yok. Sana da tavsiye ederim, Hagi'li GS'i izlerken begeniyor muydun? Sen begenemezsin, Haluk asagi hakem yukari yazarsin, takimin dokulur, rezalettir, elin gidip yazamazsin.

Neden: Tekrar edeyim: Israrla sordugum halde cevap veremiyorsun dunku pozisyonlara, Kazim'in eline, Manisa ofsaytlarina, cunku ideoloji yaziyorsun, futbol degil. Ben israrla sorarim, sen konu degistirmeye calisirsin, kaybedince rakibini tenrik ederim yazamazsin, Anelka kunde atarken fauldu, dun Deivid kendini yere atti vs. yazamazsin, konu degistirir sonra cok kizmisin falan dersin.

Sevgili Bulent, senin gibi kimlerle yazistim, kizmak mi :lol: :lol: diyorum.

Sen futbolsever degilsin, yazamasin, ben futbolseverim, FByi begenir rahatca yazarim. :wink:

UEFA Kupasinda gelenden gecenden fark yememek mi? Guldurme beni iyice, ac da internette Avrupa'da kim kac mac yapip kac gol yemis bir bak. Yazdim, tekrar edeyim, bu kupalar elli senedir oynaniyor, siz de epey gittiniz, yani bir senedir cikmadi Avrupa. Az kaldi yasa gececekti Edirne'den disari cikmayin diye yahu.

Yunan takimindan medet ummaya falan gelince, 2000-2001 yilindan kac yabanci forma var dolabinda sakladigin?

Simdi dedigim gibi ben devam edeyim:

1) Dunku pzisyonlari nasil gordun, burasi futbol forumu, israrla soruyorum, dun Deivid'e ne oldu, Kazim'in eli, Manisa'da goller falan nasil gordun?

2) Bunlar Ulusoy doneminde GS'a olsa ne yazardin?

Demek sampiyonluk yine elinizden alinabilir: nasil, su Rize macinda 85. dakikada berabereyken tekrarlanan macin senesi gibi mi elinizden alinabilir?

Evet Bulent, siz sampiyon olmadiginiz her sene elinizden aliniyor. hatta gecen sene CL'i de elinizden aldilar. Ama butun feza size hayran, ben de cok kizginim, nasil kizdirdin beni. :lol:
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Bulent Yesilyurt wrote: Hakaret etmeden yazamiyorsunuz galiba... Demistim, bu yazdiklarim sizi sinirlendirir ama gercekler budur...

Kusura bakma biz boyleyiz. Ama hayatlari boyle olan insanlar icin hayatiniz bos demeniz, yukarida yazdiginiz ''asagiliksiniz'' tarzi yaziniza cok uymus, vallahi tebrikler...
Öncelikle sunu belirteyim, bu yazdiklariniz beni sinirlendirmiyor, aksine eglendiriyor. :lol:

Size "asagiliksiniz" demedim...sadece megaloman aciklamalarinizin ("dünya fenerbahce'ye hayran kalacak, dünya fenerbahce'yi konusuyor, biz büyümeye devam ediyoruz...sonsuza dek") asagilik kompleksinden (Inferiority Conplex) kaynaklandigini anlatmak istedim ve bu forumda böyle alisilmisin disinda söylemlerle, yazi tarziyla gülünc duruma düsdügünüzü düsündüm.

Cünkü takdir edersiniz ki Bülent bey, dünya FB'yi konusmuyor. Dünya Irak, Tibet, Darfur'u konusuyor. Amerika'daki bankalar krizini, bunun dünya ekonomisi üzerindeki etkisini konusuyor. Dünya Israil-Filistin sorununu, Iran'in nüklear güc olma istegini, Al-Kaida'yi, Hristiyan ve Islam alemlerinin catismasini ve daha neler neler konusuyor. Saniyorum bir insanin hayati futboldan ibaret olunca gercekle bagi kopuyor.

Ben burada daha hic bir zaman forum üyesinden GS hakkinda böyle aciklamalar duymadim, cünkü burda gayet seviyeli bir sekilde GS'dan ziyade Türkiye futbolu konusulur, analiz edilir. Duysamda onun hakkinda da ayni seyleri düsünürdüm.

Bunun disinda FB'nin Chelsea'yi yenmesine ben de sevindim. Bir underdog'un bir futbol devini devirmesi tabi ki hosuma gider. Hele ki bu underdog bir Türk takimiysa daha da hosuma gider. Umarim FB yari finale de cikar. Yeter ki temiz futbolla, hakkinin bilegiyle yensin.

Ama bir futbol takimi (hangisi olursa olsun) hakem yardimiyla maci kazaniyorsa, o zaman ben buna kizarim. GS'da böyle kazansa kesinlikle sevinemem, yine kizarim. Bazi güclü takimlarin hakemler (yani federasyon) tarafindan kollanmasi bu güzel sporu öldürür ve hicbir zevki kalmaz.

Not: Benim sizin hakkinizda yazdiklarim itiraf ediyorum ki fazlaca polemik olmus. Tanimadigim bir insani böyle degerlendirmek benim yanlisim. Bundan dolayi özür diliyorum.
Quo vadis, Galatasaray?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Bu durumda mesela "adam is adami binlerce isciyi doyuruyor, sonra Avrupa'ya ihracat yapiyor, sirketini butun dunya taniyor, Turkiye'nin gururu tabii ki arada devlet kayiracak, hortumlamasina goz yumacak, tabii ki mahkemede yargic onun leyhine karar verecek, butun bunlar normal karsilanmali" mantigi da dogrudur. Degildir dersen olmaz. Celisirsin. Ozan Ersoy
Tabii, iste bu ya! Sana mama veren adam arkaya dolaninca sesin cikmayacak, sineye cekeceksin.

Yahu iste adam yazmis ve her sey ortada. Ne tur bir dusunce tarzi ile kendisini donattigi acik. Daha tartisacak ne var!

Parmaklariniza yazik.
Bulent Yesilyurt

Ali Gursel wrote:
Bulent Yesilyurt wrote:Sevgili Ali Gursel,

11 e 11 de gorduk

Biz spor kulubuyuz.

Sevgili Bulent, butun papagan gibi ideoloji tekrarlayanlar ben gercekleri yaziyorum derler. Butun safsata pesinde gidenler ben gercegin pesindeyim derler.

Yazdiklarinda kendini ele veriyorsun, onun icin dikkat et. Beni skor tahrik falan etmez, futbolda her skor olur, her takim her takimi yener. Ha bazilari bunu hazmeder, rakibi tebrik eder, bazilari her kayiptan sonra oraya buraya saldirir, bahane bulur, bir turlu rakibim benden iyiydi diyemez. Iste o tipler skordan tahrik olur. Futbol bu, her skor olur, bu bir oyundur sonunda diyenler icin skor soylemek tahrik olmaz.

Ayni sekilde, sizi begenerek izlemekten yana benim bir derdim yok. Sana da tavsiye ederim, Hagi'li GS'i izlerken begeniyor muydun? Sen begenemezsin, Haluk asagi hakem yukari yazarsin, takimin dokulur, rezalettir, elin gidip yazamazsin.

Neden: Tekrar edeyim: Israrla sordugum halde cevap veremiyorsun dunku pozisyonlara, Kazim'in eline, Manisa ofsaytlarina, cunku ideoloji yaziyorsun, futbol degil. Ben israrla sorarim, sen konu degistirmeye calisirsin, kaybedince rakibini tenrik ederim yazamazsin, Anelka kunde atarken fauldu, dun Deivid kendini yere atti vs. yazamazsin, konu degistirir sonra cok kizmisin falan dersin.

Sevgili Bulent, senin gibi kimlerle yazistim, kizmak mi :lol: :lol: diyorum.

Sen futbolsever degilsin, yazamasin, ben futbolseverim, FByi begenir rahatca yazarim. :wink:

UEFA Kupasinda gelenden gecenden fark yememek mi? Guldurme beni iyice, ac da internette Avrupa'da kim kac mac yapip kac gol yemis bir bak. Yazdim, tekrar edeyim, bu kupalar elli senedir oynaniyor, siz de epey gittiniz, yani bir senedir cikmadi Avrupa. Az kaldi yasa gececekti Edirne'den disari cikmayin diye yahu.

Yunan takimindan medet ummaya falan gelince, 2000-2001 yilindan kac yabanci forma var dolabinda sakladigin?

Simdi dedigim gibi ben devam edeyim:

1) Dunku pzisyonlari nasil gordun, burasi futbol forumu, israrla soruyorum, dun Deivid'e ne oldu, Kazim'in eli, Manisa'da goller falan nasil gordun?

2) Bunlar Ulusoy doneminde GS'a olsa ne yazardin?

Demek sampiyonluk yine elinizden alinabilir: nasil, su Rize macinda 85. dakikada berabereyken tekrarlanan macin senesi gibi mi elinizden alinabilir?

Evet Bulent, siz sampiyon olmadiginiz her sene elinizden aliniyor. hatta gecen sene CL'i de elinizden aldilar. Ama butun feza size hayran, ben de cok kizginim, nasil kizdirdin beni. :lol:
Sevgili Ali Gursel, ilk once sorularindan baslayayim..

Ben sahsen Hagi li G.Saray i izlerken futbol adina sadece Hagi nin guzel hareketlerini ve gollerini izliyordum. Onun disinda gorduklerim cok icten soyluyorum benim futbol anlayisima aykiriydi...

Hagi nin hakem Erol Ersoy u tekme tokat dovup tukurmeleri, filipescunun tukurukleri, vedatin a.guculu oyuncuyu sirtindan isirmalari, hakemin en ufak bir dudugunde tum futbolcularin hakemin etrafindan toplanmalari, kart kart diye ellerini kart verme isareti yapmalari, fatih terimin soyunma odasi kapilarini kirmasini, oyuncularini tokatlamasi, arifin kendini ceza sahasi disinda yerlere birakmasi, haginin johnsonun kaburgalarini kasti olarak kirmasi... tribunlerin ''hepiniz o.c sunuz'' pankartlari...

Bunlar gercekten benim tiksinerek izledigim seylerdi.

Ister kizin ister kizmayin. Bunlar benim goruslerim...

Bunun yaninda Fenerbahceye bakiyorum, makine gibi isleyen bir sistem. Futbolcularin hic bir zaman cirkef olmamasi. (Sertlik oynamak ayri, cirkeflik ayri. Cirkefligi yukaridaki orneklerle verdim... Mesela Lugano sert oynar) , Teknik direktor un son derece beyefendi olmasi. vs..

Hic dusundunuz mu G.Sarayli bir yazar HAKKI YALCIN neden son yillarda sadece Fenerbahce yaziyor. Hemde ovgu dolu sozlerle. Demekki arada bir fark var...

Benim 2000-2001 yilindan hic formam yok. Benim hic bir yildan yabanci formam yok. Ben Sari Lacivertli renklerden baska forma giymem. Toplamam da. Yurt disinda olmam nedeniyle kendi takimimin formasini giyerim...Kendi takimimin formalarini biriktiririm....

Oyle ki, her formami giyisimde gerek alis veris merkezlerinde, gerek yolda cok hos tepkiler aliyorum...

Ama benim Yunan takimindan medet umuyorsunuz sorumun cevabi, 2000-2001 den kac yabanci takim forman var olmamali... Bir futbolsever oldugunu iddia eden bir kisinin cevabi bu olmamali. Cunku hic alakasi olmayan bir cevap bu...

Ve simdi diger sorularina gecelim

1) Dunku macta Deivid topa dogru kosarken, arkadan itildigini gordum. Deivid dusmese zaten kafayla golu yapacakti. Dikkat: Kaleci cikmamis

2) Futbolumuza 13 cm ofsat, 21 cm ofsayt tanimini getirdiler. Fifa kurallarina gore bu yoktur. Boyle bir tanim yoktur... Santimler filan yoktur... Vestel macina ve bu mactaki ofsayt iddialarina cevabim budur.

SImdilik bu kadar...
Bulent Yesilyurt

Baris Tokat wrote:
Bulent Yesilyurt wrote: Hakaret etmeden yazamiyorsunuz galiba... Demistim, bu yazdiklarim sizi sinirlendirir ama gercekler budur...

Öncelikle sunu belirteyim, bu yazdiklariniz beni sinirlendirmiyor, aksine eglendiriyor. :lol:

Size "asagiliksiniz" demedim...sadece megaloman aciklamalarinizin ("dünya fenerbahce'ye hayran kalacak, dünya fenerbahce'yi konusuyor, biz büyümeye devam ediyoruz...sonsuza dek") asagilik kompleksinden (Inferiority Conplex) kaynaklandigini anlatmak istedim ve bu forumda böyle alisilmisin disinda söylemlerle, yazi tarziyla gülünc duruma düsdügünüzü düsündüm.

Cünkü takdir edersiniz ki Bülent bey, dünya FB'yi konusmuyor. Dünya Irak, Tibet, Darfur'u konusuyor. Amerika'daki bankalar krizini, bunun dünya ekonomisi üzerindeki etkisini konusuyor. Dünya Israil-Filistin sorununu, Iran'in nüklear güc olma istegini, Al-Kaida'yi, Hristiyan ve Islam alemlerinin catismasini ve daha neler neler konusuyor. Saniyorum bir insanin hayati futboldan ibaret olunca gercekle bagi kopuyor.

Ben burada daha hic bir zaman forum üyesinden GS hakkinda böyle aciklamalar duymadim, cünkü burda gayet seviyeli bir sekilde GS'dan ziyade Türkiye futbolu konusulur, analiz edilir. Duysamda onun hakkinda da ayni seyleri düsünürdüm.

Bunun disinda FB'nin Chelsea'yi yenmesine ben de sevindim. Bir underdog'un bir futbol devini devirmesi tabi ki hosuma gider. Hele ki bu underdog bir Türk takimiysa daha da hosuma gider. Umarim FB yari finale de cikar. Yeter ki temiz futbolla, hakkinin bilegiyle yensin.

Ama bir futbol takimi (hangisi olursa olsun) hakem yardimiyla maci kazaniyorsa, o zaman ben buna kizarim. GS'da böyle kazansa kesinlikle sevinemem, yine kizarim. Bazi güclü takimlarin hakemler (yani federasyon) tarafindan kollanmasi bu güzel sporu öldürür ve hicbir zevki kalmaz.

Not: Benim sizin hakkinizda yazdiklarim itiraf ediyorum ki fazlaca polemik olmus. Tanimadigim bir insani böyle degerlendirmek benim yanlisim. Bundan dolayi özür diliyorum.
Futbol bir spordur. Ve Dunyada FUTBOL CAMIASI vardir. Burasi da Spor forumudur. Daha cok futbol konusulur. ''Dunya Fenerbahceyi konusuyor'' derken, Dunya Futbol camiasi oldugunu kavramaniz gerekir diye dusundum. Bunu anlamayacak kapasiteniz olmadigina inanmiyorum. Yoksa tabi ki Avrupa Birligi parlementosu toplantisinda Fenerbahce muhabbeti yapmiyorlar aralarinda.

Ama laflari cevirip, soyle boyle diyerek benim goruslerimin aksine bir seyler soylemeye calismissiniz ama olmamis.

Ben G.Saray hakkinda ne bir hakaret ettim, ne bir kotu soz soyledim. Sadece kendi gorusume gore olanlari yazdim.

Bu yazida Diger yazdiklariniza katiliyorum...

Not: Akilma geldi, yazi bozulmasin diye parantez acmak istemedim. Avrupa Parlementosu bile Fenerbahceyi konusmustu. Inter in formasindan dolayi gecen olayda. :)
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Hagi nin hakem Erol Ersoy u tekme tokat dovup tukurmeleri, filipescunun tukurukleri, vedatin a.guculu oyuncuyu sirtindan isirmalari, hakemin en ufak bir dudugunde tum futbolcularin hakemin etrafindan toplanmalari, kart kart diye ellerini kart verme isareti yapmalari, fatih terimin soyunma odasi kapilarini kirmasini, oyuncularini tokatlamasi, arifin kendini ceza sahasi disinda yerlere birakmasi, haginin johnsonun kaburgalarini kasti olarak kirmasi... tribunlerin ''hepiniz o.c sunuz'' pankartlari...
Burada bahsettiklerin dogrudur.Bunlar hos seyler degildi.Hala da etkilerinde kurtulmaya calisiyoruz.Sabri ne yazikki bu gelenegi devam ettirenlerden. o kart isaretlerini F.bahceliler de yapiyor..artik herkes sari kartini alip oturuyor asagi.Lugano sert oynar demissin ben sert oyundan fazlasini epey faullu oynadigini goruyorum ve inanilmaz bir sekilde hos goruldugunu de.Ama F.bahcelilerin , son yillardaki saha ici karneleri iyi. Hic pankart mankart demeyin. Hasan'in kafasinda pisen yumurtalari da acilan igrenc pankartlari da herkes hatirliyordur herhalde.Bunlari yazmadan evvel bi dusunun sonra yazin.Aslinda hic yazmamak daha iyi. Sampiyonlar liginde ceyrek final oynadiginizda sizden bahsedilir bu normaldir.Biz de oralardan gectik.Chealsea yi yenmissiniz tabii bahsedilebilir bundan yalniz basarinizin ve buyumenin sonsuza dek surecegi fikrine nereden kapildiginizi anlayamadim.O kadar emin olmayin o anca bir temenni olur.Acikcasi Turk takimlarinin basarisinin uzun soluklu olmasi bana pek gercekci gelmiyor.Bu takim bozuldugu zaman yenisinin de bunun seviyesinde olacaginin garantisi yok fener e daha evvel de iyi futbolcular ve hocalar gelmisti. Fener taraftarinin en tipik ozelligi heralde "Grandiyöz Hezeyan" lara herkesten cok meyilli olmasi.Birbirinizi cok dolduruyorsunuz.
Forum yazarlarini elestirip sonra kovulacagindan emin bir sekilde soyleyeceginizi soylediniz ama herhalde nasil atmadi bunlar beni diye de sasiriyorsunuz. Belki siz de farkindasiniz bu yazilari bir G.sarayli, Antu veya B.J.K forumunda yazsaydi kufru yemis sonrada sutlanmisti.Bu da bu forumun farkidir.
Gerceklerden de bahis acilmisti. Kayseri maci icin yaptiginiz yorumlarla gerceklige yeni bir boyut kazandirdiniz.
Fenerbahce'nin diger takimlardan iyi oldugu dogru. ama puanlar iyi goruntuye verilmiyor puani alabiliyorsan alirsin alamiyorsan hakem vermez. Burada farkindaysaniz Sabrinin pozisyonuna penalti degildi diyen olmadi..Sizin kayseri maci yorumunuz ise bana objektif gelmedi pek.
Son olarak 58 milyonluk(bunu kuyuya ben atiyorum siz cikarin) G.S camiasinin bir taraftari olarak gerceklerin pesindeki seruveninizde size sans diliyorum :D
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Kara wrote:
Ozan Ersoy wrote:Bu durumda mesela "adam is adami binlerce isciyi doyuruyor, sonra Avrupa'ya ihracat yapiyor, sirketini butun dunya taniyor, Turkiye'nin gururu tabii ki arada devlet kayiracak, hortumlamasina goz yumacak, tabii ki mahkemede yargic onun leyhine karar verecek, butun bunlar normal karsilanmali" mantigi da dogrudur. Degildir dersen olmaz. Celisirsin. Ozan Ersoy
Tabii, iste bu ya! Sana mama veren adam arkaya dolaninca sesin cikmayacak, sineye cekeceksin.

Yahu iste adam yazmis ve her sey ortada. Ne tur bir dusunce tarzi ile kendisini donattigi acik. Daha tartisacak ne var!

Parmaklariniza yazik.
Ben anlamadim kim hangi dusunceyle donatmis kendini? Bir yanlis anlasilma var ya da biri salak rolunu oynuyor tam cikaramadim.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu neyin nesi? Bu konusma dogru mu?

http://www9.gazetevatan.com/haberdetay. ... tegoryid=5

Dogru ise bu olay adliyelik. Federasyon filan olayi coktan asilmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Haftasonu buyuk oglanla beraber BURSASPOR-VESTELMANISASPOR macina gittik.Yagmurlu havada oynandi, Bursaspor maci 1-0 kazanarak, g.tunu kurtardi ve bence artik ligde kaldi.Zaten mac sonunda sampiyon olmuscasina sevindiler.

Macla ilgili bir suru yazacagim sey var ama en onemlisi,

EGEMEN cok iyi adam, bence Galatasaray'da oynamali.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply