2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Aydin Karabulut. Bir gol atti, kendi basina bir suru pozisyona girdi,

Ozan Ersoy
Aydin gol atmadi Ozan, ilk golun ortasini yapti, Holosko ilk 14 dakikada iki gol atti, BJK'in baska golu yok.

BJK son 5 macta 15 puan alirsa ikinci olur, biz ise her turlu kelege acik olalim, Sivas'i uc yapmak icin de bolca ayak oyunu olabilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan Ersoy wrote: Aydin Karabulut. Bir gol atti, kendi basina bir suru pozisyona girdi,

Ozan Ersoy
Aydin gol atmadi Ozan, ilk golun ortasini yapti, Holosko ilk 14 dakikada iki gol atti, BJK'in baska golu yok.

BJK son 5 macta 15 puan alirsa ikinci olur, biz ise her turlu kelege acik olalim, Sivas'i uc yapmak icin de bolca ayak oyunu olabilir.
Ozur dilerim Ali. Aklimda attirdi vardi, atti diye yazmisim. Holosko'yu da goruyorsunuz. Tas gibi bir futbolcu. Aslinda 3 gol atti da bir tanesi sacma bir kararla iptal edildi, bir de ustune sari verdi hakem. 2 sene yirttim kendimi burada. Fiyati yukselmeden alinmasi gereken bir oyuncuydu. Besiktas 2 sene sonra 10 milyona satar Holosko'yu.

Bu arada Besiktas'in 5 macta 15 puan almasi cok mumkun. Ilk besle oynadilar arti Trabzon'la da oynadilar. Oyle boyle kenetlenirler alirlar geri kalan maclari. Daha FB-GS, FB-Trabzon, GS-Sivas maclari da var. Yani rakipler de mutlaka puan kaybedecek. Aslinda bence BJK'in ikinci olma sansini birakin sampiyon olma sansi bile GS'dan yuksek. Bugunku ligde oyle bir sans varsa tabii.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sun Apr 06, 2008 5:32 pm, edited 2 times in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:

Ozan Ersoy

Ozur dilerim Ali. Aklimda attirdi vardi, atti diye yazmisim. Holosko'yu da goruyorsunuz. Tas gibi bir futbolcu. Aslinda 3 gol atti da bir tanesi sacma bir kararla iptal edildi, bir de ustune sari verdi hakem. 2 sene yirttim kendimi burada. Fiyati yukselmeden alinmasi gereken bir oyuncuydu. Besiktas 2 sene sonra 10 milyona satar Holosko'yu.

Ozan Ersoy
Ozan, bugun cok iyiydi gercekten ama epey etkisiz oldugu bir suru mac da oldu Besiktas'a geldiginden beri. Yine de bence de alinsa cok iyi olurdu, cunku Besiktas bazen orta saha/defans oyle evlere senlik oynuyor ki, ileri uctaki adamlarini kotu oyunlari icin elestirmek dogru olur mu emin degilim.

BJK seneye Bobo'yu satip Holosko'yu tutar herhalde.

Cisse sari kart cezalisi oldu bu macta, haftaya Ononu'de OFTAS'a karsi yok ama OFTAS'in tuzu kuru, dusme cikma derdi yok, sanirim kolay kazanir BJK. Ondan sonra Rize'ye gidecekler, Rize dusme hattinda ama kotu takim, onu da yenerler. Ardindan iceride sevgilileri Bursa ile oynayacaklar, Ankaragucu deplasmani ve son hafta artik o siralarda dusmesi kesinlesmis olacak olan Manisa ile oynuyorlar.

Fistik gibi fikstur yani, belki Bursa puan kaybettirir FB'ye. O yuzden su Antep'e falan verilen puanlara hasta olmamak elde degil.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sun Apr 06, 2008 5:33 pm, edited 1 time in total.
Bulent Yesilyurt

Post by Bulent Yesilyurt »

Fenerbahcenin amaci iyi futbol oynarak sampiyon olmak.
Iyi futbol oynayarak Dunyayi kendine hayran birakmak..
Zaten oyle, butun dunya Fenerbahceyi konusuyor. Meksikasindan, Arjantinine, Brezilyasindan, Avrupasina, Japonyasindan, Cine, Filipinlerden, Libyaya....

Turkiyenin en iyi, en duzenli, en organize takimi Fenerbahce. Sadece Futboldada degil. Basketbolda basarili, Bayanlar bugun yine sampiyon olmus, diger branslarda oyle...

Her sey bilincli yapiliyor...

Gs ve Bjk ne kadar bir birinin bildirilerini copy paste yaparak aciklamalar yapsa da, Fenerbahcenin gucu karsisinda korkuyorlar. Gercek bu. Buradaki yorum yapan arkadaslar da oyle.

Fenerbahcenin emin adimlarla, kulubuyle, taraftariyla, gelirleriyle, tesisleriyle, emin adimlarla ilerledigini gormek korkutuyor sizleri.

Yoksa yukarida yorum yapan arkadaslar gibi ''8-0 ondeyken, frikiginiz verilmemis, youtube a koymussunuz'' aciklamalari yapmazdiniz...Evet o videodaki tum goruntuler mac 8-0 ken verilmeyen frikik pozisyonlaridir...

Besiktas bu rezil futboluyla mi sampiyon olsun?

Yoksa G.Saray Servetli forvet hattiyla mi?

Olacaksaniz olun, tebrik ederim. Ama Fenerbahcenin basarilari karsisinda daha guzel yorumlar beklerdim sizden...

Sizleri rahatsiz eden ofsayt diye nitelendirdiginiz gol, veya penalti pozisyonu degil. Sizi rahatsiz eden Fenerbahcenin emin adimlarla yolunda ilerlemesi...

9 kisi bir takimi son saniyede kupadan elemek, hemde birilerinin sayesinde elemek size yorum yaptirtmaz. Sadece sevinirsiniz. Bu da Fenerbahcenin ne kadar dogru yolda oldugunu gosterir.

Gerisi hikaye...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bulent Yesilyurt wrote:G.Saray Kulubu keske bu gol icin de bir bildiri yayinlasaydi gecmis haftalarda...

Image

Gercekleri yaziyorum, gercekleri soyluyorum diye beni buradan gonderebilirsiniz de, ama gercekler bunlar...

Futbola Semih in pozisyonuyla 12 cm ofsayt, 35 cm ofsayt tanimini getirenler, yukaridaki goruntuye yorum dahi yapmiyorlar.

Soylenecek cok sey var ama neyse.
Fenerbahce soyleyeceklerini sahada soyluyor, ve soylemeye devam edecektir...

G.Saray ve Besiktas in bu ortak bildirileri Fenerbahcenin ne kadar buyuk oldugunu bir kez daha gosterdi...

Biz buyumeye devam ediyoruz.... Sonsuza dek...
Yaptığınız çok ayıp.
Mağdur şovalye rolü yapmanın hiçbir gereği yok. İstediğinizi yazdığınıza ve size karışılmadığına göre, hayali bir atılma paranoyası üzerinden ne diye kendinize mağduriyetler çıkarmaya kalkıyorsunuz?
Adnan Polat bu sene bir kere bile haybeye konuşmadı. Hakemle kazanılan puanlardan sonra, "Kötü oynadık, sevinmiyoruz" demesini bildi. Yavuz hırsızlık yapmadı. Zil takıp oynamadı.
Siz, elle kolla atılan gollerin, verilen uyduruk penaltıların olduğu sezonda kendinize 15 puanlık avantaj yaratmışken, son maç Denizli önünde maç 16 dakika uzadı diye şampiyonluk çalındı havalarına girdiniz.
Bu seneye gelelim...
Galatasaray'ın da verilen-verilmeyen haksız kararları var, Fenerbahçe'nin de.
Yani sıfıra sıfır. Hesaplar örtüşüyor.
Öte yandan... Galatasaray'ın da, Fenerbahçe'nin de, Beşiktaş'ın da büyüklüğünü masaya yatırmanın alemi yok. Bu üç kulüp de Türkiye'nin büyük kulüpleridir.
Dönemsel olarak diğerlerini geride bıraktıkları olur her birinin. Bazen Beşiktaş'ın MAF'lı kadrosu lige damgasını vurur, bazen Terim'li Galatasaray domine eder, bazen son 4 yılda olduğu gibi Fenerbahçe duruma hakim olur.
Avrupa'da da böyle bu.
Milan ikinci kümeye düşmüşken, lige dönüp kendine Avrupa şampiyonluğunun yolunu açmadı mı?
Veya, bir zamanlar Avrupa'yı titreten Nott. Forest'lar, B.M.Gladbach'lar, neredelerdir şu an?
Büyüdük diye birşey yok... Herkes büyük. Ekonomik olarak F.Bahçe'nin dolgunlaştığı doğru. Peki, G.Saray'ın da, artarda başlatacağı ataklarda F.Bahçe'ye yetişip, hatta geride bırakmayacağı ne malum? Sırf malvarlığı bunu yapmaya yeter.
Ve...
Ligde eli çamura bulaşmamış kimse yok.
Herkes kir-pas içinde, ben temizim diyerek ancak kendinizi kandırırsınız.
Dün Tolunay Kafkas'ın yakındığı gibi. Filler tepişir çimenler ezilir.
Futbolu sahada 22 kişi oynar, eninde sonunda üç büyükler hep kazanır.
İktidarlardan çıkar sağlamak üzere o sırada kim iktidarsa o partiden veya o partiye yakın, veya Asker Partisi'ne mensup kişileri başa getirmekle veya onlara yanaşmakla ayıpsız olunmuyor.
Galatasaray'ın bir Muhsin Batur'u, bir Medeni Berk'i hiç olmadı.
Banker Kastelli'si de
Uyuşturucu kaçakçılığından Danimarka'da hapis yatmış "şen" başkanları da.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bulent Yesilyurt wrote:Fenerbahcenin amaci iyi futbol oynarak sampiyon olmak.
Zaten oyle, butun dunya Fenerbahceyi konusuyor. Meksikasindan, Arjantinine, Brezilyasindan, Avrupasina, Japonyasindan, Cine, Filipinlerden, Libyaya....

Turkiyenin en iyi, en duzenli, en organize takimi Fenerbahce. Sadece Futboldada degil. Basketbolda basarili, Bayanlar bugun yine sampiyon olmus, diger branslarda oyle...

Gs ve Bjk ne kadar bir birinin bildirilerini copy paste yaparak aciklamalar yapsa da, Fenerbahcenin gucu karsisinda korkuyorlar. Gercek bu. Buradaki yorum yapan arkadaslar da oyle.

Fenerbahcenin emin adimlarla, kulubuyle, taraftariyla, gelirleriyle, tesisleriyle, emin adimlarla ilerledigini gormek korkutuyor sizleri.

Yoksa yukarida yorum yapan arkadaslar gibi ''8-0 ondeyken, frikiginiz verilmemis, youtube a koymussunuz'' aciklamalari yapmazdiniz...Evet o videodaki tum goruntuler mac 8-0 ken verilmeyen frikik pozisyonlaridir...

Olacaksaniz olun, tebrik ederim. Ama Fenerbahcenin basarilari karsisinda daha guzel yorumlar beklerdim sizden...

Sizleri rahatsiz eden ofsayt diye nitelendirdiginiz gol, veya penalti pozisyonu degil. Sizi rahatsiz eden Fenerbahcenin emin adimlarla yolunda ilerlemesi...

9 kisi bir takimi son saniyede kupadan elemek, hemde birilerinin sayesinde elemek size yorum yaptirtmaz. Sadece sevinirsiniz. Bu da Fenerbahcenin ne kadar dogru yolda oldugunu gosterir.

Gerisi hikaye...
Sen kiminle konusuyorsun?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: :D

Ben en azindan Besiktas forumlarina kadar gidip insanlara ahlak ders vermeye kalkmadim "GS'in aslinda Besiktas'i FB'yi yendigini, Arif attiysa kendini fark etmeyecegini kapi gibi sampiyon oldugunu" anlatmadim senelerce ;)
...
Ozan Ersoy
Orasini kuran bir zamanlar Serdar Bilgili'ye de danismanlik yapan Armagan Ozdinc idi ve benim de dostumdu. Onun daveti uzerine bjk.com'da yazdim. Benim bulup gitmem gibi bir durum olmadi. Yarim yantalak bildigin seyleri burada tekrarlayip aklinca beni kuculteceksin. bjk.com ortaya ciktiginda Hasan burayi daha kurmamisti. Bizlerin tanistigi bir yerdi bjk.com. Murat Gokcigdem iyi bilir bunlari. Hasan da. Goool diye bagiranlar arasina katilacakmisim FB gol atinca ve benden bunu bekliyormus Carsamba gunu. Bak sen. Vaktiyle bu forumda BJK'li arkadaslar icin buranin canli sayfasindan BJK forumundaki ariza yuzunden Besiktaslilara GS ile ilgisi olmayan bir maci sirf oradaki dostlar icin diye Turkiye'nin Sesi radyosundan anlatildigini da bilmezsin ki sen. Cunku boyle bir seyi aklin hala almaz bile. Bunlar hatir ve gonul icin yapildi. Tepismek icin degil.

Orada senin burda yapmaya calistigin gibi edepsizligi ele alanlar ile tartismalarim oldu. Madem eskiyi karistiracaksin soyleyim sana. Benim kimseden korkacak, cekinecek, ya da utanacak bir hareketim olmadi. Ne burda ne orada ne de baska bir yerde. Goren duyan burayi okuyan yaninda alcak isim varmis sanacak. Ama ben senin toyluk gunlerinde Turkiyeden donup ayaginin tozu ile burada aklinca harbi GS'li oldugunu ispat etmen icin durup durur iken BJK ve taraftarlarina sacma sapan bagnazca saldirip attigin mesaj yuzunden ters yuz edildigini ve kovulmaktan beter oldugunu da gayet iyi hatirlarim. Kayboldundu o zaman utancindan. Taa ki gecirdigin bir ameliyati Ozgur'den duydugumda burada arkadaslara duyurdugumda donmeye yuzun tuttu idi. Ne cabuk unuttun bunlari. Ben bunlari senin yuzune vurmak istemezdim ama kasiniyorsun ve ne kadar cig oldugunu her gun gosteriyorsun. Daha fazla kuculme gozumde.
Birak simdi nana gibi kivirmayi. Arkadasimdi markadasimdi. Hadi git bakalim sor bakalim gectim fanatik carsisi marsisi Mert Ertunga'si Kivanc'i oranin agir toplari seni nasil taniyorlar. Ne yaptin arkadasca mi yazdin? Seni kovdular hesabini sildiler de kafayi yedin burada. Arif ceza sahsinda kendini atar, adamlar orada cildirir, burada Murat abim gibi "sampiyonlar ama with an asterisk" derler yani bu saibelidir derler sen de burada orada ders verirdin.

Bu arada o bahsedilen yazi dogrudur Turkiye'deyken Mondragon'a bulasan Besiktas yonetimine agir bir yazmisimdir ve uzun bir sure yazmamisimdir ama zamanlar karismis. Ben sakatlandigimda hemen 2 gun sonra buraya aciklamali uzun bir yazi yazdim 3 hafta sonra da ameliyat oldum. Ne Ozgur'unden bahsedersin bilmem. Kalli yasina gelmeden kalli oldun ama hadi neyse... Elbet ben de yaparim boyle hatalar ne yapalim.

Ercan zehiri sana devam ediyor. Bilesin...

Simdi bugun "FB zaten sampiyon olacak da boyle ittirilmesine kaktirilmasina gerek yok" diye yazinca seneler once yaptigin hatayi da kabul etmek lazim yoksa kivirmanin kralidir bu benim gozumde. Ya bugunku olana hic laf etmeyeceksin diyeceksin ki "CL de benim takimimda ceyrek final oynasin, yari finalin esigine gelsin boyle bedavaya puanlar isterim, helali hos olsun Fener'e " ya da ortada bir gariplik oldugunu yazacaksin.

Turk ligi tamamen manipule edilen yani disardan ellenen bir lig. Bunun amasi mamasi yok, olunca nana gibi calkala oluyor.

Ozan Ersoy

Boyle eski defterleri karistirarak ne elde etmeyi amacliyorsunuz anlamadim - ama ikiniz de karsilikli kisisel hakaret konusunda cizmeyi asiyorsunuz.

Buranin imami oldugunuzu unutuyorsunuz galiba - siz boyle davraninca cemaat te sizden ornek almaya basliyor haberiniz olsun.

Birakin eskileri --- 10+ sene evvelin islerinden bahsediyorsunuz - kaldi ki insanlar yaslandikca dusunce yapilari da degisiyor... Ben Kadikoy derbilerine gidip agzimdan tukuruk sacila sacila "anani itsin Galatasaraaaayy" diye bagiran bir cocukken bugun FB attigi zaman "GOOOLLLL" diye bagiran adam haline geldim - dusuncelerim bir evrim gecirdi - bu gayet normal. Birakin gecmisi...

Bulent Yesilyurt gibi web sovalyelerinin sayisi az bakmayin onlara - ben maclardan evvel ligTV nin Istanbul'un cesitli yerlerinde yaptigi roportajlara bakiyorum - GSlisi FBlisi kolkola geziyor, GSlilar FByi destekliyor - forumlarda gozlenen cekememezlik ve hirs sokakta ki insanlarda pek yok - cekemeyen/hirsli gruplar forumlar da oyle gorunmese de aslinda azinlik.

Ben aciklamasini yaptim --- mactan evvel gordugum roportajlar da Avrupa'nin ve Anadolu'nun cesitli yerlerinden gelmis taraftarlar vardi - sirf takimlarinin bir Avrupa takimina karsi verdigi mucadeleden gurur duyabilmek icin tonla para harcayip doldurmuslar o tribunleri - ben onlar icin sevindim dedim. Belki rahmetli FBli babam icin sevindim. Gol oyle bir zaman da o kadar supriz bir sekilde geldi ki ve o kadar guzel oldu ki atan takimin kim olduguna bakmaksizin boyle bir golu gordugum icin sevindim. Aslina tabii ki kimseye aciklama mecburiyetim yok ama nedenlerini anlatirsam belki baska insanlarin da dusuncelerinin evrim gecirmesine yardimci olurum diye dusundugumden anlatiyorum.

FB bu sene oynadigi futbolla, kurdugu kadroyla ve taraftarinin destegi ile sampiyonlugu hakediyor. GS ise ozellikle taraftar destegi acisindan bence uc buyukler arasinda sampiyonlugu en az hakeden takim. Turkiye'nin geneline bu sene gurur kaynagi olmus FBye arasira kiyak oluyormu once ki senelerde GS Avrupa'da basarili oldugu zamanlar gibi - cevap evet. Bence gereksiz... FB zaten guclu bir takim - kendi isini kendi gorebilecek duzeyde - nitekim dunku maclari berabere bile bitmis olsa, gelip GS'i ASY'de yenecek guce sahipler. Ne FB ne de GS icin gecmiste yapilan kiyaklar dogru degil ve gereksiz polemik yaratiyor ama Turkiye'nin gerceklerini de kabul etmek lazim... Yillardir Avrupa ulkelerine karsi duyulmus bir ezikligin, bir ikinci sinif gorulmenin tepkilerini veriyor insanlar - Avrupa'ya kendini ispat mucadelesi veriliyor - onlar umursuyor veya umursamiyor ama TR'de bu mucadele veriliyor. Durum bu iken ve ulke bu ruh halinde iken bazi yerlerden bu mucadelenin bayraktarligini eline almis FB gibi bir kuruma sempati olusmasi ve kiyaklarin gecilmesi bu sartlar altinda normal karsilanmali.

Ne zaman halkimiz eziklikten ve kendini ispat mucadelesi verme ruhiyetinden kendini kurtarir - o zaman bu tip kiyak gecmeler de anormal karsilanir. Sadece kiyaklardan cani yanan sesini cikarmaz.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
FB bu sene oynadigi futbolla, kurdugu kadroyla ve taraftarinin destegi ile sampiyonlugu hakediyor. GS ise ozellikle taraftar destegi acisindan bence uc buyukler arasinda sampiyonlugu en az hakeden takim. Turkiye'nin geneline bu sene gurur kaynagi olmus FBye arasira kiyak oluyormu once ki senelerde GS Avrupa'da basarili oldugu zamanlar gibi - cevap evet. Bence gereksiz... FB zaten guclu bir takim - kendi isini kendi gorebilecek duzeyde - nitekim dunku maclari berabere bile bitmis olsa, gelip GS'i ASY'de yenecek guce sahipler. Ne FB ne de GS icin gecmiste yapilan kiyaklar dogru degil ve gereksiz polemik yaratiyor ama Turkiye'nin gerceklerini de kabul etmek lazim... Yillardir Avrupa ulkelerine karsi duyulmus bir ezikligin, bir ikinci sinif gorulmenin tepkilerini veriyor insanlar - Avrupa'ya kendini ispat mucadelesi veriliyor - onlar umursuyor veya umursamiyor ama TR'de bu mucadele veriliyor. Durum bu iken ve ulke bu ruh halinde iken bazi yerlerden bu mucadelenin bayraktarligini eline almis FB gibi bir kuruma sempati olusmasi ve kiyaklarin gecilmesi bu sartlar altinda normal karsilanmali.
Hah soyle delikanli gibi soyleyen adam cikmis. Bu dusunce 7-8 sene once yasananlari da bugunu de hakli cikarir. Ya diyeceksin "kiyaklar normaldir, adamlar Turkiye'yi basariyla temsil ediyor" ya da yapilanlarin yanlis oldugunu soyleyeceksin. Ben yanlis oldugunu soyluyorum, varsin gecmiste yanilmis olayim.

Bu durumda mesela "adam is adami binlerce isciyi doyuruyor, sonra Avrupa'ya ihracat yapiyor, sirketini butun dunya taniyor, Turkiye'nin gururu tabii ki arada devlet kayiracak, hortumlamasina goz yumacak, tabii ki mahkemede yargic onun leyhine karar verecek, butun bunlar normal karsilanmali" mantigi da dogrudur. Degildir dersen olmaz. Celisirsin.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sun Apr 06, 2008 6:05 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Gerisi hikaye...
Yaz, yaz, kainat size hayran, herkes sizi konusuyor, Gerrard dun Liverpool istemem, yeter ki Aziz baskan beni alsin yedek oturmaya raziyim demis. Avustralya'da da aborijiniler FB formalari giymis, FBli olmuslar.

26 senedir kupa kazanamamissiniz, Turkiye kupasi tarihinde GS'i iki mi uc mu ne yemissiniz 20 kere yenilip (yasiniz son kupayi hatirlamaya musait mi?), utanmadan 9 kisi muhabbeti yapariniz. Ama 7 kisilik takimi 1-0 zor yenerken Ali Aydin'la (hangi Ali Aydin dersen, hani Rize macinda kural hatasiyla sampiyonluklarinizdan birini hediye eden Ali Aydin) kazandiginiz mac icin Bagdat Caddesinde dolasirsiniz.

Kupada 11-11 Kadikoy'de de gorduk sizi, ne yaptiniz da 9 kisi bahane oldu?

Ben sana hikayeyi anlatayim: Kisi herkesi kendi gibi bilirmis. Senelerce kudurdunuz GS'in Avrupa basarilari ile, ezildiniz de ezildiniz, Haluk Haluk diye kendinizi teselli ettiniz, MTKlara bilmemkime elenirken, sizden fersah fersah ileri takima laf edip futbola su hazimsizligi soktunuz, cok buyuksunuz ya. Tabii devran dondu, Haluk zamanindan beter penaltilar, ofsayt goller, voleybol takimi kuracak kadar elle oynayan oyuncular falan, yuzunuz yok laf etmeye, kafa karistirmak icin klip hazirlarsiniz.

GS 20 sene once Sampiyon Klupler'de yari final oynadi, 8 sene once UEFA kazandi, 7 sene once sizin bugun geldiginiz yere geldi. Istanbul'da ilk macta uc attigi takimda muzesinde 9 Sampiyon Klupler Kupasi olan Real Madrid'di. Sizin neyinizden korksun GS?

Neyse, ben tekrar sorayim, yuz kizarana kadar soracagim (ama senin gibileri internetten tanirim, cevap yazamayacagini biliyorum bu sorulara, maksat bunu tekrar tekrar vurgulamak):

Cevap verir misin, Manisa macinda kac ofsayt golunuz var, Kazim'in elledigi top neydi, dun Deivid ne kadar kotu itildi degil mi? Bunlara cevap vermezsiniz, konuyu hep baska taraflara getirmeye ugrasirsiniz, senelerce Ulusoy diye agladiniz, ayni seyler kendi basiniza geldi mi buyduk, Meksika, Patagonya muhabbetine baslarsiniz.

Rezil futbolla sampiyon olmaktan yana derdiniz olsa 1996-2000 arasinda sabah aksam niye agladiniz, rezil otesindeydiniz rezil de degil.

Dedim ya, herkesi kendiniz gibi biliyorsunuz.

Bu sene takiminiz gayet iyi, tebrikler, insan begenerek izliyor, ozellikle Avrupa'da. Futbolu futbol diye sevip kendi ezikliklerini tamir vasitasi olarak gormeyenler icin bunu soylemek kolaydir. Ama dedim ya, git internetten bana bir FB forumu bul, GS sizden fersah fersah otedeyken tebrikler diyen 3-5 adam olan.

Bulamazsin, arama. Ulusoy, UEFA'ya faks, oraya yuruyus, buraya protesto muhabbetindeydiniz kendi rezil takiminizla.

Neyse, son uc hafta kac puan goturdunuz, onu yaz, sonra devam ederiz.

Ali
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Bulent Yesilyurt wrote: Soylenecek cok sey var ama neyse.
Fenerbahce soyleyeceklerini sahada soyluyor, ve soylemeye devam edecektir...

G.Saray ve Besiktas in bu ortak bildirileri Fenerbahcenin ne kadar buyuk oldugunu bir kez daha gosterdi...

Biz buyumeye devam ediyoruz.... Sonsuza dek...

Asagilik kompleksinden dogan bir megalomani örnegi veriyorsunuz burada efendim.
"Biz büyümeye devam ediyoruz" derken kimi kastediyorsunuz? Yani sizin de mi sahsen payiniz var bu sözde büyümede? :lol:
Baskasinin basarisina kendini dahil etmek zavalliligin cok acik bir belirtisidir. Demek hayatiniz o kada anlamsiz ve bos ki, bir futbol kulübün basarisi sizi bu kadar tatmin ediyor.

Aklim nedense Recep Ivedik filminin bir sahnesine gitti. Hani otel sahibinin karsisinda oturuyor ya. Diyor ki: "Bu ne sacma hayat, bu ne dingil hayat ya...bu ne kopuk hayat, bu ne manyak yasam tarzi?" :lol:
Quo vadis, Galatasaray?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:
Hah soyle delikanli gibi soyleyen adam cikmis. Bu dusunce 7-8 sene once yasananlari da bugunu de hakli cikarir. Ya diyeceksin "kiyaklar normaldir, adamlar Turkiye'yi basariyla temsil ediyor" ya da yapilanlarin yanlis oldugunu soyleyeceksin. Ben yanlis oldugunu soyluyorum, varsin gecmiste yanilmis olayim.

Bu durumda mesela "adam is adami binlerce isciyi doyuruyor, sonra Avrupa'ya ihracat yapiyor, sirketini butun dunya taniyor, Turkiye'nin gururu tabii ki arada devlet kayiracak, hortumlamasina goz yumacak, tabii ki mahkemede yargic onun leyhine karar verecek, butun bunlar normal karsilanmali" mantigi da dogrudur. Degildir dersen olmaz. Celisirsin.

Ozan Ersoy
:D Ozan baskasina kiziyorsun yazimin orasini burasini alip yorum getiriyorsun diye sonra kendin yapiyorsun. Normal karsilanmasi dogrudur diye mi yazmisim - yoksa bu sartlar altinda normal karsilanmali diye mi yazmisim. Sartlar oyle ki bir eziklik, bir kendini ispat mucadelesi var --- burasi dogru degil --- bizim kimseye kendimizi ispat etme mecburiyetimiz yok :!: Ama sartlar bu olunca olanlar da normal tabii...

Bir de verdigin ornek olmamis... FB'ye kiyak gecilince (ki kiyaklarin FBnin Avrupa'da verdigi mucadeleye direk etkisi tartisilir) Avrupa'da elde edilen basarilar GS/BJK fanatiklari haric tum Turkiye'yi mutlu ediyor ama bir isadami devletin parasini hortumlayinca bundan birtek o is adami ve cevresi yararlaniyor. Sonucta devlet orada halki mutlu etmek icin var - halkin %60-80i FBye gecilecek bir kiyakla mutlu olup hep birlikte sokaklara dokulecekse, tasasini derdini birkac saatligine de olsa unutacaksa %5-10 luk fanatik bir grubu sinirlendirmek kucuk bir fedakarlik.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu arada aklimdayken su bayanlar da soyle boyle olduk muhabbetlerinize de bayiliyorum, gecen gun de su balesi 16 bucuk yas grubunda Istanbul sampiyonu olmusunuz, Guiness'e kupa sayinizi bir tane daha arttiracakmis. :lol:

Bence Deivid'i de artistik patinaj icin dusunun, cok yetenekli, bir iki kupa da oradan alirsiniz. :lol:

FB'nin amaci dunyayi kendine hayran birakmak falan degildir. GS birseyler yapar, amaciniz once onu karalayip sonra takip etmektir, Avrupa'da kupa kazandik, simdi birden dunyaya acildinizbakiyorum. Turk takimlari 1959dan beri Avrupa kupalaina gidiyor yahu, ne zaman degisti bu amaciniz? :lol: Ilahiler sizi. Amaciniz yabanci kisitlamasini kaldirmak, herkesin basarilarini karalayip kendiniz bir is becerince de okuze benzemeye calisan kurbaga misali sisip sisip durmaktir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
:D Ozan baskasina kiziyorsun yazimin orasini burasini alip yorum getiriyorsun diye sonra kendin yapiyorsun. Normal karsilanmasi dogrudur diye mi yazmisim - yoksa bu sartlar altinda normal karsilanmali diye mi yazmisim. Sartlar oyle ki bir eziklik, bir kendini ispat mucadelesi var --- burasi dogru degil --- bizim kimseye kendimizi ispat etme mecburiyetimiz yok :!: Ama sartlar bu olunca olanlar da normal tabii...

Bir de verdigin ornek olmamis... FB'ye kiyak gecilince (ki kiyaklarin FBnin Avrupa'da verdigi mucadeleye direk etkisi tartisilir) Avrupa'da elde edilen basarilar GS/BJK fanatiklari haric tum Turkiye'yi mutlu ediyor ama bir isadami devletin parasini hortumlayinca bundan birtek o is adami ve cevresi yararlaniyor. Sonucta devlet orada halki mutlu etmek icin var - halkin %60-80i FBye gecilecek bir kiyakla mutlu olup hep birlikte sokaklara dokulecekse, tasasini derdini birkac saatligine de olsa unutacaksa %5-10 luk fanatik bir grubu sinirlendirmek kucuk bir fedakarlik.
Mert yazinin son paragrafini aldim cunku gerisinin butunlugunu bozan degil, soyledigin ana nokta son paragrafta. Baskasi begenmedigini cekip alip yapiyor yorumunu. Bir dahaki sefere hepsini aliriz.

Ayrica ben sen dogrudur dedin demedim ki iyi okumamissin. "normal karsilanmali" mantigi da dogrudur dedim. Ayni senin dediginle paralel. Bu sartlarda normaldir diyorsun. Ben de sana bazi sartlar sundum, bu sartlarda bu adamin kayrilmasi da normal karsilanmalidir mantigi dogrudur o zaman. Ne yani bir kayirma bir kisiye degil 20 milyona yariyor diye senin deyiminle fedakarlik mo oluyor? Nasil bir mantik hic anlamadim.

Hayal dunyasinda yasiyorsun. Millet kolkola seviniyormus falan. Palavra. Tabii ki Avrupa'nin irkciligindan bezmis "Turk olsun da FB olsun ne olursa olsun" diyenler var mutlaka ama Turkiye'de durum farkli. Bir suru arkadasim var GS'li BJK'li, hepsinin senin gibi Master'i doktorasi var. Gayet mantikli adamlar ve hic de fanatik, yani bagnaz degiller. Dun hepsinin agzindan cikan ayni seydi "benim midem bulandi artik bu isten". Yani oyle bir yazmissin dun sinirlenen herkes fanatik, Turkiye'nin buyuk cogunlugu herseyden memnun gule oynaya kolkola Fener'i kutluyor. Uyan arkadasim uyan. Forumlarda olanlar gerceklerin aynasi. Gercek fanatikleri birbirini dogruyor gidip maclardan once.

Bunlarin hepsi yanlis. Belki GS iyi bir hoca bulacak bu sene CL'ye katilacak veya sampiyon olacak seneye orada basarili olacak bir iki transferle. Kime ne FB Avrupa'da ne yapiyormus? Liverpool kac tane Avrupa kupasi aldi, finaller oynadi son senelerde ama en son sampiyonlugu nerdeyse 20 sene once. Sonra niye geri kaldik?

Geri kaldin 3. dunya ulkesisin iste. Ne mahkemen mahkeme, ne kanunun kanun, ne yoneticin yonetici, ne memurun memur, ne polisin polis. Sporun da temiz degil iste. Hep bana hep bana olduktan sonra hersey mubah.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:

Mert yazinin son paragrafini aldim cunku gerisinin butunlugunu bozan degil, soyledigin ana nokta son paragrafta. Baskasi begenmedigini cekip alip yapiyor yorumunu. Bir dahaki sefere hepsini aliriz.

Ayrica ben sen dogrudur dedin demedim ki iyi okumamissin. "normal karsilanmali" mantigi da dogrudur dedim. Ayni senin dediginle paralel. Bu sartlarda normaldir diyorsun. Ben de sana bazi sartlar sundum, bu sartlarda bu adamin kayrilmasi da normal karsilanmalidir mantigi dogrudur o zaman. Ne yani bir kayirma bir kisiye degil 20 milyona yariyor diye senin deyiminle fedakarlik mo oluyor? Nasil bir mantik hic anlamadim.

Hayal dunyasinda yasiyorsun. Millet kolkola seviniyormus falan. Palavra. Tabii ki Avrupa'nin irkciligindan bezmis "Turk olsun da FB olsun ne olursa olsun" diyenler var mutlaka ama Turkiye'de durum farkli. Bir suru arkadasim var GS'li BJK'li, hepsinin senin gibi Master'i doktorasi var. Gayet mantikli adamlar ve hic de fanatik, yani bagnaz degiller. Dun hepsinin agzindan cikan ayni seydi "benim midem bulandi artik bu isten". Yani oyle bir yazmissin dun sinirlenen herkes fanatik, Turkiye'nin buyuk cogunlugu herseyden memnun gule oynaya kolkola Fener'i kutluyor. Uyan arkadasim uyan. Forumlarda olanlar gerceklerin aynasi. Gercek fanatikleri birbirini dogruyor gidip maclardan once.

Bunlarin hepsi yanlis. Belki GS iyi bir hoca bulacak bu sene CL'ye katilacak veya sampiyon olacak seneye orada basarili olacak bir iki transferle. Kime ne FB Avrupa'da ne yapiyormus? Liverpool kac tane Avrupa kupasi aldi, finaller oynadi son senelerde ama en son sampiyonlugu nerdeyse 20 sene once. Sonra niye geri kaldik?

Geri kaldin 3. dunya ulkesisin iste. Ne mahkemen mahkeme, ne kanunun kanun, ne yoneticin yonetici, ne memurun memur, ne polisin polis. Sporun da temiz degil iste. Hep bana hep bana olduktan sonra hersey mubah.

Ozan Ersoy
Ozan, bu konuda bence biraz fazla kendi gorusunu evrensel egilim zannetme hatasi yapiyorsun. Ben de FB Avrupa'da mac yaparken epey heyecanla FB'yi destekliyorum. Kayseri macinda hakem FB'ye bir uc puan verdi diye bunun neden degismesi gerekiyor?

Mahkemelerimiz vs. konusunda soylediklerin dogru, bir suru alaturka tarafimiz var (zaten kelimenin koku de nereden geliyor belli) kulturun bir parcasi, Avrupa'da basari da onemseniyor. FB'ye artik Avrupadan mi nedense kiyak yapiliyor diye Chelsea'yi mi tutacagiz? Real Madrid ile birlikte dunyanin en antipatik takimi adamlar yahu.

GS Avrupa'da basarili oldugu donemlerde bundan istifade etti, sempati gordu, FB yapsa FB gorurdu, BJK yapsa BJK gorurdu. Bunu GS kendi basina mi degistirecek, 73 milyon insani mi degistirecek GS? Daha da onemlisi bu durumdan sikayet edenler adalet, sistem falan derdinden mi sikayet ettiler? Arif kendini yere atiyor diye sikayet edenler Turkiye'de penalti icin kendini yere atmanin ilk uygulayicisi Selcuk Yula'ya tapiyorlar. Bak bugun kendilerine kiyak gecilince klip hazirliyorlar, penalti degil, kendini yere atti diyemiyorlar, GS bunu mu degistirecek? Bir suru FBlinin derdi GS'a kiyak yapilmasi degildi ki, Avrupa'da basarili olana kiyak yapilmasindan yana bir dertleri yok, neden biz olamadik o diye dertlendiler.

Bu bahsettigin seyler 50 sene sonra da boyle devam eder belki biraz duzelerek, bu da GS'in vebali degil, ozellikle karsisindakiler iyi niyetli olmadigi surece. Icisleri bakani cok GSli diye veryansin ettiler, bugunlere basbakanla masallahlar, hic sikayet edenlerini duydun mu bu durumdan?

GS'dan, GSlilardan ne bekliyorsun, ne bekliyordun?

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Ozan, bu konuda bence biraz fazla kendi gorusunu evrensel egilim zannetme hatasi yapiyorsun. Ben de FB Avrupa'da mac yaparken epey heyecanla FB'yi destekliyorum. Kayseri macinda hakem FB'ye bir uc puan verdi diye bunun neden degismesi gerekiyor?
:D Azinliktasiniz. Sessiz cogunluk var yazmayan. Yazip da bu konuda yorum yapmayan bir suru insan var. Cunku oyle dese samimi olmayacak, boyle dese ayiplanacak. Su tiyatroyu gorup midesi bulanan bir suru insan da var. Bir suru yarim agizla tebrik eden var ya da alenen hepsiden nefret ediyorum diyen de var.Sizler samimi olabilirsiniz ama kesinlikle azinliktasiniz. Asil dogrunun bu oldugunu yazip kendi dusuncelerinizin evrensel oldugunu sanan sizlersiniz.

Bugunku durumun insan psikolojisinin nasil etkiledigini ve nasil anti-FB, anti-GS yarattigini yazdim. Ben de bunu normal karsiladim. Bu asagilik, bu kendini begenmis, bu gucluyu kayiran ortamin karsi tarafta olumlu duygular dusunceler olusturmasina imkan yok dedim. Dun GS bugun FB de olsa durum yanlistir dedim. Ilk yazdigim yazi din ve ahlak hocamin tepki gosterdigi yaziyi bir daha okuyuver.

Ozan Ersoy
Post Reply