2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Necati iyiydi..

Bir asist+bir gol..

Eh iş bizim keratalara kaldı! İnşallah yarın adam gibi oynar ve kazanırlar..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Uzunca sayilacak bir ozet gordum BJK maci ile ilgili. IBB isi bastan sIkI tutmus. Ibrahim Akin beni satarsaniz ben de sizi boyle satarim gibisinden ilk dkkalarda attigi gol ile perdeyi acmis. Goldeki ara pasi da guzel necati'de. IBB golun ustine yatmadan Necati ve Ibrahimle BJK ustune gelmis. Macin kahramani Ekrem. Holoskoya beles nir gol attirmis. Verdigi geri kafa pasini firsatci Holosko tesekkurlerle kalecinin ustunden atisi da belesciligin en guzel ornegi. Bobo denen gerzek Ekrem'in eline oynayip yumruk ve itme kafa karisimi bir hareketle hakemin gozu onunde zirvalayinca BJK kaderi yazilmis. Ikinci yari BJK pek pisikmamis ama 10 kisi 11 kisye karsi oynama macin sonlarinda IBB icin meyvesini vermis. Yorulan ve zaten boktan olan BJK defansi bunalinca Nejati coktan atmasi gerektigi golu 85/de bulmus. Aslinda galibiyet golu bencillik etmeyip Ibrahim'e verdigi pasin benzerini Adriano'ya verse gol bes-10 dakika once de gelecekmis.

Tesekkurler Necati. GS'yin bugunlerinde mumla aranir oldun ya ne desem bilmem. GS'yin BJK onunde oynadigi garip oyunla bugunku IBB karsilastirsaniz koca kurt beyaz tilki filan gibi laflarla vaktiye cok pohpohlanip sIkIya gelince ikiye bir Almanya'ya kacanin Avci ile arasindaki farki da gorurdunuz.

Bu arada devre arasinda soyunma odasina giderken saglam Ertugrul'un hakeme yamuk atma curuklugunu de gorduk. Varsa bir diyecegi Bobo'ya soylemeli idi. Amerikada Ormanlari koruyan ve cocuklara ormanda ates yakmanin nelere mal olacagini anlatan cizgi film hahramani adasi ayi Bobo bile orada o harekei yapmazdi. Cam yarmasi da oyunun ikinci yarisinda seref tribunun arkalarina kacmis. Herhalde kufurler agir geldi carsi ve pazarcilardan. Bunu da eklemis olalim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Eray Tunç wrote: Maçı izleyenler, Necati'yi nasıl buldunuz? Gelecek sezon takıma dönmesinin bir faydası olabilir mi?
Yeterince ince bi şekilde enine iyi doğranıp yoğurt ve maydanozla karıştırınca cacığı olur iyi. Daha fazla bi şey olmaz.

Takımı mevlana tekkesine çevirip "kim olursan ol" gel demenin alemi yok, Necati'yi geri getirmek yerine Sabri'yi verelim yanına, arkadaş olsunlar, canları sıkılmasın.

Ugur
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote:
Eray Tunç wrote: Maçı izleyenler, Necati'yi nasıl buldunuz? Gelecek sezon takıma dönmesinin bir faydası olabilir mi?
Yeterince ince bi şekilde enine iyi doğranıp yoğurt ve maydanozla karıştırınca cacığı olur iyi. Daha fazla bi şey olmaz.

Takımı mevlana tekkesine çevirip "kim olursan ol" gel demenin alemi yok, Necati'yi geri getirmek yerine Sabri'yi verelim yanına, arkadaş olsunlar, canları sıkılmasın.

Ugur
Evladim ne zamandan beri caciga maydonoz konuyor? Benim bildigim cacik dereotu ile yapilir. Iyice sasirdiniz galiba Turkiyede.

Bak daha Sabri'nin yedirttigi golu koymadin daha. Yarin macyan sonra mzaret belirtirsen kulahlari degisecem ona gore.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Mar 23, 2008 12:16 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ugur Sahin wrote:

Ugur
Tamamen katiliyorum. Hatta Sabri'yi bedava verelim almazlar ise. Necati, vs. artik donmesin lutfen. Bugun o GS icin gorevini yapti zaten.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Biraz once kulagimla duydum. Saglam Ertugrul yaptigi curuklugun farkina varmis, Macin kritigini yaparken "Sorumsuz bir sekilde oyundan atilan arkadaslarinin yerini kapamak icin canla basla calistilar." dedi. Sonra Aksam'da Sansal'da boyle yazmis:

"Ömer Güvenç ile maç sonu konuşurken “devre arası kırmızı kart için hakeme itiraz etmiştim. Sonra seyrettim kırmızı kart doğru gibi duruyor. Hakemden özür dilerim” dedi.."

Demek ki karakteri saglam agzi bir kici bir oynayanlardan degil. Bu bir meziyettir. Insani herseyden once insan yapar. Gerisi kendiliginden gelir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cengiz Akgun wrote:Biraz once kulagimla duydum. Saglam Ertugrul yaptigi curuklugun farkina varmis, Macin kritigini yaparken "Sorumsuz bir sekilde oyundan atilan arkadaslarinin yerini kapamak icin canla basla calistilar." dedi. Sonra Aksam'da Sansal'da boyle yazmis:

"Ömer Güvenç ile maç sonu konuşurken “devre arası kırmızı kart için hakeme itiraz etmiştim. Sonra seyrettim kırmızı kart doğru gibi duruyor. Hakemden özür dilerim” dedi.."

Demek ki karakteri saglam agzi bir kici bir oynayanlardan degil. Bu bir meziyettir. Insani herseyden once insan yapar. Gerisi kendiliginden gelir.
Erturul Saglan. Ergun Penbe, Aykut Kocaman... Onlar sadece futbolcu degil sporcu...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote: ...
Erturul Saglan. Ergun Penbe, Aykut Kocaman... Onlar sadece futbolcu degil sporcu...
Ergun Penbe'den nedense biraz sogudum. Ozel hayati kendinedir olabilir. Karakterli insanlar. Aykut'u bunlar arasinda nedense basa koymak isterim.

GS'ya yardim edecekler arasinda Aykut'u gormek cok istedim. Acaba Kalli'nin altina gelir miydi orasini bilemem? Gerci Bulent Korkmaz varken bunlar dusunulmez gib denilse de Bulent'in kuskunlugu bu olayin onune gecmekte. Ben Ridvan'i da ciddi dusunurdum. Evet cahilligim ortaya cikacak yine. Her ne kadar FB'li olsalarda profeseyonelligi hazmetmis adamlar bunlar. Nedense kumari yuzunden hor hakir goruluyor ama NTV'de futbol konusunda yaptigi program obur zirzoplari suya goturur su icirtmeden getirtir. Futbolu iyi bildigi yaptigi yorumlardan belli. Bu eski hakem artiklari biktirdi artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

BEŞİKTAŞ

Rüştü
İbrahim Toraman
Baki
Gökhan Zan
İbrahim Üzülmez
Serdar Özkan
Cisse
Tello
Delgado
Nobre
Holosko

FENERBAHÇE

Volkan
Gökhan
Edu
Lugano
Vederson
Colin Kazım
Maldonado
Uğur Boral
Aurelio
Alex
Kezman

Derbinin ilk 11 leri böyle.

Beşiktaş'ın kalecisi ve defans hattı fiyasko. Rüştü kaleye gelen her topu yiyen bir kaleci oldu. Baki her maç en az bir tane gol pozisyonu yaratıyor. Gökhan Zan 10 kere sakatlandıktan sonra eski formundan çok uzakta. Toraman'ı beğeniyorum ama sağ bekte ne yapacak, belirsiz ? İbrahim Üzülmez kendine çalım atmaktan başka birşey yapmayan adam. Orta sahada Serdar Özkan, Delgado, Tello gibi hücum gücü yüksek oyuncular var, ama savunmaya çok az yardım ediyorlar. Cisse tek başına orta sahayı toparlamaya çalışıyor. O da 2 aylık sakatlıktan yeni çıktı, ilk maçı olacak sakatlıktan sonra. Ne yapacağı meçhul. Ama forvet hattında Nobre ve Holosko Süper Lig'deki en formda golcüler, kabul etmek gerekir. Baktığımızda 5-0-5 gibi bir taktik var. Hücum hattı çok güçlü, savunması çok zayıf bir takım görüntüsünde Beşiktaş.

Fenerbahçe'nin kalesi ve savunması Beşiktaş'a nazaran daha iyi durumda. Edu ne kadar K.K gol atsa da Baki ve Gökhan'dan iyi olduğu kesin. Sağ bekte Gökhan ligin en iyi sağ beki. Sol bek biraz zayıf görünüyor, yalnızca. Orta sahada Maldonado ve Aurelio, Cisse'ye karşı çok ağır basıyor. Uğur Boral'da abartıldığı kadar iyi değil ama formda olduğu kesin. Tek soru işareti, sağ taraftaki Kazım. Fenerbahçe'ye geldiğinden bu yana doğru dürüst bir maç oynayamadı. Bir hayli yüklü de bonservis ödenmişti bu arkadaşa sanırım. Deivid'in gereksiz gördüğü kart, Fenerbahçe'nin canını bu akşam çok sıkabilir. Hücum hattında Alex ve Kezman var, her zamanki gibi. Alex'i tartışmaya gerek yok, bu ligin açık ara en iyi 10 numarası. Kezman bir hayli alay konusu oldu ancak, Alanyaspor maçıyla başlayan bir çıkışı var. Beklenmedik bir şekilde gol krallığı yarışına bile girdi. Yedekte de " Nöbetçi Golcü " Semih var. İhtiyaç olduğu anda imdada yetişiyor.

Kale, savunma ve orta sahada kağıt üstünde Fenerbahçe üstünlüğü, hücum hattında Beşiktaş üstünlüğü gözüküyor. Fenerbahçe mükemmel top oynuyor, Beşiktaş bana göre şansının yardımıyla buralara kadar gelebildi. İlk 4 de açık ara en kötü futbol oynayan takım. Son olarak da Beşiktaş'ın taraftar avantajını eklemek gerekir.

Kağıt üstünde Fenerbahçe'nin ağır bastığı gözüküyor. Mantığım Fenerbahçe, gönlüm beraberlik diyor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Macin 20 dakikasi gecildi FB 1-0 onde... Kazim Richards BJK'nin sol kanadini hallac pamugu gibi atiyor... Gol de onun kanattan yaptigi ortaya Alex'in kafasi ile geldi.

Ilk yari 0-1 bitti... golden sonra BJK ataklari artti ama FB iyi savunma yapiyor... Zico 2. yari da uyanip Semih'i Kezman'in yerine sokarsa FB kontradan bir gol daha bulup maci koparir... aksi halde BJK maci FB yari sahasina yikar gibi gorunuyor.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Macin 20 dakikasi gecildi FB 1-0 onde... Kazim Richards BJK'nin sol kanadini hallac pamugu gibi atiyor... Gol de onun kanattan yaptigi ortaya Alex'in kafasi ile geldi.

Ilk yari 0-1 bitti... golden sonra BJK ataklari artti ama FB iyi savunma yapiyor... Zico 2. yari da uyanip Semih'i Kezman'in yerine sokarsa FB kontradan bir gol daha bulup maci koparir... aksi halde BJK maci FB yari sahasina yikar gibi gorunuyor.
FB GS'in yapamadigini yapti ve Ibrahim Uzulmez kanadini harmanlandi da harmanladi. Aylardir oynamayan Kazim darmadagin etti. Gokhan'a falan bile pek ihtiyac olmadi. Ertugrul Saglam olayi gordu ama ozuru hatasindan buyuk. Uzulmez'i cikardi, Baki'yi sol beke gecirdi. Halbuki Aydin gibi gencecik sapasaglam bir adami var. 46. dakikada da Kazim Baki'ye sari gordurttu.

Su siralar BJK bastiriyor, bir iki de pozisyon buldu Ali Tandogan ve Serdar'la FB'nin solundan gelmeye calisacaklar ama futboldaki dengeleri bozdunuz mu toparlamak cok zor. BJK'in yumusak karni iyice acilmis durumda. FB ikinciyi atar mac da orada biter diye tahmin ediyorum.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:Macin 20 dakikasi gecildi FB 1-0 onde... Kazim Richards BJK'nin sol kanadini hallac pamugu gibi atiyor... Gol de onun kanattan yaptigi ortaya Alex'in kafasi ile geldi.

FB GS'in yapamadigini yapti ve Ibrahim Uzulmez kanadini harmanlandi da harmanladi. Aylardir oynamayan Kazim darmadagin etti. Gokhan'a falan bile pek ihtiyac olmadi. Ertugrul Saglam olayi gordu ama ozuru hatasindan buyuk. Uzulmez'i cikardi, Baki'yi sol beke gecirdi. Halbuki Aydin gibi gencecik sapasaglam bir adami var. 46. dakikada da Kazim Baki'ye sari gordurttu.

Su siralar BJK bastiriyor, bir iki de pozisyon buldu Ali Tandogan ve Serdar'la FB'nin solundan gelmeye calisacaklar ama futboldaki dengeleri bozdunuz mu toparlamak cok zor. BJK'in yumusak karni iyice acilmis durumda. FB ikinciyi atar mac da orada biter diye tahmin ediyorum.

Ozan Ersoy
Goooollll BJK 1-1 yapti Serdar'la...

Volkan klasik rakip defansla mucadele halindeyken cikilmaz kuralini bozunca Serdar onu cezalandirdi...

Alex atti yine... FB 2-1 onde :(

Kazim kendi ceza sahasi icinde voleybol oynadi - hakem devam dedi... FB'ye voleybol yasak degil galiba...
Last edited by Mert Tokman on Sat Mar 29, 2008 9:53 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote: Goooollll BJK 1-1 yapti Serdar'la...

Volkan klasik rakip defansla mucadele halindeyken cikilmaz kuralini bozunca Serdar onu cezalandirdi...
Birak hocam... Bu Baki denen herifi sahada tutan hoca mac falan kazanamaz FB'ye karsi.

Macin yildizi yine Turkiye'de oynayan en iyi futbolcu. 2 nefis gol atti. 4-5 pozisyona girdi. Hatta FB'nin butun gol sanslarinda o var. Duran toplari hep tehlikeliydi. BJK'a en az 3 mac ceza aldiracak. Daha ne yapsin? Akilli adam hakemi de seyirciyi de rakibi de donunda elli kere salliyor.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote: Goooollll BJK 1-1 yapti Serdar'la...

Birak hocam... Bu Baki denen herifi sahada tutan hoca mac falan kazanamaz FB'ye karsi.

Macin yildizi yine Turkiye'de oynayan en iyi futbolcu. 2 nefis gol atti. 4-5 pozisyona girdi. Hatta FB'nin butun gol sanslarinda o var. Duran toplari hep tehlikeliydi. BJK'a en az 3 mac ceza aldiracak. Daha ne yapsin? Akilli adam hakemi de seyirciyi de rakibi de donunda elli kere salliyor.

Ozan Ersoy
Hahaha bu Ali Bilgin'de kendine profesyonel futbolcu diyorsa... o gol nasil kacar anlamak mumkun degil... :lol:

Mac 8 dakika :shock: uzadi bu arada...

Mac bitti.. FB 2-1 kazandi...

Is basa dustu... sampiyonluk icin FByi ASY'de yenmek sart oldu...

BJK Ozan'in da soyledigi gibi en az 3 mac ceza alacak... sahaya maddeler attilar Alex'i vurdular, iki geliyor ikiyi soylediler, macin sonunda da hakeme kufur var.

Boylece BJK kopar yaristan - haftaya da zaten Sivas'a gidiyorlar - orada da buyuk ihtimal puan birakirlar...

En azindan CLye gitmek icin iyi oldu... Sampiyonluk icinse ne yapip edip FByi yenmek lazim - baskasindan medet ummadan.
Last edited by Mert Tokman on Sat Mar 29, 2008 10:09 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

mac bitti..

fenerbahce 2- 1 kazandi...

fb her zamanki gibi oynadi... bastirdi golu atti ve sonra rolantiye aldi. Besiktasin golu oldugunda ilk dusuncem golun cok erken geldigi idi, cunku fb biraz bastirdi ve heme 2. yi atti. Macin gidisinden bence fbnin her istediginde pozisyona girdigi belli idi.

Besiktas umarim bu sonucla zirveden duser ve en azindan GS icin sampiyonlar ligi garanti olur. Yarinki mac cok onemli.. ama birsey belliki daha cok mac var ve daha cok sey olur...
Post Reply