27. Hafta Galatasaray Denizli 2-1 (Okan 32', Servet 88')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Sinirimden adini filan su an hatirlamiyorum ama su an basimizdaki 2.sinif TD hemen istifasini versin veyahur gorevden alinsin.

Ne demek 90 dakika boyunca doldur bosalt gibi sacma sapan bir oyun anlayisi, Yusuf gibi bir adama karsi ilk yari hic bir onlem almamis, ustune Hakan Sukur gibi son derece etkisiz birisine 90 dakika tahammul etmis, Arda'yi cikartmsi 3 forvet ile sanki onlara pas aticak bir oyuncunumuz varda...

Hayret bir sey, kos koca Galatasaray bu adamlara kalmis. Yazik...
Sevgili Murat,

Klubun basindakiler boyle Hanci olursa Akcan makcan gibileri daha cok goreceksin. Kolay degil bu adamlar baskanlik yapiyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Ersoy wrote:Yani bu gol nasil anlatilir bilmem ki. Soldan orta yapti Volkan, taa arka direge ceza sahasinin disina dogru, Serkan kisacik boyuyla iceri tamaladi kafayla, Umit on direkte arkaya asirmak istedi. Top cok kotu havalandi. Yine kacti pozisyon dedik. Ust direkte topu kornere tokatlamasi gerekirken Suleymanou topu tutmaya kalkti. Top elinden sekti ve servet tamamladi cizgide..

Icimden de geciriyordum "ya bu Servet simdi gol ne guzel olur, Hakan'dan daha cok ugrasti gol atmaya" diye.

Macin en kotu adami Ahmet Akcan... Inanilmaz kotu bir hoca. Ben olsam simdi kovardim. Kalli'nin yanina bir alt yapi hocasi getirirdim. Yaptigi is olacak is degildi. Forvetleri 4'le oyun kurucunu oyundan al. Ya onlara kim atacak pasi ortayi?

Denizli'yi mucadeleleri yuzunden tebrik etmek lazim. Maci cok rahat alabilirlerdi. Suleymanu icin uzuldum. Kalecilik kahpe bir meslek, macin yildizi secilecekken son saniyede kendi eliyle verdi. Simdi herkes satti diyecek futbolu bilenler haric. (Simdi Juventus Inter macina bakiyor. Ayni pozisyon Buffon topu kornere tokatladi. Cok iyiyle vasat arasindaki fark cok az diger sporlarda oldugu gibi)

GS bu golle, bu galibiyetle insallah olu topragini uzerinden atar ve son haftalara buyuk bir inancla, hirsla girer.

Ozan Ersoy
Juve-inter macini kacirma, super mac oldu normal italyan ligi maclari aksine...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

1- Hayatimda gordugum en balik gol diyebilirim. Servet in atmasina cok sevindim. Maci annemle beraber seyrettik. Hanimlar daha dikkatli ve detaylari daha iyi suzuyor. 'Aaa suraya bak Servet golu atarken Hakan kafasini kasiyor' dedi. Ne yazik ki butun mac kafayi kasidi. Bugun ciddi kotuydu, Karan nin da performansi etkiledi. Assistant TD mize duyurulur, Hakan i bu macta 90 dk oyunda tutmak ayiptir.
2- Sabri nin bu maci sari kart almadan bitirmesi hakemin ayipidir. Kendisine sans verilmesine, af edilmesine ragmen nato kafa mermer kafa. Ugur Akdemir ve Ugur Ucar onumuzdeki sezon A takim kadrosunda insallah olacaklar ve Sabri bu kafayla 18 in disinda kalacak. Bunu gormek icin kahin yada futbolu bilmege gerek yok. Dogal seleksiyon iceriginde gelisecek bir olay bu.
3- 08-09 icin Kalli ile farkli bir icerikte calisilacagi yada hic calismayacagi hemen hemen karara baglandi gibi. Umarim yerine yurt disindan kariyeri olan bir TD gelir. Bir de iyi bir kaleci. Takima transfer yapmak yerine gitmesi gerekenler yollanmali.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gol komediden ote. Aferin Suleymanu. Sen olmazan GS ne yapardi. Levent bu kafayi Umit Karan bilinclivurdu demissin. Yapma birader langirt oyununda bile insanlar daha bilincli topa cariyorlar. Umit karan garibim dikmis topu havaya mevlam o topu kayira.

Servet'in ASY'ne heykelini dikin. Lincoln'un parasinin yarisi ona odul olarak vermek lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:3- 08-09 icin Kalli ile farkli bir icerikte calisilacagi yada hic calismayacagi hemen hemen karara baglandi gibi. Umarim yerine yurt disindan kariyeri olan bir TD gelir. Bir de iyi bir kaleci. Takima transfer yapmak yerine gitmesi gerekenler yollanmali.
Kalli yasinda, uzun zamandir TDluk yapmamis, Turkiye'de son calistiginda saglik sebepleri yuzunden calistirdigi takimi birakmis adami getirirken, yahu bu arada bu adama bir sey olursa mutlaka iyi bir yardimcisi olmali GS'i devralacak falan diye birini getirmeyi dusunmeyen (ya da Abdullah Avci olmayinca bundan vazgecen) yoneticilere ne demek lazim acaba.

Su ligde sampiyonluk 2-3 puanla belli oluyor. Bizim takim bu sene besinci mi altinci mi ne maicni oynadi Ahmet Akcan ile, iyi adam hos insan olabilir ama TD degil.

Ezcumle, bizim yonetim Kalli'nin devamsizligi olabileceginin onlemini almamis, ya bir araba puan, UEFA, Turkiye Kupasi sansi kaybediyorsun, ya boyle 88'de Servet ile ilginc gollerle zar zor uc puan buluyorsun.

Kalli ile seneye ne yaparlar bilmem ama boyle her Almanya'ya gittiginde sihhati bozulacaksa bir alternatifi olmali bu adamin, o da Akcan degil maalesef.

Neyse, Lincolnsuz mac kazandik nihayet. Donsunler de Alamanya'li yarlarimiz belki sampiyon falan oluruz.

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ozan Ersoy wrote:Yani bu gol nasil anlatilir bilmem ki. Soldan orta yapti Volkan, taa arka direge ceza sahasinin disina dogru, Serkan kisacik boyuyla iceri tamaladi kafayla, Umit on direkte arkaya asirmak istedi. Top cok kotu havalandi. Yine kacti pozisyon dedik. Ust direkte topu kornere tokatlamasi gerekirken Suleymanou topu tutmaya kalkti. Top elinden sekti ve servet tamamladi cizgide..

Icimden de geciriyordum "ya bu Servet simdi gol ne guzel olur, Hakan'dan daha cok ugrasti gol atmaya" diye.

Macin en kotu adami Ahmet Akcan... Inanilmaz kotu bir hoca. Ben olsam simdi kovardim. Kalli'nin yanina bir alt yapi hocasi getirirdim. Yaptigi is olacak is degildi. Forvetleri 4'le oyun kurucunu oyundan al. Ya onlara kim atacak pasi ortayi?

Denizli'yi mucadeleleri yuzunden tebrik etmek lazim. Maci cok rahat alabilirlerdi. Suleymanu icin uzuldum. Kalecilik kahpe bir meslek, macin yildizi secilecekken son saniyede kendi eliyle verdi. Simdi herkes satti diyecek futbolu bilenler haric. (Simdi Juventus Inter macina bakiyor. Ayni pozisyon Buffon topu kornere tokatladi. Cok iyiyle vasat arasindaki fark cok az diger sporlarda oldugu gibi)

GS bu golle, bu galibiyetle insallah olu topragini uzerinden atar ve son haftalara buyuk bir inancla, hirsla girer.

Ozan Ersoy
Inter-Juve macini sabah seyrettim - dun kaydetmistim... Juve bayagi pozisyon buldu 4-5 atmasi mumkundu...

Arsenal-Chelsea macini da kaydettim - ama obur konu basliginda yazdigin skoru gordum biraz evvel - yani maci katlettin benim icin... :cry:
Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:1- Hayatimda gordugum en balik gol diyebilirim. Servet in atmasina cok sevindim. Maci annemle beraber seyrettik. Hanimlar daha dikkatli ve detaylari daha iyi suzuyor. 'Aaa suraya bak Servet golu atarken Hakan kafasini kasiyor' dedi. Ne yazik ki butun mac kafayi kasidi. Bugun ciddi kotuydu, Karan nin da performansi etkiledi. Assistant TD mize duyurulur, Hakan i bu macta 90 dk oyunda tutmak ayiptir.
2- Sabri nin bu maci sari kart almadan bitirmesi hakemin ayipidir. Kendisine sans verilmesine, af edilmesine ragmen nato kafa mermer kafa. Ugur Akdemir ve Ugur Ucar onumuzdeki sezon A takim kadrosunda insallah olacaklar ve Sabri bu kafayla 18 in disinda kalacak. Bunu gormek icin kahin yada futbolu bilmege gerek yok. Dogal seleksiyon iceriginde gelisecek bir olay bu.
3- 08-09 icin Kalli ile farkli bir icerikte calisilacagi yada hic calismayacagi hemen hemen karara baglandi gibi. Umarim yerine yurt disindan kariyeri olan bir TD gelir. Bir de iyi bir kaleci. Takima transfer yapmak yerine gitmesi gerekenler yollanmali.
Sabri'ye ne lazim acaba? Dogal yetenek var ama zeka yok... Zekanin boslugunu cok calismak doldurur bir yere kadar, tabii iyi de bir ogretmen...

Kalliden daha iyi ogretmen bulunurmu? Bu iste kafami karistiriyor. Kalli sabriyi adam edemediyse kim eder. Hic birimiz bu adami begenmiyoruz, ama adamida kaybetmemek lazim... Sakin davranilmali, yol bulunmali... Belkide Sukur gidince ve 1 2 paf antremani ile duzelir.. Duzelincede uygun bir fiyata satilir...

Hakanin bu mactaki kotu oyunu beni cok sasirtti. Kacirdigi goller degil ama uzun zamandir iyi oyun kuruyordu, bugun onuda yapamadi... Son 7 hafta hakan sas ve okan gibi oyunculara ihtiyacimiz var. Zati yasli oyunclarda gec acilirlar...

Nonda ve hakandaki formsuzluk belki bizi tek forvete donmeye iter...Nedersiniz?
Ozgur A. Boztepe

Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:

Ozan Ersoy
Inter-Juve macini sabah seyrettim - dun kaydetmistim... Juve bayagi pozisyon buldu 4-5 atmasi mumkundu...

Arsenal-Chelsea macini da kaydettim - ama obur konu basliginda yazdigin skoru gordum biraz evvel - yani maci katlettin benim icin... :cry:
off...kusura bakma...:(
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

eh bu maci da aldik, ya artik $ampiyonluga inanmak istiyorum. Darmadagin plansiz bir futbol. Denizli'nin 3 oyuncusu sakatlanip mecburen degistirilince oyundan koptular 55. ile 60. dakikalardan sonra. Maci birlikte izledigimiz herkes Servet'in cabalarinin golle ödüllendirilmesinde hemfikirdik, ve bu gerceklesti. Hakan $ükür maci daha önceleri yakaladigi firsatlarla stressiz kazanmamizi saglayabilirdi. Cok yanlis buldugum degi$iklik Arda'nin en aktif oynadigi dönemden oyundan alinip 4. santrafor olarak Nonda nin oyuna alinmasi idi. Haftaya lider olacagimizi düsünüyorum, zira bu zorlu galibiyet bize ekstra motivasyon getirmek zorunda.
Mehmet Topal her hafta katlayarak daha iyi oynuyor. BU macin en iyi oyuncusu da Mehmet Topal idi.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

88. dakikada Polata hediye diye başlık atmışlar.. O 88. dakika yaklaşık olarak 20:45'e denk geliyor olabilebülür :D:D
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

İlk yarıda bir pozisyon vardı. Volkan ortayı yapıyor, giray dı sanırım elini kaldırarak müdahale edip topu kornere atıyor. Topa müdahale ederken bu şekilde elin kaldırılması normal mi bilmiyorum ama bu hafta middlebrough karşılaşmasında Tuncay orta sahada elini kaldırarak müdahale etti. Bende top karnına geldi zannettim yere düşünce. Hakem de geldi cart diye sarı kartı verdi. Meğer topa eliyle müdahale etmiş.

Mücadelede en cok Topalı beğendim. Hakan yine bir çok topu ezdi. Gerçekten akcan farkını ortaya koydu ve Hakanı çıkaracağına Ardayı çıkardı.

3 puan çok güzel oldu. Kaldı 7 maç.

Bu arada kalli yarın dönüyormuşşş
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan'in o kacirdigi gol ne kadar abuk birader. Ulan madem solunda top anladik ama bombossun birader. Ustelik bu ilk macin degil bunca sene futbol oynadin o topu solundan sagina geciremiyorsan hala ben oynarim demekle ne demek istiyorsun a Saban? sana ne diyeyim ben. Halbuki asil Saban olsa belki o golu rahat atardi. Cunku adam ayaklarina hakim. Hakan efendi penalti atamiyor ve bu yuzden penalti oldumu buzdek buzdek kaciyor. Yani onu atacak yuregi bile yok. Anca bos kale olursa iceri yuvarlayacak. Butun yapabildigi bu bugunlerde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ilk yaridaki o pozisyon net bir elle oynamaydi. el vucuttan acik ve topu engelliyor. bu durum carpma olarak degerlendirilemez. o penalti olsa cok daha rahat ve farkli bir mac olabilirdi. bir de umit'in ofsayt diye kesilen iki pozisyonu var. ilk yaridakini tam net secemedim, uzerinde cok durulmadi, ama ikinci yaridaki kesinlikle ofsayt degildi. bu iki pozisyon da gol olmasi muhtemel pozisyonlardi.

macin ozetlerinden gordugum kadariyla kazanmayi haketmisiz. hayli pozisyonumuz var ama gol gelmemis. suleymanu da onemli pozisyonlar cikarmis. bir de denizli defansinin kafasina kicina carparak cikan pozisyonlar var ki tamamen sanssizlik. bunca sanssizlik ve hakem hatasi karsisinda bizim attigimiz golun mactaki tek sans ani olarak one cikmasi ilginc.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ya Arda Arda deniliyor ama adam gotten bacak. Bir zamanlar GS da paytak Mehmet vardi. Buyuk Mehmet. Onu andiriyor. Adamin bacaklari kisa. Kaldiramiyor oyle tempolu oyunu uzun sure. Mangal gibi ciger de yok. Millet iki adim atiyorsa bu ayni mesafe icin uc adim atmak zorunda. Isi kolay degil. Torso dedikleri uzun govdeye o bacaklar olmamis. Vucudun agirlik merkezi adamin kicinda. Havaleli yuk bindirilmis kamyon gibi. O yuzden de calimlar iyi ama uzun sure kosmasi gereken oyunu cikaracak kapasitede degil. Cok ama cok calisip ciger kapasitesni artirmaz ise, Arda bu kadar. Ilk yari ne yapabilirse yapacak ondan sonra buyuk bir dusus var adamda. Kabahat onda degil Yaradan oyle yaratmis. Steplerde at sirtinda olusan kalitimin eseri. O yuzden Akcan ne gordu bilmemem ama adamin aksayacagi ortada muhakkak.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Mar 24, 2008 6:20 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply