2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote:FB Kasimpasa onunde Alex'in attigi golle 1-0 one gecti Dk. 70 su anda. Golun gelisiminde Semih'in Gokhan Gonul'un onune cikardigi bir pas var bir futbolsever olarak hayran oldum - muthis bir saha vizyonu ve yaraticilik gerektiriyordu o pas - Gokhan'da aldigi pasi sagdan ortaya cevirdi Alex ayak ici plasesi ile atti golu.

Bu arada Deivid bu macta sari kart gorerek Besiktas macinda ceza duruma dusmus... FB icin onemli bir kayip...
Herhalde sampiyonluga oynayan bir takimin GS gibi keleklik edip kendi sahasinda lig sonuncusu Kasimpasa'ya pasalik yapmasina izin vermeyecegini tahmin ediyordun ama icinden acaba diye gecmis herhalde. BJK nasilsa FB hakliyor. Nasil oluyor bilemiyorum. Deived'in kaybi filan fark etmiyor nedense. Onun oynadiginda gorduk FB BJK;in onunde.

Ya Amerikada su saatleri karga daha gak demeden geri aldilar. Bu mac hala bu saatte devam ediyor demek.
TR saati ile 20'de burada saat 2pm EST de basladi... bir yandan FB'yi diger yandan March Madness'i seyrediyorum :D

Aksam Indiana - Arkansas Razorbacks maci var kacirmayin...

Semih'in golu ile FB 2-0 yapti... bir bes dakika evvel Erhan bize attigi gol yakin yerden yine bir frikik atti ama bize attigi kadar kavis almadi top ve tam koseye gitmeyince Serdar kurtardi... Bu Erhan Kucuk Beckham gibi topa kavis veriyor yalniz - bizim de altyapidan yetismis...

Son saniye'de bir de Deivid atti 3-0 bitti...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Birsey farkettim ki, bizim maclari seyrederken, heyecaniyla olaya futbol analizi yonunden pek bakamiyormusum. :) :oops: 3 gol yemis olsalar da, bayagi guzel bir oyun oynadi bence Kasimpasa. Alistigimiz tipik alt sira (hatta bu durumda "son" sira) takimi oyun stili bam-gum ileri sisirme uzerinedir. Butun mac oyle sisirme attiklari top sayisi herhalde 3 filan olmustur (gerci, 2. yarinin ilk 15 dk'sini izleyememistim). Bizim Ugur'un sagladigi bir oyunsa, bu onu da takdir etmek lazim.

Defanslari bizim mactaki kadar diri/uyanik degildi ama. Tehlikeli bolgelerde nispeten rahat biraktilar FB'li oyunculari. Onlarda kaliteleriyle bu rahatligi degerlendirdiler tabii.

Semih'in o pasi gercekten cok guzeldi, butun savunmayi duman etti, Gokhan da hamle yapmakta gec kalmayinca, kilidi acmis oldular. O golu dolayisiyla attirip, sonrasinda bir de atinca, gitti, gulerekten yedek kulubesindeki yerine oturdu, gol sevinci parcasi olarak. LigTV'de "esprili" yaklasim filan diyerekten sundu. Yarin gazeteler ne yazar bilemiyorum, ve olaya kesin tarafsiz bakamiyorumdur ama, bizim "yedek" golcumuz boyle bir hareket yapsa, kesin "teknik kadroya mesaj verdi" filan gibisinden, olayi gerecek sekilde yansitirdi bunu medya gibime geldi. Bu nasil olacak bakalim... :)

Bu arada Alex de genelde hep iyi niyetli, temiz oyuncu gibi yansitiliyor sanki ama, macin baslarindaki yan tarafa dogru acilan topta kaleciye hareketi bana direk artniyetli gorundu.
Özgür
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Image
(Sevilla maçı sonrası KS sitesi)

Image
(Bugünkü maç sonrası antu.com)
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ibrahim Akin atti
dk. 5
BJK: 0 - IBB: 1
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

holosko atti 1-1
dk 19
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ozan Kaya wrote:holosko atti 1-1
dk 19
Hocam sopcast'ten mi izliyorsun?
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Digiturk wbtv'den Ismail.
Yayin cok kesiliyor.
Bobo kirmizi kart. dk. 43
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BOBO kırmızı kart gördü
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

BJK maca 3 forvet (Bobo, Nobre, Holosko) arkalarinda hucuma yakin 3 orta saha (Tello, Delgado, S.Ozkan) onlarin arkasinda da ilk defa beraber oynayan Zan ve Gordon gobek ikilisi ile oyuna basladi - dogal olarak orta saha direncleri fazla degil... ilk 15 dakika IBB bunu iyi degerlendirip bir gol atti bir de Necati ile karsi karsiya kacirdi...

Isin garibi IBB'de 3 forvetle oynuyor (Necati, Adriano, I.Akin) ve onlarinda arkasinda ki 3'lu Tjikuzu haric fazla kosmayan tipler (Ilyas ve Efe)... O bolgeye bir kosan adam daha alsa Avci maci koparip goturecek. BJK'nin golu evlere senlik bir defans hatasi ile geldi - Holosko'da inatla takip etti atti golu - IBB'nin solbeki Ekrem bir felaket, Hasagic'de o kadar tecrubesine ragmen hala iki adam mucadele halindeyken kalesinden cikmamayi ogrenememisse ona giden dolarlara yazik oluyor...

Bobo ikili mucadele de itme/yumruk atma arasi bir hareketle kirmiziyi haketti - ucuz bulanlar olabilir ama hareketi kasti ve futbol disi idi... sinirlerine hakim olsaydi --- ders alsin.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

necati atti!

ibb:2 - bjk: 1

dk. 85
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Necati atti IBB 2-1 one gecti... Dk.86

Avci 2. yari da kotu oynayan ve kosmayan Efe ile Ilyas'in yerine Zeki ve Erman'i aldiktan sonra orta saha kontrolunu ele gecirdi ve IBB pozisyonlar bulmaya basladi - bunlardan birinde Zeki ve Erman'in beraber sagdan getirdikleri topa Necati ziplamadan ters koseye kafa ile atti golu.

BJK bu hafta kotu kayiplar verdi... 3 puanin yani sira FB maci icin Bobo ve muhtemelen Rustu'yu de sakatlik nedeni ile kaybettiler... Haftaya bir beraberlik ne guzel olur ama...
Last edited by Mert Tokman on Sat Mar 22, 2008 10:01 pm, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben olsam mactan once Necoyla anlasmayi dusunurdum, gol atarsan ve yenerseniz seneye tekrar Gs'dasin diye. Belki bizim yoneticiler boyle bir konusma yapmislardir.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Necati ilk yarıda ligin zirvesinde olan Sivasspor'u Ankaraspor'un yendiği maçta attığı golle ilgili "GS dışındayken bile GS için çalışıyorum" gibi bir şey söylemişti, anlaşılan şimdi de bize bir güzellik yapmış.

Maçı izleyenler, Necati'yi nasıl buldunuz? Gelecek sezon takıma dönmesinin bir faydası olabilir mi?
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

iyi ki kiralamisiz Necati'yi :)

BJK sonunda liderlik sansini elinden kacirdi. Dusundugumden daha cok goturduler liderligi. Yeterki bizimkiler yarin sapitmasin. FB macini beraber bitirirlerse %80 sampiyonuz :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Post Reply