26. Hafta Ankara - Galatasaray 0-1(KARAN 25)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Rakibin defansi aslinda cok zayif. Biraz daha pres ve konsantrasyonla fark atabiliriz.... Umarim hakemler de artik isinirlar - cok pozisyon kaciriyorlar.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gorduklerimden kisa bir ozet vermeye calisayim. Saha nedeniyle baslangicta her 2 takim da uzun top oynamaya egilimliydi. Ankara hemen baslarda Ozer'in cok iyi kestigi bir uzun topla gol buluyordu, hatta forvet kale agzinda caprazda Aykut'a takildi ve yere dustu (temas vardi) ama hakem penalti vermedi.

10.dakikadan sonra biz tamamen yerden oynamaya basladik. Arda tam solda, Baris sagda ve Lincoln forvet arkasi. Nonda'nin 23'te karsi karsiya kacirdigi poziyona kadar net pozisyon bulamadik. Bu ara Ankara 2-3 kere kaleyi yokladi. Gol olana kadar, cok tatmin etmeyen bir durum vardi.

Gol, Lincoln, Nonda ve Umit'in asiri hizli paslasmasi sonucu geldi, cok nefis bir organizasyondu. Gerci Lincoln'un gol oncesi yerde topa yapismasini hakem faulle durdurabilirdi ama neyse ki oyun devam etti.

Ben Ankara'da simdilik Mehmt Yilmaz, Nigris arasindaki uyumu iyi gordum, o baglanti kesilmeli. Bun akarsilik bence defansta Emre iyi pozisyon aliyor.

Her iki taraf acik oynuyor, faul az, orta sahalar cok hizli geciliyor, gol yiyebiliriz de atabiliriz de.

Nonda'nin kacirdigi gol tam rezillik bu arada.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Eray Tunç wrote:Nasıl kötü başladı? Yine yan toplar mı? Sporx'den arada takip ediyorum, şöyle diyor:
3' De Nigris sağ çaprazdan giriyor, Aykut çıktı kaleden, De Nigris yerde kaldı...
Bu biraktigim pozisyonda carpraz topa cok bos cikti, De Nigris'i takibederken de kalesini terketmek zorunda kalmisti, topu yine alamadi ama, De Nigris kendini yere atinca, tehlikeyi devam ettiremedi...

O kafa vurulan pozisyonda da, orta cok cok yavas degildi ama, yine cok yakinina vurulmustu, "alabilir/yumruklayabilir" denilebilirdi belki, ama bu yakindan vurulan topa cok iyi refleks gosterdi yine de.

Nonda, kacirdigi pozisyonda, ofsaytta oldugunu dusunerekten, emin olmadan baslamisti, ve de gercekten de kotu vurup kacirdi, iyi de oldu bence, ofsayttaydi cunku buyuk olasilik...

Golumuz de, Lincoln'un topu "yumurtlamasiyla" basladi!? :D Ikili mudadelede, yere dusuyorken, top altinda kaldi, arkasindaki defans elemaninin bacaklarini elleriyle filan tutup, bir sekilde altindan cikmis oldu top, ve or da Arda'nin filan da icinde oldugu "karambolden" (cezaalanindan uzaktaydi, yanlis anlasilmasin), birden cok iyi iki paslasmayla cikti oyuncularimiz, Lincoln, yerden penalti noktasi civarindaki Nonda'ya aktardi, o da nispeten bo$ken, daha daha hepten bombos olan soldaki Karan'in onune birakti, o da sakince yuvarladi golumuzu.
Özgür
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

dk 41

hurriyet nondaya gaddarca bir faul yapti..

edit nonda degil lincoln
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Sat Mar 15, 2008 8:47 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

dk 43

ankarasporlu oyuncunu bogrune geldi top, hakem kalp olabilir diye gsnin akinini kesti...
Ozgur A. Boztepe

dk 45

emre gungor yine cok onemli bir mudehale yapti ceza alani icinde...

ilk yarinin bence ozeti... gecen hafta gibi mucadele etmiyoruz ama kalieteli oyuncularla gol bulduk.. pozisyonda vermedik (ilk 12 dakikayi gormedim orda ne oldu bilemem)
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ilk yari duzgun top oynanmadi. Sabri, Baris, Arda , Nonda bozuk. Mehmet, Lincoln, Umit, Emre duzgun oynuyor. Nonda cok net bir pozisyon kacirdi ama goldeki pozisyonda ozellikle Lincoln hizli hareketine bayildim. Ankarasporda Tita civa gibi oyuncu tehlikeli , Sabri ile cok oynadi. Ikinci yari ilk yaridaki oyun olacagini dusunuyorum.
Kemal Bakircioglu
Ozgur A. Boztepe

Kemal Bakircioglu wrote:Ilk yari duzgun top oynanmadi. Sabri, Baris, Arda , Nonda bozuk. Mehmet, Lincoln, Umit, Emre duzgun oynuyor. Nonda cok net bir pozisyon kacirdi ama goldeki pozisyonda ozellikle Lincoln hizli hareketine bayildim. Ankarasporda Tita civa gibi oyuncu tehlikeli , Sabri ile cok oynadi. Ikinci yari ilk yaridaki oyun olacagini dusunuyorum.
Nasil yani kenarda kos koca yilin tecrubesi Maestro Ahmet Akcan var :D
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Mehmet Topal yine heryerde, cok kilit mudahaleler yapiyor.

Defansta Emre iyi oynadi ilk yari boyunca ama onun da en buyuk eksigi topu guzel oyuna sokamamak. Kaptigi toplari orta saha oyunculariyla bulusturamiyor genelde.

Sabri birkac pozisyonda Tita karsisinda zorlandi.

Hakan Balta, Volkan kadar bindirme yapmiyor sol kanatta.

Genelde sag kanattan atak yapmaya calisiyoruz, ama Erhan ve Tayfun'a takiliyoruz. Normalde forvette gormeye alisik oldugumuz Tayfun, fiziginin de verdigi avantajla tatli sert oynuyor. Defanslarindaki Emre ve Tayfun'a karsi yerden oynamak en dogrusu, zaten gol de cok hizli tek top yerden paslarla geldi.

Lincoln insiyatif almamaya devam ediyor ama verdigi hizli ara paslarla rakip defansin dengesini bir anda bozabiliyor. Biraz daha yere saglam basip kolay yere dusmese cok daha etkili olacak.

Macta iki takimin da bariz bir ustunlugu yok. Umarim ikinci yarinin basinda bir gol daha atip rahatlariz.

Bu arada Galatasaray taraftari Ankara taraftarindan sayica fazla mi bilmiyorum ama ses olarak gayet basarililar. Mac deplasmanda oynaniyor gibi degil.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:ilk yarinin bence ozeti... gecen hafta gibi mucadele etmiyoruz ama kalieteli oyuncularla gol bulduk.. pozisyonda vermedik (ilk 12 dakikayi gormedim orda ne oldu bilemem)
Ozgur - iyi etmissin ilk oniki dakikayi kacirarak... GS adina hic iyi degildi...

Maca uyusuk basladik... ilk onbes dakika boyle devam etti - o 15 dakika icin de iki tehlike oldu kalemiz de - birinde Aykut cikti ama yanlis cikti topu kacirdi sonrasin da DeNigris'i takip etmesi de bana gore hataydi kalesine donmeliydi - penaltiya sebep verbilirdi ama bence gerceklesenin penalti ile alakasi yoktu. Ikinci pozisyonda ise birinci pozisyonda yanlis cikmanin verdigi psikozla cikmasi gerekirken Aykut kalesinde kalmayi tercih etti ve refleksle yakindan bir kafa vurusunu cikardi.

Ilk 15 ozellikle Arda, Nonda ve Lincoln'un top kayiplari ve Sabri'nin sagbek te siritmasi ile Ankara'nin uzerine gelmesine izin veren GS, sonrasinda toparlandi - daha iyi paslasmaya basladi. Once Nonda karsi karsiya Hakanvari bir sekilde golu kacirdi hemen sonrasinda 4 tektopla golu buldu. Golden sonra ise GS kontralarla pozisyon aradi ama son paslarda hep birileri araya girdi...

Tek tek bakilirsa Sabri kotu ama toparlaniyor, Arda ve Nonda caliskan olmalarina ragmen cok top kaptiriyorlar - Lincoln calismiyor, toplara girmiyor, en ufak darbe de yerler de surunuyor - verdigi bir-iki iyi pasla idare ediyor. Topal yine iyi ama sakatligindan dolayi 100% olmadigi belli... Baris'in Sabri'ye daha fazla destek vermesi lazim... Emre cok kritik hamleler yapti ilk yari da cok iyi bir transfer oldugunu hatirlatip duruyor bize... Servet Mehmet Yilmaz ve DeNigris onunde arada sirada zorlaniyor... Balta kacak dogusuyor... Umit'in yuksek formu devam ediyor.

Bu arada MBoro Arsenal onunde ilk yariyi 1-0 onde kapadi - golun assisti Tuncay'dan klasik sola defansin arkasina acilan topa kosup yetisip iceri kesti ve bos adam kaleye vurdu... Maci anlatanlar Tuncay'i bayagi begeniyorlar...
Hakan Bakircioglu

Tita ve Mehmet Yilmaz'la hizli geldi Ankara sol kanattan, Aykut guzel bir zamanlamayla cikip topu kontrol etti.

dk 53, Ayhan hazirlaniyor.

Arda - Ayhan degisikligi. Arda herhalde hafif bir sakatlik gecirdigi icin cikti.
Ozgur A. Boztepe

Hakan Bakircioglu wrote:Tita ve Mehmet Yilmaz'la hizli geldi Ankara sol kanattan, Aykut guzel bir zamanlamayla cikip topu kontrol etti.

dk 53, Ayhan hazirlaniyor.

Arda - Ayhan degisikligi. Arda herhalde hafif bir sakatlik gecirdigi icin cikti.
Bencede hafif. Bizim cocuklar bu %50 toplara cok tecrubesiz daliyor sonra sakatlaniyorlar...
Hakan Bakircioglu

Lincoln Umit'in ara pasinda ceza sahasinda rakibin ruzgarindan yere dustu, ben fazla bir temas goremedim. Hakem devam dedi. Dk 58

Umit ceza sahasinin disindan sol taraftan cok sert vurdu. Yerden giden top direkten dondu, dk 60.
Last edited by Hakan Bakircioglu on Sat Mar 15, 2008 9:22 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

60 dk

lincoln yerde kaldi bence penalti ama lincoln gec birakti kendini...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Karan'in sutu yan direkten dondu Lincoln'un pasinda, yazik oldu, bizim icin cok rahatlatirdi maci.
Post Reply