26. Hafta Ankara - Galatasaray 0-1(KARAN 25)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

26. Hafta Ankara - Galatasaray 0-1(KARAN 25)

Post by Serif Halimler »

Kasimpasa ve Besiktas maclarindan hic puan alamamak sezon sonu bizi cok üzebilir. Sezonun bitimine 9 hafta var, 9 da 9 yapmamiz gerekiyor Sampiyon olmak veya CL e katilmak icin. Rakiplerimizin puan kaybettigi ve bizim Kasimpasa'dan alamadigimiz 3 puani sezon sonu aramamizi temenni ediyorum.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende nedense bu Kasimpasa yenilgisini bir turlu kabullenemiyorum
:evil:

Haydi Alman takimina yenilgiyi bir derece anlarim.

BJK yenilgiside icler acisi...Atamayana her zaman atarlar! Onuda anlarim...

Ama kendi sahanda lig sonuncusuna yenilmeyi ben kaldiramiyorum :cry:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:Bende nedense bu Kasimpasa yenilgisini bir turlu kabullenemiyorum
:evil:

Haydi Alman takimina yenilgiyi bir derece anlarim.

BJK yenilgiside icler acisi...Atamayana her zaman atarlar! Onuda anlarim...

Ama kendi sahanda lig sonuncusuna yenilmeyi ben kaldiramiyorum :cry:
Kasimpasa maci icin ozelden Mr. Kol Saatine tesekkur edebilirsin Murat abi :roll:
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Sanirim herzamanki berbat statta oynanmiycak bu mac. Emin degilim ama, bilen varsa soylesin lutfen.

----------------Aykut------------------

Sabri-------Song-----Servet-------Volkan

--------Baris-------Topal----------------

--------------Lincoln-------------Arda

Umit(Hasan)-----------------------------

------------------Hakan(umit)-----------

Beklenen 11imiz. Eminim Lincoln ankaraya gitmemeli ozelikle kotu zeminli statta oynanicaksa mac, birsey yapamaz diyen cok olucak.

Bende diyorumki, Lincoln bu mac gol aticak....
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kadroyu bosverin siz. Ben bu mac GS'i degil Özer'i izleyecegim. Daha önce
hic izlememistim. GS zaten o bildigim GS. Özer hakkinda cok sey okudum,
isittim...Zidane light gibi....görecegiz bakalim.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:Kadroyu bosverin siz. Ben bu mac GS'i degil Özer'i izleyecegim. Daha önce
hic izlememistim. GS zaten o bildigim GS. Özer hakkinda cok sey okudum,
isittim...Zidane light gibi....görecegiz bakalim.
Hayal kirikligina ugrayabilirsin Hasan --- Ozer bu sene sadece 13 macta ilk onbir basladi ve son iki haftadir ilk onbir de yok - ondan once son onbire kondugu macta Kayseri'ye 0-3 yenildiler ve Ozer kotuydu. Ankaraspor'un yeni TD'si Saffet Susic'in gozune girmesi gerekecek onu izleyebilmemiz icin.

Zidane'dan cok Christiano Ronaldo light gibi topu aldimi ayagina birakmayan cinsten --- Hasan Sas'in genc versiyonu da denebilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Zidane'dan cok Christiano Ronaldo light gibi topu aldimi ayagina birakmayan cinsten --- Hasan Sas'in genc versiyonu da denebilir.
Yaramaz o zaman. Sirk cambazi degil futbolcu lazim GS'ya. Gerci Ronaldo MU'da gayet iyi. Benim itirazim Hasan Sas gibi olmasina.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote: ...
Yaramaz o zaman. Sirk cambazi degil futbolcu lazim GS'ya. Gerci Ronaldo MU'da gayet iyi. Benim itirazim Hasan Sas gibi olmasina.
Bence yanlisin var Cengiz abi. Her takimda böyle bir oyuncuya yer vardir.
Benim Hasan Sas'ta begenmedigim husus o hirs diye tanimladiklari asiri
siniri ve terbiyesizligi. Bazilariniz psikopat ruhu diyecek. Sonra topu ayaginda
fazla tutuyor tamam, ama bu bence takim ile alakali bir durum.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende yerinde ve zamaninda ne bileyim sIkIntidan kurtulmak icin veyahut fakirlere ac insanlara yardim amaci olmasi icin vede TSK'ya yardim niyetinde Turkiyede kurban kesmeye calisirim...

Yanlizca bu hafta sonunda oynayacagimiz rakibimiz http://www.ankaraspor.com.tr/as/detay.a ... er&dilID=1 (kupa yok, sampiyonluk yok) oylesine bir lig maci oncesi kurban kesme cabalari gozume ilisti.

Inanclarini saygi ile karsiliyorumda kurban kanlarini kramponlara surmek filan...

Hmmmm?
Ozgur A. Boztepe

LIGTV ana haber bultenine gore Mehmet Topal'in ve Hakan'in sakatliklara bu macta oynamalarina engel olmiycakmis.

Ayrica SABAH gazetesinin haberine gore , Futbolcular Lincoln'le konusup ona guvendiklerine belirtmisler.

Ben ise bu macla beraber hem galatasaray'in oyunundaki, hemde forumdaki sikinitili havanin dagilmasini umuyorum...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Bende yerinde ve zamaninda ne bileyim sIkIntidan kurtulmak icin veyahut fakirlere ac insanlara yardim amaci olmasi icin vede TSK'ya yardim niyetinde Turkiyede kurban kesmeye calisirim...

Yanlizca bu hafta sonunda oynayacagimiz rakibimiz http://www.ankaraspor.com.tr/as/detay.a ... er&dilID=1 (kupa yok, sampiyonluk yok) oylesine bir lig maci oncesi kurban kesme cabalari gozume ilisti.

Inanclarini saygi ile karsiliyorumda kurban kanlarini kramponlara surmek filan...

Hmmmm?
Krampona kan surmek biraz inanc isine batil inanc karismis hali herhalde ama, onlarinkine de "sIkIntidan kurtulmak" aciklamasi getirilebilir Murat Agabey. Dusme potasinin bir ustundeler sadece o da averajla, son 4 maclarindan da sadece 1 puan aldilar:
Image

Bizim mac onlar icin de son derece onemli olacak yani.

Hangi stadda gibisinden bir belirsizlik de vardi sanirim baslik altinda daha onceden (Simdi bir daha baktim, Adasimin "berbat stad" dedigi 19 Mayis olan sanirim, bu degil yani). Sitelerindeki bilet fiyatlari duyurusunda o bilgi de var haliyle:
Yenikent ASAŞ Stadımızda Cumartesi 19.00’da oynanacak olan karşılaşmanın bilet fiyatları; Galatasaray Kale arkası: 15.-YTL, Ankaraspor Maraton 20.-YTL, Ankaraspor Kale arkası: 15.-YTL olarak belirlendi.
Onceki mac 11'inden M.Guven-Baris degisikligi olur gibime geliyor. Nonda oldukca durgundu ama, biraz daha sabretsek mi diyorum. Zaten o macin ikinci yari oncesi yazdigim yazidan, onun ve Lincoln'un bana gol borclari var! :D
Özgür
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozgur A. Boztepe wrote:LIGTV ana haber bultenine gore Mehmet Topal'in ve Hakan'in sakatliklara bu macta oynamalarina engel olmiycakmis.

Ayrica SABAH gazetesinin haberine gore , Futbolcular Lincoln'le konusup ona guvendiklerine belirtmisler.

Ben ise bu macla beraber hem galatasaray'in oyunundaki, hemde forumdaki sikinitili havanin dagilmasini umuyorum...
Sakat sakat oynatirlar ihtiyaclari var diye, Kalli kimseyi hazir tutmadigindan...
Ozgur A. Boztepe

Ozgur Huseyinoglu wrote: Hangi stadda gibisinden bir belirsizlik de vardi sanirim baslik altinda daha onceden (Simdi bir daha baktim, Adasimin "berbat stad" dedigi 19 Mayis olan sanirim, bu degil yani). Sitelerindeki bilet fiyatlari duyurusunda o bilgi de var haliyle:
Yenikent ASAŞ Stadımızda Cumartesi 19.00’da oynanacak olan karşılaşmanın bilet fiyatları; Galatasaray Kale arkası: 15.-YTL, Ankaraspor Maraton 20.-YTL, Ankaraspor Kale arkası: 15.-YTL olarak belirlendi.
evet 19 mayistan bahsediyordum. Orda oynamiyorsak bu maci en iyi haber o.
Ozgur A. Boztepe

LIGTV nin haberine gore hasan sas'in ilk 11 oynamasi kesinmis...

bu demektirki...

ya arda ve lincolnden biri oynamiycak...

ya sabri yerine oyniycakki bu dusuk ihtimal

yada insallah tek forvet oyniycaz hasan sag ileri arda sol ileri ama bu endusuk ihtimal...

yada en yuksek ihtimal..

---------------Aykut--------------------

Sabri--------emre---servet------volkan

---------------topal-----------------------

----sas-----------------------arda-----

---------------Lincoln-------------------

--------Umit----------Hakan-------------

oyniyacagizki eger kalli mucize yapip arda ve hasan gibi iki aciktan, iki ici sag ve sol kanat yaratmadiysa intahar demek (BKZ, ikinci gerets donemeinde bazi maclar, oda sonra tek forvete dondu, cok da iyi maclar oynadik ama cok gol kacirdik, cunku kadro yeterli ve disiplinli degildi)
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ozgur A. Boztepe wrote: oyniyacagizki eger kalli mucize yapip arda ve hasan gibi iki aciktan, iki ici sag ve sol kanat yaratmadiysa intahar demek (BKZ, ikinci gerets donemeinde bazi maclar, oda sonra tek forvete dondu, cok da iyi maclar oynadik ama cok gol kacirdik, cunku kadro yeterli ve disiplinli degildi)
Özgür, asıl Gerets'li ilk sene böyle oynuyor ve de çok gol atıyorduk. İkinci sezonsa bu taktik CL kaldırmaz diye 4411'e geçmeye çalışmış ama becerememiştik.

İlk sezon 83 puanı Saidou, Hasan, Sabri/Heinz/Ayhan/Altan'dan biri ve ikili santrfor arkası İliç'le aldık. Zayıf bir stratejiydi (güçsüz anlamında değil de kapsamlı olmayan, komple olmayan anlamında söylüyorum), tek boyutluydu ve tamamen senden zayıf olanı -yediğinden fazlasını atarak- yenmeye kurulu bir taktikti.

Ama bu diziliş Ankaraspor karşısında intihar değil "baskın basanındır" iddiası olur. Burada da önemli olan defansif güvenlik değil bu yaratıcı oyuncuların top bizdeyken yapacakları olur. Çünkü 1 hatta 2 gol bile yesen, Lincoln-Arda-Hasan az hatayla oynarsa 4-5 atıp maçı alabilirsin. Zurnanın zırt dediği yer burası zaten. Hem ofansif dominant çıkıp hem de iyi hücum edemezsen rakip ne kadar kötü olursa olsun direnç kazanır, moral bulur maç ilerledikçe. Ondan sonra skor baskısı da, daha orta-saha ağırlıklı bir adjustment yapmanı engeller.

Benim asıl anlamadığım bu dizilişin olur olmazlığından çok, aylardır maç görmemiş bir adamın şak diye ilk 11'e konması. Ama AS maçını hoca "risk alınabilir" bulmuş olabilir. Arda'nın Kadıköy'deki 0-0'lık maçtakine yakın oynaması, Lincoln'ün kendini bulması ve Hasan'ın basit oynayıp aklına da sahip çıkması durumunda çok ağır fark olur. Ama bu oyuncular böyle değil de son dönemlerdeki trendlerine devam ederse, işimiz şansa, karambole, 90+ 'lara kalabilir.

Haaa bir de Hasan'ın oynayabilme ihtimalini diğer futbolcuları motive etmek için kullanıyor da olabilir. "Hadi çocum, bak oynamazsan öcü abiye veririm formanı" gibisinden. Mehmet Güven bence o mevkinin adamı değil, çok da kötüydü bence geçen hafta, Hasan o kadar kötü olmaz gibi geliyor bana inşallah sözlerimi yemem.

Arda-Lincoln-Topal-Şaş ve üstüne Ümit-Nonda(Hakan) oynadığımızda artanlar şunlar: Barış-Serkan-Ayhan-MGüven-Barusso (Güzel 451 orta sahası olur, yırtıcı ve basit oynayan....
Post Reply