Hasan Sas iyilestiginde Ugur gelene kadar sagbek oynamalimi?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Evet
8
57%
Hayir
6
43%

Total votes: 14

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ilk uygulamada cok tartisilmisti Hasan Sas'in sag bek oynamasi. Sabrinin hem ofansta hem defansta kotu ve vurdum duymaz oyunu sonrasi arkadaslara soruyorum.
Ozgur A. Boztepe

Bu arada poll koymaya calisiyorum ama beceremiyorum. Admin arkadaslar yardimci olursa sevinirim.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:Bu arada poll koymaya calisiyorum ama beceremiyorum. Admin arkadaslar yardimci olursa sevinirim.
Normalde yazmaya hakki olan kayitli kullanicilarimizin poll eklemeye de var. Ama sistemde kucuk bir sorun da var sanirim, 2 secenek yaparsaniz, once jetonu dusmuyor, ama bir daha gonderirseniz calisiyor... Sorun o muydu, "evet-hayir" seklinde mi dusunuyordun anketi hocam? Ben oyle eklemis oldum, eger baska turlu dusunuyorduysan, bir an once haber ver, cunku sanirim, birisi oy kullandiktan sonra degisitirilemiyor secenekler...

Sorunun aslina gelince... Daha once de bir kac kere yazdigim gibi, ben o denemeyi olumlu bulmustum. Ayaginda top varken, 3 rakibe, ve kendisine de defalarca calim atmadan rahat etmeyen Sas'i bayagi bir sakinlestirmisti o pozisyon, ve bence verimini arttirmisti (ki, Hasan gibi oyunu, takimini seven hirsli bir oyuncu, verimli olabildigi zaman sahada yerini almali). Ama, BL gibi bir rakip karsisinda, belki o da Baris gibi, savunma temeli olmadigi icin, onemli hatalarda bulunabilir, tam emin degilim... Sabri, bu birkac hafta icinde, duzeltmezse kendini (ki, bir Liverpool maci vardir mesela, "bu bizim Sabri mi, uzaylilar bir macligina degistirmisler mi?" filan dedirtmistir), denenmesi gereken bir alternatif bence... Barusso'nun orda oynamasindan kotu/riskli olmaz sanirim...
Özgür
Ozgur A. Boztepe

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Bu arada poll koymaya calisiyorum ama beceremiyorum. Admin arkadaslar yardimci olursa sevinirim.
Normalde yazmaya hakki olan kayitli kullanicilarimizin poll eklemeye de var. Ama sistemde kucuk bir sorun da var sanirim, 2 secenek yaparsaniz, once jetonu dusmuyor, ama bir daha gonderirseniz calisiyor... Sorun o muydu, "evet-hayir" seklinde mi dusunuyordun anketi hocam? Ben oyle eklemis oldum, eger baska turlu dusunuyorduysan, bir an once haber ver, cunku sanirim, birisi oy kullandiktan sonra degisitirilemiyor secenekler...

Sorunun aslina gelince... Daha once de bir kac kere yazdigim gibi, ben o denemeyi olumlu bulmustum. Ayaginda top varken, 3 rakibe, ve kendisine de defalarca calim atmadan rahat etmeyen Sas'i bayagi bir sakinlestirmisti o pozisyon, ve bence verimini arttirmisti (ki, Hasan gibi oyunu, takimini seven hirsli bir oyuncu, verimli olabildigi zaman sahada yerini almali). Ama, BL gibi bir rakip karsisinda, belki o da Baris gibi, savunma temeli olmadigi icin, onemli hatalarda bulunabilir, tam emin degilim... Sabri, bu birkac hafta icinde, duzeltmezse kendini (ki, bir Liverpool maci vardir mesela, "bu bizim Sabri mi, uzaylilar bir macligina degistirmisler mi?" filan dedirtmistir), denenmesi gereken bir alternatif bence... Barusso'nun orda oynamasindan kotu/riskli olmaz sanirim...
Sagol. evet hayir olarak dusunmustum... Tessekkurler...
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Mümkün mü boyle bir sey? Esyanin dogasina aykiri Hasan Sas'in bek oynamasi.
- Adam kovalamayan,
- Kovalasa da gölge markaji yapan,
- İleri gidip orda kalan
- Fiziksel mücadele gücü sInIrlI bir adamin
Mac boyu o cizgide gidip gelmesi olacak sey degil.

Bu arada, yillar sonra eski ve yeni forumdaki tüm dostlara selamlar...
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Burak Ayyildiz wrote:Mümkün mü boyle bir sey? Esyanin dogasina aykiri Hasan Sas'in bek oynamasi.
- Adam kovalamayan,
- Kovalasa da gölge markaji yapan,
- İleri gidip orda kalan
- Fiziksel mücadele gücü sInIrlI bir adamin
Mac boyu o cizgide gidip gelmesi olacak sey degil.

Bu arada, yillar sonra eski ve yeni forumdaki tüm dostlara selamlar...
Selamlar sana da Burak
Lakin, :wink:
Bu özellikler Hasan'ın per se özellikleri değil ki. O forvet-orta saha oynarken böyle şeyler yapıyor olabilir ama bek oynadığı maçta hiç de öyle değildi. Hasan'ın sahadaki çıldırmalarından olsa gerek genel kanı defansta oynamak için fazla sorumsuz olduğu. Halbuki kendine söylenen bireysel taktiği iyi uygulayabilen bir oyuncu. Bakın seneler içerisinde başarılı olduğu zamanlara. Etkili bir sol açık olarak başladı düz 442'nin. Dünya Kupasında santrfor arkası attacking midfielder olarak turnuvanın en iyilerindendi. Sonra sağ açık ve sağ iç oynayarak 20 küsur asistle 2006'da takımı şampiyon yapanlardandı.

Ayrıca sakat filan değilse fiziksel olarak en az bir Sabri, Okan, Serkan kadar güçlüdür, rakibin kendisini driplingle geçmesine çok izin vermez, itişir kakışır en azından faulle durdurur. Ofansif olarak vereceği katkı zaten tartışılmaz. Ama mesela öbür kanattan gelen ortalarda ters kademeye girer mi vaktinde, veya rakip 2'ye 1 geldiğinde toplu adama erken/hatalı dalar mı filan denirse, evet olabilir. Aynı şeyi orada oynamaya alışık olmayan bütün futbolcular yapabilir.

Orta saha oyuncusundan bek olmaz diye skor işine geldikçe yumurtlayan profesyönel yorumculardan çok sıkıldım ben de. Avrupa'da üst düzey çok oyuncu var 2-3 hatta 4 pozisyonda oynayabilen. Ya da ne bileyim Cafu'yla Roberto C sanki bekte futbola başlamışlar gibi. (İkisi de açıktı, bekin önünde oynarlardı ilk yıllarında) Öte yandan bekte beşlayan bir oyuncu söyleyeyim, Hristo Stoichkov, 20 yaşına kadar Bulgaria'da sol bek oynarmış, taa ki hocası "da yürü git, geç ileri" deyinceye kadar...
Post Reply